خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 189242صفحه نخست » استانهاسه شنبه، 17 بهمن 1396 - 10:05
پس از حاشیه سازی برای اربعین، این بار هیأت‌های مذهبی
شهیدخبر: در لیست یاشار سلطانی درج شده، عددی حدود 56 میلیارد تومان است که در مقابل بودجه 20 هزار میلیاردی شهرداری تهران، عدد قابل توجهی نیست . همچنین در حالیکه برخی مدعی اند این مبلغ می توانست هزینه ساخت مترو شود، از این واقعیت مطلع نیستند که هزینه ساخت هر کیلومتر مترو 250 میلیارد تومان است. به معنای دیگر با 56 میلیارد تنها می توان 200 مترو خط مترو احداث کرد!
  

در هفته های اخیر بار دیگر مدیران و اعضای جدید شورای شهر و مدیریت شهری نشان دادند که برای بسیاری از امور فرهنگی- اجتماعی و مذهبی که به تکایا، حسینیه ها و مساجد از سوی شهرداری تهران صورت می گرفته، چرتکه انداخته و به گونه ای وانمود می کنند که گویی اختلاس ها و تخلفات مالی هنگفت و نجومی در این زمینه انجام شده است.

به گزارش جهان نیوز، بار نخست گزارشی از سوی شهردار تهران درباره کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران در مردادماه سال جاری به هیات ریحانه الحسین (ع) خبرساز شد. مدیران جدید مدعی بودند که حدود 800 میلیون تومان به عنوان قسط اول کمک یک و نیم میلیاردی به این هیات شده و رسانه های همسو نیز در یک اقدام شیطنت آمیز این کمک را به یکی از مداحان اهل بیت نسبت دادند.

هرچند در ادامه هیات امنای هیات ریحانه الحسین(ع) با تکذیب واریز پول برای مداح هیات اعلام کردند براساس مصوبات و ردیف بودجه های اختصاص یافته در شهرداری تهران هزینه پرداخته شده صرف تجهیز و ساخت حسینه شده، ولی موج اتهامی همچنان در شبکه های اجتماعی و از سوی حامیان شهردار همچنان به تخریب سازمان یافته ادامه می داد. از سوی دیگر شهرداری منطقه پنج نیز در اطلاعیه ای به تکذیب خبر کمک به مداح مورد نظر پرداخت. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: « بر خلاف ادعای صورت گرفته این اعتبار به هیچ مداح خاصی پرداخت نشده است و صرفا برای تجهیز و توسعه حسینیه مذکور آن هم براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران تخصیص یافته است.لازم به ذکر است شهرداری تهران موظف به اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر تهران است و این منطقه در چارچوب ضوابط ابلاغی کمک های مصوب را انجام داده است.ومی در این زمینه انجام شده است. »

ولی در همین حال از سوی یاشار سلطانی، مدیرمسئول سایت معماری نیوز و از حامیان محمدعلی نجفی شهردار جدید تهران، لیست جدیدی از کمک های معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران مبنی بر کمک های صورت گرفته در سال 94 تا 96 به مساجد، تکایا و حسینیه ها منتشر شد که در آن وی به تقبیح این کمک ها و ایجاد شبهه در زمینه غیر قانونی بودن آنها پرداخته است. وی که از سازوکارهای شهرداری و شورای شهر آگاهی خاصی ندارد، سعی کرده تا با انتشار چنین لیستی در قالب افشاگری! یکی از وظایف ذاتی شهرداری و شورای شهر را زیر سوال ببرد و برای کسانی که همواره با امور مذهبی و عزاداری های ایام محرم و صفر مخالف هستند، خوراک تبلیغی جهت زدن دین و مذهب فراهم آورد.

در این بین ولی هجمه و اتهامات جدید علیه شهرداری سابق به گونه ای بود که حبیب کاشانی که مدت ها بود با رسانه ها گفتگو نمی کرد را به واکنش واداشت و در اظهارنظری در واکنش به اتهامات مطرح شده علیه کمک های شهرداری به امور مذهبی گفته است: « کمک های مذهبی قانونی و براساس مصوبه های شورا بود.بودجه ای که برای کمک به مساجد، حسینیه ها یا انجام هرگونه فعالیتی در شهرداری تهران در نظر گرفته می شده، مصوبه شورای شهر را داشته است. این بودجه براساس پیشنهاد شهردار مناطق مختلف به شهرداری تهران ارائه و پس از تایید کمیسیون برنامه و بودجه شورا مصوب می شد. طی 12 سال مدیریت قالیباف بر شهر تهران هیچگونه تخلفی در هزینه کرد بودجه نبوده است.»

از سوی دیگر کمک هایی که در قالب کمک هزینه ساخت مساجد، حسینیه ها یا برگزاری مراسم های مذهبی در ایام محرم و صفر از سوی شهرداری انجام  می گرفت، بنا بر گفته ناصر امانی، معاون سابق برنامه ریزی و توسعه شهری براساس مصوبات شورای شهر و کمیسیون برنامه و بودجه بوده که در طول 12 سال علاوه بر اعضای اصولگرا، تعدادی از اصلاح طلبان نیز در آن عضو بوده اند : « بودجه عنوان شده در کمیسیون برنامه و بودجه شورا با حضور نمایندگان مساجد، شورا، نماینده سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شهردار منطقه و معاونت مالی وبرنامه ریزی به تصویب می رسید یا حتی حذف می شد؛ از این رو نمی توان گفت شهرداری تهران تنها تصمیم گیرنده بوده است. در نهایت آنچه در شورا تصویب می شد به شهرداری ابلاغ و به اجرا گذاشته می شد.»

براساس سازوکارها و وظایف ذاتی شهرداری های کشور، کمک به امور فرهنگی و اجتماعی از جمله اقدامات مذهبی تعریف و تثبیت شده است. همانگونه که در بودجه دولت ها نیز ردیف بودجه هایی برای کمک های مذهبی یا در نظر گرفتن بودجه هایی برای مساجد، ساخت حسینیه ها، مراکز مذهبی در نظر گرفته می شود. حتی در کشورهای سکولار نیز شهرداری ها موظفند به کلیساها و امور مذهبی کمک کنند و اقلیت های مذهبی نیز در این بین از کمک های مالی یا غیرمالی شهرداری ها برخوردارند.

مشخص نیست چرا با وجود اصل پذیرفته شده در کشور مذهبی و اسلامی ایران که ساخت مساجد و حسینیه ها ازجمله کارویژه های حکومت می باشد، اینگونه باعث برآشفته شدن مدیران جدید شهری و حامیان آنها شده و آن را به عنوان "آتو" علیه قالیباف علم کرده اند؟

این درحالیست که کل بودجه در نظر گرفته شده برای هیات های مذهبی، تکایا و حسینیه ها در طول 3 سالی که در لیست یاشار سلطانی درج شده، عددی حدود 56 میلیارد تومان است که در مقابل بودجه  20 هزار میلیاردی شهرداری تهران، عدد قابل توجهی نیست . همچنین در حالیکه برخی مدعی اند این مبلغ می توانست هزینه ساخت مترو شود، از این واقعیت مطلع نیستند که هزینه ساخت هر کیلومتر مترو 250 میلیارد تومان است. به معنای دیگر با 56 میلیارد تنها می توان 200 مترو خط مترو احداث کرد!

ولی نکته حائز اهمیت در این چند ماه حضور نجفی در ساختمان خیابان بهشت، تلاش وی  و حامیانش جهت سیاه نمایی و تخریب همه جانبه مدیریت سابق با دست یازیدن به هر وسیله ای است. حتی در ایام اربعین نیز اعضای شورای شهر و مدیران جدید شهرداری نسبت به حضور شهرداری تهران در این مراسم و خدماترسانی آن مخالفت هایی از خود نشان دادند که با واکنش صریح افکار عمومی مواجه شدند.

در حالیکه حساسیت ها نسبت به امور مذهبی و اعتقادی در میان مردم بسیار بالاست، با این وجود مدیریت جدید شهری سعی دارد به خاطر منافع حزبی و رضایت قشرهای خاکستری مخالف امور مذهبی، سیاه نمایی خود را ادامه دهند.

این در حالیست که شهرداری تهران بسیاری از بیلبوردهای سطح تهران را در هفته های گذشته به تبریک سال نو میلاد مسیح و همچنین مراسم سالگرد هاشمی رفسنجانی اختصاص داده بود اما در ایامی چون نه دی تقریبا با چند بیلیبورد از پوشش گسترده آن شانه خالی کرد!
 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
26 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 13)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار