خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل درحوزه صنعت از وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت
  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : استفاده از عنوان "شورای عالی" وجاهت ندارد
  حمایت جمعی از فرزندان شهدا از سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل در وزارت نفت از بیژن نامدار زنگنه
  جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا
  ایران در واکنش به تحریم های جدید آمریکا اقدام متقابل انجام می دهد
  سیاست خارجی ایران با تکیه بر دور اندیشی، متمایز از دولت آمریکا است/تکرار سیاست شکست خورده علیه ایران
  باهنر: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند
  تضمین سلامت حجاج ایرانی با کیست؟!/یادمان باشد، شرایط با روی کار آمدن بن سلمان تغییر کرده است
  یادداشت شهیدخبر/ هولوکاست برجام؛ خط قرمزی برای فرار
  گزینه اصلی وزارت جهاد کشاورزی کیست؟
  دکترروحانی:امروز دست یاری به سوی همه مردم ایران، جناح‌هاواحزاب دراز می‌کنم/رئیس جمهور همه مردم هستم
  سردار سلیمانی بیانیه انتخاباتی نداده است/ دروغ کانال تلگرامی روزنامه دولت
- اندازه متن: + -  کد خبر: 174789صفحه نخست » تیتر دودوشنبه، 17 مهر 1396 - 11:20
علیرضا نوری اعتماد دبیر صنفی نمایندگان بیمه ایران:
نظارت بر فعالیت نمایندگی های بیمه باعث کاهش تخلفات می شود
نظارت بر فعالیت نمایندگی های بیمه باعث کاهش تخلفات می شودشهیدخبر: علیرضا نوری اعتماد دبیر صنفی نمایندگان بیمه ایران، فرزند و برادر شهید است که خود نیز آزاده و جانبازجنگ تحمیلی می باشد. وی در مصاحبه ای که در ادامه می خوانید بی پرده و صریح به بیان مشکلات قانونی در حوزه بیمه پرداخته و به عملکرد بیمه مرکزی در قبال نمایندگان انتقاد کرده است. گویا این انتقاد به مذاق مدیران ارشد بیمه مرکزی و بیمه ایران خوش نیامد و باعث شد تا به بهانه های واهی دست به برخورد با دبیرکانون صنفی نمایندگان بیمه ایران بزنند. متاسفانه برخورد با نیروهای ایثارگر و ولایی طی چهار سال گذشته در بیمه ایران با سکوت وزارت اقتصاد به اوج خود رسیده است. مصاحبه دبیر صنفی نمایندگان بیمه ایران را در ادامه می خوانید:
  

ارزیابی شما در خصوص ابلاغ آیین نامه بازاریابی دیجیتال از یک سو و بلاناتع بودن بازاریلبی در دفاتر پیشخوان دولت چیست ؟

اینکه صدور این بخش نامه در وظیفه بیمه مرکزی بوده یا نبوده خود جای بحث دارد ؛ ولی به نظر من مثل خیلی از تصمیم های دیگر بیمه  مرکزی ناپخته است.
جهت تشریح این موضوع باید عرض کنم  بیمه مرکزی ارکانی دارد از رئیس کل گرفته تا هیئت عامل و  شورای عالی بیمه ، یکی از کانال هایی که خوراک محتوایی برای مصوبات شورای عالی بیمه  تهیه می کند هیئت عامل و در راس ان رئیس کل است اما اگر نگاهی گذرا به  مصوبات این شورا  در خصوص نماینده ها داشته باشیم از آیین نامه 28،57و 75 وملحقات آن و همچنین آیین نامه های قدیمی تر تنظیم امور نمایندگان را در نظر بگیریم.  کلیه این مصوبات که با الحاقات خودش در واقع تنظیم امور نمایندگی را در برمیگیرد، پیگیری کنیم ، مشخص می شود که سیر توسعه ای در جهت ارتقاء شبکه فروش نداشته است .
 من شما را ارجاع می دهم به مصوبه شماره 28 شورای عالی بیمه و الحاقات 9 گانه اش در خصوص تنظیم امور نمایندگی که نشان می دهد این 30 هزار نماینده به هر حال تحت آزمونهای نهاد نظارتی و زیر نظر شرکتهای بیمه ، کد نمایندگی اخذ و فعالیت کرده اند و چه بسا صنعت بیمه در طول زمان با استخدام این نیروی بزرگ ، پوز کار افرینی هم داده  و رئیس کل وقت نیز تقدیر نامه دریافت کرده ؛ اما این سوال مطرح است که صرف اینکه این صنف را استخدام کردیم ، کفایت می کند؟  اگر چه  هستند  نمایندگانی که شرایط لازم را  ندارند و عملکرد آنها مطلوب نیست اما نه همه انها .به نظر می رسد تصمیم گیران صنعت در برابر جامعه نمایندگان  مسئول هستند و هر نوع تصصمیمی که بگیرند در  موقعیت شغلی انها اثر کذار خواهد بود.
در حال حاضر قریب  40 هزار نمایندگی در کشور وجود دارد و حتی بعضی ها اعتقاد دارند که اگر  ما تعداد نمایندگی ها را به سرانه جمعیت بیمه گزار  کشور در نظر بگیرم  تا 300 هزار نمایندگی  هم قابلیت افزایش دارد که البته درستی یا نادرستی این امر خود در  مقال دیگری می گنجد اما به هر روی وقتی مجوز به  40 هزار نمایدکی اعطاء شده مسئولین ،مسئول  کارکرد سالم و تامین  انها در همه زمینه ها هستند ، ضمن این که مسئولیت سالم سازی روابط حرفه ای نمایندگان را دارند پس باید زمینه و شرایط  را برای فعالیت مناسب انها نیز فراهم کنند .
واضح است که اصلا وظیفه بیمه مرکزی استاندارد سازی هست حال باید دید  چقدر در  استاندارد سازی در حوزه های مختلف و از جمله حیطه شبکه فروش موفق بوده است به اعتقاد من نگاهی به کسب و کار شرکتهای بیمه از یک سو و شبکه نمایندگی که تامین کننده بیش از 80 درصد پرتفوی شرکتهای بیمه هستند ، نشان می دهد در این استاندارد سازی نا موفق عمل شده است.

خرد جمعی در این دست تصمیم گیری ها چقدر موثر است و ایا از انجمن صنفی های نمایمدگان بیمه در شرکتهای مختلف مشورت حاصل می شود؟
به نظر شما وقتی تصمیم گیران صنعت ما که کار گزاران دولت تدبیر امید هستند و از شعار های اصیل این دولت  بهره می برند از به کار گیری نیرو های مشاوره ای انجمن های صنفی موجود استفاده نمی کنند چطور می شود انتظار پیشبرد امور را داشت.

البته یکی از انتقاد های موجود این هست که نهاد ناظر به تشکل های صنفی  رشد نداده تا پرو بال بگیرند.
من انتقادم این است که اقایان نمیخواهند صنعت رشد کند.

چرا نمیخواهند؟
به نظر من دست های پشت پرده ای  هست که اجازه رشد صنعت نمیدهد.

منظورتان از دست های پشت پرده چیست؟
برای تصمیم گیر ی در صنعت دستهایی است که آن ها تصمیم ساز هستند  که گاهی اوقات تصمیماتی میگیرند که در  اجرا مشکل ایجاد می شود زیرا اغلب کارشناسی نیست  و عمدتا از مشاوره نیروهای موجود هم بهره نمی برند ؛  نوری اعتماد یک شخص هست ولی به عنوان دیر انجمن صنفی نماینده 10هزار نفر است و در این راستا حداقل حقی که  برای خود قابل است این است که در تصمیماتی که برای این صنف اتخاذ می شود  به مشاوره  گرفته شود یکی از انتقاددات موجود به تصمیمات نهاد نظارتی عدم مشورت با کارشناسان و بخصوص نمایندکان انجمن های صنفی است ما هم ادعا نمیکنیم که اگر با ما مشورت کنند همه گپ ها از بین می رود  ولی هر تصمیمی نیازمند مشاوره هست ، ما هم نمی توانیم خود را به انها تحمیل کنیم چون  انقدر سعی کردیم و انها نپذیرفتند که دیگر خسته شدیم.

جناب پوری اعتماد اینجا یک پاردوکسی به نظر من ایجاد میشود  شما چه راه حلی برایش دارید  بیمه مرکزی طی این سالها شروع کرده بی محابا تعداد  نماینده های بیمه رو افزایش داده  در حالیکه اغلب نمایندگان در بازار رها شدند و کمتر تحت اموزش قرار گرفته  تا به مرور خود را فنون نوین بازار یابی و تکنولوژی هماهنگ کند و در جهت  توانمند سازی خود حرکت کند  فکر نکرد این جا پاردوکسی پیش میاد که از طرفی نماینده ممکن است شغل خودش رو به خاطر ورود تکنولوژی  دست بدهد از یک طرف هم علم داره پیشرفت میکند و نمی توان با آن  همراه شد .
این مساله نشان می دهد که  بیمه مرکزی در نظارت ضعیف اعمال کرده البته در حال حاضر نظارت بیمه  مرکزی نسبت به قبل سخت گیرانه تر شده و  به سادگی اجازه گسترش شبکه نمایندگی را نمی دهد .
در ضمن شاید برای بررسی این پارودوکس بد نباشد به روند خصوصی سازی در صنعت بیمه هم اشاره شود گه اگر این روند را بررسی کنیم مشاهده می شود که  کیک بیمه بزرگ نشده و در واقع  تصمیمات اتخاذ شده منجر به رشد صنعت نشده این در حالی است که بیمه  باید در  سبد صنعت و سبد فرهنگ خانوار قرار می گرفت  البته این لزوما به معنای اجباری شدن  بیمه  نامه نیست ،  اما اینکه چرا اینکار نشد بدلیل اینکه به نظر من تصمیم گیریهای اشتباه بوده و در واقع صنعت بیمه خود را صرفا در گیر بازارها و مسائل درون صنعت بیمه کرده است .این در حالی است که بخش های فراسازمانی شاید بسیار مهمتر از بخش های داخلی  صنعت بیمه باشد. به طور مثال مهم است که با  سازمانهای  مالیات ، تامین اجتماعی ، ، اموزش  پرورش و  وزارت  صنعت ،معدن ،تجارت  بازرگانی و ...بیشتر ارتباط داشت.
برای نمونه اخذ مالیات بر ارزش افزوده از صنعت بیمه از مقوله هایی است که نشان می دهد ارتباطات فراسازمانی صنعت بیمه ضعبف بوده و وزیر هم چند سالی است که فقط قول مساعدت می دهد این در حالی است که تقریبا در هیچ جای دنیا به محصولات بیمه ای مالیات به ویژه مالیات بر ارزش افزوده تعلق نمی گیرد، ما چطور می خواهیم ضریب نفوذ بیمه را در جامعه افزایش دهیم در حالیکه خریدار بیمه باید جهت استفاده از محصولات بیمه ای مالیات بپردازد.
البته  گفته می شود اخیرا صنعت بیمه با  سازمان امور مالیاتی تعاملاتی انجام داده است . به جای این که مالیات بر ارزش افزوده را تک تک نماینده ها با مراجعه حضوری یا اینترنتی بپردارند ،خود سازمانها و موسسات بیمه گر این کار رو انجام بدهند. 

ارزیابی شما از ابلاغیه جدید بیمه مرکزی در خصوص بلامانع بودن بازاریابی خدمات بیمه ای در دفاتر پیشخوان چیست؟ برخی معتقدند درقانون هیچ جا برای بازاریابی مکان و زمان مشخص نکرده است بنابراین این ابلاغیه نمی تواند محدودکننده باشد.

به این شکل کلا مخالف هستیم و مخالفتمان را هم اعلام کردیم،  در خصوص اینکه هیچ مصوبه ای  برای بازاریابی مکان و زمان مشخص نکرده بله درست است ما هم معتقدم قانون و مصوبات شورای عالی بیمه برای بازاریابی محصولات بیمه ای محدودیت زمانی و مکانی قایل نشده  اما  متاسفانه این امر نیز از ضعف تصمیم گیر یها است بالاخره این یک شغل هست یا نیست و امکان رشد در جامعه دارد یا ندارد پس اگر به عنوان شغل قبول داریم ،  میتوانیم برایش استاندارد و چارچوب و قاعده وضع کنیم.

دقیقا درسته و دیده شده گاها این عدم استاندارد سازی منجر به تخلفات آتی شده به طوریکه بازاریاب ممکن در ظاهر فقط بازاریابی کند  ولی در واقع چه بسا دیده شده کار فروش هم انجام داده.
تعداد بسیاری ازتخلفات منتسب به شبکه ی نمایندگی در واقع تخلفات مربوط به کارکنان و بویژه بازاریابان است در واقع مصوبات شورای عالی بیمه به گونه ای  نماینده را مسئول علی الاطلاق دانسته  به طوریکه این امر را مشتبه ساخته  که بازریان مسئولیت کمتری  دارند یا اصلا مسئولیت ندارند. متاسفانه بازاریابان  به راحتی می توانند  از تنگنهای  نظارتی فرار کنند  در حالی است که  نماینده مسئول عملکرد بازاریاب نیز است . به اعتقاد من این ضعف بزرگی است   چرا که در هر حالت بازاریاب نیز در این صنعت به عنوان یک شغل فعالیت می کند و باید دارای مسئولیت ومحدودیتهای خاص خود باشد و البته مسئول عملکردش در حالیکه اکنون تمام مسئولیتهای بر دوش نماینده است.
 
در خصوص مسااله  فروش و بازاریابی به سبک نوین باید بگویم من بعید میدانم هیچ نماینده ای در حال حاضر بخواهد  مثل عهد قجر بیمه نامه بفروشد  امروزه با گشترش تکنولوژی تداوم روش های گذشته امکان پذیر نیست تکنولوژی همواره راه های جدید در جهت تسهیل و ترویج و گسترش کسب و کارها پیشنهاد میکند همانگونه که می تواند جلوی تخلفات را بگیرد.راه کار وجود  دارد  و با شرایطی ما نمی توانیم مخالف  بازار یابی انلاین یا حتی  صدور اینترنتی  بیمه نامه باشیم.

دقیقا انتقاد شما چیست؟
 ما با این وضع جدید مخالف هستیم وضعی غیر اندیشمندانه و بدون برنامه ریزی.
در حال حاضر البته مشکلات زیاد دیگری نیز وجود دارد به طوریکه نگاهی گذرا نشان می دهد که  ما در  صنعت بیمه با یک  مسائله ای به عنوان تعداد کد های صدور بعضی از نماینده های نور چشمی درگیر می باشیم به طوریکه بعضا دیده شده یک نماینده  تعداد کد هایش از برخی شرکت های بیمه گر بیشتر هست و برخی شرکتهای بیمه گر کمتر از 250 نماینده دارند،  در حالیکه یک نماینده از یک شرکت 500 تا کد دارد . تمام اینها به فقدان نظارت کافی بر می گرددکه البته مسئولیت آن با  شرکت های بیمه گراست نه بیمه مرکزی. 
اگر به موضوع بحث برگردیم باید تاکید کنم که حتما باید از تکنولوژی برای افزایش فروش  و درامد استفاده کنیم اصلا  وضع تکنولو.ژی برای این است که بتوان کسب کار را رونق دهیم از سوی دیگر باید اضافه کنم در شرایط فعلی دیگر نظارت های فرد به فرد یا نظارتهای مچگیرانه جواب نمی  دهد بلکه باید نظارت پیشگیرانه باشد ، پیشگیرانه یعنی وضع استاندارد و طراحی سامانه ای که اجازه تخلف ندهد.در این صورت نیازمند نرم افزار های یکپارچه ای  هستیم که همه سازمان را  از زمان فرایند اعطای  نمایندگی،فعالیت نمایندگی و .... تا پرداخت خسارت  به صورت پیشگیرانه  ودر هنگام عملیات و پس از آن به صورت اتوماتیک بازرسی نظارت و راهنمایی کند.مساله اینجاست که به دلیل فقدان سیستم های یکپارچه و منسجم در حال حاضر نمیتوانیم نمایندگان خود را  دقیقا کنترل کنیم چطور انتظار داریم که این همه دفاتر پیشخوان دولت  و بازاریابان ان را کنترل کینم .
من نمیگم دفاتر پیش خوان دولت خلاف میکنند ما هم شنیده های داریم  اما سوال اینجاست که چگونه و با چه مکانیزمی حق بیمه ای که بیمه گذاره میخواهد بدهد  را به عهده انها بگذاریم در حالیکه  طبق قانون دریافت حق بیمه اعتباربخش  بیمه نامه هست.
 در مواد قانون بیمه تصریح شده است که اعتباره بیمه نامه به دریافت حق بیمه هست پس در این صورت چگونه می توان این قبیل مکان ها مانند پیشخوان را به این امر اخصاص داد .از طرفی انحصار عرضه محصولات بیمه ای فقط با نماینده ، کارگزار و موسسات بیمه است .
در کل باید تصریح کنم از طرف انجمن های صنفی نامه برای شرکت ها ارسال  در اعتراض به این تصمیم ارسال شده و یا شفاها این اعتراض تسلیم شده است. انتقاد ما این است که اگر امکان و پتانسیلی برای بازاریابی وجود د دارد باید در چارچوب  قوانین و مقررات و به صورت برنامه  ریزی پیشگیرانه انجام شود  .
در اینجا لازم است که به  ویژگی  شغل نمایند گی اشاره کنم؛ نمایندگان مادام العمر نماینده هستند و در کنار شغل خود هیچ کار دیگری به عنوان مکمل و تامین کننده زندگی نمی توانند انجام دهند  این در حالی است که در هیچ مرحله ای از این شغل جای ارتقاء  وجود ندارد. دیگر اینکه محصول بیمه  تنها کالاو خدمتی  است اول قیمت داده می شود و بعد تولید می شود یعنی حادثه رخ می دهد . لذا  واقعا اعتبار فروختن در جامعه و تامین بخشیدن به کسب و کار و حتی زندگی دیگران ، کار بسیار سختی هست .
باید تاکید کنم همکاران من کارشان بسیار استرس آور هست  دغدغه های زیادی در این شغل وجود دارد از جمله اینکه  این بیمه نامه تا پایان سال آبا بدون خسارت باقی میماند؟  ایا بیمه گذار اصل  کمال  حسن نیت را رعایت کرده و می کند ؟  با این وجود که قانون این اختیار را به من داده  که در صورت بتوانم قرار داد را  فسخ  کنم و یا تعدیل بخشم آیا بیمه گذار مراتب تشدید خطر را به من اعلام می کند یا نه ؟ آیا وقتی بیمه نامه به خسارت بخورد  پورتفوی من منفی میشود یا نه ؟  اگر پورتفوی من منفی شد شرکت چه نوع برخوردی با من می کند؟  ایا طبق بند الف ماده 19 آیین نامه 75 نمایندگی  با من  خداحافظی می کند و همکاری اش را قطع می کند ؟ و بعد از مدت طولاتی همکاری اذعان می دارد که  هیچ گونه رابطه ای حقوقی با هم نداریم و نمایندگی ادعایی هم ندارد؟  
من بار دیگر خدمت شما عرض می کنم مخالفت  خود را با فروش بیمه نامه از طریق عاملین غیر مجاز بیمه نامه  اعلام می کنیم  اما در عین حال مخالف استفاده  از تکنولوژی نیستیم.
برای فروش اینترنتی هم راهکارهای مختلفی وجود دارد که با به بکار بستن خرد جمعی می توان ان را در صنعت بیمه پیاده سازی کرد به عنوان راهکار می توان سامانه ای طراحی کرد که  بیمه گزاران جهت خرید بیمه نامه به ان مراجعه و نماینده مورد نظر خود را  انتخاب کنند. راه کارهای متعدد را  می توان با در نظر گرفتن همه شاخص ها تدوین و پیاده ساری کرد. در این راستا می توان با  حفظ حقوق نماینده ، بیمه نامه را الکترونیکی صادر کرد ، درامد شبکه فروش  را افزایش داد و نظارت  را نیز مکانیزه کرد و البته درآمد موسسات بیمه گر را نیز افزایش داد، و رفاه بیمه گذاران را نیز افزایش بخشید.
نکته یدیگری هم که باید اشاره کنم این است که متاسفانه هرجا که صنعت بیمه در  برنامه ریزی خود کم می آورد از حق و حقوق نماینده کم می کند که این منصفانه نیست  به یاد دارم در زمان ریاست  جناب اقا ی دکتر همتی  در سالهای گذشته    ایشان مصاحبه ای در رسانه ملی داشتند . شخصی بابرنامه تماس گرفت  برای اعتراض به تصمیم بعضی از مدیران بیمه مبنی بر کاهش 5% از کارمزد شبکه فروش . اقای رئیس کل در برنامه زنده شبکه ملی ، نماینده را با بک عمله مقابسه کردند و اذعان داشتند  یک عمله  از صبح تا غروب روزی 5 هزار تومان می گیرد و شما انتظار دارید  یک بیمه نامه  صادره شود ونماینده 6 هزار تون پول بگیرد(قریب به این مضمون) اگرچه قشر کارگر در جایگاه خود قابل احترام هستند و دست آنها مشرف به بوسه نبوی است .اما این مقایسه  توهین بزرگ بود به کسانی که مسئولیت گسترش تامین جامعه رابه عهده  دارند.

درخصوص  حذف  برگه فیزیکی بیمه نامه ثالث و جایگزینی کارت هوشمند  چه ارزیابی دارید؟
این امکان کاملا وجود دارد اما باید در نظر گرفت که در تکنولوژی هزار و یک مزیت وحود دارد که  می توانیم از ان بهره ببریم و در عین حال این امکان نیز وجود دارد که بتوان از طریق تکنولوزی به جامعه اسیب زد .
در این خصوص باید بگویم بیمه ایران چند سال است که می خواهد فروش الکترونیک  بیمه نامه را اجرا کند اما با نحوه اجرای ان  مشکل و مورد بحث است  چرا که معتقدیم باید به گونه ای تصمیم اجرا شود که حقوق شبکه نمایندگی ضایع نشود .
تاکید می کنم نباید تصمیمی گرفته شود که قدرت امرار معاش نمینده بیمه از وی سلب شود بلاخره در چارچوب اقتصادی برای ایجاد یک شغل میلیون ها میلیون تومان هزینه می شود  پس شرکت های بیمه چگونه به سادگی تصمیم میگیرند مثلا   30 در صد از نیروی نمایندگی  خود را به راحتی کنار گذارند مگر اینها برای پسشبرد شغل خود و در راستای اهداف شرکت متبوع خویش سرمایه گذاری نکرده اند . البته قبول دارم که تعداد محدودی هم هستند که به لحاظ عمکردی دارای چالش هستند  و می توان بصورت انقباضی با انها برخورد کرد نه اینکه بصورت بخش نامه ای یکباره 30 درصد را خانه نشین کنیم این ایراد بزرگی هست  
ضمنا یاذآوری می کنم که باید این موضوع را د رنظر گرفت که  بیشترین نقش در رشد صنعت بیمه و افزایش ضریب نفوذ  شدند با نماینده ها بوده است به طوریکه  تقریبا بیش از  80 درصد از پرتفوی تولید شده متعلق به شبکه فروش هست .
تکرار می کنم من شخصا با فروش اینترنتی مشکل ندارم اما باید نظامند باشد و زیر ساختهای آن مهیا شود ضمن اینکه از خرد جمعی در تصمیم سازیها بهره گرفته شود.

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 20 نظر (فعال: 19 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/7/17 - 14:26 |     0     0     |
الان در زمان کنونی فناوری پیشرفت بسزایی کرده نه تنها خیلی چیزها اینترنتی به فروش می رشد بلکه زمانی کار به جایی می رسه که به صورت اینترنتی هم خیلی کارهای دیگه انجام شه که به ذهن ما نمیرسه

ناشناس
| 1396/7/17 - 19:30 |     0     0     |
حالا هرکی خانواده شهید بود باید باهاش مصاحبه کنید؟؟؟

ناشناس
| 1396/7/19 - 00:19 |     0     0    
پاسخ: خب مصاحبه چه ایرادی داره؟! بده مگه با خانواده شهدا و آرمانهاشون آشنا شیم؟

ناشناس
| 1396/7/17 - 22:58 |     0     0     |
کشورهای توسعه یافته همه کارهاشون رو از طریق فناوری انجام میدن اما در کشور ما تو خیلی از ارگانها هنوز خبری از فناوری نیست خیلیا اصلا کار با کامپیوتر رو بلد نیستند

ناشناس
| 1396/7/17 - 23:54 |     1     0     |
بیمه ایران چه ربطی به سایت شما داره؟

ناشناس
| 1396/7/18 - 11:33 |     0     0     |
در کردامیک از ارگانها نظارت عالی و کافی هست که در بیمه داشته باشیم؟

ناشناس
| 1396/7/18 - 13:05 |     0     0     |
تو ایران همش کاغذ بازیه منکه فکر نمیکنم در زمینه تکنولوژی بتونیم با وجود این کاغذ بازیا پیشرفت کنیم

ناشناس
| 1396/7/27 - 23:29 |     0     0    
پاسخ: شما خون خودت رو کثیف نکن هر کجا روی آسمان همین رنگ است

مهرداد
| 1396/7/18 - 15:02 |     0     0     |
وای چقدر اخبار بی ربط تو سایتتون زیاد شده واقعا دارم انگیزمو از دست میدم برای سرزدن به شما

کاوه
| 1396/7/18 - 16:42 |     0     0     |
بیمه تو مملکت ما دو حالت داره حالت اصلی و حتمیش یعنی سر ملتو کلاه گذاشتن

ناشناس
| 1396/7/19 - 13:56 |     0     0    
پاسخ: فردا پس فردا هم خبر میرسه که تو این ارگان هم اختلاس شده

ناشناس
| 1396/7/19 - 15:11 |     0     0     |
شما که ناظرید یکمم به نهادهای بنیاد نظارت کنید راه دوری نمیره که

ناشناس
| 1396/7/19 - 17:07 |     0     0     |
باشه یکیم بیارید به بیمه دی نظارت کنه

ناشناس
| 1396/7/20 - 00:27 |     0     0     |
کاش واقعا یک نظارت درست و حسابی در همه سازمانها صورت بگیره و کسی جرأت تخلف در هیچ جای کشور در هر عنوان و سمت نداشته باشه

ناشناس
| 1396/7/20 - 01:29 |     0     0     |
نظارت در هر سازمانی باعث کاهش تخلفات میشه اما کو نظارت؟ نظارت واقعی اگه بود که در جامعه اینهمه فساد نبود!!!

ناشناس
| 1396/7/20 - 13:28 |     0     0     |
امیدوارم یک نظارت همه جانبه در بیمه صورت بگیره و مشکل خاصی در خصوص بیمه نداشته باشیم

ناشناس
| 1396/7/21 - 23:00 |     0     0     |
کشورهای توسعه یافته همه کارهاشون رو با تکمولوژی انجام میدن شما تازه یاد استفاده از تکنولوژی افتادید؟! همینه که میگن ایران 50 سال عقبه

ناشناس
| 1396/7/23 - 23:26 |     0     0    
پاسخ: اینجاست که تفاوت میان کشور توسعه یافته و در حال توسعه مشخص میشه

ناشناس
| 1396/7/25 - 23:56 |     0     0     |
خواب دیدید خیر باشهامیدوارم روزی این رویاهاتون به حقیقت بپیونده


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سید حسن نصرالله اسامی نامزد‌های انتخاباتی حزب الله را اعلام می‌کند

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  شرکت 9 گروه از مخالفان سوریه در مذاکرات آستانه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  دیدار رئیس‌جمهور عراق با مسعود بارزانی

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  مجید صالحی: فیلم «چراغ‌های ناتمام» را ادای دین به شهدا می‌دانم

  دیدار هئیت مدیره مجمع ملی فرزندان جانباز با تعدادی از آتشنشان های مستقر در پلاسکو

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  عمو ابراهیم وفرزند شهیدی که باید از او دلجویی کند
63 نظر (فعال: 35 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 27)
   با موشک از منافع ملی دفاع میکنیم/ارتش سوریه و عراق عمق استراتژیک ما هستند
37 نظر (فعال: 32 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  "به‌وقت شام" اثری فاخر در هنر انقلابی سینما و در حد کلاس جهانی
36 نظر (فعال: 29 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   چرا و چه کسانی می‌خواهند انقلاب را استحاله کنند؟
33 نظر (فعال: 25 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
  پشت پرده پرچمداران بی عفتی
32 نظر (فعال: 25 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   با غرض ورزی، اصل نام بردن از شهدای عزیز مدافع حرم در جشنواره فیلم فجر به حاشیه نرود
33 نظر (فعال: 25 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
  روحانی: تا روزی که تهدید علیه ما وجود دارد باید قدرت دفاعی‌مان را تقویت کنیم
42 نظر (فعال: 24 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 18)
   مردم در 22 بهمن همبستگی و اتحاد ملی را به نمایش خواهند گذاشت
32 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 9)
  تحلیلی بر شکل گیری و آینده مقاومت
24 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   شهیدی که حاتمی‌کیا در جشنواره فیلم فجر از خانواده او تقدیر کرد، کیست؟
25 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 3)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار