خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 149019صفحه نخست » یادواره ها و خاطرات جمعه، 20 اسفند 1395 - 19:40
اگر روحیات فرماندهان دفاع مقدس در کشور حاکم بود، شاهد فساد نبودیم
اگر روحیات فرماندهان دفاع مقدس در کشور حاکم بود، شاهد فساد نبودیمشهیدخبر(شهیدنیوز): دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سرطان ناکارآمدی کشور را فراگرفته است، گفت: اگر روحیات فرماندهان دفاع مقدس در کشور بود، اکنون شاهد فسادهای کوچک و بزرگ نبودیم.
  

محسن رضایی در مراسم یادواره پاسدار شهید حسین کربلایی و شهدای منطقه «حاج آقا بابا» اظهار داشت: در این ماه بیش از 100 فرمانده شهید دادیم که هر کدام در عملیات‌‌های مختلفی شهید شده‌اند که از فرماندهان مهم سپاه بودند و در مقاطع مختلف شهید شدند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه بهترین موضوع سخنرانی مدیریت و فرماندهی در جنگ است، گفت: فرماندهی و مدیریت در جنگ‌ها به گونه‌ای بود که ایران اسلامی بدون سلاح در برابر عراق که همه دنیا از این کشور پشتیبانی می‌کردند، پیروز شد.

وی به دوران نوپایی انقلاب در جنگ تحمیلی اشاره و تصریح کرد: مدیریت در جنگ تحمیلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود که متاسفانه امروزه از آن غافل هستیم. 

سرطان ناکارآمدی کشور را فرا گرفته است

رضایی با تاکید بر اینکه سرطان ناکارآمدی کشور را فرا گرفته است، ادامه داد: در حال حاضر کشور از ناکارآمدی رنج می‌برد و با توجه به اینکه مدیریت دولت دلسوز هستند ولی کشور در سرطان ناکارآمدی قرار دارد و نمونه اخیر این ادعا از حادثه قطار گرفته تا حوادث برف، باران و آلودگی هوا دیده شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ذکر پرسشی مبنی بر اینکه آیا امکان‌پذیر است از تابلوی شهدا الگوی کارآمدی در کشور  ایجاد کرد، گفت: در دوران 10 ساله امام راحل جوانان بزرگی پدید، ظهور و بروز کردند که استراتژی‌های بزرگی ایجاد کردند که نمونه آن شهید بابایی و شیرازی هستند که در جنگ به بزرگترین درجه رسیدند.

وی در ادامه افزود: در برهه‌ای که جنگ، امنیت و دفاع مطرح است، پیشرفت‌های زیادی پدید آمد که این پیشرفت در آموزش‌ها، تربیت‌ها، جدیت و دلسوزی پدید آمد.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر موشک‌های ایران با برد 2 هزار کیلومتر خطای کمتر از 30 متر دارند که چند سال پیش این خطا 100 متر بود، افزود: در مقابل آن به وضع خودروی ملی دقت کنید که تلفات جانی در جاده‌ها مرتبط با این امر است.

غفلت از مدیریت کشور بخشودنی نیست

رضایی تشریح کرد: امروز متوجه می‌شویم که رمز پیروزی در جنگ چه چیزی بود و رمز ناکارآمدی در این روزها چیست، آیا غیر از این است که هر چه هست به مدیریت کشور بستگی دارد و متاسفانه برخی از آن غافل هستند.

وی با تاکید بر اینکه تنها نباید به شهادت‌طلبی شهدا نگاه کنیم بلکه باید به نحوه مدیریت امثال شهید باکری هم توجه کنیم، افزود: ما بیشتر به بعد مظلومیت شهدا توجه می‌کنیم ولی به نحوه تصمیم‌گیری و وظیفه‌شناسی نگاه نمی‌کنیم و این در حالی است که چنین خلأ بزرگی در کشور وجود دارد.

دبیر تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: حلقه مفقوده کشور ما مدیریت و ناکارآمدی است؛ با توجه به اینکه اینک دولت 700 هزار میلیارد تومان بدهی دارد و این حاصل انباشته شدن بدهی از سال‌های قبل بوده است؛ بانک‌ها از یک میلیون تومان، 450 هزار تومان را فریز می‌کنند و نمی‌توانند بچرخانند، این نشان از ناکارآمدی موجود در کشور است.

وی خاطرنشان کرد: در سیمای شهدا و فرماندهان شهدا بخش‌هایی هست که گفته نشده و این بخش‌های ناگفته هستند که به درد ما می‌خورد و اگر جوانان می‌خواهند باکری‌ها شوند باید نیمه پنهان را بیابند و به نحوه مدیریت لشکر، تیپ و گردان آنها توجه کنند.

لشکر 31 عاشورا در خیبر را از جا کند 

رضایی با یادآوری دوران هشت سال دفاع مقدس و اینکه ماهواره پنتاگون روی سر رزمندگان بود و دکل‌های دیده‌بانی مورد هدف دشمن بود و هر لحظه آتش گلوله بر سرمان می‌بارید، ادامه داد: با درایت فرماندهان بعد از شکست در کربلای چهار، فرماندهان ما یک رو دست بزرگی را به دشمن زدند که دشمن متعجب مانده بود و گمان کردند شکست در کربلای چهار فرمالیته بوده است.

وی افزود: ما در کربلای چهار شکست خوردیم ولی با درایت فرماندهان 10 روز دیگر تلافی آن را لشکر 31 عاشورا در پنج ضلعی بر سر دشمن درآورد و به عبارتی می‌توان گفت در 10 روز در خیبر را از جای کندند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر می‌خواهیم بدانیم کشور چگونه اداره شد، باید نیمه آشکار و پنهان فرماندهان جنگ را بیشتر بیان کنیم و به آن عمل کنیم، گفت: در کربلای چهار که شکست خوردیم فرماندهان عراقی همه به مرخصی رفتند و ما کربلای پنج را اجرا کردیم و دشمن در آن شکست خورد به طوریکه فرمانده تیپ عراق با لباس زیر دستگیر شد و ادعا کرد در بصره و مرخصی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: درس‌های بزرگی در نیمه پنهان فرماندهان هشت سال دفاع مقدس جنگ وجود دارد و اسفند، ماه فرماندهان شهید است و بهتر است فرصت را غنیمت بشماریم و نیمه پنهان آنها را در اداره کشور اجرا کنیم.

رضایی با اشاره به اینکه در این جلسه نکاتی را از فرماندهان می‌گویم تا درسی برای مسؤولان کشور شود، افزود: شهید کربلایی در 26 سالگی شهید شد و هفت سال در جنگ حضور داشت؛ لیاقت‌ و شایستگی خود را به خوبی از رده پایین نشان داد، آیا امروز افراد به خاطر شایستگی به درجه بالای مدیریتی می‌رسند یا اینکه با قوم و خویش بازی وارد عمل می‌شوند؟

وی افزود: شهید باکری، شهید کربلایی و سایر فرماندهان فشارهای زیادی متحمل شده‌اند و به آن مقام رسیدند.

شهید باکری نفوذ معنوی در بین سربازان خود داشت

یادگار هشت سال دفاع مقدس با تاکید بر اینکه فرهنگ مدیریت در این است که دیگران را مطرح کنیم نه اینکه خود را بیان کنیم، تصریح کرد: شهید باکری نفوذ معنوی در بین سربازان خود داشت و بعد از عملیات همه دوست داشتند با یک احوال‌پرسی از حال هم خبردار شوند.   

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: یکی از سرداران که مستشار ایران در سوریه است، خاطره‌ای جالب از شهید باکری می‌گفت و آن اینکه وقتی جراحت برداشتم، آرزو می‌کردم که شهید باکری بالای سرم بیاید و این همان عشق به مدیر است و آیا این در زمان حال نیز وجود دارد؟

وی بیان داشت: نفود معنوی عشق ورزیدن و در چهره همدیگر خدا را دیدن است به طوریکه مصداق آن در جنگ تحمیلی این بود که رزمندگان مجروح می‌شدند ولی آرامش نداشتند و در تلاطم این بودند که به خط مقدم برگردند و نمی‌توانستند دوری همدیگر را تحمل کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری اینکه مسئله دیگر در سیره فرماندهان، تصمیم‌گیری بود، افزود: تصمیم‌گیری درست و به‌موقع از ویژگی مهم فرماندهان بود در حالی که فرماندهان یک روشی داشتند که بسیار موثر بود.

وی در بیان مثالی از تصمیم‌گیری بزرگ فرماندهان در دوران جنگ تاکید کرد: در عملیات والفجر هشت، قرار بود که 60 هزار رزمنده از اروندرود عبور کرده و از جزیره خارک حفاظت کنند ولی 48 ساعت مانده به عملیات ابهامی پیش آمد که آیا این عملیات لو رفته و یا لو نرفته، برای این منظور جلسه‌ای با حضور فرماندهان تشکیل شد و بعد از دو ساعت به این نتیجه رسیدیم که  بنابه هفت دلیل  این عملیات لو رفته و به هشت دلیل لو نرفته است و از طرف دیگر جان 60 هزار نفر در میان بود ولی تصمیم گرفتیم عملیات شود که در همان لحظه بمباران شدیم و از شناسایی جهت بمب متوجه شدیم این بمب‌ها جهت‌دهی نشده و عملیات را انجام دادیم.

کشور دچار ضعف شده و نیاز به تحول دارد

وی تاکید کرد: در چنین شرایطی مشابه عملیات والفجر هشت باید تصمیم گرفت و آن هم با توکل به خدا، این تصمیم‌ها باید در این دوران نیز گرفته شود و نباید اجازه داد کشور با ضعف نگه داشته شود.

رضایی در ادامه متذکر شد: کشور دچار ضعف شده و نیاز به تحول دارد و باید در این راه فرماندهان شهید را الگو قرار دهیم.

وی موضوع سوم و کلیدی فرماند‌هان هست سال دفاع مقدس را حضور مدیران در تمام صحنه‌ها دانست و ادامه داد: فرماندهان خود را عقب نمی‌کشیدند بلکه در همه اوضاع حضور داشتند، در این نظام اداری موجود کشور که رضاشاه ایجاد کرده است، استاندار و فرماندار قدرت و اختیار کافی ندارد ولی فرماندهان در آن دوران خود تصمیم‌گیر بودند.

رزمنده جنگ تحمیلی با تاکید بر اینکه اگر امروز روحیات فرماندهان دفاع مقدس در کشور حاکم بود، شاهد فساد نبودیم، افزود: وقتی فرماندهی به بیت‌المال اهمیت می‌داد و با کلوخ رزمنده‌ها را دنبال می‌کرد که چرا از بیت‌المال برای خوشگذرانی استفاده شده، این نشان از رزمنده بودن خود آن فرمانده بود.

وی بیان داشت: چرا رهبر انقلاب اسلامی انقلابی‌گری را مورد تاکید قرار می‌د‌هند، آیا این غیر از آن است که به خاطر نسخه شفابخش بودن آن در کشور است، اگر روحیه انقلابی در کشور ایجاد نشود مشکلات را حل نخواهیم کرد و از همه طرف مشکلات بر ما تسلط خواهند یافت.

رضایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به حوزه علمیه که باید طلبه انقلابی باشد و این شامل همه اقشار مردم است، افزود: ما تابلوهای زیادی از شهدا داریم که می‌توان با مراجعه به شهید باکری، شهید تجلایی، شهید شفیع‌زاده و غیره استقامت خود را نشان داد و الگو گرفت.

اگر بار دیگر بتوانیم به روحیه انقلابی برگردیم مطمئناً مشکلات حل خواهد شد

وی با تاکید بر این موضوع که اگر بار دیگر بتوانیم به روحیه انقلابی برگردیم مطمئناً مشکلات حل خواهد شد، گفت: ما باید سرمایه‌های خود را بشناسیم و لزوم شناسایی آن مدیریت انقلابی فراگیر در هر سه قوه است تا روحیات انقلابی وارد شود و این خواسته شهدا از ماست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: جوانان ما در مدیترانه در حال دفاع هستند و دشمن را از تبریز و تهران دور کرده و امنیت را برایمان ایجاد کرده‌اند، حال شهدا از ما می‌خواهند آن اعتماد و ایثار را نشان دهیم.

وی خاطرنشان کرد: شهدا نشان دادند زندگی کردن رفتن است و ماندن نیست و ما خود را فریب می‌دهیم که می‌مانیم و این دنیا راه است و نباید با منزلگاه اشتباه بگیریم.

رضایی افزود: خوش به حال آنهایی که می‌روند و به رفتن دعوت می‌شوند و کارت دعوت برایشان فرستاده می‌شود.

وی با استناد به فرمایشی از قرآن کریم مبنی بر اینکه آنهایی که در برج‌های بلند و سنگین می‌مانند نیز خواهند رفت، تصریح کرد: برای شهدای ما کارت دعوت آمده بود ولی صدام را دیدید چگونه و با چه ذلتی رفت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان به خاطره‌گویی از عملیات خیبر پرداخت و یاد همرزمان و شهدای والامقام را گرامی داشت.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/12/21 - 15:19 |     0     0     |
کارهای مقام معظم رهبری، باعث شد تا سدی محکم از بازگشت استعمار به کشور احداث شود، تنها شخصیتی که در عصر امروز از امنیت و منزلت مسلمانان به معنای واقعی دفاع می‌کند، امام خامنه‌ای است.

ناشناس
| 1395/12/21 - 17:52 |     0     0     |
من به آقا محسن ارادت دارم اما برادر خوب نصف این مسئولای فعلی از فرماندهای دفاع مقدس بودن یا نبودن؟ خود شما که همین سر مسئله برجام حتی تکلیفت معلوم نبود و هر روز یه حرفی زدی یه نمونش

ناشناس
| 1395/12/21 - 19:35 |     0     0     |
ما در طول 38 سال عمر انقلاب، موانعی را داشتیم که از آنها گذشتیم و توطئه‌های فراوانی را به برکت خون شهدا و پایداری ملت و رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری خنثی کردیم ولی همچنان موانعی ملت را آزار می‌دهد واین مربوط به موانع باقیمانده نیست چراکه مشکلات باقی مانده بسیار کوچک‌تر ازمشکلات گذشته هستند.

ناشناس
| 1395/12/21 - 19:38 |     0     0     |
دفاع مقدس درس ایستادگی و عزتمندی و شرافت بما داد.چند درصد مدیران ما معنای اینرا میفدونن؟

ناشناس
| 1395/12/23 - 01:01 |     0     0    
پاسخ: بابا اینها میخان کشور رو فلج کنن.چون خودشون مشکلات مردم رو میدونن

ناشناس
| 1395/12/21 - 19:49 |     0     0     |
واقعا بعضی از مسئولین چطور روشون میشه ازشهدا حرف بزنن درصورتیکه هیچ شباهتی به شهدا و راه شهدا ندارند؟

ناشناس
| 1395/12/22 - 01:33 |     0     0     |
اگر مقام ارشد اطلاعاتی ارتش آمریکا اظهار می‌کند که قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران، قدرت نظامی آمریکا را در خاورمیانه مهار کرده، این قدرت ثمره دفاع مقدس است.

ناشناس
| 1395/12/22 - 21:01 |     0     0     |
گرچه اینا نمزارن آدم درست و حسابی تو این مملکت کاره ای بشه که ریشه های ظلم رو بسوزونه

ناشناس
| 1395/12/23 - 01:01 |     0     0     |
در چنین شرایطی مشابه عملیات والفجر هشت باید تصمیم گرفت و آن هم با توکل به خدا، این تصمیم‌ها باید در این دوران نیز گرفته شود و نباید اجازه داد کشور با ضعف نگه داشته شود.


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
26 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 13)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار