خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل درحوزه صنعت از وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت
  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : استفاده از عنوان "شورای عالی" وجاهت ندارد
  حمایت جمعی از فرزندان شهدا از سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل در وزارت نفت از بیژن نامدار زنگنه
- اندازه متن: + -  کد خبر: 149785صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنریسه شنبه، 24 اسفند 1395 - 14:19
مسئولان و خادمان کشور دست بوس خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند
مسئولان و خادمان کشور دست بوس خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند شهیدخبر(شهیدنیوز): معاون اول رییس جمهور جهانگیری با اشاره به دیدار هفتگی رییس جمهور با خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران، گفت: رییس جمهور عزیز از ابتدای مسئولیت، این سیره خوب را بدون وقفه ادامه داند و پیامشان از این حرکت این است که مسئولان و خادمان کشور دست بوس خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند و از آن‌ها برای ادامه راه روحیه بگیرند.
  

اسحاق جهانگیری  معاون اول رییس جمهور صبح امروز (دوشنبه) در همایش ملی مشاوران ایثارگران با اشاره به اینکه موضوع شهید، ایثار و ایثارگری برای ملت ما موضوعی آشنا و پراهمیت است، گفت: آحاد ملت ایران با این مفاهیم به طور عملی و واقعی آشنا هستند و همه ما در خانواده و یا در جمع دوستان، محله و شهرمان شاهد حضور انسان هایی بوده ایم که برای اهداف و آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی از خودگذشتگی و ایثار کرده اند.

وی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در غلبه بر حاکمیت ظلم وابسته به قدرت‌های استکباری دنیا با تکیه بر راه امام حسین (ع) که راه ایثار و شهادت و پیروزی خون بر شمشیر بود میسر شد، گفت: بعد از انقلاب اسلامی و در همه دوره‌های سخت و دشوار عامل اصلی عبور انقلاب از این مراحل روحیه فداکاری و ایثار ملت ایران بود که نمونه بارز آن در دفاع مقدس تبلور یافت.

جهانگیری با اشاره به اینکه ملت ایران برای آرمان‌های خود از جان، مال و هستی خود گذشت کردند، اظهار داشت: امروز وقتی با خانواده‌های شهدایی که تن‌ها فرزند خود را در راه نظام اسلامی و آرمان‌های امام (ره) فدا کرده اند روبرو می‌شویم می‌بینیم که آن‌ها دارای روحیه‌ای بسیار قوی و قابل ستایش هستند که در دنیای امروز بی نظیر است.

معاون اول رییس جمهور جنگ تحمیلی را حادثه‌ای استثنایی در تاریخ معاصر توصیف کرد و با اشاره به حمایت همه دنیا از رژیم بعث عراق اظهار داشت: ملت بزرگ ایران با فرهنگ مقاومت و ایثار در برابر نظام سلطه ایستاد و پیروز شد زیرا ما آموختیم برای حفظ دستاوردهای خود باید در برابر زور و استکبار ایستادگی و ایثار کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز برخی از کشور‌ها فکر می‌کنند که جمهوری اسلامی برای صدور انقلاب و ارزشهای آن کار ویژه‌ای انجام می‌دهد، تاکید کرد: اگر ملتی می‌خواهد بر آرمان‌ها و اهداف خود پابرجا بماند و روی پای خود بایستد باید فرهنگ ایثار و شهادت را در پیش بگیرد و این گونه است که مکتب ملت ایران به عنوان یک فرهنگ صادر شده است.

جهانگیری افزود: روحیه ایثارگری و جانفشانی ملت ایران بی نظیر است که نمونه اخیر آن در حادثه اخیر پلاسکو نمایان شد. آنجا جوانان آتش نشان برای نجات جان دیگران از خود گذشتگی کردند.

وی با تاکید براینکه این فرهنگ و روحیه سرمایه بزرگ معنوی است که در اختیار نظام جمهوری اسلامی قرار دارد، گفت: مهمترین سرمایه کشور نه چاه‌های نفت و تجربه‌های مدیریتی که فرهنگ ایثار و شهادت است زیرا ما می‌توانیم با اتکای بر این فرهنگ، راه بنیان گذار انقلاب اسلامی که امروز نیز توسط رهبر معظم انقلاب تبیین می‌شود، ادامه دهیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه امروز ترویج فرهنگ و روحیه شهادت و ایثار مسئولیت سنگینی است که روی دوش همه مسئولان قرار دارد، گفت: دولت در این زمینه باید تمام مساعی خود را بکار ببندد و بار اصلی این مسئولیت بر دوش بنیاد شهید و مشاوران ایثارگری دستگاه‌های اجرایی است.

جهانگیری با قدردانی از حجت الاسلام شهیدی و همکارانشان در بنیاد شهید اظهار داشت: باید فعالیت‌های ترویجی و تبلیغی در همه جای کشور انجام شود چرا که از سیستان تا قلب پایتخت و از جای جای کشور، ما شاهد حضور خانواده شهدا، رزمندگان، جانبازان و آزادگان هستیم.

معاون اول رییس جمهور رسالت دیگر دولت را توجه به امور ایثارگران، خانواده شهدا و جانبازان و آزادگان دانست و گفت: با وجود همه محدودیت‌های مالی در سه سال اخیر رسیدگی به امور این قشر عزیز از اولویت‌های دولت بوده است.

وی با اشاره به تخصیص منابع برای حل مشکلات این قشر از جامعه گفت: باید همه ما به نحوی عمل کنیم تا خانواده‌های عزیز شهدا و ایثارگران به قول حضرت امام خمینی (ره) در پیچ و خم ادارات گرفتار نیایند.

جهانگیری سپس با اشاره به دیدار هفتگی رییس جمهور با خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران، گفت: رییس جمهور عزیز از ابتدای مسئولیت، این سیره خوب را بدون وقفه ادامه داند و پیامشان از این حرکت این است که مسئولان و خادمان کشور دست بوس خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستند و از آن‌ها برای ادامه راه روحیه بگیرند.

معاون اول رییس جمهور سپس به برخی چالش‌های مهم پیش روی کشور نظیر بیکاری، محیط زیست، نظام بانکی، بودجه دولت و منابع آب اشاره کرد و گفت: حل این مشکلات بزرگ نیازمند انسجام و عزم ملی است و همه باید در سطوح مختلف کشور در یک جهت برای حل این مسائل قرار بگیریم.

وی تاکید کرد: بهترین ارتباط و تعامل میان رهبر معظم انقلاب و دولت وجود داشته و دارد، گفت: دولت معتقد است جز با عزم ملی و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری امکانی برای عبور از این چالش‌ها وجود ندارد.

جهانگیری اضافه کرد: برای حل این چالش‌ها برنامه و طرح وجود دارد و نظام مدیریتی کشور برنامه‌های مستحکمی تدبیر کرده که پیش نیاز آن انسجام ملی است.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه وقتی جایی می‌شنوم که می‌گویند دولت یا رییس جمهور مقابل فرمان رهبر معظم انقلاب ایستادگی کرده اند، بعنوان یک انسان غصه دار می‌شوم، گفت: راهی جز انسجام و تبعیت از رهبر معظم انقلاب برای عبور از مشکلات وجود ندارد و همه جریان‌های سیاسی کشور، مسئولین و نیروهای مسلح باید در کنار هم قرار گیرند تا بتوانیم از این معضلات عبور کنیم.

وی در ابتدای سخنان خود پیشاپیش حلول سال نو را به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و نیز حاضران در جلسه تبریک گفت.

همچنین حجت الاسلام شهیدی رییس بنیاد شهید در این همایش گزارشی از عملکرد بنیاد شهید در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت ارائه کرد و گفت: در دولت یازدهم تلاش شد تا روز ۲۲ اسفند که از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی بعنوان روز شهید نامگذاری شده در جامعه شناسانده شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های متنوعی برای ایجاد ارتباط و شناخت میان نسل جدید با ارزش‌های شهدا و انقلاب تدارک شده است، گفت: فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت تن‌ها راه نجات و دوام انقلاب اسلامی و باید در بخش‌های مختلف جامعه ساری و جاری شود.

در ابتدای این مراسم فرزندان دو شهید دفاع مقدس قطعات هنری در مدح و عظمت شهدا و مادران و همسران آنان اجرا کردند.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 23 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/12/24 - 16:38 |     0     0     |
شهدا ارزشمند ترین دارایی خود را در راه دین خدا و انقلاب اسلامی نثار کرده و با فداکاری عامل ماندگاری و استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند.در دوران دفاع مقدس جمع خوبی از مردم این کشور شهید شدند و رفتن این جمع خوب باعث شده که خلاء آنها احساس شود. شاید اگر اینها بودند برخی از مشکلاتی که امروز در کشور با آن مواجهیم، وجود نداشت بنابراین ما باید همواره ادامه دهنده و رهرو راه شهدای خود باشیم تا همچنان در مسیر عزت و سربلندی کشور گام برداریم.

ناشناس
| 1395/12/24 - 19:00 |     0     0     |
کدوم کارو برای شهدا و خانواده هاشون کردید که اینطوری باد در غبغب انداختید؟؟؟

یاسین
| 1395/12/25 - 16:08 |     0     0    
پاسخ: از حرف زدن درباره شهدا و قدم برداشتن در مسیر شهدا دنیایی فاصله است آقای جهانگیری
ناشناس
| 1395/12/25 - 20:53 |     0     0    
پاسخ: واقعا این اعتقاده دولته که دولت معتقد است جز با عزم ملی و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری امکانی برای عبور از این چالش‌ها وجود ندارد؟؟؟؟؟
ناشناس
| 1395/12/26 - 02:26 |     0     0    
پاسخ: پرتقال کیلیویی8هزار تومن رو با چی میخاید توجیه کنید؟؟؟

ناشناس
| 1395/12/25 - 00:11 |     0     0     |
یادم نمیاد مسئولین از خانواده شهدا قدردانی کرده باشن
به لفظ چرا اما در عمل؟؟؟

ناشناس
| 1395/12/25 - 02:25 |     0     0     |
دروغ گو دگه بس است اکثر جانبازان مردند وباسختی زندگی کردند شما به 5درصد جانبازان بلای 25 درصد جزیی توجه کردید با منت زیاد کجای دنیا این همه بی عدالتی است

ناشناس
| 1395/12/25 - 16:07 |     0     0     |
همه ما بدهکار شهدا هستیم. خون شهدا تضمین کننده نظام است. آن‌ها برای هیچ حزب و گروهی نجنگیدند و هدف‌شان تنها نظام اسلامی و حفظ انقلاب بود.

رمضانی
| 1395/12/25 - 20:52 |     0     0     |
ارزش ایثارگری شهدا، خانواده شهدا و ایثارگران و جانبازان هیچ زمانی کهنه نمی شود و نظام جمهوری اسلامی همواره از این توشه ارزشمند استفاده می کند.

ناشناس
| 1395/12/25 - 21:13 |     0     0     |
آقای جهانگیری که گفتید تعامل خوبی با رهبر دارید یعنی فکر میکنید رهبری از عملکرد شما و دولتتون راضیه؟؟؟

ناشناس
| 1395/12/26 - 02:26 |     0     0     |
شما اگر راست میگید کاری برای مردم بکنید

ناشناس
| 1395/12/26 - 12:53 |     0     0     |
مهمترین سرمایه کشور نه چاه‌های نفت و تجربه‌های مدیریتی که فرهنگ ایثار و شهادت است چرا کهبا اتکای بر این فرهنگ، راه بنیان گذار انقلاب اسلامی که امروز نیز توسط رهبر معظم انقلاب تبیین می‌شود، ادامه دهیم.

ناشناس
| 1395/12/26 - 15:41 |     0     0     |
واقعا باید قدر خانواده شهدارو بدونیم که امروز هر چه داریم بخاطر مجاهدتهای فرزندان اونها بوده

یووسف
| 1395/12/26 - 22:03 |     0     0     |
ملت بزرگ ایران با فرهنگ مقاومت و ایثار در برابر نظام سلطه ایستاد و پیروز شد زیرا ما آموختیم برای حفظ دستاوردهای خود باید در برابر زور و استکبار ایستادگی و ایثار کنیم.


عمار
| 1395/12/27 - 12:27 |     0     0     |
حیف که از حرف تا عمل سنگ فرسخ ها فاصله داره مخصوصا تو این دولت

ناشناس
| 1395/12/27 - 14:36 |     0     0     |
خانواده شهدا دست بوس نمیخان فقط میخان خون عزیزانشون پایمال نشه

ناشناس
| 1395/12/27 - 23:04 |     0     0     |
مهمترین سرمایه کشور نه چاه‌های نفت و تجربه‌های مدیریتی که فرهنگ ایثار و شهادت است

ولی
| 1395/12/28 - 13:06 |     0     0     |
از دولت روحانی تشکر تشکر

ناشناس
| 1395/12/28 - 21:58 |     0     0     |
اگر مسئول یک مملکت به فکر مردم باشه و کاری برای رضای خدا انجام بده یعنی دستبوسی از خانواده شهدا

ناشناس
| 1395/12/29 - 02:27 |     0     0     |
اگر ملتی می‌خواهد بر آرمان‌ها و اهداف خود پابرجا بماند و روی پای خود بایستد باید فرهنگ ایثار و شهادت را در پیش بگیرد و این گونه است که مکتب ملت ایران به عنوان یک فرهنگ صادر شده است.نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت فزاینده ایران است
30 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   آرامش جامعه ایثارگری هدف و اشتغال و درمان مهم‌ترین اولویت‌های بنیاد است
34 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 18)
  اسرائیل دلخراش ترین حادثه فروردین ۹۷ را رقم زد/تایید خبر شهادت ۵ مدافع حرم ایرانی در حمله اسرائیل
19 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   تعصب مقدس به اقتصاد ملی و کالای ایرانی
19 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  چرا اسرائیل به سوریه حمله کرد؟
19 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   وقتی اعراب ایران دسیسه های دشمنان را خنثی می کنند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
  بیانیه جمعی از فرزندان شاهد شهرستان لاهیجان در پی انتصاب بخشدار این شهرستان
33 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 20)
   امام خامنه‌ای:‌حمله به سوریه جنایت است/رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  دلایل، انگیزه‌ها و اهداف تجاوز سه‌جانبه غربی‌ها به سوریه و پیامدهای آن
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   بفرما گلوله!
17 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار