خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 179224صفحه نخست » بین المللسه شنبه، 23 آبان 1396 - 22:00
بسیاری از سازمان‌های جهانی برای چپاول مستضعفان تاسیس شده‌اند
شهیدخبر: استاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: یکی از روش‌های جنگ نرم و تحمیل فکر، فرهنگ و سبک زندگی غربی، اقدام از طریق سازمان‌های به اصطلاح بین‌المللی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی آن‌هاست. بسیاری از سازمان‌های جهانی برای چپاول مستضعفان تاسیس شده‌اند.
  

حجت الاسلام احمدحسین شریفی استاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در مورد دیدگاه امام خمینی (ره) در مورد زیر بار رفتن نظرات و سیاستهای سازمانهای بین المللی گفت: حضرت امام خمینی (ره) معتقد بودند که بسیاری از سازمان‌های به اصطلاح جهانی ساخته و پرداخته قدرت‌های بزرگ و استعمارگران می‌باشند که به منظور چپاول مستضعفان عالم تأسیس شده‌اند و به همین دلیل از مسؤولان می‌خواست که دلبسته لبخندها یا خشم‌های آنها نشوند.


حضرت امام خمینی (ره) معتقد بودند که بسیاری از سازمان‌های به اصطلاح جهانی ساخته و پرداخته قدرت‌های بزرگ و استعمارگران می‌باشند که به منظور چپاول مستضعفان عالم تأسیس شده‌اند و به همین دلیل از مسؤولان می‌خواست که دلبسته لبخندها یا خشم‌های آنها نشوند

وی افزود: در ادامه به جملاتی از ایشان اشاره می کنم: «دستگاههای خارجی، از قبیل سازمان ملل و غیره، جز اشخاص دست نشانده نیستند که برای مصالح ممالک بزرگ و اغفال ممالک کوچک ایجاد شده است.»(صحیفه امام،‌ج۲، ص۶۵)

«این مجلس‌های کذا که در دنیا درست شده است، و به دست قدرتمندها درست شده است، و لهذا حق وِتو دارند، همه‏اش آن قدرتمندها، اینها همه بازی است برای بلعیدن ماها، این یک مانور سیاسی است که با آن ماها را اغفال کنند و ماها را ببلعند. شما نباید گول از اینها بخورید.» (صحیفه امام، ج۱۲، ص۳۵۰)

«این جانب مکرر گفته ‏ام که تمام این سازمان‌ها و گروه‌ها برای طرفداری از قدرتمندان به وجود آمده است، و این جمعیت‌ها به دست قدرتمندان برای سلطه بر ضعیفان و مکیدن خون محرومان جهان به وجود آمده است.» (همان، ج۱۲، ص۲۵۸.)

«هیچ کس نباید گمان کند که این دستگاه هایی که درست شده است از قبیل سازمان های بین المللی، سازمان های حقوق بشر و امثال اینها، برای منافع ملتها قدمی بردارند» (همان، ج۱۵، ص۴۳۸)

«این سازمان‌ها دستاورد ابرقدرت‌هایی هستند که می‏ خواهند مردم مستضعف جهان را چپاول کنند و به همین جهت، با شما مخالف ‏اند.» (همان، ج۱۷، ص۳۵)

«ما در عصری به سر می‏ بریم که سازمان های به اصطلاح حقوق بشر، نگهبان منافع ظالمانه ابرجنایتکاران و مدافع ستمکاری آنان و بستگان آنان هستند.» (همان، ج۱۷، ص۵۰۰)

«سازمانهای به اصطلاح «حقوق بشر» و «شورای امنیت» و «عفو بین الملل» و دیگران همّ خود را صرف محکوم نمودن اسلام و ایران نموده ‏اند. (همان، ج۱۸، ص۴۶۹)

شریفی در ادامه سخنانش اظهارداشت: جین شارپ و رابرت هِلوی، دو نفر از متخصصان و صاحب‌نظران جنگ نرم نیز درباره استفاده از ظرفیت‌ سازمان‌های بین‌المللی علیه کشورهای مخالف غرب، می‌نویسند: «حمایت‌های بین المللی از مخالفان سیاسی یک کشور، می‌تواند به اشکال مختلف تحقق یابد: خودداری از سرمایه‌گذاری و صادرات و واردات، نقد کردن سیاست‌های حکومت مستبد در صحنه‌های بین المللی، خودداری از صدور روادید برای مقام‌های ارشد و اداری آن کشورها، جلوگیری از مسافرت شهروندان به آن کشورها و حمایت یا انجام برخی پروژه‌های مشترک انسان‌دوستانه با ان. جی. اوهایی که به شکل مستقیم در زمینه حقوق بشر در درون یا بیرون مرزهای این کشور فعالیت دارند.» (جامعه مدنی، مبارزه مدنی، جین شارپ و رابرت هلوی، ص۵۳)

یکی از مصادیق جنگ نرم در حوزه فرهنگ اجتماعی و عفت عمومی، پروژه موسوم به «پروژه ملی آموزش زنان و دختران» بود که در دوران اصلاحات، با همکاری «مرکز امور مشارکت زنان» و «دفتر یونیسف سازمان ملل در ایران»، از سال ۱۳۷۸ در برخی از مناطق کشور اجرایی شد

استاد مؤسسه امام خمینی(ره) تصریح کرد: یکی از روش‌های جنگ نرم و تحمیل فکر و فرهنگ و سبک زندگی غربی بر سایر جوامع به ویژه جوامع  اسلامی، اقدام از طریق سازمان‌های به اصطلاح بین‌المللی و استفاده از ظرفیت‌های قانونی آنهاست.

یکی از مصادیق جنگ نرم در حوزه فرهنگ اجتماعی و عفت عمومی، پروژه موسوم به «پروژه ملی آموزش زنان و دختران» بود که در دوران اصلاحات، با همکاری «مرکز امور مشارکت زنان» و «دفتر یونیسف سازمان ملل در ایران»، از سال ۱۳۷۸ در برخی از مناطق کشور اجرایی شد. متن آموزشی این دوره‌ها کتابی بود با عنوان «آموزش حقوق انسانی زنان و دختران (اقدام محلی/ تغییر جهانی)» که با حمایت‌های مادی و معنوی مراکزی همچون «بنیاد فورد»، «مرکز رهبری جهانی زنان»، «صندوق زنان ملل متحد»، «مؤسسه زنان برای توسعه رهبری»، «سازمان بین المللی موبیلیتی آمریکا»، «شبکه زنان سالخورده لندن»، «زنان فعال آمریکایی و اروپایی»، و «زنان فعال آمریکایی و اروپایی در بحث حقوق زنان» تهیه شده بود.

وی بیان کرد: متن مزبور در موارد بسیار متعددی با اصول اساسی حقوق اسلامی در مورد جایگاه زن و همچنین وظایف و تکالیف زنان و دختران در تعارض آشکار است. توضیح آنکه در موارد متعددی (حداقل نه مورد) زنا در صورت تمایل طرفین امری مشروع دانسته شده است؛ و تأکید شده است که «زنان... بدون بیان هیچ قید و شرط صریحی در مورد... موقعیت زناشویی... از حقوق انسانی برای تصمیم‌گیری آزادانه در مورد پرداختن به امور جنسی بهره‌مندند». ضمن ممنوع دانستن ازدواج نوجوانان روابط جنسی میان آنان آزاد دانسته شده است (هشت مورد)؛ روسپی‌گری غیراجباری جایز معرفی شده است (پنج مورد)؛ از سقط جنین در بارداری‌های ناخواسته حمایت شده است (نه مورد). به صورت حرفه‌ای اندیشه تضاد میان دین و احقاق حقوق زنان القا شده است.

این محقق و نویسنده کشورمان اظهار داشت: ضمن دفاع از همجنس‌بازی زنان، آن را امری نیکو و کاری انسانی معرفی می‌کند و به تقبیح و سرزنش فرهنگ‌ها و افرادی می‌پردازد که همجنس‌بازی زنان و دختران را امری «نابهنجار»، «عجیب»، یا «تهدیدآمیز» می‌دانند و به روابط آزاد زنان همجنس‌باز به دیده احترام نمی‌نگرند! (برای توضیحات بیشتر در این زمینه، ر.ک: شریفی، احمدحسین، جنگ نرم، قم، مؤسسه امام خمینی، ۱۳۸۹، ص۱۸۱-۱۸۶)

شریفی در پایان سخنانش گفت: سند ۲۰۳۰ حالت پیشرفته‌تر و کارشناسی‌ شده‌تر همین پروژه است. با این تفاوت که بر اساس گفته‌های مسؤولان دولتی، سند ۲۰۳۰ رسماً از سوی دولتمردان ما، البته مخفیانه و دور از چشم نهادهای مربوطه، امضا شد و جناب آقای روحانی هم قول شرف داده بود که به هر قیمتی شده است این سند را تا پایان دولت دوازدهم اجرایی کند! به اعتقاد من محصول چنین قول شرفی، خواسته یا ناخواسته نهادینه‌سازی بی‌شرفی و بی‌غیرتی در جامعه خواهد بود.
 

منبع: مهر

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  انصارالله: متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته‌اند

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
18 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   چرایی اعتراض مردم به سهمیه دانشگاه برای خانواده های شهدا وایثارگران را پاسخ دهید
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  رمز گشایی از سیاه نمایی یک روزنامه اصلاح طلب علیه بنیاد شهید و امور ایثارگران
25 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 14)
   عاقبت داعش های وطنی
14 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  پاداش هایی که داده نشد، وعده هایی که داده شد!
15 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   آمریکا درمنطقه شکست خورده است/مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند / ملت ایران خسته و ناامید نیست
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار