خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  قاسمی: مشورت های سیاسی استکهلم ماهیت یمنی - یمنی دارد
  برجام توافقی نیست که بتواند منافع کشور را تامین کند
  برای ارتقاء توان دفاعی کشور از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم
  بودجه ضدانقلاب چگونه تامین می‌شود؟
  لیبرال‌ها در جمهوری اسلامی چه می‌کنند؟!
  نامه محرمانه جهانگیری به رهبر انقلاب
  آقای وزیر این آمریکاست که از ما میترسد
  چرا پروژه «نفوذ» در دولت جدی گرفته نمی‌شود؟
  درباره عذرخواهی رهبر انقلاب از یک طلبه
  بودجه ضدانقلاب چگونه تامین می‌شود؟
  آقایان به جای مذاکره با آمریکا به فکر منافع ملت و نظام باشند
  تأثیر دیپلماسی انفعالی بر سفره مردم؛
  روحانی در ماجرای مک فارلین چه نقشی داشت؟
  توصیه عجیب موسوی‌خوئینی‌ها به جریان دانشجویی
  دولت سند پولشویی ۸۰ هزار میلیارد تومانی رو کرد
  روحانی: همکاری‌های ایران و روسیه برای حل بحران سوریه ادامه یابد
  امیرآبادی: حضرات موضوع سازش با آمریکا را به خواب ببینند
  نقش سرویس‌های امنیتی منطقه در حادثه تروریستی چابهار
  چند کشور درگیر مساله ربایش مرزبانان میرجاوه
  روایت همتی از دستور رهبری به بانک مرکزی
  تحریم‌های آمریکا ملت ایران را هدف قرار داده است
  ظریف: آمریکا منطقه را تبدیل به انبار باروت کرده است
  دست عربستان در چابهار
  پشت پرده موافقت نامه پاریس
  باز فیل‌تان یاد هندوستان افتاده است؟!
  ناگفته‌های مخالفت مرحوم منتظری با متروی تهران
  جنگ‌های منطقه‌ای نشان داده شورای امنیت به وظایف خود عمل نمی‌کند
  کلید قفل تمام مشکلات
  پرده برداری از حکمت یک رفتار
  خسارت نفوذی‌ها را جدی بگیرید
- اندازه متن: + -  کد خبر: 194503صفحه نخست » بین المللدوشنبه، 20 فروردین 1397 - 07:30
جنگ بزرگی در راه است؟
جنگ بزرگی در راه است؟شهیدخبر: هر بار که تجاوز هوایی از سوی صهیونیستها به کشور جنگ زده سوریه صورت می پذیرد ژنرال های صهیونیستی پشت تریبون ها قرار گرفته و آن را اقدامی علیه حزب الله یا تلاشی در راستای مدیریت جنگ بعدی با آن توصیف می کنند.
  

به رغم وضعیت آرامش محتاطانه ای که در طول مرزهای لبنان با فلسطین اشغالی حکمفرما است اما از زمان پایان جنگ 33 روزه که منجر به شکست صهیونیستها و رقم خوردن بدترین شکست تاریخ صهیونیستها، یعنی از همان لحظات اول پایان این جنگ در سال 2006 ، تحلیلگران و ژنرال های صهیونیست چه بازنشسته و چه حاضر در مراکز امنیتی با تهدید، خط و نشان کشیدند بنابراین تلاش می کنند تا با فرار به جلو خود را از زیر بار سنگین شکست در مقابل حزب الله خلاص کرده و اعلام کنند جنگ بعدی در آینده ای بسیار نزدیک واقع خواهد شد.

هر بار که تجاوز هوایی از سوی صهیونیستها به کشور جنگ زده سوریه صورت می پذیرد ژنرال های صهیونیستی پشت تریبون ها قرار گرفته و آن را اقدامی علیه حزب الله یا تلاشی در راستای مدیریت جنگ بعدی با آن توصیف می کنند.

هفته یا حداکثر ماهی نمی گذرد که شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی (امان) گزارش ارزیابی های خود را از تحولات کمی و کیفی تسلیحات حزب الله و روند همکاری جمهوری اسلامی ایران با حزب الله در راستای تقویت محور مقاومت منتشر نکرده باشد، روندی که بعد از حتمی شدن پیروزی  میدانی  ارتش سوریه و هم پیمانانش بر علیه تروریست ها  شدت بیشتری به خود گرفته است.

جنگ بزرگی در راه است؟

 

یکی از آخرین این اظهار نظرها روز 26 مارس گذشته از زبان رئیس امان بود.

روزنامه عبری زبان هاارتص  به نقل از «هاارتصی هالیوی» رئیس سازمان اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل  مدعی شد احتمال وقوع درگیری نظامی بین رژیمش و حزب الله در سال 2018 به شدت افزایش یافته است.

با نگاهی به دلایل و مستندات این افسر عالیرتبه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی شاهد آن هستیم که محور اصلی این نتیجه گیری باز هم شکست نقشه های توطئه آمیز در سوریه است، به اعتقاد هالیوی در شرایطی که ارتش سوریه بار دیگر در حال باز پس گیری گستره وسیعی از خاک این کشور است، به طور حتم این بار همان موضع و رویکرد را در قبال رژیم صهیونیستی نخواهد داشت و با کمک محور مقاومت به ویژه حزب الله که تجارب زیادی را در جنگ زمینی در جنگ  علیه تروریست ها کسب کرده است، جبهه زمینی جدیدی را این بار از خاک سوریه خواهد گشود.

به اعتراف رئیس امان، امروز حزب الله دارای زرادخانه ی بزرگ موشکی است که به سرعت هم در حال توسعه آن در چارچوب افزایش برد و دقت آن است.

گرچه صهیونیستها حملات هوایی خود را در خاک سوریه به عنوان یکی از دست آوردهای بزرگ برای حفظ معادلات قدرت با حزب الله توصیف می کنند اما به اعتقاد هالیوی گرچه این حملات باعث شکل گیری توافقات نا نوشته ای در خاک سوریه شده است اما به هر شکل نشانه هایی از تاثیر گذاری آن بر افزایش تنش بین دو طرف هم با خود به همراه دارد.

ارتش رژیم صهیونیستی دیگر در خود توان رویارویی انفرادی با حزب الله را نمی بیند

این امر را  تعداد قابل توجهی از تحلیلگران صهیونیست نیز تایید کرده اند، به طور مثال مانور مشترک اسرائیل و آمریکا به نام «کبرا» که اوایل مارس گذشته با مشارکت 2500 هزار نیروی نظامی آمریکایی شرکت داشتند سناریوهای نحوه مقابله با حزب الله تمرین شد به نحوی که بسیاری از تحلیلگران در رسانه های صهیونیستی تاکید کردند چنین مانوری نشان می دهد که ارتش صهیونیستی دیگر در خود توان رویارویی انفرادی با حزب الله را نمی بیند و این مانور نشان می دهد که ارتش صهیونیستی در جنگ بعدی علیه حزب الله حساب ویژه ای هم بر روی کمک ارتش آمریکا باز کرده است.

شش ماه قبل از آن هم در سپتامبر 2017 (شهریور  ومهر 1396) ارتش رژیم صهیونیستی جنگ با حزب الله را تمرین کرد، به نوشته رسانه های عبری زبان این رزمایش بزرگترین رزمایش از نوع خود طی 20 سال گذشته بود و در چارچوب آن سناریوهای مختلف جنگ با حزب الله تمرین شد.

در مقابل محور مقاومت هم برخی از توانمندی های خود را در این مدت به رخ صهیونیستها کشیده است، از دیدگاه تحلیلگران صهیونیست بازپس گیری اکثر نقاط خاک سوریه توسط ارتش این کشور و به ویژه بازگشت حاکمیت بشار اسد بر نقاط راهبردی سوریه نشانگر قدرت قابل توجه محور مقاومت است، توانمندی که به طور حتم به شکل بارز تری در جنگ با اسرائیل نمود پیدا خواهد کرد.

این امر چنان صهیونیستها را نگران کرده است که  محور اصلی نشست ژانویه گذشته «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «ولادمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه بوده است.

نتانیاهو بعد از این نشست به اصحاب رسانه گفت: ما در مورد لبنان گفتگو کردیم و من به پوتین گفتم که سلاح های کیفی و دقیقی که به دست حزب الله رسیده است تهدیدی خطرناک برای ما محسوب شده و ما حاضر به پذیرش چنین تهدیدی نیستیم از اینرو در صورت لزوم دست به کار خواهیم شد امری که با واکنش نه تنها حزب الله بلکه دولتمردان لبنان از جمله سعد حریری هم روبرو شد.

جنگ بزرگی در راه است؟

 

در کنار آن نباید از کشف منابع نفت و گاز در سواحل لبنان هم به آسانی عبور کرد به ویژه که صهیونیستها برنامه های گسترده ای برای چپاول آن در دستور کار خود قرار  داده اند، پارامتری که می تواند به خودی خود چاشنی انفجار جنگ جدیدی بین حزب الله و رژیم صهیونیستی باشد.

احداث دیوار حایل در طول مرز فلسطین اشغالی با جنوب لبنان هم دیگر پارامتر تنش زای دوره ی اخیر است، صهیونیستها ادعا می کنند این دیوار را با هدف جلوگیری از هر نوع نفوذ مبارزان حزب الله به داخل فلسطین اشغالی و نیز اصابت گلوله های خمپاره به شهرک های صهیونیست نشین و همچنین منع دیده بانی و نظارت بر فعالیت های انجام گرفته در داخل فلسطین اشغالی از آن سوی مرز احداث می کنند.

شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در ژانویه 2018 چند روز بعد از آغاز احداث دیوار مدعی شد حزب الله اسرائیل را تهدید کرده است در صورت ادامه احداث  آن را گلوله باران خواهد کرد.

پایان جنگ در سوریه به معنای بازگشت فلسطین به صدر مطالبات جهان اسلام خواهد بود

یکی دیگر از پارامترهای تاثیر گذار بر افزایش نگرانی صهیونیستها، پایان جنگ در سوریه است، به اعتقاد کارشناسان صهیونیست پایان جنگ در سوریه به معنای  آن خواهد بود که هزاران نفر از نیروهای داوطلبی که از عراق، یمن، افغانستان، پاکستان و ... برای کمک به محور مقاومت  مشغول جنگ علیه تروریست ها می باشند، با فارغ شدن از این ماموریت به سوی مسئله فلسطین و جنگ با رژیم صهیونستی معطوف شده و کار را برای تل آویو دشوار تر از گذشته می کنند.

روزنامه جروزالیم پست هم در یکی از شماره های فوریه 2018 خود 5 دلیل برای وقوع زود هنگام  جنگ بین رژیم صهیونیستی وحزب الله را بر شمرد.

اولین علت مخالفت قاطع تل آویو با حضور و قدرت گرفتن حزب الله در طول مرز با فلسطین اشغالی آنهم در سایه افزایش تنش نظامیان اسرائیل با غزه که می توانند ساختار دفاعی اسرائیل را ضربه پذیرتر کنند.

دوم کاهش نقش آمریکا در داخل سوریه که تل آویو تکیه خاصی به آن در زمینه حمایت از منافع خود در این کشور دارد.

سوم افزایش نقش روسیه که در برخی از موارد توجهی به دغدغه های امنیتی تل آویو از خود نشان نمی دهد.

چهارم ساخت دیوار حایل  که حزب الله به طور اخص و کل لبنان به طور اعم عصبانی کرده است.

پنجم جنگ بر سر منابع نفتی تازه  کشف شده در طول سواحل لبنان می توانند دست به دست هم دهند و از منظر صهیونیستها موعد جنگ با حزب الله را به جلو بیاندازند.

به اعتقاد صهیونیستها وقوع این جنگ حتمی است اما نحوه وقوع آن به چند سناریو بستگی دارد که تلاش خواهیم کرد در قسمت بعد به آن بپردازدیم.

قدس

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 14 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
منیره
| 1397/1/20 - 09:45 |     1     0     |
تجاوز هوایی یه بخش زیادیش قصور سوریه و فلسطین است که سامانه ضد هوایی مناسبی نداره

ناشناس
| 1397/1/22 - 09:26 |     0     0    
پاسخ: با دوستان هم عقیده ام از خودشونه بر خودشون به ما ربط نداره

محمود
| 1397/1/20 - 10:54 |     1     0     |
خودشم خوب میدونه اسراییل که جنگ بشه حزب الله برندست تو 33 روزه و 22 روزه اینو ثابت کرد

ناشناس
| 1397/1/22 - 12:56 |     0     0    
پاسخ: ما که از جنگ استقبال می کنیم هرچی زودتر بهتر

ناشناس
| 1397/1/20 - 13:30 |     0     0     |
اگر هم جنگی رخ بده این لبنان نیست که به عصر حجر بر می گردد همانطور که مسئولان اسرائیلی تهدید کردند بلکه این دولت اشغالگر اسرائیلی است که شهرک نشینانش برای نجات جان خود و فرار از ده ها هزار موشکی که بر سرشان مانند باران از چندین جبهه می بارد، نمی دانند کجا پنهان شوند.

ناشناس
| 1397/1/20 - 21:59 |     0     0     |
چرا سامانه اس 400 روسیه جنگنده های اسرائیل رو نزده پس به چه درد میخورن؟

ناشناس
| 1397/1/21 - 10:03 |     0     0     |
جنگ بین حزب الله و اون ادرواقع جنگ ما و اوناست و بالاخره این جنگ محقق میشه

ناشناس
| 1397/1/21 - 10:34 |     0     0     |
روزنامه «وال استریت ژورنال» از جمله نشریات آمریکایی است که مقامات کاخ سفید و پنتاگون به دیدگاههای آن توجه خاص دارند. و به تازگی این روزنامه پیش بینی کرده است که «اسرائیل و ایران بالاخره پای آمریکا را به یک جنگ دیگر در منطقه خاورمیانه باز خواهند کرد».

ناشناس
| 1397/1/21 - 22:04 |     0     0     |
امروز حزب الله دارای زرادخانه ی بزرگ موشکی است که به سرعت هم در حال توسعه آن در چارچوب افزایش برد و دقت آن است.

ناشناس
| 1397/1/22 - 14:57 |     0     0     |
آمریکا با دست خودش گور خودش را می کند تمام پایگاههایش در سوریه هدف قرار می گیرد و شکست آمریکا قطعی است - این عربده کشی برای پیشگیری از انتقام از اسرائیل در حمله اخیر اسرائیل به سوریه است - اروپائیها نیز این بار حساب کار دستشان خواهد آمد که بازی آمریکارا نخورتد


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  تحریم ملت ایران شکست می خورد/ قطعاً مردم یمن و انصارالله پیروز خواهند شد
38 نظر (فعال: 33 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
   کتک خوردن مادران شهدا/ بر چه اساس و قانونی مرحوم تاج‌الدین را در گلستان شهدا دفن کردند؟
31 نظر (فعال: 28 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  خبری شده است؟
20 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   همان‌طور که شهدایتان به کشور، نظام و اسلام خدمت کردند، شما هم خدمت کنید 
17 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  واگذاری بیمه تکمیلی ایثارگران به نفع ایثارگر است؟
25 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   واگذاری بیمه تکمیلی به دستگاه‌های اجرایی به خواست بنیاد شهید نبوده است
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  شکار بزرگ سپاه و دستیابی به پهپاد ریپر و موشکهای پیشرفته
12 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نظر رهبرانقلاب درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان/ این قانون حلقه بسته مدیریتی را برای جوان‌ها می‌گشاید
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  تست موشک‌ها را ادامه می‌دهیم
11 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   پایگا‌ه‌های آمریکایی اطراف ایران زیر بُرد موشکی سپاه/ دقت در حوزه موشکی را مدیون رهبری هستیم
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار