خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 166714صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریدوشنبه، 16 مرداد 1396 - 03:20
به بهانه رودررویی ۲ ملی‌پوش فوتبال مقابل نماینده رژیم صهیونیستی
شکستن یک قبح تلخ‌تر از یک بازی
شکستن یک قبح تلخ‌تر از یک بازیشهیدخبر(شهیدنیوز): تخلف ۲ ملی‌پوش فوتبال موج جدیدی از یک تصمیم پرابهام را در محافل ورزشی و غیرورزشی ایجاد کرده است که بررسی تخلف از الزامات دیپلماسی ورزشی به حساب می‌آید.
  

وارد شدن به مبحث بازی کردن احسان حاج صفی و مسعود شجاعی مقابل تیمی به نمایندگی رژیم اشغالگر قدس ابزارهایی را برای بحث می طلبد که اکنون که 48 ساعت از زمان برگزاری این مسابقه گذشته فرصت مناسب تری برای ورود به آن است. 

شرایط برای ورود به این مسئله می طلبد که دور از جانبداری و البته با رعایت این نکته که خط قرمزهای نظام جمهوری اسلامی چیست و چرا باید رعایت شود قلم را به نگارش واداریم. بی شک از بازی کردن این دو بازیکن مقابل نماینده رژیم صهیونیستی نمی توان به راحتی گذشت به خصوص که شکل پرداختن رسانه های اسرائیلی، فرانسوی و یونانی به این مطلب گواه این است که این موضوع فقط برای ایران مهم نبوده و همین نشان می دهد که ورزشکاران ایران در حوزه های مختلف تا چه اندازه باید مراقبت ویژه ای از خط قرمزها کنند. ابراز ناراحتی طیف های مختلف سیاسی و همچنین بخش زیادی از مردم در قبال حضور این دو بازیکن مقابل نماینده اسرائیل خود نشاندهنده این است که نباید به راحتی از آن گذشت و البته زنگ خطری است که خواسته و ناخواسته توسط این دو بازیکن به صدا در آمده است. 

زنگ خطر به صدا در آمده تا نهادهای مختلف ورزش حواس‌شان به این باشد که چطور ورزشکاران را راهنمایی کنند و اجازه ندهند این چنین پشتوانه ای که با زحمت به دست آورند را با یک تصمیم اشتباه خراب کنند.

مسعود شجاعی و احسان حاج صفی بازیکنان امروز و دیروز فوتبال ملی ما نیستند و تخلف به این بزرگی و در عین حال عجیب از سوی این دو ملی پوش موجی از ناراحتی و حتی عصبانیت را نه بین فقط اهالی ورزش و فوتبال بلکه غیر ورزشی موجب شده است. 

تبعات بازی کردن مقابل تیمی که نماینده طیف صهیونیست اشغالگر قدس است فقط یک مسابقه دادن نبوده و نخواهد بود. در سرزمینی که ورزشکاران به نام تر و صاحب موقعیت برای کسب مدال های جهانی و المپیک برای نشان دادن سیاست های کلان و اصولی نظام جمهوری اسلامی ایران حاضر نشدند مقابل این اسرائیلی های صهیونیست به مبارزه بپردازند گواه این موضوع است که دو ملی پوش فوتبالی ما باید خیلی عمیق تر به این مسئله نگاه می کردند و به همین راحتی از کنار این قرعه نمی گذشتند. 

البته برای روشن شدن اذهان آن دسته از طیفی که با ورزش و قواعد بین المللی آن آشنایی کمتری دارند ذکر این نکته ضروری است که به دلیل حساسیت هایی که بر برخی مسائل وجود دارد عدم رویارویی با تیم های مختلف و نمایندگان از هر کشور و طیفی محرومیت های بین المللی وجود دارد و تنها دلیل تحت فشار قرار گرفتن دو ملی پوش فوتبال ایران برای حضور در میدان مقابل مکابی از رژیم اشغالگر قدس همین نکته بوده است که البته برای فرار از این وضعیت راهکارهای مناسبی پیش رو بوده که متاسفانه شجاعی و حاج صفی به این راهکارها توجهی نکرده اند.

چه بسا بوده اند لژیونرهایی در فوتبال ایران که با دانستن این موضوع که ممکن است در بازیهای لیگ قهرمانان اروپا و لیگ اروپا با نماینده اسرائیل روبرو شوند در همان زمان عقد قرارداد بندی را به قرارداد خود اضافه کرده اند مبنی بر اینکه مقابل چنین تیم هایی به میدان نمی روند. نمونه بارز و دم دستی این موضوع علیرضا جهانبخش است. مدیربرنامه های این بازیکن در یک تصمیم و اقدام هوشمندانه وقتی تیم آلکمار در اروپا با مکابی همگروه شد با مدیر این باشگاه هلندی جلسه ای را برگزار کرد و با توافق دو طرف جهانبخش در دو بازی رفت و برگشت مقابل تیم رژیم اشغالگر بازی نکرد. اکنون سوال این است که نقش مدیربرنامه های این دو بازیکن در این اتفاق چه بود؟

البته یادمان باشد که شجاعی و حاج صفی با همه تصمیم اشتباهی که برای بازی برگشت گرفتند برای بازی رفت که در سرزمین اشغالی قدس برگزار شد به این سفر نرفتند و باشگاه یونانی را مجاب کردند که حاضر نیستند به سرزمینی پا بگذارند که سیاست های کثیف و غلطی را در پیش گرفته است اما نقش مدیربرنامه های این دو بازیکن برای بازی برگشت کجا بود؟ 

درست سه روز قبل از برگزاری بازی باشگاه پانیونیوس یونان در بیانیه ای تاکید کرد که حاج صفی و شجاعی باید در بازی برگشت به میدان بروند. سوال این است بر فرض که این دو بازیکن تیم ملی ایران در تصمیم گیری خود دچار اشتباه شدند اما نقش فدراسیون فوتبال و روابط بین الملل فدراسیون چه می شود؟ آقایان؛ شما سه روز فرصت برای رایزنی با باشگاه یونانی داشتید تا دو ملی پوش خود را از این دوراهی نجات دهید. آیا ملی پوشان ایران در کشورهای اروپایی نیاز به مراقبت و کاور شدن ندارند؟ 

و اما مسئله مهمی که باعث شده تا فشارها از دوش کاپیتان تیم ملی و دیگر هم بازی ملی پوشش کم نشود این است که موجی از نگرانی بابت ریختن قبح بازی مقابل نمایندگان رژیم صهیونیستی به وجود آمده است که نمی تواند چندان هم جای نگرانی نداشته باشد اما جلوی ضرر را از هر جا که می شود گرفت باید گرفت. این اتفاق شاید یک درس بزرگ برای دیپلماسی ورزشی و حتی سیاسی ما باشد تا اجازه ندهیم ورزشکاران ما بدون مشاوره و هدایت شدن درست اقدام به رفتاری کنند که هم برای خودشان هزینه باشد هم برای مملکت‌شان. 

در این بین خطای شجاعی و حاج صفی  اهمیت بسیار دارد ومسئولان باید با این موضوع برخورد کنند.

همچنین شجاعی و حاج صفی باید ابراز پشیمانی کرده و با دلجویی از مردم و ورزشکاران ایرانی که می توانستند در آوردگاه‌های مهم و بزرگ کسب مدال کنند اما برای خط قرمزهای نظام اهمیت قائل شدند هرچه زودتر عذرخواهی کنند تا بیش از این ورزش و فوتبال ملی ایران دچار خدشه نشود.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 25 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/5/16 - 03:55 |     0     0     |
خجالت نکشیدن برا چند مشت دلار؟

محمدپارسا
| 1396/5/16 - 16:43 |     0     0    
پاسخ: همه اونا که قرارداد قرارداد میکنن و دل اسراییل رو با نوشته هاشون شاد میکنن روز قیامت باید جواب کودکان به خاک و خون خفته فلسطینی رو بدن. اسراییل کشور نیست . یه غاصبه که دشمن مسلوناست. ما تا الان با قرار نگرفتن جلوی ورزشکارای اسراییلی مخالفتمونو با اونا اعلام کردیم. الان با رد شدن از این خط قرمز توسط دو بازیکن مذکور باید مورد تمسخر اسراییل قرار بگیریم. همیشه اینو بخاطر داشته باشیم که روزی همه ما خواهیم مرد و در پیشگاه الهی برای اعمالمون و اظهار نظرهامون محاکمه خواهیم شد.
صابر
| 1396/5/16 - 20:08 |     0     0    
پاسخ: اگر موندن و بازی کردند و تصمیمشون شخصی بوده بسیار خب
الان هم تشریف ببرند تو یه تیم شخصی
نه ملی

ناشناس
| 1396/5/16 - 21:38 |     0     0    
پاسخ: اسراییل با کشور عربستان مدت هاست عهد اخوت داره و با هم دارند تجارت میکنند که حاصل همین تجارت میشه بمب و موشک برای کودک کشی

ناشناس
| 1396/5/16 - 04:22 |     0     0     |
مسعود شجاعی و احسان حاج صفی بازیکنان امروز و دیروز فوتبال ملی ما نیستند و تخلف به این بزرگی و در عین حال عجیب از سوی این دو ملی پوش موجی از ناراحتی و حتی عصبانیت را نه بین فقط اهالی ورزش و فوتبال بلکه غیر ورزشی موجب شده است.

ناشناس
| 1396/5/16 - 21:34 |     0     0    
پاسخ: این دونفر با پول بیت المال و مسلمانان وایرانیان طرفدار مردم فلسطین فوتبالیست و ملی پوش ومعروف و راهی اروپا شدن نباید بخاطر ترس از جریمه شدن و اخراج از تیم تن به بازی کردن جلوی تیمی از ژریم اشغالگر قدس بازی کنن این دونفر خون صدهاهزار نفر شهیدی که جونشون جلو دشمنان ایران وایرانی ریختن پایمال کردن ولایق پوشیدن پیراهن تیم ملی نیستن

لیلا
| 1396/5/16 - 16:42 |     0     0     |
من میگم باید تو میدان مسابقات جلو این اسراییلیا وایساد و شکستشون داد و این جوری پوزشون رو به خاک مالوند نه این که انصراف بدن اینجوری حالش بیشتره

ناشناس
| 1396/5/16 - 20:07 |     0     0     |
ورزشی که توش ارزش و ارمان و اخلاق نباشه فقط هیکل گنده کردنه

خادم الحسین
| 1396/5/17 - 16:35 |     0     0    
پاسخ: ای کاش همه برادران و خواهران با غیرت ایرانی در هر زمان و عرصه ی ورزشی، فرهنگی، هنری و ...به جایگاهی می رسند فراموش نکنند خون با غیرت چه شهدایی برای سرافرازی سرزمین ایران و ایرانی ریخته شده است تا با کسب بهترین ها برای ایران، آن ها به سلامت پله های صعود را طی کنند و چه خوب است به پاس قدردانی از آن ها حداقل حرمت شهدا را نگه بدارند.

سهیل
| 1396/5/16 - 20:08 |     1     1     |

37 سال است اسرائیل را به رسمیت نمی شناسیم ،بارها به خاطر مسابقه ندادن با ورزشکاران اسرائیلی محروم شده ایم ، همیشه می گوییم سیاست از ورزش جداست . یا مرگ یا آزادی؟

ناشناس
| 1396/5/17 - 17:26 |     0     0    
پاسخ: خیلی ها یا خواب هستند و یا خود را به خواب زده اند و هنوز نفهمیده اند دشمنی اسرائیل با اسلام ، شیعه و ایرانی بسیار بیشتر از دشمنی با فلسطین است. رژیم صهیونیستی به خون ایران و ایرانی تشنه است و در این دشمنی از کوچکترین کاری دست نخواهد کشید.
ناشناس
| 1396/5/28 - 04:14 |     0     0    
پاسخ: اونایی که میگن ورزش از سیاست جداست غلط کردن که بودجه کشور رو توی وزارت ورزش وجوانان خرج کنند...ورزش بدون سیاست بی عقلیه محضه

ناشناس
| 1396/5/16 - 21:33 |     0     0     |
لطفا علی کریمی تو این کار دخالت نکنه قلب مردم جریحه دار شده
اینا لیاقت حماتیت ندارن چرا علی کریمی حمایت میکنی
نکنه کلا با انقلاب مشکل داری

سروری
| 1396/5/17 - 16:34 |     0     0    
پاسخ: سنگ تمام گذاشتن حاج صفی و شجاعی با نشان دادن بی غیرتی در بازی با نماینده رژیم خبیث اسرائیل کودک کش، از نظر ایرانیان باغیرت، قابل بخشش نیست.

ناشناس
| 1396/5/16 - 21:34 |     0     0     |
بابا صد رحمت به غیرت رونالدو که عقل وفهمش بهتراز شجاعی وحاج صفیه .واقعا که

ناشناس
| 1396/5/17 - 16:34 |     0     0     |
بنظرم نباید دیگه داخل ایران راهشون بدن این خائنهارو

ناشناس
| 1396/5/17 - 16:56 |     0     0     |
مام حسین علیه السلام فرمودند:

«کسی که مومنی را بکشد، هنگام مرگ به او گفته می شود: به هر قسم که می خواهی بمیر، یهودی یا نصرانی یا مجوس.»

گناهان کبیره، ج1، ص126


روشن
| 1396/5/17 - 17:26 |     0     0     |
ما نتانیاهو را همیشه احمق و نادان می دانستیم و اکنون می گوییم احمق تر از این احمق آن جماعتی هستند که وقتی صحبت از مسابقه دادن یا ندادن ورزشکارهای ایرانی جلوی رژیم کودک کش اسرائیل می شود ، می گویند جنگ فلسطین و اسرائیل ارتباطی به ما ندارد.

ناشناس
| 1396/5/17 - 20:28 |     0     0     |
بابا بازی کردن که کردن حلا چندروزه اخبار مملکت شده همین

ناشناس
| 1396/5/17 - 23:45 |     0     0     |
حالا مگه سیاستمدارامون خیلی بهتر ازونا عمل میکنن؟؟؟وقتی اینا میرن با امریکایی ها گشت و گذار فوتبالیستها که دیگه نزده می رقصند

جعفر
| 1396/5/18 - 21:30 |     0     0     |
اینهم مرگ بر اسراییل کفتید به کجا رسیدید؟؟این بدبختی هایی که امروز دامن مارو گرفته نتیجه جنگ طلبی های رهبرتون و سپاهتونه
بس نیست؟

ناشناس
| 1396/5/28 - 04:18 |     0     0    
پاسخ: دشمنی اسلام ویهود تا از بین رفتن یهود ادامه خواهد داشت....بحث کاملا عقلانیه ما مثل بعضی بیغیرتا نیستیم که خودمون و ائمه خودمونو از اسرائیل نژاد پرست کم تر بدونیم.....اعتقادات اونا با ما توی یه جوب نمیه خوشگل پسر....بعدشم اندازه دهنت حرف بزن کوچولو توکه عرضه جهاد نداری لااقل خفه شو


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  انصارالله: متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته‌اند

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
18 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   وقتی قهرمان ها قبل از ساخته شدن، مرده اند!
17 نظر (فعال: 10 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
  فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  از پاسخ موشکی تا "برجامِ معیوب" و دستور هسته‌ای/ دشمن می‌داند که یکی بزند ده تا می‌خورد
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چرایی اعتراض مردم به سهمیه دانشگاه برای خانواده های شهدا وایثارگران را پاسخ دهید
8 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  شاخصه‌های ۸ گانه استکبارستیزی‌ از نظر بنیانگذار انقلاب
8 نظر (فعال: 5 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   رهبری امام، وفاق نیروهای مسلح و مشارکت بی نظیر مردم رمز موفقیت ما در دوران دفاع مقدس بود
4 نظر (فعال: 4 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار