خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 200402صفحه نخست » تیتر دودوشنبه، 14 خرداد 1397 - 10:00
مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر در گفتگو با شهیدخبر:
10هزار نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر به عتبات عالیات می روند/بهره برداری از هتل امام رضا(ع) در سال97
10هزار نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر به عتبات عالیات می روند/بهره برداری از هتل امام رضا(ع) در سال97شهیدخبر:به گفته مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر، نزدیک ترین هتل پنج ستاره به حرم امام رضا(ع) که متعلق به بنیاد شهید است،تا پایان سال97 به بهره برداری می شود.
  

علی عباس کمری مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر در گفتگو با خبرنگار شهیدخبر گفت: برند هتل های کوثر به طور تخصصی در زمینه ساخت و تجهیز هتل های گروه کوثر فعال است که در حال حاضر دارای 5هتل چهار و سه ستاره در شهرهایی همچون تهران، رامسر و مشهد است، همچنین دو مجتمع فرهنگی تفریحی شاهد در  دهکده ایثار در قم و کردان کرج نیز فعال هستند.

وی ادامه داد: تلاش می کنیم در برخی شهرهای دیگر مانند شیراز و اصفهان نیز از فضاهای موجود که دراختیار قسمت های دیگر بنیاد هستند، استفاده کنیم تا این امکان که خانواده های ایثارگر و شاهد در هر نقطه ای از کشور که سفر کردند از تخفیفات بهره مند شوند، فراهم شود.

کمری با اشاره به مهم ترین برنامه در سال 97 گفت: پروژه بزرگی که در حال حاضر در دست داریم ساخت نزدیک ترین هتل پنج ستاره به نام هتل امام رضا(ع) در مشهد مقدس است که به دلایل مالی نزدیک به هشت سال است که به طول انجامیده، اما به یاری خدا این پروژه تا اواخر سال 97 به بهره برداری خواهد رسید. تجهیز اتاق ها با برندهای مختلف و راه اندازی 12آسانسور و 4پله برقی هنوز جای کار دارد که راه اندازی آن به مبلغی بالغ بر 45میلیارد تومان نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه تعیین اولویت با معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران است، افزود: عمده فعالیت سازمان کوثر برای جامعه هدفمان، یعنی خانواده های شاهد و ایثارگر است. که این خانواده ها سالانه از طریق معاونت فرهنگی بنیاد شهید به سازمان کوثر معرفی می شوند و به صورت رایگان در اردوهای سطح کشور شرکت می کنند. همچنین تخفیفات ویژه 30تا50 درصد نیز برای خانواده هایی خارج از فهرست بنیاد شهید نیز فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر بااشاره به سیاست های بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه خدمت رسانی  ادامه داد:حجت الاسلام شهیدی همیشه بر این مسئله که باید تمام امکانات موجود در سازمان های فرهنگی، تفریحی، سیاحتی و اقتصادی بنیاد در خدمت خانواده شهدا مصرف شود، تاکید دارند، این یک هدف و برنامه عملیاتی است نه یک شعار و به طور جدی در حال انجام و پیگیری است.سازمان سیاحتی فرهنگی کوثر نیز در حد توان خود، به این برنامه عملیاتی جامعه عمل پوشانده است.

کمری گفت: این سازمان بیش از تعهداتی که بنیاد تعیین کرده، به فعالیت پرداخته است. به طور مثال در قانون 60میلیارد ریال اعتبار تعیین کرده بودند که ما  سطح اعتباری  را به 650 میلیارد ریال افزایش دادیم.یعنی بیشتر از سطح تعهدات به خانواده های عزیز شاهد و ایثارگر خدمت کرده ایم.

وی با اشاره به تعداد افرادی که در سال 96 از خدمت این سازمان به طور رایگان استفاده کرده اند، تشریح کرد: نزدیک به 43هزار نفر در سراسر کشور در سال گذشته از هتل ها به صورت رایگان استفاده کرده اند که این تعداد نزدیک به 65 میلیارد ریال برای ما هزینه داشته است، هم چنین نزدیک به 12هزار نفر نیز از تخفیفات مجموعه بدون هماهنگی معاونت فرهنگی استفاده کرده اند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر  باتوجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه گفت: در سال گذشته بسیاری از هتل ها ضرر کردند یا ورشکست شدند، که این سازمان بدون ضرر کردن به سود 10الی 15درصدی نیز دست یافت. اما برای تغییر این شرایط، قصد خروج از تک محصولی بودن(اجاره اتاق) را داریم و می خواهیم بخش هایی همچون  بومی گردی و  گردشگری خارجی را نیز فعال کنیم.

وی افزود: حوزه گردشگری دارای چند بخش است که شامل گردشگری زیارتی داخلی و خارجی، گردشگری سیاحتی-تفریحی و بومی گردی می شود.

کمری در پاسخ به این سوال که چرا بنیاد شهید در امور گردشگری فعالیت خواهد کرد گفت: هدف از انجام این فعالیت ها کسب سود نیست بلکه در این سازمان می خواهیم در کنار سفرهای زیارتی، به پرکردن اوقات فراغت این خانواده ها از طریق سفرهای تفریحی  در جهت افزایش روحیه، ایجاد نشاط حتی برای چند روز برای خانواده های شهدا وایثارگران بپردازیم که در این راستا آمادگی همکاری برای توسعه فعالیت ها با بانک ها و موسسات قرض الحسنه را داریم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر درباره تعداد افرادی که از ابتدای دوره مدیریت ریاست حجت الاسلام شهیدی از این مزایا استفاده کرده اند، گفت: از ابتدای سال 91 تا سال 96، 485/328نفر از خدمات هتل ها به صورت رایگان استفاده کرده اند که این خدمات بالغ بر 33میلیارد و 200  میلیون تومان برای سازمان هزینه داشته است. در واقع تاکنون بیش از نیمی از خانواده های شهدا و ایثارگران از خدمات سازمان شامل اقامت  رایگان در هتل های کوثر استفاده کرده اند، همچنین بقیه افراد نیز یا استفاده کرده اند یا می توانستند استفاده کنند.

وی با اشاره به جامعه هدف سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر گفت: جامعه هدف  را والدین، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان بالای 25 و 70درصد با خانواده و آزادگان تشکیل می دهند که تعداد جانبازان و فرزندان شهدا بیشتر از بقیه هستند.

کمری با اشاره به فعالیت های این سازمان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اشتغال زایی، تشریح کرد: هرچند این سازمان در راستای ایجاد اشتغال وظیفه ای ندارد اما با توجه به اینکه یکی از معضلات اساسی کشور بحث بیکاری است، خود را موظف می دانیم در کنار برنامه های دیگر سازمان، با توسعه فعالیت ها به ایجاد اشتغال برای جامعه هدف نیز بپردازیم.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم در کنار توسعه بوم گردی و گردشگری، حتما اشتغال زایی نیز صورت می گیرد. همچنین در پروژه هتل امام رضا (ع) نیز سعی در به کارگیری جوانان جویای کار خانواده ایثارگری را داریم.

مدیرعامل سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر درباره حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی  افزود: در  گروه هتل های کوثر تمامی موارد مصرفی ما تولید داخلی هستندکه در این راستا  با شرکت های داخلی قرارداد هایی امضا شده که سالیانه مواد غذایی مصرفی هتل ها را تامین کنند. همچنین درباره تجهیز کردن هتل ها نیز نهایت سعی خود را کردیم که از تولیدات داخلی استفاده کنیم همچتین می توانیم برای معرفی محصولات تولید داخلی در هتل ها نیز از شرکت های داخلی حمایت کنیم.

وی گفت: در بحث هتلداری، آموزش تخصصی همراه با خلاقیت و نوآوری نیاز است که تلاش کردیم از نیروهای جوان و متخصص در این زمینه استفاده کنیم و آموزش های لازم را به آنان بدهیم.

کمری در پایان گفت: در سازمان با توجه به نیاز و زمان بندی برنامه ریزی می کنیم همچنین تلاش می کنیم ضمن برنامه ریزی برای آینده، زمان حال را هم از دست ندهیم و بتوانیم خدمات را به روز به خانواده ایثارگری ارائه دهیم.

به گزارش شهیدخبر، سازمان فرهنگی سیاحتی کوثر یکی از سازمان های وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران اس که از لحاظ مالی کاملا مستقل است. این مجموعه به عنوان سازمان مجتمع های فرهنگی کوثر با برند تجاری گروه های هتل های کوثر در زمینه فرهنگی و سیاحتی فعالیت می کند.

این سازمان فرهنگی از سال72 تاسیس شده و مبنای کار حفظ و نگهداری و مرمت مجموعه های گردشگری است که در اختیار بنیاد شهید قرار دارند. در کنار این مجموعه فرهنگی، آژانس مسافرتی  شاهدان کوثر در زمینه  تهیه بلیط برای زیارت امکان متبرکه و تفریحی برای خانواده های شاهد و ایثارگر و عموم مردم از سه راه زمینی، هوایی و دریایی فعالیت می کند. علاوه بر این چاپخانه کوثر نیز در زمینه چاپ و نشر مجلات داخلی بنیاد و کتاب هایی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فعال است.

مبینا آقاخانی

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 10 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
وی
| 1397/3/19 - 11:06 |     1     0     |
از وقتی اینو با اسلام عوض کدن داستان شده ها. اخه مرد حسابی اینهمه ایثارگر ته ته اقداماتت اینه؟ عجباااااااااااااا

ناشناس
| 1397/3/21 - 14:14 |     0     0    
پاسخ: حالا یکیو بفرستید بعد دادار دودور بکنید

ناشناس
| 1397/3/21 - 12:07 |     0     0     |
خوبه که جرات ندارید نظراتم منتشر کنید

ناشناس
| 1397/3/21 - 14:13 |     0     0     |
حالا اولا که وعده سر خرمنه دوما فکر کردید خیلی کار میکنید گه خانواده شهدارو کربلا ببرید؟؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  انصارالله: متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته‌اند

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
18 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   رمز گشایی از سیاه نمایی یک روزنامه اصلاح طلب علیه بنیاد شهید و امور ایثارگران
27 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 14)
  چرایی اعتراض مردم به سهمیه دانشگاه برای خانواده های شهدا وایثارگران را پاسخ دهید
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   عاقبت داعش های وطنی
14 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  پاداش هایی که داده نشد، وعده هایی که داده شد!
15 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   در مواردی مثل مبارزه با تروریسم وپولشویی مستقلا قانون بگذارید/ در جلسه اقتصادی سران قوا باید با تصمیم‌های قوی و برّان معضلات اقتصادی حل شود
13 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 3)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار