خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  دستاوردهای ملی شدن صنعت نفت
  معنای نوروز در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب
  خبر را سانسور کنید!
  اگر دولت‌ها در حوزه مقاومت همراه نظام بودند، دستاوردهای بیش‌تری داشتیم
  ماجرای نامه‌های اوباما به رهبر انقلاب
  پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره «چهارشنبه‌سوری»
  نمایش دستاوردهای چهل ساله نیروی دریایی ارتش در پایگاه شهدای تکاور خرمشهر
  اولین تجربه بازداشت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
  اگر دولت‌ها در حوزه مقاومت همراه بودند، دستاوردهای بیشتری داشتیم
  خط حزب‌الله
  بودجه شبکه‌های ضد ایرانی در آمریکا کاهش می‌یابد
  دعوت رئیس قوه قضاییه از قضات و حقوقدانان بین‌المللی برای پیوستن به نهضت مقابله با تروریسم و نژادپرستی
  نقش آیت‌الله کاشانی و فدائیان اسلام در ملی‌شدن نفت
  تفاوت مدیر جهادی با مدیران کاخ نشین
  عدم انفعال، ویژگی بارز انقلاب اسلامی ایران است
  توپخانه را باید سمت دشمن گرفت
  سال ۹۷ و پیروزی‌های ملت ایران
  چرا باید امید داشت؟
  ظریف: ایران هرگز نباید به هیچ کشوری اعتماد کند
  مهم‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۷ کدام است؟
  نخبگان و رسالت آن‌ها در گام دوم انقلاب
  ایران ازکمک به یمن دریغ نمی‌کند
  شاهد ایجاد داعش جدید در آمریکا و اروپا هستیم
  بازتاب اظهارات رئیس جمهور در رسانه ها
  ظریف: سفرم به قم به FATF ربطی ندارد
  آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در دیدار با ظریف چه گفت؟
  ستاره 97
  دلیل اصرار مسوولان دانشگاه تهران برای جذب یک نفوذی چیست؟
  واعظی چه زمانی از حضور بشاراسد مطلع شد؟
  ۱۰ شخصیت‌ سیاسی و مذهبی که امسال از دنیا رفتند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 200960صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامیچهارشنبه، 16 خرداد 1397 - 21:05
شاخصه‌های ۸ گانه استکبارستیزی‌ از نظر بنیانگذار انقلاب
شاخصه‌های ۸ گانه استکبارستیزی‌ از نظر بنیانگذار انقلابشهیدخبر: مبتنى بر جهان‌‏بینى الهى حضرت امام(ره)، در نظام سلطه‌زده‌‏اى که استکبار جهانى در جهان و نظام بین‌‏الملل ایجاد کرده است، یا باید غلام حلقه به گوش بود و از خود، هویت و باورى مستقل نداشت و همواره در خوف و رجا زندگى کرد، و یا آن‏که راه عزت و مقاومت و ایستادگى را برگزید
  
 

حضرت امام(ره) در طول دوران مبارزه تلاش نمود این حقیقت را براى ملت آشکار کند که راه سرافرازى و عزت و دستیابى به استقلال و آزادى و عدالت، در گروه استقامت و ایستادگى در برابر استکبار جهانى و در راس آن آمریکاى جنایتکار است.

استکبار ستیزى در نگاه حضرت امام خمینى(ره) داراى ویژگى‌‏هایى است که عبارتند از:

1- خاستگاه الهى استکبارستیزى‏

2- سازش ناپذیر بودن در برابر استکبار

3- دائمى بودن استکبارستیزى‏

4- اتخاذ راهبرد تهاجمى در مقابله با استکبار جهانى‏

5- مبارزه با استکبار بر اساس تکلیف الهى‏

6- مستضعفین محور مبارزه با استکبار جهانى‏

7- مبارزه با تمام قوا علیه استکبار جهانى‏

8- مبارزه تا نابودى کامل استکبار جهانى‏

امروز نیز راه مقابله ملت ایران با زیاده‏‌خواهى دشمنان ملت ایران در ماجراهاى مختلف و به ‏طور خاص در ماجراى برجام تأکید بر حرکت عزت‌مدارانه حضرت امام خمینى(ره) و تداوم «استکبارستیزى» است که توسط جانشین خلف ایشان، رهبر معظم انقلاب اسلامى نیز دنبال مى‌‏گردد.

امام خمینى(ره)؛ پیام‌آور عزت مسلمین‏

حضرت امام خمینى(ره) را مى‏‌توان پیام‌آور عزت مسلمین و ملت ایران در نیم قرن اخیر دانست! جهان اسلام و به‏ طور خاص ملت ایران، قریب به دو قرن تلخ‌‏ترین ناکامى‌‏ها را به ‏واسطه حکمرانان فاسد و نالایق در مواجهه با کفار و دشمنان تجربه کرده بودند! از شکست در جنگ با روس و عثمانى تا از دست دادن هرات و افغانستان و بخشى از پاکستان و در نهایت جدایى بحرین و از اعطاى امتیازات مختلف به روس و انگلیس تا اشغال ایران زمین به دست متجاوزان در جنگ جهانى اول و دوم!

حاصل این ‏بى‌‏لیاقتى‌‏هاى دربار قاجار و پهلوى؛ پاشیدن گرد ضعف و ناتوانى و باور «ما نمى‌‏توانیم» بر سر افکار عمومى جامعه و هویت یک ملت بود!

حضرت امام(ره) با شعار بازگشت به اسلام ناب محمدى(ص) و بازخوانى هویت اسلامى - ایرانى تلاش نمود تا به ‏تدریج «عزت» از دست رفته‏ ملت ایران را احیاء نماید و در این ‏راه در اولین گام در دهه 1340 در برابر «انقلاب سفید» آمریکایى و قانون تبعیض‏‌آمیز و توهین‌‏آمیز «کاپیتولاسیون» ایستاد! و حبس و تبعید را به جان خرید تا ملت ایران در مسیر احیاء اقتدار و عزت به پا خیزد.

استکبار ستیزى؛ تبلور عزت‌مندى‏

روح و گوهر عزت ‏طلبى حضرت امام(ره) را مى‌‏توان در روحیه استکبارستیزى ایشان مشاهده نمود. حضرت امام(ره) در طول دوران مبارزه تلاش نمود که این حقیقت را براى ملت آشکار کند که راه سرافرازى و عزت و دستیابى به استقلال و آزادى و عدالت، در گروه استقامت و ایستادگى در برابر استکبار جهانى و در راس آن آمریکاى جنایتکار است.

رهبر کبیر انقلاب اسلامى با فریاد برآوردن آن‏که «همه بدبختى ما از آمریکاست» از خوى تجاوزطلبى و ضرورت مبارزه و عدم رابطه با استکبار سخن گفته و در مورد رابطه ما با آمریکا مى‏‌فرمایند: «این مثل رابطه بره با گرگ است! رابطه بره با گرگ، رابطه صلاح‏‌مندى براى بره نیست، این‏ها مى‌‏خواهند از ما بدوشند، این‏ها نمى‌‏خواهند به ما چیزى بدهند.» (صحیفه امام، ج‏10، ص 360، 4/8/1358)

ایشان با صراحت تمام آمریکا را «شیطان بزرگ» نامیدند و اعلام مى‌‏دارد: «آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است» (صحیفه امام، ج 13، ص 212، 21/6/1359) و از ملت ایران و ملل مسلمان و محروم جهان چنین خواستند: «هرچه فریاد دارید سر آمریکا بکشید.» (صحیفه امام، ج 11، ص 121، 4/9/1358) و همه مبارزان جبهه توحید در سرتاسر جهان را این‏گونه بشارت دادند: «اگر دقیقاً به وظیفه مان که مبارزه با آمریکاى جنایتکار است ادامه دهیم فرزندانمان شهد پیروزى را خواهند چشید.» (صحیفه امام، ج 15، ص 171، 15/6/1360)

 ویژگى‌‏هایى استکبارستیزى در نگاه حضرت امام(ره)

استکبار ستیزى در اندیشه حضرت امام(ره) داراى شاخص‌‏ها و ویژگى‌‏هایى است:

1- خاستگاه الهى استکبارستیزى‏

یکى از مولفه‏‌هاى مهم استکبارستیزى ماهیت الهى مبارزه و قیام براى خداست. تاریخى‌‏ترین سند مبارزاتى حضرت امام(ره) با آیه شریفه «قُلْ انَّما اعِظُکُم بِواحِدَةٍ أنْ تَقُومُوا لِلّهِ مَثنى وَ فُرادى» آغاز مى‌‏شود.

ایشان در ابتداى پیام که خطاب به همه مسلمانان و علما و روحانیون نوشته‌‏اند، آورده‌اند: «خودخواهى و ترک قیام براى خدا ما را به این روزگار سیاه رسانده و همه جهانیان را بر ما چیره کرده و کشورهاى اسلامى را زیر نفوذ دیگران درآورده.» (صحیفه امام، ج‏1، ص 21، 15/2/1323)

2- سازش‌ناپذیر بودن در برابر استکبار

حضرت امام(ره) امکان هرگونه تلاش براى نزدیکى و سازش و مصالحه با استکبار را نفى مى‏‌کند و آن‏ را نافى عزت مسلمین مى‏‌داند. ضمن آن‏که این حرکت را ثمربخش ندانسته و بر این باور است که استکبار از موضع خود کوتاه نخواهد آمد. این نگاه برآمده از آموزه‌‏هاى قرآنى است که خداوند در شرح وضعیت جبهه حق و دشمنان آن بدان اشاره کرده است.

خداوند متعال مومنین را از هرگونه مراوده و دوستى و اعتماد به دشمنان نفى مى‏‌کند و مى‏‌فرماید: «یا ایها الذین آمنوا لاتتخذوا الیهود و النصارى اولیاء بعضهم اولیاء بعض و من یتولهم منکم فانه منهم ان الله لایهدى القوم الظالمین» (مائده: 51) و در جایى دیگر یادآورى مى‏‌کنند: «یا ایها الذین آمنوا لاتتخذوا عدوى و عدوکم اولیاء تلقون الیهم بالموده و قدکفروا بماجائکم من الحق» (ممتحنه: 1)

حضرت امام(ره) مبتنى بر این آیات و روایات متعددى که در نفى پذیرش ولایت کفار و مستکبر آمده، آن‏هایى که به‏ دنبال مذاکره و کنارآمدن با دشمنان خدا هستند را به ‏عنوان خائن معرفى مى‏‌کند.

ایشان با صراحت در نفى هرگونه سازش با استکبار جهانى فریاد بر مى‏‌آورد: «کسى تصور نکند که ما راه سازش با جهانخواران را نمى‏‌دانیم. ولى هیهات که خادمان اسلام به ملت خود خیانت کنند!... اگر بندبند استخوان ‏هایمان را جدا سازند، اگر سرمان را بالاى دار برند، اگر زنده زنده در شعله‏‌هاى آتشمان بسوزانند، اگر زن و فرزندان و هستى مان را در جلوى دیدگانمان به اسارت و غارت برند هرگز امان نامه کفر و شرک را امضا نمى‌‏کنیم.» (صحیفه امام، ج 21، ص 69، 13/4/1367)

3- دائمى بودن استکبارستیزى (فرا زمان و فرامکان)

اصل اساسى دیگر براى مبارزه با استکبار جهانى در نگاه ژرف و دقیق حضرت امام(ره) «تداوم و همیشگى بودن» مبارزه است. این پیشواى بزرگ الهى مبارزه با کفر و شرک و نفاق را که جبهه متحد نظام استکبارى دنیا را به ‏وجود مى‌‏آورند فصلى و مقطعى و محدود و محصور به عصر و زمان خاصى نمى‏‌دانست.

مبتنى بر باور امام، جنگ ما با استکبار جهانى «جنگ عقیده است و جغرافیا و مرز نمى‌‏شناسد.»(صحیفه امام، ج 21، ص 88، 29/4/1367)، «جنگ حق و باطلى که تمام شدنى نیست»(صحیفه امام، ج 21، ص 284، 3/12/1367) و «این جنگ از آدم تا ختم زندگى وجود دارد» (همان) حضرت امام در تعیین این خط مشى اساسى و زیربنایى با قاطعیت و صراحت و صلابت با نفى نگاه‌هاى انحرافى اعلام مى‌‏نماید:

«ملى‏‌گراها تصور نمودند ما هدفمان پیاده کردن اهداف بین‏‌الملل اسلامى در جهان فقر و گرسنگى است. ما مى‌‏گوییم تا شرک و کفر هست، مبارزه هست. و تا مبارزه هست، ما هستیم. ما بر سر شهر و مملکت با کسى دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الّا اللَّه» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگوارى به اهتزاز درآوریم.» (صحیفه امام، ج‏1، ص 21، 15/2/1323) این خط مشى اساسى در اندیشه سیاسى امام خمینى نیز همچون دو اصل و خط مشى قبلى از تعالیم سیاسى قرآن کریم مایه مى‌‏گیرد.

خداوند متعال مى‌‏فرماید: «قاتلوهم حتى لاتکون فتنه» (با کفر و شرک و نفاق مقاتله و مبارزه کنید تا فتنه از روى کره زمین برطرف و مرتفع گردد) (بقره: 193) حضرت امام با استناد به این آیه شریفه و در شرح آن مى‏فرمایند:

«این‏هایى که گمان مى‏کنند که اسلام نگفته است «جنگ جنگ تا پیروزى»، اگر مقصودشان این است که در قرآن این عبارت نیست، درست مى‏‌گویند، و اگر مقصودشان این است که بالاتر از این با زبان خدا نیست، اشتباه مى‌‏کنند. قرآن مى‌‏فرماید: قاتِلُوهُمْ حَتّى لاتَکُونَ فِتْنَة، همه بشر را دعوت مى‏کند به مقاتله براى رفع فتنه؛ یعنى «جنگ جنگ تا رفع فتنه در عالم»(صحیفه امام، ج 19، ص 112، 20/9/1363)

4- اتخاذ راهبرد تهاجمى در مقابله با استکبار جهانى‏

یکى دیگر از شاخصه‌‏هاى قابل توجه در گفتمان استکبارستیزى، تهاجمى بودن آن است. بدان معنا که براى مقابله با استکبار جهانى باید طرح‏‌ریزى کرد و همه راه‌‏ها و ایده‏‌ها را مورد بررسى قرار دارد. شیوه مبارزه انفعالى و آرایش دفاعى در برابر استکبار نه تنها مناسب نیست، بلکه اندیشه‌‏اى که نابودى استکبار را در سر مى‌‏پروراند، حتماً نیازمند اتخاذ استراتژى تهاجمى است. با همین نگاه حضرت امام(ره) از شکل‌‏گیرى هسته مقاومت در جهان چنین سخن مى‌‏گوید: «بسیج تنها منحصر به ایران اسلامى نیست، باید هسته‌‏هاى مقاومت را در تمامى جهان به‌‏وجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد» (صحیفه امام، ج 21، ص 195، 2/9/1367) ایشان در جایى دیگر از راه اندازى «بسیج بزرگ سربازان اسلام» چنین سخن مى‏‌گوید: «امروز جهان تشنه فرهنگ اسلام ناب محمدى است و مسلمانان در یک تشکیلات بزرگ اسلامى رونق و زرق و برق کاخ‏‌هاى سفید و سرخ را از بین خواهند برد.» (صحیفه امام، ج 21، ص 88، 29/4/1367)

5- مبارزه با استکبار بر اساس تکلیف الهى‏

شاخصه دیگر در دکترین استکبارستیزى حضرت امام امید به پیروزى همیشگى جبهه حق و عدم شکست در میدان مبارزه با استکبار است. مبتنى بر باور امام، ما مکلف به انجام وظیفه‏‌ایم و نتیجه فرع آن است (صحیفه امام، ج 21، ص 284، 3/12/1367) لذا با صلابت و مبتنى بر نگاه تکلیف گرایى اعلام مى‏‌دارد:

«تکلیف ما این است که در مقابل ظلم‌‏ها بایستیم، تکلیف ما این است که با ظلم‏‌ها مبارزه کنیم، معارضه کنیم، اگر توانستیم آن‏ها را به عقب برانیم که بهتر، و اگر نتوانستیم به تکلیف خودمان عمل کردیم. اینطور نیست که ما خوف این‏ را داشته باشیم که شکست بخوریم. اولاً که شکست نمى‏‌خوریم؛ خدا با ماست، و ثانیاً بر فرض این‏که شکست صورى بخوریم شکست معنوى نمى‌‏خوریم، و پیروزى معنوى با اسلام است، با مسلمین است، با ماست.» (صحیفه امام، ج 12، ص 306، 28/2/1359)

6- مستضعفین محور مبارزه با استکبار جهانى‏

در نگاه حضرت امام(ره) بخش عمده اردوگاه جبهه مبارزه با استکبار جهانى را توده‏‌هاى محروم و مستضعف که از رفاه و آزادى برخوردار نبوده‏‌اند، تشکیل خواهند داد. چرا که رفاه‌‏طلبى و مبارزه در این نگاه قابل جمع نبوده و مرفهان بى‌‏درد در اردوگاه جبهه حق جاى ندارند. حضرت امام(ره) این حقیقت را چنین شرح مى‏‌دهند:

«ملت عزیز ما که مبارزان حقیقى و راستین ارزش‏‌هاى اسلامى هستند، به‏ خوبى دریافته‌‏اند که مبارزه با رفاه‏‌طلبى سازگار نیست؛ و آن‏ها که تصور مى‌‏کنند مبارزه در راه استقلال و آزادى مستضعفین و محرومان جهان با سرمایه‌‏دارى و رفاه‏‌طلبى منافات ندارد با الفباى مبارزه بیگانه‏‌اند. و آن‏هایى هم که تصور مى‌‏کنند سرمایه‌‏داران و مرفهان بى‌‏درد با نصیحت و پند و اندرز متنبه مى‌‏شوند و به مبارزان راه آزادى پیوسته و یا به آنان کمک مى‏‌کنند آب در هاون مى‏‌کوبند. بحث مبارزه و رفاه و سرمایه، بحث قیام و راحت‏‌طلبى، بحث دنیاخواهى و آخرت جویى دو مقوله‏‌اى است که هرگز با هم جمع نمى‌‏شوند. و تنها آن‏هایى تا آخر خط با ما هستند که درد فقر و محرومیت و استضعاف را چشیده باشند. فقرا و متدینین بى‏‌بضاعت گردانندگان و برپادارندگان واقعى انقلاب‌‏ها هستند.» (صحیفه امام، ج 21، ص 87، 28/2/1359)

7- مبارزه با تمام قوا علیه استکبار جهانى‏

حضرت امام خمینى به‌‏منظور تعیین یکى از اصول و خط مشى‌‏هاى اساسى براى مبارزه با استکبار جهانى اعلام مى‌‏نماید: «ما اگر قدرت داشته باشیم تمام مستکبرین را از بین خواهیم برد» (صحیفه امام، ج 6، ص 499، 17/1/1358) این اصل براى مبارزه با قدرت‌‏هاى استکبارى جهان از اصول و مبانى قرآنى و تعالیم مربوط به تقابل با جبهه کفر و شرک و نفاق در هر عصر و زمان سرچشمه مى‌‏گیرد. چنان‏که خداوند متعال در قرآن کریم جبهه توحید را مخاطب قرار مى‌‏دهد و این‏گونه به خیزش و جهاد قهرآمیز با مستکبران زمین فرا مى‏‌خواند: «و اعدوا لهم ماستطعتم من قوه و من رباط الخیل ترهبون به عدو الله و عدوکم» (هرچه در توان دارید بسیج کنید، تا با این [تدارکات‏] دشمن خدا و دشمن خودتان را بترسانید) (انفال: 60)

8- مبارزه تا نابودى کامل استکبار جهانى‏

حضرت امام در تعیین استراتژى و خط مشى مبارزه با استکبار اولین اصلى که مورد توجه قرار مى‌دهند این است که تا قدرت‏‌هاى سیطره جو و مستکبر جهان به اضمحلال و انقراض درنیایند محال است که صلح و آرامش و سلامت و سعادت در کره ارض حاکم گردد و محرومان و به بند کشیده شدگان به حقوق الهى خود نائل آیند و به وراثت زمین برسند.

ایشان در بیاناتى اشاره دارند: «سلامت و صلح جهان بسته به انقراض مستکبرین است و تا این سلطه‏‌طلبان بى‏‌فرهنگ در زمین هستند مستضعفین به ارث خود که خداى تعالى به آن‏ها عنایت فرموده است نمى‏‌رسند.» (صحیفه امام، ج 12، ص 144، 19/11/1358)

ایشان در ماجراى حمله به هواپیماى مسافربرى ایران توسط ناو آمریکایى مى‌‏فرمایند: «مردم آزاده جهان همیشه از ابرقدرت‏ها خصوصاً آمریکاى جنایتکار صدمه دیده‌‏اند و تا عزم خود را براى رویارویى با کفر و شرک جهانى و آمریکاى سلطه‌‏گر جزم ننمایند، هر روز شاهد جنایتى تازه خواهند بود.» (صحیفه امام، ج 21، ص 69، 13/4/1367) مبتنى بر نگاه حضرت امام(ره) حد یقفى براى فزونى‌‏خواهى و زیاده‌‏خواهى مستکبران عالم وجود ندارد و این زیاده‏‌خواهى جز هویت اصلى آن‏ها شده و تا دیگران را به بند و زنجیر و استثمار نکشانند، دست از تجاوزطلبى نخواهند کشید.

به همین خاطر است که با صراحت به مسلمانان گوشزد مى‌‏کند: «نکته مهمى که همه ما باید به آن توجه کنیم و آن‏ را اصل و اساس سیاست خود با بیگانگان قرار دهیم این است که دشمنان ما و جهانخواران تا کى و کجا ما را تحمل مى‏‌کنند و تا چه مرزى استقلال و آزادى ما را قبول دارند به یقین آنان مرزى جز عدول از همه خوبى‏‌ها و ارزش‌‏هاى معنوى و الهى مان نمى ‏شناسند و به گفته قرآن کریم هرگز دست از مقاتله و ستیز با شما بر نمى‌دارند مگر این‏که شما را از دین‏تان برگردانند» (صحیفه امام، ج 21، ص 91، 29/4/1367)

 جمع‏‌بندى:

مبتنى بر جهان‌‏بینى الهى حضرت امام(ره)، در نظام سلطه‌زده‌‏اى که استکبار جهانى در جهان و نظام بین‌‏الملل ایجاد کرده است، یا باید غلام حلقه به گوش بود و از خود، هویت و باورى مستقل نداشت و همواره در خوف و رجا زندگى کرد، و یا آن‏که راه عزت و مقاومت و ایستادگى را برگزید و به مبارزه با استکبار جهانى روى آورد تا با نابودى آن صلح و امنیت و آرامش را به جهان باز گرداند. و حضرت امام(ره) راه دوم را به ملت ایران پیشنهاد مى‌‏دهد.

امروز نیز راه مقابله ملت ایران با زیاده‏‌خواهى دشمنان ملت ایران در ماجراهاى مختلف و به‏‌طور خاص در ماجراى برجام تأکید بر حرکت عزت مدارانه حضرت امام خمینى(ره) است که توسط جانشین خلف ایشان، رهبر معظم انقلاب اسلامى دنبال مى‌‏گردد.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 8 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
نادر
| 1397/3/19 - 10:01 |     1     0     |
کی گوش به این حرفا میده؟ مردم بدبخت ستم دیده که پای آرمان ها هستن موندن مسئولین عزییییز و گرامیییییییییی که اونم فکر تابعیت از کشورهای دیگه کشتدشون

ناشناس
| 1397/3/20 - 11:11 |     0     0     |
بابا کی به فکر شاخصه است خودتونو گول نزنید

ناشناس
| 1397/3/20 - 18:19 |     0     0     |
من با استکبار ستیزی مشکلی ندارم اما برادر من با دست خالی هم که نمیشه به جنگ دنیا رفت

ناشناس
| 1397/3/21 - 11:02 |     0     0     |
اتخاذ راهبرد تهاجمى در مقابله با استکبار جهانى‏???????? الان تو دولت خودمو اجرا میشه؟

ناشناس
| 1397/3/22 - 10:29 |     0     0     |
خدا رحمت کنه امام رو
مرد بزرگی بود
اما این نتیجه اینهمه انقلاب و جنگ و شهید نبود


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  عالی ترین نشان نظامی به چه کسانی داده می ‌شود؟
33 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 7، غیر قابل انتشار: 4)
   سرلشکر باقری: ایران اسلامی قلدری کشورهای مستکبر را بر نمی‌تابد
21 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تولید جنگنده «کوثر» به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد
17 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   اقتصاد کشور را به بسته‌ اروپایی موکول نکنید
17 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  آیا پروژه به رسمیت شناختن فرقه‌ی ضاله بهائیت در کشور کلید خورده است؟
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   سردار سلامی: دشمن را عقب رانده‌ایم و در «گام دوم» باید تعقیبش کنیم
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سیدحسن نصرالله: مقاومت با حمایت ایران و سوریه پروژه دشمن را در منطقه شکست داد
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   تفاوت های جهاد با تروریسم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  روحیه شهادت طلبی جوانان ایرانی از کجا می‌آمد؟
15 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 1)
   ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند/ هنوز سال‌ها جمهوری اسلامی با آقای سلیمانی کار دارد
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)