خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  پای بازرسان آژانس انرژی اتمی چگونه به ایران باز شد؟
  آقای وزیر پا جای پای مصدق می‌گذارد؟
  پیگیر پرونده‌های «حاج احمد متوسلیان» و «فاجعه منا» هستیم
  روایتی جدید از پشت پرده قرارداد کرسنت
  صهیونیست ضدایرانی، همکار سازمان محیط زیست جمهوری اسلامی ایران
  سفر راهبردی آقای مشاور
  انسان مومن باید برای اسلام جهاد کند
  وجوه مشترک هجمه‌های رسانه‌ای
  درخواست ایران برای توقف فعالیت گروهک منافقین در هلند
  جزئیات بازداشت ۳۰ تروریست مسلح آشوب‌های اخیر خرمشهر
  رونق اقتصادی کشور را به غربی‌ها گره نزنیم
  آغاز انحراف سازمان مجاهدین
  عذرخواهی سعودی‌ها از خانواده‌های شهدا به کجا رسید؟
  جایزه باروت خیس به رئیس‌جمهور آمریکا رسید.
  وزیری که سخنان نخست وزیر اسرائیل را بد نمی‌داند
  تیر ضد انقلاب متوهم بازهم به سنگ خورد
  تحقیق بازرسان آژانس در سکوت خبری از دانشگاههای مطرح کشور
  ۹ دلیل بی‎خاصیتی برجام برای اقتصاد ایران
  ۳ راهبرد برای مقابله با تحریم‌ها
  مذاکره باآمریکا به مصلحت کشور نیست
  جنایت منافقین در امامزاده
  تکمیل پازل خیانت به ایران در سایه خواب الودگی مسیولین
  پاس‌کاری‌کافی است؛ گل بزنید
  چرا ایران سوریه را بازسازی می کند؟
  صفحه منتسب به سردار سلیمانی با انتشار ویدئویی از صحبت‌های ایشان درباره عماد مغنیه به‌روزرسانی شد.
  دروغ می‌گویم پس هستم!
  آن جاسوس چگونه فقید سعید شد!
  تطهیر بازرگان توسط جریان خاص
  داستان ناموفق برجام را تکرار نکنید
  نامه‌ اساتید بسیجی و 723 کانون استادی به استادی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 180388صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامیشنبه، 4 آذر 1396 - 10:00
عباس حاجی‌نجاری؛
بسیج؛ افتخارات گذشته، انتظارات آینده
بسیج؛ افتخارات گذشته، انتظارات آیندهشهیدخبر: حضور بسیج در کنار نیروهای سپاه و ارتش در دوران جنگ عامل اصلی ناکامی دشمنان در تحمیل شکست بر نیروهای انقلاب بود و عملاً این حضور، انقلاب را برای همیشه از آسیب‌پذیری از تهدیدات دشمنان بیمه کرد.
  

چهارم آذرماه سال 1358 زمانی که شورای فرماندهی وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای طرح یک مسئله درون‌سازمانی خدمت حضرت امام خمینی (ره) رسیدند، حضرت امام با تأکید بر اینکه در این شرایط باید همه توان شما برای مقابله با اصلی‌ترین تهدید انقلاب اسلامی که همانا فزون‌خواهی‌های امریکاست تجمیع شود، خطاب به مسئولان سپاه فرمان تشکیل ارتش 20 میلیونی از میان نیروهای مردمی را صادر و با این فرمان بستری را برای پویایی و بالندگی حرکت انقلاب در همه عرصه‌های دفاعی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... ایجاد کردند و از همان زمان هشدار دادند که اگر از دشمنی با امریکا غفلت شود، مملکت‌تان از بین می‌رود.  
اگر چه حضور بسیجی مردم در صحنه‌های انقلاب به سال‌های قبل از آن باز می‌گشت که پیروزی انقلاب اسلامی هم متکی بر آن بود، اما این فرمان امام (ره) در آن لحظه تاریخی، زمینه‌ای را فراهم کرد که این ظرفیت عظیم در راستای اهداف و برنامه‌های آن متناسب با نوع و تنوع تهدیدات در عرصه‌های مختلف سازماندهی و متکی بر میزان اهتمام و تلاش مسئولان در هر مقطع تاریخی، کارآمدی خود را در عبور از گردنه‌های سخت انقلاب نشان دهد. مقام معظم رهبری در دیدار روز چهارشنبه 1396/9/1 خود با هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور در عین اینکه بسیج را پدیده‌ای کم‌نظیر، گره‌گشا و از افتخارات امام راحل دانستند، در بیان اهمیت و نقش بسیج در حرکت انقلاب بر این نکته تأکید کردند که انقلاب اسلامی اگر همه آنچه را که ما امروز داریم، داشت، اما بسیج عمومی و مردمی را نداشت، قطعاً لنگی مهمی در کارهایش به وجود می‌آمد.
ایشان بسیج را به معنای گردآوری و استفاده از ظرفیت آحاد مردم و نیروی انسانی فعال، مجاهد و مبتکر خواندند و با اشاره به اینکه نظام اسلامی تا رسیدن به اهداف خود فاصله زیادی دارد، ولی دستیابی به این اهداف با در صحنه بودن و تکیه بر نیروی انسانی مصمم و با اراده امکان‌پذیر است، بر وظیفه اصلی نیروی مقاومت بسیج در شرایط کنونی تأکید کردند و یادآور شدند: وظیفه اصلی نیروی مقاومت بسیج این است که با هماهنگ‌سازی ظرفیت‌ها  و اراده‌ها و ابتکارهای مردم به ویژه جوانان، برای رسیدن به اهداف والای جمهوری اسلامی هم‌افزایی ایجاد کند تا شاهد یک حرکت سازندگی و تولید و پیشرفت از جانب میلیون‌ها نفر از آحاد مردم در بخش‌های مختلف باشیم. 
رهبر معظم انقلاب در سخنان سال گذشته خود در سالروز تشکیل بسیج (1395/9/3)، بر پنج سرفصل اساسی برای تحقق این هدف والا تأکید و متکی بودن بسیج بر بصیرت، گسترده‌بودن دایره بسیج برای آحاد مردم و جناحی نبودن آن و تأکید بر لزوم جذب حداکثری، هم‌افزایی لایه‌های مختلف بسیج و مظهر مردم سالاری دینی و اسلامی بودن بسیج تأکید و لازمه تحقق آن را تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز در دو سطح رأس و بدنه بسیج دانستند.  مروری بر گذشته فراز و نشیب‌های انقلاب نشان دهنده این است که اگر چه آنگونه که شایسته است از ظرفیت‌های این نهاد گره‌گشا و کم‌نظیر به طور شایسته استفاده نشده است، اما هر گاه که این ظرفیت به کار گرفته شده، غبار از چهره انقلاب زدوده شده است، دوران دفاع مقدس مظهر حضور ایثارگرانه بسیج در دفع تهدید نظامی دشمنان بود، حضور بسیج در کنار نیروهای سپاه و ارتش در دوران جنگ عامل اصلی ناکامی دشمنان در تحمیل شکست بر نیروهای انقلاب بود و عملاً این حضور، انقلاب را برای همیشه از آسیب‌پذیری از تهدیدات دشمنان بیمه کرد، نکته‌ای که به رغم گذشت 38 سال از عمر انقلاب و به رغم تغییر نسلی و به صحنه آمدن نسل جدیدی که هیچ یک از فرازهای صدر انقلاب را درک نکرده است، حتی در برابر تهدیدات برون‌مرزی جبهه انقلاب کارآمدی خود را نشان داده و عملاً دشمنان استکباری، صهیونیستی و تکفیری را در آن سوی مرزها زمینگیر کرده است، سبب شده که دشمنان نظام با اعتراف به آن لب به تحسین این حضور، آمادگی و ایثار بگشایند. 
در عرصه نوآوری‌های نظامی و تولیدات دفاعی، وجود و تسری این روحیه در بین تلاشگران و مهندسان ایرانی در نیروهای مختلف سبب رسیدن به قدرت بازدارندگی متعارف در عین دچار بودن به تحریم‌های حداکثری دشمنان شد، اگر نبود تلاش‌ها و مجاهدت‌های کسانی نظیر شهید تهرانی مقدم و صدها شهید زنده‌ای که امکان نام بردن از آنها در این شرایط نیست، اکنون ایران به این قدرت و توان نمی‌رسید که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی اکنون تمام توان خود را برای مهار و توقف آن معطوف کرده‌اند.
 
عرصه هسته‌ای کشور هم یکی دیگر از عرصه‌هایی است که پیشرفت و نوآوری خود و رسیدن به تمامی مرزهای پیشرفت و توسعه هسته‌ای را مرهون وجود همین روحیه و انگیزه در میان مهندسان و تلاشگران است که از آنها هم شرایط صدر انقلاب را درک نکرده‌اند اما برای ایران اسلامی مرزهای غیرقابل باوری را شکستند و ایران را به خودکفایی در این عرصه رساندند، به گونه‌ای که این بار دشمنان برای توقف و مهار آن تن به مذاکرات هسته‌ای دادند و البته سوگمندانه باید اشاره کرد که برخی غفلت‌ها سبب شد که دشمن این روزها تلاش می‌کند برجام را به ابزاری برای مهار و کنترل دیگر عرصه‌های اقتدار و توانمندی ما تبدیل کند. 
این ظرفیت و توان در سال‌های اولیه پس از پایان دفاع مقدس توان خود را در سازندگی و بازسازی کشور نشان داد و سبب شد که کشور در مقاطعی و در اوج تحریم‌ها و فشارهای دشمنان در عرصه‌ای دیگر قابلیت خود را نشان دهد که اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در عهده گرفتن اجرای ابرپروژه‌های صنعتی، نظیر فازهای پارس جنوبی، ساخت پالایشگاه، تونل‌ها و سدها و ... عملاً دشمنان را در اثرگذاری تحریم‌ها بر فلج کردن کشور و ایجاد نارضایتی اجتماعی و اقتصادی ناکام گذاشت. 
در این زمینه اگر چه به عرصه‌های دیگری نظیر فرهنگی، پزشکی و نانوتکنولوژی می‌توان اشاره کرد، اما باید اذعان کرد که این همه ظرفیت این نیروی بالنده که تجسم عینی توان نیروی انسانی کشور است نیست، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های انقلاب بسیار بالاتر از اینهاست، که البته علت آن را باید در ضعف و ناتوانی در بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و یا اثرپذیری از القائات دشمنان دانست، آنگونه که مقام معظم رهبری در همین دیدار روز چهارشنبه 1396/9/1 بر آن تأکید و یادآور شدند که ناامید کردن جوانان و القای «ما نمی‌توانیم» از شیوه‌های مهم بیگانگان است. 
ایشان افزودند: متأسفانه عده‌ای در داخل، بلندگوی دشمن شده‌اند و نمونه‌های فراوان اثبات عینی توانایی‌های ملت و نظام را نادیده می‌گیرند. ایشان در عین حال ضرورت هوشیاری نسبت به ترفندهای جدید دشمنان را یادآور و تأکید کردند که نیروهای مبتکر و مؤمن برای ترفندها و شیوه‌های جدید دشمنان آماده باشند و با پیشگیری و پاسخ مناسب به وظایف خود عمل کنند. رهبر انقلاب اما با امیدواری به آینده و با اتکای به همین ظرفیت یادآور شدند که به لطف پروردگار ایران عزیز در آینده‌ای نه چندان دور به اهداف مختلف خود در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی خواهد رسید و نسل جوان، معضلات اقتصادی را حل، پیشرفت‌های علمی را مضاعف و مفاهیم و محتوای فرهنگی و قرآنی را در جامعه محقق خواهد کرد. 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 13 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
هادی
| 1396/9/4 - 12:37 |     1     0     |
آخه وقتی بسیج سازوکارشو از دست داده چیش به درد میخوره آخه این چه حرفاییه

ناشناس
| 1396/9/5 - 22:16 |     0     0    
پاسخ: بالاخره بسیج برای کشور خوبه،تو زلزله و سیل و طوفان یار و یاور همه هستن

ناشناس
| 1396/9/4 - 17:19 |     0     0     |
بزرگترین نمره بیست بسیج در کارنامه خدمت رسانی اش به مردم در زلزله کرمانشاه بود

ناشناس
| 1396/9/4 - 23:56 |     0     0     |
بسیج لشگر مخلص خداست

جمشید
| 1396/9/5 - 16:31 |     0     0     |
افتخارات گذشته شاید ولی بنظرم انتظار آینده بیهوده است و نباید سازوکار قبلیو توقع داشت

ناشناس
| 1396/9/5 - 22:15 |     0     0     |
بسیجیای ساندیس خور

کیوان
| 1396/9/7 - 10:52 |     0     0     |
عرصه هسته‌ای کشور هم یکی دیگر از عرصه‌هایی است که پیشرفت و نوآوری خود و رسیدن به تمامی مرزهای پیشرفت و توسعه هسته‌ای را مرهون وجود همین روحیه و انگیزه در میان مهندسان و تلاشگران است که از آنها هم شرایط صدر انقلاب را درک نکرده‌اند اما برای ایران اسلامی مرزهای غیرقابل باوری را شکستند و ایران را به خودکفایی در این عرصه رساندند

ناشناس
| 1396/9/7 - 21:33 |     0     0     |
تمام دشمنی هایی خارجی ها با ما بخاطر قلدربازی های بسیجه

ناشناس
| 1396/9/9 - 22:00 |     0     0    
پاسخ: ...... فقط هارت و پورت داره در صورتی که عددی نیست


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  دستور مهم اقتصادی رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهور
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   مسئولان از تنبلی، اشرافی‌گری و تکبر با مردم اجتناب کنند/ در مقابل برنامه دشمن پیوند با مردم را تقویت می‌کنیم
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  کدام دستگاه ها برای استخدام، با بنیاد شهید همکاری نمی کنند؟
7 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   مجری زن دسته چندم رسانه ملی، قربانی یک عکاس شد
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  تهیه دستورالعمل برای پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   به بهانه سالگرد یک شکست مفتضحانه
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  حذف مردم از اقتصاد
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   نقشه شوم ضد انقلاب برای تخریب چهره های خدمتگزار
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آقامحمدابراهیم در آسمان دمشق پرکشید
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   ۲۰ فرمان!
5 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار