خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 179049صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریدوشنبه، 22 آبان 1396 - 17:00
خدمات ۱۲ موکب به زائرین خارجی عبوری از ایران
شهیدخبر: جمشید گودرزی با بیان اینکه ۱۸۱۴ موکب در داخل ایران، عراق، مرزها و در طول مسیر تردد زائرین خدمات رسانی کردند، گفت: در طول ایام اربعین بیش از ۳۲ میلیون غذا بین زائرین توزیع و اسکان بیش از 8.5 میلیون نفر در روز محقق شد.
  

جمشید گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: تلاش زیادی برای پذیرایی از زائران خارجی که از ایران عبور کرده و مقصد آنها اربعین عراق بوده در مرزهای ورودی و در طول مسیر صورت گرفته است ضمن اینکه به خوبی از آنها استقبال و پذیرایی شده و اسکان آنها را تأمین کردیم.

وی در توضیح بیشتر افزود: 8 موکب در مرز میرجاوه استان سیستان و بلوچستان برای پذیرایی و اسکان زائران خارجی پیش‌بینی شد که 34 هزار زائر پاکستانی به مدت حداقل یک روز در این موکب‌ها پذیرایی شده‌اند.

قائم مقام ستاد باسازی عتبات عالیات در امور اربعین تصریح کرد: در مرز آذربایجان شرقی و غربی هم موکب‌هایی در نظر گرفته شد که زائرین کشور آذربایجان به محض ورود به ایران در آنجا پذیرایی شدند.

خدمت 12 موکب به زائرین خارجی اربعین در مرزهای ورودی به کشورمان 

گودرزی خاطرنشان کرد: در استان گیلان به دلیل مرز ورودی به کشورمان از آستانه زائرینی از شمال غرب ایران که دوستدار اهل بیت بودند وارد کشورمان شدند که از آنها هم پذیرایی به عمل آمد ضمن اینکه ستادهای بازسازی عتبات عالیات در استان‌ها به همکاری استانداران و مسئولین محلی تلاش‌های زیادی را برای استقبال و پذیرایی و بدرقه آنها در استان‌ها به عمل آمد که الحمدالله تأثیرات خوبی در بین زائرین داشته است.

وی تأکید کرد: در کل کشور 12 موکب در مرزهای ورودی از زائران خارجی پذیرایی کرده‌‌اند.

قائم مقام ستاد باسازی عتبات عالیات در امور اربعین با بیان اینکه زائران خارجی که از مرز شلمچه برای ورودبه کشور عراق استفاده‌ کرده‌اند در موکب‌های ایرانی خدمات وافری را دریافت کرده‌اند که این خدمات همانند خدمات ارائه شده به زائران ایرانی بوده است.

فعالیت موکب‌های شلمچه تا 28 صفر به دلیل حضور زائرین خارجی در عراق

وی اظهار داشت: زائران خارجی معمولاً تا 28 صفر در عراق باقی می‌مانند به همین دلیل موکب‌های مرز شلمچه تا بعد از 28 صفر هم در این مرز خدماتی را ارائه خواهند کرد ضمن اینکه بخشی از زائران خارجی که از مرز شمال غربی کشور وارد شده‌اند در مرز مهران پذیرایی خوبی از آنها به عمل آمده است.

گودرزی افزود: در اعتاب مقدسه و شهرهای نجف و کربلا موکب‌های ویژه‌ای پیش‌بینی شده بود که به زائران خارجی خدماتی را ارائه دهند که بخشی از این خدمات فقط به زائرین خارجی که مستقیماً از کشورهای اروپایی وارد فرودگاه نجف شده بودند ارائه شد که این پذیرایی شامل پذیرایی و اسکان آنها بوده است.

وی گفت: زائرین خارجی که از ایران عبور کردند هم در عراق در موکب‌های اختصاصی پذیرایی و اسکان یافتند.

قائم مقام ستاد باسازی عتبات عالیات در امور اربعین تأکید کرد: بالغ بر 2 میلیون و 350 هزار زائر ایرانی به اربعین عراق سفر کرده‌اند.

فعالیت تعدادی موکب ایرانی در کربلا، نجف و کاظمین تا 25 صفر

گودرزی گفت: بر اساس تجارب سال‌های قبل خدمات موکب‌های ایرانی در شهر کربلا که نزدیک حرم مطهر بوده‌اند تا روز گذشته ادامه داشته است. ضمن اینکه تا 25 صفر هم خدمات موکب‌ها در شهرهای کاظمین، سامرا و نجف ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: امسال تعداد بیشتری از زائرین اربعین نسبت به سال قبل به سامرا سفر کردند ضمن اینکه 9 استان ایرانی هم در این شهر موکب داشتند.

قائم مقام ستاد باسازی عتبات عالیات در امور اربعین با بیان اینکه برخی روزها در شهر سامرا بیش از 130 هزار پخت غذا در هر وعده صورت می‌گرفت، افزود: اکثر زائرین بخشی از سفر اربعین خود را در رفت یا هنگام بازگشت به زیارت حرم امامین عسگریین اختصاص می‌دادند.

توزیع یک میلیون و 200 هزار وعده غذایی بین زائرین در سامرا 

گودرزی با بیان اینکه در سامرا نزدیک به 300 هزار زائر در طول ایام اربعین اسکان یافتند، گفت: در طول این ایام یک میلیون ناهار پخته و توزیع شد. ضمن اینکه حدود 800 هزار صبحانه و 900 هزار شام و در مجموع بیش از یک میلیون و 200 هزار وعده توزیع شد که همگی آنها حکایت از رشد چندین برابری نسبت به سال قبل دارد.

وی افزود: بین سامرا و بلد (امامزاده سیدمحمد) موکب‌های ایرانی، موکب‌های ترکیبی و موکب‌های عراقی مستقر بودند این در حالی است که زائرین عراقی در این ایام به این مناطق عظیمت نمی‌کنند.

قائم مقام ستاد باسازی عتبات عالیات در امور اربعین گفت: موکب‌های عشایر محلی و اهل سنت سامرا و بلد هم از زائرین اربعین پذیرایی کردند.

گودرزی تأکید کرد: با امنیت ایجاد شده در عراق و همچنین اتحاد و همبستگی بین دو ملت ایران و عراق می‌توان در سال‌های آینده عظمت بیشتری به راهپیمایی اربعین بخشید.

آسیب‌شناسی خدمات توسط بازرسی و قرارگاه‌های تشکیل شده

وی خاطرنشان کرد: سال جاری علاوه بر گزارشات دفاتر استانی ستاد بازسازی عتبات عالیات، گروه‌های بازرسی این ستاد هم اقدام به گشت‌زنی و بررسی خدمات موکب‌ها و جمع‌بندی اقدامات آنها کرده‌اند. ضمن اینکه قرارگاه‌های شکل گرفته در عراق هم معایب و محاسن اقدامات را بررسی و آسیب‌شناسی لازم را انجام داده‌اند. هرچند که از نظر کمی و کیفی تلاش کردیم تا مشکلات اربعین سال قبل را برطرف کرده و بر محاسن آن بیفزاییم. 

قائم مقام ستاد باسازی عتبات عالیات در امور اربعین تصریح کرد: کیفیت غذا، رعایت بهداشت و تنوع پخت بخشی از اقدامات اربعین سال جاری بوده و دستورالعمل‌های کتبی لازم به موکب‌داران در این زمینه‌ها ارائه شده بود ضمن اینکه نظارت بیشتری از سوی قرارگاه‌های تشکیل شده ایجاد شد تا نقاط قوت و ضعف شناسایی شود.

گودرزی با بیان اینکه اربعین حرکتی مردمی است و سازمان دولتی مستقیماً نمی‌تواند وارد این امر شود، گفت: امکانات سازمان‌های دولتی هم همگی از کمک‌های خیرین و نذورات آنها به اربعین بوده است. همچنین ستاد باسازی عتبات عالیات در کنار مردم اقدام به مدیریت و سازماندهی خدمات کرده است.

تشکر ویژه از عراق‌ها به دلیل پذیرایی از زائرین اربعین

وی با بیان اینکه اربعین حرکتی بزرگ و عظیم است که با عشق و علاقه و ایثار اقداماتی توسط مردم انجام می‌شود، افزود: مردم عراق به عنوان میزبانی با عزت نفس بالا از میهمانان سیدالشهدا پذیرایی کرده و درب خانه‌های خود را باز کرده و پذیرایی زائرین بوده‌اند که این اقدامات آنها به هیچ وجه قابل توصیف نیست.

قائم مقام ستاد باسازی عتبات عالیات در امور اربعین گفت: دولت عراق به نحو احسن و به خوبی به وظایف خود عمل کرده و در زمینه زیرساخت‌ها، حمل‌ونقل و تسهیل عبور و مرور و در اختیار گذاشتن زیرساخت‌های شهری مانند آب و برق و فاضلاب تلاش‌های ویژه‌‌ای را انجام داده است که باید از آنها سپاسگزار بود.

اسکان 170 هزار زائر در منازل اهالی کربلا، نجف و کاظمین

گودرزی اظهار داشت: موکب‌داران ایرانی با تمام توان و قدرت در زمینه پذیرایی و اسکان زائرین تلاش کردند به همین جهت از آنها هم قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه امسال حرکت جدیدی از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات و با همکاری تشکل لواء الخدمه‌الحسینیه به عنوان یک تشکل انقلابی و مردمی عراق سازماندهی لازم صورت گرفت که نسبت به سال قبل گسترش بیشتری پیدا کرد که این اقدام در زمینه کمک به اسکان زائرین ایرانی در منازل عراقی بوده است.

قائم مقام ستاد باسازی عتبات عالیات در امور اربعین در توضیح بیشتر این موضوع تصریح کرد: در کربلا از توان این افراد برای اسکان 100 هزار زائر، در نجف برای اسکان 50 هزار اسکان و در کاظمین برای اسکان 20 هزار زائر استفاده شد که از آنها و همچنین مردم عراق هم سپاسگزارم.

خدمات 1814 موکب ایرانی به زائرین اربعین

گودرزی با بیان اینکه هزار و 814 موکب ایرانی در عراق، در پایانه‌های مرزی، در مرزهای ورودی زائرین خارجی به کشورمان و همچنین مسیر حرکت زائرین در داخل کشور احداث شد که بالغ بر 8 میلیون و 500 هزار نفر روز از 5 صفر تا 20 صفر زائر اسکان داده شده است.

وی گفت: یک میلیون و 200 هزار پرس غذا در هر وعده و در مجموع 3 میلیون و 600 هزار پرس غذا در 24 ساعت در بین زائرین توزیع شد. ضمن اینکه در کل ایام اربعین بیش از 32 میلیون پرس غذا در بین زائرین توزیع شده است که تمامی این خدمات مردمی بوده و توسط مردم توزیع شده است.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  انصارالله: متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته‌اند

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
18 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   رمز گشایی از سیاه نمایی یک روزنامه اصلاح طلب علیه بنیاد شهید و امور ایثارگران
27 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 14)
  چرایی اعتراض مردم به سهمیه دانشگاه برای خانواده های شهدا وایثارگران را پاسخ دهید
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   عاقبت داعش های وطنی
14 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  پاداش هایی که داده نشد، وعده هایی که داده شد!
15 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   در مواردی مثل مبارزه با تروریسم وپولشویی مستقلا قانون بگذارید/ در جلسه اقتصادی سران قوا باید با تصمیم‌های قوی و برّان معضلات اقتصادی حل شود
13 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 3)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار