خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 171614صفحه نخست » تیتریکسه شنبه، 21 شهریور 1396 - 05:30
یادداشت/ هولوکاست میانمار و بی توجهی دولت های اسلامی
یادداشت/ هولوکاست میانمار و بی توجهی دولت های اسلامیشهیدخبر: کشتار مسلمانان میانمار که به دست بوداییان افراطی صورت می گیرد نه تنها باید در جامعه جهانی مورد بازخواست قرار گیرد که در میان کشورهای مسلمان نیز باید با اولویت بالایی در دستور کار قرار گیرد. موضوعی که انتظار می رفت در آخرین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در قزاقزستان به صورت جدی تری دنبال شده و خروجی مشخصی از آن حاصل شود. اما متاسفانه روابط میان کشورهای اسلامی با دسیسه های غربی و صهیونیستی آنچنان درگیر نزاع برساخته شیعه و سنی است که نسل کشی مسلمانان در گوشه ای از دنیا مورد توجه قرر نمی گیرد.
  

فجایع کشتار مسلمانان میانمار اگرچه یک پیشینه تاریخی شش دهه ای دارد اما کشتاری که در هفته های اخیر در این کشور توسط بوداییان افراطی میانمار صورت گرفته است برگی جدید از خونخواری و قصاوت تاسف بار در تاریخ  بشریت می باشد که این بار لباس مذهب به تن کرده است. 

حضور مسلمانان در میانمار به قرن اول هجری باز می گردد. مسلمانانی که از مرزهای هند و بنگلادش از آسیایی غربی وارد میانمار شده و به زبانی که رگه هایی از فارسی، ترکی و عربی داشت سخن می گفتند.
کشتار مسلمانان میانمار در استان راخین و در منطقه روهینگیا توسط بوداییان افراطی در حالی صورت میگیرد که دولت مرکزی میانمار در قبال این فجایع سکوت کرده و به شیوه آشکاری از این نسل کشی حمایت می کند.

کشتار مسلمانان منطقه روهینگیا میانمار نه تنها یک اختلاف قومی و مذهبی نبوده که اکنون به یک فاجعه و جنایت بشری تبدیل شده است. در تعریف نسل کشی آمده است: نسل‌کُشی هرگونه اقدام و مبادرت به نابودی و حذفِ فیزیکیِ بخش یا کلیتِ گروهی نژادی، قومی، ملی، مذهبی یا ایدئولوژیکی است. ماده یک کنوانسیون جلوگیری از نسل‌کشی و مجازات آن سازمان ملل متحد عنوان می کند: طرف‌های متعاهد تصدیق و تأیید می‌کنند که نسل‌کشی اعم از اینکه در موقع صلح صورت گیرد یا جنگ به موجب حقوق بین‌المللی جنایت محسوب می‌شود و تعهد می‌کنند از آن جلوگیری کرده و مورد مجازات قرار دهند. در ماده سوم این کنوانسیون بر برخورد و مجازات با مرتکبین نسل کشی تاکید شده است: اشخاصی که مرتکب نسل کشی شوند اعم از اینکه اعضای حکومت یا مستخدمین دولت و یا اشخاص عادی باشند مجازات خواهند شد. همچنین ماده ۸ کنوانسیون امکان اقدام حقوقی برای برخورد هر یک از کشورهای ملل متحد را با عاملان نسل کشی نزد مراجع صلاحیتدار فراهم کرده است: هر یک از متعاهدین می‌توانند از مراجع صلاحیتدار سازمان ملل بخواهد که بر طبق منشور ملل متحد برای جلوگیری و مجازات نسل‌کشی یا اعمال دیگر مذکور در ماده ۳۳ اقدامات مقتضی به عمل آورد.

بنا بر مواد حقوقی فوق که به تایید و حضور تمامی کشورهای عضو سازمان ملل متحد رسیده است دولت ها و قدرت های بزرگ که دارای نفوذ نیز در مجامع بین المللی هستند می توانند با استناد به مواد حقوقی بین المللی با نسل کشی و کشتار مسلمانان میانمار برخورد کرده و جلوی این فجایع انسانی را بگیرند. لذا آنچه اکنون مهم به نظر می رسد بهره گیری از رهیافت های حقوق بین الملل برای برای نجات جان زنان و کودکانی است که در آتش کینه و تهجر می سوزند. بر این اساس مسلمان بودن مسلمانان میانمار به هیچ وجه اولویت نداشته و این انسانیت است که در قرن بیست و یکم که بشر به تعالی در انسانیت خود می بالد مورد تهاجم قرار گرفته است. لذا سوال اینجاست که چرا قدرت های بزرگ و سایر کشورها از امکانات و ظرفیت های حقوقی خود در عرصه بین الملل استفاده نمی کنند؟ حال که برای استقرار صلح و جلوگیری از بروز خشونت و نزاع، حقوق بین الملل راهکارهای تحقق صلح را پیش بینی و تضمین کرده است چرا این رهیافت در چنین برهه ای استفاده نمی شود؟ آیا حقوق بشر و مسائل پیرامون آن تنها حربه ای در دست قدرت های بزرگ برای فشار و تامین منافع خود در کشورهای سایر است؟ 

کشتار مسلمانان میانمار که به دست بوداییان افراطی صورت می گیرد نه تنها باید در جامعه جهانی بازخواست شود که در میان کشورهای مسلمان نیز باید با اولویت بالایی در دستور کار قرار گیرد. موضوعی که انتظار می رفت در آخرین اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در قزاقستان به صورت جدی تری دنبال شده و خروجی مشخصی از آن حاصل شود. اما متاسفانه روابط میان کشورهای اسلامی با دسیسه های غربی و صهیونیستی آنچنان درگیر نزاعِ برساخته شیعه و سنی است که نسل کشی مسلمانان در گوشه ای از دنیا مورد توجه قرر نمی گیرد. دغدغه های غیر ضروری کشورهای اسلامی و شکاف به وجود آمده میان دولت های اسلامی به نحوی است که اولویت های جهان اسلام به عنوان پیکر واحدی از جامعه جهانی دچار تزلزل شده و وحدت جهان اسلام دستخوش قدرت طلبی منطقه ای کشورهای اسلامی شده است. سوال اینجاست که اگر این واقعه در هارتلند کره زمین و در خاورمیانه اتفاق می افتاد آیا بازهم کشورها بخصوص کشورهای اسلامی نسبت به آن بی تفاوت بودند؟ آیا منافع سیاسی و اقتصادی دولت های منطقه ای و فرا منطقه ای این امکان را به آن ها می داد که چشم از کشتار مسلمانان در خاورمیانه -به فرض رخ داد آن در این منطقه- بپوشند؟ 

حال که تمام نزاع های جهان اسلام در منطقه خاورمیانه و در حول اختلاف میان شیعه و سنی شکل گرفته است؛ مانند حمله عربستان به یمن، مداخله و سرکوب شیعیان بحرین توسط عربستان و اقدامات تروریستی داعش، این نکته مطرح می شود که کشتار و نسل کشی مسلمانان میانمار که دیگر نزاع بین شیعه و سنی نمی باشد که با جبهه گیری و یا بی تفاوتی کشورهای اسلامی به عنوان یک طرف تخاصم رو برو شود؛ پس چرا دولت های اسلامی نسبت به کشتار مسلمانان بی تفاوت هستند؟ آیا برخی کشورها مانند عربستان که حیات و ممات خود را در وابستگی کامل به امریکا می یابند در این موضوع نیز دنباله رو ایالات متحده و سیاست های ضد بشری و خصمانه آن هستند؟ اگر اینگونه باشد -که شواهد نشان می دهد به همین ترتیب نیز است- دیگر ادای رهبری جهان اسلام از سوی عربستان ادعایی واهی و توهمی خیال پردازانه است، چرا که چنین رهبری توان استیفای حقوق افراد تحت رهبری مورد ادعای خود را ندارد.

در شرایطی که عکس العمل دولت های اسلامی نسبت به وقایع تلخ جهان اسلام مانند نسل کشی میانمار، وابسته به منافعی است که کمترین توجه را به نیازهای اولیه و جان مردان‌، زنان و کودکان مسلمان دارد، این وظیفه ملت های اسلامی است که به دور از خواست و نیات منفعت طلبانه دولت های خود نسبت به وقایع جهان اسلام واکنش نشان دهند. در این وضعیت نقش گروه های فروملی و فراملی مانند سازمان های مردم نهاد بین المللی و یا به طور مثال سازمان تقریب مذاهب موثر و سازنده ارزیابی می گردد.

اکنون که فضای مجازی و ابزارهای آن مانند توئیتر، اینستاگرام و امثالهم مرزهای جغرافیایی را از بین برده و هر فردی می تواند با فرد دیگری در آن سوی جهان ارتباط و تعامل داشته باشد، امت اسلامی با احساس تکلیف و فهم ضرورت استفاده از این ابزار پرقدرت می تواند نقش موثر خود را ایفا کند.

به طور مثال جوانان ایرانی که زمان زیادی برای حضور در فضای مجازی صرف می کنند و هر کدام دارای صفحات فعال توئیتر و اینستاگرام و... هستند می توانند با استفاده از هشتگ های رایج و با بهره گیری از زبان انگلیسی و عربی ارتباط و تعامل خوبی با سایر جوانان جهان اسلام برقرار کنند. به این ترتیب این مردم خواهند بود که نبض تحولات بین المللی را در دست خواهند گرفت و سیاست خارجی دولت های متبوع خود را در جهت توجه و ایفای حق مردم مسلمان میانمار هدایت کنند.

این موضوع اما مسولیت را از دوش دولت جمهوری اسلامی ایران سلب نمی کند. چراکه جمهوری اسلامی ایران همواره پرچم دار مبارزه با نظام سلطه و منافع خودخواهانه آن بوده و در راستای ایفای حق مظلومان جهان گام برداشته و در این راه هزینه نیز داده است. موضوعی که در اندیشه های سیاسی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) نمود عینی داشته و به عنوان یک اصل مهم در سیاست خارجی و قانون اساسی جمهوری اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است. از این رو انتظار از دولت جمهوری اسلامی ایران بسیار فراتر از انتظار از سایر دولت های اسلامی است. انتظاری که تاکنون علی رغم تمامی زمینه های موجود برآورده نشده و عملکرد دولت به برخی تحرکات دیپلماتیک مانند رایزنی ها و صدور بیانیه ها تنزل یافته است. به طور خاص نیز از دولت فعلی که داعیه تبحر و بهره گیری از هنر دیپلماسی در عرصه سیاست خارجی را دارد نیز انتظار می رود که در این موضوع خاص نیز عملکرد مناسب تر و چابک تری از خود نشان دهد. از این رو امیدواریم در روزهای پیش رو شاهد عملکرد مطلوب تری از دولت در قبال نسل کشی مسلمانان مظلوم میانمار باشیم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 24 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
حمید
| 1396/6/21 - 16:07 |     4     1     |
امروز آقا در این زمینه تکلیف همه رو مشخص کردن. مسئله سیاسیه نه اختلاف دین

خرسند
| 1396/6/22 - 00:34 |     2     1    
پاسخ: لااله الا اله خدایا فرج وعده داده شده را برسان که از دست و توان ما خارج است یاری رساندن به مظلومان جهان
نیما
| 1396/6/22 - 15:56 |     3     1    
پاسخ: جالبه بدونید در میانمار کشته میشن بخاطر ایران. چون اونجا با واسطه تجار ایرانی مسلمان شدن مردمش و اینا میگن خب برید ایران
ناشناس
| 1396/6/26 - 14:58 |     1     1    
پاسخ: جناب نیما سلام. این حرفتون آیا واقعیه و مستندات هم داره؟

سرمد
| 1396/6/21 - 16:39 |     2     1     |
اینا میخوان نسل کشی مسلمونارو راه بندازن از هیچ کوششی هم دریغ نمیکنن قطعا

لطیفی
| 1396/6/22 - 17:34 |     1     1    
پاسخ: به ماچه ربطی داره؟مگه ملت مارو 8سال در جنگ کشتن صدای کسی در اومد؟؟؟

ناشناس
| 1396/6/21 - 16:51 |     1     1     |
دولت ها و قدرت های بزرگ که دارای نفوذ نیز در مجامع بین المللی هستند می توانند با استناد به مواد حقوقی بین المللی با نسل کشی و کشتار مسلمانان میانمار برخورد کرده و جلوی این فجایع انسانی را بگیرند.

میری
| 1396/6/22 - 00:41 |     1     1     |
بعضی ها بیش از حد جوگیر شدن ، درسته این کار وحشتناکیه اما جهاد ما چه فایده ای داره ،پس عاقلانه فکر کنید و از روی احساسات حرف تزنید. من میخوام بدونم اگه این بلا سر کشور ما میومد آیا اونهام همین کارا و حرفا رو میزدن که ما داریم میزنیم؟آیا این درسته این واقعه رو با عاشورا یکی بدونیم؟آیا با یکی دونستن ارزش آقا امام حسین رو پایین نیوردیم،در واقع ما با این کارمون بیشتر دل امام زمان رو به درد آوردیم.

پری
| 1396/6/22 - 15:47 |     1     1     |
دیگه نوبتیم باشه نوبت بقیه کشورهای مسلمونه وارد عمل شن چرا همش ایران؟

ناشناس
| 1396/6/22 - 16:07 |     1     1     |
نه که دولت جمهوری مقدس اسلامی و نظام والا خیلی واکنش مناسبی داشتن!!!

ناشناس
| 1396/6/22 - 17:31 |     1     1     |
کشتار مسلمانان میانمار که به دست بوداییان افراطی انجام میشه نه تنها باید در جامعه جهانی بازخواست شه بلکه در میان کشورهای مسلمان هم باید اولویت قرار بگیره

ناشناس
| 1396/6/23 - 18:54 |     1     1     |

امروز مسلمانان میانماری زنده زنده در آتش می سوزند و با فجیع ترین شکل ممکن مرگ را تجربه می کنند. اما با این وجود آنگ سان سوچی رهبر دوفاکتوی میانمار و عامل اصلی فاجعه روهینگیا و برنده صلح نوبل پس از افزایش فشارها، سکوت را درباره قتل عام روهینگیا شکسته و مدعی شده است که اخبار منتشر شده درباره آن‌ها جعلی هستند!

ناشناس
| 1396/6/24 - 15:47 |     1     1     |
حمایت مستقیم کشورهای غربی از مسلمان کشی مردم مظلوم میانمار نشون دهنده ضعف دشمنان و قدرت اسلام است

ناشناس
| 1396/6/24 - 22:08 |     2     1     |
مسلمان فقط یکی از دو انتخاب را دارد یا زندگی با عزت یا مرگ با شرافت و هرگز تسلیم زندگی با ذلت نداشته و اسلام ذلت را برای امت اسلامی نمی‌پسندد و لذا به صراحت رسول گرامی اسلام ص می‌فرماید کسی که خود را مسلمان می‌داند در برابر ذلت نباید سر تسلیم فرود بیاورد.

ناشناس
| 1396/6/25 - 14:43 |     1     1     |
دولت اسلامی رو تعریف کنید تکلیف میانمارها و یمن ها و عراق ها روشن میشه

مهران
| 1396/6/25 - 16:16 |     0     0     |
کدوم دولتای اسلامی؟ لابد عربستان مثلا؟ بهتره بگید دولت های به اسم اسلام به کام یهود

ناشناس
| 1396/6/26 - 03:08 |     0     0    
پاسخ: امروز جهان شاهد قتل‌عام مسلمانان، زنان و کودکان در دو منطقه مسلمان‌نشین یمن و میانمار است، از یک طرف عربستان سعودی مردم یمن را به خاک و خون و از طرف دیگر فاجعه میانمار که به واقع یک نسل‌کشی در مقابل چشم جهانیان است و با آواره‌کردن مردم مسلمان از سرزمین‌های خود، خانه‌هایشان آتش زده می‌شود.

ناشناس
| 1396/6/25 - 17:10 |     0     0     |
اینها میخان نسل مسلمونارو ازبین ببرن و براشون هیچ فرقی نداره در سوریه و یمن و عراق باشه یا در میانمار

ناشناس
| 1396/6/26 - 03:08 |     0     0     |
مسلمانان نباید در انتظار اقدامات سازمان‌های مدعی حمایت از حقوق بشر باشند بلکه با استفاده از امکاناتی که دارند مسلمانان مظلوم میانمار را با جان و مال خود کمک کنند.

ناشناس
| 1396/6/26 - 22:57 |     0     0     |
دولت ها و قدرت های بزرگ که دارای نفوذ نیز در مجامع بین المللی هستند می توانند با استناد به مواد حقوقی بین المللی با نسل کشی و کشتار مسلمانان میانمار برخورد کرده و جلوی این فجایع انسانی را بگیرند.

ناشناس
| 1396/6/26 - 23:17 |     0     0     |
این روزها مار سیاست نظامیان آمریکا که تا دیروز از آستین داعش در راستای مسلمان کشی بیرون میزد؛ از لابه لای ارتش میانمار بیرون آمده تا خون بازی اینان؛ قانون جنگل را به مراتب ارجمندتر و شرافتمندانه تر از قانون اینان نشان دهد.

اینانی که رئیس دولتشان با لابی آمریکا دارنده صلح نوبل شد تا باراک اوباما و هیلاری کلینتون با آغوش باز به استقبالش بروند.

ناشناس
| 1396/6/27 - 01:21 |     0     0     |
این اتفاقات ضد‌بشری در حالی اتفاق می‌افتد که شورای امنیت سازمان ملل متحد، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر نهاد‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد مدعی حقوق بشر و مبارزه با تبعیض و مدعی مبارزه با آپارتاید و تبعیضات قومیتی، مذهبی، جنسی وغیره همه سکوت کرده و هیچ گزارشی در رسانه‌ها از این اتفاقات وحشتناکی که رخ می‌دهد، دیده نمی‌شود.

ناشناس
| 1396/6/27 - 01:21 |     0     0     |
این اتفاقات ضد‌بشری در حالی اتفاق می‌افتد که شورای امنیت سازمان ملل متحد، مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر نهاد‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد مدعی حقوق بشر و مبارزه با تبعیض و مدعی مبارزه با آپارتاید و تبعیضات قومیتی، مذهبی، جنسی وغیره همه سکوت کرده و هیچ گزارشی در رسانه‌ها از این اتفاقات وحشتناکی که رخ می‌دهد، دیده نمی‌شود.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  انصارالله: متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته‌اند

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
18 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   وقتی قهرمان ها قبل از ساخته شدن، مرده اند!
17 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
  فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  از پاسخ موشکی تا "برجامِ معیوب" و دستور هسته‌ای/ دشمن می‌داند که یکی بزند ده تا می‌خورد
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرایی اعتراض مردم به سهمیه دانشگاه برای خانواده های شهدا وایثارگران را پاسخ دهید
8 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  شاخصه‌های ۸ گانه استکبارستیزی‌ از نظر بنیانگذار انقلاب
8 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   رهبری امام، وفاق نیروهای مسلح و مشارکت بی نظیر مردم رمز موفقیت ما در دوران دفاع مقدس بود
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار