خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  دستاوردهای ملی شدن صنعت نفت
  معنای نوروز در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب
  خبر را سانسور کنید!
  اگر دولت‌ها در حوزه مقاومت همراه نظام بودند، دستاوردهای بیش‌تری داشتیم
  ماجرای نامه‌های اوباما به رهبر انقلاب
  پاسخ رهبر معظم انقلاب به استفتائی درباره «چهارشنبه‌سوری»
  نمایش دستاوردهای چهل ساله نیروی دریایی ارتش در پایگاه شهدای تکاور خرمشهر
  اولین تجربه بازداشت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
  اگر دولت‌ها در حوزه مقاومت همراه بودند، دستاوردهای بیشتری داشتیم
  خط حزب‌الله
  بودجه شبکه‌های ضد ایرانی در آمریکا کاهش می‌یابد
  دعوت رئیس قوه قضاییه از قضات و حقوقدانان بین‌المللی برای پیوستن به نهضت مقابله با تروریسم و نژادپرستی
  نقش آیت‌الله کاشانی و فدائیان اسلام در ملی‌شدن نفت
  تفاوت مدیر جهادی با مدیران کاخ نشین
  عدم انفعال، ویژگی بارز انقلاب اسلامی ایران است
  توپخانه را باید سمت دشمن گرفت
  سال ۹۷ و پیروزی‌های ملت ایران
  چرا باید امید داشت؟
  ظریف: ایران هرگز نباید به هیچ کشوری اعتماد کند
  مهم‌ترین جمله‌ی رهبر انقلاب در سال ۹۷ کدام است؟
  نخبگان و رسالت آن‌ها در گام دوم انقلاب
  ایران ازکمک به یمن دریغ نمی‌کند
  شاهد ایجاد داعش جدید در آمریکا و اروپا هستیم
  بازتاب اظهارات رئیس جمهور در رسانه ها
  ظریف: سفرم به قم به FATF ربطی ندارد
  آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در دیدار با ظریف چه گفت؟
  ستاره 97
  دلیل اصرار مسوولان دانشگاه تهران برای جذب یک نفوذی چیست؟
  واعظی چه زمانی از حضور بشاراسد مطلع شد؟
  ۱۰ شخصیت‌ سیاسی و مذهبی که امسال از دنیا رفتند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 194814صفحه نخست » بنیادجمعه، 24 فروردین 1397 - 00:05
واکاوی سخنان حجت الاسلام شهیدی در دیدار نوروزی با کارکنان بنیاد شهید/
خدمت به خانواده های شهدا نیاز به برنامه ریزی دقیق و همتی والا دارد
خدمت به خانواده های شهدا نیاز به برنامه ریزی دقیق و همتی والا داردشهیدخبر: ضرورت دارد که فعالیت های بنیادشهید وامور ایثارگران که خود یک دولت کوچک است با برنامه وهدف مشخص طرح ریزی واقدام گردد که نکات کلیدی سخنان حجت الاسلام شهیدی در جمع مدیران وکارکنان بیانگر توجه و اهمیت به آن در سال جاری است.
  

سخنان حجت الاسلام شهیدی ،نماینده ولی فقیه،معاون رئیس جمهور وریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران در اولین روز کاری با کارکنان این نهاد را می توان خط مشی برنامه ها وفعالیت های بنیادشهید وامور ایثارگران در سال 97 دانست.

بنیادشهید وامور ایثارگران ومجموعه های وابسته با توجه به گستردگی جغرافیایی در سراسر ایران اسلامی و تنوع فعالیت ها اهم از مراکز علمی و دانشگاهی، مراکز اقتصادی وبنگاه داری، امور بانکی وبیمه ای، نخبه پروری و فعالیت های تشکل ها ، امور فرهنگی وپژوهشی در سطح اول نظام جمهوری اسلامی در کنار رسیدگی به امور معیشتی و درمانی خانواده های شهدا وایثارگران خودش یک دولت کوچک است که چندین وزارت خانه را در بردارد. ونیاز است که امور این نهاد مقدس با برنامه وهدف مشخص طرح ریزی واقدام گردد که نکات کلیدی سخنان حجت الاسلام شهیدی در جمع مدیران وکارکنان بیانگر توجه و اهمیت به آن در سال جاری است.

در سالی که مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیش از هر چیزی خودنمایی می کند ، توجه مسئولین و نهادهای مختلف کشور هرکدام به اندازه و سهم خود مهم بوده و بخشی از پازل اقتصادی کشور را تکمیل می کند. به نحوی که کوتاهی و یا کم کاری در یکی از بخش های اقتصادی و خدماتی کشور می تواند به شاکله اقتصادی کشور واجتماعی مردم صدمه زده و لطمه وارد کند.

 

● بنیادشهید، پیشتاز در حمایت از کالای ایرانی

از همین رو و در سالی که از سوی رهبر انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده بر نهادهای اقتصادی، فرهنگی و... واجب است تا هرکدام نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند. بدون شک این مهم جز با ایمان و تکیه بر توان داخلی و بهره گیری حداکثری از این ظرفیت بومی دست یافتنی نخواهد بود.

بنیادشهید و امور ایثارگران  نیز با توجه به گستردگی حوزه فعالیت و خدمات رسانی خود نقش مهم و تعیین کننده ای در این زمینه دارد. نهادها و مراکز اقتصادی وابسته به این بنیاد که درحوزه های مختلف صنعت، کشاورزی و... در حال فعالیت هستند اگر با تکیه بر توان داخلی و بهره گیری از مدیریت آگاهانه و شفاف وارد این عرصه شوند ،می توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند. بی شک مهم ترین موضوع در این باره مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن مدیران حوزه های اقتصادی بنیاد در قبال عملکرد خود است که لازم است در مجموعه بنیادشهید ساز و کاری هدفمند برای این منظور در نظر گرفته شود.

حجم بالای خرید های متنوع بنیادشهید ،شرکت ها ومجموعه های وابسته میتواند هدایت وسفارش گذاری یکپارچه از کالای داخلی باشد وحتی در گام های بعدی با شناسایی ایثارگران کارآفرین در حوزه کالای داخلی از آنها حمایت وبستر بیشتر اشتغال جامعه ایثارگری را فراهم کرد واین نشان میدهد که از همین فروردین ماه می بایست با جدیت وفراتر یک شعار با لبیک به فرامین رهبری در راستای تحقق حمایت از کالای ایرانی پیشتاز بود.

 

● بستر سازی اشتغال جامعه ایثارگری با توجه به حمایت از کالای ایرانی

یکی دیگر از محورهای سخنرانی حجت الاسلام شهیدی که البته بخش مهمی از عملکرد بنیادشهید در سال های اخیر نیز است موضوع اشتغال بود. بنیادشهید به دلیل پوشش جامعه وسیعی از خانواده ها و فرزندان شهدا ایجاد اشتغال برای این قشر معزز از جامعه را همواره در دستور کار خود داشته که در سال های اخیر نیز اهتمام ویژه ای برای تحقق آن داشته است. اما اقدامات اخیر بنیاد در حوزه اشتغال علی رغم همه تلاش ها آنگونه که باید و شاید نتوانسته انتظارات خانواده ها و فرزندان شهدا را برآورده کند. امید می رود بنیاد شهید همچون گذشته در سال حمایت از کالای ایرانی بتواند برای تحقق اشتغال جامعه هدف خود اقدامات اساسی و مثمرثمری را انجام دهد.

 

● ایجاد ساختاری منظم به سلامت جامعه ایثارگری

رسیدگی و توجه بیشتر به خدمات درمانی نیز از دیگر موضوعات مهمی است که ازجمله مطالبات جامعه ایثارگری و خانواده های شهدا از مجموعه بنیادشهید وتاکید فراوان حجت الاسلام شهیدی بر توجه به آن می باشد. در سال گذشته با برطرف شدن موضوع بیمه جامعه ایثارگری و انعقاد قرارداد با شرکت بیمه دی تاحدودی مشکلات موجود بیمه مرتفع و این امر روند رو به بهبود مناسبی را طی میکند . از آنجا که سن مادران وپدران شهداو همسران شهدا در کنار جانبازان نیازمند توجه بیشتر درمانی وبیمه ای است ، اجرایی شدن بهتر حق پرستاری وجاری شدن هزینه آن به صورت ماهانه در حقوق ایثارگر واز سویی حضور پزشک معتمد و تحت پوشش قراردادن منظم خانواده ها ، تشکیل وپیگیری پرونده های پزشکی با چکآپ منظم ، ساختاری هدفمند به سلامت جامعه ایثارگری خواهد داد.

از طرفی باید در پاسخگویی به نیازهای متنوع و به حق خانواده های معزز شهدا و جامعه ایثارگری به موضوعاتی چون پراکندگی سکونت، سطح تحصیلات و شرایط جسمانی این قشر عزیز توجه کرد و ضمن دسته بندی آن برای هرکدام یک شیوه پاسخگویی منظم و درخور تعریف کرد. چراکه با توجه به شرایط سنی خانواده های شهدا آنان لزوما به شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دسترسی ندارند و باید برای این افراد نیز ابزارهای اطلاع رسانی متناسب تعریف و به کار گیری شود. بخش های مختلفی از جامعه ایثارگری پرسشگر و مطالبه گر هستند و خواهان رسیدگی به وضعیت خود در حوزه های مختلف می باشند که باید ضمن اطلاع دقیق از وضعیت آنان و رسیدگی به نیازهایشان آنان را نیز قانع کرد.‌

 

● حل معظلات فرهنگی کشور در توجه به ایثاراجتماعی

از دیگر موضوعات مهمی که معاون رئیس جمهور وریاست بنیادشهید وامورایثارگران در چارچوب عملکردی بنیاد تعریف کردند موضوع ایثار اجتماعی می باشد. بر این اساس با تکیه برکلام حجت الاسلام شهیدی باید به این نکته اشاره کرد که موضوع ایثار محدود به سال های دفاع مقدس و یا میدان های نبرد نبوده، بلکه روحیه ایثارگری و فرهنگ ایثار و شهادت امری است که اگر به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود بسیاری از مشکلات امروز رفع شده و زمینه پیشرفت کشور فراهم خواهد شد. از این رو موضوع ایثار اجتماعی به طور جدی در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد که لازم است برنامه های تحقق آن با عزمی جدی تر و مشارکت سایر نهادهای ذیربط حاصل شود. بنیاد شهید به عنوان متولی موضوع ایثار و شهادت پرچمدار گفتمان ایثار اجتماعی در کشور است اما تحقق چنین امر فرهنگی که بتواند به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود هم زمان بر بوده و هم نیازمند همکاری سایر نهادهای متولی و مسئول فرهنگی کشور می باشد؛ که انتظار می‌رود بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان یک نهاد متولی و هماهنگ کننده در این موضوع نقش خود را به خوبی ایفا کند. ودبیرخانه توسعه وترویج فرهنگ ایثاروشهادت با هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی کشور که عضو این دبیرخانه هستند به دنبال اقدامات عملی وپایش اجرای برنامه ها باشند ومعاونت فرهنگی واجتماعی بنیاد از کارهای کلیشه ای خارج و در این خصوص با رویکرد توجه به جامعه ومردم فعالیت های خود را هدفگذاری نماید.

همانگونه که اشاره شد می‌توان محورهای مهم سخنان حجت‌الاسلام شهیدی را در سخنرانی ابتدای سال با کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران  را در محورهای کلی تحقق شعار سال، اشتغال، بیمه و درمان جامعه ایثارگری و ایثار اجتماعی جمع بندی نمود.

عملکرد بنیاد شهید در سال گذشته کارنامه قابل قبولی را در تحقق موضوعات فوق از خود برجای گذاشته است. هرچند که این موضوعات در سال گذشته نیز در دستور کار این بنیاد قرار داشتند اما پیشرفت در این امور و کسب رضایت جامعه ایثارگری و خانواده های معزز شهدا موضوعی است که نیاز به برنامه ریزی دقیق و عزمی جزم برای تحقق آن دارد. به نظر می رسد برای تحقق این موارد لازم است برنامه های عملیاتی مدون و متمرکزی تعریف شود که طبق آن مجموعه بنیاد شهید بتواند به برنامه ها و تعهدات خود جامعه عمل بپوشاند. همانگونه که خدمت به جامعه ایثارگری و خانواده های شهدا بسیار با ارزش و ارزنده است اما این نوع خدمت نیاز به همتی والا و عزمی جزم دارد که در بدنه مدیریتی بنیاد شهید این مهم دیده می‌شود. امیدواریم سال جدید سالی سالی توأم با خدمت به خانواده های معزز شهدا و رضایتمندی آنان در حوزه های مختلف باشد.

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 16 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/1/26 - 09:46 |     2     0     |
انشالله کی دیگه؟۵۰ساله جنگ تموم شده

بی باک
| 1397/1/28 - 09:44 |     1     0    
پاسخ: بابا اینا فقط حرف میزنن در عمل هیچ اعتباری و یا ارزشی برای شهدا قائل نیستن

ناشناس
| 1397/1/26 - 16:49 |     3     0     |
بدنیست بگذارید کارنامه بنیاد شهید رو خانواده شهدا پرکنن نه خود ریاست بنیاد

ماندانا
| 1397/1/27 - 16:28 |     1     0     |
همش شده شعار و حرفای توخالی که اخرش هیچی نیست و تیتر خبره فقط

ناشناس
| 1397/1/27 - 17:42 |     1     0     |
برنامه ریزی نمیخاد فقط دست از رانت خواری و پاچه خواری بردارید حله

ولی
| 1397/1/28 - 09:43 |     0     0     |
خانواده شهدا سیرمونی ندارن؟؟اینهمه بهشون میدن بازم همیشه ناله میکنن

حسین
| 1397/1/29 - 00:13 |     0     0    
پاسخ: ولله فقط حرفه
ماشالله چه اپن مایند شدید نظراتیو تایید میکنید حالا اعتراض به اقای شهیدی بود تایید نمیکردیذ


حداد
| 1397/1/29 - 09:43 |     1     0     |
خانواده شهدا رو عاصی کردید بسکه منت کارهای نکره تان را سرشون گذاشتید

فرید
| 1397/1/29 - 12:49 |     0     0     |
دیگه به نظرم این حناها رنگ نداره اصلا


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  عالی ترین نشان نظامی به چه کسانی داده می ‌شود؟
33 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 7، غیر قابل انتشار: 4)
   سرلشکر باقری: ایران اسلامی قلدری کشورهای مستکبر را بر نمی‌تابد
21 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تولید جنگنده «کوثر» به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد
17 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   اقتصاد کشور را به بسته‌ اروپایی موکول نکنید
17 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  ‌سرلشکر سلیمانی: ۱۰ دلیل برای شکست دشمن مقابل ‌ایران دارم
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   آیا پروژه به رسمیت شناختن فرقه‌ی ضاله بهائیت در کشور کلید خورده است؟
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سردار سلامی: دشمن را عقب رانده‌ایم و در «گام دوم» باید تعقیبش کنیم
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   سیدحسن نصرالله: مقاومت با حمایت ایران و سوریه پروژه دشمن را در منطقه شکست داد
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  تفاوت های جهاد با تروریسم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   روحیه شهادت طلبی جوانان ایرانی از کجا می‌آمد؟
15 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 1)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)