خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 166858صفحه نخست » بنیاددوشنبه، 16 مرداد 1396 - 21:54
کیفیت اعزام حجاج جانباز در گفتگو با اسلام کریمی؛
بنیاد شهید و امور ایثارگران و بعثه مقام معظم رهبری برای رفاه حجاج جانباز بسیج شدند
بنیاد شهید و امور ایثارگران و بعثه مقام معظم رهبری برای رفاه حجاج جانباز بسیج شدندشهیدخبر(شهیدنیوز): هماهنگی های لازم توسط سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری(مدظله)انجام و امکانات ویژه پیش بینی شده است تا مشکلی برای جابجایی پیش نیاید. در عربستان تمام امکانات مورد نیاز جابجایی با هماهنگی سازمان و بعثه فراهم شده و بهترین کیفیت ها اراده شده است.
  


حج امسال در حالی برگزار می شود که  یاد و خاطره حادثه تلخ منا در اذهان مسلمانان باقی و جاریست.از میان حجاج ایرانی امسال حدود 6 هزار نفر از جامعه ایثارگری هستند که البته این میزان با در نظر گرفتن اختصاص سهمیه دو نفر از هر خانواده های شهدای حادثه منا است.
اولین اعزام جانبازان هشت سال دفاع مقدس، دوشنبه شانزدهم مرداد ماه با حضور 49 جانباز و اعزام کاروان دوم با حضور 59 جانباز دوران دفاع مقدس انجام خواهد شد.
 در این راستا گفتگویی داشتیم با دکتراسلام کریمی مدیر کل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران که می خوانید:


آقای کریمی امروز شاهد اعزام اولین کاروان به زیارت خانه خدا هستیم درخصوص کاروان های اعزامی حج تمتع جانبازان توضیح دهید؟ 
امسال دو  کاروان ویژه با حضور 108 نفر از جانبازان برای زیارت خانه خدا اعزام خواهند شد.جانبازان عزیزی که به تأکید مقام معظم رهبری الگوهای جامعه ما هستند. کاروان اول با مدیریت آقای سعیدی، دوشنبه شانزدهم به مقصد مدینه منوره  اعزام می شوند. در این کاروان 49  نفر از جانبازان عزیز به همراه همراهان و  همسرانشان حضور دارند. کاروان دوم 121 نفر هستند که شامل 59 نفر از جانبازان عزیز  به همراه همسر و یک نفر همراه هستند. البته تعدادی از عوامل پزشکی و خدماتی نیز این کاروان ها را همراهی می کنند. کاروان اول در روز شنبه ۲۱ مرداد ماه در مسجد شجره لباس احرام پوشیده ومدینه را به مقصد مکه ترک می کند و کاروان دوم روز یکشنبه وارد مدینه شده و تا 6 روز در این هتل جایگزین می شود.  هتل های محل اسکان حجاج ایثارگر در مکه در کنار هم می باشند. الحمدلله تمهیدات خوبی اندیشیده شده تا جانبازان عزیز ما بتوانند با آسایش خاطر اعمال را انجام دهند و یک حج ابراهیمی خوب داشته باشند.

 سهمیه حج امسال برای جامعه ایثارگری وخانواده های شهدا به چه صورتی است؟
در کل سهمیه ما 6هزار نفر است که نسبت به دوره قبل 2 هزار نفر افزایش سهمیه داشتیم. نزدیک به 5500 نفر فیش دریافت کرده اند ولی با توجه به محدودیت کاروان ها یک سری از عزیزان هنوز نتوانستند فرایند ثبت نام کاروان ها را انجام دهند که اگر شرایطی فراهم شود قریب به 6هزار نفر را اعزام خواهیم کرد. در بحث خانواده های شهدای گرانقدر حادثه منا، با توجه به توافق سازمان حج و بنیاد شهید مبنی بر در نظر گرفتن دو سهمیه برای خانواده های معظم شهدای منا، قریب به 100 نفر ثبت نام کردند. به همه خانواده های شهدای منا اعلام کرده ایم ولیکن برخی از خانواده ها که شرایط روحیشان فراهم نبود و امسال آمادگی اعزام نداشتند، ان شاءالله در سفرهای عمره و یا اینکه در حج تمتع سالهای بعد در خدمتشان خواهیم بود.

باتوجه به شرایط خاص اغلب جانبازانی که اعزام میشوند که قریب به اتفاق آنها جانباز ۷۰ درصد هستند، چه تمهیدات پزشکی و درمانی برای ایشان در نظر گرفته شده است؟ 
با همکاری خوب بنیاد شهید و سازمان حج تلاش شده تا امکانات رفاهی حداکثری برای جانبازان عزیز فراهم شود. در کاروانهای امسال دو پزشک ایشان را همراهی می کنند تا بتوانند مشکلات جانبازان عزیز را رفع نمایند. همچنین یک نفر به عنوان ویلچیرساز، امور ویلچیر این عزیزان را انجام می دهد.خادمین دیگری هم هستند از جمله کسانی که تجربه خدمت رسانی در مراکز آسایشگاهها به جانبازان را دارند. 
ما از روزی که شروع به ثبت نام این عزیزان کردیم، معاونت بهداشت و امور ایثار گران بنیاد شهید، به اتفاق پزشکان اعزامی تمام پرونده و شناسنامه پزشکی جانبازان را بررسی کردند و بر اساس آن داروها و امکانات مورد نیاز را در نظر گرفتند. این امکانات از طریق هلال احمر، سازمان حج و خود معاونت بهداشت  بنیاد فراهم شده است که آنجا هیچ مشکلی پیش نیاید . 

بنیاد شهید و امور ایثارگران و بعثه مقام معظم رهبری برای رفاه حجاج جانباز بسیج شدند

چه امکاناتی برای محل اسکان و حمل و نقل جانبازان در هتل ها وحمل ونقل شهری در نظر گرفته شده است؟ 
با همکاری سازمان حج وزیارت، نزدیکترین هتل ها در مدینه در نظر گرفته شده است. با توجه به یک سری امکانات و تغییر و تحولاتی که در هتل های مدینه ایجاد شده بود، سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری(مدظله) تلاش کردند یک هتل بسیار خوب را برای جوابگویی به نیاز جانبازان ویلچری در نظر بگیرند. در این راستا حتی چند  اتاق و درهای ورودی هتل های هدف را تغییر دادیم تا جانبازان ما بتوانند به راحتی عبور و مرور داشته باشند.  برای حمل و نقل شهری، اتوبوس های ویژه ای در نظر گرفته شده است.این  اتوبوس ها در اختیار کاروان جانبازان هست  تا برای زیارت های دوره ای، انتقال از مدینه به مکه  و همچنین اعمال مربوط به عرفات و منا در مکه مورد استفاده قرار  گیرد. همچنین شرایط متفاوت چادرها و  تعبیه کولرهای گازی وتشک های مخصوص وامکانات بهداشتی ورفاهی ویژه این عزیزان از خدماتی است که برای فراغت بال و آسایش خاطر جانبازان در نظر گرفته شده است.
درکل هماهنگی های لازم بنیادشهید وامور ایثارگران باسازمان حج و بعثه مقام معظم رهبری(مدظله)انجام و امکانات ویژه پیش بینی شده است تا مشکلی برای جابجایی پیش نیاید. در عربستان تمام امکانات مورد نیاز جابجایی با هماهنگی سازمان و بعثه  فراهم شده و بهترین کیفیت ها در نظر شده است.


با توجه به نیاز جانبازان به فعالیتهای ورزشی ، حرکتی و نرمشی که جز برنامه های هر روز آنهاست چه تمهیداتی در این خصوص درنظر گرفته شده است؟
در سالهای گذشته  هتلی در مکه داشتیم که امکانات خاصی برای ورزش صبحگاهی داشت  و اکثر مدیران و اعضای کاروان های مختلف در حوزه جانبازان، ورزش می کردند.  الان هم به همین صورت است. برنامه ریزیهایی صورت گرفته تا در طی یک ماه اقامت حجاج جانباز  که ورزش هایی که توسط حوزه اداره کل ورزشی طراحی شده است بصورت آموزش تصویری و فردی ارائه شود. همچنین امکاناتی تهیه شده است تا نرمش های تجویزی پزشکان برای حجاج جانباز  برقرار باشد.


کاروان ها در دوره حج تمتع زمان زیادی را در مکه ومدینه حضور دارند ، آیابرنامه های فرهنگی خاصی هم برای این عزیزان در نظر گرفته شده است؟ 
برنامه های فرهنگی منسجمی چه در مکه و چه در مدینه درنظر داریم تا حداکثر استفاده از این فرصت یک ماهه برده شود. مکه ومدینه مکان نزول وحی وتوجه ویژه به قران کریم است و درمجالس قرانی ،ختم وتفسیر قرآن برای شهدای منا و شهدای جانباز برای گروه جانبازان عزیز   که در کاروان های مختلف حضور دارند در نظر گرفته ایم ، نمایشگاه عکس  دوران دفاع مقدس ، اکران  فیلم های سینمایی حوزه دفاع مقدس و برگزاری شب خاطره از جمله این برنامه های فرهنگی است. البته برنامه های ویژه ای نیز در اعیاد، جشن های میلاد و مناسبت های مختلف برای جانبازان و خانواده های گرامیشان در نظر گرفته شده است. هرچند هر کاروان برنامه خاص و ویژه خود را دارد. اما تلاش  شده است تا در راستای اشاعه  فرهنگ ایثار و شهادت و به منظور تجلیل از خانواده های شهدا به عنوان الگوی جامعه ایثارگری، برنامه های خاصی در هر کاروان باشد. 


تاریخ بازگشت حجاج جانباز مشخص شده است؟
 با توجه به شرایط پروازی، تاریخ بازگشت این عزیزان هنوز اعلام نشده است. حتی تاریخ اعزام دوم هم هنوز مشخص نیست. سفر حجاج جانباز با توجه به شرایط پروازی امسال بین 30 تا 33 روز است که از این مدت پنج تا شش روز را در مدینه و مابقی را برای انجام اعمال تمتع در مکه هستند.


در پایان اگر نکته ای باقی است بفرمایید؟
در پایان جا دارد از حجت الاسلام شهیدی ، نماینده ولی فقیه وریاست بنیادشهید تشکر کنم که توجه ویژه ای به اعزام حاجیان جانباز داشتند و همچنین از سردار انصاری، حاج آقا مؤذنی و آقای قاضی عسگر و همچنین آقایان محمدی و فرهمند که در این رابطه کمک کردند تا شرایطی را فراهم کنیم که جانبازان عزیز ما در آنجا بتوانند  با آرامش اعمال خود را بجا آورند تشکر میکنم. آرزوی توفیق و سلامتی دارم برای تمامی حجاج خصوصا حجاج ایرانی. تشکر و تقدیر می کنم از بعثه مقام معظم رهبری(مدظله) و سازمان حج به دلیل نگاه ویژه ای که در بحث اعزام حجاج جانباز داشته و دارند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 19 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/5/17 - 16:26 |     1     0     |
بااین کارشکنی هایی که عربستان داره انجام میده بعید میدونم حجاج جانباز راحت بتونن به اعمالشون برسن

نادر
| 1396/5/18 - 16:52 |     0     0    
پاسخ: خب اخه نمیشه که نرن بهرحال خدا کمک میکنه
ناشناس
| 1396/5/18 - 21:18 |     0     0    
پاسخ: بالاخره باید برنامه های خوبی برای رفاه اینها داشته باشن مثل نزدیک بودن هتلها،تیم پزشکی خوب،امکانات ویژه

ناشناس
| 1396/5/17 - 17:25 |     1     0     |
یاد و خاطره حادثه تلخ منا در اذهان مسلمانان باقی و جاریست , دعا میکنیم روح این عزیزان در آرامش باشه و ازین پس تمام حجاج عزیز بویژه خانواده شهدا و جانبازان در سلامت و عافیت باشند

ناشناس
| 1396/5/17 - 23:34 |     1     0     |
انشالله همه حجاج بویژه جانبازان عزیزمون در کمال صحت جسم و روح به کشور عزیزمون برگردند

جعفر
| 1396/5/18 - 21:17 |     0     0    
پاسخ: یک عالمه با خودشون خدم و حشم بردن که سالم برگردن دیگه
اگر یک مو از سرشون کم شه کی میخاد مملکت رو بچاپه؟؟؟؟


نادر
| 1396/5/18 - 16:51 |     0     0     |
وای خسته نباشن. بنیادم خوب خودشو چسبوند به بعثه نشه ازش انتقاد کردا

حمید
| 1396/5/18 - 17:02 |     0     0     |
خداقوت اسلام جان. توام از اون دست مدیرایی هستی که قانون بقا داری؟ بهرحال دست مریزاد خوبه کارت داداش.

ناشناس
| 1396/5/18 - 20:20 |     0     0     |
انشالله امسال حج خوبی داشته باشیم و مسئولین عربستان دنبال دردسر سازی نباشن

ولی
| 1396/5/18 - 21:16 |     0     0     |
هرکدوم اینها صدبرابر دیگران هزینه دارن
آخه مکه میخان چکار؟؟؟

ناشناس
| 1396/5/19 - 16:45 |     0     0    
پاسخ: واقعا این حرفو از ته دل میزنی؟؟؟واقعافکرمیکنی یک جانبازو با پول خودش بفرستن حج خیلی کار زیادیه؟؟؟
ناشناس
| 1396/5/19 - 20:47 |     0     0    
پاسخ: اینا هزینه شو خودشون میدن فقط خارج از نوبت میرن حج

ناشناس
| 1396/5/19 - 16:47 |     0     0     |
شهید خبر چرا نظرما رو ده روز طول میکشه منتشرکنی اما نظر این ولی بی ادب رو زود منتشرمیکنی

ناشناس
| 1396/5/19 - 20:42 |     0     0     |
از قبل اینها چند نفر مفتی میرن حج مهمه


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پاسخ موشکی انصارالله یمن به «نجران» عربستان

  طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت هزاران واحد مسکونی جدید

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
30 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  چیستی و چرایی ادبیات جنگ و دفاع مقدس/ انحرافی بزرگ در ادبیات دفاع مقدس!
12 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 13)
  پیمایش ملی ارزش ها و نگرش های جامعه ایثارگری با هدف خدمت رسانی بهتر به خانواده های معزز شهدا و ایثارگران صورت گرفته است
17 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   سناریویی برای تشدید عادی سازی ارتجاع عرب با رژیم صهیونیستی
12 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  یگان تک تیراندازان فاطمیون چگونه تشکیل شد؟
10 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 0)
   غنی سازی بدون محدودیت اقدام احتمالی ایران خواهد بود/ خروج آمریکا از برجام یک تجربه مهم تاریخی است
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار