خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل درحوزه صنعت از وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت
  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : استفاده از عنوان "شورای عالی" وجاهت ندارد
  حمایت جمعی از فرزندان شهدا از سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل در وزارت نفت از بیژن نامدار زنگنه
- اندازه متن: + -  کد خبر: 194814صفحه نخست » بنیادجمعه، 24 فروردین 1397 - 01:05
واکاوی سخنان حجت الاسلام شهیدی در دیدار نوروزی با کارکنان بنیاد شهید/
خدمت به خانواده های شهدا نیاز به برنامه ریزی دقیق و همتی والا دارد
خدمت به خانواده های شهدا نیاز به برنامه ریزی دقیق و همتی والا داردشهیدخبر: ضرورت دارد که فعالیت های بنیادشهید وامور ایثارگران که خود یک دولت کوچک است با برنامه وهدف مشخص طرح ریزی واقدام گردد که نکات کلیدی سخنان حجت الاسلام شهیدی در جمع مدیران وکارکنان بیانگر توجه و اهمیت به آن در سال جاری است.
  

سخنان حجت الاسلام شهیدی ،نماینده ولی فقیه،معاون رئیس جمهور وریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران در اولین روز کاری با کارکنان این نهاد را می توان خط مشی برنامه ها وفعالیت های بنیادشهید وامور ایثارگران در سال 97 دانست.

بنیادشهید وامور ایثارگران ومجموعه های وابسته با توجه به گستردگی جغرافیایی در سراسر ایران اسلامی و تنوع فعالیت ها اهم از مراکز علمی و دانشگاهی، مراکز اقتصادی وبنگاه داری، امور بانکی وبیمه ای، نخبه پروری و فعالیت های تشکل ها ، امور فرهنگی وپژوهشی در سطح اول نظام جمهوری اسلامی در کنار رسیدگی به امور معیشتی و درمانی خانواده های شهدا وایثارگران خودش یک دولت کوچک است که چندین وزارت خانه را در بردارد. ونیاز است که امور این نهاد مقدس با برنامه وهدف مشخص طرح ریزی واقدام گردد که نکات کلیدی سخنان حجت الاسلام شهیدی در جمع مدیران وکارکنان بیانگر توجه و اهمیت به آن در سال جاری است.

در سالی که مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیش از هر چیزی خودنمایی می کند ، توجه مسئولین و نهادهای مختلف کشور هرکدام به اندازه و سهم خود مهم بوده و بخشی از پازل اقتصادی کشور را تکمیل می کند. به نحوی که کوتاهی و یا کم کاری در یکی از بخش های اقتصادی و خدماتی کشور می تواند به شاکله اقتصادی کشور واجتماعی مردم صدمه زده و لطمه وارد کند.

 

● بنیادشهید، پیشتاز در حمایت از کالای ایرانی

از همین رو و در سالی که از سوی رهبر انقلاب سال حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده بر نهادهای اقتصادی، فرهنگی و... واجب است تا هرکدام نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کنند. بدون شک این مهم جز با ایمان و تکیه بر توان داخلی و بهره گیری حداکثری از این ظرفیت بومی دست یافتنی نخواهد بود.

بنیادشهید و امور ایثارگران  نیز با توجه به گستردگی حوزه فعالیت و خدمات رسانی خود نقش مهم و تعیین کننده ای در این زمینه دارد. نهادها و مراکز اقتصادی وابسته به این بنیاد که درحوزه های مختلف صنعت، کشاورزی و... در حال فعالیت هستند اگر با تکیه بر توان داخلی و بهره گیری از مدیریت آگاهانه و شفاف وارد این عرصه شوند ،می توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند. بی شک مهم ترین موضوع در این باره مسئولیت پذیری و پاسخگو بودن مدیران حوزه های اقتصادی بنیاد در قبال عملکرد خود است که لازم است در مجموعه بنیادشهید ساز و کاری هدفمند برای این منظور در نظر گرفته شود.

حجم بالای خرید های متنوع بنیادشهید ،شرکت ها ومجموعه های وابسته میتواند هدایت وسفارش گذاری یکپارچه از کالای داخلی باشد وحتی در گام های بعدی با شناسایی ایثارگران کارآفرین در حوزه کالای داخلی از آنها حمایت وبستر بیشتر اشتغال جامعه ایثارگری را فراهم کرد واین نشان میدهد که از همین فروردین ماه می بایست با جدیت وفراتر یک شعار با لبیک به فرامین رهبری در راستای تحقق حمایت از کالای ایرانی پیشتاز بود.

 

● بستر سازی اشتغال جامعه ایثارگری با توجه به حمایت از کالای ایرانی

یکی دیگر از محورهای سخنرانی حجت الاسلام شهیدی که البته بخش مهمی از عملکرد بنیادشهید در سال های اخیر نیز است موضوع اشتغال بود. بنیادشهید به دلیل پوشش جامعه وسیعی از خانواده ها و فرزندان شهدا ایجاد اشتغال برای این قشر معزز از جامعه را همواره در دستور کار خود داشته که در سال های اخیر نیز اهتمام ویژه ای برای تحقق آن داشته است. اما اقدامات اخیر بنیاد در حوزه اشتغال علی رغم همه تلاش ها آنگونه که باید و شاید نتوانسته انتظارات خانواده ها و فرزندان شهدا را برآورده کند. امید می رود بنیاد شهید همچون گذشته در سال حمایت از کالای ایرانی بتواند برای تحقق اشتغال جامعه هدف خود اقدامات اساسی و مثمرثمری را انجام دهد.

 

● ایجاد ساختاری منظم به سلامت جامعه ایثارگری

رسیدگی و توجه بیشتر به خدمات درمانی نیز از دیگر موضوعات مهمی است که ازجمله مطالبات جامعه ایثارگری و خانواده های شهدا از مجموعه بنیادشهید وتاکید فراوان حجت الاسلام شهیدی بر توجه به آن می باشد. در سال گذشته با برطرف شدن موضوع بیمه جامعه ایثارگری و انعقاد قرارداد با شرکت بیمه دی تاحدودی مشکلات موجود بیمه مرتفع و این امر روند رو به بهبود مناسبی را طی میکند . از آنجا که سن مادران وپدران شهداو همسران شهدا در کنار جانبازان نیازمند توجه بیشتر درمانی وبیمه ای است ، اجرایی شدن بهتر حق پرستاری وجاری شدن هزینه آن به صورت ماهانه در حقوق ایثارگر واز سویی حضور پزشک معتمد و تحت پوشش قراردادن منظم خانواده ها ، تشکیل وپیگیری پرونده های پزشکی با چکآپ منظم ، ساختاری هدفمند به سلامت جامعه ایثارگری خواهد داد.

از طرفی باید در پاسخگویی به نیازهای متنوع و به حق خانواده های معزز شهدا و جامعه ایثارگری به موضوعاتی چون پراکندگی سکونت، سطح تحصیلات و شرایط جسمانی این قشر عزیز توجه کرد و ضمن دسته بندی آن برای هرکدام یک شیوه پاسخگویی منظم و درخور تعریف کرد. چراکه با توجه به شرایط سنی خانواده های شهدا آنان لزوما به شبکه های اجتماعی و فضای مجازی دسترسی ندارند و باید برای این افراد نیز ابزارهای اطلاع رسانی متناسب تعریف و به کار گیری شود. بخش های مختلفی از جامعه ایثارگری پرسشگر و مطالبه گر هستند و خواهان رسیدگی به وضعیت خود در حوزه های مختلف می باشند که باید ضمن اطلاع دقیق از وضعیت آنان و رسیدگی به نیازهایشان آنان را نیز قانع کرد.‌

 

● حل معظلات فرهنگی کشور در توجه به ایثاراجتماعی

از دیگر موضوعات مهمی که معاون رئیس جمهور وریاست بنیادشهید وامورایثارگران در چارچوب عملکردی بنیاد تعریف کردند موضوع ایثار اجتماعی می باشد. بر این اساس با تکیه برکلام حجت الاسلام شهیدی باید به این نکته اشاره کرد که موضوع ایثار محدود به سال های دفاع مقدس و یا میدان های نبرد نبوده، بلکه روحیه ایثارگری و فرهنگ ایثار و شهادت امری است که اگر به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود بسیاری از مشکلات امروز رفع شده و زمینه پیشرفت کشور فراهم خواهد شد. از این رو موضوع ایثار اجتماعی به طور جدی در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد که لازم است برنامه های تحقق آن با عزمی جدی تر و مشارکت سایر نهادهای ذیربط حاصل شود. بنیاد شهید به عنوان متولی موضوع ایثار و شهادت پرچمدار گفتمان ایثار اجتماعی در کشور است اما تحقق چنین امر فرهنگی که بتواند به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود هم زمان بر بوده و هم نیازمند همکاری سایر نهادهای متولی و مسئول فرهنگی کشور می باشد؛ که انتظار می‌رود بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان یک نهاد متولی و هماهنگ کننده در این موضوع نقش خود را به خوبی ایفا کند. ودبیرخانه توسعه وترویج فرهنگ ایثاروشهادت با هماهنگی سایر دستگاه های اجرایی کشور که عضو این دبیرخانه هستند به دنبال اقدامات عملی وپایش اجرای برنامه ها باشند ومعاونت فرهنگی واجتماعی بنیاد از کارهای کلیشه ای خارج و در این خصوص با رویکرد توجه به جامعه ومردم فعالیت های خود را هدفگذاری نماید.

همانگونه که اشاره شد می‌توان محورهای مهم سخنان حجت‌الاسلام شهیدی را در سخنرانی ابتدای سال با کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران  را در محورهای کلی تحقق شعار سال، اشتغال، بیمه و درمان جامعه ایثارگری و ایثار اجتماعی جمع بندی نمود.

عملکرد بنیاد شهید در سال گذشته کارنامه قابل قبولی را در تحقق موضوعات فوق از خود برجای گذاشته است. هرچند که این موضوعات در سال گذشته نیز در دستور کار این بنیاد قرار داشتند اما پیشرفت در این امور و کسب رضایت جامعه ایثارگری و خانواده های معزز شهدا موضوعی است که نیاز به برنامه ریزی دقیق و عزمی جزم برای تحقق آن دارد. به نظر می رسد برای تحقق این موارد لازم است برنامه های عملیاتی مدون و متمرکزی تعریف شود که طبق آن مجموعه بنیاد شهید بتواند به برنامه ها و تعهدات خود جامعه عمل بپوشاند. همانگونه که خدمت به جامعه ایثارگری و خانواده های شهدا بسیار با ارزش و ارزنده است اما این نوع خدمت نیاز به همتی والا و عزمی جزم دارد که در بدنه مدیریتی بنیاد شهید این مهم دیده می‌شود. امیدواریم سال جدید سالی سالی توأم با خدمت به خانواده های معزز شهدا و رضایتمندی آنان در حوزه های مختلف باشد.

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 16 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/1/26 - 10:46 |     2     0     |
انشالله کی دیگه؟۵۰ساله جنگ تموم شده

بی باک
| 1397/1/28 - 10:44 |     1     0    
پاسخ: بابا اینا فقط حرف میزنن در عمل هیچ اعتباری و یا ارزشی برای شهدا قائل نیستن

ناشناس
| 1397/1/26 - 17:49 |     3     0     |
بدنیست بگذارید کارنامه بنیاد شهید رو خانواده شهدا پرکنن نه خود ریاست بنیاد

ماندانا
| 1397/1/27 - 17:28 |     1     0     |
همش شده شعار و حرفای توخالی که اخرش هیچی نیست و تیتر خبره فقط

ناشناس
| 1397/1/27 - 18:42 |     1     0     |
برنامه ریزی نمیخاد فقط دست از رانت خواری و پاچه خواری بردارید حله

ولی
| 1397/1/28 - 10:43 |     0     0     |
خانواده شهدا سیرمونی ندارن؟؟اینهمه بهشون میدن بازم همیشه ناله میکنن

حسین
| 1397/1/29 - 01:13 |     0     0    
پاسخ: ولله فقط حرفه
ماشالله چه اپن مایند شدید نظراتیو تایید میکنید حالا اعتراض به اقای شهیدی بود تایید نمیکردیذ


حداد
| 1397/1/29 - 10:43 |     1     0     |
خانواده شهدا رو عاصی کردید بسکه منت کارهای نکره تان را سرشون گذاشتید

فرید
| 1397/1/29 - 13:49 |     0     0     |
دیگه به نظرم این حناها رنگ نداره اصلا


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت فزاینده ایران است
30 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   آرامش جامعه ایثارگری هدف و اشتغال و درمان مهم‌ترین اولویت‌های بنیاد است
34 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 18)
  اسرائیل دلخراش ترین حادثه فروردین ۹۷ را رقم زد/تایید خبر شهادت ۵ مدافع حرم ایرانی در حمله اسرائیل
19 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   تعصب مقدس به اقتصاد ملی و کالای ایرانی
19 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  چرا اسرائیل به سوریه حمله کرد؟
19 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   وقتی اعراب ایران دسیسه های دشمنان را خنثی می کنند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
  بیانیه جمعی از فرزندان شاهد شهرستان لاهیجان در پی انتصاب بخشدار این شهرستان
33 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 20)
   امام خامنه‌ای:‌حمله به سوریه جنایت است/رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  سرپوش بر رسوایی بزرگ جاسوسی مراکز راهبردی با اسم رمز"فرارنخبگان"
23 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
   جناح بازی در وزارت اطلاعات گناه است/وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند/ ردپای بیگانگان در مسائل اخیر ارزی مشهود است
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار