خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 201411صفحه نخست » بین المللچهارشنبه، 23 خرداد 1397 - 11:10
شمر و ادعای سقا بودن
شهیدخبر: رژیم صهیونیستی با تصاحب رودخانه ها و سرچشمه ها، آلوده کردن سفره های آب زیرزمینی غزه و کرانه باختری با فاضلاب، مواد شیمیایی و حتی آلوده کردن آب دریا، میلیونها فلسطینی را از آب این نعمت طبیعی محروم کرده است.
  

رژیم صهیونیستی با تصاحب رودخانه ها و سرچشمه ها، آلوده کردن سفره های آب زیرزمینی غزه و کرانه باختری با فاضلاب، مواد شیمیایی و حتی آلوده کردن آب دریا، میلیونها فلسطینی را از آب این نعمت طبیعی محروم کرده و حال نخست وزیر جنایتکار این رژیم از دانش و فناوری آب و پیشنهاد انتقال آن به ایران سخن میگوید!

اما نکته جالب آن است که چه رژیمی ادعای داشتن فناوری تولید و مدیریت آب دارد! یکی از درگیریهای اصلی سوریه و اردن و لبنان با اسرائیل، بحث اشغال و سو استفاده اسرائیل از منابع آب جولان و رود اردن ، دریاچه طبریه، رود بانیاس، رود لیتانی و.. است.

اسرائیل با انواع روشهای شیطانی، فلسطینیها را در سرزمین خودشان از آب محروم کرده و آب را به ابزاری برای نسل کشی فلسطینیان تبدیل نموده است. اسرائیل چشمه های زیادی در خاک فلسطین را خشک کرده یا اجازه بهره برداری از آنها را به فلسطینیان نمی دهد! طبق قرارداد اسلو قرار بود آب عادلانه بین آنها تقسیم شود ولی اسرائیل با انواع خدعه ها کاری کرده که فقط 14% آب به جمعیت 5 میلیونی فلسطینی ها تعلق بگیرد. اسراییل تقریبا به طور کامل از دسترسی فلسطینی ها به رودخانه اردن جلوگیری کرده و از منابع آبی این رودخانه استفاده می کند. به اعتراف روزنامه صهیونیستی هاآرتص، 90 درصد منابع آب کرانه باختری در اشغال اسرائیل است و رژیم صهیونیستی با زور و ارعاب 80 درصد آب های کرانه باختری را در اختیار شهرک نشینان اسرائیلی قرار داده و 20 درصد باقی مانده را به فلسطینیان. دقت کنیم که حضور هر اسرائیلی در کرانه باختری حتی طبق قوانین بین المللی اشغالگری و غیرقانونی است! اما این رژیم با اشغال مداوم و مستمر این منطقه از فلسطین، تلاش میکند کرانه باختری را با حمایت آمریکا به سرزمینهای اشغالی الحاق و خالی از فلسطینیان کند. و یکی از انگیزه های این اشغال دسترسی به منابع آب فراوان کرانه باختری است. علیرغم خشکی سرزمین های اشغالی، شهرهای کرانه باختری بسیار پرباران اند. به عنوان مثال میزان بارندگی در رام الله از لندن بیشتر است، شهری که با آب دزدی اسرائیل، از کمبود آب رنج میبرد.

در غزه نیز نه تنها با محاصره از سال 2007 تاکنون راه ورود آب را بسته بلکه بسیاری از مخازن آب این منطقه را ویران کرده و مساله آب را در غزه به یک بحران تبدیل کرده است. پروفسور نورمن فینکلشتاین (یهودی ضداسرائیلی) میگوید: 97 درصد آب غزه آلوده  و غیرقابل شرب است. اسرائیل به آرامی و تعمدی کودکان غزه را با مسمومیت به کام مرگ می فرستد.

با این وجود باز هم اسرائیل خود دچار کمبود آب است.

اما رژیم صهیونیستی از کدام فناوری سخن میگوید؟! این رژیم بر دریای مدیترانه بیش از 5 نیروگاه آب شیرین کن ساخته است که بزرگترین آنها تاسیسات آب شیرین کن سورک در جنوب تلاویو است که با فناوری هسته ای کار میکند. همان فناوری که سالهاست ایران برای داشتن آن تحریم و تنبیه شده و خود این رژیم، تمامی توطئه ها را به کار بسته تا ایران را از داشتن آن محروم کند.

این در حالی است که طی یک سال گذشته، نقش جاسوسان زیستی اسرائیل در انحراف برنامه های تولید و توزیع آب و ایجاد خشکسالی عمدی در ایران و نابودی پوشش گیاهی و کشاورزی و دامپروری ایران محرز شده است. حتی اگر محرز هم نبود، اظهارات نتانیاهو سند احراز آن است. اسرائیلی ها هر کجا به صراحت درباره موضوعی سخن میگویند، نشانه طراحی و درگیری مستقیم آنهاست و این خود مویدی است بر اینکه خشکسالی های اخیر و کمبود آب ایران یک فتنه از پیش طراحی شده خصوصا با نفوذ عمال این رژیم در سازمان محیط زیست ایران است.

چنانکه بارها گفته ایم، نقش مسئولین نفوذی یا ناکارآمد در بحران مصنوعی خشکسالی در ایران را نباید نادیده گرفت. مسئولان مرتبط با مسئله آب در کشور، چندین خیانت زیستی به کشور را باعث شده اند:

بی توجهی به خودخواهی های زیستی و آبی ترکیه و برعکس تصمیم به خرید آب از ترکیه! به جای مطالبه حق آبه ایران! برنامه ریزی جدی با سردمداری ترکیه برای کاهش آب ورودی به ایران و نابودی منابع و ثبات غذایی ایران در جریان است. خودخواهی های زیستی ترکیه و سدسازی گسترده این کشور بر دجله و فرات، باعث شده دو کشور عراق و ایران، با خشکسالی بدون انتها روبرو شوند. علیرغم ادعاهای گول زننده مسئولان محیط زیست و.. خشکسالی در دیگر کشورها دوره ای و فصلی است و دروغهایی چون گرم شدن زمین و.. صرفا برای سرپوشی بر ناکارامدی و بی عملی مسئولان مرتبط است. این تنها عراق و ایران این دو کشور پرجمعیت شیعی هستند که در حال خشکسالی الی الابد هستند.

سدسازی های گسترده و بی رویه به بهانه تامین آب شرب، که باعث خشک شدن دریاچه ها ورودخانه های بزرگ ایران مثل دریاچه ارومیه و زاینده رود و کارون است که کل اکوسیستم ایران را به هم زده است. دقت کنیم که سالها پیش آمریکا و آلمان، سدهای زائد خود را تخریب کردند و ایران با وجود خشکسالی و کم آبی همچنان درحال ساخت سد است! سدسازی علاوه بر بودجه هنگفتی که پیمانکار به جیب میزند، آلترناتیوی کاذب برای روشهای دیگر تولید و تامین آب مثل «تاسیسات آب شیرین کن از دریا» است.

خیانت دیگر، نابودی کشاورزی ایران به بهانه کم آبی است. بارها این جمله را شنیده ایم که «90 درصد مصرف و هدر رفت آب در بخش کشاورزی است!» ادعایی که پشت آن این نتیجه گرفته میشود پس کشاورزی را رها کنیم و محصولات غذایی خود را وارد کنیم! درحالیکه اگر مشکل هدر رفت آب در سیستم سنتی کشاورزی است، سیستم کشاورزی باید اصلاح و نوسازی شود، نه اینکه کشور چهار فصل ایران، وابسته غذایی شود. طبیعی است با وارداتی شدن کشاورزی که نسخه نفوذی های زیستی است، پس از چند سال با یک شوک ناگهانی و تحریم غذایی یا باید به بردگی غذایی رویم و به خواسته های دشمنان خود تن دهیم یا قحطی گسترده و مرگ میلیونها ایرانی همچون عراق دوره صدام را شاهد باشیم. ضمن اینکه کشاورزی خود نوعی پوشش گیاهی و عامل نگهداری آب بر زمین و جلوگیری از تبخیر آن است. جالب آنکه درست وقتی عده ای از کشاورزی وارداتی سخن میگویند همچنان کشت و حتی صادرات محصولات کشاورزی آب بر مثل هندوانه و کاهو و برنج  و صنایع آب خور مثل فولاد را حتی در مناطق کویری کلید میزنند.

ایران به یک روح تازه، به یک نیروی پیشرفت ساز و تحول آفرین در راس مدیریت اجرایی کشور و دستگاهها نیاز دارد. درست وقتی عربستان در ساحل خلیج فارس، بزرگترین تاسیسات آب شیرین کن جهان (تاسیسات آب شیرین کنی «راس الخالد» را دارد، شیخ نشین کوچک امارات، با تاسیسات آب شیرین کن «شویحات»، آب شرب خود را تامین و میلیونها گالن ذخیره دارد، قطر و کویت و حتی بحرین! همگی دارای زیرساختهای آبی پیشرفته و آب شیرین‌کن‌های صنعتی در خلیج فارس هستند، ایران با دوری از فناوری های روز، با بیخبری مدیران شصت هفتاد ساله توسط «دزد آب» و «شمر زمان» تحقیر میشود. 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  انصارالله: متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته‌اند

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
18 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   رمز گشایی از سیاه نمایی یک روزنامه اصلاح طلب علیه بنیاد شهید و امور ایثارگران
27 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 14)
  چرایی اعتراض مردم به سهمیه دانشگاه برای خانواده های شهدا وایثارگران را پاسخ دهید
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   عاقبت داعش های وطنی
14 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  پاداش هایی که داده نشد، وعده هایی که داده شد!
15 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   در مواردی مثل مبارزه با تروریسم وپولشویی مستقلا قانون بگذارید/ در جلسه اقتصادی سران قوا باید با تصمیم‌های قوی و برّان معضلات اقتصادی حل شود
13 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 3)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار