خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 165770صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنرییکشنبه، 8 مرداد 1396 - 14:50
در برنامه نگاه یک؛
بزرگترین افتخار زندگی‌ عراقچی/دشمن نوک حمله خود را به سمت سپاه گرفته است/قرار نبود برجام دشمنی ایران و آمریکا را کاهش دهد
بزرگترین افتخار زندگی‌ عراقچی/دشمن نوک حمله خود را به سمت سپاه گرفته است/قرار نبود برجام دشمنی ایران و آمریکا را کاهش دهد شهیدخبر(شهیدنیوز): رییس ستاد پیگیری برجام گفت: برجام قرار نبود دشمنی ایران و امریکا را کاهش دهد و مودت ایجاد کند، و برجام فقط در مورد پرونده هسته‌ای بود.
  

سیدعباس عراقچی  رییس ستاد پیگیری برجام و معاون حقوقی وزیر امور خارجه با بیان اینکه قانون جدید کنگره امریکا، اقدامی خصومت آمیز علیه جمهوری اسلامی ایران است، گفت: این اقدام قانون جدیدی در ادامه دشمنی‌های آمریکا با جمهوری اسلامی است.

معاون حقوقی وزیر امور خارجه، با بیان اینکه اقدام آمریکایی ها ،.قانون و حرفهای جدیدی است، اما موضوع جدیدی رخ نداده و در ادامه دشمنی‌های آمریکا است، بیان داشت: دشمنی آمریکا علیه کشورمان همچنان ادامه دارد و ادامه هم خواهد داشت، کمااینکه مقابله ما هم با سیاستهای سلطه جویانه آمریکا و خصومت ورزی‌های آنها ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به فرازی از سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه  «دشمنی آمریکایی‌ها با اصل جمهوری اسلامی است، این دشمنی را ادامه خواهند داد و قرار هم نیست این دشمنی کاهش یابد» عنوان کرد: قرار نبود برجام این دشمنی‌ها را کاهش دهد و برخی از موافقین و مخالفین برجام هم معمولا برجام را با یک پیمان مودت بین ایران و آمریکا اشتباه می‌گیرند و تصور می‌کنند قرار بود برجام، یک دوستی بین این دو ایجاد کند و اکنون می‌گویند چرا دوباره تحریم و خصومت!

وی با بیان اینکه اصلا برجام چنین قصد و منظوری نداشته و تنها موضوع هسته‌ای را، نه تنها بین ایران و آمریکا بلکه بین ایران و شش کشور مدیریت و حل و فصل کرد، گفت: بنابراین کسی نباید توقع داشته باشد که دشمنی آمریکا با ایران کاهش یابد.

عراقچی با بیان اینکه اکنون یک حرکت دشمنانه از سوی آمریکا علیه ایران صورت گرفته و واکنش ما هم در قبال این اقدام متناسب و با قاطعیت خواهد بود، اظهار داشت: ما ٣٨سال است که در برابر آمریکا و سیاست های سلطه طلبانه اش ایستاده ایم و این ایستادگی رمز قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

معاون حقوقی وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه تا وقتی آمریکا آمریکاست، و یک نظام سلطه‌گر است و تا زمانی هم که جمهوری اسلامی، با همه آرمانها و ارزشهایش جمهوری اسلامی است، این تقابلها ادامه دارد، تاکید کرد: کسی انتظار نداشته باشد، دشمنی آمریکا  در اثر برجام کاهش پیدا کند .

وی ادامه داد: کاری که آمریکایی‌ها کردند، یک حرکت خصمانه بود، چرا که فکر می‌کنند در اثر برجام، جمهوری اسلامی ایران قدرتمند‌تر شده، سیاستش در منطقه تهاجمی‌تر شده و رفتار و سیاستهایش هم، نسبت به آمریکا تغییر نکرده است و از این رو تصور می‌کنند باید این وضعیت را عوض کنند و به تعبیر خودشان ایران را به عقب برانند.

  آثار برجام برای ایران از دید آمریکایی ها

عراقچی خاطر نشان کرد: از نظر آمریکایی‌ها، ایران در اثر برجام قدرتمندتر شد، وجهه خود را در عرصه بین المللی بازسازی کرد، توان اقتصادیش را بالا برد، از تحریمها خلاصی پیدا کرد، فروش نفتش به مرحله قبل از تحریمها رسید، درآمدهایش در حال افزایش است، صنعت هوایی‌اش بازسازی، و تورمش یک رقمی شد.

وی با بیان اینکه  از نظر آنان ایران قدرتمند شده و در منطقه هم از متحدینش حمایت می‌کند اظهار داشت: آنها می‌بینند که ایران  به همراه دولت سوریه به آزادی حلب کمک کرد و در آزادسازی موصل هم نقش داشت و با تروریست مبارزه کرد.

عراقچی با بیان اینکه آنها می بینند ایران در منطقه نفوذ، تاثیر، حرف و گفتمان دارد، و توان دفاعی‌اش هم رو به پیشرفت است، اظهار داشت: آنها دیدند که ایران موشکهایش از مرحله تست گذشته و عملیات موشکی هم انجام دادند.

وی افزود: وقتی آنها می بینند که ایران از امنیت و ثبات کامل برخوردار است و اقتصادش هم در حال بازسازی است، بنابراین تصمیم می گیرند این ایران را به عقب برانند.

رییس ستاد پیگیری برجام با بیان اینکه ترامپ، از روزی که روی کار آمد، اعلام کرد برجام باید از بین برود و هنوز هم روی حرفش ایستاده، بیان داشت: آمریکایی ها با اقدامات اخیر می‌خواهند منافع ایران از برجام را کاهش دهند و تلاش می‌کنند با  ایجاد فضای سنگین روانی علیه ایران، کسی با ما کار نکند.

عراقچی گفت: کنگره در قانون جدید نتوانسته تحریم های نفتی،بانکی و حمل نقل را برگرداند و به بهانه حقوق بشر، تروریسم و موشکی تلاش کردند، مجموعه‌ای درست کنند و افراد جدیدی را وارد لیست کنند.

معاون حقوقی وزیر خارجه با بیان اینکه در اقدام اخیر آمریکا، بندهای ٢٦،٢٨،٢٩برجام نقض شده است، یادآور شد: براساس برجام آمریکا و بقیه متعهد شدند، برجام در فضایی سازنده اجرا شود و هر چیزی که فضای اقتصادی ایران را تحت تاثیر قرار دهد، انجام ندهند.

وی افزود:علیرغم اینکه کنگره آمریکا دقت کرده موارد صریح در برجام را نقض نکند، اما این سه بند نشان می‌دهد که آنان برجام را نقض کرده‌اند.

تلاش ترامپ برای تحمیل هزینه ابطال برجام به ایران

عراقچی نصریح کرد: ترامپ در آمریکا به دنبال کنار گذاشتن برجام است و تمام تلاشش این است که هزینه از بین رفتن برجام را به گردن ایران اندازد.

معاون حقوقی وزیر امور خارجه یادآور شد: آمریکایی ها میخواهند شرایط را طوری طراحی کنند که یا ایران را به مرحله احساسی و عصبانی شدن برساند، و یا اینکه منافع حاصل از برجام، آنقدر برای ایران کم شود، که خودش تصمیم به خروج از برجام بگیرد.

 ما در زمین ترامپ بازی نخواهیم کرد

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران تا زمانی به برجام پایبند خواهد بود که از منافع برجام منتفع و بهره‌مند شود، و هرگاه منافع برجام، کمتر از هزینه‌ها و مضراتش برای کشورمان باشد، ما لحظه ای در خروج از برجام تردید نخواهیم کرد.

عراقچی با بیان اینکه ما در برابر دشمنی آمریکایی‌ها واکنش نشان خواهیم داد، خاطر نشان کرد: اما مسلما واکنش ما واکنشی هوشمندانه و حساب شده خواهد بود، زیرا ما در زمین ترامپ بازی نخواهیم کرد و حتما اقدامی نخواهیم کرد که به دست خودمان از منافع حاصل از برجام محروم شویم.

عراقچی در ادامه به حمایت اروپا از برجام اشاره کرد و گفت: اروپا از برجام حمایت می کند، اما این دلیل نمی شود که بر سر همه چیز با ما موافق باشد. چرا که ما بر سر مسائلی مانند حقوق بشر،رژیم صهیونیستی وفلسطین و رژیم صهیونیستی با مشکلاتی مواجه هستیم.

وی افزود: حمایت اروپا، قطع نامه 2231 و گزارش های آژانس مبنی بر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای باعث شده بهانه از دست آمریکا برای خروج از این توافق گرفته شود.

معاون حقوقی وزارت امور خارجه با تاکید بر این مسئله که طرف اروپایی به آزمایشات و توان موشکی ایران اعتراض دارد، گفت:هر چند اروپایی‌ها به مسائل موشکی ایران اعتراض می‌کنند، اما مسائلی که به امنیت کشور باز می گردد به کشوری دیگرارتباط ندارد. به طور مثال پرتاب موشک ماهواره بر برای ما غرور آفرین است و من به آن افتخار میکنم .

عراقچی با اشاره به تفکیک مسئله هسته‌ای و موشکی به عنوان یکی از نتایج برجام تصریح کرد: با توافق برجام، گره بحث موشکی و هسته ای که به نوعی به هم تنیده بود باز شد. چرا که قطع نامه 2231 با قطع نامه 2910 بسیار متفاوت است و در قطع نامه شورای امنیت، ایران را دعوت می کند که از توان موشکی بهره نبرد.

ترجمه بیانیه ترویکا  اشتباه بوده است

وی به بیانیه ترویکا اشاره کرد و بیان داشت: در ترجمه بیانیه ترویکا اشتباهی در ترجمه صورت گرفته و به جای کلمه ناسازگار، مغایر ترجمه شده که درست نیست! نکته جالب توجه هم این است که آمریکا در طول این مدت نتوانست با تکیه بر بهانه موشکی، حتی بیانیه‌ای از شورای امنیت به دست بیاورد،اما به هر حال توان موشکی نشانه اقتدار ماست و آنرا پی گیری می کنیم.

عراقچی در خصوص  شروط 9 گانه رهبری برای برجام گفت: یک سری از شروط پیش از اجرایی شدن برجام بود که انجام شد. اما ایشان تاکید کردند، هر گونه وضع قانون جدیدی ولو به بهانه حقوق بشر، نقض محسوب می‌شود، حال آنکه تحریم جدیدی وضع نشده و تنها اشخاص اضافه شده‌اند، و در این خصوص که آیا این مسئله، تحریم جدیدی است، ما با هیئت نظارت صحبت کردیم و آنها چنین برداشتی نداشتند.

بزرگترین افتخار زندگی‌ام حضور در سپاه بوده است

معاون حقوقی وزارت امور خارجه سپاه را مظهر اقتدار دانست و گفت: ما هر آنچه داریم، مدیون نیروهای مسلح به ویژه سپاه هستیم و من هم بزرگترین افتخار زندگی‌ام حضور در سپاه بوده است.

وی با بیان اینکه دشمنان ما هم، می‌دانند که سپاه انقلاب را نگه داشته است، بیان داشت: چون سیاست خارجی هیچوقت در جهت تضعیف سپاه پیش نرفته، به همین دلیل آمریکا سپاه را تحریم می کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا به موفقیت های سپاه پی برده، گفت: سپاه به نوعی به ارتش سوریه و عراق مشورت می‌دهد و در موفقیت آنها در موصل و حلب سهیم است.

عراقچی با تاکید بر اینکه تحریم سپاه موضوع جدیدی نیست، اظهار داشت:آمریکایی‌ها از سال‌ها قبل، سپاه را هدف قرار داده بودند، با این تفاوت که پیش از این به دلایل موشکی و حقوق بشر بود، اما این بار به دلایل تروریستی تحریم کرده‌اند.

برجام تا زمانی که برای ما منفعت داشته باشد، به آن پایبندیم

وی با تاکید به این مسئله که برجام منافع زیادی داشته است، گفت: برجام تا زمانی که برای ما منفعت داشته باشد، به آن پایبندیم چرا که وابستگی خاصی به آن نداریم و این مسئله را به کمسیون مشترک نیز اعلام کرده‌ایم که منافع ما باید تامین شود .

عراقچی به ابزارهای ایران در صورت خروج از برجام اشاره کرد و تصریح کرد: ایران ابزارهای لازم را در اختیار دارد و هر زمان که آمریکا و طرف‌های دیگر از آن خارج شوند، برنامه سریع غنی سازی خود را آنطور که پیش بینی شده و به تایید مجلس رسیده از سر می گیرید.

معاون حقوقی وزارت امور خارجه، قدرت ایران را دلیل تصویب تحریم های کنگره عنوان و تاکید کرد: ایران با برجام قدرتمند‌تر شده و همین علت، باعث شده کنگره آمریکا برای تضعیف ایران دست به چنین اقدامی بزند.

وی یادآور شد: پیش از این هم دراوایل  سال 2017 موسسه مطالعاتی آمریکایی در تشریح 8 قدرت برتر جهان به ایران جایگاه هفتم را داد، در حالیکه آلمان تنها با یک پله اختلاف در جایگاه بالاتر از ایران قرار داشت و در توضیح مولفه های قدرت ایران، مسائلی چون توانمندی دفاعی، مشارکت مردمی و توافق برجام را مثال زده بود.

معاون حقوقی وزیر خارجه با اشاره به اینکه دو نوع نقض در برجام مشخص شده است، گفت: یکی عدم اجرا و دیگری عدم اجرای اساسی است، که عدم اجرا ممکن است در هر شرایطی رخ دهد، اما آنقدر جدی نباشد که کشوری بخواهد تعهدات خود را زیر پا گذارد.

طبق برجام آمریکا موظف است تحریم ها را متوقف کند

عراقچی ادامه داد: تشخیص اینکه نقض فاحش یا عدم اجرای اساسی در برجام صورت گرفته یا خیر، به هیات نظارت مربوط می‌شود و ما گزارش‌هایمان را به این هیات ارائه میکنیم.

وی با بیان اینکه طبق برجام آمریکا موظف است تحریم ها را متوقف کند و رییس جمهور این کشور هم باید تحریم های کنگره  را هرچهار متوقف کند، ادامه داد: طبیعی است که اگر او این کار را انجام ندهد، تحریم سر جایش برمی‌گردد و قطعا نقض فاحش برجام خواهد بود.

رییس ستاد بیگیری برجام گفت: اوباما هر بار وِیوها را انجام داد و ترامپ هم در شش ماه گذشته دو بار آن را تمدید کرده است.

وی با اشاره به اینکه اگر آمریکا حرکتی انجام دهد که از نظر ما نقض حسن نیت باشد، شرایطی دارد که هیات نظارت نظر میدهد، عنوان کرد: تحریم های حقوق بشر و موشکی اکنون هم علیه کشورمان وجود دارد و آنان قانون موجود را تجمیع و قوی‌تر کرده‌اند.

عراقچی بیان داشت:  تحریم جدید می‌تواند منافع جمهوری اسلامی از برجام را کاهش دهد و نقض برجام است و طرح مجلس هم برای مقابله با آن است.

معاون حقوقی وزیر امور خارجه افزود: اگر ما به نقطه‌ای برسیم که منافع ما از برجام از بین رود، ما لحظه ای در خروج از برجام تردید نخواهیم کرد، اما تا رسیدن به این وضعیت فاصله است.

وی با اشاره به  شرایطی که ترامپ در آمریکا علیه کشورمان ایجاد کرده اظهار داشت: توتال قرارداد سرمایه گذاری ٤ تا ٥ میلیاردی دلاری در ایران را امضا میکند و این طور نیست که اروپایی ها بخواهند به  قوانین آمریکا تن دهند.

عراقچی با بیان اینکه توتال دو هفته مانده به رسیدن نوبت تمدید وِیوها قرارداش با ما را امضا کرد، اظهار داشت: پیام این قرارداد به آمریکایی‌ها این بود که چه وِیوها تمدید شود و چه نشود، ما به سرمایه‌گذاری در ایران ادامه خواهیم داد.

عراقچی درادامه برنامه با اشاره به اینکه مکانیزم حل اختلاف در برجام پاراگراف 36 و 38 برجام است افزود:  اینکه دوستان به پاراگراف 37 درباره شکایت ایران از عملکرد دیگر کشورها، استناد می‌کنند، درست نیست چون پاراگراف 36 مربوط به ما و پاراگراف 37 طرف مربوط به طرف مقابل است.

کمیسیون مشترک اتفاق نظر ندارد که اعلام کند آمریکا برجام را نقض کرده است

وی با اشاره به اینکه یکی از بحث‌ها در زمان مذاکرات این بود که اگر با طرف مقابل به اختلاف برخوردیم، برای حل اختلاف به کجا باید برویم، گفت: در این شرایط از خود پرسیدیم، بین ما و 1+5 که اعضای دائم شورای امنیت هستند، چه کسی باید قضاوت کند! و چون دیدیم شورای امنیت خودشان هستند، و دادگاه لاهه هم دو سال طول می‌کشد تا تصمیم بگیرد، گفتیم، اصلا اینها در صلاحیت بررسی شکایت هست یا خیر.

رئیس ستاد پیگیری برجام با اشاره به اینکه ما دیدیم، هیج جایی برای حل اختلاف ما و 1+5 وجود ندارد، اظهار داشت: در این شرایط ما دریافتیم که باید به خودمان مراجعه کنیم، لذا باید برجام به گونه‌ای چیده شود که اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد ما بتوانیم برگردیم، تعهدات خود را متوقف کنیم و برنامه هسته ای خودمان را از سر بگیریم.

وی افزود: تنها ضامن برای اینکه طرف مقابل تعهدات خود را انجام دهد توانایی ما برای بازگشت به برنامه هسته ای و غنی سازی است .

عراقچی با اشاره به ماده 36 ادامه داد: اگر یکی از اعضای برجام مثلا ایران به این نتیجه برسد که طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرده است، می تواند به کمیسیون مشترک مراجعه کند و اگر در این کمیسیون هم به نتیجه نرسید، ایران می تواند درخواست کمیسیون مشترک، در سطح وزرای امور خارجه را بدهد و اگر در این مرحله هم نیز به نتیجه نرسید، در این صورت ایران می تواند این موضوع را به عنوان نقض فاحش تعهدات طرف مقابل تلقی کند و تعهدات خود را به صورت کلی و جزئی متوقف کند.

معاون حقوقی و بین‌المللی وزارت امورخارجه با اشاره به اینکه دلایل خودمان را برای نقض سه پاراگراف برجام مطرح کردیم  گفت: البته بحث هایی در کمیسیون مشترک مطرح شده و برخی از کشورها با ما اتفاق نظر کامل داشتند  و برخی از کشورها هم تردید‌هایی را مطرح کردند.

وی تاکید کرد: نتیجه کمیسیون مشترک مهم است که خانم اشمیت به عنوان بیانیه و خروجی جلسه  صادر کرد. لذا  کمیسیون مشترک از تمامی اعضا خواست که به تمام مفاد برجام پایبند باشند و با حسن نیت و در فضایی سازنده همکاری کنند.

وی تصریح کرد: منظور کمیسیون این است که آمریکا به تعهدات خود با دقت عمل نکرده است و خواستار این شد تا آمریکا تمام تعهداتش را انجام دهد و همچنین تمام اعضا به تمام مفاد برجام عمل کنند.

از نتیجه کمیسیون مشترک قانع نشدیم

رئیس ستاد پیگیری برجام با اشاره به اینکه  ما از نتیجه کمیسیون مشترک قانع نشدیم بیان کرد:  ما به آنها گفته‌ایم که نتیجه کمیسیون را به کشور گزارش می‌دهیم و هیات نظارت تصمیم خواهد گرفت. لذا ما منتظر تصمیم هیات نظارت هستیم ، و هیات نظارت همین روزها  جلسه خواهد داشت.

عراقچی گفت: زمان برگشت ما به نقطه قبل از برجام و نقاطی فراتر از قبل برجام، طبق برنامه‌ای که مجلس از ما خواسته و سازمان انرژی اتمی هم برنامه‌ریزی کرده و تصویب شده، مشخصاست. و ما وقتی  سراغ این  سناریوها خواهیم رفت که هزینه‌های برجام از منافعش بیشتر شده باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر برجام آن کارهایی که باید برای ایران می‌کرد را انجام داده و موانعی را از قبیل برداشتن مانع فروش نفت مانع سرمایه گذاری خارجی در نفت، مانع خرید کشتی و مانع خرید هواپیما برداشته است، اظهار داشت: در حوزه بانکی و مالی هنوز وضعیت به حالت عادی بازنگشته که دلیلش غیر از برجام، تحریم‌های اولیه و ضعف ساختاری است.

عراقچی با اشاره به اینکه ما 10 کشتی به کره جنوبی سفارش دادیم  گفت: برجام قرار بود بیمه نفتکش های ما را تامین کند که این امر صورت گرفته است.

رد شایعه درخواست آمریکا از آژانس برای بازدید از مراکز نظامی ایران

وی با رد این  شایعه که آمریکا از آژانس درخواست بازدید از مراکز نظامی ایران را کرده گفت: ماجرا این است که کسی در آمریکا پیشنهاد کرده که آنها  از آژانس بخواهند به ایران بگویند اجازه بازرسی از سایت‌های نظامی را هم به ما بدهد، و چون ایران هم اجازه نمی دهد، دعوا شروع می‌شود و در نهایت ایران به نقض برجام متهم می‌شود.

رئیس پیگیری ستاد برجام افزود: اگر این مساله را مطرح کنند درخصوصش تصمیم خواهیم گرفت، اما ابدا به این شکل نخواهد بود که بگویند بازدید از مراکز نظامی و ما هم بگوییم بفرمایید. باید دلایل مستند و متقن بیاورند که چرا احساس نگرانی کرده‌اند و مشکل چیست.

وی با بیان اینکه قانونی که کنگره آمریکا علیه ایران، روسیه و کره شمالی تصویب کرده 70 صفحه است که 9 صفحه‌اش مربوط به ایران، حدود 20 صفحه مربوط به کره شمالی و بیش از 40 صفحه‌اش مربوط به روسیه است خاطرنشان کرد: درباره روسیه تحریم نفتی را مطرح کرده، اما درباره ایران به خاطر برجام نتوانسته ‌اند تحریم نفتی را مطرح کند.

رئیس ستاد پیگیری برجام با اشاره به اینکه وزیر خارجه آمریکا هر سه ماه یکبار پایبندی ایران به برجام را به کنگره  گزارش می دهد اظهار داشت: ما هم هر سه ماه یکباراز نحوه اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی گزارش می دهیم.

وی با اشاره به اینکه برای بار دوم وزیر خارجه آمریکا پایبندی ایران به برجام را تایید می کند افزود: ترامپ گفته که برای بار سوم این کار را انجام نخواهد داد، لذا تیمی را مامور کرده تا عدم پایبندی ایران را  کشف یا به اصطلاح گزارش دهد.

آمریکا بخواهد برجام را پاره کند ما آن را آتش می زنیم

عراقچی با اشاره به اینکه ترامپ گفته بود اگر دست خود من بود پایبندی ایران را تایید نمی کردم و همچنین اوباما هم این گفته رامطرح کرده بود، خاطرنشان کرد: معلوم است که می توان طوری رفتار کرد که روسای جمهور آمریکا همه چیز دستشان نباشد.

وی تصریح کرد: بنا به فرمایشات رهبری ، آمریکا بخواهد برجام را پاره کند ما آن را آتش می زنیم.

عراقچی با اشاره به اینکه شعار انتخاباتی ترامپ پاره کردن برجام بود اما بعد از شش ماه هنوز نتوانسته آن را پاره کند، عنوان کرد: بنا به فرمایشات رهبری، آمریکا بخواهد برجام را پاره کند ما آن را آتش می زنیم و در تامین منافع خود با کسی تعارف نداریم .

رئیس ستاد پیگیری برجام  با اشاره به اینکه کسی حق ندارد، اقدام آمریکا را کوچک بشمارد و همه باید با آن مقابله  کنیم خاطرنشان کذد:  قانون مجلس در واکنش به قانون آمریکا است و فراتر از قانون آمریکاست ، زیرا قانون آمریکا تحریم هایی را برعلیه اشخاص اعمال می کند و قانون مجلس تحریم هایی را به صورت مشابه علیه آمریکا برقرار می کند و فراتر از آن، قسمت حمایتی دارد و برای تقویت بنیه دفاعی بودجه در نظر گرفته است .

 هیچ گاه در تصمیم‌گیری عصبی و احساساتی نمی‌شویم 

عراقچی با بیان اینکه وقتی آمریکا اسامی سرداران عزیز ما، مانند سردار سلیمانی و سردار جعفری را در لیست تحریم می‌آورد، موجب افتخار این عزیزان است. اظهار داشت: این‌ها که اصلا به آمریکا سفر نخواهند داشت و در ایران هم که به آن صورت اموالی ندارند، چه برسد به اینکه در آمریکا داشته باشند.

 وی تاکید کرد: ما هیچ گاه در تصمیم‌گیری عصبی و احساساتی نمی‌شویم و خودزنی نخواهیم کرد و با مجلس یک‌صدا هستیم.

 رئیس ستاد پیگییری برجام ادامه داد: برجام نقض شده و آقای ظریف در نامه‌هایی به موگرینی موارد آن را ذکر کرده و در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد. درباره تحریم‌های جدید آمریکا هم تصمیم لازم گرفته خواهد شد.

وی خاطر نشان ساخت: کاری که آمریکایی ها کردند بیشتر جنبه سمبلیک دارد؛ عین همین کار را مجلس شورای اسلامی نیز علیه ارتش آمریکا و فرماندهان آمریکا انجام می دهند ضمن آن که تدابیر حمایتی برای سپاه، وزارت دفاع و حمایت از ایرانیانی که در اثر تحریم های آمریکا دچار صدمه می شوند در نظر گرفته شده است.

وی افزود: طرح مجلس، طرح بسیار محکم و خوبی است و تدابیر آن بسیار فراتر از قانون آمریکایی هاست ، ضمن آنکه احتمالا در طول مباحثی که در مجلس اتفاق خواهد افتاد ممکن است این طرح بیشتر تقویت شود.

رئیس ستاد پیگیری برجام با تاکید بر اینکه وزارت خارجه کاملا با این قانون موافق است  و از آن حمایت خواهد کرد بیان داشت: در این طرح ، وظایفی نیر برای وزارت خارجه در نظر گرفته شده است و خواسته شده در صورتیکه این طرح در مجلس تصویب شود وزارت خارجه مرتبا گزارشاتی در خصوص آمریکا، سیاست ها و راهبردهای آن مرتبا به مجلس ارائه کند.

عراقچی با بیان اینکه ما کاملا با مجلس همراه هستیم و علیه آمریکا و مقابله با دشمنی ها و خصومت های آن یک صدا داریم گفت: حتما این کار را هوشمندانه انجام می دهیم و حتما عصبی و  احساساتی نخواهیم شد و خودزنی نخواهیم کرد و به شیوه ای مقابله با آمریکا را انجام می دهیم که مثل 38 سال گذشته، از این چالش ها قوی تر و سرافرازتر خارج شویم.

وی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نیز  یادآور شد: جلسه امروز جلسه خوبی بود و نکته ای که در آن خیلی بارز بود یک صدایی نمایندگان بود و اگر تفاوت نظری هم وجود داشت در نحوه برخورد با آمریکا و شیوه های برخورد بود.

نامه ظریف به موگرینی در رابطه با مصادیق نقض برجام

رئیس ستاد پیگیری برجام با تاکید بر اینکه دولت و مجلس در این مقابله کاملا یک صدا هستند گفت: معتقدیم برجام توسط آمریکا نقض شده و مصادیق آن را نیز دکتر ظریف در نامه های متعدد که به خانم موگرینی نوشتند ذکر کردند ضمن آنکه این مصادیق در کمیسیون مشترک هم ثبت شده است.

عراقچی تاکید کرد: مواضع ما مشخص است و اینکه چگونه نسبت به این نقص  و دشمنی آمریکا و این قانون جدید واکنش نشان می دهیم نیز حتما تصمیم گیری خواهد شد.

وی افزود: مجلس پیش نویس طرحی را تهیه کرده که دولت و وزارت خارجه نیز از آن حمایت خواهند کرد و ما همراه آن ها هستیم و پاسخ مناسب را خواهیم داد.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 39 نظر (فعال: 32 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/5/8 - 16:01 |     1     0     |
برجام قرار بود مانع پیشرفت ایران شود، که شد
برجام قرار بود مانع دستیابی ایران به عامل بازدارنده از حمله اتمی به تهران شود، که شد

ناشناس
| 1396/5/9 - 03:14 |     1     0    
پاسخ: ماله کشی هم حد و حساب داره عراقچی جان
ناشناس
| 1396/5/9 - 15:50 |     0     0    
پاسخ: این از همون بچه تخسایی بوده که هرچیم میزدنش میگفته اووووم اصلاهم درد نداشت و زبونشم دراز میکرده
ناشناس
| 1396/5/10 - 00:00 |     0     0    
پاسخ: آمریکا بر اثر کدام محاسبات به این نتیجه رسیده که می‌تواند چنین تحریم‌هایی را علیه ایران به عنوان کشوری اعمال کند که تحت یک توافق مشترک –یعنی برجام- با آن قرار دارد.

بی باک
| 1396/5/8 - 16:02 |     1     0     |
اینا دل در گرو کیا دارن که حتی برای عملکرد بد امریکا و خیانت آشکار دشمن توجیه میسازن و در رسانه ملی از دشمن دفاع میکنن؟

هادی
| 1396/5/9 - 16:44 |     0     0    
پاسخ: باید کسایی که تو موضوع هسته ای و سپاه وکلا مباحث امنیتی سست عمل کردن و میکنن و آبروی نظام رو میبرندر ملا عام اعدام کنن والسلام. البته نه تو این قوه...........

ناشناس
| 1396/5/8 - 20:36 |     1     0     |
بزرگترین افتخارشون ماله کشی روی جنایات دشمنه

ناشناس
| 1396/5/9 - 15:51 |     0     0    
پاسخ: الانم که ملات ندارن دیگه هههههه
ناشناس
| 1396/5/10 - 00:00 |     0     0    
پاسخ: ایولا به شما
بی باک
| 1396/5/11 - 01:08 |     0     0    
پاسخ: به نظرمنم بزرگترین افتخارش اینه که دشمن رو راضی کردن تا حق ملت ایران رو به خودشون بده البته با شرایط و خورد خورد

ناشناس
| 1396/5/8 - 21:08 |     1     0     |
دشمنان خارجی از یک طرف و دشمنان داخلی هم از طرف دیگر مجاهدان سپاه را نشانه گرفتن تا به فکر خودشون بتونن سپاه رو از ادامه فعالیتهاش متوقف کنن اما زهی خیال باطل

ناشناس
| 1396/5/10 - 20:20 |     0     0    
پاسخ: چه جریانی دنبال تخریب سپاه است ؟ همان جریانی که دنبال تخریب ایران است. دشمنان قسم خورده این ملت که در عصر قاجار و پهلوی هر گاه که میلشان میکشید وارد این سرزمین میشدند و دیدید که چطور بعد از انقلاب اسلامی بدون هیچگونه بهانه ای صدام را که با بمبهای شیمیائی و سلاحهای پیشرفته مجهز نموده بودند همچون قوم مغول و تاتار به حمله به این مرز و بوم تشویق کردندو گمان میکردند چند روز بعد به تهران خواهند رسید. ما بقی این ماجرا را عزیزان من میدانید. قلم از نوشتنش قاصر است اما همین یک جمله را بگویم که اگر سپاه نبود ایران نبود . من و نسلهای آینده این سرزمین مدیون سپاهیم ،مدیون شهدائیم و مدیون جانبازانیم . علت اینکه دشمنان قسم خورده ایران دنبال تخریب سپاه هستند به این خاطره که میدونن تا سپاه هست نمیتونن به این مملکت آسیبی برسونن. وقتی یه ویروس یا باکتری وارد بدن میشه نیروی دفاغی بدن اگه ضعیف باشه کار اون آدم ساختس . سپاه یکی از مهمترین سیستمهای دفاعی این سرزمینه. خدا حفظشون کنه و توانشون رو بیشتر کنه.

ناشناس
| 1396/5/8 - 22:51 |     1     0     |
امریکا دو جنگ بزرگ را علیه مردم منطقه به راه انداخت و باعث جنایات بسیاری شد. اگر روزی بلندگوهای تبلیغاتی آمریکا را از آن‌ها بگیرند مردم دنیا متوجه جنایات شیطان بزرگ خواهند شد.

ناشناس
| 1396/5/9 - 02:41 |     1     1     |
عجب!!!!! فتبارک الله. تا دیروز که خودت و رئیست مردی که نیشش تا بناگوشش باز است و رئیس رئیست جناب کلید تا آبخوردن مردم را به برجام وصلت می دادید. تو گوئی که حضرت حق ملت ما را صرفا جهت ایجاد و صیانت از برجام خلقت کرده و در زمین ماموریت داده ولا غیر. حالا چه شده که گول لبخندهای دشمن را خوردید و با دشمن چون پرستوهای عاشق رفتار کردید یادتان افتاده از کاستی ها سخن بگوئید. مخاطبین عزیز آیا شنیده اید که در مقابل اشخاص وقیح می گویند طرف صورتشو با آب مرده شور خانه شسته. حالا حکایت اینهاست. خودشان برجام را به ملت می اندازند و خودشان آن را تقدیر می کنند و خودشان آن را تقبیح می کنند و بعد کمیته ایجاد می کنند که از آن صیانت کنند که ردیف بودجه هم داره و غیره... کلا خیلی آقائید.

ناشناس
| 1396/5/9 - 15:51 |     0     0    
پاسخ: احسنت. فقط موندم شهید نیوز ترسو چجوری تاییدت کرده
ناشناس
| 1396/5/9 - 23:59 |     0     0    
پاسخ: مهم‌ترین هدف آمریکا این است که دولت در ایران رویاروی نهادهایی قرار بگیرد که در قانون جدید آمریکا تحریم شده‌اند.
ناشناس
| 1396/5/11 - 20:38 |     0     0    
پاسخ: سلام مرد مومن. نبی مکرم اسلام هم با تمام اقوام و ادیان مذاکره می کرد. اینکه ننگ نیست. دوم اینکه سوال من از جنابعالی اینه اگه مذاکره نمی کردیم چه راه حلی داشتیم. رفیق ناخلف شما احمدی نژاد که داشت مملکت رو به باد فنا می داد. ظاهرا خیلی پشتت به دنیا گرمه که از فقر و بدبختی مردم در زمان احمدی نژاد بی اطلاعی
برادر عزیز شماها چه راه حلی داشتید و چرا نتوانستید در 8 سال مملکت را نجات دهید؟ مملکتی که آدم های به ظاهر محترم آن را چپاول کردند. وقتی نمی تونید راه حلی ارائه بدید پس بیهوده انتقاد نکنید

محمدمبرا
| 1396/5/12 - 18:57 |     0     0    
پاسخ: سلام مردمومن،چراهرکس انتقاد می‌کنه می چسبونیدبه احمدی نژاد،یعنی هرکس انتقاد کنه طرفداراحمدی نژاده،شما هم مثل آقای روحانی ودوستانشون میگید انتقاد نکنیم چون فقط شما میفهمید ولاغیر

ناشناس
| 1396/5/9 - 03:14 |     1     0     |
منافقین در طول تاریخ همواره می‌خواستند در دل‌ها ترس بیفکنند و می‌گفتند باید با دشمن سازش کرد، چراکه قدرت دشمن زیاد است، الان هم می‌گویند از رئیس‌جمهور جدید امریکا بترسید، اینها جمهوری‌خواه هستند و مانند دموکرات‌ها نیستند، در صورتی‌که همان دموکرات‌ها در فتنه 88 علناٌ وارد کارزار شده بودند و بعد از آن هم می‌گفتند باید بیشتر تلاش می‌کردیم.

ناشناس
| 1396/5/11 - 01:08 |     0     0    
پاسخ: مگر برجام خودتون ننوشتین و امضا نکردید؟؟ که حالا فهمیدید میگید چون برای شکایت باید به خودشون مراجعه کنید شورای امنیت و دادگاه لاهه شکایت نمی کنید و در داخل موضوع پیگیری می کنید

نیره
| 1396/5/9 - 16:34 |     0     0     |
آخه یکی نیست بگه مرد.....................این چه بلایی بود سر مملکت آوردید حالا خودتونم ماله اتون تموم شده نمیتونید کاری کنید؟

ناشناس
| 1396/5/9 - 18:37 |     0     0     |
شما که از برجام طوری تعریف میکردید که انگار قرار بود پیشرفت ایران سر به فلک بکشه الان که دستتون رو شده دارید مثلا ماله کشی میکنید؟

ناشناس
| 1396/5/10 - 17:24 |     0     0    
پاسخ: نکته ای که در صحبت های آقای عراقچی هست و به نوعی ادامه راهبرد «ماله کشی روی جنایات آمریکا» با هدف حفظ برجام محسوب می شود، تلاش برای توجیه این راهزنی آمریکاست. ایشان تلاش کرده‌اند ثابت کنند مصادره 2 میلیارد دلار مربوط به یک پرونده قدیمی است، لذا ارتباطی به برجام ندارد و در نتیجه آمریکا را تبرئه نمایند. سوال باید کرد که اگر مصادره 2 میلیارد دلار مربوط به قبل از برجام است و ارتباطی به آن ندارد، حکم به مصادره 21 میلیارد دلار از دارایی‌های کشور بابت ادعای مضحک دست داشتن ایران در حوادث 11 سپتامبر نیز مربوط به قبل از برجام است یا چند روز پس از اجرای برجام صادر شده است؟‌ تحریم‌های جدیدی که پس از اجرای برجام وضع شده است چطور؟‌ دوستان ما در دولت یقین بدانند تا زمانی که به بند 2 از ماده 3 نامه رهبر معظم انقلاب درباره اجرای برجام عمل نکنند در سراسر دوره‌ هشت‌ساله، وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ تروریسم و حقوق بشر توسّط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظّف است طبق بند 3 مصوّبه‌ مجلس، اقدام‌های لازم را انجام دهد و فعّالیّت‌های برجام را متوقّف کند ، این تحریم‌های جدید و مصادره‌ها ادامه خواهد یافت. مصادره، صدها برابر بدتر از وضع تحریم است؛ چه، دزدی، تصاحب پول نقد است و قابل دور زدن هم نیست. دولت آقای روحانی مطمئن باشد به جای تنظیم برنامه گفت و گوی ویژه برای دکتر عراقچی و توجیه تحریم های پسابرجامی، اگر به این دستور رهبر انقلاب عمل کند، هیچ تحریم جدیدی وضع نخواهد شد و منافع اقتصادی مورد انتظار از برجام نیز حاصل خواهد شد. و اگر عمل نکند، نه تنها در مقابل ملت به دلیل دستاوردهای هیچ سرافکنده خواهد شد، بلکه در آینده ای نه چندان دور باید بابت این قانون شکنی‌های پی در پی نیز پاسخگو باشد.
ناشناس
| 1396/5/11 - 01:08 |     0     0    
پاسخ: مثلابه کجا میخوایین شکایت کنین؟؟!!!چرایک منتقدیابقول خودتون کاسب تحریم رونگذاشتیدبیادباشمابحث کنه؟؟ منقلتونوبیارین آتیش بزنین!!!!!کرستن چی برامون داشت که توتال داشته باشه؟؟!!!

ناشناس
| 1396/5/9 - 20:20 |     0     0     |
حضور در سپاه افتخارت بوده؟همین الان هرروز دارید برا سپاه می زنید
ماله کشی رو کارهای خودتونم عالمی داره

ناشناس
| 1396/5/10 - 20:20 |     0     0    
پاسخ: امام راحل فرمودند: اگر سپاه نبود کشور نبود.امام راحل آمریکا را شیطان بزرگ می دانست و عده ای آمریکارا کدخدا میدانندکه لازمه این اعتقاد نوکریست.

ناشناس
| 1396/5/9 - 23:58 |     0     0     |
شما چطور از امریکا طرفداری میکنید؟؟نقض برجام نیست مرد مومن؟

ناشناس
| 1396/5/10 - 17:23 |     0     0     |
واقعا این بابا اول سپاهی بوده؟؟؟

ناشناس
| 1396/5/10 - 20:20 |     0     0     |
وقتی کدخدا با هوچی گری دور تا دور ایران رو با نیروهاش پر کرد تا شاید ایرانیها رو بترسونه با دو سه مانور موشکی سپاه دمشو گذاشت رو کولش و از عراق و افغانستان خارج شد حالا این بدبخت های غربزده می خوان چهره سپاه رو تخریب کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ناشناس
| 1396/5/11 - 01:07 |     0     0     |
کاری که آمریکایی‌ها کردند، یک حرکت خصمانه بود، چرا که فکر می‌کنند در اثر برجام، جمهوری اسلامی ایران قدرتمند‌تر شده، سیاستش در منطقه تهاجمی‌تر شده و رفتار و سیاستهایش هم، نسبت به آمریکا تغییر نکرده است و از این رو تصور می‌کنند باید این وضعیت را عوض کنند و به تعبیر خودشان ایران را به عقب برانند.

ناشناس
| 1396/5/11 - 18:46 |     0     0     |
دشمن تلاش میکنه سپاه رو تضعیف کنه تا حضورش در منطقه راحت تر و بی دردسر شه باید دشمن رو ناکام کنیم

ناشناس
| 1396/5/11 - 19:06 |     0     0     |
شکرخدا ایران در منطقه نفوذ، تاثیر، حرف و گفتمان دارد، و توان دفاعی‌اش هم رو به پیشرفت است و نیازی به تایید هیچ قدرتی ندارد


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پاسخ موشکی انصارالله یمن به «نجران» عربستان

  طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت هزاران واحد مسکونی جدید

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
30 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  چیستی و چرایی ادبیات جنگ و دفاع مقدس/ انحرافی بزرگ در ادبیات دفاع مقدس!
12 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 13)
  پیمایش ملی ارزش ها و نگرش های جامعه ایثارگری با هدف خدمت رسانی بهتر به خانواده های معزز شهدا و ایثارگران صورت گرفته است
17 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   سناریویی برای تشدید عادی سازی ارتجاع عرب با رژیم صهیونیستی
12 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  یگان تک تیراندازان فاطمیون چگونه تشکیل شد؟
10 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 0)
   غنی سازی بدون محدودیت اقدام احتمالی ایران خواهد بود/ خروج آمریکا از برجام یک تجربه مهم تاریخی است
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار