خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 163366صفحه نخست » سیاستپنجشنبه، 22 تیر 1396 - 03:00
باهنر: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند
باهنر: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنندشهیدخبر(شهیدنیوز): رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند.
  

محمدرضا باهنر رییس جبهه پیروان خط امام و رهبری عصر امروز اظهار کرد: پیروزی موصل را به ملت، نیروهای مسلح و مرجعیت عراق تبریک می گوییم. این خبر هم ملت عراق و هم برای مردم ایران را خوشحال کرد.

وی افزود: هنوز زخم نامردمی های گروه های تروریستی وطنی یعنی منافقین روی تن کشور ماست. متاسفانه امروز برخی کشورهای اروپایی همان طور که مواضع شان درباره داعش شفاف و عملیاتی  نیست، سلف این ها یعنی منافقین را به رسمیت می شناسند. این موصوع ظلمی است که به بشریت روا می دارند. اگر چه ریشه تفکر تکفیری به این سادگی ها از بین نمی رود اما انشالله با مدفون شدن سرکرده داعش، شاهد جمع شدن جنایات این گروه باشیم.

باهنر در پاسخ به سوالی درباره حضور در کابینه به‌ عنوان معاون اول، گفت: دوستانی حسن ظن دارند به من و تشکر می‌کنم. اگر من جای روحانی بودم حتما باهنر را به عنوان معاون اول انتخاب نمی کردم. با وجود اینکه برخی کارهای دولت یازدهم را تایید می کنم، طبیعی است که اختلاف نظرهای جدی در مسائل سیاسی و فرهنگی با روحانی دارم. من اعتقاد دارم که باید دولت مستقر را برای حل مشکلات مردم کمک کرد. در انتخابات با وجود برخی نارسایی ها در مناظره ها، طرفین روی مطالبات مردم از جمله رونق اقتصادی، مسائل حاشیه نشینی و بیکاری به اجماع رسیدند. همه شهروندان باید در جهت حل مشکلات، دولت را کمک کنند. البته باید در جاهایی که دولت می خواهد متن را به حاشیه ببرد یا حاشیه را تبدیل به متن کند، نقدهای مشفقانه خود را داشته باشند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه همه قوا را نمی شود به اندازه یکسان نقد کرد نظر شما چیست؟ گفت: نقد اگر مشفقانه باشد، از برکات نظام است که همه باید این سعه صدر را داشته باشند که بپذیرند. از نقدهای مخرب باید جلوگیری کرد. یکی از ابزار ریاست سعه صدر است و مسئولان نباید کم حوصله و نسبت به مجموعه خود تعصب داشته باشند.

باهنر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نظر شما درباره دولت در سایه چیست؟ اگر تشکیل شود شما حضور پیدا خواهید کرد؟ افزود: معتقدم رقابت های سیاسی و حتی مردم سالاری دینی در غیبت چند حزب چارچوب دار و قانونی به طور جدی تهدید می شود. دولت در سایه در نبود احزاب خیلی معنا ندارد. اگر احزاب با هم کار کنند، تعاملات تعریف شدن درون حزبی افراد، حزب را هم متعهد می کند. در مجلس هم دیدیم که عده ای از نردبان لیست امید بالا آمدند اما به اقای عارف متعهد نبودند. در جریان اصولگرایی هم این مسائل وجود دارد.

وی تصریح کرد: اعضای دولت در سایه نه به رئیس خود متعهد خواهند بود و نه رئیس دولت به آنها تعهدی خواهد داشت. مگر اینکه جمنا بخواهد حزب باشد اما آنچه شنیده ام گفته اند می خواهیم احزاب اصولگرا را با هم هماهنگ کنیم.

برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: یکی از ویژگی های سیاسیون ما این است که می خواهند منافع حزب را داشته باشند اما نمی خواهند هزینه های آن را داشته باشند.

باهنر ادامه داد: ملزوماتی وجود دارد که دولت در سایه تشکیل شود و به سمت تخریب دولت مستقر نرود و اگر قرار باشد چنین دولتی تشکیل شود من در چنین تشکیلاتی نخواهم بود.

وی درباره اظهارات روحانی علیه سپاه اظهار کرد: وحدت لازمه پیشرفت، عدالت و توسعه است و حرف های وحدت شکن مضر است و نباید انجام شود. متاسفانه رگه هایی از هر دو جریان کمر همت بسته اند که فضا را تند نگه دارند. این رگه ها ممکن است که خیلی کم و نازک باشند. عده ای در روز قدس آمدند علیه رییس جمهور شعار دادند البته اقدام قوه قضاییه که گفتند برخی را دستگیر کرده اند، جای تشکر دارد.

باهنر خاطرنشان کرد: من یک زمان گفتم اینکه آقای اژه ای در نماز جمعه موضوع بنی صدر را مطرح کنند - آن هم سه روز بعد از اینکه عده ای در روز قدس علیه رییس جمهور حرف هایی را مطرح کردند- کار دقیقی نیست. کار تحلیلی کردن خوب است؛ برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند.

وی در خصوص ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: درباره ریاست مجمع اطلاع بیشتری ندارم؛ دوره مجمع در اسفندماه سال گذشته قاعدتا تمام شده است البته در قانون اساسی طول دوره مجمع نیامده است؛ تا زمانی که رهبری حکم اعضای جدید مجمع را ندهند، اختیارات حقوقی اعضای فعلی پابرجا می ماند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی اصولگرایان تندرو رای مردم را قبول ندارند باید چگونه با این ها برخورد کرد؟ گفت: هیچ کس حق ندارد رای مردم را به رسمیت نشناسد. من سراغ ندارم که کسی گفته باشد که روحانی را به عنوان رییس جمهور قبول نکرده باشد.

وی افزود: همه جریانات سیاسی در کشور آدم های تندرو و میانه رو دارند. اینکه هر جریانی بخواهد افراد تندروی خود را دفع کند را قبول ندارم من معتقدم که تندروها را باید تعدیل کرد.

نام دولت آینده باید تدبیر و اقدام باشد

باهنر درباره موضوع کاهش سن وزرا گفت: تغییرات دولت صرفا مربوط به سن وزرا نیست. البته سن وزرا باید کم شود اما بدانیم که نباید در این زمینه افراط کنیم؛ باید بدانیم که وزارتخانه جای کارآموزی نیست. افراط و تفریطی نباید برخورد کنیم. کابینه باید مجرب و توانمند باشد. در دولت یازدهم شجاعت اقدام کابینه کم بود، برخی وزرا مدبر بودند اما چون فکر می کردند که کارشان هزینه دارد، اقدام نمی کردند. نام دولت تدبیر و امید بود اما به نظر من باید نام دولت اینده، تدبیر و اقدام باشد.

نماینده سابق مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا مجلس دهم لابی من دارد؟ گفت: ما هیچ کداممان از شکم مادر مجرب بیرون نیامدیم. بالاخره ما به حق یا ناحق هفت دور نماینده بودیم. مجلس کنونی  بالقوه لابی من دارد؛ انشاالله جوانان جلو می روند و تجربه کسب می کنند.

باهنر درباره طرح آتش بس یک طرفه زاکانی گفت: رقابت ها باید زودتر تمام شود. به صورت طبیعی این رقابت‌ها تا زمان استقرار کامل دولت و رای اعتمادی که رئیس دولت برای وزرایش از مجلس می گیرد، ادامه خواهد داشت اما مطالبه جدی من از جریانات سیاسی این است که فضا را به سمت رادیکالیزه شدن، تند کردن و سیاه و سفید نشان دادن جامعه پیش نبرند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: بالاخره اقای روحانی پیروز انتخابات شده و نیازی نیست که ایشان هم گاه گاهی تیکه هایی بیندازد یا انتقاداتی را مطرح کند. طرف مقابل هم نباید تا دولت کارش را شروع نکرده، فقط دنبال مچ گیری باشد یا ثابت کند دولت در پاسخ به مطالبات ناتوان است؛ این روش ها ظلم است.

وی در خصوص قرارداد با توتال هم اظهار کرد: سعی و تلاش شده این قرارداد به نفع ملت ایران بسته شود اگر چه ممکن است اشکالات ریزی هم داشته باشد. برای رسیدن به رشد هشت درصدی مصوبه مجلس و مجمع و الحاقیه مقام معظم رهبری، نیازمند ۳۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری هستیم و  باید شرکت های خارجی را وارد کنیم که بازار پیشرفت و توسعه یافته ای داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید از سرمایه گذاری داخلی استقبال کنیم در عین حالی که از سرمایه گذاری خارجی استفاده شود. اگر وارد رقابتی می شویم باید با حکومت های بیرون از کشور باشد و نه با تخاصم و باید از توانمندی های داخلی استفاده کنیم تا دولت را در پاسخگویی به مطالبات مردم یاری رسانیم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/4/22 - 16:52 |     2     0     |
بی علاقه نبودن؟؟؟خب عوض کردن دیگه مگه نگفت آقای ...؟؟

ناشناس
| 1396/4/25 - 15:16 |     1     0    
پاسخ:
خدا اون برخیو لعنت کنه اما کساییم که به اسم اصولگرایی چشمشونو به توهین به آرمانها می بندن هم هدایت کنه ان شالله

نوید
| 1396/4/26 - 14:50 |     1     0    
پاسخ:
میشه بگید اصولا چرا به این آقا میپردازید؟ مدعیان اصولگرایی خودشون تو همه وقایع این اواخر مقصرن اما دارن دنبال قاتل بروسلی میگردن!


ناشناس
| 1396/4/22 - 19:20 |     1     0     |
برای جمع کردن رای -هرکاری ازشون برمیومد انجام دادن و آبروی خودشونو بردن

ناشناس
| 1396/4/23 - 23:20 |     1     0     |
وحدت لازمه پیشرفت، عدالت و توسعه است و حرف های وحدت شکن مضر است و نباید انجام شود.

ناشناس
| 1396/4/26 - 02:35 |     1     0    
پاسخ: امروز نیاز به روحیه انقلابی داریم و لازم است همه ما پنجاه و هفتی شویم، داریم به قله می‌رسیم و نباید نفس کم بیاوریم، امام در ۶۰ سالگی تازه انقلاب کرد بنابراین برای رسیدن به قله روحیه انقلابی، مردانگی و مقاومت جانانه لازم است.

ناشناس
| 1396/4/24 - 13:53 |     0     0     |
بله ماهم معتقدیم سرمایه گذاری خارجی بلامانع است اما این قراردادهاییکه اینا با فرانسه و ...بستن کدومششبیه سرمایه گذاریه؟

ناشناس
| 1396/4/24 - 16:08 |     0     0     |
بی علاقه نبودن؟ این چه تیتریه؟ نکردن این کارو؟ خداوکیلی شما مناظراتو تیترای روزنامه های زنجیره ای و سایتاشونو ندیدین چطور به اعدامای منافقینم گیر میدادن؟


ناشناس
| 1396/4/24 - 16:08 |     0     0     |
بی علاقه نبودن؟ این چه تیتریه؟ نکردن این کارو؟ خداوکیلی شما مناظراتو تیترای روزنامه های زنجیره ای و سایتاشونو ندیدین چطور به اعدامای منافقینم گیر میدادن؟


ناشناس
| 1396/4/25 - 01:22 |     0     0     |
اینم انصافا آدم خوبیه چون اصالتشو حفظ کرده

ناشناس
| 1396/4/26 - 02:34 |     0     0     |
برخی در جریان فتنه سال ۸۸ عذر خواهی نکردند و دنبال آشتی ملی‌ هستند، اما مردم با فتنه‌گران آشتی نخواهند کرد.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
26 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 13)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار