خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  تأکید ظریف بر اقدامات جدی پاکستان برای آزادی هرچه زودتر مرزبانان ایرانی
  جهانگیری در رابطه با CFT به اعضای شورای نگهبان توضیح داد
  کنایه عضو شورای شهر به عزاداران حسینی
  پیوستن ما به FATF مشکلات مالی ما را حل نخواهد کرد
  80 گروهک تروریستی در پاکستان منتظر اقدام ایران
  بخشی از بالا رفتن قیمت ارز ناشی از اجرای «FATF» بود
  سخنرانی محکوم فتنه ۸۸ در دانشگاه خلیج فارس
  درخواست ۴ هزار دانشگاهی از شورای نگهبان درباره CFT
  رئیس جمهور از پیشرفت‌های صنعت دفاعی قدردانی کرد
  سردار نقدی: دست ما در جنگ اقتصادی پُر است
  سانسور پیامدهای پذیرش FATF در روزنامه‌های زنجیره‌ای
  سوءاستفاده خوب منافقین از اظهارات آقای وزیر +تصاویر
  جامعه اهل سنت گروگانگیری مدافعان امنیت را محکوم می کند
  سازوکار پیچیده خروج ایران از لیست سیاه FATF
  ممنوعیت تردد زائران بدون گذرنامه در مرزهای سه‌گانه
  لایحه FATF چگونه در شورای نگهبان بررسی می‌شود؟
  امیرعبداللهیان: قیافه ترامپ پس از ١٣ آبان دیدنی است
  تا ما را خلع سلاح نکنند دست نمی‌کشند
  سو استفاده شبکه منافقین از سخنان آقای وزیر
  چک لیست 400 راهکار ضد تحریمی تدوین شد
  در چارچوب قوانین در زمینه FATF حرکت خواهیم کرد
  این چراغ به خانه رواست!
  راز گستاخی دشمن 
  علت تشدید اتهامات آمریکا علیه ایران
  اروپا با چه زبانی بگوید مقابل ماست نه پشت ما؟
  مشکلات کشور و داروی تقلبی اصلاحاتچی ها
  تخریب فرمانده دفاع مقدس، برنامه‌‌ای از پیش تعیین شده
  آیا الحاق ایران به FATF منجر به لغو تحریم‌ها می‌شود؟
  ترسیم الگوی پیشرفت ایران برای پنجاه سال آینده
  الحاق ایران به FATF منجر به لغو تحریم‌ها می‌شود؟
- اندازه متن: + -  کد خبر: 173860صفحه نخست » دفاع-انقلاب اسلامیشنبه، 8 مهر 1396 - 09:26
کارشناس مسائل استراتژیک مطرح کرد؛
قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاستشهیدخبر: دکتر محمد حسن قدیری ابیانه ،کارشناس مسائل استراتژیک اظهار داشت: از لحاظ تکنولوژیکی، نمایش موشکی خرمشهر با برد ۲۰۰۰ کیلومتر و از نظر ایمانی و ایثار با شهادت محسن حججی ها مشخص شد توطئه های دشمنان به شکست منجر شده است.
  

دکتر محمد حسن قدیری ابیانه در گفت و گو با خبرنگار شهید نیوز در پاسخ به این سوال که پیشرفت های تکنولوژیک ایران در علوم نظامی تا چه اندازه قدرت بازدارندگی دارد گفت: هرپیشرفتی که ما در تکنولوژی از جمله تکنولوژی نظامی به دست می آوریم زمینه را برای پیشرفت های بیشتر فراهم می کند.

وی افزود: مثلاً توانایی ایران در به سلامت نشاندن RQ170(هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته آمریکایی ) دسترسی کشور را به پیشرفت تکنولوژی نظامی هوایی فراهم کرد به نحوی که ایران توانست مشابه آن را بسازد، این تکنولوژی به ما برای رسیدن به پیشرفت های بیشتر کمک کرد.

کارشناس مسائل استراتژیک تصریح کرد: یک زمانی ایران گلوله های تفنگش را از باید وارد می کرد حتی برای ناوهای و کشتی های تجاری نیاز به کاپیتان ها و ملوانان خارجی داشت اما امروز ایران وارد عرصه ای شده که هواپیما و هلی کوپتر ، زیر دریایی وناوهای جنگی، پهبادهای پیشرفته و موشک های دور برد و نقطه زن تا مرز ۲۰۰۰کیلومتر می سازد، و توانایی این را دارد که ناوهای هواپیما برآمریکایی را غرق کند و بسیاری دستاوردهای دیگر در این زمینه کسب کرده است.

 

راهبرد ایران؛ راهبرد دفاعی و بازدارندگی
وی با بیان اینکه راهبرد ایران، راهبرد دفاعی و بازدارندگی است افزود: در عین حال سیاست ایران این است که اگر کسی به خودش جرأت داد به کشور تعرض و تجاوز کرد به شدت آن را مجازات و از کرده خودش پیشمان کند و این را به درس عبرتی تبدیل که دیگران به خودشان اجازه ندهند به فکر تجاوز به خاک کشور باشند.

قدیری ابیانه ابراز داشت: طبعتاً در این راستا تکنولوژی از اهمیت بالایی برخوردار است اما به تنهایی کافی نیست، آنچه که باعث شده حزب الله بتواند در مقابل تجهیزات فوق پیشرفته اسرائیل مقاومت کند و ارتش اسرائیل را به شکست بکشاند درحالی که حزب الله سلاح های پیشرفته در اختیار ندارد، ایمان و ایثارگری این نیروهاست اگر این ایمان و ایثار نبود با آن تکنولوژی نمی توانستند توطئه های ارتش اسرائیل را خنثی کنند و شکست دهند.

 

به وجود آمدن معجزه با وجود ایمان و ایثار در کنار تکنولوژی

این کارشناس مسائل استراتژیک ایمان و ایثار در کنار پیشرفت تکنولوژی را باعث به وجود آمدن معجزه دانست و افزود: طبیعتاً میزان و تعداد سلاح های که ایران در اختیار دارد قابل مقایسه با تکنولوژی و سلاح های آمریکایی نیست، اما این ایمان و ایثار است که در کنار پیشرفت های تکنولوژی باعث شده حتی قدرتمندترین کشورها جرأت تعرض به خاک این کشور را نداشته باشند.

 

 کشته شدن 20 هزار آمریکایی طبق پیش بینی پژوهشگاه های نظامی

وی اذعان کرد: پژوهشگاه های نظامی آمریکا پیش بینی کردند که اگر آمریکا به ایران حمله کند در روز اول جنگ تمام ناوگان هایش در منطقه غرق خواهد شد و ۲۰ هزار آمریکایی کشته می شوند، این توان به دلیل پیشرفت تکنولوژی و ایمان و جان فشانی نیروهای ما با آمادگی برای هر متجاوزی است، غربی ها تلاش میکنند تکنولوژی و ایمان مردم را به وسیله تحریم، ایجاد توطئه و کارهای فرهنگی تضعیف کنند و جلوی پیشرفت نظامی ما را بگیرند چون اگر ایمان نباشد ایثار هم نخواهد بود.
 
کارشناس مسائل استراتژیک اظهار داشت: از لحاظ تکنولوژیکی، نمایش موشکی خرمشهر با برد ۲۰۰۰ کیلومتر و از نظر ایمانی و ایثار با شهادت محسن حججی ها مشخص شد توطئه های دشمنان به شکست منجر شده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مذاکره با قدرتها تا چه حد مفید و سازنده است؟ بیان داشت : ما باید ماهیت و اهداف دشمن را بشناسیم و بدانیم دنبال چه چیزی هستیم، اگر کسی فکر می کند با نفس مذاکره می تواند آمریکا را دشمنی بازدارد دچار اشتباه استراتژیک شده و در مراحل بعدی مذاکره فریب خواهد خورد.

قدیری ابیانه با بیان اینکه آمریکا یک قدرت رو به افول است اظهار کرد: با آمدن ترامپ روند این افول تسریع پیدا کرده و جهان از تک قطبی به سمت چند قطبی پیش می رود اما آمریکا مایل است موقعیت خود را حفظ کند این در حالی است که نه دلارش واحد پول تجارت بین الملل و نه اقتصادش حرف اول را در دنیا می زند.

 

بدهی یک میلیارد دلاری آمریکا

وی یادآور شد: امروزه دولت آمریکا بدهی آن به بیش از یک میلیارد دلار رسیده یعنی به اندازه ۵ قرن تولید نفت ایران که سالی ۲ هزار میلیارد دلار به این بدهی اضافه که چیزی به اندازه ۵۰ سال تولید نفت کشور ایران می شود.

این کارشناس مسائل استراتژیک عنوان کرد: در طی دوهفته گذشته مطابق ساعت الکترونیکی و اینترنتی ۱۷۰ میلیارد دلار به بدهی آمریکا افزوده شده است که این خود چند برابر در آمد سالیانه نفت کشور ایران است.

 

ایران رهبر طبیعی قطب اسلامی در منطقه

وی ادامه داد:موتور جدید رو به شکل گیری است اروپا با اتحادش می خواهد به جای پیروی از آمریکا مستقل باشد ، رفتارهای ترامپ این روند را تشدید می کند، هند، چین، ژاپن و روسیه قطب های رو به قدرت گیری هستند، در آمریکای لاتین(برزیل)در آفریقا(افریقای جنوبی)وجهان اسلام‌ هم در مسیر شکل گیری قطب اسلامی هستند و به اذعان استراتژیست های دوست و دشمن ایران رهبر طبیعی این قطب بزرگ اسلامی است.

 

تسلط بر منابع نفتی خاورمیانه؛ تنها راه آمریکا برای حفظ منافع خود

قدیری ابیانه تصریح کرد: تنها راهی که برای آمریکا وجود دارد و برای اینکه بتواند موقعیت خودش را حفظ کند تسلط بر منابع نفتی خاورمیانه ، دریای خزر ،آفریقا و بخشی از آمریکای لاتین است، اگر آمریکا بر این منابع حاکم شود بقیه قطب های قدرت مجبورند در مقابل او کرنش کنند و آن موقع نه تنها افول نمی کند بلکه بهبود هم میابد.

وی بیان کرد: ایا آمریکا حاضر می شود برای مذاکره با مقامات کشور ما دست از این خواسته اش بردارد؟،بعضی ها فکر می کردند اگر ایرانی ها بنشینند با آمریکا ها مذاکره کنند، لبخند بزنند و شعار مرگ بر آمریکا نگویند و با احترام با آنها رفتار کنند می شود آنها را سر عقل آورد و با تعامل با آمریکا دست یافت.

 

برجام نشان داد اداف شیطانی آمریکا پابرجاست
این کارشناس گفت: مذاکراتی که منجر به برجام شد نشان داد که اینها خواب و خیالی بیش نیست،آمریکایی ها نه زمان اوباما و نه ترامپ از تحریم چیزی کم و حتی به وعدهایشان هم عمل نکردند و اصلاً مذاکره برای فریب کاری بود، اما یک فایده ای داشت این که حتی مذاکره، لبخند و تعامل نمی تواند آمریکا را از اهداف شیطانی خودش دور کند.

وی اذعان داشت: نرمش قهرمانانه ای که رهبر معظم انقلاب فرمودند برای همه روشن شد که آمریکا قابل اعتماد نیست، و امروز این حرفی نیست که بعضی دلواپسان و اصولگرایان بزنند ، کسانی که در گذشته تصور می کردند می شود با آمریکا وارد تعامل شد آنها همین مطلب را بیان می کنند که آمریکا قابل اعتماد نیست و خو این موضوع به درک درستی از وضعیت داشته باشیم کمک می کند.

 

برجام رخنه خطرناکی برای بازدید از مراکز نظامی

قدیری ابیانه ابراز داشت:در برجام یک رخنه خطرناک وجود دارد که بازید از مراکز نظامی در آن بیان شده ، اگر آنها مشکوک شدند به اینکه فلان مرکز نظامی ایران دنبال سلاح هسته ای است طی مراحلی اجازه بازدید داشته باشند که متاسفانه یکی از اشکالات برجام و راه نفوذ است.

وی تاکید کرد: برای اینکه مشکوک بشوند یا جلوه بدهند لازم نیست دلیلی ارائه بکنند البته مقام معظم رهبری اعلام کردند اجازه این کار را نخواهیم داد، مذاکره کنندگان هم اینگونه بیان کردند که برجام شامل بازدید از مراکز نظامی نیست ولی واقعیت این است که در برجام چنین رخنه ای وجود دارد کافیست که فلان سازمان منافقین ادعا کنند در فلان مراکز نظامی کار هسته ای می شود و یا روزنامه و رسانه ای بنویسد فلان مکان مشکوک است.
این کارشناس اظهار کرد:از همین رخنه در برجام آمریکایی تلاش می کنند برای زیر سوال بردن برجام و متهم کردن ایران به نقص آن، قبلاً اوباما اعلام کرده بود که این بازدیدها به ما کمک خواهد کرد تا اگر اطلاعاتی دریافت می شود و فردا روزی جنگی با ایران در گرفت اهداف را بهتر انتخاب کنیم.

وی در ادامه افزود:قصد آمریکا از بازدید مراکز نظامی این نیست که بخواهد بداند ایران سلاح هسته ای تولید می کند بلکه می خواهد اطلاعات کافی از مراکز داشته باشد تا در اینده از آن جهت بمباران و تخریب استفاده کند.

قدیری ابیانه در پایان با بیان اینکه رییس آژانس انرژی اتمی تایید کرده که بازید از مراکز نظامی را شامل می شود اما در حال حاضر با آن موافقت نکردند خاطر نشان کرد:گفتند دلیلی برای بازدید وجود ندارد چون می دانند ایران اجازه بازدید را نخواهد داد و آمریکا همین را برای عمل نکردن به تعهداتش در برجام بهانه می کند. 

انتهای پیام/

خبرنگار شهیدخبر(شهیدنیوز): سیده زینب حیدری

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 19 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ت
| 1396/7/10 - 13:10 |     0     0     |
ما؟ چرا خودتونو با جوانای جان بر کف که طفیلی وجود شمان قاطی میکنید توروخدا بسه دیگه

ناشناس
| 1396/7/10 - 18:36 |     0     0     |
آمریکا جوابش را از کره شمالی گرفت، ایران که بیشه شیران است و ابزار کارایی چندانی ندارد ایمان را دریابیم.

ناشناس
| 1396/7/10 - 19:05 |     0     0     |
طبیعتاً میزان و تعداد سلاح های که ایران در اختیار دارد قابل مقایسه با تکنولوژی و سلاح های آمریکایی نیست، اما این ایمان و ایثار است که در کنار پیشرفت های تکنولوژی باعث شده حتی قدرتمندترین کشورها جرأت تعرض به خاک این کشور را نداشته باشند.

ناشناس
| 1396/7/10 - 22:34 |     0     0     |
ایران اجازه بازدید را نخواهد داد و آمریکا همین را برای عمل نکردن به تعهداتش در برجام بهانه می کند.

ناشناس
| 1396/7/11 - 01:34 |     0     0     |
دانش در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد لبیک یا خامنه ای

غلام
| 1396/7/11 - 15:09 |     0     0     |
خوب بهونه ای شد این حججی بیچاره برای منبر شماها

ناشناس
| 1396/7/11 - 19:40 |     0     0     |
بیداری اسلامی که تا قبل از پیروزی انقلاب ایران تنها در حد نظریه و دیدگاه بود با پیروزی انقلاب اسلامی ایران از مراحله نظر به عمل رسید و به یک الگو برای تمامی مسلمانان در سراسر جهان مطرح گردید.

ناشناس
| 1396/7/11 - 23:08 |     0     0     |
بنا به فرمایش امام خمینی ره آمریکا شیطان بزرگه و نباید بهش اعتماد کرد که آمریکا هرگز پا در مسیر درست نخواهد گذاشت

رقیه السادات
| 1396/7/12 - 19:54 |     0     0     |
تا زمانی که ولایت پذیری داشته باشیم شکست ناپذیریم، حاکمیت ما حاکمیت ولایت است.

ناشناس
| 1396/7/12 - 20:55 |     0     0     |
اهداف اصلی انقلاب اسلامی تبدیل ایران به یک قدرت بین المللی، استقرار تمدن نوین اسلامی و تشکیل قطب کشورهای آزادیخواه و ضد سلطه است.

ناشناس
| 1396/7/12 - 22:55 |     0     0     |
آمریکا هرگز دست از جنایتهاش برنمیداره چه برسه به پرداخت بدهیاش تنها راه چاره ظهور منجی عالم بشریت امام زمان عج است

ناشناس
| 1396/7/13 - 02:02 |     0     0     |
خودتون فهمیدید چه تیتری زدید؟

ناشناس
| 1396/7/13 - 19:24 |     0     0     |
همان‌طور که در زمان مصدق نیز مذاکره با آمریکا موفقیت‌آمیز نبود، اکنون هم با وجود عمل به تعهدات خود در قضیه برجام، می‌بینیم که آمریکا به وعده‌هایش عمل نمی‌کند، بنابراین برای در بند کردن و غلبه بر شیطان بزرگ باید با تکیه بر هویت مکتبی و انقلابی خود و پیشِ‌رو داشتن مؤلفه‌های اقتدار و امنیت ملی عمل کنیم

ناشناس
| 1396/7/13 - 21:29 |     0     0     |
سبک زندگی و شهادت شهید حججی می‌تواند یک الگوی فکری تمام‌عیار برای جوانان انقلابی باشد که حقیقت‌خواهی و شهادت‌طلبی از عناصر اولیه آن است.

ناشناس
| 1396/7/13 - 23:49 |     0     0     |
اگر امروز با صلابت و قدرت جلوی زورگویی دشمنان می ایستیم، برخاسته از روحیه شهادت طلبی مردم و بخصوص جوانان است.

ناشناس
| 1396/7/14 - 16:11 |     0     0     |
نفت از ارکان هژمونی ایالات متحده محسوب می‌شود و از سوی دیگر، در دنیای تجارت آزاد، بزرگترین تجارت و صنعت جهانی را تشکیل می‌دهد. در چنین شرایطی، تسلط ایالات متحده بر منابع نفتی، هم ضامن رونق اقتصادی جهان است و هم ابزار اعمال استیلا و رهبری بر اروپا و ژاپن، عاملی که این قدرت‌ها را در موقعیت وابستگی استراتژیک و اقتصادی به آمریکا قرار می‌داد.

ناشناس
| 1396/7/14 - 17:40 |     0     0     |
هرگز خدا نمیذاره خون شهدا پایمال شه خون شهدا مایه تداوم انقلاب اسلامی ایرانه

ناشناس
| 1396/7/16 - 00:06 |     0     0     |
مومن، انسانی است که به یاد خدا اطمینان دارد، یعنی طوفانها و سختیهای زندگی آنها را از پا در نمی آورد ، مومنین آرامش دارند آنها خودشان را به خدا واگذار کردند و با یاد و توجه به خدا و ایمان به او آرامش قلبی دارند.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  کسانی که ترویج می‌کنند راهی جز پناه بردن به دشمن نداریم خیانت می‌کنند/ جوان‌ها راه‌حل مشکل هستند نه مشکل
30 نظر (فعال: 30 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   جزئیات انتقام سپاه از قاتلان هموطنانمان در اهواز+تصاویر
22 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  به نتانیاهو توصیه می کنم شنا در مدیترانه را تمرین کند
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   برای حل مشکل نظام بانکی،نقدینگی،اشتغال وتورم تصمیم‌های جدی بگیرید
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  جنبه‌های سیاسی حج فراموش نشود
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   همایش بسیجیان و احیای قدرت نمادین انقلاب
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  سرلشکر باقری: جزء 7 قدرت اول پهپادی جهان هستیم/ در مقابل تحرک تروریست ها در نزدیکی مرزها سکوت نخواهیم کرد
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   افشاگری دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره کشورهای عربی و آمریکا
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  اطلاعیه ارتش در پی انتقام موشکی سپاه پاسداران از تروریست‌ها
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   ماهی صفت: چرا آنها هیچ وقت سخنی از شهادت‌ دلیرمردان نزده‌اند؟
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار