خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  آمریکا قادر به استفاده از گزینه نظامی نیست
  جنگ در این ۲۳ نقطه از ایران جنایت جنگی حساب می‌شود
  هدیه‌ای که یک دانشجو به رهبر انقلاب داد
  دانشجویان در دیدار با «رهبر» چه گفتند؟
  «کاسبان‌ترس» باید شناسایی شوند
  رسایی درباره مدرک‌تحصیلی روحانی چه گفت؟
  سیاه‌نمایی جدید اصلاح‌طلبان
  دیدار جمعی از دانشجویان با رهبر انقلاب
  وزیر سابق و و هدایتی کجا شلاق می‌خورند؟
  خیری ندیده‌ایم از این اختیارها
  روش جدید گروهک منافقین برای فشار به ایران
  روایتی از سهم‌خواهی سیدکاظم شریعتمداری از انقلاب
  آماده‌ایم دقیقاً به شکل فرانسه برجام را اجرا کنیم
  گعده افراطیون اصلاح طلب با گروهک مطرود امام‌خمینی(ره)
  از حمایت صدام تا روابط با خاتمی
  ظریف: آمریکا بازی بسیار بسیار خطرناکی در منطقه به راه انداخته است
  جلیلی: برای هر رفتار آمریکا پاسخی خواهیم داشت
  افتتاح پروژه‌های بزرگ در دوران تحریم پاسخ مناسبی به کاخ سفید است
  رئیس جمهور: آمریکا با ملت ایران جنگ دارد
  نبرد سیاسی و امنیتی امریکا با حجاب زنان ایران
  این شعرخوانی‌ها و بهانه‌های ما برای گریستن
  واشنگتن پست: جنگ با ایران مادر تمام باتلاق‌ها خواهد بود
  نظر زیباکلام درباره توانایی آمریکا در جنگ با ایران
  درخواست رحیم‌پور ازغدی از رئیس و دبیر شورای انقلاب فرهنگی
  لوایحFATF از دستورکار مجمع خارج شد؟
  قفل «روحانی» بر شورای عالی انقلاب فرهنگی
  زخم اشرافی‌گری بر پیکر انقلاب اسلامی
  جبرائیل و میکائیل آن روز به یاری شما نمی‌آیند
  رییسی فقط همین یک کار را بکند
  از دختر مظلوم تا داماد بی‌گناه!
- اندازه متن: + -  کد خبر: 168638صفحه نخست » سیاستیکشنبه، 29 مرداد 1396 - 02:39
بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانمشهیدخبر(شهیدنیوز): خیلی اصرار کردم فرد دیگری وزیر شود اما آخرش تنها ماندم و همه پشتم را خالی کردند و گفتند خودت وزیر شو. حال من باید چه کار می‌کردم. حتی فرزندان شهدا نیز از من خواستند و من نمی‌توانم در مقابل آنها بی‌تفاوت باشم.
  

 بیژن نامدار زنگنه وزیر پیشنهادی نفت در جلسه رأی اعتماد به کابینه دوازدهم در مجلس طی سخنانی اظهار داشت: در کشور ما هنگامی که از نفت صحبت می‌کنیم قطعاً نفت یک کالا نیست، نفت و به تبع آن وزارت نفت دارای ابعاد اقتصادی، سیاسی، سیاست خارجی، بازرگانی خارجی، فنی صنعتی و حتی امنیت ملی است. حتی در مسیر توسعه اقتصاد غیرمتکی به نفت هم صنعت پتروشیمی نقش تعیین‌کننده دارد و قریب به 98 درصد انرژی اولیه کشور از نفت و مشتقات آن تهیه می‌شود که بخش عمده منابع ریالی بودجه کشور هم به طور مستقیم و غیرمستقیم از طریق نفت تأمین می‌شود. 

وی در ادامه افزود: اهمیت عظیم نفت در کشور ما باعث شده دشمن در برخورد با جمهوری اسلامی بیش از هر موردی به اعمال تحریم و اشکال‌تراشی بر علیه صنعت نفت پا می‌فشارند و صنعت نفت و به تبع آن همکاران و مدیرانش، رزمندگان و مجاهدان خط مقدم جبهه مبارزه با دشمن هستند. 

وزیر پیشنهادی نفت، تصریح کرد: در این روزها که فرصت شد به دلیل رأی اعتماد فرصت بیشتری در خدمت نمایندگان باشیم در کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها و دیگر اجتماعات بر نکاتی تأکید شد، بر توسعه میدان‌های مشترک، تسریع در انعقاد قراردادهای نفتی، پرهیز از خام‌فروشی، حمایت از ساخت داخل، مدیریت نیروی انسانی و مسائلی که بعداً به آن اشاره خواهم کرد مورد تأکید قرار گرفت.

زنگنه با بیان اینکه برنامه‌ای که به شما نمایندگان ارائه کردم برنامه منسجم و روشنی است، افزود: در این برنامه بر اساس آ‌نچه که معاون نظارت سیاست مجلس بررسی کرده گفته شده که 47 درصد برنامه پیشنهادی با احکام بالادستی منطبق و 40 درصد همسو و در هیچ موردی مبنی بر مغایرت برنامه‌ها با اسناد بالادستی یافت نشده و به 13 درصد از موارد در برنامه به اسناد بالادستی اشاره نشده است نه اینکه مغایرت داشته باشد.

وی گفت: اعتقادم این است که وزیر نمی‌تواند گرچه گفته شده وزیر باید برنامه دهد اما وزیر که نمی‌تواند برنامه بدهد لذا برنامه آن چیزی است که در قانون تصویب و به ما ابلاغ می‌شود و ما موظف به اجرای آن هستیم و آنچه که ما ارائه می‌کنیم راهکارها و راهبردهایی است که برای اجرای اهداف کمی و کیفی مصوب در قانون مجلس و بودجه‌های سنواتی ذکر می‌شود لذا بنده همه آن اسناد بالادستی از سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری تا قانون برنامه ششم و موارد دیگر را ذکر کرده و نسبت به اجرای آن تأکید داشتم.

وزیر پیشنهادی نفت بیان کرد: مهمترین چیزی که در نفت باید به آن توجه کنیم سرمایه‌گذاری در صنعت نفت است، سرمایه‌گذاری برای توسعه میدان‌های مشترک به طوری که ما میدان‌های مشترک متعددی داریم که در برنامه‌ام به صراحت نوشته‌ام تمام اینها باید در این 4 ساله تعیین تکلیف شود و هیچ میدان مشترکی نباید باشد که بلاتکلیف بماند و سرمایه‌گذاری است که باید انجام بگیرد همین‌طور ما به دنبال عقد قراردادهای جدید نفتی اشاره کرده‌ام به انعقاد قراردادهای جدید نفتی، با هدف توسعه این میادین با افزایش ضریب بازیافت از مخازن با بکارگیری فناوری‌های نوین و جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و ایجاد اشتغال هستیم.

زنگنه در ادامه اظهار داشت: اگر بخواهیم صنعت نفتمان پیش برود طی برنامه‌ای که همه شما ما را متعهد به اجرای آن می‌دانید باید ظرف 5 سال آینده 200 میلیارد دلار در صنعت نفت سرمایه‌گذاری شود و از این مقدار نزدیک به 120 میلیارد دلارش از منابع خارجی جذب شود و اگر بخواهیم این مقدار منابع خارجی را جذب کنیم و به همراه سایر منابع در بخش‌های بالادستی و پایین‌دستی می‌توانیم یک رونق در اقتصاد ایران ایجاد کنیم. اگر بخواهیم در خوزستان تحرک ایجاد شود باید طرح‌های توسعه میدان‌های نفتی و طرح‌های توسعه بازیافت نفت در میدان‌های در حال بهره‌برداری را اجرایی کنیم و این سرمایه‌گذاری‌های دهها میلیارد دلاری، صدها هزار اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در کشور ایجاد خواهد کرد.

وی اضافه کرد: درست است که صنعت نفت یک صنعت اشتغالزا در دوران بهره‌برداری نیست اما در دوران اجرای طرح‌هایش به شدت صنعت اشتغالزا اثرگذاری است و آن چیزی است که باید برای آینده کشور بدان توجه کنیم و انجام دهیم و گرنه منابع مشترک ما هدر می‌رود و منابع موجود از بین می‌رود و به شدت افت تولید پیدا خواهیم کرد.

وزیر پیشنهادی نفت یادآور شد: افزایش تولید نفت و گاز با هدف افزایش سهم ایران در بازارهای جهانی است، ما در سیاست‌های کلی نظام که در سال 79 ابلاغ شده یک بندی داریم که رهبری ابلاغ کردند و آن بند می‌گوید که افزایش ظرفیت تولید صیانت شده نفت متناسب با ذخایر موجود و برخورداری کشور از افزایش قدرت اقتصادی، امنیتی و سیاسی است لذا گفته شده است که باید افزایش تولید داده شود و متناسب با ظرفیت تولید و ذخایر سرمایه‌گذاری شود به طوری که ما سومین ذخایر نفت دنیا را داریم ولی مقدار و ظرفیت تولیدمان بسیار پایین است و این کار با چه هدفی انجام می‌گیرد که در این سیاست‌ها گفته شده برخورداری کشور از افزایش قدرت اقتصادی و نه فقط اقتصادی بلکه امنیتی و سیاسی یعنی نفت تنها یک مقوله اقتصادی نیست بلکه رابطه تولید ما با سایر کشورهای همسایه برای ما جایگاه قدرت و سیاسی ما را رقم می‌زند. 

زنگنه با بیان اینکه در بخشی از راهکارهایم گفته‌ام که اتمام فازهای پارس جنوبی تمام خواهد شد و فاز 11 نیز در مرحله تخلیه طبیعی قرار می‌گیرد همچنین تأکید شده که بازسازی و نوسازی تأسیسات نفتی انجام خواهد شد که این کار نیازمند دهها میلیارد سرمایه‌گذاری است، ادامه داد: احداث پایانه نفتی در دریای عمان، اجرای جهش دوم پتروشیمی که اگر نخواهیم خام‌فروشی کنیم باید تولید پتروشیمی انجام دهیم به طوری که وقتی در سال 76 وارد نفت شدم تولید پتروشیمی ما یک میلیارد دلار بود و هنگامی که در سال 84 از وزارت نفت خارج شدم در یکی، دو سال آینده و طی طرح‌هایی که اجرایی شد ظرفیت تولید پتروشیمی ما به نزدیک 20 میلیارد دلار رسید و اگر پتروشیمی نبود ما تحریم‌ها را با دشواری می‌توانستیم پشت‌سر بگذاریم. 

وی یادآور شد: در سال‌هایی که ما بودیم نزدیک 9 میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی کشور اضافه شده و با برنامه‌ای که داریم تولید پتروشیمی به بالای 40 میلیارد دلار خواهد رسید.

وزیر پیشنهادی نفت افزود: طبق برنامه پیش‌بینی شده که ظرفیت تولید پالایشگاه‌ها از 1.7 میلیون بشکه به 3 میلیون بشکه برسانیم، هیچ وقت نگفتیم که در سال 96 طرح سیراب به اتمام و بهره‌برداری می‌رسد، یک چیزهایی از قول نقل می‌شود که گفته نشده و اینها مباحث دیگری است.

زنگنه گفت: یکی دیگر از برنامه‌های ما این بوده که گازی نداشته باشیم که در مشعل بسوزد که اکنون در حال انجام طرح‌های متعددی هستیم و یکی از این طرح‌ها در منطقه بهبهان در حال انجام است فقط این یک طرح 3 میلیارد دلار توسط بخش غیردولتی برای آن سرمایه‌گذاری در حال انجام است. همچنین NGL 3100 در دهلران در حال انجام است و 3200 در غرب کارون انجام می‌گیرد به طوری که هر کدام از اینها حدود یک میلیارد دلار هزینه دارد.

وزیر پیشنهادی نفت با بیان اینکه یکی دیگر از راهبردهای جدی ما نقش‌آفرینی جدی در صادرات گاز است، اظهار داشت: برخی دوستان در این روزها می‌گویند وزارت نفت در صادرات گاز هیچ کاری نکرده، برادران وقتی زمانی محتاج گاز داخلی بودیم و می‌گفتند کمبود گاز داشتیم چه چیزی را صادر کنیم اکنون که گاز را تولید کرده‌ایم و برداشتمان از پارس جنوبی دو برابر شده و ظرف دو سال آینده دوباره نزدیک به 170 تا 180 میلیون مترمکعب گاز جدید اضافه می‌کنیم می‌توانیم صادر کنیم و اکنون نیز صادرات به عراق را شروع کردیم و تا آخر سال هم خط دوممان شروع می‌شود و به بقیه جاها نیز می‌توانیم صادر کنیم لذا برای LNG هم باید این کار را انجام دهیم که ما الان حدوداً 10 میلیارد مترمکعب صادرات داریم و آنچه که در برنامه نوشته‌ایم این است که این را به 70 میلیارد مترمکعب برسانیم.

وی بیان کرد: طرح‌های ساخت داخل که موردنظر نمایندگان است در این باره کارهای بزرگی انجام دادیم و آخرین قرارداد به ارزش 600 میلیون دلار برای ساخت لوله‌های بدون درز مقاوم در مقابل خوردگی با یک شرکت ایرانی و خارجی بستیم که در آینده و ظرف سه سال با این قرارداد سازنده این نوع لوله‌ها خواهیم شد که به اسم آن شرکت خارجی این لوله‌ها قابل صادرات و عرضه در بازارهای جهانی خواهد بود و خود ما هم برای همیشه خودکفا خواهیم شد. همچنین قراردادهایی که برای ساخت مته و لوله‌های بدون درز و تجهیزات درون‌چاهی و غیره نیز منعقد شده است.

زنگنه با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه‌های ما گازرسانی به شهرها و روستاهای باقیمانده در کشور هستند، گفت: از اول تاریخ تا شروع این دولت به 14 هزار روستا گازرسانی شده بود اما در این سه سال به 9 هزار روستا گازرسانی شده و گازرسانی به 5 هزار روستا هم در دستور کار است و انشاءالله این گازرسانی به روستاها نیز به اتمام خواهد رسید. یکی دیگر از برنامه‌های ما تکمیل شبکه اصلی گازرسانی کشور و اجرای طرح‌های بهینه‌سازی مصرف سوخت، تربیت مدیران نفت و غیره است. 

وزیر پیشنهادی نفت با بیان اینکه باید به معیشت کارکنان نفت توجه کنیم، اظهار داشت: فکر نکنیم که باید با آنها مشابه یک اداره کل برخورد کنیم، ما نفت را اجبار کرده‌ایم که در عین حال که بنگاه اقتصادی و شرکت است باید دولتی باقی بماند پس وقتی این گونه شد باید با قواعد شرکت‌ها کار کند. بنده وقتی که در سال 84 وزارت نفت را ترک کردم کل نیرو‌های قراردادی و رسمی حدود 120 هزار نفر بودند اما وقتی که به این وزارتخانه بازگشتم و با توجه به اینکه عمده پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها واگذار شده بود نیروی انسانی نفت 220 هزار نفر بود یعنی 100 هزار نیرو بدون اینکه کار ما اضافه شود افزوده بودند و در عین حال کار هم کم شده بود لذا حل این معضل خودش کار بزرگی است. 

وی یادآور شد: به مسئولیت‌های اجتماعی نفت نیز توجه جدی داریم و از جمله مهمترین کارهایی است که باید انجام بگیرد، افتخار می‌کنم و خدای متعال را شکر می‌کنم که این دفعه جزو اولین دفعاتی است که وزیر نفت می‌آید اینجا رأی می‌گیرد و نمایندگان مناطق نفت‌خیز اکثر قاطعشان از وزیر نفت حمایت می‌کنند. یکی از دلایل این امر این است که به مسائل اجتماعی حوزه مأموریتمان توجه کردیم، ما نشان دادیم که علاقه‌مند زندگی مردم همراه و کنار دستمان هستیم و این نیست که آنها را مزاحم بدانیم زیرا آنها دوستان، همراهان و عزیزان ما هستند و باید نسبت به بهبود زندگی آنها توجه کنیم و این هم مطلب بسیار مهمی است که انشاءالله با قدرت ادامه خواهیم داد.

زنگنه افزود: اینکه ما بتوانیم چنین سرمایه‌ای را جذب کنیم جز با همدلی و همراهی همه تحت رهبری مقام معظم رهبری عملی نمی‌شود. ما می‌توانیم مخالف هم باشیم اما در حوزه منافع ملی باید یکدیگر را همراهی کنیم.

وی ادامه داد: 4 سال پیش که به اینجا آمدم تا رای اعتماد بگیرم وقتی صحبتم تمام شد و به راهرو رفتم آقایان زاکانی و نادران که مخالفان جدی من بودند را را دیدم و به آقای نادران گفتم ما با هم مخالف باشیم اما از هم متنفر نباشیم که او گفت نه متنفر نیستم و من هم گفتم انشاالله که اینطور باشد. چندی بعد در مسیر کار خود و در سال 93 از او و آقای توکلی برای حل مشکلات کمک خواستم و این دو بزرگوار مردانه و قویا به من کمک کردند که جای تشکر دارد که این در حالی بود که این افراد از نظر سیاسی مخالف من بودند. ولی در جهت منافع ملی به من کمک کردند.

وزیر پیشنهادی نفت با بیان اینکه وقتی بحث منافع ملی به وسط می‌آید همه باید کار کنیم و من این روزها در مجلس خیلی خوشحال هستم. بنده 9 بار از مجلس رای اعتماد گرفتم و اینبار لذت‌بخش‌ترین دفعه آن است زیرا آنها در چارچوب منافع ملی و مدنی حرف می‌زنند.

زنگنه گفت:‌ما باید با هم باشیم تا کشور توسعه پیدا کند. مذاکره راه حل مشکلات است نه مخاصمه. ما باید مواضع‌مان را نگه داریم اما با هم همکاری کنیم. من 10ها ساعت با آقایان دهقان، بحرینی، امیرآبادی فراهانی، نجابت، توکلی و نادران بر سر قراردادهای نفتی جلسه گذاشتیم و نظرات‌شان را دخالت دادم و آن قراردادها را اصلاح کردم. این روش، روشی است که کشور ما را پیش می‌برد.

وی خاطرنشان کرد:‌امام (ره) بعد از عقد دختران و پسرانی که پیش‌شان می‌رفتند فقط یک جمله سه کلمه‌ای می‌گفتند و می‌فرمودند با هم بسازید. در جامعه هم ما باید با هم بسازیم. ممکن است با هم اختلاف سلیقه داشته باشیم اما باید با هم ایران را بسازیم. ما دشمنان سرسخت و بدذاتی در منطقه وجهان داریم. ولی اگر همه با هم باشیم بر آنها غلبه می‌کنیم. 

وزیر پیشنهادی نفت اظهار داشت: افزایش تولید و صادرات نفت با مجموعه سیاست نظام، مطابق است. 

زنگنه در پاسخ به سؤالی در خصوص باشگاه نفت نیرو اظهار داشت: 4 سال است وزیر نفت هستم و صدها هزار میلیارد تومان پول از دستم عبور کرده ولی برخی فقط چسبیده‌اند به باشگاه نفت نیرو. این باشگاه یک مؤسسه غیرانتفاعی و غیردولتی است که در سال 91 توسط بنده و برخی دوستان ثبت شد.

وی افزود: در سال 91 که این باشگاه را ثبت کردیم در خواب هم نمی‌دیدیم سال بعد کسی مثل آقای روحانی بیاید و در انتخابات پیروز شود و ما دوباره وزیر شویم و اصلا تصورش را نمی‌کردیم. ما آمدیم و گفتیم یکسری آدم‌هایی که تخصص در نفت و نیرو دارند که جمع‌مان 200 نفر هم نمی‌شود دور هم جمع کنیم و جلسه بگذاریم و نه پول و نه هدیه‌ای از دولت نمی‌گیریم. 

وزیر پیشنهادی نفت گفت: من نه مدیرعامل و نه رئیس هیأت مدیره این باشگاه نیستم و فقط عضو هیأت مؤسس آن هستم و نمی‌دانم چرا برخی دوستان حساس هستند. شما که 4 سال است این موضوع را می‌دانید و اگر خلاف بود به قوه قضائیه و کمیسیون اصل نود می‌گفتید اما انگار یک کشف جدید است و اصلا این باشگاه چه تاثیری در سیاست‌های وزارت نفت داشته. فقط ماهی یک بار جلسه می‌گذارند و یک نفر سخنرانی می‌کند که متن آن هم در سایت گذاشته می‌شود. حالا چرا برخی دوستان نگران این هستند دلیلش را نمی‌دانم.اگر هم این باشگاه منحل شد با اجازه ولایت اموالش به یک مؤسسه دانشگاهی واگذار می‌شود. 

زنگنه تصریح کرد: می‌گویند شبانه قرارداد آزادگان را فسخ کردید. نمی‌دانم روز و شب آن را از کجا فهمیدند. اما یک نفر که موظرف بود قراردادی را انجام دهد آن را انجام نمی‌داد و ما را معطل می‌کرد و ما هم خودمان آن را انجام دادیم و کار صورت گرفت.

وی تاکید کرد: می‌گویند 50 میلیارد دلار وام بی‌بهره به نفت داده‌اند. مگر بانک مرکزی وام بی‌بهره به کسی می‌دهد؟ خیر بلکه با اشد امکان بهره آن را می‌گیرد. 

وزیر پیشنهادی نفت ادامه داد: می‌گویند تولید را اضافه نکردید و فقط تولید قبل از تحریم‌ها بوده اگر  می‌خواهید با من مخالفت کنید چرا مجاهدت هزاران کارگر صنعت نفت را ندیده می‌گیرید. فکر می‌کنند تولید نفت مثل باز کردن شیر آب است. در حالی که زحمت‌ها و مجاهدت‌ها شده که یک میلیون تولید نفت ما برگشته است البته آقای ظریف هم زحمات زیادی در این راه کشید. و من دست آقای ظریف را می‌بوسم که من را از ته چاه بیرون کشید و دست ما را باز کرد تا تولید کنیم.

زنگنه افزود: دشمنان می‌خواستند تولید ما را فریز کنند ومن ایستادم. اما برخی می‌گفتند زنگنه می‌خواهد ارزان فروشی کند ولی من گفتم گردن من را هم بزنید نمی‌گذارم سهم ایران در بازار جهانی را از بین ببرد و سهم‌مان را پس گرفتم. لذا اگر نمی‌خواهید این صنعت را بالا ببرید بر سر بچه‌های صنعت نفت نزنید. 

وی تصریح کرد: می‌گویند برنامه ارائه شده همان برنامه سال 92 است. این یعنی این برنامه را نخوانده‌اید. همه ارقام این برنامه اعداد و ارقام برنامه ششم  توسعه است. 

وزیر پیشنهادی نفت خاطرنشان کرد: می‌گویند نمایندگان ادوار را استخدام کردید. خب هر دوره‌ای که تمام می‌شود یکی از دغدغه‌های هیأت رئیسه مجلس این است که با وزرا جلسه می‌گذارد تا این نمایندگانی که کاری ندارند را به کار گیرند. خب نماینده‌ای که کار ندارد چه شود آیا باید در جامعه رها شود؟ اگر نماینده‌ای نگران شغل آینده خود باشد حتی در حد یک حقوق دولتی هزار مفسده دیگر ایجاد می‌شود. لذا من هم افتخار می‌کنم که تعدادی از این نمایندگان ادوار را به کار گرفتم و این کار مخفیانه نیست.

زنگنه گفت: از طرفی عقل سیاسی به من می‌گوید که استفاده از نماینده ادوار برای من رای اعتماد نمی‌آورد بلکه علیه من کار می‌کند زیرا رقیب نماینده فعلی است اما مصلحت ملی چیز دیگری است.

وی خاطرنشان کرد: بنده خیلی اصرار کردم فرد دیگری وزیر شود اما آخرش تنها ماندم و همه پشتم را خالی کردند و گفتند خودت وزیر شو. حال من باید چه کار می‌کردم. حتی فرزندان شهدا نیز از من خواستند و من نمی‌توانم در مقابل آنها بی‌تفاوت باشم. 

وزیر پیشنهادی نفت با ذکر خاطره‌ای اظهار داشت: در سال 75 المپیک جهانی کشتی در آمریکا بود. رسول خادم قهرمان ما مدال طلا گرفت و در یک کار غیرمنتظره 4 گوشه زمین را بوسید واعلام کرد که می‌خواهد مربیگری کند اما 2-3 سال بعد در مسابقات جهانی دوباره دیدیم که با دوبنده به روی تشک رفت. گفتیم چه شد گفتند اگر آقا رسول نمی‌آمد کسی را در سنگین‌وزن نداشتیم و نمی‌توانستیم مدال بگیریم.

زنگنه ادامه داد: به هر حال رسول خادم در آن مسابقه باخت اما با مدال نقره او ایران قهرمان شد. من آنجا این درس را از آقای خادم گرفتم که برای عزت و سربلندی ایران آدم باید از آبروی خودش هم بگذرد

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 58 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 32)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
عطیه
| 1396/5/29 - 14:18 |     4     0     |
خاک برسرم جلو دوربیا تو روز روشن عین .......... دروغ گفتن آخه اونم تو دولت راستگویان؟

ناشناس
| 1396/5/30 - 16:41 |     1     0    
پاسخ: حالا انگار کی هست و جز .......... چه کرده
ناشناس
| 1396/6/1 - 16:49 |     0     0    
پاسخ: دروغ که حناق نیست کنتورم که ندارهکرم
| 1396/5/29 - 14:35 |     4     0     |
نیست آخه خیلی از بچه های شهدارو تو وزارت نفت و توابعش مشغول به کار کرد و الان هیچ بچه شهیدی بیکار نیست...

سینا
| 1396/5/29 - 14:43 |     3     0     |
ازکی تاحالا بچه های شهدا با یک ..........و ..............گاوبندی دارن؟ محاله محال.

حسین سرمدی
| 1396/5/29 - 15:04 |     2     0     |
یا من بچه شهید نیستم یا اینکه این دروغ میگه دیگه! من کاملا مخالف حضورشم.

عزیزمی به ملا
| 1396/5/29 - 15:07 |     4     0     |
عزیزم تو که نماینده ها رو میذاری سر کار و برای بی شغل ها شغل میاری عزیزم، بچه های شهدا رو هم بذار دیگه عزیز وزیر دلبند!

ناشناس
| 1396/5/29 - 23:06 |     3     0     |
سلام من فرزند جانباز هفتاد درصد و ازاده ده ساله هستم دو سال پیش مدرک مهندسی شیمی رو گرفتم قاعدتا محل کار من باید پتروشیمی و پالایشگاه یا وزارت نفت باید باشه شما برو ببین تو این دوسال بک پتروشیمی یا پالایشگاه کوچکترین سهمیه استخدامی به بچه های شاهد و ایثارگر ندادن درحالی که بقیه وزارت خانه یا سازمان در استخدام های جامع سهمیه میدن یعنی ما گناه کردیم رشته مرتبط با این وزارت خانه خوندیم شما برو بنیاد شهید بالاترین درصد بیکاری کسای هستن یا مهندسی نفت خوندن یا مهندسی شیمی
اگه میتونین یه پیگیری بکنید از نماینده ها

ناشناس
| 1396/5/30 - 18:11 |     1     0    
پاسخ: تا کنون فرزندان شهداء چندین بارتجمع کرده اند.وهمه درجریان خواسته های عقلانی ومنطقی وقانونی این عزیزان هستند.ولی تاکنون مشکلات این عزیزان حل نشده است.درشرکت های واگذار شده به بخش خصوصی یا شبه دولتی یا خصولتی با توجه به اینکه مجلس ازلحاظ قانونی تصویب کرده است که قوانین ومقررات ایثارگران اجراء شوددرشرکت های واگذارشده.ولی هیچکدام ازاین قوانین اجرایی نمی شود.درصورتیکه این عزیزان ازکارمندان رسمی وایثارگرمیباشند.به عنوان نمونه درشرکت شبه دولتی پتروشیمی بندرامام ایثارگران به خصوص رزمندگان هیچگونه ارتقاء شغلی ندارنند.وباسابقه بیش از28سال .بیش ازپانزده سال هست که فروزن هستند.وهیچگونه ارتقاء شغلی ندارنند.

ناشناس
| 1396/5/29 - 23:07 |     2     0     |
تمام نقشه ایثارگران از حذف بچه های جبهه از دریافت حقوق

از بنیاد شهید برای اینست که :

به ثروت بیشتری برسد .

مثلاً بنیاد شهید با بودجه اداره می شود .

ایثارگران و کمسیون اصل ۹۰ همه تلاششان اینست که :

تعداد جانبازان بنیاد شهید را کمتر نمایند .

تا خودشان بتوانند به حقوق ماهیانه حداقل ۵۰۰ ملیون تومان دست

بیابند ؟!

و با فقیر نمودن رزمندگان و جانبازان بالاخص ۵% جبهه

به این اهداف مال اندوزانه خودشان می رسند ؟!

رضایی منش
| 1396/5/30 - 18:11 |     1     0    
پاسخ: بسمه تعالی.
اززمان وزارت آقای زنگنه وزیرمحترم نفت هیچکدام ازقوانین ومقررات ایثارگران اجراء نمیشود. ایثارگران هیچگونه ارزشی ندارنند.وهمه چیزدرحد حرف وشعار خالی است.


ناشناس
| 1396/5/30 - 01:59 |     3     0     |
گردن اون کسایی که خواستند تو بمانی بشکنه حالا هرکی میخاد باشه

مهدی
| 1396/5/30 - 16:05 |     1     0     |
کدام فرزندان شهدا؟ کاش اسم 10 نفر را به عنوان نمونه از یک مشت خروار میاورد آدم دلش نمی سوخت به اسم ما چه میکنن

پری
| 1396/5/30 - 16:40 |     1     0     |
وای آره منم میخوام تو بمونی. الکی مثلا من فرزند شهیدم و تو منو فرستادی سر کار یا قراره بفرستی!

ناشناس
| 1396/5/30 - 18:10 |     1     0     |
امروز روز عمل به وعده است آقای زنگنه

servina
| 1396/5/31 - 12:26 |     1     0     |
آقای زنگنه هندون می زاری حداقل کالشو بزار اگه واقعا به فکر بچه های شهدا بودی و هستی حداقل دستور تبدیل وضعیت هاشون بدید والا ما که دلخوشی از شما ندیدیم موندم کدوم شیر پاک خورده ای ازت حمایت کرده حداقل واسه ما یکی فیلم بازی نکن سناریوشو خودمون تا تهش خوندیم .امیدوارم حداقل توی این چهار سال وضعیت ما بهتر بشه و خون به جگر نشیم .

ناشناس
| 1396/6/2 - 18:03 |     0     0    
پاسخ: یکی از نمایندگان مجلس درباره قراداد IPC گفت: این قرارداد ضد منافع‌ ملی، اقتصاد مقاومتی و برخلاف قانون است چرا که طبق ماده ۱۲۵ برنامه پنجم توسعه باید برای ارائه و صدور هرگونه مجوز اکتشاف، بهره‌برداری و توسعه بودجه سنواتی دیده شود که در این مورد بودجه سنواتی در بودجه ۹۵ دیده نشده است.

ناشناس
| 1396/5/31 - 16:08 |     1     0     |
حالا انگار ژنرال کی هست که بچه های شهدا براش وقت بذارن! ما وقتمون عزیز تر از این حرفاست.

فرزانه
| 1396/6/1 - 00:21 |     1     0     |
شهید خبر چرا انقدر سانسور میکنی؟؟؟چرا نظرمنو منتشر نمیکنی؟؟؟

ناشناس
| 1396/6/1 - 15:30 |     0     0    
پاسخ: استاد تمام سانسوره حاج داووددددددددد
ناشناس
| 1396/6/2 - 18:02 |     0     0    
پاسخ: خاکبرسر این مجلس که به این یارو دوباره رای اعتماد داد

ناشناس
| 1396/6/1 - 00:51 |     1     0     |
باشه شما سوپرمن اصلا
ببینیم در چهار سال دوم چه...میکنی

خرزوخان حامی زنگنه
| 1396/6/1 - 15:32 |     0     0     |

زنگنه و بچه های شهدا؟ تورو خدا یکی دوتا ازونارو نه اصلا 10 تاشونو بگید. کدوم بچه شهیدی اخه چرا از اسم شهدا سو استفاده میکنید


محمد عندلیبی خیر
| 1396/6/1 - 16:49 |     0     0     |
آقا من همین الان یه استعفاییه نوشتم که نه بابام شهید شده و نه فرزند شهیدم والسلام

ناشناس
| 1396/6/2 - 18:00 |     0     0     |
وزیر صاحب برنده دیگه بالاخره
باید حرفهای برندینگ بزنه

ناشناس
| 1396/8/11 - 23:33 |     0     0     |
32 نظر غیر قابل انتشار ...


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  جنگ بعدی ۷ دقیقه است

  عکس/ استراحت جهادی

  عکس/ ایستگاه جانبازی

  کربلای جبهه‌ها یادش بخیر

  عقب‌نشینی شاه بحرین از لغو تابعیت صدها بحرینی

  وقت کشی اشغالگران بی فایده است

  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  مذاکره سم است؛ جنگ هم نمی‌شود/ گزینه قطعی ملت ایران مقاومت است
33 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   ۲۰۳۰ چگونه برای غرب سرباز تربیت می‌کند؟
29 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
  جانشین و معاون هماهنگ کننده کل سپاه منصوب شدند
20 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   حجاب امنیتی است / بی قانونی علیه قانون؟!
16 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  حاج‌احمد شهید شده است!
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   با افزایش معرفت جامعه، گفتمان های انقلابی را تقویت کنید/ همراهی طلاب و بزرگان حوزه با نهضت امام(ره) جزو وظایف ذاتی و هویتی حوزه بود
14 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  دشمنان دیگر توان و ظرفیتی برای فعال کردن ندارند
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   عباس عبدی: ترامپ اهل مذاکره نیست و تماس با او مفید نیست ولی باید مذاکره کنیم
10 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  منطقه به یک میدان آتش بالقوه برای آمریکایی‌ها تبدیل شده است
15 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 2، غیر قابل انتشار: 3)
   جملات قصارتان را کجای دلمان بگنجانیم؟
13 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار
  آفات همنشینی و دوستی در کلام امام هادی(ع)