خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل درحوزه صنعت از وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت
  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : استفاده از عنوان "شورای عالی" وجاهت ندارد
  حمایت جمعی از فرزندان شهدا از سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل در وزارت نفت از بیژن نامدار زنگنه
  جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا
  ایران در واکنش به تحریم های جدید آمریکا اقدام متقابل انجام می دهد
  سیاست خارجی ایران با تکیه بر دور اندیشی، متمایز از دولت آمریکا است/تکرار سیاست شکست خورده علیه ایران
  باهنر: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 178716صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریشنبه، 20 آبان 1396 - 12:50
آیت‌الله محسن اراکی؛
تولد وحدت مستحکم میان مسلمانان
تولد وحدت مستحکم میان مسلمانانشهیدخبر: ثمره‌ی خون شهدای مدافع حرم، شهدای این مقاومت اسلامی در لبنان، در فلسطین، سوریه، عراق و در یمن در منطقه تبدیل می­شود به یک رود جریان­‌ساز که بنیان­ استکبار در سراسر جهان را نابود می‌کند ان‌شاالله.
  

طراحی استکبار برای خاورمیانه‌ی جدید
جبهه‌ی استکبار به سرکردگی آمریکا و همراهی هم­‌پیمانان منطقه‌­اش­ مانند عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی نقشه‌ای جامع برای تحول منطقه و ایجاد خاورمیانه‌ی جدید، طراحی کرده بودند، برنامه‌ای که در نشست در عربستان به رهبری ترامپ و با حضور نمایندگان پنجاه کشور مطرح شد که خلاصه‌ی آن تفاهمی برای ایجاد یک جبهه‌ی متحد علیه جمهوری اسلامی ایران و منزوی کردن در سطح جهان و منطقه بود. خاورمیانه‌ی جدیدی که رژیم صهیونیستی را به عنوان محور قدرت خود بشناسد و سیاست‌های خود را در راستای اهداف این رژیم قرار دهد. بنابراین آنچه در منطقه رقم می­‌خورد در حقیقت سیاست­ها و برنامه­‌هایی است که منافع آمریکا را تامین کند. تجربه‌ی تاریخی ملت‌ها در مواجهه‌ی با تسلط غرب و آمریکا نشان داده است که این تسلیم هیچ‌گاه برای آن‌ها پیشرفت و ترقی به بار نیاورده است و جبهه‌ی استکبار تنها به برآورده کردن حداکثری منافع خود راضی می‌شود. مصر یک مثال بسیار روشنی است که تسلیم فشارهای آمریکا شد و به طمع پیشرفت اقتصادی و امنیتی پیمان کمپ دیوید را پذیرفت، اما دیدیم که پس از پذیرش پیمان کمپ دیوید از هر نظر سقوط کرد و پسرفت کرد.

جنبه‌ی دیگر طرح آمریکا برای منطقه، تبدیل شدن ایران به دشمن اصلی کشورهای منطقه بود. یعنی جبهه‌ی ضد صهیونیستی که در منطقه داشت شکل گرفته بود را تبدیل کردند به جبهه‌ی ضد ایرانی و هدف سومی که بنا بود انجام بگیرد، تقسیم کشورهای منطقه به کشورهای خرد، ضعیف و در تنازع همیشگی با یکدیگر بود. مثلا سوریه را تقسیم کنند به چند کشور که این چند کشور به لحاظ تقسیمات مذهبی و قومی با همدیگر در تضاد و تنازع باشند. عراق تبدیل شود به یک کشور سه بخشی، بخش کرد نشین، شیعه نشین و سنی نشین، همین نوبت به جاهای دیگر هم می­رسید، در مصر هم مقدمات چنین کاری را داشتند فراهم می­کردند که قبطی­های مسیحی مصر را علیه مسلمانان بشورانند، انفجارهایی که در کلیساهای مسیحیان مصر انجام گرفت در همین راستا بود.
این نقشه­‌ای که برای منطقه کشیده بودند بحمدالله با ایستادگی جبهه‌ی ضد استکباری مقاومت در منطقه در هم شکسته شد. پیروزی‌های مقاومت در سوریه و عراق علاوه بر شکست نقشه‌ی جدید آمریکا برای منطقه، سلطه‌‌گری آمریکا و هژمون بر جهان را نیز به چالش کشید. مقاومت کره‌ی شمالی علیه آمریکا نشانی از این شکست آمریکا در تحمیل پروژه‌ی جهانی سازی است. مقابله‌­ای که چین و روسیه امروز با سیاست آمریکا دارند، نشان دیگری از شکست سرکردگی آمریکا بر جهان است.

مرحله‌ای جدید در دنیای اسلام
امروز پیروزی جبهه‌ی مقاومت علیه تروریست­ها در منطقه می‌‌تواند آغازگر مرحله‌ی جدیدی در جهان اسلام باشد که دقیقا مخالف با شاخصه‌های طرح خاورمیانه‌ی جدید آمریکا است. شاخص اول این مرحله‌ی جدید آن است که دیگر جهان چند قطبی است و در این جهان چند قطبی، آمریکا حرف اول را نمی‌زند و ایران به عنوان یک قدرت مطرح در سطح جهانی نقش‌آفرینی می­کند. این در مقابل آن طرحی است که آمریکا می­خواست انجام دهد و ایران را در منطقه محاصره و منزوی کند که امروز دقیقا عکس آن اتفاق می­‌افتد. اتحاد­هایی که آمریکا ایجاد کرده بود برای مقابله با جمهوری اسلامی مثل اتحادیه‌ی کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس در حال فروپاشی است . هدف دوم تبدیل شدن ایران به خطر اصلی منطقه بود که این هدف هم شکست خورد و در حال حاضر ایران به عنوان قدرتی که از کشورهای مظلوم در مقابل تروریست‌ها دفاع می‌کند شناخته می‌شود. هدف سوم نیز ایجاد کشورهای کوچک و مخالف یکدیگر در منطقه بود که این هدف نیز به واسطه‌ی پیروزی‌های مقاومت در سوریه و اتمام قائله‌ی کردستان عراق، شکست خورد.

کنفرانس وحدت، تریبونی برای اعلام شکست استکبار
در چنین شرایطی کنفرانسی بین­‌المللی تحت عنوان اتحاد علمای مقاومت در بیروت که پایتخت مقاومت به شمار می­‌آید، شکل گرفته است که به معنی کلید زدن مرحله‌ی نوینی در منطقه‌ی غرب آسیا است. در حقیقت کنفرانس اتحاد علمای مقاومت، اعلام شکست نقشه‌­های دشمن در تجزیه‌ی منطقه و ایجاد جنگ­‌های داخلی و از هم‌پاشیدگی کشورهای منطقه است. این کنفرانس اعلام پایان پروژه‌ی آمریکا و متحدانش در منطقه‌ی غرب آسیا است. در این دوره‌ی جدید مسأله‌ی اول منطقه، مسأله‌ی آزادی فلسطین خواهد بود و دشمن اول منطقه و کشورهای منطقه آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهند بود و گرایش کلی کشورها به همگرایی و وحدت خواهد بود. این مشخصه­‌های دوره جدید ما است. معتقدیم در دوره‌ی جدید کرد و عرب، سنی و شیعه بیشتر به هم نزدیک خواهند شد. در دوره‌ی جدید حتی ادیانی که در منطقه با یکدیگر زندگی می­کنند به همگرایی بیشتری دست خواهند یافت. آنچه ما در لبنان و در منطقه می­بینیم نشانه­‌ای از اثبات همین مدعا است.

نقش مهم این کنفرانس را از همین وجه، می­توان تشخیص داد، کنفرانسی که با حضور هفتصد شخصیت برجسته‌ی جهان اسلام از کشورهای مختلف آسیای دور تا غرب آفریقا برپا شد. می‌توان ادعا کرد همه‌ی کشورهای جهان به شکلی در این کنفرانس نماینده دارند، شخصیت­های برجسته‌ی این کنفرانس نماد وضعیت جدید منطقه هستند، اولا نماد وحدت هستند، چون شیعه و سنی، کرد و عرب و فارس و اقوام مختلف حول یک محور دور هم جمع می‌شوند و آن حول محور حمایت از مقاومت اسلامی علیه استکبار و علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی است. از سوی دیگر، این کنفرانس نماد موضع جدید منطقه و کشورهای اسلامی خواهد بود که جهت­‌گیری­ علیه رژیم صهیونیستی و به نفع­ محور مقاومت است.

تبدیل تهدید به فرصت
دوران افراطی­‌گری در حال سپری شدن است، افراطی‌­گری که منجر به واگرایی جهان اسلام می‌شد. امروز دوران همگرایی جدیدی آغاز شده است که تا قبل از این سابقه نداشته است. این درست است که از صد و پنجاه سال قبل صد سال قبل سخن از وحدت و همگرایی میان مسلمانان زده می‌شد، اما معمولاً این سخن یک وحدت سطحی را می‌رساند. در واقع تا پیش از این دوره‌ی خشونت‌های ناشی از افراطی‌گری در منطقه وحدتی سطحی وجود داشته است. اما امروز یک وحدت بسیار جدی در حال شکل‌گیری است. من به روشنی پیش‌­بینی می­کنم که ما وارد یک دوره‌ از وحدت حقیقی و عمیق می­شویم، زیرا وحدتی که امروز در حال شکل­‌گیری است وحدت گذر از چالش است و در این چالش‌ها، همه عوامل ضد وحدت را شناختیم و توانستیم در هم بشکنیم. این امری است که وحدت امروز را از وحدت سطحی و ظاهری پیشین متمایز می‌کند. امروز وحدتی که شکل می­گیرد یک وحدت نیرومند، قوی و بصیر است، یعنی وحدتی شکل می‌گیرد که کاملا جهت­دار است. هم دشمن این وحدت معلوم است و هم دوست این وحدت. وحدتی است ضد آمریکا، ضد استکبار و ضد صهیونیسم و به نفع مقاومت. ما معتقدیم که ما باید خودمان را برای این مرحله‌ی جدید آماده کنیم، نیروهای انقلابی در سراسر جهان اسلام باید بدانند که امروز وارد مرحله جدیدی شده‌اند و یک قدرت فوق­‌العاده جدیدی در جهان اسلام در حال شکل­‌گیری است. در فرمایش حضرت امیر هست که می­فرماید: «بَقِیَّةُ السَّیْفِ أَبْقَى عَدَداً، وَأَکْثَرُ وَلَداً»، یعنی بازماندگان شمشیر دوام و بقای‌شان بیشتر است. ابقی یعنی طول عمرش بیشتر است، ما امروز یک وحدت برخواسته از بقیة­السیف داریم، یعنی یک وحدت شمشیر خورده، یک وحدت زخم خورده­ است که توانسته زخم خود را التیام ببخشد. از این چالش­‌ها وحدتی نیرومند، جهت­‌دار، بصیر و کارساز متولد خواهد شد.

تهدیدی که جان امت اسلامی را نشانه گرفته بود حالا به فرصت تبدیل می‌شود.این اتفاق خیلی کار بزرگ و مبارکی است که نتیجه‌ی زحمات شهدای مدافع حرم و شهدای مقاومت و نیروهای انقلابی منطقه است. ایجاد این حیات جدید، همان چیزی است که قرآن مجید می‌فرماید: «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ. فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِم مِّنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ». چنین جامعه‌ای حزن ندارد، خوف ندارد. نه خوف از آینده دارد و نه حزن از آنچه که در راه خدا تقدیم کرده است. ما امروز این را عملا احساس می­‌کنیم که ثمره‌ی خون شهدای مدافع حرم، شهدای این مقاومت اسلامی در لبنان، در فلسطین، سوریه، عراق و در یمن در منطقه تبدیل می­شود به یک رود جریان­‌ساز که بنیان­ استکبار در سراسر جهان را نابود می‌کند ان‌شاالله.

گفتاری از:

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر محسن اراکی: دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 25 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/8/20 - 14:23 |     1     0     |
در سایه اتحاد و همدلی می‌توانیم مقابل دشمنان ایستادگی و از هر گونه انحراف و کج‌روی جلوگیری کنیم.

ناشناس
| 1396/8/20 - 14:27 |     1     0     |
تشکیل محور مقاومتی متشکل از حزب الله لبنان- دمشق-بغداد-تهران ، مسئله‌ای است که آمریکایی ها به هیچ وجه نمی خواهند تشکیل شود. و اینجاست که ما می بینیم همه این حوادث به رویارویی بین آمریکا و ایران بازمی گردد.

ناشناس
| 1396/8/20 - 15:07 |     1     0     |
بر اساس نص پاک قران، مسلمانان امت واحده اند چه رسد به شیعیان مولا علی علیه السلام. از دیدگاه الهی ونیز تفکر ناب شیعی اسلام مرز جغرافیایی نمی شناسد بلکه همه باید زیر چتر قرآن واسلام باشیم وبا همدلی وبرادری اختلافات را به فرموده حضرت حق دور بیندازیم ودر هر حال مدافع پرچم اسلام وحریم اهلبیت علیهم السلام باشیم .

ناشناس
| 1396/8/20 - 16:48 |     1     0     |
راهپیمایی اربعین واقعا جلوه وحدت و بروز ش بود

فرهاد
| 1396/8/21 - 13:33 |     0     0    
پاسخ: تصاویری در آن برهه بنده به شخصه دیدم که امکان تکرار شدنش خیلی کمه. دست همه درد نکنه

ناشناس
| 1396/8/20 - 17:40 |     1     1     |
من نمیره تو کتم معنی این وحدت و اقدامات آقای اراکی واقعا هضم کردنش برام سخته ها

ناشناس
| 1396/8/22 - 17:33 |     0     0    
پاسخ: به نظر منم باید تبیین بهتری بشه البته قرارم نیست همه چیز تو کت ما بره ها

ناشناس
| 1396/8/20 - 17:40 |     0     0     |
من نمیره تو کتم معنی این وحدت و اقدامات آقای اراکی واقعا هضم کردنش برام سخته ها

ناشناس
| 1396/8/24 - 22:18 |     0     0    
پاسخ: به برکت خون شهدا، جبهه مقاومت و مردم مسلمان منطقه متشکل از شیعه و سنی شکل گرفته است و ایران، یمن، افغانستان، پاکستان، عراق، فلسطین و لبنان جبهه مقاومت را علیه استکبار جهانی در منطقه شکل داده اند.

ناشناس
| 1396/8/20 - 20:56 |     0     0     |
تجربه‌ی تاریخی ملت‌ها در مواجهه‌ی با تسلط غرب و آمریکا نشان داده است که این تسلیم هیچ‌گاه برای آن‌ها پیشرفت و ترقی به بار نیاورده است و جبهه‌ی استکبار تنها به برآورده کردن حداکثری منافع خود راضی می‌شود.

ناشناس
| 1396/8/21 - 12:33 |     1     0     |
الان جهان چند قطبی است و در این جهان چند قطبی، آمریکا حرف اول را نمی‌زند و ایران به عنوان یک قدرت مطرح در سطح جهانی نقش‌آفرینی می­کنه

ناشناس
| 1396/8/22 - 17:33 |     0     0    
پاسخ: تا امریکا و اسراییل هستن و کل کل ایدئولوژیک ما با اونا ادامه داره همین آشه و همین کاسه

فرهاد
| 1396/8/21 - 13:32 |     1     0     |
لحمدلله امروز دوران همگرایی جدیدی آغاز شده که به قوا خود آقای اراکی هم تا قبل از این سابقه نداشته. این نوید بخشه

ناشناس
| 1396/8/21 - 17:03 |     1     0     |
شما یک خبری تنظیم کرده بودید برای وحدت و شهدای مدافع حرم و اینا این همونه انگارا فقط از زبون یکی دیگه

ناشناس
| 1396/8/22 - 01:31 |     1     0     |
عصبانیت استکبار بدین دلیل است که سپاه با برنامه های چندین و چند ساله اهدف آمریکا و اسرائیل را درباره ایجاد خاورمیانه جدید در منطقه ساقط کرده است.

مجتهد
| 1396/8/23 - 12:30 |     0     0    
پاسخ: شرایط امروز مسلمانان نسبت به سال‌های گذشته بسیار وخیم‌تر است، زیرا علاوه بر استکبار و قدرت‌های بزرگ، کشورهایی همچون عربستان و ایادی آنها، گاه در لباس اسلام ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکره اسلام می‌زند که از آن جمله می‌توان به پیدایش مولودی جنایتکار با عنوان گروه‌های تکفیری و داعش اشاره کرد...»

حمید
| 1396/8/22 - 13:58 |     0     0     |
وحدت با کسایی که از نسل کسایی هستن که مادرمونو به قتل رسوندن و محسنشو ازش گرفتن بی معناست. والسلام

ناشناس
| 1396/8/24 - 22:17 |     0     0    
پاسخ: جمهوری اسلامی توانست با مدیریت هوشمندانه و خردمندانه مقام معظم رهبری و مرجعیت شیعه توطئه های استکبار و عوامل خود فروخته آن مانند تکفیری ها را در عراق سوریه و کشورهای منطقه به هم بزند و برنامه چندین و چند ساله آمریکا و اسرائیل را درباره ایجاد خاورمیانه جدید در منطقه و ساقط کردن حکومت های مردمی خنثی کند.

ناشناس
| 1396/8/23 - 12:29 |     0     0     |
تشکیل فرقه‌های انحرافی همچون وهابیت، القاعده، داعش و... همگی نشان می‌دهد که دشمنان دنیای اسلام چقدر از وحدت مسلمانان خشمگین هستند و برای برهم زدن این اتحاد دست به تشکیل چه گروه‌های افراطی زده‌اند.

ناشناس
| 1396/8/24 - 22:16 |     0     0     |
عصبانیت استکبار بدین دلیل است که به لطف خدا سپاه با برنامه های چندین و چند ساله اهدف آمریکا و اسرائیل را درباره ایجاد خاورمیانه جدید در منطقه ساقط کرده است.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  مادر شهید حدادیان: شهید من بسیجی راه ولایت بود/ اشد مجازات قاتلان پسرم را خواستارم
40 نظر (فعال: 33 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   از فریاد مبارزه با مفاسد رهبری تا شورش در بوستان هفتم! / پشت پرده چه جریانی است؟
43 نظر (فعال: 33 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
  بصیرت، همت و تدین کارگران همواره دشمن را ناکام کرده است
25 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   توضیحات دفتر معاون اول رییس جمهور درپی اظهارات جهانگیری درباره دهه شصتی ها
37 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 17)
  پشت پرده نصب تجهیزات آمریکایی CTBT؛ محدودسازی توان دفاعی موشکی ایران؟
26 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   اقتصاد مذاکره‌ای یا اقتصاد مقاومتی؟
23 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
  تعهد دینی و انقلابی نباشد پیشرفت علمی به‌تنهایی کشور را خوشبخت نمی‌کند
18 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   پدر شهید حدادیان: محمدحسین ها با پیروی از ولی امر خود به این مقام رسیدند
19 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
  صنعت خودروی کشور می تواند نمونه ای از توان تولید داخل با معیارهای جهانی باشد
25 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
   نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
15 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار