خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  توطئه علیه سرلشکر سلامی در اولین روز کاری
  مگر رهبر نگفته بود از آمریکا کالا وارد نکنید؟
  تصویری دیده نشده از سرلشکر جعفری در نبرد با داعش
  بررسی اقدام آمریکا علیه سپاه در نشست غیرعلنی مجلس
  نظر قالیباف درباره تصویب fatf
  انتظار حجت‌الاسلام رئیسی از فرمانده جدید سپاه
  تاریخ جنایت‎های آمریکا را فراموش نخواهد کرد
  امدادرسانی به سیل‌زدگان، تودهنی جوانان انقلابی به جریان غرب‌گرا
  رئیس جمهور انتصاب فرماندهی کل سپاه را تبریک گفت
  ظریف انتصاب سرلشکر سلامی به فرماندهی کل سپاه را تبریک گفت
  پیام رهبرانقلاب به رزمندگان لشکر 14 امام حسین(ع)
  پیام تبریک شمخانی به فرمانده جدید سپاه پاسداران
  رهبر انقلاب خواسته‌اند در مجمع تحول ساختاری صورت گیرد
  پرده اول دادگاه میکونوس
  خاطره‌ شنیده‌نشده‌ای از رهبر انقلاب درباره‌ انتخاب فرمانده نیروی هوایی ارتش
  FATF و بوسه بر پنجه گرگ
  حقیقت را نمی‌توان از زبان دشمن شنید
  افشاگری فریب‌خورده منافقین
  سالک: سران فتنه در سایه رحمت نظام دارند صفا می‌کنند
  در سوگ یک واعظ انقلابی
  اگر fatfاجراشود...
  ذوق‌زدگی رادیو سیا از اظهارات دو نماینده فراکسیون امید
  محمود صادقی هم به منتقدان حفظ برجام پیوست
  «شو آف» منافقین
  برنامه آمریکا استفاده از باقیمانده تکفیری‌هاست
  برخی کشورها مجبور به پذیرش قدرت منطقه ای ایران شده اند
  بازی کثبف اصلاحات با نظام
  بایدها و نبایدهای اقدام متقابل ایران در حمایت از سپاه
  دیدار حاج قاسم و حجت الاسلام رییسی
  از خواب گران خیز!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 204270صفحه نخست » بنیادیکشنبه، 17 تیر 1397 - 15:25
مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد
اشتغال 5400نفر طی آزمون استخدامی/ افزایش ظرفیت های خوداشتغالی
اشتغال 5400نفر طی آزمون استخدامی/ افزایش ظرفیت های خوداشتغالیشهیدخبر: در حال حاضر 68 هزار بیکار در جامعه ایثارگری وجود دارد که به تفکیک شامل بیش از54 هزار فرزند جانباز 25درصد و بالاتر، 6833 فرزند شهید و 6708 همسر شهید می شوند.
  

 

حجت الله امانی مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفتگو با خبرنگار شهیدخبر گفت: شرط استفاده از سهمیه ایثارگری در آزمون استخدامی امسال، فارغ التحصیلی متقاضی است اما در مواردی که افراد در مقاطع ارشد و دکتری دانشجو و متقاضی  با مدرک کارشناسی هستند  تایید صورت گرفته است. در آزمون امسال 700 نفر با استفاده از این استثنا،  تاییدیه دریافت کرده اند.

 

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی گفت: در راستای اجرای ماده 21 قانون جامع خدمات ایثارگری، دولت حداقل 30درصد از سهمیه استخدامی را به جامعه ایثارگری اختصاص داده است. در شرایط فعلی با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان استخدامی کشور، افرادی که مشمول سهمیه 25درصد می شوند؛ شامل فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان بالای 25درصد و همسران و فرزندان آزادگان بالای یک سال اسارت و همسر مشمول دریافت هستند. همچنین فرزندان جانبازان زیر 25درصد و رزمندگان مشمول سهمیه 5درصد می شوند.

وی افزود: این افراد بر اساس نمره اخذ شده  بین خودشان باتوجه به اولویت بندی، رقابت می کنند و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به تفکیک ضریبی را  در نظر می گیرد. سعی شده برای هر شغل دو نفر انتخاب شود تا در مرحله مصاحبه بهترین فرد انتخاب شود.

امانی با اشاره به اولویت بندی ها ادامه داد: اولویت اول جانباز، آزاده و فرزند شهید، اولویت دوم فرزندان جانبازان 70 تا 25درصد، اولویت سوم همسران شهدا، همسران جانبازان و اولویت چهارم خواهر و برادر شهید هستند، که می توانند از این ظرفیت ها استفاده کنند.

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی گفت: از 18هزار فرصت شغلی، امسال دولت 5400فرصت شغلی به جامعه ایثارگری اختصاص داده است که تمامی ایثارگرانی که مشمول بوده اند، تعیین وضعیت شده اند. همچنین هماهنگی های لازم  بین سازمان سنجش و سازمان کل امور استخدامی صورت گرفته است که امیدواریم ایثارگران از آن بتوانند به خوبی استفاده کنند و جذب دستگاه ها شوند.

وی ادامه داد: عمده جذب در وزارت آموزش و پرورش با حدود4هزار نفر، وزارت راه و شهرسازی، محیط زیست و سازمان های خرد تر خواهد بود که ظرفیت سازی ها صورت گرفته است. مشاغل انتخاب شده نیز بر اساس نیاز جامعه هدف است.

تاکسیرانی

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی درباره شرح آخرین وضعیت انعقاد قرارداد با اتحادیه تاکسیرانی گفت: طبق توافقات صورت گرفته بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و اتحادیه تاکسیرانی، 5هزار تاکسی تا سقف 20 میلیون تومان وام به جامعه ایثارگری داده خواهد شد که در این راستا  با دو شرکت خودرو سازی هماهنگی های لازم صورت گرفته است. خودروهای برلیانس و آریو  از شرکت سایپا و خودروهای سمند و پژو از ایران خودرو برای این طرح در نظرگرفته شده است.

وی  با تاکید بر اینکه تاکسی به دانشجویان تعلق نمی گیرد، افزود: اتحادیه تاکسیرانی برای 88شهر با توجه به ظرفیت، سهمیه مشخص کرده است و مذاکراتی در استان ها صورت گرفته است که در 17استان این طرح قطعی شده است.

امانی ادامه داد: در حال حاضر، قیمت خودرو ها ممکن است ایجاد مشکل کند که با پیگیری های  بنیاد شهید، اتحادیه تاکسیرانی طبق توافقات صورت گرفته عمل خواهد کرد. همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران ظرفیت های اعتباری تا سقف 20 میلیون تومان برای افراد جویای کار متقاضی تاکسی، به صورت وام قرض الحسنه در نظر گرفته است که از طریق صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثاگران در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

دانشجویان جویای کار

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی گفت: با توجه به افزایش افراد بیکار، طرح های اشتغال به دانشجویان تعلق نمی گیرد. این در حالی است که از سال گذشته تا امروز ،نزدیک به 24هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاهی جدید داریم. بنابراین افراد بیکار جویای کار در اولویت قرار دارند.

وی افزود: استعلام سه گانه ای از طرف سازمان استخدامی، بیمه تامین اجتماعی و معاونت آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران وجود دارد که اطلاعات  شخص به عنوان فرد جویای کار در سامانه ثبت می شود که می تواند درخواست شغل داشته باشد.

امانی با اشاره به اینکه  ظرفیت سازی شغلی به میل و علاقه افراد نیز بستگی دارد، ادامه داد: قبل از ثبت درخواست در سامانه سجایا، هسته های مشاوره ای در استان ها تشکیل شده که این افراد مشاوره شغلی می شوند و پس از مشخص شدن  میل و رغبت آنان به مراحل بعدی معرفی می شوند. در سال گذشته 25هزار و 900 مشاوره شغلی در سراسر کشور انجام شد.

خوداشتغالی و کارآفرینی

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران  درصدد افزایش ظرفیت های خود اشتغالی و کارآفرینی است، گفت:  در سال های گذشته، نزدیک به 85درصد میل و رغبت افراد جویای کار به سمت استخدام در ادارات و سازمان های دولتی بود. اما با توجه به محدودیت های جذب، باید زمینه ای برای ایجاد میل و رغبت به سمت خوداشتغالی و کار آفرینی جامعه هدف ایجاد شود که در حال حاضر 30درصد افراد جویای کار به سمت خوداشتغالی و کارآفرینی روی آورده اند که نسبت به سنوات گذشته 15درصد افزایش یافته است.

امانی با اشاره به ظرفیت های مختلفی در بخش خوداشتغالی و کارآفرینی  افزود: این ظرفیت ها شامل بخش کارآفرینی از محل صندوق اشتغال و کارآفرینی، مشاغل خانگی و بخش روستایی  هستند که هرکدام تعهدی بود که بنیاد به دولت برای ایجاد اشتغال داده بود. در سال جدید 6500 ظرفیت خوداشتغالی از صندوق اشتغال و کارآفرینی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته تعهد کردیم 2100فرصت شغلی برای مشاغل روستایی ایجاد کنیم که نزدیک به 2230 مورد  ایجاد شد. در بخش مشاغل خانگی نیز نزدیک به 2100 فرصت با تسهیلاتی که وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی در نظر گرفته بود، انجام شد.

امانی گفت: در سال گذشته 8هزار 800 جواز کسب ایثارگران صادر شد که نسبت به سال 95، بیش از 2هزار و 100 جواز بیشتری صادر شد.

وی افزود: در سال جدید تفاهم نامه جدیدی با وزارت کار، رفاه و تعاون اجتماعی انعقاد شده است که از طرح های تشویقی برای بخش خصوصی استفاده شود .این طرح ها  شامل معافیت مالیاتی، تا 5سال پرداخت حق بیمه سهم خویش فرما توسط بنیاد و آموزش برای اشتغال، تا18ماه و دریافت 75درصد حداقل حقوق را در اختیار کارفرما قرار دهیم تا ظرفیت سازی شود.

وی گفت: ظرفیتی با صندوق توسعه ملی ایجاد شده است که در خصوص طرح های مولد و کارآفرینی در سه بخش صنعت، کشاورزی و گردشگری در مناطق برخوردار و غیر برخوردار اجرایی خواهد شد. همچنین بانک های کشاورزی و دی به صندوق معرفی شده اند و حدود سه سال است که از این ظرفیت ها استفاده می شود. بیش از 100طرح اجرایی شده است که 500 فرصت شغلی  نیز ایجاد کرده اند.

امانی با اشاره به اینکه 30هزار سهمیه مشاغل روستایی وجود دارد، ادامه داد:از جامعه هدف میخواهیم که با گسترش ظرفیت های خوداشتغالی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران، با توجه به دستورالعمل های موجود، از پتانسیل موجود استفاده کنند و به توسعه اقتصادی کشور نیز کمک کنند.

اپلیکیشن اشتغال و کارآفرینی

مدیرکل اشتغال و کارآفرینی با اشاره به اینکه یکی از ضرورت های امروزی، اطلاع رسانی مناسب و به موقع است، گفت: استفاده از تکونولوژی، اطلاع رسانی مناسب و به موقع را فراهم می کند که در این راستا نرم افزار اشتغال و کارآفرینی در دست طراحی است که دو وظیفه  اطلاع رسانی استخدام ها و ظرفیت های شغلی و معرفی کارآفرینان شاهد و ایثارگر را بر عهده دارد.

دوره های آموزشی

امانی افزود: سال گذشته اردو «راه اشتغال» را  جهت ترغیب جامعه هدف برای اجرای طرح های خود اشتغالی، طراحی و اجرا شد. در این اردوها از مراکز صنعتی و کشاورزی و.. بازدید به عمل آمد.  مجموع این اردو ها در درون استان ها 361  و  در خارج از استان ها  به 15رسید. همچنین در دوره های آموزشی شغلی ، 2372 نفر و در در بخش کارورزی نیز، 1452نفر شرکت کرده اند.

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 2 نظر (فعال: 2 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/4/17 - 23:14 |     1     0     |
بهترین کار ایجاد کارافرینی د رحوزه اقتصادی و صنعته

ناشناس
| 1397/4/23 - 17:36 |     0     0     |
حالا باید همه اعضای خانواده یک شهید برن سرکار مگه؟؟؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  عقب‌نشینی شاه بحرین از لغو تابعیت صدها بحرینی

  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: کاری کنید که نظامیان آمریکایی هرچه زودتر از عراق خارج شوند
19 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   گربه‌رقصانی آمریکا علیه سپاه به جایی نخواهد رسید/ امروز دست انقلاب در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  همه تحریم‌های آمریکا علیه سپاه
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   امام خامنه‌ای: دشمنان جمهوری اسلامی نفس‌‌های آخر را می‌کشند/حرکت عظیم مردمی در امداد به سیل‌زدگان از آموزه‌های قرآن و شهداست
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  درمان و اشتغال محورهای اصلی فعالیت بنیاد شهید در سال جدید است/ ستاد بحران برای کمک رسانی به سیل زدگان در بنیاد شهید تشکیل شده است
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نیروهای ارتش آمریکا در غرب آسیا دست از پا خطا کنند با آنها برخورد قاطع خواهیم کرد
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  بیانیه بنیاد شهید در پی حرکت خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبر انقلاب اجازه دهند «سپاه» تل‌آویو را با خاک یکسان می‌کند
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  از داعشی خواندن جمهوری اسلامی تا تخریب علنی امام خمینی(ره)
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   شهیدی که پیکرش بعد از ۴ سال سالم به خانه بازگشت
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)