خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ماجرای دلخوری امام از مراجع در بحث اعدام نواب چه بود؟
  نقش شهید نواب صفوی در ملی‌شدن نفت
  توییت امام جمعه لواسان درباره فساد مدیران
  شخصیت تاثیرگذار روی رهبری
  نامه تاریخی بنیانگذار انقلاب به گورباچف بررسی می‌شود
  برجام ایستاده بر غبار
  تلاش سایت انتخاب در دفاع از سروش و BBC
  هشدار قاسمی به نتانیاهو
  «محمدرضا اعتمادیان» یار دیرینه انقلاب به رحمت الهی پیوست
  ارتباط اسماعیل بخشی با احزاب کمونیستی خارج از کشور
  اطلاعیه شماره ۵ سازمان فضایی درباره پرتاب اخیر
  دلیل رژیم پهلوی برای اعزام ارتش به سوریه!
  فتنه جدید در حوزه علمیه چیست
  علیزاده، بی بی سی را به مناظره دعوت کرد
  واکنش عباس عبدی به مناظره زاکانی و تاجزاده
  بهترین گزینه برای رهبری
  دلیل امریکا برای بازداشت خانم مرضیه هاشمی
  حاشیه نگاری از یک مناظره داغ
  ۴روزه غنی‌سازی ۲۰درصدی را آغاز می‌کنیم!
  به چهل سالگی انقلاب خیلی غره نشویم
  شعار «هرگز یک ایرانی را تهدید نکن» چه شد؟
  دشمن به فکر ایجاد فتنه در سال ۹۸ است
  خبر خوش: ماهواره در مدار قرار نگرفت!
  شاه چقدر پول از ایران خارج کرد؟
  نامه جمعی از اساتید خطاب به آیت الله آملی درباره FATF
  شاخص‌های اقتصادی ایران در زمان پهلوی
  چرا پروژه پرتاب ماهواره پیام ناکام ماند؟
  نقش مردم در مقابله با توطئه تحریم
  بزرگ‌ترین گناهِ محمدرضا پهلوی چه بود؟
  زنده باد ارتش قهرمان ایران
- اندازه متن: + -  کد خبر: 198917صفحه نخست » بنیادسه شنبه، 25 اردیبهشت 1397 - 18:07
اسماعیلی مطرح کرد:
کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگرانشهیدخبر: دبیر کمیسیون ماده ۱۶ گفت: این کمیسیون ، مدافع حقوق و وکیل ایثارگران است واعضای آن به قوانین و مقررات اداری ایثارگران اِشراف کامل داشته و از حقوق ایثارگران دفاع می‌کنند.
  

دکتر علیرضا اسماعیلی دبیر کمیسیون ماده ۱۶ رسیدگی به شکایات جانبازان در گفت و گو با خبرنگار شهیدخبر درباره عملکرد این کمیسیون در سال 96 گفت: در سال گذشته 4هزار و 218 پرونده شکایتی وارد دبیرخانه شد. که از این تعداد، به 3هزار و 517 پرونده رسیدگی و رای صادر شد.

اسماعیلی با مقایسه عملکرد سال 95 و سال96 گفت: در سال 96 نسبت به سال 95، 7/8% ورود پرونده به دبیرخانه افزایش یافته  و  8/35% نیز افزایش رای صادر شده داریم. به این معنا که هم تعداد شکایات، هم تعداد آرائ صادر شده، افزایش یافته است.

دبیر کمیسیون ماده ۱۶  با اشاره به افزایش پرونده های دریافتی در دبیرخانه کمیسیون گفت: پس از تصویب قانون بودجه سال ۸۹ در بند «ک» قسمت ۷ و بند «الف» ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه ، تعداد شکایت های دریافتی بیشتر شد. چون با تصویب این قانون، صلاحیت کاری کمیسیون از 20ماده قانونی، به صدماده و از جامعه هدف ایثاگران و جانبازان به فرزندان و والدین شهدا نیز افزایش یافت.

وی گفت: در سال 96، به هزار پرونده نسبت به سال 95 بیشتر رسیدگی کردیم. همچنین تعاملات خوبی با دستگاه های مربوطه در این راستا صورت گرفته که به روند کار سرعت می بخشد.  دستگاه های دولتی مانند وزارت جهاد کشاورزی، سپاه پاسداران و وزارت نیرو بیشترین همکاری را با ما برای حل مشکلات ایثارگران داشته اند اما شرکت های خصوصی کمتر این قوانین حکومتی را رعایت می کنند.

اسماعیلی به زمان مورد نیاز برای بررسی پرونده ها اشاره کرد گفت: در سال های گذشته با توجه به افزایش تعداد شکایات، روند بررسی پرونده ها از 4ماه تا 9 ماه متفاوت بود اما بعد تصویب برخی قوانین و افزایش تعداد شکایات، این زمان به 12ماه افزایش یافت، به صورتی که در حال حاضر بررسی پرونده های بهار 96 در دستور کار است، اما پیش بینی می کنیم در سال 98 این زمان سیر نزولی پیدا خواهد کرد.

اسماعیلی  ادامه داد:  استفاده از سیستم الکترونیکی «سجایا» از اسفند ماه سال گذشته، باعث افزایش سرعت و دقت طی روند بررسی پرونده ها می شود که در نتیجه پرونده ها دقیق تر بررسی شده و از بررسی پرونده های تکراری جلوگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه معترضان به رای کمیسیون، می توانند به دیوان عدالت اداری شکایت ببرند، گفت: با تعاملاتی که با قضات شعب مختلف داشتیم به جمع بندی هایی رسیدیم که می توانیم بعضی تصمیمات را به پرونده های مختلف با شرایط یکسان تعمیم دهیم که باعث افزایش سرعت بررسی و کاهش زمان می شود.

دبیر کمیسیون ماده 16 درباره پرونده هایی که به دیوان عدالت اداری می روند، تشریح کرد: در سال 95 به 2هزار589 پرونده رسیدگی شد که 662پرونده برای شکایت به دیوان رفتند که  تنها 3رای مثبت دریافت شد. همچنین در سال 96، به 3هزار و 517پرونده رسیدگی شد که از 953 پرونده که به رای اعتراض داشتند و به دیوان عدالت اداری شکایت بردند، تنها 9 پرونده رای مثبت گرفت که این نشان دهنده عملکرد صحیح و قانونی این کمیسیون است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه  بیشتر شکایات علیه دستگاه هاست، افزود: بیشترین شکایات مربوط به ماده های 2،4،8 و 12 قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی است که به مواردی همچون احراز جانبازی، اعاده به کار، تبدیل وضعیت استخدامی و  ماموریت آموزشی اشاره دارد. همچنین ماده 21  قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مربوط به استخدام را نیز شامل می شود.

وی بااشاره به اینکه برای تکریم هرچه بیشتر ایثارگران، در هر استان یک نمایندگی از این کمیسیون وجود دارد، ادامه داد: بیشترین آمار ثبت شده از شکایات به استان های بزرگی چون تهران، اصفهان و خراسان رضوی که دارای تعداد زیادی از ایثارگران هستند، تعلق می گیرد.

دبیر این کمیسیون درباره اعضای کمیسیون ماده 16 که اکثرا از خانواده ایثاگری هستند، گفت: این کمیسیون از 5عضو شامل یک نماینده از وزیر کار،یک نماینده  از سازمان امور استخدامی،یک  نماینده از وزیر دفاع و دونفر از نمایندگان بنیاد شهید به همراه دبیر کمیسیون به تشخیص رئیس بنیاد شهید تشکیل می شود که به قوانین و مقررات اداری ایثارگران اِشراف کامل داشته و از حقوق ایثارگران دفاع می‌کنند و این گفته با توجه به آمار آراء کمیسیون قابل اثبات است.

اسماعیلی با اشاره به جلسات کمیسیون گفت: در هر هفته، سه جلسه 1ساعت و 30 دقیقه ای در کمیسیون به همراه اعضای کمیسیون تشکیل و به بررسی پرونده ها می پردازیم که در مجموع در هرهفته 80-90 پرونده بررسی می شوند. همچنین جلسات فوق العاده ای نیز در صورت لازم به همراه اعضاکمیسیون تشکیل می شود.

دبیر کمیسیون ماده16 ادامه داد:  آرای صادر شده در این کمیسیون قطعی و لازم اجرا بوده و اگر دستگاه رای صادر شده را اجرا نکند، با متخلفان از آن طبق قوانین مجازات اسلامی برخورد لازم صورت خواهد گرفت اما در وهله اول برای آنان اخطاریه فرستاده خواهد شد.

وی نحوه برخورد با متخلفان گفت: در دستگاه های دولتی، دادسرای کارکنان دولت به این امر رسیدگی می کند اما در مورد شرکت های خصوصی، مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و تنها مرجع رسیدگی، دادگستری ها هستند که متاسفانه علیرغم هماهنگی های از پیش صورت گرفته، هنوز ماده 16را نمی شناسند و نیاز به تعمالت بیشتر در این زمینه است.

وی در پایان گفت: از سال 92تا96، کمیسیون مجموعا حدود 16هزار پرونده شکایات دریافت کرده است که از این تعداد حدود13هزار آن رسیدگی و و رای نهایی صادر شده است.

مبینا آقاخانی

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 30 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/2/25 - 21:00 |     0     0     |
سلام من فزرند جانباز ۶۰ درصد هستم  قرارداد مستقیم سازمان دولتی من تو ایست تبدیل وضعیت به رسمی هستم ولی هیچ اقدامی تا الان نشده با راهنمایی شما به گمسیون ماده 16 استان رفتم و گفتن شکایت واسه شما نیست واسه جانبازه ..یه خواهشی دارم من به کجا مراجعه کنم جواب بگیرم میخواهم شکایت کنم به کمسیون میتونم برم یا به دیوان برم ...ممنون از لطفتون یا علی

یک جانباز
| 1397/2/30 - 10:04 |     0     0    
پاسخ: میخواستم بپرسم چرادراستان ایلام هربودجه ای که بیادفقط داخل مرکزاستان خرج میشودحتی اشتغال هم اختصاصی شده فقط شهرایلام قبول میشوند؟؟؟چرابنیادبه امورایثارگران واقعی رسیدگی نمیکند

Rt
| 1397/2/25 - 21:01 |     0     0     |
سلام وقت بخیر  همسر جانباز هفتاد درصد شهید هستم ۱۴ماهه از زمان بازنشستگی همسرم گذشته ولی هنوز سنوات بازنشستگی رو به ما پرداخت نکردن با وجود مشکلاتی که داریم لطفا اگر اطلاعی در مورد این موضوع دارید راهنمایی کنید

ناشناس
| 1397/2/29 - 10:52 |     0     0    
پاسخ: هتر است بجای قانون شکنی ولجبازی بامردم خویش وحافظان انقلاب وکشور واستقلال جانبازان همه قوا باملت باشهامت وغیور وشهیدپرور ایران یکصدا شده گوش بفرمان رهبر به سازندگی ایران درتمام بخش ها بپردازیم

ناشناس
| 1397/2/25 - 21:22 |     0     0     |
حتراما به استضهارتان میرسانداینجانب درسال 1370 ازطریق پزشکان مجرب تهران ومازندران برایم 25 درصددائم و20 درصدموج انفجارواعصاب وروان و5 درصدوجودترکش خمپاره 120 قیدوحکم صادرکردند وجذب آموزش وپرورش شدم چون جای وجود ترکش را2 بارعمل کردندن نتوانستند ترکش را از بدنم خارج کنند وازناحیه هردوگوشم وچشمانم شنوایی وبینایی مقداری کم شد موج انفجارشدیدجبهه های غرب وجنوب کشور دوران هشت سال دفاع مقدس یادگاری دارم والان سن ام 48 سال دارم به جد خامنه ای قسم می خورم شب و روز براثر موج انفجار درزندکانی ام آرامش خاطر ندارم چون اصل صورتجلسه پزشکی مازندران را مفقود کرد برادرم محافظ دست راست آقای خامنه ای= آیا بنظر شما من بایستی از 25 درصد دائم مازندران به 20 درصد باشد تمام مدارک پزشکی داخل پرونذه ام موجود است از شما استدعا دارم مشکل درصد مرا حل کنید .وسلام منتظر جواب شما هستم 

ناشناس
| 1397/2/30 - 10:05 |     0     0    
پاسخ: کمیسیون ماده 16 بنیاد شهید قدرت اجرایی نداره. مستقیم به دیوان عدالت اداری نامه بنویسید


ناشناس
| 1397/2/26 - 09:56 |     0     0     |
با سلام . به حضرتشان سلام مخصوص رسانده وبفرمایید به عمل کار برآید و دوصد گفته چون نیم کردار نیست! اینجوریاست

ناشناس
| 1397/2/29 - 08:27 |     1     0     |
این کمیسیون ، مدافع حقوق و وکیل ایثارگران است واعضای آن به قوانین و مقررات اداری ایثارگران اِشراف کامل داشته و از حقوق ایثارگران دفاع می‌کنند?????????????

ناشناس
| 1397/2/29 - 10:51 |     0     0     |
اگرقوه قضائیه واقعا بازوی انقلاب وامین رهبری است بایدوقتی رأی کمیسیون ماده 16 که مصوبه رهبری وقانون است وازحققانونی جانبازان مظلوم وبی پناه دفاع میکند که خودشان به دلایل آلام شیمیایی وترکش وتیر واعصاب وروان قادر به دفاع نیستندواینکه عدم اجرای آرای کمیسیون ماده 16 مطابق قانون جرم کیفری محسوب میشود وحوزه قوه قضائی بخش دادستانیها داداستانی کارکنان دولت ومجتمع قضایی میرداماد واصلا خود دادستانی کشور که مدعی العموم است چرابه موضوع وارد نمیشودواین جرم کیفری رارسیدگی نمیکند چراقوه قضایی فقط شعارمیدهد...آقای لاریجانی...کجاست ازحق انقلاب رهبری وجانبازان وخانواده شهدا دفاع کندو...این سئوال مبنایی محوری وراهبردی است چراقوه قضایی واردنمیشود وعوامل ستون پنجم اداری راازوزارتخانه تاسازمان آموزش وپرورش استان چهارمحال وبختیاری وآموزش وپرورش شهرستان اردل برخورد کند وچراواقعا رسیدگی وپیگری وبرخورد نمیشود مگه ازدولت جمهوری اسلامی حقوق نمی گیرند مگه سوگند نخوردند مگه پایبند به اصول نیستند...بنظر بنده قوه قضائیه ودادستانی دراین حوزه کم کار وکاملا منفعل است ودادستانی مدعی العموم جانبازان وخانواده شهدا...است...قوه قضائیه چرامنفعل هستید...وبدبختی جانبازان رانادیده میگیرید خطاب به اقای لاریجانی رییس قوه قضائیه...آیا جانبازان حقوق مدنی ندارند که نباید بیمه درمانی انان وقانون پست همتراز واستخدامی انان بااین فضاهت پایمال علنی شود....و....و....و....و....و...و...

ناشناس
| 1397/2/30 - 10:04 |     0     0     |
باعرض سلام اینجانب جانباز 25درصد هستم بخشی از درصدم که اعصاب روان است مربوط به هشت سال جنگ است و بخشی از درصدم در جبهه جنوب توسط افراد ناشناس و گلوله میباشد و تشکیل برونده دادم جهت ماده 38 که حقوقم افزایش یابد ولی گفتند که چون مجروهیت اخرشما خارج از جنگ است شمارا شامل نمیشود و حقوقم کفاف زندگی خودم را نمی نماید لطفا دستور فرمایید چه چکار کنم گفتند ماده 16 شکایت فرمایید ایا اگر شکایت کنم درست خواهد شد باتشکر از شما

ولی
| 1397/2/31 - 14:07 |     0     0    
پاسخ: چند ساله دارید میخورید بس نیست؟؟؟مگه رفتی جنگ که حالا سهم خواهی منی؟؟؟

ناشناس
| 1397/2/30 - 10:04 |     0     0     |
لیست خدماتشو بگه. نه اصلا میزان خدمتشو بگه و تعداد نفراتو

بسیجی
| 1397/2/31 - 10:29 |     0     0    
پاسخ: به متن قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی جانبازان انقلاب اسلامی و قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مراجعه کنید.
ناشناس
| 1397/3/3 - 12:55 |     0     0    
پاسخ: جمع کنید ای بساط مسخرتونو بابا من ی فرزند شهیدم درخواست ماموریت اموزشی کردم از اداره ای که شاغل بودم گفتن این قانونا کشکن کشک گفتم کشک نشونتون میدم حقوقمو قطع کردن به دیوان شکایت کردم رای به نفع اداره داد گفتن حقت نیست ماموریت اموزشی رفتم کمیسیون اصل نود اونم شکایت کردم علیه رای ناعادلانه وبرخلاف قانون اونم به نفع دیوان رای داد رفتم مجلس گفتم اقا اگه نمیتونید اجراش کنید قانون رو دم به دیقه تصویب نکنید ،والان که اخراج شدم فهمیدم واقعا تو این مملکت کشکه قانون الکیه ،برید جمع کنید خودتونو ابروی هرچه مسئوله بردید این همه ما خون دادیم و میدیم اینم از قانون تسهیلات استخدامی و ماده 12که واسه ما فرزند شهیدا تصویب کردید من داشتم ادارمو میرفتم کاش هیچوقت نمیرفتم دنبال ماموریت اموزشی توصیه من به بقیه اینه اقا نرید اخراجم میشید من تا تهشو رفتم این شد وضعم بنیادم هیچ حمایتی ازم نکرد

ناشناس
| 1397/2/30 - 14:06 |     1     0     |
خدا خیلی خیرتان بدهد ای خواهر بسیجی، انشالله در پناه حق و زیر سایه آقا امام زمان برقرار و پاینده باشید.

ناشناس
| 1397/2/31 - 10:28 |     0     0     |
کی به ایثارگران کار داره؟

س
| 1397/3/3 - 12:54 |     0     0    
پاسخ: باسلام ایا کمسیون 16 مگر برای رفاع حال جانبازان ودر جایی که جانبازان نمی تواند از خود دفاع کند مگر این نیست که بیناد از طریق کمسیون ماده 16 از ان جانبازان دفاع کن.بند با 28 سال در ارتش وداری 32 درصد جانباز ارتش و15 درصد بیناد می باشم. و بند درخواست اعاده به خدمت را داشتم وبه کمسیون ماده 16 پیگیری کرد ولی بعد از یک سال گفتند که ارتش موفق نکرد است.چرا ایا بند از طرف دادگاه یا نهادی اجراج شدم.بند با درخواست شخصی بازنشسته شدم.وبرابر با قانون بند می توان برای یک بار اعاد به خدمت کنم.ایا ارتش می تواند این قانونها را اجرا نکند اگر می تواند پس چرا قانون گذشت می شود واگر هم نمی تواند چرا باید با بازگشت من موفق نباشدوامید است با بررسی های شما ها عزیزان بند فقط روشن شوم که چرا ارتش قبول نکرد است .وسلامکسی که عمر .جوانی وسلامت وبهترین لحضه های زیبای زندگی خود را در تمامی منتطقه بود است

ناشناس
| 1397/2/31 - 14:07 |     0     0     |
همه این کمیسیونها الکیه و فقط تبصره میزنن کسی هم به حرفشون گوش نمیده بابا

سیدعلی رضا
| 1397/3/2 - 18:48 |     0     0     |
اگر واقعا حامی ایثارگرانه پس اینهمه شکایت و شکوه برای چیه؟؟؟

ناشناس
| 1397/3/3 - 12:53 |     0     0     |
کمیسیون ماده 16 بنیاد شهید قدرت اجرایی نداره. مستقیم به دیوان عدالت اداری نامه بنویسید


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص و عضو فقهای شورای نگهبان شد
28 نظر (فعال: 24 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   آیا این بار هم تیغ مصلحت اندیشی سَر از تن فرهنگ شهدا جدا می کند؟/ چه کسی پاسخگو است؟
21 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سردار سلیمانی در حالا خورشید: کربلای ۴ عملیات اصلی بود، نه فرعی
20 نظر (فعال: 19 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   تخریب به روش اصلاح‌طلبان؛ از شهدای غواص و مدافعان حرم تا کربلای4
16 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  پیکر شهید «علیرضا بریری» به آغوش میهن بازگشت
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جریان «شیرازی‌ها» از هولوکاست حمایت می کنند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  منورالفکرانی که با سیاست‌های رضاخان همراهی کردند
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   مراجع تقلید مورد علاقه ضد‌انقلاب در قم چه کسانی هستند؟!
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  دوکوهه رزمندگان مدافع حرم در سوریه
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آموزش در پاراچنار شهادت در سوریه؛ امتیازی برای امتیاز
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار