خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  چهار نکته مهم بیانیه جدید FATF
  بازخوانی سخنان امام خامنه‌ای درباره کشمیر اشغالی
  تحلیل ۴۵ سال قبل رهبر انقلاب از پیاده‌روی اربعین
  وقتی آیت‌الله مهدوی کنی «ماموستا» شد
  وقتی رهبرانقلاب هم از عملکرد ناظران ابراز نارضایتی کردند
  شروط FATF برای ایران
  اربعین، مشق حضور
  نامه سرگشاده اساتید حقوق، علوم سیاسی و دیپلمات ها به شورای نگهبان
  حاشیه‌ای بر دیدار نخبگان با رهبر انقلاب
  خاطره زاکانی از رهبرانقلاب در مورد شرایط کنونی
  نامه منتشر نشده آیت الله مصباح به امام‌خمینی +عکس
  فعال اصلاح‌طلب: نخبگان آماده مذاکره با آمریکا هستند
  میرحسین موسوی: اگر کینه آمریکا نسبت به انقلاب را فراموش کنیم، راه را گم خواهیم کرد
  ماجرای انشعاب مجمع روحانیون از جامعه روحانیت
  راهکار مقابله با تصویرسازی دشمن
  آل‌سعود چالش در چاه
   موضع روزنامه کیهان درباره ضرب‌الاجل FATF
  واکنش وزارت خارجه به تصمیم امروز FATF
  وقتی موافقان FATF مهم‌ترین ادعای منتقدان را تایید می‌کنند
  چرا باید برای رئیس کمیسیون فرهنگی تاسف خورد؟
  ساخت فیلم دیدار روحانی با صهیونیست‌ها
  رای مثبت FATF برای ایران
  وقتی موافقان FATF مهم‌ترین ادعای منتقدان را تایید می‌کنند
  عربستان سفارتخانه‌های ایران را هدف قرار داده است
  پس از عاشورای ۸۸ بسیاری از دست‌های پشت پرده رو شد
  قرارگاه‌های جنگ رسانه‌ای دشمن علیه ایران در عربستان و اسرائیل مستقرند
  چرا امام سال ۴۲ به نهضت آزادی اجازه ملاقات نداد؟
  توضیحات محسن رضایی درباره بررسی FATF و CFT در مجمع تشخیص
  FATF در مجاری قانونی!
  مجمع تشخیص درمورد CFT در چارچوب وظایف قانونی خود عمل می‌کند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 189965صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریسه شنبه، 24 بهمن 1396 - 12:30
دولت در زمین دشمن بازی نکند
شهیدخبر: رئیس‌جمهور محترم در نهایت تعجب مواضعی اتخاذ کرد که از آن برداشتی جز نادیده گرفتن حضور تماشایی حامیان انقلاب اسلامی و ضربه زدن این ظرفیت عظیم نمی‌توان داشت.
  

مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال در شرایطی برگزار شد که طی هفته‌های قبل برخی خام اندیشانِ یاوه‌گو با بوق‌های تبلیغاتی دشمنان و معاندان تلاش می‌کردند اینگونه القا کنند که اغتشاشات ماه گذشته بر جشن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سایه افکنده و مردم ایران با عدم شرکت در این مراسم به انقلاب و نظام مقدس خود نه خواهند گفت، تصور خامی که البته با تصاویر منعکس‌شده از حضور میلیونی مردم در گوشه گوشه شهرهای کشور رنگ باخت.


بی دلیل نبود که رهبر معظم انقلاب اسلامی چند روز قبل در ۱۹بهمن ماه و در دیدار فرماندهان نیروی هوایی فرموده بودند که: «امسال به لطف الهی، ۲۲ بهمن از آن ۲۲ بهمن‌های تماشایی خواهد بود».


تماشایی بودن راهپیمایی با شکوه ۲۲ بهمن از آن جهت اهمیت دوچندان یافته که برغم یاوه‌سرائی‌هایی که در ماه‌های اخیر علیه انقلاب اسلامی و نظام صورت گرفت مردم ایران با خروش بیشتر و حضور گسترده و با شکوه خود به صحنه آمدند تا نشان دهند به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی وفادارند و هر جا لازم باشد از این سرمایه بزرگ و گران‌بهای خود قاطعانه حمایت و حفاظت می‌کنند و مواضع و اقدامات دشمنان و معاندان هم صرفا به متجلی شدن هر چه با شکوه‌تر این واقعیت کمک می‌کنند.


نادیده گرفتن حضور تماشایی


مردم قهرمان و انقلابی ما در شرایطی در لاله‌زار ایران اسلامی با پاسداشت خون شهیدان و راهپیمایی بی‌نظیر خود ورود به چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند و پهن‌دشت ایران را زیر پا و عزم و اراده‌های پولادین خود به لرزه درآوردند که مستکبران و باج‌گیران نظام سلطه‌ غرب صریحاً گفته بودند انقلاب اسلامی نباید به جشن ۴۰ سالگی‌اش برسد و برای این هدف شیطانی خود بر بستر آسیب‌ها و ضعف‌ها و نقص‌های موجود در کشور (که عمده آنها میوه شجره خبیثه‌ ٤۰ سال دشمنی و کینه‌توزی و شرارت، شبیخون و تهاجم سیاسی اقتصادی نظامی فرهنگی و امنیتی غرب است)، هر آنچه در چنته داشتند به میدان آوردند و طی ماه‌های منتهی به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی با فتنه‌گری و سازماندهی و به میدان آوردن مخالفان و زمینه‌سازی برای اجرای پروژه ناامن‌سازی و واگرایی قومیتی، به خیال خام خود همه چیز را برای براندازی نظام از درون آماده کرده بودند و بر این باور بودند که با دمیدن در کوره برخی کاستی‌ها و با برجسته‌سازی مفاسد اقتصادی و سیاسی و سوءمدیریت‌ها، نظام جمهوری اسلامی از درون فروخواهد پاشید اما همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد مردم به‌ویژه نسل سوم و چهارم انقلاب در جشن ۴۰ سالگی انقلابِ خود سنگ تمام گذاشتند و جشن تماشایی بلوغ انقلاب را فراروی چشم جهانیان، خبرنگاران داخلی و خارجی و دوربین‌های دوست و دشمن به نمایش گذاشته و پاسداشت شگفتی بزرگ خمینی کبیر را تصویر کردند.


در شرایطی که حضور با شکوه و گسترده مردم برای بیعت دوباره با نظام و انقلاب خود آنهم در زمانی که نقض عهدها و تحریم‌های مکرر شیطان بزرگ و همچنین زیاده‌خواهی‌های غرب در برابر حسن نیت مسئولان ما معنایی جز تاکید بر استمرار خط تخاصم و دشمنی با ملت ایران ندارد ، پشتوانه و ظرفیت عظیمی برای پاسخ‌دهی قاطع و عبرت‌آموز از سوی دولتمردان به شیطان بزرگ و ایادی آن فراهم آورده بود، اما رئیس‌جمهور محترم که سخنران ویژه مراسم یوم‌الله ۲۲ بهمن در تهران بود، در نهایت تعجب در حین سخنرانی خود جملاتی بر زبان آورد که از آن برداشتی جز نادیده گرفتن حضور تماشایی حامیان انقلاب اسلامی و ضایع کردن این ظرفیت عظیم نمی‌توان داشت.


بن بست‌نمایی در جشن چهل سالگی انقلاب


آقای روحانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن به جای اعلام موضع صریح در مقابل دشمن، با بن بست‌نمایی پیشنهاد رفراندوم داد و گفت:

«اگر در جایی ما با هم بحث داریم باید به اصل ۵۹ قانون اساسی مراجعه کنیم. طبق این اصل برای رفع مشکلات و اختلافات باید به آرای مستقیم مردم مراجعه کرد. طبق اصل ۵۹ هر چه مردم گفتند باید به آن عمل کنیم. این ظرفیت‌ قانون اساسی ما است و باید به آن عمل کنیم.»


وی گفت: باید قانون اساسی را پاس بداریم و از ظرفیت آن استفاده کنیم. آنچه که امروز از آن به عنوان مشکل در روابط اجتماعی، بحث آزادی و سرمایه‌گذاری‌ها یاد می‌شود، به خاطر عمل نکردن به قانون اساسی است. هر که قانون اساسی را قبول دارد، انقلابی است. همه نهادها و دستگاه‌ها باید به قانون اساسی عمل کنند. این قانون بن‌بست‌ها را برداشته و ظرفیت‌های بسیاری دارد.


رئیس‌جمهور افزود: انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه با هم بودیم و در قطار انقلاب مسافران فراوانی بودند البته برخی زودتر از قطار پیاده‌ شدند و برخی را هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و اکنون باید همه را به قطار انقلاب دعوت کنیم.


رئیس‌جمهور با بیان اینکه رای مردم است که منتخب مردم را می‌سازد، اظهار کرد: بعد انتخابات باید رقابت را کنار گذاشته و قواعد سیاسی جهانی را مراعات کنیم و همه در کنار هم باشیم. مردم را راحت بگذاریم و در حریم خصوصی مردم دخالت نکنیم. حریم خصوصی مردم از آن مردم است. یک بار هم شده فرمان هشت ماده‌ای امام در سال ۶۱ را بخوانیم و طبق آن عمل کنیم و آستانه تحملمان را بالا ببریم.


وی ادامه داد: ۴۰ سال بس است. بیایید کینه‌ها را رها کنیم. چند سال کینه و سخن ناروا گفتن!؟


 این جملات تامل برانگیز عالی‌ترین مقام اجرائی کشور آنهم در جشن چهل سالگی انقلاب مردمش، بلافاصله با استقبال دستگاه‌های تبلیغاتی غرب مواجه شد و به تیتر یک رسانه‌های غربی از جمله سایت تلویزیون سلطنتی انگلیس تبدیل شد، بی‌بی سی فارسی نوشت: رئیس‌جمهور ایران همه‎پرسی را راه خروج از بن‌بست سیاسی دانست.


تهیه خوراک برای ضد انقلاب


از سوی دیگر این اظهارات خلاف وحدت ملی رئیس‌جمهور به خوراک تبلیغاتی برای معاندان تبدیل شد و جمعی از چهره‌های دست چندم اپوزیسیون و ضد انقلاب داخل و خارج، همزمان با طرح موضوع همه‌پرسی از سوی رئیس‌جمهور در راهپیمایی ۲۲ بهمن با صدور اعلامیه‌ای خواستار برگزاری رفراندوم برای تعیین حکومت آینده ایران شدند.


این چهره‌های سرشکسته با نادیده گرفتن حضور تماشایی ملت ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تجدید میثاق مردم با اصل نظام جمهوری اسلامی در بیانیه خود آوردند: «با تکیه بر حق تعیین سرنوشت ملت‌ها، خواهان برگزاری رفراندوم جهت تعیین نوع حکومت، تحت نظارت سازمان ملل متحد هستیم تا ملت ایران بتواند با تعیین نحوه حکومت مطلوب، خود مسئولیت سرنوشتش را بر عهده گیرد و برای رفع بحران‌های موجود تلاشی موثر و همگانی به عمل آورد.»


دویچه وله فارسی هم این چهره‌های ضدانقلاب را فعالان فرهنگی و اجتماعی معرفی کرد و نوشت: آقای روحانی روز یکشنبه ۲۲ بهمن، در سخنرانی خود از همه‌پرسی به عنوان یک راه‌حل برای خروج کشور از بن‌بست سیاسی سخن گفته بود.


رفراندوم‌های قبلی کافی نبود؟


رئیس‌جمهور محترم در حالی برای طفره رفتن از مسئولیت و پاسخگویی نسبت به ناکارآمدی‌های دولت موضوع رفراندوم و رای مردم را مطرح می‌کند که پیش از این با گره زدن حل همه مشکلات کشور و حتی آب خوردن مردم به مذاکره با آمریکا به نوعی کشور را با اعتماد یکطرفه به دشمن دچار مشکل کرد. در آن مقطع برغم اینکه منطق نظام برآمده از تجربه انقلاب اسلامی، بی‌اعتمادی به آمریکا بود، اما دولت بر خلاف این منطق معطوف به حقایق تاریخی، به شیطان بزرگ اعتماد کرد، امتیازهای نقد داد و وعده نسیه گرفت.


آقای روحانی پس از ۴ سال آزمون و خطا در زمینه اعتماد بی‌دلیل به آمریکا مجبور شد بگوید «داستان مضحکی اتفاق افتاده؛ می‌گویند تعهدی که قبلا بستیم، فعلا قرص و محکم نباشد، درباره موضوع دیگری حرف بزنیم! آمریکا با زبان و عمل می‌گوید که اهل مذاکره و تعهد نیست اما به برخی کشورهای شرق آسیا می‌گوید بیا با ما مذاکره کن؛ مگر دیوانه‌اند که با شما مذاکره کنند؟ شما به مذاکره‌ای که به تایید سازمان ملل رسیده، پایبند نیستید.» این سخنان در حالی ادا شد که برای چند سال، صاحب نظران منتقد با انواع فحش‌ها و ناسزاها از سوی دولت نواخته شدند.


۴۸ ماه فرصت دولت به همین بی‌عملی و رویااندیشی محض گذشت. اکنون که هنگام عملی کردن وعده‌ها در زمینه ایجاد رونق اقتصادی در حد بی‌نیاز کردن مردم از یارانه و چرخش چرخ اقتصاد و تولید، و ایجاد ‌اشتغال برای جوانان است، رئیس ‌دولت همچنان می‌خواهد پاسخگو نباشد و مانند زمان تبلیغات انتخاباتی از موضع منتقد و اپوزیسیون حرف می‌زند!


چاره کار احترام به مردم است نه طفره رفتن


از سوی دیگر طبق نظرسنجی اخیر مرکز دولتی ایسپا که با حضور آقای آشنا مشاور رئیس‌جمهور رونمایی شد «فقط ۲ درصد مردم خواستار رفع حصر (سران فتنه) هستند. ۶۹ درصد، بهبود وضعیت اقتصادی و فضای کسب و کار، ۳۰ درصد اعتراض به فساد مالی، ۲۰/۶ درصد بی‌عدالتی، ۱۳/۵ درصد قطع حمایت از سوریه و فلسطین، ۹/۷ درصد آزادی بیان و ۲/۳ درصد رفع حصر را خواسته اصلی شرکت‌کنندگان در تجمعات اعلام کردند. پاسخ ۷۴/۸ درصد به این پرسش که آیا از شرایط اقتصادی رضایت دارید، منفی بوده است.»


صدبار دیگر هم از مردم نظرسنجی کنند، همین قضاوت را درباره اولویت‌های خود و میزان رضایت از عملکرد دولت خواهند داشت. چاره کار، تمکین و احترام به نظر مردم است، نه تولید مسئله برای طفره از مسئولیت پاسخگویی. براستی اگر بنابر نظر گرفتن از مردم باشد، ۹۷/۲ درصد آنها در سال ۹۲ با حذف یارانه مخالفت کردند. پس چرا دولت درصدد است یارانه ۳۴ میلیون نفر را حذف کند؟


کافی است مدیران کشور نگاهی به شعارها و پلاکاردهای مردم در راهپیمایی روز یکشنبه بیندازند. مردم از تبعیض، بی‌عدالتی، فساد اقتصادی، مشکلات معیشتی و بیکاری و... گلایه‌های عمیقی دارند اما در عین حال پای انقلاب و نظامی که نهال آن را ۴۰ سال پیش با دست خود کاشتند و امروز تبدیل به درختی تناور شده، ایستاده‌اند. مطالبه و خواسته مردم، انقلابی و جهادی عمل کردن مسئولان در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، دیپلماسی و.. برای حل مشکلات پیش‌رو و حرکت به سمت قله است. صداها و علامت‌هایی که راه‌های انحرافی را نشان می‌دهند، در خوش بینانه‌ترین حالت تکمیل‌کننده ناآگاهانه پازل دشمن و مسیری به سمت دره هستند.

منبع: کیهان
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  کسانی که ترویج می‌کنند راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم خیانت می‌کنند/ جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل
30 نظر (فعال: 30 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   به نتانیاهو توصیه می کنم شنا در مدیترانه را تمرین کند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   یکی فدای وطن وطن فدای یکی
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تصویرسازی غلط از اوضاع ایران مهمترین دستور کار امروز دشمن است
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   همایش بسیجیان و احیای قدرت نمادین انقلاب
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سرلشکر باقری: جزء 7 قدرت اول پهپادی جهان هستیم/ در مقابل تحرک تروریست ها در نزدیکی مرزها سکوت نخواهیم کرد
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   افشاگری دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره کشورهای عربی و آمریکا
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  پیکر 2 شهید مازندرانی خان‎طومان کشف و شناسایی شد
8 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   ماهی صفت: چرا آنها هیچ وقت سخنی از شهادت‌ دلیرمردان نزده‌اند؟
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار