خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  این عکس از امام(ره) رسانه‌ها را به اشتباه انداخت!
  خواسته ایران درباره یمن
  واکنش بهرام قاسمی به مذاکرات صلح یمن
  نباید سردار دیپلماسی را تضعیف کنیم!
  نمایندگان مستعفی اصفهان به‌جای حضور در مجلس چه کردند
  تغییر نام جامعه روحانیت مبارز تهران به «جامعه روحانیت مبارز کشور»
  چرا دشمن جمهوری‌ اسلامی محکوم به شکست است؟
  خسارات‌ برجام را تسویه کنید بعد بروید سراغ بزک ‌FATF
  شورای نگهبان نمی‌تواند از ایرادات CFT چشم پوشی کند
  جواب تند آیت‌الله گلپایگانی به مهندس بازرگان
  موشک‌های ایران قابل مذاکره نیستند
  دیپلماسی کوبیدن به در و دیوار؟!
  یک حامی پر و پا قرص دیگر برجام هم از حمایتش دست کشید
  جواب تند آیت‌الله به مهندس
  نماینده رهبر انقلاب بدون محافظ شخصی در بازار
  دولت از توافق پاریس خارج می‌شود؟
  آیت‌الله جنتی امروز رئیس مجمع تشخیص مصلحت شد + عکس
  منتظری و کمک به خانواده منافقین
  اصرار ضدانقلاب بر ادامه جنجال روی عکس آیت‌الله کاشانی
  موشک‌های ما قابل مذاکره نیست
  هشدار رهبری و بزرگترین پرونده امنیتی کشور برای سال آینده
  نظرات جدید یک اصلاح طلب!
  دیپلماسی التماسی
  استاد فرافکنی درتحمیلFATF
  لوایح FATF در مجمع تشخیص تصویب می شود
  FATF نه شرط می‌پذیرد نه به بهانه‌جویی آمریکا پایان می‌دهد
  دوران قدر قدرتی درجهان تمام شده است
  برای دفاع از حیثیت جمهوری اسلامی باید چند فاسد نجومی بگیر را شلاق بزنید
  امیرعبداللهیان مقصر جنایت در یمن را معرفی کرد
  صالحی: نظام اراده کند غنی‌سازی 20 درصد را در فردو از سر می‌گیریم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 191516صفحه نخست » اقتصاد مقاومتیچهارشنبه، 9 اسفند 1396 - 10:30
اقتصاد مذاکره‌ای یا اقتصاد مقاومتی؟
اقتصاد مذاکره‌ای یا اقتصاد مقاومتی؟شهیدخبر: برخی از مسئولین خلاف آن چیزی که رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی در نظر داشتند، اقتصاد مذاکراتی را پیش گرفتند تا با استفاده از آن تحریم‌ها را از پیش‌رو بردارند که نتیجه این تفکر برجام بود اما برجام هم مشکلی را تاکنون حل نکرده است.
  

اقتصاد مقاومتی کلمه آشنایی بین همه کارشناسان، مسئولین و مردم است اما از جایگاه عملی خود فاصله گرفته و بیشتر برای کنفرانس‌ها یا میزگرد‌ها کاربرد دارد تا آقایان به مردم نشان دهند که همواره برنامه‌ای جامع برای مبارزه با ناهنجاری‌های اقتصادی ایران وجود دارد.

رهبر انقلاب طی دیداری که در شهریورماه سال 1389 با جمعی از کارآفرینان داشتند، برای اولین بار کلیدواژه اقتصاد مقاومتی را مطرح نمودند و با مجموع سخنرانی‌هایی که از سال 89 تا به امروز داشتند، تمام افق‌ها و زوایای اقتصادی ایران را در چشم اندازهایی که در نظر گرفتند به همه مسئولین و مردم ارائه کردند تا نقش هرکسی از جامعه با نگاه به هر فعالیت یا جایگاهی که دارد مشخص شود. 

عملیاتی کردن طرح کلی اقتصاد مقاومتی از سال 94 با عنوان "دولت و ملت، هم‌دلی و هم‌زبانی" کلید زد تا هم مردم و هم مسئولین با کمک یکدیگر، فعالیت نوعی را شروع کنند که بدون شک این فعالیت همه جانبه و هماهنگ با توجه به معضل اقتصادی که کشور با آن روبه رو است هیچ چیزی جز منظور رهبر معظم انقلاب به عملیاتی کردن طرح اقتصاد مقاوتی نخواهد بود.

از سال 1395 مقام معظم رهبری با پیام نوروزی خود با عنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" رسما با شروع طرح عملیاتی که از سال 94 همه را صدا زدند اتفاق افتاد. 

با توجه به گذشته متوجه می شویم که از سال 89 تا سال 94 رهبری به سیر مطالعاتی طرح اقتصاد مقاومتی پرداختند که 5 سال بود. 

از سال 94 تا به امروز ایران در فاز عملیاتی قرار دارد که در سال 96 رهبری همواره با ثابت نگه داشتن اقتصاد مقاومتی با عنوان "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" شروع کردند و اولویت کشور را گام‌هایی به سمت تولید و اشتغال برداشتند.

اگر بخواهیم به معنای کلی آن پی ببریم خیلی ساده می‌توان به سخنان رهبری توجه کرد و بی‌شک از همان ابتدا معنایی جز اقتصادی که در شرایط دشواری، تهدید و دشمنی به اهداف خود برسد، نخواهد بود.

حال اهداف جمهوری اسلامی از اقتصاد مقاوتی چه برداشت می‌شود را می‌توان به سه اصل استقلال اقتصادی، رفاه عمومی و پیشرفت با توجه به چشم انداز برنامه اقتصادی کشور تقسیم بندی کرد.

این اهداف به طور حتم از الگو و مکتب اسلامی بازتاب می‌شود چراکه تعریفی که از مبانی اسلامی برآید همان نظام اقتصادی اسلامی که رسیدن جمهوری اسلامی ایران به آن است که نسخه به روز شده قرن معاصر حال حاضر جهان اسلام تلقی خواهد شد.

این نسخه به روز شده طبیعتا به دو مولفه نیاز پیدا می کند که در وهله اول سخت افزار اقتصادی تعریف می‌شود که به بازسازی زیرساخت‌ها و اصلاح قوانین ختم می‌شود و در وهله دوم، کشور نرم افزار اقتصادی احتیاج دارد که به معنای ایجاد انگیزه‌ها و فرهنگ‌سازی بر می‌گردد.

"اقدام و عمل" در گروی چهار جبهه علمی،فرهنگی،سیاست،اجرایی

حجت الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشکده معارف اسلامی و اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) و قائم مقام رییس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی درباره بیانات رهبری در خصوص کلید واژه " اقدام و عمل"  در گفت و گو با «بصیرت» گفت: اقدام و عمل چهار وجهی است؛ اول جهه علمی تعریف می‌شود که به منظور نظریه پردازی و تولید علم کاربردی در عرصه اقتصاد مقاومتی است. دوم جبهه فرهنگی تلقی می‌شود که همان گفتمان سازی و تبدیل اندیشه اقتصاد مقاومتی به فرهنگ و گفتمان عمومی جای می‌گیرد و در جبهه سوم سیاست مطرح است تا مطالبه گری از سازمان ها و نهادهای اجرایی، پیشرفت کارها را در عرصه اقتصاد مقاومتی مشاهده شود و اگر ضعفی به وجود آید به واسطه مطالبه‌گری مرتفع شود؛ در آخر هم که جبهه اجرایی قرار می‎گیرد که مربوط به همه احاد ملت ایران است تا با توجه به جایگاه و مسئولیت هر یک از افراد جامعه، به سوی کشوری با اهداف مشخص شده اقتصاد مقاومتی اقدام گردد.

برجام نه تحریم ها و نه مشکلات اقتصادی را حل کرد

رییس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی در خصوص جنگ اقتصادی کنونی ایران با استکبار جهانی اظهار داشت: آمریکا که در راس استکبار جهانی قرار دارد در 40 سالی که از انقلاب گذشتیم به اشکال مختلف با نظام جمهوری اسلامی ایران مقابله کرده است. 
وی افزود: این کشور در حال حاضر هم با استفاده از تحریم‌ها و بیرون کردن ایران از مجامع بین المللی، مشکلات اقتصادی را پشت هم به صف نگه می‌دارد تا ایران همواره در سرطان اقتصادی خود غرق شود.

عبدالملکی گفت: برخی از مسئولین خلاف آن چیزی که رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی در نظر داشتند، اقتصاد مذاکراتی را پیش گرفتند تا با استفاده از آن تحریم‌ها را از پیش‌رو بردارند که نتیجه این تفکر برجام بود.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: دو دیدگاه غلط سبب بوجود آمدن اهمیت برجام برای اقتصاد ایران بود؛ اول آنکه مسئولین تصور می‌کردند همه مشکلات اقتصادی ایران با رفع تحریم‌ها حل می‌شود، در صورتی که تنها 20 درصد مشکلات ایران مربوط به تحریم هاست و 80 درصد مشکلات به بخش داخلی ایران بر می‌گردد. دوم مسئولین بر این باور بودند با مذاکرات تحریم‌ها حل می‌شود؛ در صورتی که برجام هیچ نقشی در رفع تحریم‌ها نداشت.

عبدالملکی در پاسخ به این سوال که پس دلیل مشکلات اقتصادی کشور را چه می‌دانید، گفت:  همان طوری که گفته شد، تضاد آمریکا یا غرب با نظام جمهوری اسلامی از دوران جنگ‌های صلیبی و بعد از رنسانس تا به حال در جهت براندازی حکومت و تمدن اسلامی است و مسئله اقتصاد حال حاضر در کشور زیرشاخه‌ای از مسائل کلان بین دو تمدن غربی و اسلامی جای می‌گیرد. تمدن اسلامی هم بر سه پایه فرهنگ، علم و اقتصاد پایه گذاری شده است که استکبار جهانی فعلا برای خرابکاری‎های خود دست روی گلوگاه اقتصادی نظام جمهوری اسلامی ایران گذاشته است.

قدرت اقتصادی ایران در گروی فروپاشی نظام اقتصادی

این کارشناس اقتصادی در مورد مشخص نمودن آموزه‌های اقتصاد مقاومتی در میان مردم و مسئولین گفت: رهبری بارها در خصوص مقابله نظام اسلامی ایران با آمریکا را موضوعاتی را تبیین کردند. بنا بر اظهارات ایشان نمی‌توان تمدنی قدرتمند داشته باشیم در صورتی که آمریکا و نظام اقتصادی که دارد پا برجا بماند به همین دلیل قدرت اقتصادی ایران در گروی فروپاشی نظام اقتصادی غرب است. 

عبدالملکی اضافه کرد: امید به آمریکا در سیاست‌های مسئولین باید از بین برود که در پی این موضوع می‌توان از فشارهای بیکاری، اشتغال، تولید، تورم، مسائل بانکی و پاره‌ای دیگر از مشکلات رد شد. 

وی اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یعنی اصلاح از درون، آنگاه می‌توانیم انتظار داشته باشیم؛ تولید باکیفت، اصلاح الگوی نظام تولیدی، نه گفتن به کالای خارجی، عدم خام فروشی نفتی، اصلاح نظام بانکی از تسهیلات تا تفکر پرداخت سرمایه به صاحبان ایده، توان توسعه همه صنایع، خودکفایی و نقش صادارتی در بخش کشاورزی، پیش روی جوانان به سمت کارآفرینی و موارد اصلاحی دیگر، اتفاق بیافتد.

سال 1397 را می‌توان دومین سال پس از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی دانست با وجود اینکه هنوز مسئولین در مصاحبه‌های خود از موفقیت در برجام و پیروزی در مذاکرات می‌شمارند و معلوم نیست تا چه سالی می‌خواهند با این تفکر اقتصاد ایران را در پیش ببرند.

نگاهی به سیر واردات و صادارت ایران از سال 95 تا96

گمرک ایران گزارش می دهد که؛ مجموع تجارت خارجی ایران در سال گذشته 27 میلیارد و 635 میلیون دلار بود. این گزارش می‌افزاید؛ در چهارماهه اول سال جاری تمایل کشورهای صادرکننده کالا برای افزایش صادرات به ایران رشد داشته و در نهایت در مدت یادشده به میزان 15 میلیارد و 813 میلیون دلار انواع کالا وارد کشور شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان23.97 درصد افزایش نشان می‌دهد . عمده ترین دلایل افزایش واردات به خودرو و قطعات منفصله خودرو، کالاهای سرمایه ای و برخی کالاهای اساسی مربوط می‌شود. همچنین در مدت یاد شده متوسط قیمت کالاهای وارداتی کشورمان به ازای هر تن به یک هزار و 399 دلار افزایش یافت که در مقایسه با پارسال 9 درصد افزایش داشته است . در این مدت شاهد افزایش صادرات پنج کشور عمده طرف معامله با ایران هم بوده‌ایم.

مجموع صادرات غیر نفتی ایران در چهارماهه اول سال جاری به 13 میلیارد و 459 میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان 9/54 درصد کاهش داشته است. سهم عمده کاهش صادرات به سایر کالاها با 14/99 درصد مربوط می شود و سهم پتروشیمی 3/72 درصد و سهم میعانات گازی 4/17 درصد است. در میان کشورها صادرات ایران به امارات متحده عربی و هند با افت شدیدی همراه بوده است. همچنین متوسط قیمت هر تن کالای صادراتی نیز در مدت یادشده به 358 دلار رسید که 2/5 درصد افزایش داشت و در میان کشورهای عمده خریدار کالاهای ایرانی بهترین عملکرد را جمهوری کره با مثبت 16 درصد و عراق با 6/5درصد به خود اختصاص داده اند.

عمده ترین کالاهای صادراتی

اقلام عمده صادراتی کشورمان در مدت یادشده به ترتیب شامل میعانات گازی به ارزش 2 میلیارد و 315 میلیون دلار، سایر روغن‌های سبک و فرآورده‌ها به جز بنزین با 512 میلیون دلار، پلی اتیلن گرید فیلم با 485 میلیون دلار ،  پروپان مایع شده به ارزش 446 میلیون دلار و متانول با 426 میلیون دلار بوده است.

اقلام عمده وارداتی

اقلام عمده وارداتی در چهارماهه ابتدای سال جاری نیز به ترتیب شامل برنج با 603 میلیون دلار، ذرت دامی به ارزش 484 میلیون دلار، وسایل نقلیه موتوری با حجم سیلندر 1500 تا 2000 سی سی به ارزش 426 میلیون دلار ، لوبیای سویا با 338 میلیون دلار و قطعات منفصله جهت تولید خودروی سواری با 311 میلیون دلار بوده است.

عمده‌ترین خریداران کالاهای ایرانی

عمده‌ترین خریداران کالاهای ایرانی در چهارماهه اول سال‌جاری به ترتیب شامل چین به ارزش 2 میلیارد و 841 میلیون دلار، عراق با 2 میلیارد و 52 میلیون دلار ، امارات متحده عربی با 2 میلیارد و 37 میلیون دلار،جمهوری کره با یک میلیارد و400 میلیون دلار و هند با 926 میلیون دلار بوده است.

کشورهای عمده صادرکننده کالا به ایران

کشورهای عمده صادرکننده کالا به ایران در مدت یادشده به ترتیب شامل کشورهای چین با 3میلیارد و 495 میلیون دلار، امارات متحده عربی با 2 میلیارد و 992 میلیون دلار، جمهوری کره با یک میلیارد و 74 میلیون دلار ، ترکیه با 958 میلیون دلار و هند با 891 میلیون دلار بوده است.

با مرور آمار در سال‌های 95 و 96 در میابیم که اقتصاد ایران همواره هیچ نگاهی به اصلاح درونی خود ندارد و همواره برخی اقلامی که در داخل توانایی تولید آن موجود است به صورت گسترده وارد کشور می‌شود. این درحالی است که رهبر معظم انقلاب با تعبیر اصلاح نظامی اقتصادی با عنوان "درون محوری و برون گرایی" در تبیین اقتصاد مقاومتی تعریف می‌کنند. حتی در سال جاری که گذشت اقتصاد ایران به پایه تولید و اشتغال معرفی گردید و الویت با نیروی‌ها و ظرفیت‌های داخلی است.

میلاد نوربخش

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 24 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
فرهاد
| 1396/12/9 - 11:08 |     0     0     |
دیدیم نتیجه اقتصاد مذاکراتیشونم که واردات .... های ترک های عثمانی بود.خخخ

بهروز
| 1396/12/9 - 18:20 |     0     0    
پاسخ: عقل و منطق و درایت هر ایرانی حکم می نماید به مذاکره مستقیم با ایالات متحده امریکا و کاهش تنش ها چرا که همه می دانند کشور های عربی و اسراییل و چین وروسیه خواستار جنگ وخصومت بین ایران وامریکا هستند

ناشناس
| 1396/12/9 - 14:05 |     1     0     |
نتیجه این اقتصاد بجز تخریب خودباوری و خوداتکایی هیچی نیست میبینید دیگه!

صبا
| 1396/12/12 - 11:34 |     0     0    
پاسخ: یه کاری کردن حالم از هرچی که اولش مذاکره ام داره بهم میخوره حتی مذاکره با اهلش.

محمود
| 1396/12/9 - 14:09 |     0     0     |
خب چرا با دولت برخورد نمیشه. برای چی باید در همه زمینه ها مماشات کنیم؟

ناشناس
| 1396/12/9 - 18:19 |     0     0     |
اقتصاد مقاومتی برای یک برهه جهت جلوگیری از بی ثباتی تهدید انگیز کارایی داره و یک رویکرد و برنامه دائمی هرگز نمی تونه باشه...به نظر بنده همینکه ایران توانست تا الان و طی 2 سال اخیر اقتصاد را مدیریت کنه و از ورشکستگی فاجعه آمیز نجات بده و از سوی دیگر زمان برای یک معامله سیاسی و هسته ای اماده شده یعنی چیزی که تا 2 سال قبل قبول نمی کردند ولی الان مجبورند قبول کنند

ناشناس
| 1396/12/10 - 15:20 |     0     0     |
زیر بار زور دشمن رفتن مذاکره نیست مظالمه است

ناشناس
| 1396/12/12 - 15:29 |     0     0    
پاسخ: از این سازش ها چیزی به مردم نرسیده تا حالا، و شاید کلی هم ضرر برای کشور داشته... مثلا برجام رو اگه مثال بزنیم، برجام جدایی از این که انرژی هسته ای رو تا حدود زیادی متوقف کرد، اصلا تا حالا تکنولوژی و فناوری در عرصه های مختلف رو هم به کشور وارد نکرده! برجام انصافا تا حالا فقط واردات بوده و لا غیر... اگر با واردات مشکل بیکاری، گرانی، مسکن و بقیه چیزها حل میشه بگین ما هم متوجه بشیم؟؟؟؟ اگر هر دولتی مقداری از مشکلات مردم رو بتونه حل بکنه، بسیار بهتر از اینکه منتظر معجزه برجامی باشه و دست رو دست بزاره و نگاه کنه! حالا نمیخوام طرفداری دولت قبلی رو بکنم، اما در دولت قبلی کمی اقدام و عمل ها بهتر از این دولت بود و شعار ها کمتر بود... از طرفدارای دولت انتظار میره کمی واقع بین باشن.
ناشناس
| 1396/12/14 - 12:29 |     0     0    
پاسخ: هیس هیس
از دولت انتقاد نکنید چون بقول رییس جمهور نادان میشید


نوید
| 1396/12/12 - 13:25 |     0     0     |
به لطف اقتصاد مذاکره ای بین کود انسانی عرب و ترک دعواست و بحث! موچکریم!

ناشناس
| 1396/12/12 - 15:29 |     1     1     |
استاد و مرادو نورچشمم علامه جوادی آملی روحی له الفدا در دیدار آقای عارف فرمودندکسانی که راه نفوذ بیگانگان را در فضای سیاسی و یا اقتصادی به روی کشور می گشایند دیوث سیاسی هستند

ناشناس
| 1396/12/13 - 11:44 |     0     0     |
مقاومت تنها راه چاره هست هر چه کوتاه بیاییم دشمن با پرویی تمام جلو می آید و زیاده خواه تر از گذشته میشود.کسانی که ارزوی نابودی برنامه هسته ای ایران را داشتند با کمترین بها موفق شدند و دلیلش هم کوتاه آمدن و مدارا بود. مقاومت بهترین راه است و توجه به ظرفیتهای درونی کشور برای قدرتمند شدن و بی اثر کردن تحریمها جاوید ایران

ناشناس
| 1396/12/13 - 23:13 |     0     0     |
با اسم مذاکره هستی کشورو به باد دادن این وطن فروشا
مارو چه به مداکره با دشمن؟

ناشناس
| 1396/12/15 - 23:39 |     0     0    
پاسخ: شما دلواپسا پدر این ملت رو درآوردید بابا
بسه دیگه


ناشناس
| 1396/12/14 - 12:29 |     0     0     |
کدوم اقتصاد مقاومتی بابا؟؟؟
اگر برجام نبود یک بشکه نفت هم نمیتونستیم بفروشیم دلتون خوشه ها

ناشناس
| 1397/5/9 - 16:19 |     0     0    
پاسخ: برجامتون رو هم دیدیم. روسیاهی به زغال ماند.

ناشناس
| 1396/12/15 - 23:38 |     0     0     |
برخی از مسئولین خلاف آن چیزی که رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی در نظر داشتند، اقتصاد مذاکراتی را پیش گرفتند تا با استفاده از آن تحریم‌ها را از پیش‌رو بردارند که نتیجه این تفکر برجام بود.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  خبری شده است؟
25 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   واگذاری بیمه تکمیلی ایثارگران به نفع ایثارگر است؟
25 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
  واگذاری بیمه تکمیلی به دستگاه‌های اجرایی به خواست بنیاد شهید نبوده است
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   نظر رهبرانقلاب درباره قانون منع بکارگیری بازنشستگان/ این قانون حلقه بسته مدیریتی را برای جوان‌ها می‌گشاید
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  تست موشک‌ها را ادامه می‌دهیم
12 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   هشدار مهم رهبر انقلاب به مجموعه‌های گوناگون و جریان‌های سیاسی/ نقشه‌ آمریکا این است که به کمک تحریم در کشور ما جنگ داخلی ایجاد کند
16 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 5، غیر قابل انتشار: 0)
  دل‌آزردگی خانواده‌های شهدا از تدفین یک مسئول در گلستان شهدا
13 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   برای جانبازان کم گذاشتیم
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  شهدا امروز نیز با هویت و معنویت خود از کشور و اسلام دفاع می‌کنند/ دفاع مقدس تمام‌شدنی نیست
13 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 5، غیر قابل انتشار: 0)
   کاری کنید دشمنان حتی جرأت تهدید ملّت ایران را نداشته باشند
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار