خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  سخنرانی محکوم فتنه ۸۸ در دانشگاه خلیج فارس
  درخواست ۴ هزار دانشگاهی از شورای نگهبان درباره CFT
  رئیس جمهور از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد
  سردار نقدی: دست ما در جنگ اقتصادی پُر است
  سانسور پیامدهای پذیرش FATF در روزنامه‌های زنجیره‌ای
  سوءاستفاده خوب منافقین از اظهارات آقای وزیر +تصاویر
  جامعه اهل سنت گروگانگیری مدافعان امنیت را محکوم می کند
  سازوکار پیچیده خروج ایران از لیست سیاه FATF
  ممنوعیت تردد زائران بدون گذرنامه در مرزهای سه‌گانه
  لایحه FATF چگونه در شورای نگهبان بررسی می‌شود؟
  امیرعبداللهیان: قیافه ترامپ پس از ١٣ آبان دیدنی است
  تا ما را خلع سلاح نکنند دست نمی‌کشند
  سو استفاده شبکه منافقین از سخنان آقای وزیر
  چک لیست 400 راهکار ضد تحریمی تدوین شد
  در چارچوب قوانین در زمینه FATF حرکت خواهیم کرد
  این چراغ به خانه رواست!
  راز گستاخی دشمن 
  علت تشدید اتهامات آمریکا علیه ایران
  اروپا با چه زبانی بگوید مقابل ماست نه پشت ما؟
  مشکلات کشور و داروی تقلبی اصلاحاتچی ها
  تخریب فرمانده دفاع مقدس، برنامه‌‌ای از پیش تعیین شده
  آیا الحاق ایران به FATF منجر به لغو تحریم‌ها می‌شود؟
  ترسیم الگوی پیشرفت ایران برای پنجاه سال آینده
  الحاق ایران به FATF منجر به لغو تحریم‌ها می‌شود؟
  محکوم شدن پروانه سلحشوری با شکایت ناجا
  فعال اصلاح طلب: امام حسین(ع) اسطوره‌ای رنگ باخته است!
  مشاور روحانی: منتقدان، بی‌سواد، کج‌فهم، نفرت‌پراکن و پرچمدار خشونت هستند
  سکوت سینه‌چاکان FATF در قبال پرونده رشوه سنگین توتال
  رهبر انقلاب از مواضع خود درمورد پیوستن به کنوانسیون‌ها عدول نکرده‌اند
  لبخند گرگ
- اندازه متن: + -  کد خبر: 180388صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامیشنبه، 4 آذر 1396 - 09:00
عباس حاجی‌نجاری؛
بسیج؛ افتخارات گذشته، انتظارات آینده
بسیج؛ افتخارات گذشته، انتظارات آیندهشهیدخبر: حضور بسیج در کنار نیروهای سپاه و ارتش در دوران جنگ عامل اصلی ناکامی دشمنان در تحمیل شکست بر نیروهای انقلاب بود و عملاً این حضور، انقلاب را برای همیشه از آسیب‌پذیری از تهدیدات دشمنان بیمه کرد.
  

چهارم آذرماه سال 1358 زمانی که شورای فرماندهی وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای طرح یک مسئله درون‌سازمانی خدمت حضرت امام خمینی (ره) رسیدند، حضرت امام با تأکید بر اینکه در این شرایط باید همه توان شما برای مقابله با اصلی‌ترین تهدید انقلاب اسلامی که همانا فزون‌خواهی‌های امریکاست تجمیع شود، خطاب به مسئولان سپاه فرمان تشکیل ارتش 20 میلیونی از میان نیروهای مردمی را صادر و با این فرمان بستری را برای پویایی و بالندگی حرکت انقلاب در همه عرصه‌های دفاعی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... ایجاد کردند و از همان زمان هشدار دادند که اگر از دشمنی با امریکا غفلت شود، مملکت‌تان از بین می‌رود.  
اگر چه حضور بسیجی مردم در صحنه‌های انقلاب به سال‌های قبل از آن باز می‌گشت که پیروزی انقلاب اسلامی هم متکی بر آن بود، اما این فرمان امام (ره) در آن لحظه تاریخی، زمینه‌ای را فراهم کرد که این ظرفیت عظیم در راستای اهداف و برنامه‌های آن متناسب با نوع و تنوع تهدیدات در عرصه‌های مختلف سازماندهی و متکی بر میزان اهتمام و تلاش مسئولان در هر مقطع تاریخی، کارآمدی خود را در عبور از گردنه‌های سخت انقلاب نشان دهد. مقام معظم رهبری در دیدار روز چهارشنبه 1396/9/1 خود با هزاران نفر از بسیجیان سراسر کشور در عین اینکه بسیج را پدیده‌ای کم‌نظیر، گره‌گشا و از افتخارات امام راحل دانستند، در بیان اهمیت و نقش بسیج در حرکت انقلاب بر این نکته تأکید کردند که انقلاب اسلامی اگر همه آنچه را که ما امروز داریم، داشت، اما بسیج عمومی و مردمی را نداشت، قطعاً لنگی مهمی در کارهایش به وجود می‌آمد.
ایشان بسیج را به معنای گردآوری و استفاده از ظرفیت آحاد مردم و نیروی انسانی فعال، مجاهد و مبتکر خواندند و با اشاره به اینکه نظام اسلامی تا رسیدن به اهداف خود فاصله زیادی دارد، ولی دستیابی به این اهداف با در صحنه بودن و تکیه بر نیروی انسانی مصمم و با اراده امکان‌پذیر است، بر وظیفه اصلی نیروی مقاومت بسیج در شرایط کنونی تأکید کردند و یادآور شدند: وظیفه اصلی نیروی مقاومت بسیج این است که با هماهنگ‌سازی ظرفیت‌ها  و اراده‌ها و ابتکارهای مردم به ویژه جوانان، برای رسیدن به اهداف والای جمهوری اسلامی هم‌افزایی ایجاد کند تا شاهد یک حرکت سازندگی و تولید و پیشرفت از جانب میلیون‌ها نفر از آحاد مردم در بخش‌های مختلف باشیم. 
رهبر معظم انقلاب در سخنان سال گذشته خود در سالروز تشکیل بسیج (1395/9/3)، بر پنج سرفصل اساسی برای تحقق این هدف والا تأکید و متکی بودن بسیج بر بصیرت، گسترده‌بودن دایره بسیج برای آحاد مردم و جناحی نبودن آن و تأکید بر لزوم جذب حداکثری، هم‌افزایی لایه‌های مختلف بسیج و مظهر مردم سالاری دینی و اسلامی بودن بسیج تأکید و لازمه تحقق آن را تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز در دو سطح رأس و بدنه بسیج دانستند.  مروری بر گذشته فراز و نشیب‌های انقلاب نشان دهنده این است که اگر چه آنگونه که شایسته است از ظرفیت‌های این نهاد گره‌گشا و کم‌نظیر به طور شایسته استفاده نشده است، اما هر گاه که این ظرفیت به کار گرفته شده، غبار از چهره انقلاب زدوده شده است، دوران دفاع مقدس مظهر حضور ایثارگرانه بسیج در دفع تهدید نظامی دشمنان بود، حضور بسیج در کنار نیروهای سپاه و ارتش در دوران جنگ عامل اصلی ناکامی دشمنان در تحمیل شکست بر نیروهای انقلاب بود و عملاً این حضور، انقلاب را برای همیشه از آسیب‌پذیری از تهدیدات دشمنان بیمه کرد، نکته‌ای که به رغم گذشت 38 سال از عمر انقلاب و به رغم تغییر نسلی و به صحنه آمدن نسل جدیدی که هیچ یک از فرازهای صدر انقلاب را درک نکرده است، حتی در برابر تهدیدات برون‌مرزی جبهه انقلاب کارآمدی خود را نشان داده و عملاً دشمنان استکباری، صهیونیستی و تکفیری را در آن سوی مرزها زمینگیر کرده است، سبب شده که دشمنان نظام با اعتراف به آن لب به تحسین این حضور، آمادگی و ایثار بگشایند. 
در عرصه نوآوری‌های نظامی و تولیدات دفاعی، وجود و تسری این روحیه در بین تلاشگران و مهندسان ایرانی در نیروهای مختلف سبب رسیدن به قدرت بازدارندگی متعارف در عین دچار بودن به تحریم‌های حداکثری دشمنان شد، اگر نبود تلاش‌ها و مجاهدت‌های کسانی نظیر شهید تهرانی مقدم و صدها شهید زنده‌ای که امکان نام بردن از آنها در این شرایط نیست، اکنون ایران به این قدرت و توان نمی‌رسید که دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی اکنون تمام توان خود را برای مهار و توقف آن معطوف کرده‌اند.
 
عرصه هسته‌ای کشور هم یکی دیگر از عرصه‌هایی است که پیشرفت و نوآوری خود و رسیدن به تمامی مرزهای پیشرفت و توسعه هسته‌ای را مرهون وجود همین روحیه و انگیزه در میان مهندسان و تلاشگران است که از آنها هم شرایط صدر انقلاب را درک نکرده‌اند اما برای ایران اسلامی مرزهای غیرقابل باوری را شکستند و ایران را به خودکفایی در این عرصه رساندند، به گونه‌ای که این بار دشمنان برای توقف و مهار آن تن به مذاکرات هسته‌ای دادند و البته سوگمندانه باید اشاره کرد که برخی غفلت‌ها سبب شد که دشمن این روزها تلاش می‌کند برجام را به ابزاری برای مهار و کنترل دیگر عرصه‌های اقتدار و توانمندی ما تبدیل کند. 
این ظرفیت و توان در سال‌های اولیه پس از پایان دفاع مقدس توان خود را در سازندگی و بازسازی کشور نشان داد و سبب شد که کشور در مقاطعی و در اوج تحریم‌ها و فشارهای دشمنان در عرصه‌ای دیگر قابلیت خود را نشان دهد که اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا در عهده گرفتن اجرای ابرپروژه‌های صنعتی، نظیر فازهای پارس جنوبی، ساخت پالایشگاه، تونل‌ها و سدها و ... عملاً دشمنان را در اثرگذاری تحریم‌ها بر فلج کردن کشور و ایجاد نارضایتی اجتماعی و اقتصادی ناکام گذاشت. 
در این زمینه اگر چه به عرصه‌های دیگری نظیر فرهنگی، پزشکی و نانوتکنولوژی می‌توان اشاره کرد، اما باید اذعان کرد که این همه ظرفیت این نیروی بالنده که تجسم عینی توان نیروی انسانی کشور است نیست، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های انقلاب بسیار بالاتر از اینهاست، که البته علت آن را باید در ضعف و ناتوانی در بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها و یا اثرپذیری از القائات دشمنان دانست، آنگونه که مقام معظم رهبری در همین دیدار روز چهارشنبه 1396/9/1 بر آن تأکید و یادآور شدند که ناامید کردن جوانان و القای «ما نمی‌توانیم» از شیوه‌های مهم بیگانگان است. 
ایشان افزودند: متأسفانه عده‌ای در داخل، بلندگوی دشمن شده‌اند و نمونه‌های فراوان اثبات عینی توانایی‌های ملت و نظام را نادیده می‌گیرند. ایشان در عین حال ضرورت هوشیاری نسبت به ترفندهای جدید دشمنان را یادآور و تأکید کردند که نیروهای مبتکر و مؤمن برای ترفندها و شیوه‌های جدید دشمنان آماده باشند و با پیشگیری و پاسخ مناسب به وظایف خود عمل کنند. رهبر انقلاب اما با امیدواری به آینده و با اتکای به همین ظرفیت یادآور شدند که به لطف پروردگار ایران عزیز در آینده‌ای نه چندان دور به اهداف مختلف خود در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، علمی، سیاسی و فرهنگی خواهد رسید و نسل جوان، معضلات اقتصادی را حل، پیشرفت‌های علمی را مضاعف و مفاهیم و محتوای فرهنگی و قرآنی را در جامعه محقق خواهد کرد. 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 13 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
هادی
| 1396/9/4 - 11:37 |     1     0     |
آخه وقتی بسیج سازوکارشو از دست داده چیش به درد میخوره آخه این چه حرفاییه

ناشناس
| 1396/9/5 - 21:16 |     0     0    
پاسخ: بالاخره بسیج برای کشور خوبه،تو زلزله و سیل و طوفان یار و یاور همه هستن

ناشناس
| 1396/9/4 - 16:19 |     0     0     |
بزرگترین نمره بیست بسیج در کارنامه خدمت رسانی اش به مردم در زلزله کرمانشاه بود

ناشناس
| 1396/9/4 - 22:56 |     0     0     |
بسیج لشگر مخلص خداست

جمشید
| 1396/9/5 - 15:31 |     0     0     |
افتخارات گذشته شاید ولی بنظرم انتظار آینده بیهوده است و نباید سازوکار قبلیو توقع داشت

ناشناس
| 1396/9/5 - 21:15 |     0     0     |
بسیجیای ساندیس خور

کیوان
| 1396/9/7 - 09:52 |     0     0     |
عرصه هسته‌ای کشور هم یکی دیگر از عرصه‌هایی است که پیشرفت و نوآوری خود و رسیدن به تمامی مرزهای پیشرفت و توسعه هسته‌ای را مرهون وجود همین روحیه و انگیزه در میان مهندسان و تلاشگران است که از آنها هم شرایط صدر انقلاب را درک نکرده‌اند اما برای ایران اسلامی مرزهای غیرقابل باوری را شکستند و ایران را به خودکفایی در این عرصه رساندند

ناشناس
| 1396/9/7 - 20:33 |     0     0     |
تمام دشمنی هایی خارجی ها با ما بخاطر قلدربازی های بسیجه

ناشناس
| 1396/9/9 - 21:00 |     0     0    
پاسخ: ...... فقط هارت و پورت داره در صورتی که عددی نیست


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  کسانی که ترویج می‌کنند راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم خیانت می‌کنند/ جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل
30 نظر (فعال: 30 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جزئیات انتقام سپاه از قاتلان هموطنانمان در اهواز+تصاویر
22 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  به نتانیاهو توصیه می کنم شنا در مدیترانه را تمرین کند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جنبه‌های سیاسی حج فراموش نشود
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   همایش بسیجیان و احیای قدرت نمادین انقلاب
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سرلشکر باقری: جزء 7 قدرت اول پهپادی جهان هستیم/ در مقابل تحرک تروریست ها در نزدیکی مرزها سکوت نخواهیم کرد
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   افشاگری دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره کشورهای عربی و آمریکا
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  اطلاعیه ارتش در پی انتقام موشکی سپاه پاسداران از تروریست‌ها
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   ماهی صفت: چرا آنها هیچ وقت سخنی از شهادت‌ دلیرمردان نزده‌اند؟
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار