خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 156592صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریپنجشنبه، 28 اردیبهشت 1396 - 14:45
باطل‌السحر توطئه‌ها
شهیدخبر(شهیدنیوز): در حماسه ۲۹ اردیبهشت با وجود اختلاف‌ سلیقه‌هایی که در بین کاندیداها و هواداران آن‌ها وجود دارد، همچون گذشته شاهد همدلی گسترده مردم برای حضور در پای صندوق‌های رأی خواهیم بود.
  

محمدصالح جوکار در یادداشت روزنامه حمایت نوشت:

نظام جمهوری اسلامی با برگزاری ده‌ها انتخابات مختلف اعم از ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، خبرگان و شوراهای شهر و روستا در زمره دموکراتیک‌ترین نظام‌های دنیا قرار دارد. این امر که به مثابه ابزاری برای سنجش اراده مردم در اداره امور کشور و زیر ساخت قدرت سیاسی محسوب می‌شود، به عنوان مصداق بارز مردم سالاری در جوامع دموکراتیک مطرح است و از آنجا که شالوده انقلاب اسلامی بر اساس حاکمیت نقش مردم شکل گرفته، مشارکت مردم در تعیین مقدراتشان، نوع جدیدی از اندیشه سیاسی به نام «مردم‌سالاری دینی» را رقم زده است.


مردم‌سالاری دینی به این معناست که همه مردم، مسئولین و کاندیداها با پایبندی به معیارهای اسلامی و ملاک‌های الهی، به طور جدی در رقابت‌ها شرکت کنند و حضوری یکپارچه در انتخابات داشته باشند. این ترکیب شگفت‌آور همان چیزی است که بشریت به آن احتیاج واقعی دارد و تشنه آن است و از این زاویه که در دنیای کنونی، یا دموکراسی زر و زور حاکم است و یا نسخه‌های اسلام آمریکایی، مردم‌سالاری مدنظر جمهوری اسلامی، نمونه‌ای بی‌بدیل در جهان امروز به حساب می‌آید.


از این منظر، انتخابات در جمهوری اسلامی بر خلاف دموکراسی‌های رایج غربی که ابزاری برای حفظ قدرت و ثروت گروه‌ها و جریان‌های سیاسی است، وسیله‌ای برای جلوگیری از انحرافات، زمینه سازی برای تزریق خون تازه به کالبد جامعه، انتخاب افراد اصلح و کاردان برای حل مشکلات نظام، ممانعت از نقش آفرینی عناصر وابسته و غیرمتعهد، تضمین حفظ امنیت کشور، جلوگیری از کارشکنی دشمنان، تقویت آرمان‌های اسلام و نظام سیاسی اسلامی و تجلی و نماد وحدت ملت است و با این توصیف، مردم انقلابی ایران در هر برهه‌ای با شناخت ضرورت‌ها و حساسیت‌های هر دوره با هوشیاری و درایت بر سر صندوق‌های رأی حاضر شده و مردم سالاری دینی را به منصه ظهور رسانده‌اند.


روز گذشته رهبر معظم انقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم و در آستانه انتخابات حساس ریاست جمهوری با اشاره به این نکته، انتخابات را به رخ کشیدن اندیشه نو و جذاب مردم‌سالاری اسلامی در مقابل چشم سیاستمداران در دنیا دانستند و فرمودند: «مردم‌سالاری دینی یک تجربه جدید بود که به‌وسیله نظام جمهوری اسلامی و امام بزرگوار به بشریت عرضه شد و ملت ایران در روز جمعه، بار دیگر تبلور این اندیشه نو را در معرض دید جهانیان قرار خواهد داد.»


نکته دیگر، اهمیت انتخابات پیش رو از دریچه نگاه دو گروه از ناظران خارجی است که به تعبیر حضرت آقا «از یک طرف مسئولان و دستگاه‌های مختلف در آمریکا و اروپا و دولت‌های دنباله رو آمریکا در منطقه و همچنین مقامات رژیم صهیونیستی، نظاره‌گر انتخابات خواهند بود تا ببینند مردم ایران چگونه و با چه روحیه‌ای و در چه حجمی وارد میدان انتخابات خواهند شد، و از طرف دیگر، ملت‌های منطقه با نگاه تحسین و حسرت به حضور مردم در روز جمعه چشم دوخته‌اند تا بار دیگر عظمت ملت ایران و آزادی موجود در نظام اسلامی و مردم‌سالاری دینی را نظاره‌گر باشند.»


تحت رصد بودن انتخابات در کشور ما و توجه و دقت کانون‌های استکباری به این پدیده شگرف در حالی است که دشمنان نظام اسلامی از روز اول گرم شدن تنور انتخابات، علی الدوام با شبهات مختلفی از جمله تقلب در انتخابات، موضوع انتخابات آزاد و یا مهندسی انتخابات و... سعی در سلب اعتماد مردم نسبت به نظام اسلامی و تشکیک در سلامت انتخابات داشته‌اند.


دشمنان با القای ناامیدی و بی‌اعتماد کردن مردم به نظام، انتظار دارند تا مکانیسم مشارکت مردم مختل شود و به این دلیل که اساساً حق استقلال را برای هیچ کشور دیگری قائل نیستند، از هیچ تلاشی به منظور کاستن از میزان مشارکت و حضور حماسی مردم فروگذار نمی‌کنند. بکارگیری انواع و اقسام جنگ روانی، استفاده از پیاده نظام داخلی و به میدان آوردن همه ظرفیت‌های رسانه‌ای، از جمله ترفندهایی است که اتاق‌های فکر استکباری برای تاثیرگذاری بر فرایند انتخاباتی به آن‌ها متوسل می‌شوند اما همیشه برخلاف آنچه برآورد می‌کنند، حضور پرشور و حماسی مردم در پای صندوق‌های رأی، باطل السحر توطئه‌ها بوده است.


کاندیداهای ریاست جمهوری با پذیرش ساز و کار انتخاباتی کشور، جمهوریت و اسلامیت نظام را تائید کرده‌ و پذیرفته‌اند و علیرغم میل دشمنان، مقبولیت هر یک از آن‌ها در میان مردم، بیش از منافع حزبی و گروهی، منافع ملی را تأمین می‌کند چرا که از دیدگاه سکان‌دار انقلاب اسلامی «هر کس در انتخابات رأی بیاورد، برنده اصلی ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی هستند.»


طرف دیگر این معادله، تاثیرگذاری حضور گسترده مردم ایران بر تقویت گروه‌های مقاومت و روحیه‌بخشی به مسلمانانی است که همیشه به دیده الگو و اسوه به جایگاه جمهوری اسلامی نگریسته‌ و در مبارزه با استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی از ایران الهام گرفته‌اند.
 در هر دوره‌ای که کشور در مرحله ورود به رقابت‌های انتخاباتی قرار می‌گیرد، همان حس و حال در میان هواداران انقلاب اسلامی در منطقه حاکم می‌شود؛ از این رو، برگزاری پرشور انتخابات، برای آنان وجد و شعف ایجاد می‌کند و اگر خدای ناکرده رفتارهای دشمن شادکن مانند فتنه ۸۸ بروز کند، آن‌ها هم به میزان مردم انقلابی ایران نگران و مضطرب می‌شوند.


بنابراین، گروه‌های مقاومت و کشورهای حامی آن انتظار دارند که قدرت منطقه‌ای ایران اسلامی به پشتوانه آراء پرشمار مردم و برگزاری آرام انتخابات، فزونی یافته و به تبع آن، نقشه شوم رژیم صهیونیستی، عربستان، آمریکا و ارتجاع برای کاستن از نفوذ منطقه‌ای ایران خنثی شود. ضمن اینکه ایران مستظهر به آراء پرشمار مردمی است که می‌تواند با اقتدار از کیان مرزها و امنیت مثال زدنی کشور در منطقه دفاع کند و بازوی پرقدرت حمایت از گروه‌های مقاومت در مقابل تعدی‌ها و توطئه‌ها باشد. این واقعیت از دوره افتادن نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهور آمریکا در منطقه برای ایجاد اجماع علیه ایران با منفورترین کشورهای کودک‌کش کاملاً هویداست و هدف آن‌ها فشار بر  ایران برای ضعیف کردن و در نهایت از بین بردن تفکر مقاومت در برابر استکبار جهانی است.


بر اساس گزارش‌های موثق، نظام سلطه طیف گسترده‌ای از کارشکنی‌ها را برای اخلال در انتخابات تدارک دیده که تنها یک بخش آن با هدف تغییر رفتار کشورمان در منطقه طراحی شده است. این دو هدف از طریق دو عامل خنثی می‌شود: اول، برگزاری انتخابات گرم، پر رونق، پر شور و با حضور حماسی و حداکثری و دوم، انتخاب فردی شایسته با عزم انقلابی و با همت جهادی که در عمل، به ارزش‌های کشور و نظام وفادار باشد. در مقابل، انتخابات سرد و بی‌رغبتی برای حضور در پای صندوق‌های رأی همان چیزی است که مقصود دشمن را حاصل می‌کند.


و بالاخره باید گفت که انتخابات یکی از عرصه‌های تجلی وحدت و نمایش وحدت مردم است و باید تمامی تلاش‌ها و اقدامات در این راستا صورت گیرد. شکی نیست که در حماسه ۲۹ اردیبهشت با وجود اختلاف‌ سلیقه‌هایی که در بین کاندیداها و هواداران آن‌ها وجود دارد، همچون گذشته شاهد همدلی گسترده مردم برای حضور در پای صندوق‌های رأی خواهیم بود و انتخابات به عرصه اتحاد و انسجام ملت و جامعه تبدیل خواهد شد، ان‌شاءالله.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت هزاران واحد مسکونی جدید

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
30 نظر (فعال: 17 ، در صف انتشار: 4، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 13)
  پیمایش ملی ارزش ها و نگرش های جامعه ایثارگری با هدف خدمت رسانی بهتر به خانواده های معزز شهدا و ایثارگران صورت گرفته است
17 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار