خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 170898صفحه نخست » تیتریکسه شنبه، 14 شهریور 1396 - 17:12
بهناز نجفی بازیگر تئاتر در گفتگو با شهیدنیوز:
نیاز امروز جامعه پرداخت خوب به زندگی شهداست/ شهدا به همه مردم ایران تعلق دارند/عاشق حاج قاسم سلیمانی هستم
نیاز امروز جامعه پرداخت خوب به زندگی شهداست/ شهدا به همه مردم ایران تعلق دارند/عاشق حاج قاسم سلیمانی هستمشهیدخبر: من عاشق "حاج قاسم سلیمانی" هستم، مردی که در صحنه نبرد لرزه بر تن همه دشمنان انداخته و در داخل کشور هم همیشه میگوید مردم را دسته بندی نکنید، باحجاب وبی حجاب نکنید و با این حرف میخواهد بگوید که شهدا به همه مردم تعلق دارند
  

سال گذشته بود که تئاتری به اسم "جهشه" و با موضوع دفاع مقدس در سالن سرو متعلق به مجموعه روایت فتح به روی صحنه رفت. روایتی متفاوت و ملموس از یک اتفاق به ظاهر ساده اما بسیار پیچیده روزهای پرتلاطم جنگ، دست اندرکاران این نمایش را امیدوار به استقبال خوب از این نمایش کرد‌ه بود. نمایشی که خارج از کلیشه های متداول نمایش های حوزه دفاع مقدس توانسته بود طیف وسیعی از مخاطبین را به خود جذب کند تا جایی که علاوه بر رونق دادن به سالن کم رونق "سرو "این نمایش سه مرتبه و با بیش از ۴۵ اجرا به روی صحنه رفت. استقبال خوب از نمایش "جهشه" این پیام را داشت که توده مردم از کارهای دفاع مقدس استقبال می کنند به شرطی که دارای موضوعی به روز، عامه پسند و در عین حال عمیق باشد. مسئله ای که لازم است هم هنرمندان و هم مسئولان و سیاستگذاران این عرصه توجه ویژه ای به آن داشته و ذائقه روز مردم را با حال و هوای روزهای جنگ و ارزش های آن باز تولید کنند. "جهشه "نمایشی از همین جنس است: روایتگر لحظه هایی ساده از اشغال خرمشهر که ذهن مخاطب را درگیر خود می کند.

 از همین رو با توجه به نزدیکی ایام دفاع مقدس با خانم بهناز نجفی نقش اول زن تئاتر "جهشه" مصاحبه ای ترتیب دادیم. او که خود از خانواده ای است که طعم جنگ را چشیده وپدرش از ایثارگران و مهاجرین آبادان است از تمایلات شخصی اش برای بازی در "جهشه "و مشکلاتی که در تحقق چنین نمایش هایی در کشور وجود دارد می گوید.

از مخاطبین شهید نیوز دعوت می کنم که این مصاحبه خواندنی را از دست ندهند:

نیاز امروز جامعه پرداخت خوب به زندگی شهداست/ شهدا به همه مردم ایران تعلق دارند/عاشق حاج قاسم سلیمانی هستم

خانم نجفی  لازم که بگویم با حضور شما میخواهیم نگاهی متفاوت به هنر وتئاتر در عرصه دفاع مقدس و معرفی فرهنگ شهدا داشته باشیم و برای ورود به بحث لطفا از نمایش "جهشه" و ویژگیهای آن بگویید و نقشی که شما در آن ایفا کردید.

ابتدا لازم است از فرصتی که در اختیار من قرار داده شد تشکر کنم. "جهشه" در لهجه جنوبی به معنی وانت باربری بزرگ است. داستان "جهشه"از این قرار است که در سال های اول جنگ که خرمشهر مورد تهاجم قرار می گیرد عده ای از مردم یک محل می خواهند با جهشه ای که متعلق به یک فرد خرمشهری است که قرار است از مشهد بیاید ، از شهر خارج شوند. زنان و کودکان سوار جهشه می شوند یک زن جوان به اصرار خودش در کنار برادر وسایر رزمندگان برای کمک باقی می ماند. "جهشه"چند متری بیشتر نرفته که با مورد اصابت موشک قرار می گیرد وهمه مسافرانش شهید میشوند. من در این نمایش  نقش  غزاله ، زنی جوانی را بازی کردم که نامزدش به جای جبهه از شهر فرارکرده بود و در سکانس پایانی شاهد شهادت همه کسانی میشوم که بعضی از آنها نظیر پیرمردی که آلزایمر داشت را خودم سوار بر رفته "جهشه"، کردم  ، واین نمایش با استقبال بازدید کنندگان روبرو شد.

 این نمایش به دلیل سوژه و پرداخت متفاوت آن مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفت. به نحوی که در سالن "سرو "که زیر نظر روایت فتح است  و چند سالی اجرا در ان صورت نگرفته بود، در هنگام اجرای نمایش "جهشه" برای نشستن جا نبود و عده ای در راهروهای سالن ایستاده یا نشسته اجرا را تماشا می کردند. این یعنی اگر کاری مطابق با سلیقه مردم و با ابداع و نوآوری تهیه شود و بتواند از این طریق پیام خود را منتقل کند مردم روی خوش به آن نشان می دهند.

 

به نظر شما چه دلیلی باعث شد که مردم از "جهشه" استقبال خوبی داشته باشند؟
همیشه کارهای دفاع مقدس سراسر با غم و اندوه بوده است. جنگ با همه تلخی و سنگ دلی که از سوی دشمن دارد پیام های زیبای ایثار و از خودگذشتگی نیز در دل خود دارد. به نظر من جامعه امروز ما نیازمند این موضوعات است که هنر به خصوص تئاتر می تواند این پیام را به خوبی منتقل کند. این اتفاقی بود که در "جهشه" افتاد ، یعنی پرداختن خوب به یک موضوع ساده ، اما پر مفهوم دفاع مقدس که جامعه امروز توانست به خوبی با آن ارتباط برقرار کند. در طی اجرای "جهشه" خانمی به من مراجعه کرد و گفت:"هشت بار است که به دیدن این نمایش آمده و اگر باز هم اجرا ادامه پیدا کند خواهد آمد."،  این یعنی مردم خواهان اثر خوب ، متفاوت و پرمغز هستند.

 

بنابراین شما معتقدید که توجه خوب به موضوعات دفاع مقدس می تواند برای ارتباط آن با مردم موثرباشد؟

بله، کاملاً. ببینید امروز متاسفانه امروز برخی از مفهوم شهدا و دفاع مقدس خیلی کلیشه ای در کارها استفاده می کنند. به محض اینکه حرف از تئاتر دفاع مقدس زده می شود ، همه یاد خاکریز و سیم خاردار می افتند، در صورتی که برای ارتباط با مردم می بایست زندگی و شخصیت واقعی شهداست به تصویر کشیده شود. شهدایی که از دل خود مردم هستند واز جنس عوام جامعه بودند که آسمانی شدند ،اینکه چگونه آن ها از همین زندگی روزمره ای که ما داریم دل کنده و آن فداکاری ها را به وجود می آورند ، می تواند مهم ترین سوژه باشد. اکنون فضای دفاع مقدس در تئاتر به نحوی پیش می رود که نمایش در نهایت به گریه ختم می شود. امروز ما نیازمند برقراری ارتباط با تک تک افراد جامعه هستیم. ما در "جهشه" تلاش کردیم این اتفاق بیفتد و سعی کردیم همه نسل ها، پیر، جوان، مرد و زن با کار ارتباط برقرار کرده و با آن زندگی کنند. در کارهای دفاع مقدس باید زندگی جریان داشته باشد.

 

جایی گفته بودید که پدر شما اصالتا آبادانی هستند آیا این موضوع برای ایفای نقش در "جهشه"به شما کمک کرد؟
بله، حضور پدر برای من خیلی موثر بود. چون ایشان جنگ را درک کرده بود و از زمان کودکی خاطراتی را از روزهای جنگ ، از مردم خرمشهر وآبادان واز هجوم  دشمن واشغال خاک کشورمان رابرایم تعریف می کرد. پدر وجب به وجب از خاک آبادان خاطره دارد واین خاطرات همه پدران آبادانی وخرمشهری است ویکی از خاطراتش مربوط به وقتی است که یک مدرسه در خرمشهر مورد اصابت موشک قرارمیگیرد وتعداد زیادی دانش آموز بیگناه شهید می شوند و در همان روز خبر تولد فرزند جهان آرا به ایشان داده میشود و این یعنی زندگی در این شهر جریان دارد و فرزندانی به دنیا می آیند که یاد آن روزها را زنده خواهند کرد وحالا ما در نقش همان فرزندانیم ، من در اجرای نقشم از این خاطرات الهام گرفته بودم. از طرفی برای ادای لهجه جنوبی و آبادانی هم از پدر کمک می گرفتم.


کمی به عقب تر برگردیم، تا یک معرفی هم از سوابق تان داشته باشیم،  شما در دانشگاه  تبریز بازیگری خواندید. در آن زمان هم کار اجرا می کردید؟
من متولد ۱۳۶۷ و  دانش آموخته تئاتر از دانشگاه نبی اکرم(ص) تبریز هستم. در دوران دانشجویی اجراهای مختلفی در شهرهای مختلف کشور داشته ام و سابقه حضور در جشنواره های دانشجوی را نیز دارم. ودر آن دوران هم برای کارهای دفاع مقدسی نگاه ویژه ای داشتم و چندین نمایشنامه را با دوستان تنظیم ودر دانشگاه وشهر به اجراء گذاشتیم که بسیار بو استقبال خوبی مواجه شد. و شیرینی این کار در ذهنم بود که یک کار دفاع مقدسی داشته باشم و این در جهشه متبلور شد وانشالله در آینده دوست دارم که کارهای جدیدی در این حوزه داشته باشیم. من یک احساس دین به شهدا دارم واین در یادداشت هایم، در صفحات اجتماعی ودر کارهایم بسیار ملموس است، چون میدانم نعمت آسایش وامنیت را از این مرادان بزرگ داریم والان هم که تصاویر شهدای مدافع حرم را میبینم که جوانانی از نسل ما چنین شیرمردانه افتخارآفرینی می کنند این حس در من بیشتر تقویت میشود وباید بگویم که مدافعان حرم پلی شدند برای شناخت بیشتر شهدایی که ما آنها را ندیدم


 آیا به این شکل نگاه به شهدا وپرداختن به این موضوع موجب نشده از سمت اطرافیان و کسانی که زیاد تمایلی به شنیدن مطالبی درخصوص شهدا ندارند ، مورد بی مهری قرار بگیرید و یا اینکه سرزنش کنند شما را و بگویند چرااینقدر احساسی هستید و از این دست پست ها و نوشته ها می گذارید؟
خیر، تاکنون به مطالب، کارها وپست هایی که می گذارم بی احترمی نشده است. البته برای بعضی از اطرافیانم این موضوع سوال برانگیز بوده است. اما من با اعتقاد و علاقه ای که به شهدا و راهی که طی کرده اند، پست هایی دراین باره می گذارم. به عقیده من شهدا در جامعه ما به یک قشر خاص تعلق ندارند و شهدا متعلق به همه ی مردم ایران هستند. من همیشه  سعی می کنم که بر سر مزار شهدا بروم اما گاهی با نگاه های مردم احساس معذب بودن می کنم. حتی گاهی که برای اجرا به سالن می روم با سخت گیری های درباره حجابم رو به رو می شوم که برایم آزار دهنده است. من عاشق "حاج قاسم سلیمانی" هستم، مردی که در صحنه نبرد لرزه بر تن همه دشمنان انداخته و در داخل هم همیشه میگوید مردم را دسته بندی نکنید، باحجاب وبی حجاب نکنید وکسی که هم رزم شهدا بوده وبا نسل شهدای دفاع مقدس ومدافعان حرم ارتباط داشته با این حرف میخواهد بگوید که شهدا به همه مردم تعلق دارند و این باید در جامعه نهادینه شود.

نیاز امروز جامعه پرداخت خوب به زندگی شهداست/ شهدا به همه مردم ایران تعلق دارند/عاشق حاج قاسم سلیمانی هستم

از تعلق خاطر به شهدا گفتید. کدام جنبه از زندگی شهدا برای شما جذاب و تاثیرگذار است؟ 
ما باید بدانیم که شهدا هم آدم های معمولی بودند مثل خیلی های دیگر. اگر آن ها را آنقدر رویایی تصویر کنیم دیگر دست یافتنی نخواهند بود‌. به نظر من آن بخش از سرگذشت شهدا که‌ از زندگی روزمره خود دل می کنند و برای حفظ دین و میهن جان خود را فدا می کنند بسیار مهم  و تاثیر گذار است. آن زمان بچه هایی بودند که برای رفتن به جبهه شناسنامه خود را تغییر می دادند تا به جبهه بروند در حالی که می دانستند شهید می شوند. شهدای عزیز مدافع حرم هم از همین جنس هستند. آن ها اکثرا دهه شصتی و هفتادی و هم سن من هستند. ما اگر شهدای دفاع مقدس را ندیده ایم و فقط داستان های زندگی آنان را شنیده ایم و تجسم کرده ایم اما حالا داریم زندگی شهدای مدافع حرم را می بینیم و لمس میکنیم. وهمانطور که گفتم درحقیقت شهدای مدافع حرم امتداد و ادامه همان شهدای دفاع مقدس هستند. واقعاً چه چیزی بالاتر از صلابت شلید حججی که به قربانگاه می رفت سراغ دارید ویا زیباتر از چهره شهید معز غلامی که با همه رفاه و دارایی دنیا را رها کرد میتوان پیدا کرد.


بسیار اشاره خوبی به شهدای مدافع حرم کردید. به نظر شما چگونه باید در آثار نمایشی به زندگی شهدای مدافع حرم پرداخت؟
من فکر می  کنم که ما لازم داریم درباره زندگی های شخصی این شهدا بدانیم. چگونگی عملیات ها و اتفاقاتی که در خط مقدم می افتد خوب است اما نیاز جامه امروز ما این است که مردم بدانند چه می شود که یک جوان دهه افتادی از همه چیز دل می کند و به خط مقدم می رود. یه نظر من این تحول را باید بتوانیم به مردن نشان دهیم که مطمئنم برای همه مردم بسیار تاثیرگذار و مهم خواهد بود. بنابراین باید یک فضای رئال و واقعی از زندگی شهدای مدافع حرم ترسیم شود تا مخاطب آن را لمس کند، به نحوی که احساس کند آمده تا برهه ای از زندگی یک فرد را ببینید.


به نظر شما مسئولین و هنرمندان عرصه هنر بخصوص تئاتر هرکدام چقدر سهم دارند تا ما در نهایت شاهد آثار فاخری در این زمینه باشیم؟
به نظر من سهم مسئولین و هنرمندان برابر است. مسئولین باید حمایت های لازم را از هنرمندان و آثار آنان داشته باشند. یکی از کارهایی که مسئولین در این زمینه می توانند انجام دهند اختصاص سالن های شاخص برای اجرای کارهای دفاع مقدس است. سالن هایی که موقعیت‌های خاص و مناسبی داشته باشند و مردم آن ها را به عنوان سالن های اجرای کارهای دفاع مقدس بشناسند. از طرفی هنرمندان نیز باید به دنبال سوژه‌های جدید و متفاوت باشند تا بتوانند مخاطب را به خود جذب کنند. متاسفانه عده ای فکر می کنند که از کارهای حوزه دفاع مقدس حمایت های مالی خوبی صورت می‌گیرد اما اینگونه نیست و لازم است  مسئولان توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشد. و از طرفی هنرمندان با ارائه کارهای خوب بتوانند سرمایه گذار نیز جذب کنند. خوشبختانه خیلی از بازیگران تئاتر علاقه دارند در عرصه دفاع مقدس کار کنند و این کار را با عشق و علاقه انجام می دهند.


به جهشه برگردیم. آیا  جهشه را به جشنواره تئاتر فجر فرستادید؟
ما نمایش "جهشه" را برای جشنواره تئاتر فجر فرستادیم و استقبال هم شد اما علی رغم این استقبال و استقبال مردم،چون در قالب کلیشه هایآنها نبود به بخش مسابقه راه پیدا نکرد. چرا که متاسفانه در فضای جشنواره گاهی اوقات شاهدیم که ارتباطات و لابی گری ها بسیار مهم و تعیین کننده است.

نیاز امروز جامعه پرداخت خوب به زندگی شهداست/ شهدا به همه مردم ایران تعلق دارند/عاشق حاج قاسم سلیمانی هستم
چه حمایت هایی از شما برای نمایش جهشه شده بود؟
بودجه  کار "جهشه" هرچند که خیلی ناچیز بود و حمایت آن از سوی مجموعه روایت فتح بود که جا دارد از این اعتماد مدیران روایت فتح تشکر کنیم. ما در سالن "سرو " روایت فتح اجرا داشتیم ، سالنی که برای چند سال در آن نمایشی برگزار نشده بود،  اما خوشبختانه با استقبال خوبی از سمت تماشاچیان روبرو شد به نحوی که بعد از آن نیز چند اجرا در آن سالن برگزار شد. و در تعاملی که با دوستان مجموعه روایت فتح پیدا کردیم و سایر مراکز وابسته کارهای جدیدی را در این حوزه خواهیم داشت.


چه پیشنهادی برای هنرمندانی که میخواهند در این عرصه برای شهدا کار کنند دارید؟
پیشنهاد من به همکارانم این است که از خاطرات روزمره و ساده رزمندگان و شهدا استفاده کنند. چرا که این خاطرات در عین ساده بودن برای مخاطب جذاب بوده و می ‌توانند پیامهای مهمی را از این طریق منتقل کند. به طور مثال طرح "جهشه" ممکن است ساده باشد اما به دلیل پرداخت خوب و رساندن پیام از خود گذشتگی و ایثار توانست ارتباط خوبی با توده مخاطبین برقرار کند.

 

از اینکه وقت خود را در اختیار شهید نیوز قراردادید سپاسگزارم و امیدوارم در آینده شاهد درخشش بیش از پیش شما در عرصه تئاتر بخصوص در حوزه دفاع مقدس باشیم.
من هم از شما و همکارانتان تشکر می کنم.

 

 


 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 32 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
علی جعفری
| 1396/6/14 - 22:13 |     2     1     |
بسیار بسیار عالی👏👏👏👌👌👌👏👏👏

جانباز
| 1396/6/14 - 22:15 |     2     1     |
آفرین برشهیدخبر که روشی متفاوت را انتخاب کرد وآفرین بر این خانم هنرمند که به خوبی جواب داد وامروز فهمیدم که شهدا را باید جور دیگری معرفی کرد

ناشناس
| 1396/6/15 - 00:59 |     1     0    
پاسخ: شهید خبر هم اولین قدم در زمینه آتش به اختیاری رو برداشت

رضا
| 1396/6/15 - 00:27 |     0     0     |
خوش بحال شهدا که دخترا ........ اینجوری عاشق اونها میشوند


جوادوزین
| 1396/6/15 - 00:57 |     0     0     |
خانوم نجفی از دوستی باشخصیتی مثل شما بسیار خوشبختم
عالی👏👏👏👏👏👏

ناشناس
| 1396/6/15 - 00:59 |     1     0     |
من مطمئنم که اگر در حوزه شهدا خوب کار بشه درصد کمی از مردم هستن که با شهدا نمیتونن انس بگیرن همه شیفته شهادت میشن

بسیجی
| 1396/6/15 - 15:31 |     1     0    
پاسخ: صد در صد
ساخت فیلم و نوشتن کتاب و برپایی موزه و...کارهای موثریه که میشه انجام داد


مهدی
| 1396/6/15 - 02:13 |     0     1     |
ای ول علی مومنی، 
دمت گرم، 
خیلی مشتی بود ، 
جالب مصاحبه کردی، 
کیف کردم،
راستش فکرش رو نمیکردم اینقدر مسلط باشی


ناشناس
| 1396/6/20 - 14:05 |     0     0    
پاسخ: تابلوا خودشه ها حالا : دی

نظری
| 1396/6/15 - 02:14 |     0     0     |
حتما ساخت چنین برنامه هایی باهنرنمایی امثال شما عزیزان کمک بسیار شایانی به شناخت راه وعقیده ومنش شهدای هشت سال دفاع مقدس به جوانان ما خواهد کرد موفق وسرفراز باشید

ناشناس
| 1396/6/15 - 20:58 |     0     0    
پاسخ: اگر روزی مسئولی کار خوبی انجام داد و ازش دلیل کارخوبشو پرسیدن و گفت به احترام شهدا اینکارو انجام دادم میشه بهترین روش برای تبلیغ

ناشناس
| 1396/6/15 - 15:30 |     1     0     |
واقعا هم شهدا به همه تعلق دارن و نمیشه شهدا رو مرزبندی کرد

بنفشه
| 1396/6/15 - 20:57 |     1     0     |
لازم نیست انقدر تلاش کنید شهدا رو معرفی کنید شهدا خودشون معرفی شده هستن

مریم
| 1396/6/15 - 20:58 |     1     0     |
تاحالا اسم این خانم رو نشنیده بودم ولی خیلی ساده بی ریا حرف زده

الهام
| 1396/6/18 - 04:21 |     0     1     |
بسیار عالی

ناشناس
| 1396/6/19 - 15:15 |     1     0     |
اوه همچین صحبت کرده انگار هنرپیشه دست اوله . اصلا چه اهمیتی داره این

ناشناس
| 1396/6/19 - 15:58 |     1     1     |
کی عاشق حاج قاسم نیست؟ البته بیشترش تبلیغاتیه ها

ناشناس
| 1396/6/20 - 01:35 |     1     0     |
از خاطرات روزمره و ساده رزمندگان و شهدا استفاده کنند. چرا که این خاطرات در عین ساده بودن برای مخاطب جذاب بوده و می ‌توانند پیامهای مهمی را از این طریق منتقل کند.

تینا
| 1396/6/20 - 14:05 |     0     0     |
پرداخت خوب به زندگی شهدا یعنی نذاری هر کسی هرچی دلش میخواد بگه اگرچه هرکه از ظن خود شد یار او

ناشناس
| 1396/6/20 - 16:16 |     0     0     |
منهم با انحصاری گردن شهدا موافق نیستم شهدا مال همه هستن و هرکسی اندازه معرفتش از دریای حقانیت شهدا بهره میگیره

ناشناس
| 1396/6/20 - 18:18 |     0     0     |
بابا اگر این شهدا واقعا موثرن اولین تاثیرو باید رو همین هنرپیشه ها بذارن خب!

ناشناس
| 1396/6/21 - 01:46 |     0     0     |
باید یک فضای رئال و واقعی از زندگی شهدای مدافع حرم ترسیم شود تا مخاطب آن را لمس کند، به نحوی که احساس کند آمده تا برهه ای از زندگی یک فرد را ببینید.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   وقتی قهرمان ها قبل از ساخته شدن، مرده اند!
17 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
15 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
  فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  از پاسخ موشکی تا "برجامِ معیوب" و دستور هسته‌ای/ دشمن می‌داند که یکی بزند ده تا می‌خورد
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   شاخصه‌های ۸ گانه استکبارستیزی‌ از نظر بنیانگذار انقلاب
8 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  10هزار نفر از خانواده های شاهد و ایثارگر به عتبات عالیات می روند/بهره برداری از هتل امام رضا(ع) در سال97
10 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   پیام تسلیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در پی شهادت همرزم مسیح کردستان
6 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار