خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل درحوزه صنعت از وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت
  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : استفاده از عنوان "شورای عالی" وجاهت ندارد
  حمایت جمعی از فرزندان شهدا از سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل در وزارت نفت از بیژن نامدار زنگنه
  جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا
  ایران در واکنش به تحریم های جدید آمریکا اقدام متقابل انجام می دهد
  سیاست خارجی ایران با تکیه بر دور اندیشی، متمایز از دولت آمریکا است/تکرار سیاست شکست خورده علیه ایران
  باهنر: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند
  تضمین سلامت حجاج ایرانی با کیست؟!/یادمان باشد، شرایط با روی کار آمدن بن سلمان تغییر کرده است
  یادداشت شهیدخبر/ هولوکاست برجام؛ خط قرمزی برای فرار
  گزینه اصلی وزارت جهاد کشاورزی کیست؟
  دکترروحانی:امروز دست یاری به سوی همه مردم ایران، جناح‌هاواحزاب دراز می‌کنم/رئیس جمهور همه مردم هستم
  سردار سلیمانی بیانیه انتخاباتی نداده است/ دروغ کانال تلگرامی روزنامه دولت
- اندازه متن: + -  کد خبر: 178690صفحه نخست » بین المللجمعه، 19 آبان 1396 - 21:14
سید حسن نصرالله: لبنان هر آنچه کرامت، عزت، قوت و قدرت دارد به برکت شهداست/عربستان نخست وزیر لبنان را گروگان گرفته است
سید حسن نصرالله: لبنان هر آنچه کرامت، عزت، قوت و قدرت دارد به برکت شهداست/عربستان نخست وزیر لبنان را گروگان گرفته استشهیدخبر: امروز در لبنان هر آنچه از کرامت، عزت، قوت و قدرت داریم به برکت شهدا از تمامی گروه های مقاومت و ارتش و نیروهای امنیتی بوده است. خانواده شهدا باید به آنها در این دنیا افتخار کنند و احساس امنیت و صلح و کرامت و آزادی امروز به برکت آنها بوده و زاد و توشه آنها برای آخرت نیز به شمار می آیند.
  

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت اربعین حسینی و روز شهید حزب الله سخنرانی کرد. وی در این سخنرانی گفت: در حالی امروز با یکدیگر دیدار می کنیم که در چنین روزی "احمد قصیر" دوران استشهادی ها را آغاز کرد تا دوران جدیدی از مقاومت و جهاد آغاز گردد و وی فرمانده استشهادی ها و رهبر فداکاران و بخشش کاران در راه عزت و کرامت لبنان و مردم این کشور و تمام امت است.

وی در ادامه این سخنرانی گفت: تعداد زائرانی که در اربعین امام حسین به کربلا رسیدند به 20 میلیون نفر از تمام جهان رسیده که تنها از ایران 2 میلیون زائر به کربلا رفته اند.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنانش اضافه کرد: در راه حسین تعداد زیادی از برادران به کرامت الهی که همان شهادت است دست یافتند چون لیاقت آن را داشته و در واقع آنها صادق و مخلص بوده و در جهاد خود چیزی از این دنیا نخواسته و از کسی منتظر تشکر نبوده اند.

سید حسن نصرالله گفت: توانستیم سرزمین خود را آزاد کرده و نیروی بازدارندگی در برابر طمع و تهدیدات اسرائیل ایجاد کنیم و قادر شدیم که از امنیت و استقرار خود محافظت کنیم و امروز در خنثی سازی بزرگترین توطئه علیه ملت ها و کشورهای منطقه و بر دین اسلام و ارزش های اخلاقی و انسانی مشارکت داشتیم. این توطئه در هیبت داعش وهابی جلوه پیدا کرده بود که دولت آمریکا و عربستان آن را بوجود آورد و امروز آخرین نفس های خود را می کشد.

وی افزود: امروز در لبنان هر آنچه از کرامت، عزت، قوت و قدرت داریم به برکت شهدا از تمامی گروه های مقاومت و ارتش و نیروهای امنیتی بوده است. خانواده شهدا باید به آنها در این دنیا افتخار کنند و احساس امنیت و صلح و کرامت و آزادی امروز به برکت آنها بوده و زاد و توشه آنها برای آخرت نیز به شمار می آیند. ما امانتدار امانت این شهدا بوده و مسئولیت ما مسئولیت همگی بوده چون فداکاری آنها برای همگان و نه یک حزب یا گروه یا یک منطقه جغرافیایی به خصوصی بوده بلکه فداکاری آنها برای تمام لبنان و در دفاع از این کشور و امت بوده است.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: از روز شنبه گذشته لبنان وارد یک بحران سیاسی گردید و این کشور در برابر یک مرحله جدید و مهم قرار گرفت و خطرات این مرحله وابسته به رفتار لبنانی ها بوده و تهدیدات و سخنانی را از اینجا و آنجا می‌شنویم.

نصر الله گفت: طی یک سال اخیر لبنان شاهد حالت ثبات سیاسی بود و شرایط خوبی داشتیم به گونه ای که رئیس جمهور انتخاب شد و دولت وحدت ملی تشکیل گردید و فعالیت خود را به صورت فعال و جدی آغاز کرد و پارلمان نیز فعال گردید و قانون انتخابات و بودجه تصویب شد و استخدام نیروهای امنیتی، نظامی، اداری و قضایی صورت گرفت و میان گروه های سیاسی و پس از سال ها دشمنی مذاکرات برگزار شد. امنیت و ثباتی داشتیم که مانند آن در جهان وجود نداشت و پیشتر نیز گفتم که امنیت لبنان بیش از امنیت آمریکا بوده و آن چیزی که در آمریکا از آن روز تا حالا روی داده بر این موضوع تاکید دارد.

سید حسن نصرالله: لبنان هر آنچه کرامت، عزت، قوت و قدرت دارد به برکت شهداست/عربستان نخست وزیر لبنان را گروگان گرفته است

وی افزود: ملت لبنان دارای آرامش روحی بود اما این بدین معنا نیست که مشکلی نداشتیم خود حریری نیز درباره فعالیت فرودگاه که نشان دهنده حالت امنیت و ثبات بوده، صحبت می کرد. شرایط مثبت کشور به دلیل همکاری تمامی گروه های سیاسی و کوتاه آمدن هایی بود که همگی آن را انجام دادند و امسال شاهد آزادسازی ارتفاعات در مرزهای شرقی بوده ایم.
سید حسن نصرالله اضافه کرد: در سایه چنین شرایط خوب و عالی و منطقی و در سایه نیت های خوب در میان گروه های مختلف سیاسی برای فعالیت تا زمان انتخابات پارلمانی، عربستان به سرعت اقدام به فراخواندن نخست وزیر کرده و وی را مجبور کردند با خواندن بیانیه ای که خودشان آن را نوشته بودند استعفا داده و لبنان را در برابر مرحله جدیدی قرار دهند.
وی گفت: اقدامی که عربستان انجام داده مداخله آشکار و بی سابقه در مجبور کردن رئیس دولت برای استعفا بوده و همه لبنانی ها از طریق اطلاعات و شواهد بر این موضوع اطمینان یافتند و همه دنیا از این موضوع اطلاع یافت و حتی وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که این موضوع را نمی دانسته است.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: حریری در عربستان در بازداشت به سر می برد و بازگشت وی به لبنان ممنوع شده و تلاش هایی برای حذف وی از رهبری جریان المستقبل وجود داشته و اقداماتی برای تحمیل رهبری جدید بدون رایزنی با جریان المستقبل بوده و تلاش هایی نیز هست تا نخست وزیر جدیدی بر رئیس جمهور و تمامی لبنانی ها تحمیل شود. 

سید حسن نصر الله گفت: آنها معتقدند که می توانند نخست وزیر جدیدی را بر لبنان تحمیل کنند و اقدامی را که انجام می دهند تحریک لبنانی ها علیه یکدیگر بوده و زمانی که پاسخی از این اقدام خود دریافت نمی کنند لبنانی ها را به ضعیف و ترسو بودن متهم می کنند، علاوه بر آن کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس را به اتخاذ اقدامات تنش آمیز علیه لبنان و فراخواندن شهروندانشان تشویق می کنند اما چیزی که خطرناک است تحریک اسرائیل برای حمله به لبنان است.

وی افزود: من درباره یک تحلیل صحبت نمی کنم بلکه اطلاعاتی وجود دارد که نشان می دهد عربستان از اسرائیل خواسته تا به لبنان حمله کند و امروز در رژیم صهیونیستی بحث و بررسی هایی درباره این موضوع وجود دارد.

وی اضافه کرد: کاملا آشکار است که عربستان علیه لبنان و حزب الله در لبنان اعلام جنگ کرده و باید ارزش چیزی که در لبنان داریم را درک کنیم و عربستان شما را به نابودی و ویرانی فرا خوانده و از شما می خواهد که با دستان خود خانه هایتان را ویران کنید، آیا لبنانی ها این کار را انجام خواهند داد؟ آیا عربستان مصلحت لبنان را می خواهد؟ ما می دانیم که میان عربستان و حزب الله مشکل وجود دارد و ما از آن فرار نمی کنیم ولی آیا این تهدیدات و جنگ علیه حزب الله بوده یا علیه لبنان؟

سید حسن نصرالله گفت: باید لبنانی ها از رویدادهایی که در اطرافشان در منطقه روی می دهد عبرت بگیرند. درباره سوریه، مقامات سعودی در اردن جنگ را مدیریت می کردند اما نتیجه چه شد؟ آنها سوریه را نابود کردند و کسانی که از اردن جنگ را مدیریت می کردند امروز کجا هستند؟ همین موضوع در عراق و یمن نیز وجود دارد. همه لبنانی ها را به تفکر فرا می خوانم. آنها در برابر مرحله سرنوشت سازی قرار دارند و باید مسیر خود را انتخاب کنند.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: ما مداخله آشکار عربستان در امور داخلی لبنان را محکوم کرده و اقدام اهانت آمیز آنها با نخست وزیر "سعد حریری" را از زمان رسیدنش به فرودگاه محکوم می کنیم و ما در حزب الله معتقدیم که اهانت به نخست وزیر لبنان اهانت به همه لبنانی ها به شمار می آید حتی اگر در سیاست با یکدیگر اختلاف داشته باشیم.

وی گفت: ما نیز همصدا با تمامی لبنانی ها و آن چیزی که روز گذشته جریان مستقبل اعلام کرد بر ضرورت بازگشت حریری به لبنان تاکید داریم و اگر استعفا داده است باید به لبنان بازگردد و هر چیزی را که می خواهد بگوید.

ادامه دارد

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 16 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/8/20 - 01:34 |     0     0     |
عربستان بداند تمام طرح هایشان در لبنان شکست خواهد خورد همانطور که در نقاط دیگر جهان توطئه های آنها زمین خورده است

ناشناس
| 1396/8/20 - 15:14 |     0     0     |
هدف بعدی حزب‌الله در مرحله بعد که در کنار پیروزی‌های مقامت در عراق حائز اهمیت است، تجدید قوا برای نبرد گسترده در داخل خاک سوریه از یک‌سو و آمادگی برای استقرار در جبهه جنوب برای مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی از سوی دیگر است.

ناشناس
| 1396/8/20 - 16:50 |     0     0     |
خانواده شهدا باید به آنها در این دنیا افتخار کنند و احساس امنیت و صلح و کرامت و آزادی امروز به برکت آنها بوده و زاد و توشه آنها برای آخرت نیز به شمار می آیند

ناشناس
| 1396/8/20 - 21:04 |     0     0     |
با توجه به عملیات مشترک حزب‌الله، ارتش سوریه و ارتش لبنان علیه تروریست‌های حاضر در مناطق مرزی، یک عامل دیگر به مثلث طلایی «مردم، ارتش و مقاومت» اضافه شد که عبارت بود از «ارتش سوریه». به عبارت دیگر، یک رکن جدید به استراتژی حزب‌الله اضافه شد که جای تأمل بسیار دارد.

ناشناس
| 1396/8/21 - 12:35 |     0     0     |
تاریخ نشان داده دشمنان برای رسیدن به اهدافشان از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند و به تعبیر زیبای قرآن کریم، آنان از شما راضی نمی‌شوند تا وقتی که از آیین آنها تبعیت کرده و گوش به فرمان آنها باشید.

نوید
| 1396/8/21 - 13:36 |     0     0     |
به نظرم نصر الله با این سخنرانی آتشین و یکه تازیش طومار عربستان و فتنه اش رو در هم پیچید و کار تمام شد

یزدان
| 1396/8/21 - 17:05 |     1     0     |
هرکاری میکنی بکن فقط بی دخالت ایرانیا بی اونکه رو ما احساب کنی و بچه هامونو بکشید برید جلو

ناشناس
| 1396/8/22 - 17:36 |     0     0    
پاسخ: نمیشه عشقم رو هیکل تو یکی حساب کرده

علی
| 1396/8/22 - 14:02 |     0     0     |
درباره سوریه، مقامات سعودی در اردن جنگ را مدیریت می کردند اما نتیجه چه شد؟

ناشناس
| 1396/8/22 - 17:36 |     0     0     |
من نمیدونم چرا استعفای دور از وطن حریری رو به بحران سیاسی تعبیر میکنن واقعا

ناشناس
| 1396/8/23 - 00:27 |     0     0     |
ورود حریری به ریاض کاملا طبیعی بود. وی پس از ورود به فرودگاه ریاض مورد استقبال مقامات سعودی قرار گرفت و به سمت سکونتگاه خود هدایت شد.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سید حسن نصرالله اسامی نامزد‌های انتخاباتی حزب الله را اعلام می‌کند

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  شرکت 9 گروه از مخالفان سوریه در مذاکرات آستانه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  دیدار رئیس‌جمهور عراق با مسعود بارزانی

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  مجید صالحی: فیلم «چراغ‌های ناتمام» را ادای دین به شهدا می‌دانم

  دیدار هئیت مدیره مجمع ملی فرزندان جانباز با تعدادی از آتشنشان های مستقر در پلاسکو

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  از روسری بر نیزه تا اظهارات کارشناس یزدی، مقصر کیست؟
70 نظر (فعال: 50 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 20)
   با موشک از منافع ملی دفاع میکنیم/ارتش سوریه و عراق عمق استراتژیک ما هستند
37 نظر (فعال: 32 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  "به‌وقت شام" اثری فاخر در هنر انقلابی سینما و در حد کلاس جهانی
36 نظر (فعال: 29 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   غافلگیر نخواهیم شد
35 نظر (فعال: 27 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
  چرا و چه کسانی می‌خواهند انقلاب را استحاله کنند؟
33 نظر (فعال: 25 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   پشت پرده پرچمداران بی عفتی
32 نظر (فعال: 25 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
  روحانی: تا روزی که تهدید علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعی‌مان را تقویت کنیم
42 نظر (فعال: 24 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 18)
   مردم در 22 بهمن همبستگی و اتحاد ملی را به نمایش خواهند گذاشت
32 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 9)
  جاسم حمید از اهواز به جمع شهدای مدافع حرم پیوست
23 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   تحلیلی بر شکل گیری و آینده مقاومت
24 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار