خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 152037صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانچهارشنبه، 30 فروردین 1396 - 01:09
انتظار چهار ماهه برای پیکر شهید فاطمیون/مشکلات خانواده های شهدا افغان رسیدگی شود
انتظار چهار ماهه برای پیکر شهید فاطمیون/مشکلات خانواده های شهدا افغان رسیدگی شودشهیدخبر(شهیدنیوز): نسرین سه ساله تلفن اسباب بازیش را بر می دارد و با پدرش صحبت می کند. گاه می گوید بابای من سرباز حرم شده، گاه می گوید بابای من تفنگ دارد و با داعش می جنگد، گاهی هم می گوید بابای من رفته زیارت و گاه هم انگار می داند که دیگر پدرش نمی آید و می گوید: بابای من شهید شده.
  

شهیدخبر/شهیدنیوز:  مدافعان حرم لشکر فاطمیون همواره غریب هستند و روایت مظلومانه خانواده آنها بیانگر مظلومیت این شهیدان است و شاید بیشترین کم کاری از سوی ما باشد که حق مطلب را ادا ننموده ایم. خانواده های شهدای فاطمیون مظلومند؛ چرا که برای تشییع پیکر مطهر شهید، باید علاوه بر پشت سرگذاشتن دشواری ها و سختی هایی که به دلیل جو سیاسی_عقیدتی در افغانستان وجود دارد، وارد کشوری غریب شوند. آن ها مظلومند؛ چرا که خانواده های شهدای فاطمیون باید روند طولانی مدت را در بروکراسی اداری برای اثبات نسبت با شهید طی نمایند و این مدت برای آنان زجر آور است. آنان مظلومند؛ چرا که  هیچ پشتوانه مالی و حتی عاطفی در این مدت شامل حال آنان نمی شود. فرزندان آنان به دلیل اقامت موقت از تحصیل منع شده اند. مردم ما همواره قدرشناس شهدای فاطمیون بوده اند ولی کوتاهی مسئولین در این راستا بسیار مشهود است.  

شهید حسینعلی داودی یکی از شهدای فاطمیون است. شهیدی که خانواده او عاقبت توانستند 4 ماه پس از شهادتش با سختی فراوان وارد ایران شوند تا در تشییع پیکر شهید شرکت کنند. حالا که ما به دیدار این خانواده رفتیم هنوز مشکلات زیادی در تکمیل روند پرونده آنان وجود دارد و روند پیگیری حقوق و مطالبات خانواده این شهید فاطمیون بسیار کند است. مشکل تحصیل فرزندان و از طرفی معلولیت دختر سه ساله آن ها مزید بر مشکلات آنان است. هزینه های درمان سنگین است و این در حالی است که هنوز پرونده آنان تکمیل نشده است. تمامی این موارد ما را بر آن داشت که به دیدن خانواده این شهید 45 ساله از شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون، که دو سال نیز سابقه مبارزه در جبهه وطن در مقابل طالبان را داشته است، برویم.

به اتفاق همکارم و یکی از همسایه ها که فارسی را روان صحبت می کرد، راهی منزل شهید داودی شدیم. با تعارف همسر شهید، من اولین کسی بودم که وارد خانه شدم. خانه کوچک و ساده ایی داشتند، زینت دیوارهای خانه، عکس های شهید بود. امامعلی، فرزند بزرگ شهید، دختر هفت ساله شان نرگس و نسرین سه ساله دختر کوچکشان، که معلولیت جسمی داشت، کنار مادر نشسته بودند. چون از قبل می دانستم چهار فرزند دارند، سراغ فرزند دیگرشان را گرفتم، همسر شهید گفت: پسر دوازده ساله ام، علی سینا، سرکار است. پس از احوالپرسی به گفتگویی دوستانه با خانواده شهید نشستیم.

انتظار چهار ماهه برای پیکر شهید فاطمیون/مشکلات خانواده های شهدا افغان رسیدگی شود

تلفن اسباب بازی همدم دلتنگی دختری سه ساله
وقتی از خصوصیات اخلاقی شهید پرسیدیم، همسرش کمی در فکر فرو رفت و گفت: خیلی مهربان بود، به بچه ها محبت می کرد. در کارها کمکم بود. دختر کوچکمان نسرین که معلولیت هم دارد، خیلی به پدرش وابسته بود و بی تابی می کند. تلفن اسباب بازیش را بر می دارد و با پدرش صحبت می کند. گاه می گوید بابای من سرباز حرم شده، گاه می گوید بابای من تفنگ دارد و با داعش می جنگد، گاهی هم می گوید بابای من رفته زیارت و گاه هم انگار می داند که دیگر پدرش نمی آید و می گوید: بابای من شهید شده.

پیرمردها را ثبت نام نمی کنند
وقتی از ایران برای دفاع از حرم اعزام شد، من خبر نداشتم. به من گفت برای زیات به کربلا می روم و به خانه برمی گردم، بعدا فهمیدم که به پسر بزرگمان گفته و از او خواسته که من نگوید. وقتی متوجه شدم، به همسر خواهرم گفتم، ایشان با خنده به من گفتند: نگران نباش، همسرت موهایش سفید شده، پیرمردها را ثبت نام نمی کنند. چند روز بعد که همسرم تماس گرفت گفتم کجایی؟ من میدانم سوریه هستید. برای اینکه من آرام شوم گفت: جای من آرام است و اینجا آشپزی می کنم.
بعد از سه ماه که برگشت، تماس گرفت و با دختر کوچکمان صحبت کرد و از من حلالیت طلبید. انگار می دانست که دیگر دیداری نیست و بالاخره در 15 مرداد 95 در عملیات آزاد سازی حلب به شهادت رسید. پیکر شهید توسط همرزمش، از محل شهادتش آورده شد، اگر همرزمش پیکر شهید را نمی آورد همانجا می ماند چون آن منطقه در اشغال تکفیری ها بود. هنوز وسایل همسرم را هم نیاورده اند. بعد از آمدن ما از افغانستان به ایران، مراسم تشییع در 18 آذر 95 برگزار شد. پیکر همسرم بعد از چهار ماه چشم انتظاری به خاک سپرده شد. از آن روز دیگر کسی سراغ ما را نگرفت.

انتظار چهار ماهه برای پیکر شهید فاطمیون/مشکلات خانواده های شهدا افغان رسیدگی شود

رد مرز شدم(دیپورت شدم)
شب شهادتش خواب دیدم ناراحت است. پرسیدم چرا ناراحتی؟ چی شده؟، همسرم: رد مرز شدم(دیپورت شدم). گفتم: خوب است که کنار من و بچه ها هستید، گفت: نه ناراحتم، دوست دارم برم. صبح برادر زاده اش خبر شهادتش را آورد.

از حضرت زینب (س) صبر خواستم، دلم آرام گرفت
وقتی خبر شهادت همسرم را آوردند، حالم بد شد، من را به بیمارستان بردند. وقتی آرام شدم و برای دیدن پیکر همسرم به ایران آمدم، با خودم گفتم همسرم به دنبال اعتقادش و برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) رفت. خوش به حالش که چه معامله قشنگی با خدا کرد. از حضرت زینب (س) صبر خواستم، دلم آرام گرفت. خدا را شکر کردم، چون خواست خدا بود.

 من هم دوست دارم مدافع حرم شوم
پسربزرگ شهید داودی می گفت: پدرم قبل از رفتن با من تماس گرفتند و گفتند: من برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) به سوریه می روم، بعد از من تو مرد خانه هستی، مواظب مادر و خواهرها و برادرت باش.
 چند روز قبل از شهادت پدرم هم، خواب دیدم که خانه ی کوچک و باصفایی ساخته اند، پرسیدم: ساختن خانه تمام شده؟ جواب دادند: بله تمام شده. چند رو بعد یکی از اقوام با من تماس گرفت و گفت: از پدرت خبر دارید؟ من هم گفتم: بله سوریه هستند و حالشان خوب است. گفتند: پدرتان زخمی شده. بعدا فهمیدم که همان موقع شهید شده بودند و به من نگفتند و فقط مادرم خبر داشتند. وقتی عمه ام به خانه  ما آمد متوجه شهادت پدر شدیم و برای تحویل پیکر پدرم از افغانستان به ایران آمدیم.
من هم دوست دارم مدافع حرم شوم، اما مادرم اجازه نمی دهد.

انتظار چهار ماهه برای پیکر شهید فاطمیون/مشکلات خانواده های شهدا افغان رسیدگی شود

روزت تبریک، پدر عزیزم روز خوش داشته باشی
نرگس هفت ساله که حالا دانش آموز کلاس اول است و مدرسه به دلیل مشکل اقامتی آنان، او را بصورت موقت ثبت نام کرده است، یک گوشه کتاب و دفترش را باز کرده بود و مشق می نوشت گفت: برای روز پدر کادو درست کرده ام. کارت تبریکی که با مقوا و کاغذ رنگی درست کرده بود و روی آن چند جمله با خط کودکانه نوشته بود را آورد و به من نشان داد. روی کارت نوشته بود: روزت تبریک. پدر عزیزم روز خوش داشته باشی. پدر ازتو خیلی خوشحال هستم. پدرت دوستت دارم و می گویم: پدرم از تو تشکر می منم. با نگاهی معصومانه گفت: این را برای بابام درست کردم و فردا برایش می برم.  آن لحظه به این به فکر می کردم که وقتی نرگس برای اولین بار بابا را نوشت چند روز تب کرد و چه حالی داشت؟ رویش را بوسیدم و چند عکس یادگاری کنار بنری که عکس پدرش روی آن بود و تقریبا تنها زینت دیوارهای خانه شان بود از او و خانواده اش گرفتم و قول دادم عکس ها را برایش میفرستم.
 

انتظار چهار ماهه برای پیکر شهید فاطمیون/مشکلات خانواده های شهدا افغان رسیدگی شود

با دیدن وضع زندگی ساده خانواده شهید داودی، فهمیدم که در سختی و مشقت هستند. نمی دانم روزی که شهید برای دفاع از حرم بی بی جانش را در دست گرفت و راهی سوریه شد به چه هدف والاتری فکر می کرد که نرگس هفت ساله و نسرین سه ساله معلولش را گذاشت و دل به دریا زد و رفت. آیا می دانست اگر برود و شهید شود، خانواده اش به چه سختی خواهند افتاد؟ نرگسش را به دلیل کامل نبودن مدارک موقتا در مدرسه ثبت نام می کنند تا نوشتن بابا را بیاموزد و علی سینا دوازده ساله اش را ثبت نام نمی کنند و این بزرگ مرد کوچک از همین کودکی باید بار مشکلات زندگی را به دوش بکشد و به جای اینکه مانند بقیه هم سن و سالانش در کلاس درس حاضر شود، در مغازه سرکوچه شان کار کند تا مادرش بعد از رفتن پدر کمتر سختی بکشد؟ یقینا شهدا آگاهند و خوش به سعادتشان که هدفی والاتر از رفاه خانواده شان را می بینند. بدا به حال ما اگر نظاره گر مشکلات خانواده مظلوم این شهدا باشیم و با پشت گوش انداختن کارهای اداری این خانواده های شهدای فاطمیون باری باشیم بر دوششان و بر مشکلاتشان بیفزاییم.
به امید اینکه بتوانیم مرهمی بیابیم برای زخم های دلشان،  از خانواده شهید حسینعلی داودی خداحافظی کردیم و در حالی که صدای نسرین سه ساله که حالا دیگر باید با همان تلفن اسباب بازی با پدرش حرف بزند خانه ی شهید را ترک کردیم.....
 

   
  
کلیدواژه ها: فاطمیون - مدافع حرم - حسینعلی داودی - روزت تبریک


اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 21 نظر (فعال: 19 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/1/30 - 04:27 |     2     1     |
شهدای فاطمیون خیلی مظلومانه شهید میشن و خانواده هاشون هم مظلوم زندگی میکنند

ناشناس
| 1396/1/30 - 04:49 |     1     1     |
سالهای بعد یک مشت استخوان برمیگرده و بهتون میگن اینها تنها بازمانده عزیزاتونه

ناشناس
| 1396/1/31 - 02:00 |     1     1    
پاسخ: ای وای با این حرفت دلمونو آتش زدی به مولا

دختر شهید
| 1396/1/30 - 13:47 |     2     1     |
مردم ما همواره قدرشناس شهدای فاطمیون بوده اند ولی کوتاهی مسئولین در این راستا بسیار مشهود است.

ناشناس
| 1396/1/30 - 19:47 |     1     1     |
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه مولانا و مقتدانا امیرالموؤمنین علی بن ابی‌طالب علیه السلام

برای شادی روح شهدای مدافع حرم یک صلوات عنایت فرمایید.

ناشناس
| 1396/1/31 - 02:01 |     1     1     |
این غیور مردان نشان دادند که با تمام وجود از حریم اهل بیت دفاع و جان خود را در این راه فدا می‌کنند

ناشناس
| 1396/1/31 - 03:11 |     1     1     |
سلام شهید سربلند
شهید مدافع حرم

ناشناس
| 1396/1/31 - 03:36 |     1     1     |
اگر در مسیر تشکیل پرونده شهدا، یگان مربوطه با تاخیر اقداماتی را انجام داده باشد، این به بنیاد شهید ربطی ندارد و به محض تشکیل پرونده و محرز شدن شهادت، ارائه خدمات آغاز می شود.

ناشناس
| 1396/1/31 - 16:52 |     1     1     |
من به عنوان خواهر شهید مدافع حرم از مسئولان بنیاد شهید انتظار دارم که فقط نسبت به خانواده شهدای ایرانی ابراز محبت نکنند و جویای احوال خانواده های شهدای مدافع حرم افغان هم باشند؛ چون این خانواده ها خیلی مظلوم و غریبند و به دلجویی مسئولان ایرانی نیاز دارند؛ این خانواده ها قطعا مشکل مالی و اقامتی در ایران دارند و با همه این مشکلات دست به گریبان هستند و نباید رها شوند.

ناشناس
| 1396/1/31 - 23:33 |     1     1     |
این روز ها روز های بودن است این روزها روزهای خواستن بودن است خواستن بودن تو بودن و دیدنت بودن و حرف هایت بودن و دلگرمی هایت این روزها قاب عکست کارم را راه نمی اندازد چشمانت از پلک نزدن خسته نشد؟ تو اگر خسته نیستی من دیگر خسته ام خسته ام از نبودن و ندیدنت خسته ام از نشنیدن صدایت خسته ام از حرف زدن با عکسی که جوابم را نمیدهد خسته ام به اندازه تمام لحظه های نبودنت این روزها دستانم دستانت را میخواهد و دلم حضورت را این روزها چشمانم به دنبال بودنت میگردد اما نیستی نیستی تا مرهمی بر بی قراری هایم شوی نیستی تا دل خوش شوم از داشتن بابا این روزها.

ناشناس
| 1396/2/3 - 00:33 |     1     1    
پاسخ: تلنگری برای تمام جوانان ما هست که به گذشته خود فکر کنند تا آینده ای که خیلی ها بخاطرش جان دادند رو پیدا کنند و راهشونو ادامه بدند .

ناشناس
| 1396/1/31 - 23:35 |     1     1     |
خانواده های شهدای فاطمیون مظلومند؛ چرا که برای تشییع پیکر مطهر شهید، باید علاوه بر پشت سرگذاشتن دشواری ها و سختی هایی که به دلیل جو سیاسی_عقیدتی در افغانستان وجود دارد، وارد کشوری غریب شوند. آن ها مظلومند؛ چرا که خانواده های شهدای فاطمیون باید روند طولانی مدت را در بروکراسی اداری برای اثبات نسبت با شهید طی نمایند و این مدت برای آنان زجر آور است. آنان مظلومند؛ چرا که هیچ پشتوانه مالی و حتی عاطفی در این مدت شامل حال آنان نمی شود. فرزندان آنان به دلیل اقامت موقت از تحصیل منع شده اند.

ناشناس
| 1396/2/3 - 00:33 |     1     1    
پاسخ: اللهم عجل مماتی شهادة فی سبیلک.

ناشناس
| 1396/2/1 - 23:18 |     1     1     |
داغ عزیز خیلی سخته اما عزیزی که پیکر نداشته باشه...

ناشناس
| 1396/2/2 - 15:16 |     1     1     |
مگه خانواده شهدای فاطمیون تحت پوشش بنیاد شهید نیستن؟

ناشناس
| 1396/2/2 - 20:28 |     0     0     |
خدایا هعمه چشم انتظاران رو از انتظار نجات بده

ناشناس
| 1396/2/2 - 23:00 |     0     0     |
شعر خوانی صابر خراسانی در یادواره شهدای افغانستانی مدافع حرم حضرت عقیله بنی‌هاشم سلام الله علیها :

باز هم حیله به‌دنبال شکار افتاده
گره تازه‌ای این بار به کار افتاده

گرگ خونخوار لباس گله را پوشانده
پرده فتنه رخ حرمله را پوشانده

هدف این جریان تفرقه انداختن است
باز انگیزه این قوم جمل ساختن است

جهل این قوم به پیراهن گل لک انداخت
ناگهان در دل هر رکعتشان شک انداخت

خون حق می‌چکد از پنجه این قوم پلید
می‌رسد سلسله این سلفی‌ها به یزید

آتش معرکه از گور یهود است دگر
وقت رسوا شدن آل سعود است دگر

خوابتان برده مگر مدعیان الکی
ای شما معتقد راه و نشان الکی

چه بلایی به سر دین شما آمده است
چه خطایی‌ست که از دست شما سر زده است

حمله بر حرمت فرزند پیمبر کردید
غصه فاطمه س را چند برابر کردید

آسمان هست پرم بسته شود می‌میرم
عمه عشق حرم‌بسته شود می‌میرم

بشتابید علی‌ها که گلوتان سپر است
در کمان نوه حرمله تیر سه‌پر است

ما نمردیم که آشفتگی آغاز شود
باز هم پای حرامی به حرم باز شود

پرچم سبز ولی‌نعمتمان تا بالاست
ذوالفقار است که در دست ابوحامدهاست

سینه ما سپر تیر و سنان می‌گردد
راه ما ختم به آغوش جنان می‌گردد

فاطمیون همگی حامی مکتب هستند
پاسبان حرم حضرت زینب س هستند

گرچه کشتید ولی فاتح دیگر داریم
ما محال است که دست از شهدا برداریم

غیرت خون علی ع در رگ ما هست هنوز
شمر نابود شد و کرببلا هست هنوز

آه مظلوم بر این دامنتان می‌گیرد
آتش شیعه به پیراهنتان می‌گیرد

می‌رسد منتقم خون خدا از این راه
هر که دارد هوس کرببلا بسم الله


ناشناس
| 1396/2/2 - 23:04 |     0     0     |
شعر علی‎محمد مودب برای تیپ فاطمیون :
با ذکر «یازهرا س » به میدان رفته ماییم
ما پاسدار حرمت آل عباییم

می لرزد از نام بلند فاطمیون
هر روز و شب پیوسته بر خود کوه صهیون

شیران میدان‎های دشوار نبردیم
در رزم دشمن ما همه مردان مردیم

با خون نوشتیم این زمان مشقی دمشقی
عشق حسین است این جنون، به به چه عشقی

هندوکشان سربلند شام رزمیم
پامیرهای محکم میدان عزمیم

در پای زینب مرگ پامیری حیات است
این خون بهای جرعه‎ای آب فرات است

آواره‎ایم اما پناه غربت شام
ماییم عباسِ لبِ عطشان ایتام

عباس‎ها عباس‎های تشنه لب ما
شیر دری همرزم ابطال العرب ما

از بامیان از بلخ از پامیر ماییم
در دست عباس علی شمشیر ماییم

دل در پناه زینب از آوارگی رست
پیمان یاری با ابالفضل علی بست

افراشت در هر سو به عزت، بیرق خون
در هر کجا پیچید نام فاطمیون

ناشناس
| 1396/2/2 - 23:48 |     0     0     |
آره بخدا منم دوست دارم برم مدافع حرم بشم مگه جوون ما چه ارزشی داره؟؟؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
26 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 13)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار