خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  استقبال اسد از ایفای نقش ایران در اقتصاد سوریه
  عددی که خار چشم دشمنان شد
  طوفان در شبکه عنکبوت
  وقتی سرگرم بزک برجام بودید رانت‌خواران مشغول کار شدند
  این اعلام جنگ علیه مشهد است
  انحلال خبرگان پیشنهاد کیست
  حرف آخر بهزاد نبوی برای فتنه آینده
  «راهبرد افزایش جمعیت» از روی سیاست‌زدگی و امنیت‌زدگی تدوین شده است!
  به چهل سالگی انقلاب خیلی غره نشویم
  غارت‌های بعد از فتنه دوستان تاجزاده را رو می‌کنم
  خطبه‌های سال ۷۶ هاشمی به نفع «خاتمی» بود؟
  برگزاری مناظره زاکانی و تاجزاده با موضوع حوادث ۷۸ و ۸۸
  کُد «روحانی» برای اصلاح‌طلبان در لوای تجلیل از «هاشمی»
  مسئولان، نقاط ضعف و خطاهای احتمالی را شناسایی و پیگیری کنند
  افشاگری بی‌سابقه موسوی‌خویینی‌ها
  هدف آمریکا از جنگ اقتصادی از نظر روحانی
  دعوا نکنید، همه شما مسئولید
  یک قبیله پشت هر ردیف بودجه!
  پیام تسلیت روحانی در پی شهادت پرسنل ارتش
  عامل اصلی سقوط بویینگ ۷۰۷چه بود
  روحانی: مردم با حضور در ۲۲ بهمن پاسخ مسئولان آمریکا را می‌دهند
  نقش مرحوم هاشمی در هدایت چند کشور جهان!
  سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ منجر به شهادت 15تن از پرسنل ارتش جمهوری اسلامی ایران شد
  راستی‌ها انقلابی هستند؟
  «فیک‌نیوزها» در کمین‌ هستند
  شکست مفتضحانه‌ای که ضدانقلاب صدایش را در نیاورد
  نقش مردم در عبور کشور از مشکلات فرا روی نظام
  آیا اجرای دستورات اتاق جنگ آمریکا کمین دشمن نیست؟!
  نتیجه انفعال وزارت خارجه در امور بین الملل
  علت مشکلات اقتصادی کشور از دید آیت‌الله علم‌الهدی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 194232صفحه نخست » بین المللشنبه، 18 فروردین 1397 - 10:25
«بازگشت بزرگ» کابوس تل آویو و متحدانش
«بازگشت بزرگ» کابوس تل آویو و متحدانششهیدخبر: تظاهرات فلسطینی‌ها با عنوان «بازگشت بزرگ» این روزها به کابوس تل آویو تبدیل شده است و نقشه ها و توطئه های رژیم صهیونیستی و همپیمانان آنها برای نابودی آرمان فلسطین را نقش برآب می‌کند.
  

فرزاد فرهادی: پس از هفتاد سال ملت فلسطین تصمیم گرفت که خود ابتکار عمل را در دست گیرد به ویژه که تجارب ملتهای زیادی که به مبارزات مسالمت آمیز ضد ظلم و تجاور برخاسته اند نشانگر این است که فلسطینی ها باید خود مسیر بازگشت به وطن و سرزمین اشغال شده شان را هموار کنند و از رژیم های مرتجع و مذاکرات سازش دستاوردی برای آنها حاصل نخواهد شد.

این در شرایطی است که اوضاع فلسطین شرایط حساسی را به ویژه با توجه به معامله موسوم به قرن و تلاش های سعودی ها برای نزدیک شدن هر چه بیشتر با رژیم صهیونیستی، سپری می کند.

ملت فلسطین بر حق بازگشت اصرار دارند و جامعه بین المللی با وجود جانبداری از رژیم صهیونیستی، این حق را نادیده نگرفته اند و قطعنامه های بین المللی این حق را مورد تاکید قرار داده است که از جمله آنها قطعنامه ۱۹۴ دسامبر ۱۹۴۸ است که بر این حق اصرار دارد.

در شرایطی که همه تلاش های سازشکارانه تاکنون به شکست انجامیده و نتوانسته کمکی به ملت فلسطین به ویژه حق بازگشت آنها به سرزمین شان نماید از این رو اهمیت تظاهرات بازگشت بزرگ بیشتر مشخص می شود.

رژیم صهیونیستی با وجود اینکه سعی دارد چنگ و دندان نشان دهد اما نقاط ضعف بسیاری دارد. تظاهرات فلسطینی ها جامعه بین المللی را متوجه فلسطین می کند. شاخصه اصلی تظاهرات  بازگشت بزرگ مقابله با صهیونیستها با سینه چاک شده و دستان خالی و از طریق حرکت های مسالمت آمیز است.

در حالی که مقامات صهیونیست ضمن حمایت از سرکوبگری نظامیان و عدم تشکیل کمیته حقیقت یاب سعی دارند در راستای ترساندن ملت فلسطین حرکت کنند اما واقعیت این است که نگران هستند. صهیونیستها به علت هراسی که از این تظاهرات دارند با همه جاسوس ها و اهرم های فشار وارد عمل شده اند تا مانع از موفقیت این حرکت مسالمت آمیز ملت فلسطین شوند.

با وجود تمام تلاش های صهیونیستها اما این راهپیمایی و تظاهراتی است که همه گروهها و موسسات و پیر و جوان و زن، کودک و خلاصه همه طیف ها در آن حضور دارند. همه پرچم فلسطین را در دست دارند.

تظاهرات بازگشت بزرگ در واقع گام راهبردی در نبرد با اشغالگران است و همه فلسطینی ها در راستای موفقیت و تحقق اهداف آن حرکت می کنند. برای موفقیت این حرکت لازم است که ادامه دار باشد.تظاهرات بازگشت بزرگ در واقع گام راهبردی در نبرد با اشغالگران است و همه فلسطینی ها در راستای موفقیت و تحقق اهداف آن حرکت می کنند. برای موفقیت این حرکت لازم است که ادامه دار باشد.

این تظاهرات و راهپیمایی بازگشت بزرگ، شور و جان تازه ای به کالبد فلسطین دمیده است و همه طیف ها آمده اند تا آرمان فلسطین محو نشود.

اما صهیونیستها برای به شکست کشاندن این حرکت فلسطینی ها از هیچ اقدام سرکوبگرانه ای اعم از به شهادت رساندن و ارتکاب جنایات جنگی و ضد بشری تا هدف قرار دادن تیم های امدادی و پزشکی و اصحاب رسانه دریغ نمی کنند و حوادث جمعه گذشته و امروز  تظاهرات بازگشت بزرگ گواه این مدعاست.

 

«بازگشت بزرگ» کابوس تل آویو و متحدانش

 

جامعه بین المللی تاکنون در راستای مجازات غزه بدون اینکه اشغالگران را مجازات کند حرکت کرده است. در واقع به جای اینکه جلاد را هدف قرار دهد قربانی را هدف قرار داده است و رنجهای مردم غزه را دوچندان کرده است. حرکت مسالمت آمیز فلسطینی ها جامعه جهانی را وادار می کند که از سکوت خود در قبال جنایات رژیم صهیونیستی دست بردارد.

تظاهرات «بازگشت بزرگ» نشان داد که طرفهایی که به فراموش کردن فلسطین از سوی نونهالان و نوجوانان دلبسته اند و اینکه با مرگ پدران دیگر فرزندان از حق بازگشت دست خواهند شُست؛ متوهم هستند و همچنین این پاسخی کوبنده به سازشکارانی هستند که به دنبال خدمت به منافع تل آویو هستند، است.

فلسطینی ها توان مقابله با اشغالگران را با همه ابزار مشروع دارند و تهدید را نمی پذیرند و از وجبی از خاک سرزمین خود چشم پوشی نمی کنند. احدی نمی تواند قطار بازگشت فلسطینی ها به بیت المقدس و سایر شهرها و اراضی فلسطین متوقف کند.احدی نمی تواند قطار بازگشت فلسطینی ها به بیت المقدس و سایر شهرها و اراضی فلسطین متوقف کند.

در واقع این تظاهرات سیلی محکمی به تلاش های نزدیک شدن برخی رژیم های عربی به تل آویو و تلاش های دولت آمریکا برای محو آرمان فلسطین و آنچه معامله قرن با همسویی برخی رژیم های عربی است، محسوب می شود. این رژیم ها و همپیمانان آمریکایی و غربی آنها در این توهم هستند که می توانند حقوق فلسطینی ها را پایمال کنند.

ملت فلسطین قادر به تغییر شرایط هستند و بر حق بازگشت اصرار دارند. تظاهرات بازگشت همه محاسبات اسرائیلی ها که خود را مهیای جنگ جدید ضد غزه می کرد برهم زده و تحرکات تشکیلات خودگردان برای اعمال موج جدید از تحریم ها علیه غزه را با شکست روبرو کرده است.

تحلیلگران از تظاهرات و راهپیمایی ملت فلسطین در غزه به عنوان ضربه ای به رژیم صهیونیستی نام می برند.

این تظاهرات سخت صهیونیستها را کلافه و سردرگم کرده و موفقیتی بزرگ برای فلسطینی ها محسوب می شود. به اعتقاد ناظران امور، سیل عظیم جمعیت به سوی مرز غزه با فلسطین اشغالی نشانه دهنده و گویای این واقعیت است که فلسطینی ها قادر به احیای آرمان خود هر چند که وارد دهلیزهای سازشکارانه برای نابودی آن شده باشد، هستند.

تظاهرات و راهپیمایی ها رژیم صهیونیستی را در مخمصه ای سخت گرفتار کرده زیرا همواره صهیونیستها تلاش کرده اند که با ویران کردن خانه ای فلسطینی ها و بیرون راندن آنها در راستای پاکسازی آنها گام بردارند و اینکه حق بازگشت به فلسطین اشغالی از سوی فلسطینی ها احیا شود تمام معادلات را برهم می زند. صهیونیستها با نگرانی عمیق به این خواسته یعنی حق بازگشت می نگرند و همواره تلاش می کنند که مانع از طرح آن در سطح بین المللی شوند.

هدف از طرح تشکیل دو کشور نابودی حق بازگشت فلسطینی ها به سرزمینشان است. مقامات صهیونیست از شنیدن حق بازگشت به شدت متنفرند. نکته قابل توجه استفاده فلسطینی ها از تاکتیک هایی مانند آتش زدن لاستیک برای مختل کردن تحرکات نظامیان صهیونیست است.

اما موفقیت تلاش جدید فلسطینی به عوامل متعددی بستگی دارد  که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

-اینکه این حرکت ادامه دارد باشد و موقتی نباشد. حرکت فصلی و زودگذار راه به جایی نمی برد. همه طیف های فلسطینی باید بر حق بازگشت اصرار کنند.

-دامنه آن به غزه محدود نشود و در کرانه باختری، اردن، سوریه و لبنان نیز این حرکتها وجود داشته باشد. تاکنون فقط غزه فعال بوده و در اردوگاههای فلسطینی در دیگر مناطق حرکت قابل توجهی رخ نداده است. عزای عمومی و اعتصاب محدود کافی نیست.

-این حرکت مردمی نیاز به حمایت در سطح سیاسی دارد تا بتواند در عرصه بین المللی موفق شود.

-اصرار بر حق بازگشت باید جایگزین تشکیل کشور مستقل شود زیرا تشکیل کشور مستقل فلسطین زمانی میسر می شود که مردمی وجود داشته باشد.

به هر حال قدر مسلم آن است که حق بازگشت از اصول فلسطین است و هر طرحی که به حق بازگشت توجهی نداشته باشد بی ارزش است. تظاهرات بازگشت بزرگ ضربه مهلکی به اقدامات ترامپ ضد بیت المقدس و تلاش های عادی سازی روابط میان سعودی ها و برخی رژیم های عربی با تل آویو است. این تظاهرات به مثابه کابوسی برای تل آویو است و  طرح ها و توطئه ها علیه ملت فلسطین را نقش برآب می کند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 12 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1397/1/18 - 21:40 |     3     0     |
اگر قرار بود فلسطینیا بجنگند الان این وضعیت رو نداشتن

ناشناس
| 1397/1/21 - 09:55 |     0     0    
پاسخ: هنیه نامه میزنه ایشونم جواب میده بعد بازم هیچی به هیچی و همش نمایش

کاوه
| 1397/1/19 - 08:32 |     2     0     |
ای آقااااا اینا عربن و تنبل امروز میان بیرون فردا یادشون میره

ناشناس
| 1397/1/19 - 10:58 |     2     1     |
اگر فلسطینیا و سوری ها یجو غیرت داشتن الان هیچ دشمنی بهشون مسلط نمیشدو نشده بود

مهدی
| 1397/1/20 - 09:49 |     1     0     |
شما جدی نگیرید اینا قطعا خسته میشن عین انتفاضه های قبلی!

علی
| 1397/1/20 - 10:57 |     0     0     |
چی شد یه روز ریختن تو خیابون و هی ما آب از لب و لوچمون راه افتاد که طومار اسراییلو پیچیدن ولی بازم هیچی نشد

سیدعلی
| 1397/1/20 - 13:42 |     0     0     |
تظاهرات بازگشت بزرگ در واقع گام راهبردی در نبرد با اشغالگران است و همه فلسطینی ها در راستای موفقیت و تحقق اهداف آن حرکت می کنند. برای موفقیت این حرکت لازم است که ادامه دار باشد.تظاهرات بازگشت بزرگ در واقع گام راهبردی در نبرد با اشغالگران است و همه فلسطینی ها در راستای موفقیت و تحقق اهداف آن حرکت می کنند. برای موفقیت این حرکت لازم است که ادامه دار باشد.

ناشناس
| 1397/1/21 - 10:48 |     0     0     |
فلسطینی ها باید خودشون مسیر بازگشت به وطن و سرزمین اشغال شده شان را هموار کنند و از رژیم های مرتجع و مذاکرات سازش دستاوردی برای آنها حاصل نخواهد شد.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص و عضو فقهای شورای نگهبان شد
28 نظر (فعال: 24 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   سردار سلیمانی در حالا خورشید: کربلای ۴ عملیات اصلی بود، نه فرعی
20 نظر (فعال: 19 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  آیا این بار هم تیغ مصلحت اندیشی سَر از تن فرهنگ شهدا جدا می کند؟/ چه کسی پاسخگو است؟
20 نظر (فعال: 19 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 0)
   تخریب به روش اصلاح‌طلبان؛ از شهدای غواص و مدافعان حرم تا کربلای4
16 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  پیکر شهید «علیرضا بریری» به آغوش میهن بازگشت
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جریان «شیرازی‌ها» از هولوکاست حمایت می کنند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  منورالفکرانی که با سیاست‌های رضاخان همراهی کردند
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   دوکوهه رزمندگان مدافع حرم در سوریه
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آموزش در پاراچنار شهادت در سوریه؛ امتیازی برای امتیاز
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   دولتمردان گرایش به اشرافیگری نداشته باشند/ بعضی از سران آمریکا احمق‌های درجه یکی هستند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار