خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 171142صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریپنجشنبه، 16 شهریور 1396 - 15:00
انقلابی‌های پشیمان
انقلابی‌های پشیمانشهیدخبر: امروز خداوند الگوهائی مثل شهید حججی را چون مشعلی فروزان فرا راه ما قرار داده تا بیدار شویم و راه را بشناسیم و در بیراهه غفلت، خسرالدنیا والاخره نشویم.
  

انقلاب اسلامی سال 57 که تداوم نهضت انبیاء و تداوم انقلاب اسلامی صدر اسلام است از قاعده پشیمانی و بازگشت خواص و بزرگان انقلاب که در قرآن اشاره شده مستثنا نیست. امام بزرگوارمان (ره)، تحقق و تداوم انقلاب اسلامی را یکی از بزرگترین تکالیف الهی و وظیفه ای دینی برای نفی بت ها و طاغوت‌های زمان و جایگزین شدن نظام الهی می دانند. اما در همان اولین روزهای پیروزی انقلاب، بالاترین مقام اجرایی کشور، رئیس دولت، و رئیس نهضت آزادی، با آن همه سابقه دیانت و تقوی و آن همه سابقه مبارزه و زندان، در صدد بازگشت از انقلاب بر آمد.سقف خواسته های او، همانگونه که در همان روزها به خبرنگار نیویورک تایمز گفت، اشتیاق برای  از سر گیری  روابط دوستانه با آمریکا و بهره‌مندی از حمایت و کمک آمریکا  بوده است،  او در پاریس هم  تلاش کرده بود  امام (ره) را  از انقلاب منصرف و به آشتی با نظام شاهی  و سازش با آمریکا متمایل  کند. درنوع  تفکر او با وجود آن‌همه تحقیقات دینی، فراتر از معاملات رایج سیاسی، فهمیده نمی شد و از سخنان انقلابی و اهداف الهی  امام در حیرت و انکار بود. او در مصاحبه با حامد الگار با صراحت  گفته بود امام چون از حوزه علمیه آمده و چیزی از سیاست  نمی داند  به  آمریکا بها نمی دهد.

در فرهنگ او و دوستان او، استقلال از آمریکا، ایستادگی در مقابل سلطه آمریکا حتی با اتکال به خداوند و  اعتماد به وعده  نصرت خداوند معنائی نداشت. برای آنها با وجودی  که مثل قوم بنی اسرائیل، واژگون شدن فرعون و تاج وتخت دو هزار و پانصد ساله را به چشم دیده بودند، بازهم   وعده قرآنی پیروزی حق بر باطل،  چیزی شبیه افسانه و داستان بود.

او و حزب او که امروز مورد تجلیل برخی دولتمردان ما هستند، مرعوب و مجذوب  آمریکا بودند. وزیر خارجه دولت موقت، دکتر ابراهیم یزدی، در مصاحبه با تهران تایمز در تاریخ  26 ژوئن، در رابطه با نقش آمریکا در آینده ایران  با صراحت می گوید، ما بدون آمریکا و غرب  نمی توانیم پیش برویم.   او و دوستان او در نهضت آزادی، با وضوح  از دیدگاه لیبرالی خود که  دیدگاه فکری مورد حمایت غرب است دفاع می‌کنند. هرمیداس باوند، معاون حقوقی  دکتر یزدی در وزارت خارجه،  با صراحت می‌گوید مهندس بازرگان به لیبرالیسم رسیده بود.

آنها  به آمریکا خوشبین بودند،به آمریکا احترام می گذاشتند و به آمریکا اعتماد داشتند، ولی در عوض، در هر سخنرانی، از طعن وکنایه و تمسخر و زخم زبان به انقلاب و امام و نیروها ی انقلاب و ارگانهای انقلابی دریغ نمی ورزیدند.
آنها به معنای واقعی کلمه مرتد از انقلاب، و رو به سوی  قبله گاه غرب  و سرمایه داری لیبرال  بودند.   آمریکا را برادر بزرگتر می دانستند و در حوزه مدیریت جهانی، تبعیت از او را امری متعارف و لازم تلقی می کردند. در زمانی که آمریکا بر خلاف قانون بین المللیِ  استرداد مجرمین،حاضر نشد شاه را برای محاکمه و بازگرداندن اموال مردم به ایران بازگرداند، ملت غیور و شهید داده را خشمگین کرد، امام طی سخنرانی هایی،  تند ترین حملات خود را متوجه آمریکا نمود  و او را بزرگترین دشمن بشریت نامید. در چنین شرایط حساسی، مهندس بازرگان و دکتر یزدی،  بدون اطلاع امام (ع) و بدون اطلاع شورای انقلاب و خارج از هر عرف و قانون سیاسی،  هنگام شرکت در جشن استقلال  الجزایر، پس از درخواست و تقاضا که برژینسکی در کتاب خاطرات خود اشاره کرده، توانستند با بالاترین مقام امنیتی آمریکا  ملاقات کنند تا راهبرد سازش و تسلیم  را وارد فاز اجرایی نمایند. مردمی که تازه یک نظام قدرتمند دست نشانده آمریکا را با اقتدار متلاشی کرده بودند و اکنون از عمل آمریکا برافروخته شده بودند، بادیدن این  ضعف و ذلت  دولت، خشمگین شده به خیابانها ریختند. وقتی لانه جاسوسی  توسط دانشجویان معترض به خباثت  آمریکا، به اشغال در آمد  و انقلاب دوم آغاز شد و  وقتی  در سراسر کشور، شادمانی و غرور، مردم را به خیابانها  آورد، دولت  که همه توافقات الجزایر را نقش بر آب می دید، در اعتراض به انقلاب دوم  استعفا داد تا ماهیت غرب گرا و انقلاب گریز ش آشکارتر شود. از نظر نهضت آزادی، هرگونه  اقدام اعتراضی  عزتمندانه در مقابل خباثت های  آمریکا و حتی در مقابل مصوبه  سنای آمریکا که آن روزها صادر شده بود، خلاف مصلحت  و افراط و تند روی محسوب می شد  و پاسخ دولت، سکوت، نرم گویی و توجیه بود. از نظر دولت موقت،   استیفای حقوق ملت،  فقط  در حد  اجازه و  رضایت آمریکا و در محدوده ای که آمریکا  تعیین  می کند مجاز است. از نظر آنها، تنها راه ادامه حیات ملت، برگشت از فرهنگ انقلاب و به رسمیت شناختن ریاست و کدخدایی آمریکا بر جهان است و با این نگرش، هر هزینه سنگینی مطالبه شود  به سادگی می پذیرند.

آرزوی قلبی آنها و آرمان نهایی آنها بازگشت به روابط دوستانه قبلی  با غرب و پذیرفته شدن به عنوان  مهره ای از مهره های آمریکا در منطقه،   است. بدیهی است که این دیدگاه، به تمامی، در تضاد با دیدگاه الهی امام  است که آمریکا را شیطان بزرگ جهان و دشمن درجه اول اسلام  و رابطه ایران با  آمریکا  را رابطه  مظلوم با ظالم و رابطه  غارت شده با غارتگر  می دانند و پیروزی  بر آمریکارا  با نصرت الهی و ایستادگی مردم، امری  قطعی می دانند.  دیدگاه سازشکارانه دولت،  در تضاد با  فلسفه وجودی اسلام و در نقطه مقابل  فرهنگ عزت طلبی و استقلال طلبی مردم  بود.

این دیدگاه عملگرا، نزدیک بین و برگشت گرا، در تمام دولت ها ی بعدی نیز با شدت و ضعف، دنبال شد. در سی و هشت سال گذشته، در تمام مقاطع و مراحل،  همزمان با پر حجم  ترین تجلیل ها ی زبانی از امام و رهبرو انقلاب، همواره این سؤال محرمانه در بالاترین سطوح مدیریت اجرائی کشور و در اطاقهای فکر دولت ها، مطرح بوده  که امام آری یا  نه. انقلاب آری یا  نه، استقلال و ایستادگی در مقابل  آمریکا آری یا نه. حمایت از فلسطین  آری یا نه. کتاب برنامه پنج ساله ای که خمیر شد و محتوای آن  سندی گویا  بر این ادعا است.   امروز، خطر عقب گرد مسئولین و هضم  شدن ارادی  آنها در  نظام سرمایه  داری جهانی، آنقدر بالا است، که طی چند  سال اخیر یکی از پر تعداد ترین  تأکیدات رهبری نظام، تأکید بر حفظ انقلاب، تداوم انقلاب، ممانعت از حذف امام  و تحریف امام، پرهیز دادن بزرگان از عقب گرد  و دعوت آنها به اعتماد نکردن به آمریکا و اعتماد  کردن به وعده های نصرت الهی بوده است.

سخنان صریح  رهبرمعظم انقلاب  با طلاب تهران، اتمام حجت به  همه دوستداران اسلام ورهروان راه  انقلاب اسلامی است. این سخنان فرمانی ولایی است، برای اعزام نیروها، به جبهه های دفاع ومحافظت از انقلاب. همانگونه که در سال 57 برای پیروز شدن انقلاب،  مبارزه و مجاهده و جانفشانی لازم بود، امروز برای بقای انقلاب، مبارزه  و مجاهده و جانفشانی لازم است.

به محض غفلت  و رها کردن مبارزه، برخی از مسئولان،  گامی به عقب و دشمن گامی به جلو خواهد آمد. باید با تمام وجود  باور کنیم که امروز بیش از دوران انقلاب وبیش از دوران  دفاع مقدس به تلاش  و ایثار و مبارزه  نیاز داریم. باور کنیم که بیش از آن زمان  به فرهنگ جهاد و  شهادت  نیاز داریم. امروز خداوند  الگوهائی مثل شهید حججی را چون مشعلی فروزان  فرا  راه ما قرار داده تا بیدار شویم و راه را بشناسیم و در بیراهه غفلت، خسر الدنیا والاخره نشویم  .

امروز که خیل قابل تأملی  از مسئولین و رسانه های همسو با دشمن، در تلاش برای خاموش کردن چراغ انقلاب و سوق دادن مردم به سوی سراب فریبنده  غرب اند، به  شناخت اندیشه و مواضع انقلابی امام و رهبر و مبارزه برای تداوم انقلاب،  بیش از همیشه  نیاز داریم. باید مبارزه کنیم تا  انقلاب بماند و از این گردنه دشوار و خطرناک  عبور کند و آنگاه  با تأسیس دولت اسلامی  و تحقق جامعه تراز اسلام، فصلی نو از شکوفائی آغاز شود. شکوفائی گسترده ای 
که به یاری و لطف و تفضل خداوند  زمینه ساز ظهور و  انقلاب جهانی حضرت بقیة الله ارواحنا له الفدا، باشد.

سید مسعود شهیدی

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 12 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
حمید
| 1396/6/19 - 15:19 |     1     0     |
انقلابی پشیمون نمیشه کم میاره سست میشه وقتی میبینه برای این انقلابی که خون عزیزانشو داده هیچ کاری جز پر شدن جیب آقازاده ها نشده!

گلاره
| 1396/6/19 - 16:13 |     1     0     |
علت این پشیمانی چیه؟ ای کاش یکمی بی رو دربایستی با مردم حرف می زدیدسینا
| 1396/6/20 - 18:23 |     0     0    
پاسخ: اولا که متن بسیار عالی و پر و روانی بود ثانیا که تا بوده همین بوده عزیزانم

ناشناس
| 1396/6/20 - 01:44 |     1     0     |
واقعا اگر یک مسئول مثل شهید حججی بود کشور این وضعو نداشت

سبحان
| 1396/6/20 - 16:11 |     0     0    
پاسخ: متاسفانه عملکرد مسئولین باعث شده مردم روز به روز از نظام فاصله بگیرن خیلیا هم که موندن فقط به عشق رهبر و شهداست

ناشناس
| 1396/6/20 - 01:50 |     0     0     |
باید با تمام وجود باور کنیم که امروز بیش از دوران انقلاب وبیش از دوران دفاع مقدس به تلاش و ایثار و مبارزه نیاز داریم. باور کنیم که بیش از آن زمان به فرهنگ جهاد و شهادت نیاز داریم. امروز خداوند الگوهائی مثل شهید حججی را چون مشعلی فروزان فرا راه ما قرار داده تا بیدار شویم و راه را بشناسیم و در بیراهه غفلت، خسر الدنیا والاخره نشویم .

سلطان
| 1396/6/20 - 14:15 |     0     0     |
اگر کسی از انقلاب پشیمان است تنها دلیلش عملکرد مسئولان هست و بس!

ناشناس
| 1396/6/20 - 16:11 |     0     0     |
سلام برادرم رو سفید شدی درود بی کران بر تو باد انشاالله ما هم در راه حق جان فدا کنیم تو برای همیشه در قلب حضرت حق خواهی بود افتخار به بهترین سرزمینم ایران

ناشناس
| 1396/6/21 - 01:36 |     0     0     |
خاک برسر خائن های داخلی که برای همه ی افکار پلیدشان نیازمند دسیسه وتوطعه علیه ملت بزرگ ایران میباشند در طول تاریخ همیشه بوی متعفن ایشان مشام مردم این سرزمین را ازرده کرده

ناشناس
| 1396/6/21 - 01:36 |     0     0     |
خاک برسر خائن های داخلی که برای همه ی افکار پلیدشان نیازمند دسیسه وتوطعه علیه ملت بزرگ ایران میباشند در طول تاریخ همیشه بوی متعفن ایشان مشام مردم این سرزمین را ازرده کرده


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  انصارالله: متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته‌اند

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
18 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
   پاداش هایی که داده نشد، وعده هایی که داده شد!
15 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
  رمز گشایی از سیاه نمایی یک روزنامه اصلاح طلب علیه بنیاد شهید و امور ایثارگران
16 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 7)
   از پاسخ موشکی تا "برجامِ معیوب" و دستور هسته‌ای/ دشمن می‌داند که یکی بزند ده تا می‌خورد
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آمریکا درمنطقه شکست خورده است/مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم‌های قاطع بگیرند و اجرا کنند / ملت ایران خسته و ناامید نیست
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرایی اعتراض مردم به سهمیه دانشگاه برای خانواده های شهدا وایثارگران را پاسخ دهید
11 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 2)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار