خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل درحوزه صنعت از وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت
  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : استفاده از عنوان "شورای عالی" وجاهت ندارد
  حمایت جمعی از فرزندان شهدا از سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل در وزارت نفت از بیژن نامدار زنگنه
  جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا
  ایران در واکنش به تحریم های جدید آمریکا اقدام متقابل انجام می دهد
  سیاست خارجی ایران با تکیه بر دور اندیشی، متمایز از دولت آمریکا است/تکرار سیاست شکست خورده علیه ایران
  باهنر: برخی در انتخابات بی علاقه نبودند که جای جلاد و شهید را عوض کنند
  تضمین سلامت حجاج ایرانی با کیست؟!/یادمان باشد، شرایط با روی کار آمدن بن سلمان تغییر کرده است
  یادداشت شهیدخبر/ هولوکاست برجام؛ خط قرمزی برای فرار
  گزینه اصلی وزارت جهاد کشاورزی کیست؟
  دکترروحانی:امروز دست یاری به سوی همه مردم ایران، جناح‌هاواحزاب دراز می‌کنم/رئیس جمهور همه مردم هستم
  سردار سلیمانی بیانیه انتخاباتی نداده است/ دروغ کانال تلگرامی روزنامه دولت
  با تصمیم درست خود در انتخابات ،عزت واقتدار نظام را رقم بزنیم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 151791صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانشنبه، 26 فروردین 1396 - 19:09
روایتی ازجلسه نوزدهم وتجلیل از شهدای فروردین ماه؛
لبخند"شهیدمدافع حرم کربلایی حسین معز غلامی" در هیات فرزندان شهدای اسلام
لبخند"شهیدمدافع حرم کربلایی حسین معز غلامی" در هیات فرزندان شهدای اسلامعکس شهید مدافع حرم کربلایی حسین معز غلامی را در هیات فرزندان شهدای اسلام آستان امام زاده صالح تجریش نگاه کردم، آرام گفتم: "روحت شاد، شفیع ماهم باش دلاور"،نمی دانم انگار لبخندی برلبانش نقش بسته وجوابم را داد
  

 

همیشه از دور پیگیر برگزاری جلسه ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام بوده ام، اما این بار به دعوت دوست عزیزی به مراسم هیئت رفتم که پدر بزرگوارش در فروردین ماه به شهادت رسیده بود. دوستی که نمونه کامل و جامعی از نسل انقلاب است. در چند حوزه با دلسوزی انقلابی گری اش فعالیت موثر دارد و در سطوحی عالی مسئولیت های مختلفی نیز داشته است. یک بار برایم تعریف کرد که در طول تمامی سال های نبود پدر شهیدش چگونه مادر برایش هم پدری کرده است و هم مادری. قصه ای که ورد زبان همه فرزندان شهداست. فرزندانی که خوب می دانند قدر مادری ماردانشان را. حالا چه فرصت بی نظیری از این طریق و به واسطه دوستم برای من فراهم شده بود تا بار دیگر میهمان سفره شهدا باشم و در مکتب خمینی زیست کنم. زیستنی که برای من از تشییع پیکر شهدای گمنام در سال های دانشگاه مهیا شده بود و مرا بیش از گذشته دلداده خود کرده بود.
  
فروردین ماه سال 96، اولین جلسه هیئت فرزندان شهدای اسلام در سال 96 و نوزدهمین جلسه 
محل همیشگی جلسه، سرداب حرم امام زاده صالح(ع) تجریش بود. حیاط صحن مثل همیشه شلوغ بود و پر رفت و آمد: دختران جوان وامروزی به احترام آستان مقدس با چادرهای سفید بر روی پله های ورودی حیاط نشسته وبا نوایی که در محوطه پخش می شد ، دعا میخواندند ، زوج های جوانی که در کنار هم دست به سینه وارد حرم می شدند، پیرمردی که با عصای خود آرام، آرام وارد حیاط حرم می شد و کودکانی که با بی ملاحظگی آزاد و سبک و بال مشغول دویدن و بازیگوشی بودند. وشهدایی گمنام، شهید منا وشهدای هسته ای که نگین امام زاده شده بودند، مثل همیشه پر رفت وآمد و سفره ای برای نذر وخیرات بود.

حیاط را که دور زدم در انتهای آن درب کوچک سبز رنگی قرار داشت با پله هایی که به سرداب حرم امام زاده صالح می رسید. بنر کنار درب سرداب معرفی می کرد که نوزدهمین جلسه ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام همین جاست.

لبخند

سرداب پر بود از جمعیت، جمعیتی که حالا دیگر بعد از نوزده جلسه از جلسات هیئت، همه یکدیگر را می شناسند. بازار احوال پرسی و روبوسی داغ بود. دور تا دور سرداب نیز به رسم همیشه بنرهایی منقش به عکس شهدا که در فروردین ماه به شهادت رسیده بودند تعبیه گردیده بود.
اما دو عکس در سمت چپ و راست جایگاه بیشتر جلب توجه می کرد. حالا فروردین ماه انگار خونین رنگ تر هم می شد، با دیدن عکس های شهیدان علی صیاد شیرازی و سید مرتضی آوینی. محو تماشای عکس دو شهید شدم. نمی دانم چرا اما نحوه شهادت هر دو شهید از ذهنم عبور کرد؛ و اینکه چقدر غافلگیرانه عزم سفر کردند و به آرزویشان رسیدند. نقطه اشتراک هر دو شهید حضور رهبر انقلاب در مراسم تشییع این دو شهید بود، یکی مرد آهنین جبهه ها بود و دیگری سید شهیدان اهل اقلم. شهیدی دیگری که نگاهش خیلی برایم جذاب بود ومن را به سوی خود دعوت می کرد، شهید مدافع حرم کربلایی حسین معز غلامی بود، جوانی از نسل ما که یادم هست که پدرش در وصفش گفت حسین تا راه را پیدا کرد، سرعت گرفت وبه قدری سریع رفت که همه را جا گذاشت وبه عکسش که نگاه کردم، آرام گفتم: "روحت شاد، شفیع ماهم باش دلاور"،نمی دانم انگار لبخندی برلبانش نقش بسته وجوابم را داد

لبخند

امیر تیمسار سید حسام هاشمی مشاور مقام معظم رهبری در امور ارتش ،میهمان ویژه جلسه این ماه بود. از روزهای دفاع مقدس گفت و از شهدا، از رشادت هایشان و خانواده هایی که استقامتشان همچنان بر تارک ایران و انقلاب می درخشد. سردار از همرزمان شهید صیاد شیرازی بود و خاطره ای نقل کرد از سال های نه چندان دور همرزمی با صیاد دل ها.

لبخند

بعد از آن کلیپی حماسی از روزهای عاشقی دفاع مقدس با شعری زیبا پخش شد که توجه ها را به خود جلب کرد. حاضرین جوری به صفحه نمایش خیره شده بودند که گویی به دنبال گمگشته ای می گشتند، گویی شاهد رشادت های عزیزانشان بودند که بوی خاک و باروت را به زیر مشامشان احساس می کردند.

سخنران بعدی حجت الاسلام والمسلمین حسینی مدیرکل تشریفات دفتر مقام معظم رهبری بود که می گفت فقط آمده ام از شهدا فیض ببرم که در نهایت با اصرار وخواهش فرزندان شهدا به جایگاه رفت و از برکات ماه رجب گفت و اعمال ویژه آن، که چقدر این ماه فضیلت دارد و فرصتی است مغتنم برای گفتن ذکر استغفرالله...

لبخند

اواسط سخنرانی بود که جانبازی بر روی ویلچر وارد مراسم شد. جسمش ناقص بود، اما روح کامل و بلندی داشت. لبخندی به لب داشت و چفیه ای به گردن که می گفت هنوز جنگ تمام نشده و اگر قرار به جانفشانی باشد آماده است! عکس امام خامنه ای را در دست گرفته و با چه افتخار و صلابت و تواضعی بر روی ویلچر نشسته بود. اما دلیل دیگری هم بود که حاضرین با دیدنش لبخندی بر لبانشان می نشست. سر تا پا قرمز پوشیده بود و همراهش پرچم تیم پرسپولیس هم بود. یک پرسپولیسی دو آتشه! و این همان روحیه شاداب و پرشور و مبارز و متفاوت رزمنده های جنگ بود، آمیخته ای از تلخی ها و شیرینی ها، خسته از غبار روزگار و پرامید برای آینده اسلام و انقلاب: فرزند خمینی اینگونه است.

لبخند

جلسه همزمان شده بود با شب آخر اعتکاف و شهادت حضرت زینب(س)، همین بهانه ای بود که مداح اهل بیت(ع) روضه ای بخواند و دل ها راببرد تا تل زینبیه و نگاه ها را بچرخاند به عکس شهید مدافع حرم تازه پرکشیده. شهیدی که در همین فروردین ماه 96 در دفاع از حرم حضرت زینب(س) به قرار بی قراریش رسیده بود. یک باردیگر شهید حسین معزغلامی دیدم ، یک جوان رعنای دهه هفتادی که جلو زده از زمان خودش، جلو زده از همه دهه شصتی ها ودهه پنجاهی ها و... . جلوتر از زمان خودشان هستند این شهیدان مدافع حرم. اصلا انگار زمان و مکان را در نوردیده اند و در این پیچ حساس تاریخی عبور کرده اند از گردنه حیران زندگی مادی و خاکی ما زمینیان: فرزند خامنه ای این گونه است. 

پایان بخش برنامه، اهدای طاق شال ویژه هیئت به خانواده های شهدای فروردین ماه بود. مجری برنامه اعلام کرد هر خانواده می تواند بنر شهید خود را به یادگار بردارد. خانواده ها نیز یکی یکی بنرهای شهید خود را در میان ردیف بنرها پیدا می کردند. عده ای با بنر شهید خود عکس می گرفتند. مادر شهیدی در کنار بنر فرزند شهیدش ایستاده بود و دختر جوانی که دوربین به دست داشت گفت: «مادر به دوربین نگاه کن... اینجا...». مادر شهید اما آنجا نبود. در کنار فرزندش بود. نگاهش به عکس شهیدش بود و مدام بر روی سر و صورت عکس دست می کشید: یک بار، دو بار، سه بار... نه... مادر نمی تواند از فرزندش دل بکند. انگار موهای جوانش را نوازش می کرد، شانه می زد و فرق موهایش را مرتب می کرد. شهادت جوانش هنوز برای مادر تازگی داشت.

لبخند

چقدر «زمان» مفهومی بی معنی است! عده ای می گویند زمان شهدا به پایان رسیده و باید شهدا را در موزه... و این مادر انگار تازه خبر شهادت پسرش را شنیده بود که هنوز مادرانه به عکس شهیدش دست می کشید؛ حتما در دل نیز قربان صدقه پسرش هم می رفت: مادر است دیگر ما چه می فهمیم؟! ما فقط موزه را می فهمیم!
فرزند شهیدی که سی و چند ساله سن داشت با طاق شالی بر گردن خم شد و دست مادرش را بوسید. طاق شال را بر گردن مادر انداخت و مادر و فرزند همدیگر را به آغوش کشیدند. مادر چهره فرزند را بوسه باران کرد و قطره اشکی از حلقه چشمانش چکید. پدر از قاب عکسش آن ها را نگاه می کرد...

نگارش:حامد حریرفروش

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 35 نظر (فعال: 31 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1396/1/27 - 00:29 |     0     0     |
شهدای دوران انقلاب اسلامی ایران، شهدای دفاع مقدس، جبهه مقاومت و یا شهدای مدافعین حرم حضرت زینب س . فرقی نمی‌کند باید به احترام حرکت بزرگشان یادشان را زنده داریم تا نه تنها جهانیان بلکه نسل‌هایی که قرار است ایرانی اسلامی قدرتمند بسازند، آنها را بشناسند و بدانند که برای تا به همین جا رساندن انقلاب چه رنج‌هایی متحمل شدیم و چه خون‌هایی ریخته شد.

ناشناس
| 1396/1/27 - 03:58 |     0     0     |
تلاش این عزیزان در راستای تکریم فرهنگ شهادت بسیار ارزشمنده

ناشناس
| 1396/1/28 - 11:44 |     0     0    
پاسخ: واقعا همینطوره.هرکسی برای شهدا کار کنه عاقبت بخیر میشه
ناشناس
| 1396/1/28 - 11:44 |     0     0    
پاسخ: واقعا همینطوره.هرکسی برای شهدا کار کنه عاقبت بخیر میشه

یووسف
| 1396/1/27 - 18:02 |     0     0     |
زمانی که پسرم برای نخستین بار قصد رفتن به سوریه را داشت از او پرسیدم چرا می‌خواهی به سوریه بروی و در پاسخ به من گفت ما مدافع حریم اسلام هستیم و باید برای دفاع برویم. پدر شهید مدافع حرم سعید مسافر

ناشناس
| 1396/1/27 - 21:47 |     0     0     |
چطور میشه یک جوان ۲۳ساله به تمام دنیا پشت میکنه و برای دفاع از اسلام حاضر میشه بره کشور دیگه؟
بخدا مردن اینا مرد تمام

ناشناس
| 1396/1/28 - 04:09 |     0     0     |
حالا کادو چی میدن به خانواده های شهدا؟؟؟

ناشناس
| 1396/1/28 - 20:06 |     0     0    
پاسخ: توام عزیزتو بفرست سوریه شهید بشه تا ببینی کادو چی میدن بهت

ناشناس
| 1396/1/28 - 11:43 |     0     0     |
شهدای مدافع حرم،‌ مدافعان حریم اسلام و حرم اهل بیت ع هستند که با ایستادگی در برابر دشمنان اسلام نقشه های شوم آنان در ارایه چهره ای غیر واقعی و خشن از اسلام به جهانیان را نقش برآب ساختند.

ناشناس
| 1396/1/29 - 16:48 |     0     0    
پاسخ: درود بر شهدای حرم

ناشناس
| 1396/1/28 - 20:06 |     0     0     |
مروز دشمن با ناتوانی تمام به دامن داعش و تکفیری‌ها پناه برده تا با ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی آخرین شانس نداشته خود را امتحان کند.

ناشناس
| 1396/1/28 - 22:09 |     0     0     |
آقای حسین زاده اجرت با شهدا

ناشناس
| 1396/1/29 - 00:32 |     0     0     |
این شهدا اگر هزاران کیلومتر جلوتر، گلوی این تکفیری‌ها را نفشارند مطمئن باشید در آینده‌ای نزدیک در شهرهای کشورمان ما مجبور می‌شویم با آنها بجنگیم. عزیزان جوان، بار سنگینی بر دوش شماست، شما نسل آینده انقلاب اسلامی هستید؛ حضرت آقا فرمودند خرمشهرها در پیش است و از جنگ نرم یاد کردند. همه شما در این جنگ نرم مسئولیت دارید. مجاهدت کار آسانی نیست اما شدنی‌ست؛ تلاش کنیم و از خداوند بخواهیم که ما را در این مسیر نگه دارد.

خادم الحسین
| 1396/1/29 - 16:48 |     0     0    
پاسخ: درود خداوند و اهل بیت عصمت و طهارت بر ارواح پاک و مطهر همه شهدای مدافع حرم که پرچمداران نهضت سرخ عاشورایند

مجید تقی پور
| 1396/1/29 - 01:36 |     0     0     |
سلام حاج داوود خداقوت؛ مقدم جناب مهندس نوفلی روبه جمع یادگاران شهداکه خودنیز ازهمین جامعه بزرگ هستندروبه نوبه خود م گرامی می دارم

ناشناس
| 1396/1/29 - 02:45 |     0     0     |
شهدا همه جا هستند و همه چیزو میبینند
یادمون باشه در محضر شهدا خطا نکنیم

قهرمان
| 1396/1/29 - 16:47 |     0     0     |
شهدا زندگی ابدی دارند و نقشه راه آیندگان برای رسیدن به سرمنزل مقصود هستند.

ناشناس
| 1396/1/29 - 22:50 |     0     0     |
درود بر دلاور مردانی که جون خودنشو میدن که مبادا دشمن حتی فکر کردن به خاک ایران را داشته باشه

ناشناس
| 1396/1/30 - 04:34 |     0     0     |
سلام بر شهیدان مدافع حرم

ناشناس
| 1396/2/3 - 03:50 |     0     0    
پاسخ: خیلی مظلومند بخدا

ناشناس
| 1396/1/30 - 19:53 |     0     0     |
کاش همه ما قدردان شهدا باشیم و بدونیم این عزیزان چطوری و برای چی از دنیای خودشون گذشتن

ناشناس
| 1396/1/31 - 02:13 |     0     0     |
شهدای مدافع حرم بسیار مظلومند و آدم دلش به غربتشون میسوزه هرکسی هم میخاد ازینا سو استفاده کنه

ناشناس
| 1396/1/31 - 17:07 |     0     0     |
از جمله شفاعت کنندگان در روز بازپسین ، فرشتگان خدا هستند: «وَ کَم مِن ملَکٍ فِی السمَـ وَ تِ لاَ تُغْنِی شَفَـ عَتُهُمْ شَیْـًا إِلا مِن بَعْدِ أَن یَأْذَنَ اللَهُ لِمَن یَشَا´ءُ وَ یَرْضَی ؛ و چه بسیار از فرشتگان در آسمانها هستند که شفاعت آنها هیچ سودی ندارد مگر بعد از آنکه خداوند بهر یک از آنها اذن دهد و راضی باشد» نجم/26 و نیز فرماید: «یَوْمَنءِذٍ لا تَنفَعُ الشفَـ عَةُ إِلا مَنْ أَذِنَ لَهُ الرحْمَـ نُ وَ رَضِیَ لَهُ و قَوْلاً یَعْلَمُ مَا بَیْنَ أَیْدِیهِمْ وَ مَا خَلْفَهُمْ وَ لاَ یُحِیطُونَ بِهِ عِلْمًا؛ در آن روز شفاعت کردن کسی ثمری نمی بخشد مگر بعد از اینکه خداوند نسبت به کسی اذن دهد و گفتار او را بپسندد. خداوند میداند آنچه در برابر آنهاست و آنچه در پشت سر آنهاست؛ و آنان علمشان به خدا نمیرسد و بر علم خدا محیط نمی شوند» طه/109 و 110 .

ناشناس
| 1396/2/1 - 00:30 |     0     0     |
سلام بر شهدا و بندگان مخصوصش

ناشناس
| 1396/2/1 - 23:23 |     0     0     |
ون که میگه بـرا پـول رفتن اینـها

روی چشماش چقـدر قـیـمـت میـزاره

به خدا نمی ارزه به هیچ قیمتی بابات بره دیگه برنگرده

عقده توی قلبم بود آخه بابام پای کارناممو امضا نکرده

دل پره درده

حالا بگـو قیمت چنـد؟ شبایی که میلرزمو میترسمو بابام نیست

بی حوصلمو تنهام دیگه حسی برا بازیِ با عروسکام نیست

این قده نوشتم من اسمشو روی دفترو کتابم دیگه جا نیست

عشق قیمت نداره....

ناشناس
| 1396/2/2 - 13:39 |     0     0     |
شهادت را نه در جنگ، در مبارزه می دهند.

ما هنوز شهادت بی درد می طلبیم، غافل که شهادت را جز به اهل درد نمی دهند.

ناشناس
| 1396/2/3 - 03:50 |     0     0     |
روحت شاد دلاور مرد

ناشناس
| 1396/2/3 - 19:37 |     0     0     |
چقد زود فراموش شدند مردان خدا

ناشناس
| 1396/2/5 - 02:23 |     0     0     |
خدا رحمت کنه شهدای این مرز وبوم والاخصوص شهدایی که فراموش شدند و مورد بی مهری زنده ها قرار گرفتند،امیدوارم بتونیم در روز موعود سر افکنده و شرمنده این عزیزان نباشیم

ناشناس
| 1396/2/6 - 16:55 |     0     0     |
من یکی از شاگردان حلقه صالحین حاجی بودم ایشون حتی یک نفر هم میومد سرکلاس وقت میذاشتن براش و با کمال خونسردی و آرامش مطالب اخلاقی و اعتقادی رو بیان میکردن و همیشه جویای احوال دوستان بودن هم از لحاظ روحی و مادی


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  سخنگوی جریان صدر عراق: سلاح در انحصار دولت باشد

  دام و دانه سعودی‌ها در عراق

  ادعاهای واهی ریاض درباره ماجرای سفارت عربستان

  حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پایگاه سعودی‌ها در «جیزان»

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  کسب رتبه دوم همایش پدافندغیر عامل توسط قائم مقام انجمن فرزندان جانباز کشور

  داستان یک تروریست داعشی

  بازتاب انتخابات ایران در رسانه‌های عرب زبان

  ادلب علیه سرکرده جبهه النصره به پا خاست

  تیراندازی به سمت یک فلسطینی در الخلیل

  آغاز بررسی پرونده حقوق بشر بحرین در سازمان ملل

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  پیام تشکر مجمع ملی فرزندان جانباز از قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران

  اعتراض یک رهبر انقلابی بحرین در زندان

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  شرکت 9 گروه از مخالفان سوریه در مذاکرات آستانه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  موافقان، مخالفان، ممتنعان، امضاکنندگان و... چه کسانی هستند؟
64 نظر (فعال: 36 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 28)
   چرا سردار سلیمانی بعد از نابودی داعش هم می تواند در سوریه بماند؟
32 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 9)
  سید حسن نصرالله: تصمیم آمریکایی ها اهانت به مسلمانان ومسیحیان است/حمایت از قدس یک واجب شرعی است
27 نظر (فعال: 23 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   نامه‌ای که به تأسی از أبالفضل‌العباس(ع) خوانده نشد/ همه پیام‌های یک اقدام بصیرانه
33 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 11)
  نباید اجازه داد یاد شهیدان در اثر جلوه‌های کاذب فراموش شود
30 نظر (فعال: 21 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 9)
   امام خامنه‌ای: شهادت در راه خدا خسارت نیست، بلکه غنیمت است
23 نظر (فعال: 19 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
  دوست دارم کز غم جانسوز عاشورا بمیرم
18 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   پیام های حمله انصارالله به ابوظبی
20 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  دستاوردهای سپاه قدس وفرمانده سلحشور آن سرمایه مهمی برایمان است
21 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   سردار باقری: اعلام پایتختی قدس سرآغاز یک انتفاضه بزرگ است
16 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار