خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بیانیه گام دوم انقلاب، منشوری برای خودسازی و تمدن‌سازی است
  صالحی: بحرینی‌ها از ما خواستند با معارضان مذاکره کنیم
  فراکسیون حزب‌الله به اظهارات مداخله‌جویانه سفیر آمریکا واکنش نشان داد
  نوزایی در چهل سالگی؛ از «حکومت» تا «نظام»
  ۷ پرسش و پاسخ از بیانیه‌ گام دوم انقلاب +دانلود
  توئیتر؛ از حذف پیام رهبرانقلاب تا حمایت از تروریست‌ها
  چگونه مسیر ۲۰۰ساله توسعه را ۲۰ساله طی کنیم؟
  آیا پیوستن به FATF بر قیمت ارز موثر است؟
  مجوز ویژه به سپاه برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز
  FATF گره‌گشا یا گره‌ساز
  اجرای الزامات FATF عامل رسیدن دلار به ۱۹ هزار تومان بود
  CFT و چالش تشخیص مصلحت
  تلاش‌ها برای عادی سازی مسئله رژیم صهیونیستی نتیجه نمی‌دهد
  همزمان با حمله انتحاری به اتوبوس پاسداران، «افق نو» تحریم شد
  اعتراف صریح FATF: هدف ما جلوگیری از دور زدن تحریم‌های ایران است
  سایه اقتدار ایران بر نشست ورشو
  جوان طراز گام دوم انقلاب چه ویژگی‌ها و وظایفی دارد؟
  مستندات جدید در خصوص اصالت نامه امام درباره آیت الله منتظری و نهضت آزادی
  واکنش امام خمینی به مسئله مرجعیت پس از آیت‌الله بروجردی
  خدمات درمانی بیمارستان‌های سپاه رایگان می‌شود
  منکر بزرگ، دروغ گفتن برخی مسئولان به مردم است
  همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند
  خبر مهم و خوشحال‌کننده حادثه تروریستی زاهدان چیست؟
  مدعیان بخوانند!
  جدی ترین دشمنان ایران به ناچارعصر شکوفایی در ایران را پذیرفته اند
  اسناد صحت نامه‌های «عزل منتظری» و «ممنوع‌الفعالیتی نهضت آزادی»
  مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای امضا به دفتر رئیس جمهور می‌رود، اما بیرون نمی‌آید
  هدیه سرلشکر باقری به مراجع
  عفو بیش از ۳۶ هزار زندانی با حکم مقام معظم رهبری
  کاوه مدنی با مراکز صهیونیستی چه ارتباطی دارد؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 189605صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامیپنجشنبه، 19 بهمن 1396 - 23:25
راهی که آمدیم؛ جهاد و شهادت، رمز پیروزی انقلاب و بقای آن
راهی که آمدیم؛ جهاد و شهادت، رمز پیروزی انقلاب و بقای آنشهیدخبر: نقلاب اسلامی ایران با روحیه جهاد و شهادت فرزندان ملت به بار نشست، روحیه‌ای که همچنان ادامه دارد.
  

 

 قیام علیه رژیم ستم‌شاهی از دهه های قبل از پیروزی انقلاب کلید خورد؛ مبارزاتی که گرچه در آن مقطع نتیجه ای ثمر بخشی نداشت، اما منجر به پیروزی انقلاب  در دهه های بعد و ماندگاری آن شد.

مبارزه با استبداد پهلوی از زمان  آیت الله مدرس آغاز شد؛ زمانی که این مجاهد اسلام با استبدادهای رضاشاه به مقابله پرداخت، محکوم به  تبعید و در نهایت  حذف فیزیکی شد؛ اما فرزندان ایران در مبارزه  با  استبداد کوتاه نیامدند؛ از جمله گروه هایی که به مبارزه  با  خاندان پهلوی مبارزه می‌کرد، جمعیت  فداییان  اسلام بود، گروهی که  با  نام  سید مجتبی نواب صفوی شناخته می‌شوند.

جهاد و شهادت رمز پیروزی انقلاب

فداییانی که فدای اسلام شدند

 این گروه شاید اولین گروهی باشد که جرقه  ایجاد حکومت اسلامی در کشور را  زد؛ گروهی که هدف خود را مبارزه  با رژیم ستم شاهی اعلام کرد و اعضای آن در این  راه به شهادت  رسیدند؛ از جمله  اقدامات  این گروه می‌توان به ترور افرادی اشاره کرد که  به مملکت خیانت کرده  و به مبارزه با عقاید مردم می پرداختند.

اولین ترور فدائیان اسلام احمد کسروی بود، شخصی که  در کتاب خود  به ائمه  اطهار توهین کرد؛ ترورهای بعدی این گروه افرادی از جمله هژیر نخست وزیر وقت، رزم آرا نخست وزیر وقت که مخالف با ملی شدن  نفت بود، هستند. ترور آخر فداییان اسلام حسین علاء نخست وزیر وقت بود؛ اما ترور وی نافرجام ماند و به دنبال آن افراد فداییان اسلام دستگیر شده و سرانجام در سحرگاه 27 دی ماه 1334 نواب صفوی به همراه سه تن از یاران خود تیرباران  شده و دعوت حق را لبیک گفتند.

اما این پایان ماجرا نبود، زیرا  ایران و ایرانی زیربار ظلم نرفته و نمی رود؛ دهه 40 مقدمه بسیار تاثیرگذاری در شکل گیری پیروزی مردم  در دهه بعد شد؛ در سال  1341 مخالفت امام خمینی با  لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی شروعی تازه  در مبارزات  انقلابی بود؛ مخالفت امام به  طرح  انقلاب سفید  اهمیت  این دهه از تاریخ  انقلاب را  دو چندان می کند؛ مخالفتی که  به پیروی از آن نوروز 42، توسط امام خمینی ( ره) و دیگر علما  تحریم  شد.

ما  آنچه که  سال 1342 را  به نقطه عطف مبارزات و بیداری مردم  ایران منجر کرد؛ حمله  وحشیانه عناصر شاه به مدرسه  فیضیه قم  بود؛ حمله  ای که منجر به  شهادت و مجروح  شدن تعدادی از طلاب و مردمی شد که  برای اقامه عزای امام صادق ( ع ) گرد هم  آمده  بودند؛ هجومی که  موجب افزایش اعتراضات نسبت  به  ظلم خاندان پهلوی شد.

روشنگری های امام علیه شاه منجر شد تا حکومت ستم شاهی اقدام به دستگیری ایشان نماید؛  قیام خونین پانزده خرداد سال 42  که  در پی دستگیری امام رخ  داد جرقه آتشی سراسری علیه  شاه شد که خاندان پهلوی را از ریشه سوزاند؛ بسیاری قیام 15 خرداد 42 را اعتراضات بی سابقه  علیه شاه  تا آن زمان می‌دانند.

کابوسی به نام ساواک که سرانجام پایان یافت

 اما در این بین، سازمان امنیت و اطلاعات کشور که به اختصار ساواک  نامیده می شد نقش به سزایی در سرکوب مردم انقلابی داشت؛ سازمان مخوفی که ماموریتش سرکوب مخالفینی بود که  در برابر رژیم پهلوی ایستاده اند؛ ساواک در سال 1335 با کمک سازمان جاسوسی آمریکا (سیا ) و سازمان  جاسوسی اسرائیل (موساد) به وجود آمد؛ شکنجه گرانی که دوره های اعتراف گیری خود را نزد ماموران موساد و سیا  گذرانده  بودند و نسبت به مبارزین انقلابی هیچ  رحمی نداشتند.

از جمله  شکنجه های ساواک می توان به آویزان کردن از پاها، کشیدن ناخن، سلول های انفرادی یک در یک، سوزاندن به وسیله  سیگار و فندک، سوزاندن  به وسیله  صندلی داغ، ضرب و شتم با کابل و همچنین شکنجه های روحی و روانی علیه  بانوان  مبارز نام  برد؛ اینها نمونه  های کوچکی از شکنجه  های بی رحمانه  دژخیمان  پهلوی عیله جوانان این مرز و بوم  بود؛ اما سرانجام  انقلاب با تقدیم هزاران  شهید و با اتکا به  ایمان  و روحیه  جهاد در جوانان به ثمر نشست؛ اما  این پایان سختی و دشواری ها نبود، بلکه روزهای دشوار تری در انتظار ملت شهید پرور ایران بود، روزهایی که آغاز فتنه های بسیاری علیه انقلاب بود.

غاز فتنه ها علیه  انقلاب مردم

دشمنان که  از به ثمر نشستن  انقلاب مردم خشمگین و ناراحت بودند اقدام  به شکل دادن فتنه ها کردند؛ فتنه هایی که از غرب کشور تا  شمال غرب آن امتداد داشت  و در پی تجزیه ایران بودند، زیرا گمان می کردند با پیروزی انقلاب دیگر کشور وضعیت عادی نداشته و می‌توانند مقاصد شوم خود را به  اجرا در بیاورند؛ اما  همان جوانانی که  با سختی های دوران ستم شاهی مبارزه کرده بودند این  بار به  سراغ دفع فتنه ها رفتند؛ اما دشمنان  انقلاب با مشاهده  آنکه  فتنه ها نیز با  ایمان مردم ایران  به  شکست می انجامد؛ صدام  را  به جان نهال نوپای انقلاب انداختند.

31 شهریور ماه  سال 1359  صدام با  شلیک  توپ به طرف ایران  جنگ  نابرابری را آغاز کرد؛ انقلابی که  از عمر آن کم تر از دوسال بود و همچنان درگیر مسائل کشوری و شرایط پس از انقلاب بود، با خطری جدید مواجه شده بود؛ خطری که درصدد نابودی ایران و به دنبال رسیدن به تهران طی 3 روز بود! اما همین سه روز 8 سال طول کشید.

این بار نیز جوانان این کشور همانند زمان انقلاب به امام خود لبیک گفتند و مسیر عشق را  در پیش گرفتند، جوانان باید با عراقی می جنگیدند که  حدود 80 کشور تامین  کننده  تجهیزات آن بود  و قدرت های غرب و شرق کمک  های تسلیحاتی و کشور های عربی مرتجع منطقه  پول های خود را در حلقوم  آن می‌ریختند.

جوانان  انقلابی با قدرت  ایمان، جهاد و شهادت در مقابل دشمن ایستادند و جنگیدند؛ جوانانی که  در عین جوانی فرماندهان خبره ای برای جنگ  شدند؛ شهیدان باقری، خرازی، همت، باکری، زین الدین، کشوری، شیرودی، صیاد شیرازی، بابایی و بسیاری دیگر فرماندهانی بودند که  تا پیش از آن در هیچ کجا فنون نظامی نیاموخته بودند، ولی به  استراتژیست های برتر جنگ  تبدیل شدند و این ویژگی مهم انقلاب بود که در شرایط سخت مردانی قوی را تحویل دهد.

جهاد و شهادت، رمز پیروزی انقلاب و بقای آن

مدافعان حریم انقلاب

اما دفاع مقدس هنوز به پایان نرسیده است. دفاع مقدس امروز ما دفاع از مقدسات و حرم اهل بیت پیامبر است که در عمق استراتژیک کشور صورت می‌گیرد. جوانانی که امروز جا پای پدران خود می‌گذارند و در دفاع  از انقلاب در خط مقدم هستند؛ جوانان مدافع حرمی که با مشاهده در خطر بودن حرم حضرت زینب (ع) جانشان  را کف  دست گرفتند تا کربلای دیگری رقم  نخورد؛ شهدایی که از  فرزندان  و خانواده  خود دل کندند و به  غربت  رفتند تا  حرم  اهل  بیت  را  از شر یزیدیان  زمانه  در امان  نگه  دارند.

باید  گفت  این  جوانان  به  راستی فرزندان  خلف  پدران خود هستند؛ و با تاسی از روحیه  انقلابی گری و مجاهدت خود به  میدان  رزم  رفتند؛ جوانانی که اگر در  سوریه  و عراق نمی جنگیدند  باید در کرمانشاه  و همدان  با  تکفیری و تروریست  های داعش می جنگیدند. جوانانی که وجود امام خمینی را درک نکردند، اما خط مشی ایشان را با تمام وجود خود حس کردند.

انقلاب اسلامی ایران راحت  به  دست نیامده و برای آن خون های بسیاری کف خیابان ها  و صحرای سوزان  فکه و شلمچه و کمیل ریخته شده است؛ جوانانی که  در هر زمان به امام خود لبیک  می‌گویند و پشتیبان ولایت  فقیه هستند. با نیم نگاهی به وضعیت کشورهای همسایه خود به خوبی می‌توان درک کرد که جوانان ما لایق تقدیر هستند زیرا امنیتی مثال‌زدنی را ایجاد کردند.

مسئولان کشور باید خوب بدانند که اگر امروز آنها بر مسند قدرت تکیه زدند، به قیمت خون هایی است  که  برای نهال انقلاب ریخته  شده  است؛ پس جفا در حق شهدا  است که  همچون شهدا عمل  نکنند و مانند شهدا  نگاهشان  به  ولی فقیه  و مردم خود نباشد.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 15 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/11/20 - 09:02 |     0     0     |
کاش مسئولین کاری نمیکردن که مردم از آینده این انقلاب و این کشور دلسرد بشن

ناشناس
| 1396/11/23 - 12:18 |     0     0    
پاسخ: انقلاب اسلامی ایران راحت به دست نیامده و برای آن خون های بسیاری کف خیابان ها و صحرای سوزان فکه و شلمچه و کمیل ریخته شده است؛ جوانانی که در هر زمان به امام خود لبیک می‌گویند و پشتیبان ولایت فقیه هستند.

ناشناس
| 1396/11/20 - 11:43 |     0     0     |
الان هم مسئولان خیانتکار و اختلاسگران بدانند تاوان پس خواهند داد و ملت آنها را به حال خود رها نخواهند گذاشت. آن روز دور نیست

ناشناس
| 1396/11/20 - 22:06 |     0     0     |
درسته که عده ای خدانشناس به انقلاب ضربه میزنن اما این انقلاب نتیجه خون شهدایی است که عزت کشورو مدیون اونهاییم

ناشناس
| 1396/11/21 - 10:45 |     0     0     |
حیف شهدا که برای این راه رفتن واقعا حیف

ناشناس
| 1396/11/21 - 11:48 |     0     0     |
روح همه شهدا شاد اگرم چیزی داریم و هستیم از صدقه سر اوناست وگرنه به اینا بود که به بادمون داده بودن جداها.ناشناس
| 1396/11/21 - 12:51 |     0     0     |
سلام به مدافعای حرم که ثابت کردن اصحاب واقعی انقلابن و بس

ناشناس
| 1396/11/23 - 12:17 |     0     0     |
درود بر شهیدان انقلاب

ناشناس
| 1396/11/23 - 22:36 |     0     0     |
مابرای اینکه ایران بیشه شیران شود رنج دوران دیده ایم

ناشناس
| 1396/11/24 - 12:34 |     0     0     |
ما آماده جانفشانی برای تحقق خواسته مقام معظم رهبری حضرت آیه العظمی امام خامنه ای مد ظلّه العالی و خواسته مردم مظلوم و رنج کشیده انقلاب هستیم

ناشناس
| 1396/11/24 - 22:19 |     0     0     |
کاش مقامات هر کدام یک فرزند شهید و برادر شهید داشتند، آنگاه می‏‌فهمیدند که این انقلاب چقدر ارزش دارد و برای مردم چند تمام شده و قدر این انقلاب را می‏‌دانستند

ناشناس
| 1396/11/25 - 17:22 |     0     0     |
مردم و دنیا بیدار شده‎اند و حقایق را می‎فهمند و هر چه بیشتر تلاش کنید که ضربه به انقلاب اسلامی بزنید، ضربه به خودتان زده‎اید.انقلاب اسلامی به فضل الهی راه خودش را پیدا کرده است و آن که روزبه روز ضعیف‌تر می‌شود و جایگاه و پایگاهش از دست می‌رود، آمریکاست.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه‌ای خطاب به ملت ایران منتشر شد
40 نظر (فعال: 34 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   بازتاب چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی در رسانه‌های جهان
35 نظر (فعال: 32 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو/ توصیه می‌کنم به اروپایی‌ها اعتماد نکنید
25 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   هدف ما از توسعه توان موشکی، جلوگیری از جنگ است/در صورت توطئه اروپا، به یک جهش استراتژیک موشکی روی می‌آوریم
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  در حمله تروریستی به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان۲۷ نفر به شهادت رسیدند
12 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   امام خامنه‌ای: اروپایی‌ها خدعه می‌کنند؛ مسئولان فریب نخورند و مراقب باشند برای مردم مشکل ایجاد نکنند
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  آمریکا و صهیونیست ها ریشه اصلی تروریسم در منطقه هستند/ تقاص خون شهیدان خود را خواهیم گرفت
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نامه‌های تاریخی رهبرانقلاب خطاب به مردم
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  واکنش های عجیب به یک حماسه!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آماده انتقام هستیم
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار