خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل درحوزه صنعت از وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت
  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : استفاده از عنوان "شورای عالی" وجاهت ندارد
  حمایت جمعی از فرزندان شهدا از سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل در وزارت نفت از بیژن نامدار زنگنه
- اندازه متن: + -  کد خبر: 194503صفحه نخست » بین المللدوشنبه، 20 فروردین 1397 - 08:30
جنگ بزرگی در راه است؟
جنگ بزرگی در راه است؟شهیدخبر: هر بار که تجاوز هوایی از سوی صهیونیستها به کشور جنگ زده سوریه صورت می پذیرد ژنرال های صهیونیستی پشت تریبون ها قرار گرفته و آن را اقدامی علیه حزب الله یا تلاشی در راستای مدیریت جنگ بعدی با آن توصیف می کنند.
  

به رغم وضعیت آرامش محتاطانه ای که در طول مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی حکمفرما است اما از زمان پایان جنگ 33 روزه که منجر به شکست صهیونیستها و رقم خوردن بدترین شکست تاریخ صهیونیستها، یعنی از همان لحظات اول پایان این جنگ در سال 2006 ، تحلیلگران و ژنرال های صهیونیست چه بازنشسته و چه حاضر در مراکز امنیتی با تهدید، خط و نشان کشیدند بنابراین تلاش می کنند تا با فرار به جلو خود را از زیر بار سنگین شکست در مقابل حزب الله خلاص کرده و اعلام کنند جنگ بعدی در آینده ای بسیار نزدیک واقع خواهد شد.

هر بار که تجاوز هوایی از سوی صهیونیستها به کشور جنگ زده سوریه صورت می پذیرد ژنرال های صهیونیستی پشت تریبون ها قرار گرفته و آن را اقدامی علیه حزب الله یا تلاشی در راستای مدیریت جنگ بعدی با آن توصیف می کنند.

هفته یا حداکثر ماهی نمی گذرد که شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی (امان) گزارش ارزیابی های خود را از تحولات کمی و کیفی تسلیحات حزب الله و روند همکاری جمهوری اسلامی ایران با حزب الله در راستای تقویت محور مقاومت منتشر نکرده باشد، روندی که بعد از حتمی شدن پیروزی  میدانی  ارتش سوریه و هم پیمانانش بر علیه تروریست ها  شدت بیشتری به خود گرفته است.

جنگ بزرگی در راه است؟

 

یکی از آخرین این اظهار نظرها روز 26 مارس گذشته از زبان رئیس امان بود.

روزنامه عبری زبان هاارتص  به نقل از «هاارتصی هالیوی» رئیس سازمان اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل  مدعی شد احتمال وقوع درگیری نظامی بین رژیمش و حزب الله در سال 2018 به شدت افزایش یافته است.

با نگاهی به دلایل و مستندات این افسر عالیرتبه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی شاهد آن هستیم که محور اصلی این نتیجه گیری باز هم شکست نقشه های توطئه آمیز در سوریه است، به اعتقاد هالیوی در شرایطی که ارتش سوریه بار دیگر در حال باز پس گیری گستره وسیعی از خاک این کشور است، به طور حتم این بار همان موضع و رویکرد را در قبال رژیم صهیونیستی نخواهد داشت و با کمک محور مقاومت به ویژه حزب الله که تجارب زیادی را در جنگ زمینی در جنگ  علیه تروریست ها کسب کرده است، جبهه زمینی جدیدی را این بار از خاک سوریه خواهد گشود.

به اعتراف رئیس امان، امروز حزب الله دارای زرادخانه ی بزرگ موشکی است که به سرعت هم در حال توسعه آن در چارچوب افزایش برد و دقت آن است.

گرچه صهیونیستها حملات هوایی خود را در خاک سوریه به عنوان یکی از دست آوردهای بزرگ برای حفظ معادلات قدرت با حزب الله توصیف می کنند اما به اعتقاد هالیوی گرچه این حملات باعث شکل گیری توافقات نا نوشته ای در خاک سوریه شده است اما به هر شکل نشانه هایی از تاثیر گذاری آن بر افزایش تنش بین دو طرف هم با خود به همراه دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی دیگر در خود توان رویارویی انفرادی با حزب الله را نمی بیند

این امر را  تعداد قابل توجهی از تحلیلگران صهیونیست نیز تایید کرده اند، به طور مثال مانور مشترک اسرائیل و آمریکا به نام «کبرا» که اوایل مارس گذشته با مشارکت 2500 هزار نیروی نظامی آمریکایی شرکت داشتند سناریوهای نحوه مقابله با حزب الله تمرین شد به نحوی که بسیاری از تحلیلگران در رسانه های صهیونیستی تاکید کردند چنین مانوری نشان می دهد که ارتش صهیونیستی دیگر در خود توان رویارویی انفرادی با حزب الله را نمی بیند و این مانور نشان می دهد که ارتش صهیونیستی در جنگ بعدی علیه حزب الله حساب ویژه ای هم بر روی کمک ارتش آمریکا باز کرده است.

شش ماه قبل از آن هم در سپتامبر 2017 (شهریور  ومهر 1396) ارتش رژیم صهیونیستی جنگ با حزب الله را تمرین کرد، به نوشته رسانه های عبری زبان این رزمایش بزرگترین رزمایش از نوع خود طی 20 سال گذشته بود و در چارچوب آن سناریوهای مختلف جنگ با حزب الله تمرین شد.

در مقابل محور مقاومت هم برخی از توانمندی های خود را در این مدت به رخ صهیونیستها کشیده است، از دیدگاه تحلیلگران صهیونیست بازپس گیری اکثر نقاط خاک سوریه توسط ارتش این کشور و به ویژه بازگشت حاکمیت بشار اسد بر نقاط راهبردی سوریه نشانگر قدرت قابل توجه محور مقاومت است، توانمندی که به طور حتم به شکل بارز تری در جنگ با اسرائیل نمود پیدا خواهد کرد.

این امر چنان صهیونیستها را نگران کرده است که  محور اصلی نشست ژانویه گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «ولادمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه بوده است.

نتانیاهو بعد از این نشست به اصحاب رسانه گفت: ما در مورد لبنان گفتگو کردیم و من به پوتین گفتم که سلاح های کیفی و دقیقی که به دست حزب الله رسیده است تهدیدی خطرناک برای ما محسوب شده و ما حاضر به پذیرش چنین تهدیدی نیستیم از اینرو در صورت لزوم دست به کار خواهیم شد امری که با واکنش نه تنها حزب الله بلکه دولتمردان لبنان از جمله سعد حریری هم روبرو شد.

جنگ بزرگی در راه است؟

 

در کنار آن نباید از کشف منابع نفت و گاز در سواحل لبنان هم به آسانی عبور کرد به ویژه که صهیونیستها برنامه های گسترده ای برای چپاول آن در دستور کار خود قرار  داده اند، پارامتری که می تواند به خودی خود چاشنی انفجار جنگ جدیدی بین حزب الله و رژیم صهیونیستی باشد.

احداث دیوار حایل در طول مرز فلسطین اشغالی با جنوب لبنان هم دیگر پارامتر تنش زای دوره ی اخیر است، صهیونیستها ادعا می کنند این دیوار را با هدف جلوگیری از هر نوع نفوذ مبارزان حزب الله به داخل فلسطین اشغالی و نیز اصابت گلوله های خمپاره به شهرک های صهیونیست نشین و همچنین منع دیده بانی و نظارت بر فعالیت های انجام گرفته در داخل فلسطین اشغالی از آن سوی مرز احداث می کنند.

شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در ژانویه 2018 چند روز بعد از آغاز احداث دیوار مدعی شد حزب الله اسرائیل را تهدید کرده است در صورت ادامه احداث  آن را گلوله باران خواهد کرد.

پایان جنگ در سوریه به معنای بازگشت فلسطین به صدر مطالبات جهان اسلام خواهد بود

یکی دیگر از پارامترهای تاثیر گذار بر افزایش نگرانی صهیونیستها، پایان جنگ در سوریه است، به اعتقاد کارشناسان صهیونیست پایان جنگ در سوریه به معنای  آن خواهد بود که هزاران نفر از نیروهای داوطلبی که از عراق، یمن، افغانستان، پاکستان و ... برای کمک به محور مقاومت  مشغول جنگ علیه تروریست ها می باشند، با فارغ شدن از این ماموریت به سوی مسئله فلسطین و جنگ با رژیم صهیونستی معطوف شده و کار را برای تل آویو دشوار تر از گذشته می کنند.

روزنامه جروزالیم پست هم در یکی از شماره های فوریه 2018 خود 5 دلیل برای وقوع زود هنگام  جنگ بین رژیم صهیونیستی وحزب الله را بر شمرد.

اولین علت مخالفت قاطع تل آویو با حضور و قدرت گرفتن حزب الله در طول مرز با فلسطین اشغالی آنهم در سایه افزایش تنش نظامیان اسرائیل با غزه که می توانند ساختار دفاعی اسرائیل را ضربه پذیرتر کنند.

دوم کاهش نقش آمریکا در داخل سوریه که تل آویو تکیه خاصی به آن در زمینه حمایت از منافع خود در این کشور دارد.

سوم افزایش نقش روسیه که در برخی از موارد توجهی به دغدغه های امنیتی تل آویو از خود نشان نمی دهد.

چهارم ساخت دیوار حایل  که حزب الله به طور اخص و کل لبنان به طور اعم عصبانی کرده است.

پنجم جنگ بر سر منابع نفتی تازه  کشف شده در طول سواحل لبنان می توانند دست به دست هم دهند و از منظر صهیونیستها موعد جنگ با حزب الله را به جلو بیاندازند.

به اعتقاد صهیونیستها وقوع این جنگ حتمی است اما نحوه وقوع آن به چند سناریو بستگی دارد که تلاش خواهیم کرد در قسمت بعد به آن بپردازدیم.

قدس

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 14 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
منیره
| 1397/1/20 - 10:45 |     1     0     |
تجاوز هوایی یه بخش زیادیش قصور سوریه و فلسطین است که سامانه ضد هوایی مناسبی نداره

ناشناس
| 1397/1/22 - 10:26 |     0     0    
پاسخ: با دوستان هم عقیده ام از خودشونه بر خودشون به ما ربط نداره

محمود
| 1397/1/20 - 11:54 |     1     0     |
خودشم خوب میدونه اسراییل که جنگ بشه حزب الله برندست تو 33 روزه و 22 روزه اینو ثابت کرد

ناشناس
| 1397/1/22 - 13:56 |     0     0    
پاسخ: ما که از جنگ استقبال می کنیم هرچی زودتر بهتر

ناشناس
| 1397/1/20 - 14:30 |     0     0     |
اگر هم جنگی رخ بده این لبنان نیست که به عصر حجر بر می گردد همانطور که مسئولان اسرائیلی تهدید کردند بلکه این دولت اشغالگر اسرائیلی است که شهرک نشینانش برای نجات جان خود و فرار از ده ها هزار موشکی که بر سرشان مانند باران از چندین جبهه می بارد، نمی دانند کجا پنهان شوند.

ناشناس
| 1397/1/20 - 22:59 |     0     0     |
چرا سامانه اس 400 روسیه جنگنده های اسرائیل رو نزده پس به چه درد میخورن؟

ناشناس
| 1397/1/21 - 11:03 |     0     0     |
جنگ بین حزب الله و اون ادرواقع جنگ ما و اوناست و بالاخره این جنگ محقق میشه

ناشناس
| 1397/1/21 - 11:34 |     0     0     |
روزنامه «وال استریت ژورنال» از جمله نشریات آمریکایی است که مقامات کاخ سفید و پنتاگون به دیدگاههای آن توجه خاص دارند. و به تازگی این روزنامه پیش بینی کرده است که «اسرائیل و ایران بالاخره پای آمریکا را به یک جنگ دیگر در منطقه خاورمیانه باز خواهند کرد».

ناشناس
| 1397/1/21 - 23:04 |     0     0     |
امروز حزب الله دارای زرادخانه ی بزرگ موشکی است که به سرعت هم در حال توسعه آن در چارچوب افزایش برد و دقت آن است.

ناشناس
| 1397/1/22 - 15:57 |     0     0     |
آمریکا با دست خودش گور خودش را می کند تمام پایگاههایش در سوریه هدف قرار می گیرد و شکست آمریکا قطعی است - این عربده کشی برای پیشگیری از انتقام از اسرائیل در حمله اخیر اسرائیل به سوریه است - اروپائیها نیز این بار حساب کار دستشان خواهد آمد که بازی آمریکارا نخورتد


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت فزاینده ایران است
30 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   آرامش جامعه ایثارگری هدف و اشتغال و درمان مهم‌ترین اولویت‌های بنیاد است
34 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 18)
  اسرائیل دلخراش ترین حادثه فروردین ۹۷ را رقم زد/تایید خبر شهادت ۵ مدافع حرم ایرانی در حمله اسرائیل
19 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   تعصب مقدس به اقتصاد ملی و کالای ایرانی
19 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  چرا اسرائیل به سوریه حمله کرد؟
19 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   وقتی اعراب ایران دسیسه های دشمنان را خنثی می کنند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
  بیانیه جمعی از فرزندان شاهد شهرستان لاهیجان در پی انتصاب بخشدار این شهرستان
33 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 20)
   امام خامنه‌ای:‌حمله به سوریه جنایت است/رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  سرپوش بر رسوایی بزرگ جاسوسی مراکز راهبردی با اسم رمز"فرارنخبگان"
23 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
   جناح بازی در وزارت اطلاعات گناه است/وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند/ ردپای بیگانگان در مسائل اخیر ارزی مشهود است
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار