خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  شریعتمداری امشب از «گام دوم» می‌گوید
  با سیلی‌های جمهوری اسلامی آشنا شوید
  شهید شما از ملائکه هم بالاتر است
  تمرینات منافقین در آلبانی؛
  چرا باید کار را به جوان‌ها سپرد؟
  جلسه امروز مجمع درباره «پالرمو» به روایت آیت‌الله محمدی عراقی
  مجمع تشخیص دوباره درباره پالرمو به نتیجه نرسید
  آمادگی FATF برای حمله به برنامه موشکی ایران
  ابراز جدید برای تشدید تحریم
  نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی درباره حمله تروریستی زاهدان و بودجه انسداد مرزها
  الزامات نه‌گانه شروع گام دوم انقلاب
  چرا موافقت‌نامه پاریس در کمیسیون های تخصصی مجلس بررسی نمی‌شود؟
  برای امام خمینی تعیین تکلیف نکنید
  خون شهدای ترور برگردن گردانندگان FATF است
  که با ما هر چه کرد آن «آشنا» کرد
  نجات برجام با سازوکار «اینستکس»؛ از واقعیت تا سراب
  الزامات ۹ گانه شروع گام دوم انقلاب
  به تقاضاها درباره CFT وپالرمو مشکوکیم
  پاسخ ۱۸ بندی به ادعاهای حامیان تصویب لوایح مرتبط با FATF
  FATF شاید حتی تحریم را تشدید کند
  پاسخی به ادعای تکراری درباره دستخط امام خمینی
  قاسمی: بیانیه پایانی کنفرانس ورشو سند شکست و ناکامی آن است
  پرشمارترین واژه که حضرت آقا در بیانیه گام دوم بکار بردند مسئله جوانان است
  شباهت سخنان روحانی درباره برجام و FATF
  حضور آمریکایی‌ها در سوریه باید خاتمه یابد
  چه کسی ساعت ورود و خروج اتوبوس سپاه را لو داد؟!
  درآمدی بر آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی
  چشم بستن به خیانت‌های اروپا به خیال خام SPV
  جوانان، هسته مرکزی گام دوم انقلاب
  صفارهرندی: چله بزرگ انقلاب در پیش است
- اندازه متن: + -  کد خبر: 163366صفحه نخست » سیاستپنجشنبه، 22 تیر 1396 - 02:00
باهنر: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند
باهنر: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنندشهیدخبر(شهیدنیوز): رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند.
  

محمدرضا باهنر رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری عصر امروز اظهار کرد: پیروزی موصل را به ملت، نیروهای مسلح و مرجعیت عراق تبریک می گوییم. این خبر هم ملت عراق و هم برای مردم ایران را خوشحال کرد.

وی افزود: هنوز زخم نامردمی های گروه های تروریستی وطنی یعنی منافقین روی تن کشور ماست. متاسفانه امروز برخی کشورهای اروپایی همان طور که مواضع شان درباره داعش شفاف و عملیاتی  نیست، سلف این ها یعنی منافقین را به رسمیت می شناسند. این موصوع ظلمی است که به بشریت روا می دارند. اگر چه ریشه تفکر تکفیری به این سادگی ها از بین نمی رود اما انشالله با مدفون شدن سرکرده داعش، شاهد جمع شدن جنایات این گروه باشیم.

باهنر در پاسخ به سوالی درباره حضور در کابینه به‌ عنوان معاون اول، گفت: دوستانی حسن ظن دارند به من و تشکر می‌کنم. اگر من جای روحانی بودم حتما باهنر را به عنوان معاون اول انتخاب نمی کردم. با وجود اینکه برخی کارهای دولت یازدهم را تایید می کنم، طبیعی است که اختلاف نظرهای جدی در مسائل سیاسی و فرهنگی با روحانی دارم. من اعتقاد دارم که باید دولت مستقر را برای حل مشکلات مردم کمک کرد. در انتخابات با وجود برخی نارسایی ها در مناظره ها، طرفین روی مطالبات مردم از جمله رونق اقتصادی، مسائل حاشیه نشینی و بیکاری به اجماع رسیدند. همه شهروندان باید در جهت حل مشکلات، دولت را کمک کنند. البته باید در جاهایی که دولت می خواهد متن را به حاشیه ببرد یا حاشیه را تبدیل به متن کند، نقدهای مشفقانه خود را داشته باشند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه همه قوا را نمی شود به اندازه یکسان نقد کرد نظر شما چیست؟ گفت: نقد اگر مشفقانه باشد، از برکات نظام است که همه باید این سعه صدر را داشته باشند که بپذیرند. از نقدهای مخرب باید جلوگیری کرد. یکی از ابزار ریاست سعه صدر است و مسئولان نباید کم حوصله و نسبت به مجموعه خود تعصب داشته باشند.

باهنر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نظر شما درباره دولت در سایه چیست؟ اگر تشکیل شود شما حضور پیدا خواهید کرد؟ افزود: معتقدم رقابت های سیاسی و حتی مردم سالاری دینی در غیبت چند حزب چارچوب دار و قانونی به طور جدی تهدید می شود. دولت در سایه در نبود احزاب خیلی معنا ندارد. اگر احزاب با هم کار کنند، تعاملات تعریف شدن درون حزبی افراد، حزب را هم متعهد می کند. در مجلس هم دیدیم که عده ای از نردبان لیست امید بالا آمدند اما به اقای عارف متعهد نبودند. در جریان اصولگرایی هم این مسائل وجود دارد.

وی تصریح کرد: اعضای دولت در سایه نه به رئیس خود متعهد خواهند بود و نه رئیس دولت به آنها تعهدی خواهد داشت. مگر اینکه جمنا بخواهد حزب باشد اما آنچه شنیده ام گفته اند می خواهیم احزاب اصولگرا را با هم هماهنگ کنیم.

برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: یکی از ویژگی های سیاسیون ما این است که می خواهند منافع حزب را داشته باشند اما نمی خواهند هزینه های آن را داشته باشند.

باهنر ادامه داد: ملزوماتی وجود دارد که دولت در سایه تشکیل شود و به سمت تخریب دولت مستقر نرود و اگر قرار باشد چنین دولتی تشکیل شود من در چنین تشکیلاتی نخواهم بود.

وی درباره اظهارات روحانی علیه سپاه اظهار کرد: وحدت لازمه پیشرفت، عدالت و توسعه است و حرف های وحدت شکن مضر است و نباید انجام شود. متاسفانه رگه هایی از هر دو جریان کمر همت بسته اند که فضا را تند نگه دارند. این رگه ها ممکن است که خیلی کم و نازک باشند. عده ای در روز قدس آمدند علیه رییس جمهور شعار دادند البته اقدام قوه قضاییه که گفتند برخی را دستگیر کرده اند، جای تشکر دارد.

باهنر خاطرنشان کرد: من یک زمان گفتم اینکه آقای اژه ای در نماز جمعه موضوع بنی صدر را مطرح کنند - آن هم سه روز بعد از اینکه عده ای در روز قدس علیه رییس جمهور حرف هایی را مطرح کردند- کار دقیقی نیست. کار تحلیلی کردن خوب است؛ برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند.

وی در خصوص ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: درباره ریاست مجمع اطلاع بیشتری ندارم؛ دوره مجمع در اسفندماه سال گذشته قاعدتا تمام شده است البته در قانون اساسی طول دوره مجمع نیامده است؛ تا زمانی که رهبری حکم اعضای جدید مجمع را ندهند، اختیارات حقوقی اعضای فعلی پابرجا می ماند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی اصولگرایان تندرو رای مردم را قبول ندارند باید چگونه با این ها برخورد کرد؟ گفت: هیچ کس حق ندارد رای مردم را به رسمیت نشناسد. من سراغ ندارم که کسی گفته باشد که روحانی را به عنوان رییس جمهور قبول نکرده باشد.

وی افزود: همه جریانات سیاسی در کشور آدم های تندرو و میانه رو دارند. اینکه هر جریانی بخواهد افراد تندروی خود را دفع کند را قبول ندارم من معتقدم که تندروها را باید تعدیل کرد.

نام دولت آینده باید تدبیر و اقدام باشد

باهنر درباره موضوع کاهش سن وزرا گفت: تغییرات دولت صرفا مربوط به سن وزرا نیست. البته سن وزرا باید کم شود اما بدانیم که نباید در این زمینه افراط کنیم؛ باید بدانیم که وزارتخانه جای کارآموزی نیست. افراط و تفریطی نباید برخورد کنیم. کابینه باید مجرب و توانمند باشد. در دولت یازدهم شجاعت اقدام کابینه کم بود، برخی وزرا مدبر بودند اما چون فکر می کردند که کارشان هزینه دارد، اقدام نمی کردند. نام دولت تدبیر و امید بود اما به نظر من باید نام دولت اینده، تدبیر و اقدام باشد.

نماینده سابق مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا مجلس دهم لابی من دارد؟ گفت: ما هیچ کداممان از شکم مادر مجرب بیرون نیامدیم. بالاخره ما به حق یا ناحق هفت دور نماینده بودیم. مجلس کنونی  بالقوه لابی من دارد؛ انشاالله جوانان جلو می روند و تجربه کسب می کنند.

باهنر درباره طرح آتش بس یک طرفه زاکانی گفت: رقابت ها باید زودتر تمام شود. به صورت طبیعی این رقابت‌ها تا زمان استقرار کامل دولت و رای اعتمادی که رئیس دولت برای وزرایش از مجلس می گیرد، ادامه خواهد داشت اما مطالبه جدی من از جریانات سیاسی این است که فضا را به سمت رادیکالیزه شدن، تند کردن و سیاه و سفید نشان دادن جامعه پیش نبرند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: بالاخره اقای روحانی پیروز انتخابات شده و نیازی نیست که ایشان هم گاه گاهی تیکه هایی بیندازد یا انتقاداتی را مطرح کند. طرف مقابل هم نباید تا دولت کارش را شروع نکرده، فقط دنبال مچ گیری باشد یا ثابت کند دولت در پاسخ به مطالبات ناتوان است؛ این روش ها ظلم است.

وی در خصوص قرارداد با توتال هم اظهار کرد: سعی و تلاش شده این قرارداد به نفع ملت ایران بسته شود اگر چه ممکن است اشکالات ریزی هم داشته باشد. برای رسیدن به رشد هشت درصدی مصوبه مجلس و مجمع و الحاقیه مقام معظم رهبری، نیازمند ۳۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری هستیم و  باید شرکت های خارجی را وارد کنیم که بازار پیشرفت و توسعه یافته ای داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید از سرمایه گذاری داخلی استقبال کنیم در عین حالی که از سرمایه گذاری خارجی استفاده شود. اگر وارد رقابتی می شویم باید با حکومت های بیرون از کشور باشد و نه با تخاصم و باید از توانمندی های داخلی استفاده کنیم تا دولت را در پاسخگویی به مطالبات مردم یاری رسانیم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/4/22 - 15:52 |     2     0     |
بی علاقه نبودن؟؟؟خب عوض کردن دیگه مگه نگفت آقای ...؟؟

ناشناس
| 1396/4/25 - 14:16 |     1     0    
پاسخ:
خدا اون برخیو لعنت کنه اما کساییم که به اسم اصولگرایی چشمشونو به توهین به آرمانها می بندن هم هدایت کنه ان شالله

نوید
| 1396/4/26 - 13:50 |     1     0    
پاسخ:
میشه بگید اصولا چرا به این آقا میپردازید؟ مدعیان اصولگرایی خودشون تو همه وقایع این اواخر مقصرن اما دارن دنبال قاتل بروسلی میگردن!


ناشناس
| 1396/4/22 - 18:20 |     1     0     |
برای جمع کردن رای -هرکاری ازشون برمیومد انجام دادن و آبروی خودشونو بردن

ناشناس
| 1396/4/23 - 22:20 |     1     0     |
وحدت لازمه پیشرفت، عدالت و توسعه است و حرف های وحدت شکن مضر است و نباید انجام شود.

ناشناس
| 1396/4/26 - 01:35 |     1     0    
پاسخ: امروز نیاز به روحیه انقلابی داریم و لازم است همه ما پنجاه و هفتی شویم، داریم به قله می‌رسیم و نباید نفس کم بیاوریم، امام در ۶۰ سالگی تازه انقلاب کرد بنابراین برای رسیدن به قله روحیه انقلابی، مردانگی و مقاومت جانانه لازم است.

ناشناس
| 1396/4/24 - 12:53 |     0     0     |
بله ماهم معتقدیم سرمایه گذاری خارجی بلامانع است اما این قراردادهاییکه اینا با فرانسه و ...بستن کدومششبیه سرمایه گذاریه؟

ناشناس
| 1396/4/24 - 15:08 |     0     0     |
بی علاقه نبودن؟ این چه تیتریه؟ نکردن این کارو؟ خداوکیلی شما مناظراتو تیترای روزنامه های زنجیره ای و سایتاشونو ندیدین چطور به اعدامای منافقینم گیر میدادن؟


ناشناس
| 1396/4/24 - 15:08 |     0     0     |
بی علاقه نبودن؟ این چه تیتریه؟ نکردن این کارو؟ خداوکیلی شما مناظراتو تیترای روزنامه های زنجیره ای و سایتاشونو ندیدین چطور به اعدامای منافقینم گیر میدادن؟


ناشناس
| 1396/4/25 - 00:22 |     0     0     |
اینم انصافا آدم خوبیه چون اصالتشو حفظ کرده

ناشناس
| 1396/4/26 - 01:34 |     0     0     |
برخی در جریان فتنه سال ۸۸ عذر خواهی نکردند و دنبال آشتی ملی‌ هستند، اما مردم با فتنه‌گران آشتی نخواهند کرد.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  سیاست ضد ایرانی نخ نما شده واشنگتن

  هلی‌برن نیروهای آمریکایی در عراق

  یک کشته و 28 زخمی در انفجار در نزدکی نیروهای حامی ترکیه در شمال سوریه

  پامپئو: ایران مقصر جنگ یمن است!

  می‌بینی ماریه؟

  حشد شعبی: با قدرت در نوار مرزی عراق مستقر هستیم

  تصاویری از خسارت سیلاب در دمشق

  پایان مهلت خروج تروریست‌ها از منطقه عاری از سلاح ادلب

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  بازتاب چهلمین سال جشن انقلاب اسلامی در رسانه‌های جهان
24 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   آقای کارگردان ما دفاع کردیم، آقازاده هم نبودیم!
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  هدف ما از توسعه توان موشکی، جلوگیری از جنگ است/در صورت توطئه اروپا، به یک جهش استراتژیک موشکی روی می‌آوریم
14 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   «مرگ بر آمریکا» یعنی مرگ بر ترامپ و جان بولتون و پمپئو/ توصیه می‌کنم به اروپایی‌ها اعتماد نکنید
14 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  بیانیه «گام دوم انقلاب» امام خامنه‌ای خطاب به ملت ایران منتشر شد
15 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   هشدار سردار سلامی به اسرائیل/ اشغالگران جنگ جدیدی را شروع کنند، مسلماً محو خواهند شد
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  با میراث شهدا در «بنیاد شهید» چه می‌کنند؟
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   رهبری معظم: طرح یکسان‌سازی قبور شهدا کار غلطی است
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  درباره طرحی که آقا نسخه اش را پیچید!
8 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   واکنش های عجیب به یک حماسه!
7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار