خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 149220صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنرییکشنبه، 22 اسفند 1395 - 01:46
روایتی از هجدهمین جلسه هیئت فرزندان شهدای اسلام/ ثواب موشک هرمز۲ هدیه ای به شهدا
روایتی از هجدهمین جلسه هیئت فرزندان شهدای اسلام/ ثواب موشک هرمز۲ هدیه ای به شهداشهیدخبر(شهیدنیوز): «هجدهمین جلسه ماهیانه هیئت فرزندان شهدای اسلام و دوازدهمین جلسه در سال 1395 . پاسداشت شهدای اسفندماه که با روز شهید مقارن گشته است. به همین مناسبت....»
  

صحن همیشه باصفای امام زاده صالح تجریش به رسم سومین پنجشنبه های هر ماه میزبان هیئت فرزندان شهدایی است که قرارشان بی قراری بود و بی قراریشان صعود تا قله نور.

دورتا دور صحن که حالا محل برگزاری مراسم است به عکس هایی از شهدای اسفندماه منقش شده است. عجب ماهی است اسفندماه که برده است با خود سپه سالاران قافله عشق را: شهید همت، شهید باکری و...

روایتی از هجدهمین جلسه هیئت فرزندان شهدای اسلام/ ثواب موشک هرمز۲ هدیه ای به شهدا

وارد صحن که می شوی، نگاهت که به مضجع شریف می افتد. گویی قدم بر روی بال های فرشتگان می گذاری. نه به رسم آنچه از کودکی آموخته ایم که به رسم ادب دست بر سینه می گذاری و خم می شوی و زیر لب زمزمه می کنی: «السلام علیک یا ابن رسول الله... السلام علیک یا صالح بن موسی الکاظم...»

در همهمه همیشگی صحن که با آرامشی عجیب و راز آلود عجین گشته است تجمعی در گوشه سمت راست صحن توجه ات را جلب می کند. یک تریبون، تصاویر شهدا دور تا دور فضای تجمع، یک نمایشگر نسبتا بزرگ، جمعیتی که کنار یکدیگر نشسته اند و هر از گاهی کسی از میان جمع به دیگری سلامی از سر آشنایی می دهد و کودکانی که در کنار پدران خود به جایگاه زل زده اند. گویی در میان تصاویر نصب شده بر روی دیوار به دنبال پدربزرگ های خود می گردند و با نیم نگاهی به پدران خویش شباهت هایی را می جویند میان پدران و پدربزرگ هایشان. راستی... نسل چندم انقلابند این کودکان؟ خمینی هنوز هم سربازهای گهواره ای دارد!

روایتی از هجدهمین جلسه هیئت فرزندان شهدای اسلام/ ثواب موشک هرمز۲ هدیه ای به شهدا

به سمت جمعیت می روم. کودکی دوان دوان از کنارم رد می شود که اگر دقت نمیکردم به من برخورد می کرد، نگاهی می کند، می خندد و به دویدنش ادامه می دهد. مرد جوانی که چفیه ای به گردن دارد از میان جمعیت برمی خیزد و به دنبال کودک می رود: «علیرضا... بابا... گم نشوی... بیا اینجا... .»

فرش های حرم را برای شست و شو جمع کرده و به جایش فرش های دیگری پهن کرده اند که نا متجانس می زند و کف سنگفرش شده حرم را نصف و نیمه می پوشاند. به جای مرد جوان در میان جمعیت می نشینم. تحمل سردی سنگ های زیر پایم را ندارم. جایم را عوض می کنم و کمی آن طرف تر بر روی فرش ها می نشینم. مرد جوان با فرزندش برمی گردد و سر جایش بر روی سنگ های سرد کف صحن می نشیند.

مجری برنامه را شروع می کند: «هجدهمین جلسه ماهیانه هیئت فرزندان شهدای اسلام و دوازدهمین جلسه در سال 1395 . پاسداشت شهدای اسفندماه که با روز شهید مقارن گشته است. به همین مناسبت...»

چند روز از پایان ایام فاطمیه بیشتر نگذشته است و شهر حال و هوای عید و سال نو دارد. اما کافی است تا مداح مجلس عبارتی بگوید تا همه چیز دوباره رنگ غم و اندوه بگیرد، سرها در گریبان خم شود و هرکس ناله ای کند و آهی بکشد: «در نیم سوخته... حسنین...»

بعد از مداحی نوبت به سخنرانی حجت الاسلام عبدالعلی گواهی تولیت استان امامزاده صالح (ع) می رسد که مجری اعلام می کند. تشکر می کند از حضور حاضران و عذرخواهی بابت فرش هایی که برای شستشو از صحن خارج شده اند. از مقام شهدا می گوید، فرزندانشان و خانواده هایشان که چقدر مدیونیم به این نفس ها و قدم ها... .

روایتی از هجدهمین جلسه هیئت فرزندان شهدای اسلام/ ثواب موشک هرمز۲ هدیه ای به شهدا

این مراسم اما میهمانی ویژه دارد. میهمانی که سخنانش تا دقایقی دیگر خبر اول دنیا می شود، تا جایی که یک مقام وزارت خارجه روسیه را به واکنش وا می دارد که: «آزمایش موشکی ایران نقض برجام نیست.» 

این میهمان ویژه سردار حاجی زاده است، فرمانده نیروی هوافضای سپاه. با دیدن سردار ناخودآگاه به یاد شهرهای موشکی زیرزمینی می افتی که لرزه بر خانه های چون تارهای عنکبوت صهیونیستی انداخته است. آرامش و صلابتی که در چهره سردار است دلت را قرص می کند که بی تردید این خاک خونین رنگ از گزند دشمنان گرگ صفت در امان است و خواهد بود.

سردار که شروع به صحبت می کند همهمه ها قطع می شود. گوش ها تیز می شود برای شنیدن. صحبت های سردار با یاد شهدا شروع می شود و از اینکه در این جمع حضور دارد ابراز خرسندی می کند. از برجام می گوید و از تلاش های دولت، تقدیر می کند از دولتی ها و هشدار می دهد که آمریکای غیر قابل اعتماد، به تعهداتش عمل نکرده است.

 از داعش می گوید که زاده آمریکا و صهیونیست هاست و تحت حمایت آل سعود. از اوضاع نابسامان منطقه می گوید. با آن حرارت و شور پاسداری اش. از وضعیت مردم سوریه که به گفته بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل، زنانشان را در ازای40 دلار آمریکا خرید و فروش می کنند. و از مردم یمن می گوید که با موشک های انگلیسی و آمریکایی در مقابل چشمان سرد و نگاه های یخ زده جهانیان کشته می شوند.

روایتی از هجدهمین جلسه هیئت فرزندان شهدای اسلام/ ثواب موشک هرمز۲ هدیه ای به شهدا

این اما همه حرف های سردار نیست. انقلابی است و مبارز، مهربان است شجاع، قاطع است و استوار. این خاصیت او و همرزمانش است، چه آن هایی که هستند و چه آن هایی که این مجلس به نام آن هاست که اَشِد'آءُ عَلَى الکُفارِ هستند و رُحَمآءُ بَینَهُم.

ناراحتی و غم و اندوه در کلام سردار مشخص است، زمانی که از خرید هواپیما از «دشمن» می گوید. از اینکه شهر به شهر گرداندن هواپیمای خریداری شده از دشمن باعث «ذلت مردم ایران» شده است و دستواردها و موفقیت های جوانان این مرز و بوم به خوبی رسانه ای نمی شود و مردم از آن آگاه نمی گردند. مثال ساخت بالگرد جدید «صبا248» را می زند که در حاشیه خبرها عنوان شده بود.

سردار هدیه ای هم برای خانواده های شهدا آورده است: «هرچه فکر کردم دیدم نمی شود دست خالی به این جمع آمد.» 
صدای تکبیر حضار زمانی بلند میشود که سردار خبر از آزمایش موفقیت آمیز موشک هرمز2 را می دهد. موشکی که از فاصله 250 متری شناور کوچکی را منهدم کرده است. سردار ادامه میدهد: «ثواب آن را به شهدا تقدیم می کنیم».

در چشمان حاضرین غرور و افتخار می درخشد. پیره مردی که به گوشه دیوار تکیه داده زیر لب تکبیر می گوید و لبخندی از سر رضایت می زند. 
خبرنگاری در نهایت سرعت خبر را برای خبرگزاری اش مخابره می کند. تاکید می کند موشک بالستیک است... هرمز2... .

سردار حاجی زاده اما خبر دیگری هم می دهد. گویی گردی از افسوس و حسرت را بر جمع می پاشد: «موشک ماهواره بر ایران برای اهداف غیر نظامی آماده پرتاب است اما از ترس آمریکا اجازه پرتاب آن را نمی دهند.» چهره پیره مردی که به گوشه دیوار تکیه داده است در هم می رود. سرش را پایین می اندازد انگار ذکر بگوید، آرام می گیرد.

و اما توصیه همیشگی امام خمینی و امام خامنه ای پایان بخش حرف های سردار است: «به آمریکا اعتماد نکنید.» مثال معروف رهبر را می زند که دست چدنی آمریکا زیر دستکش مخملی آن است. گویی باید بارها و بارها این مثال تکرار شود تا برای همیشه در ذهنمان بماند تا لحظه ای فریب خنده های ظاهری دشمن را نخوریم.
 روحانی مسنی بر روی صندلی کنار جمعیت نشسته است. همه حاضرین او را می شناسند. مجری معرفی میکند: «حجت الاسلام اعلمی پدر سه شهید، پدر خانم شهید و در مجموع هشت شهید از خانواده ایشان تقدیم انقلاب شده است...» نگاه ها به سمت روحانی که روی صندلی کنار جمعیت نشسته است و چفیه ای به گردن دارد و زیر لب ذکر میگوید می چرخد. 

بر روی صفحه نمایشگر فیلم دیدار مقام معظم رهبری با خانواده حجت الاسلام اعلمی پخش می شود. این بار تریبون مجلس صفحه نمایشگر است و فضای صحن پر می شود از لبخندهای حضار که بوسه های رهبر بر پیشانی دختران خردسال درون فیلم را نظاره می کنند.

روایتی از هجدهمین جلسه هیئت فرزندان شهدای اسلام/ ثواب موشک هرمز۲ هدیه ای به شهدا

نگاه ها همچنان بر روی صفحه نمایش است که بیانیه فرزندان شهدا پخش می شود. با ابتکار و نوآوری خاصی کلیپ بیانیه فرزندان شهدا تهیه شده است. آنان در این بیانیه اعلام می کنند همچنان در راه پرصلابت پدرانشان استوار گام بر می دارند و گوش به فرمان ولی امرشان هستند.

مراسم با اهدای طاق شال هیئت فرزندان شهدای اسلام به فرزندان شاهد تمام می شود.

به سمت ضریح می روم؛ سبک بال تر از همیشه. گویی مانند ذره ای کوچک و ناچیز از دالانی پر از نور ایمان عبور کرده ام که اینگونه منور، دور تا دور ضریح معلق وار می چرخم و دستم را در شبکه های پولادین آن گره می زنم. نور سبز رنگ درون ضریح چشمانم را پر می کند و به یاد شهدا برای خود فاتحه ای می خوانم!

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/12/22 - 02:02 |     0     0     |
همه هستی مان فدای شهدا که امنیت و آسایش رو بما دادند

ناشناس
| 1395/12/22 - 16:36 |     0     0     |
سرداران سپاه و ارتش لشگر مخلص خداهستند

ناشناس
| 1395/12/22 - 17:06 |     0     0     |
راه شهدا راه مقاومت و ایستادگی است

ناشناس
| 1395/12/23 - 00:38 |     0     0     |
امروزه همان پرچمی که پس از عاشورا بر دوش حضرت زینب س و امام سجاد ع نهاده شد بر دوش دلاورمردان سپاه و بسیج است

ناشناس
| 1395/12/23 - 20:58 |     0     0     |
بهترین کار برای بی اثر کردن تحریم ها استفاده از تجربیات و دانش دانشمندان سپاه است. چون وقتی مسائل فنی در ابعاد نظامی حل شوند در ابعاد صنعتی و عادی شکل ساده تری به خود می گیرند. در غیر این صورت باز باید شاهد فشار ناشی از تحریم ها بود و حتی با برداشته شدن کامل این تحریم ها هنوز هم خطر دوباره تحریم شدن وجود داره و باید یک برای همیشه از شر آن خلاص شد

ناشناس
| 1395/12/24 - 00:32 |     0     0     |
هیچ کس امروز نمی‌تواند در مقابل قدرت ایران اسلامی دوام بیاورد، دیگر مسلمانان بی‌پناه نیستند، رهبری معظم و ملت مقتدر ایران اسلامی تکیه‌گاه مسلمانان هستند، فریاد هر مسلمان را در هر گوشه‌ای از جهان بشنویم به کمک او می‌شتابیم.

ناشناس
| 1395/12/24 - 01:23 |     0     0     |
خدا حفظت کنه مرد خدا
به یاری خدا و مدد امام زمان اسراییل را زیر پا له خواهیم کرد

ناشناس
| 1395/12/24 - 16:45 |     0     0     |
وظیفه اصلی حزب الله بالا نگه داشتن پرچم است چرا که طبق فرموده قرآن دشمن هدفش غفلت سپاه اسلام از داشته‌های خود است.

ناشناس
| 1395/12/24 - 19:15 |     0     0     |
توصیه همیشگی امام خمینی و امام خامنه ای پایان بخش حرف های سردار است: «به آمریکا اعتماد نکنید.» مثال معروف رهبر را می زند که دست چدنی آمریکا زیر دستکش مخملی آن است. گویی باید بارها و بارها این مثال تکرار شود تا برای همیشه در ذهنمان بماند تا لحظه ای فریب خنده های ظاهری دشمن را نخوریم.

ناشناس
| 1395/12/26 - 15:51 |     0     0     |
شهدا به پیمانی که با خدا بسته بودند، وفادار ماندند و پیامشان به ما این بود که اگر سعادت می‌خواهید، مسیر آن ولایتمداری و اطاعت از رهبری است.

عمار
| 1395/12/27 - 12:38 |     0     0     |
دم بچه های هئیت گرم مخصوصا اون پسر توپوله آقا مجتبی خیلی ادم با ادبیه درود به پدرش با این شهید شده ولی پسرش خوب داره راهشو ادامه میده
وقتی میبینم ویلچرای ما رو با عشق و محبت میاره کلی هم باهامون شوخی میکنه واقعا روحیه خودم خیلی خوب میشه


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  پاسخ موشکی انصارالله یمن به «نجران» عربستان

  طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت هزاران واحد مسکونی جدید

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
30 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  چیستی و چرایی ادبیات جنگ و دفاع مقدس/ انحرافی بزرگ در ادبیات دفاع مقدس!
12 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
9 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 13)
  پیمایش ملی ارزش ها و نگرش های جامعه ایثارگری با هدف خدمت رسانی بهتر به خانواده های معزز شهدا و ایثارگران صورت گرفته است
17 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   سناریویی برای تشدید عادی سازی ارتجاع عرب با رژیم صهیونیستی
12 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  یگان تک تیراندازان فاطمیون چگونه تشکیل شد؟
10 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 3، غیر قابل انتشار: 0)
   غنی سازی بدون محدودیت اقدام احتمالی ایران خواهد بود/ خروج آمریکا از برجام یک تجربه مهم تاریخی است
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار