خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بیانیه گام دوم انقلاب، منشوری برای خودسازی و تمدن‌سازی است
  صالحی: بحرینی‌ها از ما خواستند با معارضان مذاکره کنیم
  فراکسیون حزب‌الله به اظهارات مداخله‌جویانه سفیر آمریکا واکنش نشان داد
  نوزایی در چهل سالگی؛ از «حکومت» تا «نظام»
  ۷ پرسش و پاسخ از بیانیه‌ گام دوم انقلاب +دانلود
  توئیتر؛ از حذف پیام رهبرانقلاب تا حمایت از تروریست‌ها
  چگونه مسیر ۲۰۰ساله توسعه را ۲۰ساله طی کنیم؟
  آیا پیوستن به FATF بر قیمت ارز موثر است؟
  مجوز ویژه به سپاه برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز
  FATF گره‌گشا یا گره‌ساز
  اجرای الزامات FATF عامل رسیدن دلار به ۱۹ هزار تومان بود
  CFT و چالش تشخیص مصلحت
  تلاش‌ها برای عادی سازی مسئله رژیم صهیونیستی نتیجه نمی‌دهد
  همزمان با حمله انتحاری به اتوبوس پاسداران، «افق نو» تحریم شد
  اعتراف صریح FATF: هدف ما جلوگیری از دور زدن تحریم‌های ایران است
  سایه اقتدار ایران بر نشست ورشو
  جوان طراز گام دوم انقلاب چه ویژگی‌ها و وظایفی دارد؟
  مستندات جدید در خصوص اصالت نامه امام درباره آیت الله منتظری و نهضت آزادی
  واکنش امام خمینی به مسئله مرجعیت پس از آیت‌الله بروجردی
  خدمات درمانی بیمارستان‌های سپاه رایگان می‌شود
  منکر بزرگ، دروغ گفتن برخی مسئولان به مردم است
  همه باید نسبت به بیانیه رهبر انقلاب احساس مسؤولیت کنند
  خبر مهم و خوشحال‌کننده حادثه تروریستی زاهدان چیست؟
  مدعیان بخوانند!
  جدی ترین دشمنان ایران به ناچارعصر شکوفایی در ایران را پذیرفته اند
  اسناد صحت نامه‌های «عزل منتظری» و «ممنوع‌الفعالیتی نهضت آزادی»
  مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برای امضا به دفتر رئیس جمهور می‌رود، اما بیرون نمی‌آید
  هدیه سرلشکر باقری به مراجع
  عفو بیش از ۳۶ هزار زندانی با حکم مقام معظم رهبری
  کاوه مدنی با مراکز صهیونیستی چه ارتباطی دارد؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 188976صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنرییکشنبه، 15 بهمن 1396 - 12:14
روحانی: تا روزی که تهدید علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعی‌مان را تقویت کنیم
روحانی: تا روزی که تهدید علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعی‌مان را تقویت کنیمشهیدخبر: رئیس‌جمهور در مراسم گشایش 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گفت:‌ آمریکایی‌ها دیگران را وقیحانه با سلاح‌‌های جدید اتمی تهدید می‌کنند و از صلح می‌گویند.
  

حسن روحانی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح 10 مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس در 10 استان کشورکه صبح امروز به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در هر جنگ و دفاعی قبل از بحث سخت‌افزارها باید به فکر نرم‌افزارهای آن دفاع و جنگ باشیم.

وی ادامه داد: اولین نرم‌افزار برای یک دفاع و ایجاد حماسه در برابر متجاوزین مشروعیت آن دفاع است. شما اگر برای مردم نتوانید روشن کنید و مردم خودشان آگاه نباشند که دیگری تجاوز کرده و ما مدافع هستیم و آغازگر نیستیم ونمی‌خواهیم به منافع هیچ ملتی در منطقه و همسایگان خود تجاوزی داشته باشیم یک رژیم سفاک این جنگ را بر ما تحمیل کرده. جنگی که آن گاه وظیفه انسانی دینی، انقلابی و ملی ماست تا از سرزمین‌مان، از ملت‌مان، از شرف‌مان و از استقلال‌مان دفاع کنیم. اگر مشروعیت در ذهن همه مردم روشن نباشد آن ملت پای کار نمی‌آید و از آن جنگ خسته می‌شود.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اگر مشروعیت جنگ برای مردم روشن شد که این جنگ دفاع و ایستادگی و مقاومت در برابر متجاوز است، ممکن است 8 تا 10 سال طول بکشد و مردم هم ایستادگی می‌کنند. علاوه بر آنکه در یک جنگی فرمانده آن جنگ مرجع تقلیدی و شخصیتی باشد که همه مردم به او عشق می‌ورزیدند و جنگی که همه مردم، فرهیختگان، علما، صاحب‌نظران و همه اقشار مردم به خوبی حس می‌کردند که در برابر این فرد متجاوز باید ایستادگی کنند و راهی جز این وجود ندارد.

روحانی خاطرنشان کرد: مردم به خوبی برایشان روشن شد که نه سازمان ملل و نه کشورهای منطقه و حتی نه کشورهای دوست که عددشان خیلی نبود هیچ کسی نیست که از کشور، سرزمین، خاک،‌ملت، شرف و ناموس‌شان دفاع کند جز خودشان.

وی بیان داشت: مشروعیت نرم‌افزار اصلی برای دفاع و جنگ در برابر متجاوزین است. جنگ فراز و نشیب زیاد دارد. افرادی شهید و مجروح می‌شوند. افرادی اسیر و خانه‌هایی ویران می‌شود. کار سختی است و همه اینها را مشروعیت آسان می‌کند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: نکته دوم در بحث نرم‌افزار اعتماد مردم است. اگر مردم به سازمان رزم، به فرماندهان میدان، به فرماندهان دفاع، به مقامات ارشد سیاسی کشور اعتماد نداشته باشند، نه خودشان به میدان جنگ می‌آیند و نه اجازه می‌دهند همسران و فرزندانشان  به میدان جنگ بیاید. اینکه شما می‌بینید مردم،‌مادران عزیز، پدران سرافراز، فرزند خودشان را با افتخار بدرقه می‌کردند و با لبخند با آنها خداحافظی می‌کردند و اگر جنازه آنها برمی‌گشت به آن افتخار و فخر می‌کردند به خاطر این بود که به فرماندهی جنگ اعتماد داشتند. اگر اعتماد به فرماندهان جنگ نبود و بنا بود هر روز تردید کنیم و برای هر عملیات ساعت‌ها بحث کنند آیا می‌شد جنگ را اداره کنیم یا نمی‌شد.

روحانی افزود: هفته‌های اول جنگ مجلس شورای اسلامی (مجلس اول) بر مبنای احساس وظیفه‌شان مخصوصا نمایندگان استان‌هایی که مورد تجاوز قرار گرفته بودند در مجلس هر روز یک بحثی بود. بعضی‌ها می‌آمدند داد و فریاد می‌زدند و می‌گفتند فرماندهان را بخواهید چرا اینجا و آنجا اینچنین شد. خب مشکلات هم زیاد بود. نه ارتش آنچنان آماده بود نه سپاه. ما آمادگی برای چنین جنگی نداشتیم و سال‌های اول انقلاب بود.

وی اضافه کرد: هر روز یک فرماندهی مخصوصا از فرماندهان ارتش را به مجلس احضار می‌کردند. سر و صدا و داد و فریاد راه می‌انداختند. هفته بعدش امام(ره) پیغام داد که مجلس به این کارها ربطی ندارد و به کار خودش برسد. اگر می‌خواهد پشتیبانی و کمک کند این کارها را انجام دهد. اینجا جلسه احضار فرماندهان نیست. نیروهای مسلح فرمانده دارد و از طرف من افرادی هستند که نظارت می‌کنند. خب اگر مجلس می‌خواست به آن کار ادامه دهد و واقعیت این است که اگر ما کار را به اهلش واگذار نکنیم و به آن اعتماد نکنیم و بخواهیم قدم به قدم راجع به مسائل فرقی نمی‌کند در جنگ یا مسائل دیگر کار پیش نمی‌رود.

رئیس‌جمهور افزود: یکی از مشکلات امروز کشور ما این است که زیادی احساس وظیفه می‌کنیم و همه می‌خواهیم راجع به همه مسائل احساس وظیفه کنیم. در حالی که یک چارچوب و مقرراتی است و افراد و دولتی مسئول شده است. نیرویی مسئول شده است. اگر این اعتماد به سازمان رزم، مدیریت جنگ، مدیریت کشور، حاصل نمی‌شد گاهی نصیحت امام گاهی نهیب امام گاهی کمک امام حاصل نمی‌شد، جنگ اداره نمی‌شد.

روحانی اعلام کرد:‌ الحمدالله در دفاع مقدس و جنگ تحمیلی روز به روز این اعتماد بیشتر شد، لحظه اول که جنگ شروع شد مردم در بهت فرو رفته بودند، سخن قاطع امام(ره) که یک دزدی آمده و سنگی پرتاب کرده و مردم ما به خوبی جواب آن را خواهند داد، آن کلام امام قدرت و امیدی به وجود آورد و صبح فردایش 140 فروند هواپیمای نیروی هوایی ما هجوم بردند به نقاط مختلف در شهرهای مختلف عراق، اولا یک ضربه بسیار سختی را از لحاظ روحی روانی به عراق وارد کردند و از آن طرف هم امید ایجاد شد.

وی افزود:‌همان روز ساعت 8 که آمدیم جلوی مجلس مقام معظم رهبری را دیدم و وارد مجلس شدیم و ایشان پشت تریبون قرار گرفت و گفتند می‌خواهم یک خبر مهم بدهم و این خبر را اعلام کرد که 140 فروند هواپیمای ما این عملیات را انجام داد که باعث شد امید و اعتماد ایجاد شود.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: روز به روز اعتماد و امید بیشتر شد. عملیات‌های بزرگ ما از مهر سال بعد آغاز جنگ شروع شد که اعتمادها را به مراتب بیشتر کرد و پشت سر هم عملیات‌های مهم انجام شد. عملیات فتح‌المبین واقع شد. سال بعد عملیات شکوهمند و غرورآفرین بیت‌المقدس والی بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر انجام شد و روز به روز اعتماد و امید مردم به آینده بیشتر شد. این نرم‌افزارها اگر نبود موفق نبود، مشروعیت جنگ برای مردم واضح و روشن شده بود. مردم اعتماد داشتند به مسئولان عالی.

روحانی ادامه داد: مقام سیاسی و نظامی و فرماندهان میدان جنگ از نیروهای مختلف امید پیدا کردند و روز به روز امید بیشتر شد تا روزهای پیروزی. ملت بزرگ ما توانست در یک جنگ بسیار مهمی که همه می‌دانند شوروی آن زمان فرانسه آن زمان،‌آلمان آن زمان کمک می‌کردند به آنها و همه کشورهای مرتجع منطقه پول و کمک می‌کردند که بخشی از آن واضح نبود و بعد از حمله صدام به کویت واضح‌تر شد. معلوم شد چه کسانی سلاح شیمیایی به عراق دادند و خودشان رفتند و از آن شرکت‌ها شروع به شکایت کردند اروپایی‌ها چه کمک‌هایی کردند. آمریکایی‌ها چه کمک‌ها کردند. واضح شد در این جنگ چگونه فرزندان این مرز وبوم در برابر همه شیاطین ایستادند و ایستادگی کردند و جنگ را به پیروزی رساندند.

وی در مورد ثمرات جنگ بیان داشت: این تابلوی ایثار، فداکاری، استقامت و ایثار،‌پیروزی و حماسه نقاشی شد و درس‌های فراوانی این دفاع مقدس برای ما دارد. شهدا خانواده شهدا، آزادگان وایثارگران معلمان بزرگی در زندگی ما هستند. ما باید قدرت ملی‌مان را بالا ببریم. نه تنها قدرت دفاعی قدرت دفاعی هم جزو قدرت ملی است. اگر 4 قدرت دفاعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با هم نباشند مگر می‌شود از کشور دفاع کرد؟

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اگر نمی‌توانستیم میدان جنگ را اداره کنیم و مهمات و غذا را به آنها برسانیم جنگ نمی‌شد اداره شود. ارز و فروش نفت را چگونه تامین می‌کردیم. اگر نمی‌توانستیم از خارک دفاع کنیم همه اینکه مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی اصرار کردند و من را به عنوان مسئول پدافند هوایی قرار دادند به خاطر خارک بود. خارک بمباران شد و دو هفته صادرات نفت ما قطع شد. اینجا بود که گفتند مسئله پدافند هوایی برای ما حیاتی است. که خب هر دو بزرگوار به من گفتند برای مسئولیت که اول من نمی‌پذیرفتم بعد آقا فرمودند من از طرف امام به شما تکلیف می‌کنم. به عنوان واجب عینی و امام گفتند اگر در مورد شما و آقای هاشمی به نتیجه رسیدید از طرف من تکلیف کنید و پس از آن بود که وقتی گفتند تکلیف است من گفتم آماده‌ام.

روحانی اضافه کرد: اگر ما خارک نمی‌داشتیم و نمی‌توانستیم نفت‌مان را صادر کنیم و نمی‌توانستیم نفتکش‌ها را با هواپیما اسکورت کنیم چطور می‌توانستیم کشور را اداره کنیم. قدرت اقتصادی و دفاعی و نظامی کنار هم هست. اگر قدرت سیاسی نداشتیم که حتی در زمان جنگ هم انتخابات ما یک روز هم به تعویق نیفتاد و امام تاکید داشتند که انتخابات همان روزش باید برگزار شود. قدرت سیاسی داخلی و خارجی ما در کنار اینها بود.

وی در مورد قدرت فرهنگی در جنگ خاطرنشان کرد: اگر قدرت فرهنگی نبود بسیاری از آنها که به جنگ می‌رفتند داوطلبانه بود و کسی آنها را مجبور نمی‌کرد. اگر ایمان واعتقاد نبود نمی‌شد به پیروزی برسیم. مردم باور کردند آن قدمی که غبار جبهه بر او می‌نشیند و آن انسانی که قدم در میدان جنگ می‌گذارد همین که غبار جبهه روی کفش می‌نشیند شعله آتش جهنم به او اصابت نمی‌کند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مردم می‌دانستند مظلومند و جنگ به آنها تحمیل شده است. مفسرین ما می‌گویند اولین آیه قران در بحث جهاد همراهش مشروعیت جنگ و جهاد را خداوند متعال بیان می‌کند. هم جنگ تحمیل شده و هم مظلوم قرار گرفتند. خداوند بیان می‌کنند اگر رزمنده‌ها نبودند و ایستادگی وجهاد نبود مگر چیزی باقی می‌ماند؟ مگر مسجد، کلیسا، کنیسه و صومعه‌ای می‌ماند. همه اینها را قرآن در کنار هم ذکر می‌کند.

روحانی با تاکید بر اینکه ما قدرت ملی را نیاز داریم گفت: این قدرت ملی ما هم ترکیب قدرت‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی ودفاعی است. همیشه باید در کنار هم باشند. نیروهای مسلح در کنار دولت، دولت در کنار حوزه‌های علمیه، حوزه‌های علمیه در کنار مردم و مردم در کنار همه باشند. اگر همه با هم در کنار هم نباشیم این قدرت ملی ساخته نمی‌شود. یا در اقتصاد لنگ می‌زنیم یا در فرهنگ و سیاست و اقتصاد مشکل پیدا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه علوم پیشرفته هایتیک و سایبری جزو قدرت‌های جدید هستند، اظهار داشت: در دنیای امروز همه همدیگر را تهدید می‌کنند بعید به نظر می‌رسد در سال‌ها و قرن‌های اخیر اینکه به نقطه‌ای برسیم تمام دنیا گل و بلبل شود و کسی به کسی حمله نکند بعید به ذهن می‌رسد. فعلا همه دارند یکدیگر را تهدید می‌کنند و با چه زبان وقیحانه‌ای آمریکایی‌ها دارند روسیه را با سلاح اتمی جدید تهدید می‌کنند. اینهایی که معتقدند سلاح کشتار جمعی استفاده‌اش جنایت علیه بشریت است و همه مقررات بین‌المللی آن را ممنوع کرده است و باید همه سلاح‌های هسته‌ای از بین برود بحث ساخت سلاح‌های جدید برای تهدید یا استفاده علیه رقیب در برابر همدیگر است.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آیا در این شرایط می‌شود یک ملتی بگوید حالا زمان صلح، برادری و همزیستی است و قدرت دفاعی نمی‌خواهیم همیشه نیازمند هستیم به یک قدرت دفاعی تا روزی که در دنیا تهدید علیه ما وجود دارد ما هم وزن برای ایستادگی در برابر هر تهدید جدیدی باید قدرت دفاعی‌مان را تقویت کنیم که الحمدلله خودمان اکثر سلاح‌ها وتجهیزات جنگی رامی‌سازیم و اگر باید بخریم حتما خریداری می‌شود. اگر هم باید بخریم که باید از دیگران بخریم. ما باید نیرومند و قدرتمند باشیم چرا که قرآن به ما می‌گوید؛ ما باید آنچنان قدرتمند باشیم و جرات را از دشمن و تهدید کننده بگیریم این گرفتن جرات اینگونه است که یا باید مایوس شود از اینکه موفقیتی به دست نمی‌آورد در زمانی که به ما حمله می‌کند یا باید هزینه‌های بسیاری را تحمل کند.

روحانی ادامه داد: ترحبون بهی عدوالله یا باید مایوس کنیم یا باید به آنها بفهمانیم که هزینه بسیار سنگینی پرداخت خواهند کرد. صلح در سایه ترحبون بهی عدوالله امکان پذیر است. قدرت ملی برای صلح است. ما قدرت پیدا می‌کنیم برای بازدارندگی که بازدارندگی همان صلح است صلح عزتمندانه و مقتدرانه است.

وی با تاکید بر اینکه باید آماده باشیم تا تهدیدات را از سر مردم دفع و رفع کنیم، تصریح کرد: برای این کار ملت ما، مسئولین ما برای توانمندی دفاعی‌شان نیاز به مذاکرات با هیچ کسی و توافق با هیچ قدرت ندارند و نخواهند داشت. صحبت و بحث می‌کنیم. مقامی آمد سؤال کرد به آن جواب می‌دهیم و جواب قاطع و محکم به آن می‌دهیم. جواب ما هم بسیار روشن است. اما آنچه برای دفاع از این کشور هر نوع سلاحی با هر نوع قدرتی اگر نیاز داشته باشیم در چارچوب مقررات وقوانین و فتاوای رهبری‌مان تهیه خواهیم کرد. ما دنبال سلاح کشتار جمعی نیستیم. هم به خاطر تعهدات بین‌المللی واز آن بالاتر به خاطر فتوای رهبری و اخلاق و دین‌مان.

روحانی گفت: قدرت ملی در چارچوب حزب وجناح نمی‌گنجد. تمام احزاب،تفکرات،‌جناح‌ها همه ذیل این قدرت تعریف می‌شود. قدرت ملی همه باید با هم باشیم. در قدرت اقتصادی همه در کنار هم باشیم. در قدرت سیاسی همه باید با هم باشیم. در قدرت فرهنگی باید همه دوش به دوش هم حرکت کنیم. در قدرت دفاعی همه مردم باید در کنار نیروهای مسلح باشند. نیروهای مسلح یک وظیفه دارند و مردم هم یک وظیفه. دولت هم یک وظیفه دارد و ما در قدرت ملی و دفاعی و تبیین ارزش‌هایمان از جمله ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس‌مان در داخل حزب زیر خیمه حزب و جناح نمی‌رود. مربوط به کل ملت ایران است. مگر همه مردم ایران در دفاع مقدس نبودند. مگر آن موقع کسی می‌آمد جبهه از او می‌پرسیدند اهل کدام جناح هستی؟ هر که به انقلاب معتقد بود همه می‌آمدند. شیعه، سنی، مسیحی، یهودی، زرتشتی هر که بود می‌آمد. همه در کنار هم بودیم.

وی بیان داشت: امروز هم باید مدافعین ما در سراسر کشور نیروهای مسلح ما بالای جناح وحزب بایستند، قدرت‌های ملی ما باید بالای جناح و حزب باشد. باید فوق جناح و حزب حرکت کنیم. ا گر راهیان نور داریم هر جناح، حزب، مذهب و هر ایرانی به آنجا رفت باید احترام ببیند و آنجا را مال خودش ببیند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد:‌ اگر موضع دفاع مقدس داریم هر ایرانی که وارد شد باید مال خودش ببیند. به هیچ عنوان نباید بگذاریم رنگ جناح و حزب دفاع مقدس ما که در آن همه بودند همه شهدای ما و تمام شهیدان ما از ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و مردم همه اسطوره‌های مقاومت کشور هستند. یک وقتی در کشور فردوسی می‌خواست شعر بسراید رفت دنبال یک اسطوره‌ای که به نام رستم تا آن را در شاهنامه بیاورد تا در سایه این اسطوره ملت را منسجم و کنار هم قرار دهد. حال امروز ما اسطوره‌های واقعی داریم. رستم‌های دستان واقعی داریم و نیاز به اسطوره نداریم. شرح زندگی هر کدام از اینها می‌تواند راهنما و اسطوره ما باشد و ما را در مسیر هدایت قرار دهد.

روحانی تصریح کرد: نشر آثار شهیدان و رزمندگان ما و موزه‌ها و مراکز فرهنگی ما ارزش فوق‌العاده‌ای برای ما دارد. این موزه‌ها باید ملت ما را منسجم‌تر کند و روحیه ایثار و فداکاری را بالا ببرد و راه آینده را برای کشور مشخص کند. هر چه این موزه‌ها شلوغ‌تر باشد برای تهدیدات ما بازدارنده است. فقط سلاح بازدارنده نیست شور وهیجان مردم هم وحضور مردم در عاشورا و مساجد و شب‌های احیا و اعتکاف و موزه‌های دفاع مقدس راهیان نور و عشق و علاقه به رهبری، علما و حوزه‌ها همه اینها بازدارنده است. تنها سلاح نیست که بازدارنده است.

وی با بیان اینکه همه قدرت ملی ما بازدارنده است، تصریح کرد: ما باید از این قدرت و توان‌مان استفاده و بهره‌برداری کنیم و تشکر می‌کنم از همه نیروهای مسلح، ستاد کل سردار عزیزباقری که از رزمندگان دفاع مقدس از آغاز تا پایان بودند و از بردار شهیدشان حسن باقری یاد می‌کنیم که من اولین بار که از نزدیک خدمت ایشان رسیدم در قبل از عملیات والفجر مقدماتی ایشان درآن قرارگاه توضیح می‌دهد و من دچار حیرت شدم که یک جوان تا این حد مسلط است. اقرار می‌کنم که همه تپه‌ها را می‌شناخت. رودخانه‌ها را می‌شناخت. به چه قشنگی تبیین و تشریح می‌کرد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: در آن قرارگاه امیران وسرداران سپاه و ارتش بودند ولی او کاملا مسلط بود و توضیح می‌داد واز همه آنهایی که در این ایام مسئولیت بر دوش دارند برای نشر آثار انقلاب اسلامی مسئولیت به دوش دارند برای تبیین دفاع مقدس از سردار کارگر و از همه تشکر می‌کنم که کار بزرگی را دارند انجام می‌دهند. ما این را با رسانه‌های‌مان، صدا و سیمای‌مان و روزنامه و فضای مجازی‌مان دنبال می‌کنیم. باید فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم. هر کاری کنیم هست و کاری نمی‌شود کرد. ما هستیم که باید  این فضا را تبدیل به فرصت کنیم.

روحانی اظهار داشت: جوانان و رزمندگان و عاشقان این کشور قادرند از این فضا استفاده کنند و خاطرات شهیدان وایثارگران رانشر دهند و ما باید این روحیه ایستادگی و مقاومت را آنچنان بالا ببریم که هیچ دشمنی جرات نکند علیه ملت ما در آسمان در آب‌ها، در خاک سرزمین ما توطئه‌ای کند علیه این کشور و علیه نظام ومردم الحمدالله رزمندگان ما در این سال‌های اخیر در کشورهای دوست ما به عنوان دفاع حرم مسلمانان و جان آنها فداکاری کردند و نشان دادند گرچه حدود 30 سال از جنگ گذشته ولی همچنان روحیه ایثار و مقاومت در برابر دشمنان‌مان در جهان و منطقه وجود دارد و انشاالله خداوند این روحیه را هر روز بالاتر ببرد و نسل ما آماده باشد برای فداکاری.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 42 نظر (فعال: 24 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 18)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/11/15 - 21:07 |     2     1     |
خدا روح سردار شهید حسن تهرانی مقدم و یارانش را به حرمت این شب ها ارتقا درجه بدهد.جاوید باد ایران ولایی.

ناشناس
| 1396/11/16 - 18:46 |     2     1    
پاسخ: دلیل این حرفها مشخصه چون سپاه و بسیج باید باشن تا میز ایشون حفظ بشه
ناشناس
| 1396/11/18 - 20:08 |     1     1    
پاسخ: ناشناس دوم نگران نباش دو سالش رفت دو سالش موند

ناشناس
| 1396/11/15 - 23:46 |     1     1     |
پس چرا بودجه نظامی کشور رو کم کردی؟کدوم حرفتو باور کنیم شیخ؟

ناشناس
| 1396/11/19 - 10:57 |     1     1    
پاسخ: بهتره ما خودمون رو درگیر این مسائل نکنیم اگه میخوایم سرمون سلامت بمونه
ناشناس
| 1396/11/20 - 22:30 |     1     0    
پاسخ: بقول آقا اینا فقط حرف مردم رو میزنن اما در عمل با مردم هیچ کاری ندارن

ناشناس
| 1396/11/16 - 13:43 |     0     0     |
با سلام خدمت همه نظامیان کشور عزیزم ایران از ارتش و سپاه وبسیج نیروهای انتظامی ودلاور مردان غیور نیروی دریایی و هوایی وهمچنین مرزبانان غیور و جان برکف خداوند به همه شما سلامتی و طول عمر با عزت عطا فرماید. خسته نباشید

ناشناس
| 1396/11/16 - 18:46 |     1     0     |
واقعا ایشون همچین حرفی زده؟؟

ناشناس
| 1396/11/17 - 13:25 |     0     0    
پاسخ: چقدر مقتدررررررررررررررررررر خخخخ

ناشناس
| 1396/11/16 - 19:34 |     0     0     |
خیلی‌ها فقط حرف می‌زنند یا در ظاهر اسم رهبر را مدام می‌آورند در حالیکه دشمن‌ترین دشمنان رهبرند و خون به جگر رهبر کردند. در راس نظام هم هستند اما خون به جگر رهبر می‌کنند. امام فرمودند که آمریکا شیطان بزرگ است. ولی برخی اسم آمریکا را به «کدخدا» می‌چرخانند. ما روزی‌مان را از خدا می‌خواهیم و از آمریکا و اروپا که نمی‌خواهیم. حالا چه در خانه باشد و چه در مملکت. با عزتمندی به جایی می‌رسیم با ذلت که به جایی نمی‌رسیم. سرمان را خم کنیم جلوی دشمن و چیزی را از دشمن گدایی کنیم که چه نتیجه‌ای بگیریم؟ مثل امام حسین ع عزتمندانه و سرافرازانه قامت راست می‌کنیم و جلوی دشمنان می‌ایستیم و اینگونه به همه جا هم می‌رسیم. اقتصاد مقاومتی داریم و خدا می‌تواند بهترین‌ها را برایمان رقم بزند.

ناشناس
| 1396/11/17 - 20:07 |     0     0    
پاسخ: ایولا بهت

ناشناس
| 1396/11/17 - 11:47 |     0     0     |
آقای رییس جمهور با کدوم داشته ات میخای با دشمن بجنگی؟با پاسپورت خارجیت؟یا وزرای .....؟

ناشناس
| 1396/11/19 - 19:44 |     0     0    
پاسخ: یادت رفته قول داده بود عزت رو به پاسپورت ایرانی برگرونه اما چی شد؟! واقعا متاسفم
ناشناس
| 1396/11/20 - 11:54 |     0     0    
پاسخ: دیگه حنای هیچ مسئولی برای ملت ما رنگی نداره

ناشناس
| 1396/11/17 - 20:07 |     0     0     |
تهدیدات ما بیشتر داخلی است چون دشمنان انقلاب در راس امور هستن

کیوان
| 1396/11/18 - 09:44 |     0     0     |
قدرت دفاعیمان را تقویت کنیم که آقایان چیزی برای مذاکره و بر باد دادن داشته باشن! هر هر هر

ناشناس
| 1396/11/20 - 22:29 |     0     0    
پاسخ: دمت گرم ایولا داری

مریم
| 1396/11/18 - 10:57 |     0     0     |
چجوری تقویت میشه قدرت دفاعی به نظرتون؟ اول از همه با خودباوریه. چیزی که حتی خودتم نداری عزیزم.ناشناس
| 1396/11/18 - 11:07 |     0     0     |
تقدیم هزاران شهید از بهترین فرزندان این مرز و بوم از مهمترین هزینه هایی است که نظام برای استقرار امنیت پرداخته است. 

ناشناس
| 1396/11/18 - 18:47 |     0     0     |
نظام موازنه جهانی به نفع ما در حال تغییر است و دشمنانی که می‌خواستند ما را فلج اقتصادی کنند اکنون باید شاخصه‌های اقتصادی و اجتماعی خود را با ما مقایسه کنند. آنها هم آلام دیده‌اند اما ما به خدا امید داریم ولی آنها امیدوار نیستند.

ناشناس
| 1396/11/20 - 16:44 |     0     0    
پاسخ: با امید الکی میشه زندگی کرد؟ با این امیدی که شما میگی دلار میاد پایین 2000 تومن؟

ناشناس
| 1396/11/20 - 22:28 |     0     0     |
دم خروستون رو باور کنیم یا قسم حضرت ابوالفضلتونو؟

ناشناس
| 1396/11/23 - 22:28 |     0     0    
پاسخ: هیچکدومو کلید حل مشکلات رو در ۹۰روز عشق است

ناشناس
| 1396/11/21 - 10:48 |     0     0     |
یادتون باشه این حرفارو زدن ازش اسکرین شات بگیرید صداشو ضبط کنید بعد ادبه در نیارن برن مذاکره!!!!!


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه‌ای خطاب به ملت ایران منتشر شد
40 نظر (فعال: 34 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   بازتاب چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی در رسانه‌های جهان
35 نظر (فعال: 32 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو/ توصیه می‌کنم به اروپایی‌ها اعتماد نکنید
25 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   هدف ما از توسعه توان موشکی، جلوگیری از جنگ است/در صورت توطئه اروپا، به یک جهش استراتژیک موشکی روی می‌آوریم
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  در حمله تروریستی به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان۲۷ نفر به شهادت رسیدند
12 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   امام خامنه‌ای: اروپایی‌ها خدعه می‌کنند؛ مسئولان فریب نخورند و مراقب باشند برای مردم مشکل ایجاد نکنند
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  آمریکا و صهیونیست ها ریشه اصلی تروریسم در منطقه هستند/ تقاص خون شهیدان خود را خواهیم گرفت
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نامه‌های تاریخی رهبرانقلاب خطاب به مردم
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  واکنش های عجیب به یک حماسه!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آماده انتقام هستیم
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار