خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست / انتخابات  
  گزینه اصلی وزارت جهاد کشاورزی کیست؟
  دکترروحانی:امروز دست یاری به سوی همه مردم ایران، جناح‌هاواحزاب دراز می‌کنم/رئیس جمهور همه مردم هستم
  سردار سلیمانی بیانیه انتخاباتی نداده است/ دروغ کانال تلگرامی روزنامه دولت
  با تصمیم درست خود در انتخابات ،عزت واقتدار نظام را رقم بزنیم
  عدم حضور در صحنه باعث مشکلات زیادی برای مردم می شود/دولت انقلابی می تواند یار و کمک حضرت آقا باشد
  آرامش، مهمترین عامل رقابت در عرصه انتخابات است
  نگاه آیت الله رئیسی نگاه خدمتگزاری به قشر مظلوم جامعه است
  در پای صندوق های رای میثاق مجدد با شهیدان میبندیم
  فرزندسردار شهید کحالی در شورای شهر تهران به نفع فرزندان شهید تندگویان ونجفی کنار کشید
  خانواده شهید خلبان احمد کشوری از سید ابراهیم رئیسی حمایت کرد
  بیش از هزار فرزند وخانواده شهیدبا صدور بیانیه ای از حجت الاسلام رئیسی حمایت کردند
  هر وقت از سیاست ها و آرمان های رهبری فاصله گرفتیم، ضرر کردیم
  قالیباف به نفع حجت الاسلام رئیسی کنار کشید
  جهانگیری: فرزندان ایران باید شغل داشته باشند
  حجت الاسلام روحانی در تبریز : معنای تُرک جز شجاعت نیست
  سماواتی،جانباز۷۰ درصد:ولایت مداری، مردمی بودن، ساده زیستی و امانت داری ویژگی بارز حجت الاسلام رئیسی
  دلخوری خانواده‌ شهدا از لیست‌های دروغین
  بیانیه دوباره جامعه مدرسین در حمایت از حجت الاسلام رئیسی
  شهبازی: رئیسی درباره تخلفات آقایان دستش پر بود اما اخلاق‌مدارانه رفتار کرد
  حامیان روحانی حاضر به مناظره با نادران نشدند
  رئیسی: سینه من پر از اسرار است می توانم خیلی حرف ها را بزنم اما...
  وقتی مردم "هیچ"و مناظره مشاجره می شود /به حفظ نظام فکر کنید ریاست جمهوری پیش کشتان
  رئیسی: امروز دوران حرف‌درمانی تمام شده است
  دهقان: رئیس جمهور پس از 4 سال بهای منزل خود را اعلام کند
  همایش حامیان روحانی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود
  رئیسی بعد از مناظره به روحانی چه گفت؟
  سخنان فرمانده سپاه درباره شهرهای موشکی
  انتقاد شدید فرزندشهید همت به اصلاح طلبان و اطرافیان روحانی
  نقل قول؛ بسته خبری ویژه انتخابات ریاست جمهوری شهید نیوز5
  برای هر حالتی در مناظره آمادگی داریم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 149410صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانیکشنبه، 22 اسفند 1395 - 18:45
تلنگری به مسئولان؛
مقاومت در روزهای تلخ اسارت/ مرگ به آرزوهای شما می خندد
مقاومت در روزهای تلخ اسارت/ مرگ به آرزوهای شما می خنددشهیدخبر(شهیدنیوز): «فهمیده بودم اگر با شجاعت جلویشان نایستم و ضعف نشان بدهم، دست از سرم بر نمی دارند»...علی چیت سازیان می گفت: «به عکس شهدا نگاه می کنم تا اگر یک وقت آرزو کردم کاش منم خانه و زندگی داشتم، یادم بیاید که مصیب می گفت: زیاد آرزو نکنید، چون مرگ به آرزوهای شما می خندد!!»
  

حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادداشتی با عنوان« تلنگری به مسئولان/ ناگفته‌هایی از مقاومت در روزهای تلخ اسارت » نوشت:

«....اگر می خواهید دشمن را از تهاجم منصرف کنید، اظهار ضعف نکنید و قوت خود را آشکار کنید.....» این جمله را امام خامنه ای در 16 اسفند 1395 در دیدار با مسئولان راهیان نور متذکر شدند و فرمودند: «جنگ تحمیلی به خاطر این اتفاق افتاد که دشمن در ما احساس ضعف کرد».

بیان مولا و رهبرم مرا به یاد مهدی طحانیان، رزمنده شجاع انداخت که در سن 13 سالگی به اسارت حزب بعث در آمد. درجه دارهای عراقی دورش حلقه زدند. یک مترجم هم همراه آنان بود و مترجم از مهدی پرسید: «چند سال داری؟» طحانیان می گوید: «سیزده سال!» فریاد یک درجه دار بلند می شود: «تو دروغگو هستی! شش سال بیشتر نداری!! سربازهای خمینی می آیند در مهد کودک ها و شماها را به زور به جبهه های جنگ می آروند!!»

مهدی اما با صلابت می گوید: «اصلاً اینطور نیست! من گریه کردم تا به جبهه بیایم. فرمانده ما حاضر نبود مرا با خودش به جبهه بیاورد، چون زیر 18 سال را به جبهه نمی آورند».

درجه دار عراقی با عصبانیت به مهدی فحش می دهد و با پوتین به پهلویش می کوبد. مهدی طحانیان هم جواب دیگران را هم با صلابت و رشادت و مانند جواب اول می دهد. به خبرنگاران هم همان جواب را می دهد. دست و پای مهدی را می بندند و می اندازند کف ماشین! سرگردی او را تهدید می کند و می گوید: «تو حق نداری هرچه دلت می خواهد بگویی! اینجا عراق است و تو اسیر ما هستی. هر وقت بخواهیم می توانیم تو را بکشیم. نباید این را فراموش کنی».

سرگرد به سربازی گفت: «به خاطر حرف های مهدی آب و غذا به او ندهید!!» بعد او را داخل یک کانتینر فلزی انداختند و گفتند تا آدم نشوی! همین جا زندانی خواهی بود و از آب و غذا خبری نیست!

همان روز مهدی را به کنار یک کاتیوشا بردند تا آتش عقبه آن وی را جزغاله کند!! اراده مهدی را، تهدید به مرگ هم تغییر نداد! از مقام وزیر جنگ عراق هم نترسید و جواب او به عدنان خیرالله محکم تر از جواب به دیگران بود.

او می گوید: «تنها چیزی که دغدغه اش را نداشتم جانم بود و همین به من شجاعت و جسارت می داد. دغدغه ام سربلندی اسلام، امام و مردم ایران بود!»

طحانیان با یاد آن روزها و در تبیین علت آن ایستادگی و شجاعت می گوید: «فهمیده بودم اگر با شجاعت جلویشان نایستم و ضعف نشان بدهم، دست از سرم بر نمی دارند».

این حقیقت را مهدی بارها و بارها در اسارت دید. آن روز که خبرنگاران فرانسوی با مترجم هندی به آسایشگاه مهدی آمدند، او با همان شجاعت از انقلاب و امام دفاع کرد و گفت: «هدف، حفظ اسلام بود. برای اینکه اسلام در خطر بود و ما وظیفه خودمان می دانستیم از اسلام دفاع کنیم».

این جواب برای عراقی ها و بعثی های استخباراتی سخت بود. فرمانده اردوگاه، به حدی عصبانی شد که عقلش زایل گشت! به عربی فحش می داد و می رفت تا به استخبارات زنگ بزند و تکلیف مهدی را روشن کند!!

مهدی می گوید: «تصورم این بود که حکم اعدامم را صادر می کنند!»

پس از رفتن خبرنگاران و بعد از ساعتی، در آسایشگاه باز شد. چند سرباز عراقی داخل شدند و به مهدی گفتند: «وسایلش را جمع کند. از استخبارات بغداد گفته اند تو را ببریم!»

مهدی را از آسایشگاه بیرون آوردند و رفتند! مهدی با وسایلش تنها ماند. سوت آزاد باش را زدند و باز مهدی منتظر بود. شب شد، باز کسی نیامد. چند روز به همین منوال گذشت!!

عجیب تر از آن غیبت فرمانده اردوگاه بود. یک ماه گذشت، باز هم نیامد و حتی یک تار مو هم از سر مهدی در این ماجرا کم نشد!!

برای مهدی، مهم حفظ عزت ایران و ایرانی و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی (ص) بود. همه سختی ها و شکنجه ها را می پذیرفت و از مرگ هراسی نداشت. همان شجاعت نیز مهدی را بارها از دست بعثیون عراقی نجات داد.

آن روز هم که عراقی ها به حسن اصغری نژاد می گویند اگر به امام اهانت نکند، وی را به داخل حوض آب می اندازند، خم به ابرو نمی آورد و تسلیم عراقی ها نمی شود!

حسن را لب حوض می آورند تا سطح یخ زده آب را ببیند، سرما را حس کند و به امام توهین نماید! حسن همچنان ساکت ایستاده است. یکی از عراقی ها می گوید: «برای بار آخر می گویم، اگر گوش به حرف ندهی، می اندازمت وسط این حوض یخ!»

اصغری نژاد زهر خندی زد، بعد هم بسم الله گفت و مثل شیرجه زنی حرفه ای پرید توی حوض آب یخ زده! با ابتکار عمل حسن، عراقی ها دو قدم عقب رفتند. یکی از آنان به عربی فریاد زد: «کسی حق ندارد حسن را از حوض بیرون بیاورد!»

اصغری نژاد نیم ساعت در آب یخ می ماند و عراقی ها دست از پا درازتر بر می گردند به ساختمان حمایه! یک بار دیگر هم حسن را می برند در یک اتاق و آن قدر او را با کابل می زنند تا به امام فحش بدهد! هیچ فایده ای نداشت. کتک ها را خورد و حرفی نزد؛ تا او را زندانی کردند!

بعدها اصغری نژاد روی برزنت کفش چپش با نخ دوخته بود: «این نیز بگذرد!»

یکی از نگهبان ها به او می گوید: «اگر فرمانده اردوگاه بفهمد، به میخت می کشد!» فردا روی کفش پای راست نیز با همان خط و در همان اندازه نوشت: «آن نیز بگذرد!»

حالا مولایمان دارد فریاد می زند: «اظهار ضعف نکنید!» مهدی و حسن برای ایران و ایرانی، برای ارزش ها و حفظ نظام کتک خوردند و آخ نگفتند!!

پاهای علی قزوینی را فلک کرده بودند. سیم های مسی کابل رفته بود توی پوست که خون پاشیده می شود بیرون. شکنجه گر چند ضربه می زند به کشاله های ران و شکم علی که صدای درد از گلوی او بشنود؛ اما قزوینی مثل کسی نگاه می کند که منظره ای دلفریب را می بیند  و گاه، پشه ای سمج از جلویش رد می شود!! هرچه علی را زدند، فایده نداشت! انگار به کیسه بوکس می زدند! با دو دست به صورتش می زدند! با پا توی شکمش می زدند و علی قزوینی کفرشان را در آورده بود.

سارویی و قلی زاده و خواجویی و علی حسینی و باباخانی و زادخوش و ضیغمی و محمودآبادی و تقی زاده و محمدی و کسایی و مستشرق و قاضی زاده و دادی نسب و سعادت و مستقیمی و پورخسروانی و شیخ حسن و بهزادی و نورالدینی و صالحی و یوسف زاده و رعیت نژاد نیز مثل علی و مهدی و حسن، اظهار ضعف نکردند و مقاوم ایستادند.

ابو وقاص به آنان گفت: «صالح، حالی شون کن! من می روم نیم ساعت دیگر برگردم! اگر اعتصاب غذا را نشکنند، به شرفم قسم دستور می دهم آن ها را زیر آب جوش ببرند!»

ده ها سرباز کابل به دست هجوم بردند به سمت بچه ها و با کابل آن ها را زدند. شکنجه گر از آنان می پرسید:
 «حالا غذا می خورید یا نه؟« همه پاسخ دادند: «اگر بقیه بخورند، من هم می خورم!»

دیوانه وار کتک می زدند و بچه ها راضی بودند از وضعی که برایشان پیش آمده بود و از کابل هایی که خورده بودند!

بازهم سر و کله ابو وقاص پیدا شد. ایستاد روی پتوی وسط سلول و گفت: «حالا غذا می خورید یا نمی خورید؟» کتک ها جسارت آن 23 نفر را بیشتر کرده بود. محکم تر از قبل یک صدا گفتند: «نمی خوریم!!»

همه آن 23 نفر راضی به مرگ هم شده بودند! مرگ را می پذیریم و تسلیم عراقی ها نمی شویم. نمی گذاریم از ما استفاده تبلیغاتی بشود.

ایستادگی بچه ها، ابو وقاص و قدوری را تسلیم آن ها کرد. حرفشان به کرسی نشست و همه آن 23 نفر پیروز شدند.

یاد آن روزها بخیر! یاد همه شجاعت های مهدی و حسن و علی و همه آن 23 نفر! یاد همه آن هایی که اظهار ضعف نکردند و تا آخر پای حرف امام و انقلاب ایستادند.

یاد آن روزها بخیر که کسی دنبال تسلیم دشمن شدن نبود. کسی از صدام و صدامیان و آمریکا و آمریکایی نمی ترسید. کسی از دشمن نمی ترسید. کسی از کابل و کتک نمی ترسید. کسی از آب جوش و مرگ نمی ترسید. کسی دنبال سازش نبود. کسی دنبال رفاه و دنیا و هوای نفس نبود. علی چیت سازیان هم که آلبوم را باز کرد و ورق می زد، وقت دیدن عکس دوستان شهیدش آه می کشید و می گفت: «کو شهید نظری؟ شهید تکرلی؟ شهید شاه حسینی؟»

صورت علی سرخ شده بود و اشک توی چشم هایش برق می زد و می گفت: «این آلبوم تمام زندگی منه! انگیزه ماندن و جنگیدن منه!»

راستی آلبوم شهدا و کتاب های زندگی آزادگان و رزمندگان و شهیدان، انگیزه ماندن و جنگیدن ما در میدان های فرهنگی و اقتصادی هست یا نیست؟!

چیت سازیان می گفت: «به این عکس ها نگاه می کنم تا اگر خسته شدم، یادم نرود که شهید قراگوزلو شب ها به جای خواب و استراحت، نماز شب و زیارت عاشورا می خواند و های های گریه می کرد!»

اگر من و ما هم مثل شهید چیت سازیان، وقتی به آالبوم عکس نگاه می کردیم، به یاد نماز شب و زیارت عاشورای شهدا می افتادیم، هرگز در برابر دشمن اظهار ضعف نمی کردیم.

علی چیت سازیان می گفت: «به عکس شهدا نگاه می کنم تا اگر یک وقت آرزو کردم کاش منم خانه و زندگی داشتم، یادم بیاید که مصیب می گفت: زیاد آرزو نکنید، چون مرگ به آرزوهای شما می خندد!!»

همه اظهار ضعف های امروز به علت فاصله گرفتن ما از زندگی امام و شهداست. علی آقا کم خوراک و لاغر شده بود. شب هایش به نماز و دعا و گریه می گذشت. روز به روز کم خواب تر می شد. هدفش فقط خدا بود. از هیچ کس جز خدا نمی ترسید. خودش پشت آمبولانس می نشست و می رفت توی خاک دشمن و از زیر پای عراقی ها، مجروح را بر می داشت  و می آورد.

اگر مسئول منتخب من و ما نیز یک ذره غیرت علی و مهدی و حسن و چیت سازیان و یوسف زاده را داشته باشد و مثل حسام و ضرابی زاده و طیبی و جعفریان، دردآشنا باشد و به وظیفه بیندیشد، دیگر نیازی نداریم تا مولایمان فریاد بر آورد: اگر می خواهید دشمن را از تهاجم منصرف کنید، اظهار ضعف نکنید!

آن روز دیگر همه مسئولان به جای اظهار ضعف، قوت خود را آشکار می کنند و اشک دشمن را در می آورند.

گلستان یازدهم، پایی که جا ماند، من زنده ام و تمامی کتاب های دفاع مقدس را بخوانیم تا بهتر بدانیم برای ماندن من و ما و برای استقلال کشورمان ایران چه هزینه ای پرداخت شده است.

تلاش کنیم تا این انقلاب بزرگ اسلامی را حفظ کنیم و خون شهدایمان و نتیجه هزینه کرد مجاهدانمان را پاسداری نمائیم.     

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 15 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/12/22 - 20:53 |     0     0     |
راستی آلبوم شهدا و کتاب های زندگی آزادگان و رزمندگان و شهیدان، انگیزه ماندن و جنگیدن ما در میدان های فرهنگی و اقتصادی هست یا نیست؟!

ناشناس
| 1395/12/24 - 10:37 |     0     0    
پاسخ: انقلاب و نظام اسلامی به برکت دلاورمردی رزمندگان و صبر و مقاومت خاندان شاهد و ایثارگر به ثمر نشسته است و امنیت امروز این مرز و بوم یکی از این ثمرات ارزشمند است.

ناشناس
| 1395/12/22 - 21:20 |     0     0     |
ما می دانیم که شما در طول دوران اسارت در زندانها، در اردوگاه های دشوار و در زیر آن فشارها، یکی از چیزهایی که دلهایتان را زنده و پرامید نگاه می داشت، یاد چهره و روحیه پر صلا بت امام ره عزیزمان بود. آن بزرگوار هم خیلی به یاد اسرا بودند. حال پدری را که فرزندانش به این شکل از او دور شده باشند، راحت می شود فهمید. خود آن بزرگوار، در نامه ای که برای یکی از اسرا نوشته بودند، این حالت را تشریح کردند. نشان دادند که واقعا داغدار فقدان این عزیزان هستند. حقیقتا این روزها، جای امام خالی است. البته روح بزرگوار پرفتوح آن جلیل القدر، به ما متوجه است. شادی و موفقیت های ملت ما و پیروزی های اسلا م و مسلمین، روح امام را مانند ارواح طیبه همه اولیا، شادمان ومسرور می کند.

ناشناس
| 1395/12/22 - 22:22 |     0     0     |
رزمندگان ما اینهمه سختی کشیدند و شهادت و اسارت و جانبازی رو تحمل کردن که وضع کشور اینطور بشه؟

ناشناس
| 1395/12/22 - 22:22 |     0     0     |
گر مسئول منتخب من و ما نیز یک ذره غیرت علی و مهدی و حسن و چیت سازیان و یوسف زاده را داشته باشد و مثل حسام و ضرابی زاده و طیبی و جعفریان، دردآشنا باشد و به وظیفه بیندیشد، دیگر نیازی نداریم تا مولایمان فریاد بر آورد: اگر می خواهید دشمن را از تهاجم منصرف کنید، اظهار ضعف نکنید!

ناشناس
| 1395/12/23 - 17:03 |     0     0     |
یاد آن روزها بخیر که کسی دنبال تسلیم دشمن شدن نبود. کسی از صدام و صدامیان و آمریکا و آمریکایی نمی ترسید. کسی از دشمن نمی ترسید. کسی از کابل و کتک نمی ترسید. کسی از آب جوش و مرگ نمی ترسید. کسی دنبال سازش نبود. کسی دنبال رفاه و دنیا و هوای نفس نبود.

ناشناس
| 1395/12/23 - 21:00 |     0     0     |
همه اظهار ضعف های امروز به علت فاصله گرفتن ما از زندگی امام و شهداست

ناشناس
| 1395/12/23 - 21:43 |     0     0     |
راستی آلبوم شهدا و کتاب های زندگی آزادگان و رزمندگان و شهیدان، انگیزه ماندن و جنگیدن ما در میدان های فرهنگی و اقتصادی هست یا نیست؟!

ناشناس
| 1395/12/24 - 10:37 |     0     0     |
دوران اسارت برای هر اسیری سخت و طاقت فرسا است ولی اسرای ما با توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار ع روزگار می گذراندند و به هیچ چیز جز رضای خدا نمی اندیشیدند.

ناشناس
| 1395/12/24 - 13:14 |     0     0     |
این که استکبار از دسترسی به اهداف و برنامه‌های شوم خود در مبارزه با نظام اسلامی ناتوان شده بخاطر وجود همین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ما است.

ناشناس
| 1395/12/24 - 15:26 |     0     0     |
راز این جاودانگی در نیت‌های خداجویانه، اخلاص و معرفت مجاهدان راه حق است؛ آن‌ها که تنها رضای پروردگار را در نظر می‌گیرند و حتی عمل به فریضه خدمت به خلق را هم در جهت کسب رضایت او دنبال می‌کنند، از چنان منزلت و محبوبیتی در نزد خداوند برخوردار می‌شوند که حق‌تعالی جان‌های خاکی‌شان را با قرب الهی در ملکوت معاوضه می‌کند؛

ناشناس
| 1395/12/25 - 13:02 |     0     0     |
امریکا مارو از چی میترسونه؟هشت سال با دست خالی جلوی دشمن ایستادگی کردیم و دم نزدیم بهترین جوانان مون رو در راه حفظ دین و کشور دادیم و باز ایستاده ایم

ناشناس
| 1395/12/26 - 18:37 |     0     0     |
در این روزهای آخر سال جایشان خالیست شهدای مقاومت، شهدای دفاع مقدس، شهدای رسانه، شهدای ایران و لبنان و سوریه و عراق و یمن. آنان پیروان حقیقی مکتب عاشورا و پرچمدار ابا عبد الله الحسین ع هستند و شفیع امت در روز محشر

ناشناس
| 1395/12/27 - 21:45 |     0     0     |
کربلا، کربلا ما داریم می‌آییم/ اسرای مظلوم ما داریم می‌آییم» حتما این ترانه را با صدای اکبر شریعت گوش داده‌اید. ترانه‌ای که با گذشت سال‌ها از جنگ ایران و عراق هنوز هم از رادیو و تلویزیون پخش می‌شود. صدا و شعری که متعلق به یک نسل خاص نیست، بلکه نسل‌های بعد از دوره جنگ را هم پوشش داده است. مانند ترانه «ممد نبودی ببینی/ شهر آزاد گشته». همه اینها باعث می‌شود که جنگ متعلق به یک نسل یا آدم‌های خاص نباشد. جنگ وقتی اتفاق می‌افتد، برای تمام مردم آن سرزمین است. مانند جنگ تحمیلی ایران و عراق که از پیر و جوان در آن شرکت کردند. در ترانه‌ای که اکبر شریعت خوانده به خوبی این نکته در نظر گرفته شده است؛ «نزدیک لشکر کربلا ما جوون‌ها دادیم/پیروان علی با حسین نوجوون‌ها دادیم».

ناشناس
| 1395/12/28 - 09:41 |     0     0     |
دفاع و شهادت همانند روایت‌های محرم و عاشورا به زمان و عصر خاصی تعلق ندارد و همواره تاثیرگذار خواهند بود؛ چرا که با فطرت انسانی سروکار دارند. سید معروف ایرانی‌ها نیز دفاع با فطرت می‌کردند.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  داستان یک تروریست داعشی

  بازتاب انتخابات ایران در رسانه‌های عرب زبان

  ادلب علیه سرکرده جبهه النصره به پا خاست

  تیراندازی به سمت یک فلسطینی در الخلیل

  آغاز بررسی پرونده حقوق بشر بحرین در سازمان ملل

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  پیام تشکر مجمع ملی فرزندان جانباز از قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران

  اعتراض یک رهبر انقلابی بحرین در زندان

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  شرکت 9 گروه از مخالفان سوریه در مذاکرات آستانه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  دیدار رئیس‌جمهور عراق با مسعود بارزانی

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  مجید صالحی: فیلم «چراغ‌های ناتمام» را ادای دین به شهدا می‌دانم

  دیدار هئیت مدیره مجمع ملی فرزندان جانباز با تعدادی از آتشنشان های مستقر در پلاسکو

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  وقتی نازکشت حضرت زینب (س)باشد/یک خانواده و شفاعت در محشر
22 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آمریکا خود تروریست و تروریست‌پرور است/تجربه دو دستگی سال ۵۹ نباید تکرار شود
22 نظر (فعال: 19 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  2 سؤال مهم درباره حادثه تهران
20 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   حمله کانال تلگرامی معلوم الحال به مدافعان حرم با عنوان قیم سازی برای خانواده شهدا
25 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 9)
  چگونگی تبدیل «عراقِ صدّام» به «عراقِ شهید حکیم» نیازمند تبیین است
16 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   چه شد به «آتش به اختیار» رسیدیم؟
17 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  «حیدر جلیلوند» به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست
15 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   بزرگتر از آزادی حلب
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آمریکا از اول دنبال تغییر نظام بوده و همیشه شکست خورده است/ جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است و بدانید آن‌ها نمی‌توانند به ما سیلی بزنند، ما به آن‌ها سیلی خواهیم زد
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   مخاطبان اصلی موشک‌ها چه کسانی بودند
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار