خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست / انتخابات  
  گزینه اصلی وزارت جهاد کشاورزی کیست؟
  دکترروحانی:امروز دست یاری به سوی همه مردم ایران، جناح‌هاواحزاب دراز می‌کنم/رئیس جمهور همه مردم هستم
  سردار سلیمانی بیانیه انتخاباتی نداده است/ دروغ کانال تلگرامی روزنامه دولت
  با تصمیم درست خود در انتخابات ،عزت واقتدار نظام را رقم بزنیم
  عدم حضور در صحنه باعث مشکلات زیادی برای مردم می شود/دولت انقلابی می تواند یار و کمک حضرت آقا باشد
  آرامش، مهمترین عامل رقابت در عرصه انتخابات است
  نگاه آیت الله رئیسی نگاه خدمتگزاری به قشر مظلوم جامعه است
  در پای صندوق های رای میثاق مجدد با شهیدان میبندیم
  فرزندسردار شهید کحالی در شورای شهر تهران به نفع فرزندان شهید تندگویان ونجفی کنار کشید
  خانواده شهید خلبان احمد کشوری از سید ابراهیم رئیسی حمایت کرد
  بیش از هزار فرزند وخانواده شهیدبا صدور بیانیه ای از حجت الاسلام رئیسی حمایت کردند
  هر وقت از سیاست ها و آرمان های رهبری فاصله گرفتیم، ضرر کردیم
  قالیباف به نفع حجت الاسلام رئیسی کنار کشید
  جهانگیری: فرزندان ایران باید شغل داشته باشند
  حجت الاسلام روحانی در تبریز : معنای تُرک جز شجاعت نیست
  سماواتی،جانباز۷۰ درصد:ولایت مداری، مردمی بودن، ساده زیستی و امانت داری ویژگی بارز حجت الاسلام رئیسی
  دلخوری خانواده‌ شهدا از لیست‌های دروغین
  بیانیه دوباره جامعه مدرسین در حمایت از حجت الاسلام رئیسی
  شهبازی: رئیسی درباره تخلفات آقایان دستش پر بود اما اخلاق‌مدارانه رفتار کرد
  حامیان روحانی حاضر به مناظره با نادران نشدند
  رئیسی: سینه من پر از اسرار است می توانم خیلی حرف ها را بزنم اما...
  وقتی مردم "هیچ"و مناظره مشاجره می شود /به حفظ نظام فکر کنید ریاست جمهوری پیش کشتان
  رئیسی: امروز دوران حرف‌درمانی تمام شده است
  دهقان: رئیس جمهور پس از 4 سال بهای منزل خود را اعلام کند
  همایش حامیان روحانی در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود
  رئیسی بعد از مناظره به روحانی چه گفت؟
  سخنان فرمانده سپاه درباره شهرهای موشکی
  انتقاد شدید فرزندشهید همت به اصلاح طلبان و اطرافیان روحانی
  نقل قول؛ بسته خبری ویژه انتخابات ریاست جمهوری شهید نیوز5
  برای هر حالتی در مناظره آمادگی داریم
- اندازه متن: + -  کد خبر: 149019صفحه نخست » یادواره ها و خاطرات جمعه، 20 اسفند 1395 - 16:10
اگر روحیات فرماندهان دفاع مقدس در کشور حاکم بود، شاهد فساد نبودیم
اگر روحیات فرماندهان دفاع مقدس در کشور حاکم بود، شاهد فساد نبودیمشهیدخبر(شهیدنیوز): دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سرطان ناکارآمدی کشور را فراگرفته است، گفت: اگر روحیات فرماندهان دفاع مقدس در کشور بود، اکنون شاهد فسادهای کوچک و بزرگ نبودیم.
  

محسن رضایی در مراسم یادواره پاسدار شهید حسین کربلایی و شهدای منطقه «حاج آقا بابا» اظهار داشت: در این ماه بیش از 100 فرمانده شهید دادیم که هر کدام در عملیات‌‌های مختلفی شهید شده‌اند که از فرماندهان مهم سپاه بودند و در مقاطع مختلف شهید شدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه بهترین موضوع سخنرانی مدیریت و فرماندهی در جنگ است، گفت: فرماندهی و مدیریت در جنگ‌ها به گونه‌ای بود که ایران اسلامی بدون سلاح در برابر عراق که همه دنیا از این کشور پشتیبانی می‌کردند، پیروز شد.

وی به دوران نوپایی انقلاب در جنگ تحمیلی اشاره و تصریح کرد: مدیریت در جنگ تحمیلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود که متاسفانه امروزه از آن غافل هستیم. 

سرطان ناکارآمدی کشور را فرا گرفته است

رضایی با تاکید بر اینکه سرطان ناکارآمدی کشور را فرا گرفته است، ادامه داد: در حال حاضر کشور از ناکارآمدی رنج می‌برد و با توجه به اینکه مدیریت دولت دلسوز هستند ولی کشور در سرطان ناکارآمدی قرار دارد و نمونه اخیر این ادعا از حادثه قطار گرفته تا حوادث برف، باران و آلودگی هوا دیده شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر پرسشی مبنی بر اینکه آیا امکان‌پذیر است از تابلوی شهدا الگوی کارآمدی در کشور  ایجاد کرد، گفت: در دوران 10 ساله امام راحل جوانان بزرگی پدید، ظهور و بروز کردند که استراتژی‌های بزرگی ایجاد کردند که نمونه آن شهید بابایی و شیرازی هستند که در جنگ به بزرگترین درجه رسیدند.

وی در ادامه افزود: در برهه‌ای که جنگ، امنیت و دفاع مطرح است، پیشرفت‌های زیادی پدید آمد که این پیشرفت در آموزش‌ها، تربیت‌ها، جدیت و دلسوزی پدید آمد.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر موشک‌های ایران با برد 2 هزار کیلومتر خطای کمتر از 30 متر دارند که چند سال پیش این خطا 100 متر بود، افزود: در مقابل آن به وضع خودروی ملی دقت کنید که تلفات جانی در جاده‌ها مرتبط با این امر است.

غفلت از مدیریت کشور بخشودنی نیست

رضایی تشریح کرد: امروز متوجه می‌شویم که رمز پیروزی در جنگ چه چیزی بود و رمز ناکارآمدی در این روزها چیست، آیا غیر از این است که هر چه هست به مدیریت کشور بستگی دارد و متاسفانه برخی از آن غافل هستند.

وی با تاکید بر اینکه تنها نباید به شهادت‌طلبی شهدا نگاه کنیم بلکه باید به نحوه مدیریت امثال شهید باکری هم توجه کنیم، افزود: ما بیشتر به بعد مظلومیت شهدا توجه می‌کنیم ولی به نحوه تصمیم‌گیری و وظیفه‌شناسی نگاه نمی‌کنیم و این در حالی است که چنین خلأ بزرگی در کشور وجود دارد.

دبیر تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: حلقه مفقوده کشور ما مدیریت و ناکارآمدی است؛ با توجه به اینکه اینک دولت 700 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و این حاصل انباشته شدن بدهی از سال‌های قبل بوده است؛ بانک‌ها از یک میلیون تومان، 450 هزار تومان را فریز می‌کنند و نمی‌توانند بچرخانند، این نشان از ناکارآمدی موجود در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: در سیمای شهدا و فرماندهان شهدا بخش‌هایی هست که گفته نشده و این بخش‌های ناگفته هستند که به درد ما می‌خورد و اگر جوانان می‌خواهند باکری‌ها شوند باید نیمه پنهان را بیابند و به نحوه مدیریت لشکر، تیپ و گردان آنها توجه کنند.

لشکر 31 عاشورا در خیبر را از جا کند 

رضایی با یادآوری دوران هشت سال دفاع مقدس و اینکه ماهواره پنتاگون روی سر رزمندگان بود و دکل‌های دیده‌بانی مورد هدف دشمن بود و هر لحظه آتش گلوله بر سرمان می‌بارید، ادامه داد: با درایت فرماندهان بعد از شکست در کربلای چهار، فرماندهان ما یک رو دست بزرگی را به دشمن زدند که دشمن متعجب مانده بود و گمان کردند شکست در کربلای چهار فرمالیته بوده است.

وی افزود: ما در کربلای چهار شکست خوردیم ولی با درایت فرماندهان 10 روز دیگر تلافی آن را لشکر 31 عاشورا در پنج ضلعی بر سر دشمن درآورد و به عبارتی می‌توان گفت در 10 روز در خیبر را از جای کندند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر می‌خواهیم بدانیم کشور چگونه اداره شد، باید نیمه آشکار و پنهان فرماندهان جنگ را بیشتر بیان کنیم و به آن عمل کنیم، گفت: در کربلای چهار که شکست خوردیم فرماندهان عراقی همه به مرخصی رفتند و ما کربلای پنج را اجرا کردیم و دشمن در آن شکست خورد به طوریکه فرمانده تیپ عراق با لباس زیر دستگیر شد و ادعا کرد در بصره و مرخصی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: درس‌های بزرگی در نیمه پنهان فرماندهان هشت سال دفاع مقدس جنگ وجود دارد و اسفند، ماه فرماندهان شهید است و بهتر است فرصت را غنیمت بشماریم و نیمه پنهان آنها را در اداره کشور اجرا کنیم.

رضایی با اشاره به اینکه در این جلسه نکاتی را از فرماندهان می‌گویم تا درسی برای مسؤولان کشور شود، افزود: شهید کربلایی در 26 سالگی شهید شد و هفت سال در جنگ حضور داشت؛ لیاقت‌ و شایستگی خود را به خوبی از رده پایین نشان داد، آیا امروز افراد به خاطر شایستگی به درجه بالای مدیریتی می‌رسند یا اینکه با قوم و خویش بازی وارد عمل می‌شوند؟

وی افزود: شهید باکری، شهید کربلایی و سایر فرماندهان فشارهای زیادی متحمل شده‌اند و به آن مقام رسیدند.

شهید باکری نفوذ معنوی در بین سربازان خود داشت

یادگار هشت سال دفاع مقدس با تاکید بر اینکه فرهنگ مدیریت در این است که دیگران را مطرح کنیم نه اینکه خود را بیان کنیم، تصریح کرد: شهید باکری نفوذ معنوی در بین سربازان خود داشت و بعد از عملیات همه دوست داشتند با یک احوال‌پرسی از حال هم خبردار شوند.   

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: یکی از سرداران که مستشار ایران در سوریه است، خاطره‌ای جالب از شهید باکری می‌گفت و آن اینکه وقتی جراحت برداشتم، آرزو می‌کردم که شهید باکری بالای سرم بیاید و این همان عشق به مدیر است و آیا این در زمان حال نیز وجود دارد؟

وی بیان داشت: نفود معنوی عشق ورزیدن و در چهره همدیگر خدا را دیدن است به طوریکه مصداق آن در جنگ تحمیلی این بود که رزمندگان مجروح می‌شدند ولی آرامش نداشتند و در تلاطم این بودند که به خط مقدم برگردند و نمی‌توانستند دوری همدیگر را تحمل کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اینکه مسئله دیگر در سیره فرماندهان، تصمیم‌گیری بود، افزود: تصمیم‌گیری درست و به‌موقع از ویژگی مهم فرماندهان بود در حالی که فرماندهان یک روشی داشتند که بسیار موثر بود.

وی در بیان مثالی از تصمیم‌گیری بزرگ فرماندهان در دوران جنگ تاکید کرد: در عملیات والفجر هشت، قرار بود که 60 هزار رزمنده از اروندرود عبور کرده و از جزیره خارک حفاظت کنند ولی 48 ساعت مانده به عملیات ابهامی پیش آمد که آیا این عملیات لو رفته و یا لو نرفته، برای این منظور جلسه‌ای با حضور فرماندهان تشکیل شد و بعد از دو ساعت به این نتیجه رسیدیم که  بنابه هفت دلیل  این عملیات لو رفته و به هشت دلیل لو نرفته است و از طرف دیگر جان 60 هزار نفر در میان بود ولی تصمیم گرفتیم عملیات شود که در همان لحظه بمباران شدیم و از شناسایی جهت بمب متوجه شدیم این بمب‌ها جهت‌دهی نشده و عملیات را انجام دادیم.

کشور دچار ضعف شده و نیاز به تحول دارد

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی مشابه عملیات والفجر هشت باید تصمیم گرفت و آن هم با توکل به خدا، این تصمیم‌ها باید در این دوران نیز گرفته شود و نباید اجازه داد کشور با ضعف نگه داشته شود.

رضایی در ادامه متذکر شد: کشور دچار ضعف شده و نیاز به تحول دارد و باید در این راه فرماندهان شهید را الگو قرار دهیم.

وی موضوع سوم و کلیدی فرماند‌هان هست سال دفاع مقدس را حضور مدیران در تمام صحنه‌ها دانست و ادامه داد: فرماندهان خود را عقب نمی‌کشیدند بلکه در همه اوضاع حضور داشتند، در این نظام اداری موجود کشور که رضاشاه ایجاد کرده است، استاندار و فرماندار قدرت و اختیار کافی ندارد ولی فرماندهان در آن دوران خود تصمیم‌گیر بودند.

رزمنده جنگ تحمیلی با تاکید بر اینکه اگر امروز روحیات فرماندهان دفاع مقدس در کشور حاکم بود، شاهد فساد نبودیم، افزود: وقتی فرماندهی به بیت‌المال اهمیت می‌داد و با کلوخ رزمنده‌ها را دنبال می‌کرد که چرا از بیت‌المال برای خوشگذرانی استفاده شده، این نشان از رزمنده بودن خود آن فرمانده بود.

وی بیان داشت: چرا رهبر انقلاب اسلامی انقلابی‌گری را مورد تاکید قرار می‌د‌هند، آیا این غیر از آن است که به خاطر نسخه شفابخش بودن آن در کشور است، اگر روحیه انقلابی در کشور ایجاد نشود مشکلات را حل نخواهیم کرد و از همه طرف مشکلات بر ما تسلط خواهند یافت.

رضایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به حوزه علمیه که باید طلبه انقلابی باشد و این شامل همه اقشار مردم است، افزود: ما تابلوهای زیادی از شهدا داریم که می‌توان با مراجعه به شهید باکری، شهید تجلایی، شهید شفیع‌زاده و غیره استقامت خود را نشان داد و الگو گرفت.

اگر بار دیگر بتوانیم به روحیه انقلابی برگردیم مطمئناً مشکلات حل خواهد شد

وی با تاکید بر این موضوع که اگر بار دیگر بتوانیم به روحیه انقلابی برگردیم مطمئناً مشکلات حل خواهد شد، گفت: ما باید سرمایه‌های خود را بشناسیم و لزوم شناسایی آن مدیریت انقلابی فراگیر در هر سه قوه است تا روحیات انقلابی وارد شود و این خواسته شهدا از ماست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: جوانان ما در مدیترانه در حال دفاع هستند و دشمن را از تبریز و تهران دور کرده و امنیت را برایمان ایجاد کرده‌اند، حال شهدا از ما می‌خواهند آن اعتماد و ایثار را نشان دهیم.

وی خاطرنشان کرد: شهدا نشان دادند زندگی کردن رفتن است و ماندن نیست و ما خود را فریب می‌دهیم که می‌مانیم و این دنیا راه است و نباید با منزلگاه اشتباه بگیریم.

رضایی افزود: خوش به حال آنهایی که می‌روند و به رفتن دعوت می‌شوند و کارت دعوت برایشان فرستاده می‌شود.

وی با استناد به فرمایشی از قرآن کریم مبنی بر اینکه آنهایی که در برج‌های بلند و سنگین می‌مانند نیز خواهند رفت، تصریح کرد: برای شهدای ما کارت دعوت آمده بود ولی صدام را دیدید چگونه و با چه ذلتی رفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان به خاطره‌گویی از عملیات خیبر پرداخت و یاد همرزمان و شهدای والامقام را گرامی داشت.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/12/21 - 11:49 |     0     0     |
کارهای مقام معظم رهبری، باعث شد تا سدی محکم از بازگشت استعمار به کشور احداث شود، تنها شخصیتی که در عصر امروز از امنیت و منزلت مسلمانان به معنای واقعی دفاع می‌کند، امام خامنه‌ای است.

ناشناس
| 1395/12/21 - 14:22 |     0     0     |
من به آقا محسن ارادت دارم اما برادر خوب نصف این مسئولای فعلی از فرماندهای دفاع مقدس بودن یا نبودن؟ خود شما که همین سر مسئله برجام حتی تکلیفت معلوم نبود و هر روز یه حرفی زدی یه نمونش

ناشناس
| 1395/12/21 - 16:05 |     0     0     |
ما در طول 38 سال عمر انقلاب، موانعی را داشتیم که از آنها گذشتیم و توطئه‌های فراوانی را به برکت خون شهدا و پایداری ملت و رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری خنثی کردیم ولی همچنان موانعی ملت را آزار می‌دهد واین مربوط به موانع باقیمانده نیست چراکه مشکلات باقی مانده بسیار کوچک‌تر ازمشکلات گذشته هستند.

ناشناس
| 1395/12/21 - 16:08 |     0     0     |
دفاع مقدس درس ایستادگی و عزتمندی و شرافت بما داد.چند درصد مدیران ما معنای اینرا میفدونن؟

ناشناس
| 1395/12/22 - 21:31 |     0     0    
پاسخ: بابا اینها میخان کشور رو فلج کنن.چون خودشون مشکلات مردم رو میدونن

ناشناس
| 1395/12/21 - 16:19 |     0     0     |
واقعا بعضی از مسئولین چطور روشون میشه ازشهدا حرف بزنن درصورتیکه هیچ شباهتی به شهدا و راه شهدا ندارند؟

ناشناس
| 1395/12/21 - 22:03 |     0     0     |
اگر مقام ارشد اطلاعاتی ارتش آمریکا اظهار می‌کند که قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، قدرت نظامی آمریکا را در خاورمیانه مهار کرده، این قدرت ثمره دفاع مقدس است.

ناشناس
| 1395/12/22 - 17:31 |     0     0     |
گرچه اینا نمزارن آدم درست و حسابی تو این مملکت کاره ای بشه که ریشه های ظلم رو بسوزونه

ناشناس
| 1395/12/22 - 21:31 |     0     0     |
در چنین شرایطی مشابه عملیات والفجر هشت باید تصمیم گرفت و آن هم با توکل به خدا، این تصمیم‌ها باید در این دوران نیز گرفته شود و نباید اجازه داد کشور با ضعف نگه داشته شود.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  داستان یک تروریست داعشی

  بازتاب انتخابات ایران در رسانه‌های عرب زبان

  ادلب علیه سرکرده جبهه النصره به پا خاست

  تیراندازی به سمت یک فلسطینی در الخلیل

  آغاز بررسی پرونده حقوق بشر بحرین در سازمان ملل

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  پیام تشکر مجمع ملی فرزندان جانباز از قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران

  اعتراض یک رهبر انقلابی بحرین در زندان

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  شرکت 9 گروه از مخالفان سوریه در مذاکرات آستانه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  دیدار رئیس‌جمهور عراق با مسعود بارزانی

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  مجید صالحی: فیلم «چراغ‌های ناتمام» را ادای دین به شهدا می‌دانم

  دیدار هئیت مدیره مجمع ملی فرزندان جانباز با تعدادی از آتشنشان های مستقر در پلاسکو

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  وقتی نازکشت حضرت زینب (س)باشد/یک خانواده و شفاعت در محشر
22 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   آمریکا خود تروریست و تروریست‌پرور است/تجربه دو دستگی سال ۵۹ نباید تکرار شود
22 نظر (فعال: 19 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  2 سؤال مهم درباره حادثه تهران
20 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   حمله کانال تلگرامی معلوم الحال به مدافعان حرم با عنوان قیم سازی برای خانواده شهدا
25 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 9)
  چگونگی تبدیل «عراقِ صدّام» به «عراقِ شهید حکیم» نیازمند تبیین است
16 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   چه شد به «آتش به اختیار» رسیدیم؟
17 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  «حیدر جلیلوند» به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست
15 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   بزرگتر از آزادی حلب
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  آمریکا از اول دنبال تغییر نظام بوده و همیشه شکست خورده است/ جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است و بدانید آن‌ها نمی‌توانند به ما سیلی بزنند، ما به آن‌ها سیلی خواهیم زد
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   مخاطبان اصلی موشک‌ها چه کسانی بودند
13 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار