خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 148740صفحه نخست » ورزشی ،فرهنگی وهنرییکشنبه، 22 اسفند 1395 - 02:35
در گفتگو با فعال فرهنگی و دست اندرکار سایت «باحجاب» مطرح شد:
ارتباط شهادت و حجاب و نقش فعالان فرهنگی در این زمینه
ارتباط شهادت و حجاب و نقش فعالان فرهنگی در این زمینهشهیدخبر(شهیدنیوز): حجاب ایثارگری است. ایثاری از جنس شهدا اما نه لزوما شهادت، البته ما شهیده حجاب هم داریم پس مرتبطند، خانواده های شهدا، خانم های پاکدامنی دارند و تجلی از دامن زن، مرد به معراج می رود، در وصیت شهدا ببینید چقدر به حجاب توصیه شده است.
  

جوان است اما با تجربه. معتقد است بستر های فعالیتش، عنایتی است از سوی خداوند، که به دلیل دغدغه هایی که در سالهای قبل داشته است فراهم شده است. همانند پدرش که در دوران دفاع مقدس در جبهه ها مبارزه می کرده، او نیز  می جنگد اما در عرصه فرهنگی، هم در عرصه فضای مجازی و هم در عرصه فضای حقیقی.

فعالیت هایش در راستای به ظهور رساندن آرمان های شهداء ما را بر آن داشت تا در دفتر شهیدخبر/شهیدنیوز  با او به گفتگو بنشینیم.

خودتان را معرفی کنید؟
فاطمه نوری شکری هستم . متولد 22 مهر 1370. دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت رسانه هستم. سعی کردم در زندگی خنثی نباشم و با جویی که اسلام فراهم کرده است خود را به تلاطم اندازم و به دریای ظهور برسانم.

 در چه زمینه ای فعالیت دارید؟
در دنیای مجازی مسئول خبری سایت «با حجاب» هستم و مدیر گروه «مطیعان ولایت؛ شهیدان احمدی روشن و خلیلی»  که در زمینه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر فعال است. البته در تمامی زمینه ها و نه فقط حجاب. در فضای حقیقی نیز قبلاً برای شهدا فعالیت هایی داشتم  و برای سایت ها و مجلات مطالب و مقاله هایی می فرستادم. از جمله: بسیج پرس، شاهد، تسنیم، فارس و رسانه که البته سایت رسانه علیرغم استقبال خوب مخاطبین با شاهد نیوز ادغام شدند. من برای روزنامه ها هم مقاله می فرستم. با نام مستعار کار می کنم و دوست ندارم اسمی از من باشد. همچنین عضو گروه «طوفان حریر»، «هنر مقدس» و «می زاک» نیز هستم. علاوه بر این فعالیت هایی نیز در زمینه «سواد رسانه ای» دارم. واقعیت این است شور جوانی اجازه نمی دهد راکد باشید. من قطره ای کوچک از جوی انقلاب اسلامی هستم که ان شاءالله به بحر ظهور می رسد.

ارتباط شهادت و حجاب و نقش فعالان فرهنگی در این زمینه

درمورد گروه "طوفان حریر" توضیح بدهید؟  
  گروه گروهی تجاری است که طرف تجاریش خداوند است. علت انتخاب نام «طوفان حریر» این است که همه اعضای گروه خانم هستند. حریر بر می گردد به خانم ها و هدف ما اینست که طوفانی در عرصه فرهنگی به راه اندازیم. شکل گیری گروه بر می گردد به" حسینیه هنر ". جایی که باعث آشنایی من با خانم سلمانی شد. ایشان هم در زمینه اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت فعالیت هایی داشتند. ایجاد این گروه باعث سازماندهی و انسجام ایده ها شد. یکی از فعالیت های این گروه دیدار خانواده شهداء است. ما به دیدار خانواده های شهدای مدافع حرم فاطمیون، زینبیون و مسیحی می رویم و  هدایایی از جمله عروسکهای دست سازی را، به آنان اهدا می کنیم. درباره عروسک ها لازم است بگویم تمامی قسمت های این عروسک ها توسط اعضای گروه طراحی و ساخته می شود. هر قسمتی از عروسک ها توسط عضوی تهیه می شود.  قسمتی توسط عضوی که معلولیت جسمس دارند، ساخته می شود. قسمت توسط فردی که در نقطه ای دور از تهران ساکن هستند و قسمتی دیگر توسط عضوی از گوشه دیگر شهر. ولی همه ما به خواست خداوند، بخاطر هدفی مقدس دور هم آمدیم. تمامی اعضای ما با علاقه ویژه و محض، این عروسک ها را تهیه می کنند. اولین باری که عروسک ها اهدا گردید، شروع سال جدید مسیحیان و  عید کریسمس بود که در آن این عروسک ها را تقدیم خانواده های مسیحی مدافع حرم کردیم. باورتان نمی شود اهدای این هدایا و عروسک ها که ارزش مادی خاصی ندارند، چقدر باعث خوشحالی خانواده ها می شد.

از دیگر فعالیت های شما در زمینه «سواد رسانه ای» است. درباره آن توضیح بدهید؟
 سواد رسانه ای بخش اصلی اطلاع رسانی، را به عهده دارد. البته اساتید سواد رسانه ای زیاد هستند و خوب هم فعالیت می کنند. ولی استان های کشور، علی الخصوص جنوب کشور، از این امر مهجور مانده اند. لذا سعی می کنیم به صورت جهادی در برخی استان ها فعالیت سواد رسانه ای را داشته باشیم و آن را به صورت تحلیلی و چالشی به دیگران معرفی کنیم .

ارتباط شهادت و حجاب و نقش فعالان فرهنگی در این زمینه

درباره گروه فرهنگی و هنری«هنرمقدس»که دربالا اشاره کردید، بیشتر برایمان بگویید؟
من قبلا ً در برخی نشریات قلم زنی داشتم و شخصیتم طوری بود که نمی توانستم ساکت بنشینم. فردای کنکور با خانم شعبانی آشنا شدم و با کمک دوستان علم هنر مقدس را برداشتیم. در سال 1385 گروه «میعاد» فعالیت خود را آغاز کرد. این گروه در عرصه مشارکت مدنی و اجتماعی بسیار فعال بود. بنا بر رخدادهایی قرار شد تا کار گسترش یابد و وارد فاز عملیاتی دیگری شود. در نتیجه گروه به "هنر مقدس" تغییر نام داد. سرپرستی گروه به عهده خانم شعبانی است. ایشان به منزله شیرازه این گروه هستند. فعالیت های گروه شامل کارهای نمایشگاهی و تدریس تئاتر در کانون های آموزش و پرورش نیز می شود. ولی فعالیت اصلی ما برگزاری تئاتر آیینی ویژه بانوان است. در ابتدا، فعالیتمان را با کاروان تئاتر مدارس آغاز کردیم. و اکنون به خواست خداوند با استقبال بسیار خوب مخاطبین روبرو هستیم، طوری که پارسال تئاتر  «ایوان آخر» پرفروش ترین تئاتر محرم و صفر شد، با وجود اینکه این تئاتر ویژه خانم ها بود.
هنر، چه در ایران چه در جاهای دیگر، چه اسلامی و چه غیر اسلامی باید حاوی پیام باشد. در واقع هنری، هنر تلقی می شود که پیامی مثبت داشته باشد، حتی اگر این پیام انتقادی باشد. صفت هنر، انتقال پیام مثبت است. پس چون حاوی پیامی مثبت است، مقدس است. ما از سال 88 وارد عرصه تئاتر شدیم. هدفمان روشن بود. ابتدا از جاهای ساده و خیریه ها شروع کردیم. کم کم ایرادهای کار مشخص شد و آموزش های حرفه ای لازم ارائه شد. تحصیلات اعضای گروه متنوع، مختلف و مرتبط است. ما برای هر موضوع انتخابی، ابتدا به صورت «گروه اندیشه ورزی» راجع به مسأله مطرح شده اطلاعات را به دست می آوریم. البته اطلاعات بایستی از هر حیث، موثق باشد. چه از نظر تاریخی و چه از نظر اجتماعی و سیاسی، تا بتواند دیدی محدودی نداشته باشد و اثرگذار باشد. سپس خانم شعبانی با کوله باری از تجربه و مطالعات وسیع خود، با اسلوب لازم نمایشنامه را می نویسند. سعی کردیم هر سال کیفیت کار را بالا ببریم و این امر باعث شد که مثلاً در مورد تئاتر «اقلیما» با استقبال و اقبال بسیار خوبی روبرو شویم. به حمدالله اقبال الان خوب است ولی نباید فراموش کنیم که اگر می خواهیم با هدف مقدس پیش برویم باید از آزمون خطا و منم ها بگذریم و رشد اجتماعی لازم را داشته باشیم. ان شاءالله این اتفاق افتاده باشد.

نظر شما درباره مهجور ماندن فرهنگ عفاف و حجاب چیست؟
مسأله حجاب و غیرت از زمان صفویه بوده است. برای اشاعه درست فرهنگ عفاف و حجاب باید بستر ها شناسایی شود و بعد اطلاعات ارائه شود. از فرصت ها استفاده کنیم و همانطور که حضرت آقا  فرمودند: "باید پیام ها، هنرمندانه انتقال داده شود". ما ابتدا باید هیمنه و ساختار بدحجابی را که به دورغ با لطایف الحیل ساخته شده است، بشکنیم. حجاب برعکس این پیامی که داده شده بسیار گسترده است و ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارد. اما باید قبل از آن "سبک زندگی محجبانه" را معرفی کنیم. پروژه اولیه ما در سایت "با حجاب" این بود که تمام مسائل در قالب مقالات پوشش داده شود. پروژه بعدی ما  اینست که چگونه حجاب و عفاف را به جامعه معرفی کنیم؟ در این مقوله از گروه های مختلف دیگری نیز کمک می گیریم تا پروژه جامعی ارائه دهیم. در این مسیر گاهی بدحجاب ها هم هستند و ما را با نظراتشان یاری می کنند. شاید چندان هم اهل عمل نباشند ولی نظرات آنان راهگشاست. فردی که حجاب ندارد لزوماً انسان بدی نیست و گاهی پیامش صادقانه است.
یکی از ایراداتی که به پروژه مظلوم حجاب وارد شده، این است که حجاب مقوله ای زنانه است و نباید مردانه وارد مقوله ای زنانه شد. مسئولین این مسأله را سلبی مطرح کردند، در صورتیکه ایجابی بوده است. کسانی چون شهید مطهری در پروژه عقلی و منطقی حجاب فعالیت داشتند  و نظرات خوبی دادند ولی عده ای بودند که در منحصه ظهور اجتماعی و اجرای آن بد عمل کرده و از قوه قهریه استفاده کردند. بایستی در عرصه فرهنگ حجاب و عفاف هنرمندانه وارد شویم و با ظرافت عمل کنیم. مثلاً جمله معروف  شهید مطهری "حجاب مصونیت است نه محدودیت" در قالب زیبایی ارائه نشد و نتوانست بازدارنده باشد. کاش از ابتدا این عرصه به خانم ها اختصاص داده می شد و خانومانه وارد عرصه خانومانه می شدیم. یکی از دلایلی که جامعه از حجاب زده شده است، نحوه برخورد با بد حجابی است. این جمله را بر اساس تحقیقاتی که کرده ایم می گویم. مثلاً می بینیم مادر محجبه است و فرزند اصلاً محجبه نیست. بخشی  از مساله مربوط به تهاجم فرهنگی، استحاله فرهنگی، هم نشینان و ماهواره است. اما ریشه یابی که می شود، می بینیم پدربزرگ با رفتار بد و با قوه قهریه فرد را دعوت به نماز و حجاب کرده است. یا مقوله «حاج آقاها» که در اذهان برخی، بد جا افتاده است. مثلاً با خوشحالی خاطره مطرح می کنند که من از حاج آقا فلانی فرار کردم و نماز نخواندم. البته  الحمدلله بعد از انقلاب این ناپختگی بزرگترها مرتفع شده است و این رویکرد اشتباه به مسائل دینی کمرنگ شده است. ولی برخورد بد پدر بزرگها کار خودش را کرده است. رفتار درست و حسن و قبح به درستی انتقال نیافته است. وقتی با افراد محجبه ای که حرمت چادر را حفظ نمی کنند، روبرو می شوید و هنگامی که کمی وارد خانواده آن ها می شوید، می بینید آنطور که باید مسأله حیا در ذهنشان شکل نگرفته است. هرچه هست کلی است و  جزئیات ساختار شکنی شده.  این هنر ماست که باید آن تابلو ی زیبا را خلق کنیم.

 ارتباط شهادت و حجاب و نقش فعالان فرهنگی در این زمینه

تعریف شما از حجاب و حجاب برتر چیست؟
من خودم از وقتی حجاب چادر را انتخاب کردم، چادر برایم مفهوم متفاوتی پیدا کرده است. اما می خواهم یکی از تعاریفم را بگویم که باعث شد بعد از این نتوانم چادرم را بردارم و  امیدوارم همیشه چادری باشم. "خداوند خیلی خیلی بر زن چادری منت گذاشته است که لباس حضرت زهرا(س) را  بر تنش پوشانده است".  به نظر من موضوع «بدحجابی» و «آرایش و پیرایش» مقوله ای فرهنگی است. اینکه فردی به خود سختی می دهد و حاضر است مدام سرش را مستقیم نگه دارد تا آن حجاب ناقص در قالب شال روی موهایش ثابت بماند. و یا مرتب خود را در آینه چک کند. این «نگاه کردن مدام در آینه» مانند «سلفی گرفتن» تبدیل به بیماری شده است. درست است زن به دنبال ظرافت و زیبایی است ولی نباید فقط جسمیت خود را بیند. به قول حضرت آقا "ما از غرب بابت مسأله هویت و کارکرد زن طلبکاریم". وقتی آرایش پوست برای بیرون از منزل باشد و استراحت پوست در منزل، سهم خانواده از زیبایی و آرامش یک زن چیست؟
 علاوه بر این این فرصت هایی که بابت آرایش می سوزد، فاجعه است. فردی که از 4 صبح بیدار می شود و به آرایش ظاهری خود می پردازد و دست آخر هم دیر به کارش می رسد، هزینه های سنگینی بابت از دست دادن عمر خود می پردازد. مضاف بر اینکه وقتی به یک سنی می رسد، دچار افسردگی می شود زیرا از هویت وجودی خود فاصله گرفته است.

چرا مسأله حجاب و غیرت در جامعه ما کمرنگ شده است؟
21 نهاد و سازمان وظیفه دارند در مقوله حجاب و غیرت فعالیت داشته باشند. اعم از حمل و نقل، محیط زیست، وزارت ارشاد. ولی این ها هیچ کاری انجام ندادند. خاطرم هست در سال های قبل، حتی خود مسئولین در روزنامه ها می نوشتند که چرا نیروی انتظامی(گشت ارشاد) وارد نمی شود؟ و این یعنی استفاده از  قوه قهریه.20 و به برپایی نمایشگاه و پخش فیلم در اتوبوس هاس سفیر بسنده کردند. برای انجام این وظیفه از سوی سازمان های مسئول، نیاز به نظارت ایجابی است. من مخالف گشت ارشاد نیستم ولی به شرطی که 20 سازمان دیگر هم به وظیفه خود عمل کنند. اما متأسفانه انگار مسئولان خود را به خواب تعمدی زدند. ببینید خداوند در سوره یس ابتدا مژده و وعده می دهد یا در داستان "حبیب نجار" و  سه پیغمبری که بصورت ایجابی کار کردند نیز به همین منوال عمل شده است. در ابتدا باید نیاز سنجی از جامعه صورت گیرد و با ادبیات کلامی گروهی که می خواهیم بر آنها تأثیر داشته باشیم آشنا شویم سپس با جنبشی اخلاقی در پیاده سازی مسأله اهتمام ورزیم. باید نقاط قوت کسانی که تأثیر داشتند و نقاط ضعفشان مشخص شود. باید به شبهات و آثار منفی پاسخ داده شود. ما باید نفوذ کلامی و نفوذ عملیاتی داشته باشیم و برای این امر تلاش کنیم. ولی قبل از همه این ها، باید زمین را خود طراحی کرده باشیم. در قدم اول باید زمین جدید و ابعادش و مختصاتش درست درآمده باشد، تا بتوانیم جواب دهیم و مدام خود را در قید دشمن نگذاریم. ما باید سازنده باشیم و دیگران در زمین ما بازی کنند.

ارتباط شهادت و حجاب و نقش فعالان فرهنگی در این زمینه
 

چرا برخی فعالیت های فرهنگی آنطور که باید به ثمر نمی رسد؟
این را جداً می گویم من خودم به عینه دیدم و خودم لمسش کردم. شیطان سعی می کند تا در هر گروه فرهنگی و الهی نفوذ کند و به هر بهانه ای آن را از هم بپاشد.شاید وقتی آینه را بشکنی، هر تکه بتواند کارکرد آینه را داشته باشد ولی کارکرد آن آینه قدی و کامل را ندارد. شیطان خیلی سعی می کند که  که با دمیدن خود در گروه های فرهنگی و ارزشی، نفاق و تفرقه ایجاد کند. این حادثه باعث ضرر بزرگ است. باید هوشیار باشیم و هدفمان را فراموش نکنیم. با فروپاشی هر گروهی مخاطب سرخورده می شود و کار فرهنگی خنثی می شود. اگر اهداف ما بلند مدت است باید همواره خطر خودخواهی های شیطانی را به یاد داشته باشیم. توجه به بازخورد ها نیز مسأله مهمی است. این که چقدر سازنده بوده ایم، مهم است. مثال بارز آن حضور بازیگران در فیلم ها و سریال ها در نقش یک فرد متعالی و خانم است، اما همین هنر پیشه در فضای بیرونی و در جامعه با طرز رفتار خود ناقض این آموزش می شود و عملاً آموزش خنثی می شود.

بنظر شما چه رابطه ای بین شهادت و حجاب وجود دارد؟
تمایل هر زنی به ابراز وجود به زیبایی است، اما مقوله قبل از زیبایی، حیا زن است. در حدیث قدسی داریم که "ما زن را در پس پرده ها خلق کردیم". اول شاید فکر کنیم که خداوند خواسته زن را نشان ندهد، اما عمیق که می اندیشیم می بینیم اینگونه آفرینش در پس پرده ها، برای رسیدن به وجود اصلی زن و زیبایی های درونی زن است. عشوه گری می تواند مثبت باشد یا منفی. بخش زیبای این عشوه گری باید در خانواده ظهور یابد و اگر خانواده کارکرد مناسب خود را نداشته باشد و به هویت زن احترام گذاشته نشود، نفسانیت این عشوه گری وزیبایی، باعث می شود تا زن خود را در بیرون از خانه به نمایش گذارد. وقتی نفس فرد پیشی بگیرد، مقوله زیبایی و جلوه گری و عشوه، مهم می شود و در نتیجه حجاب رعایت نمی شود. حجاب با حیا، بیانگر این مطلب است که من قصد و نظری نسبت به چارچوب خانواده دیگری ندارم. من به هم نوع خود و خانواده اش، صرفه نظر از محجبه و بی حجاب احترام می گذارم. این موضوع باعث آرامش در جامعه می شود. آیا این غیر از این است که، شهادت هم باعث آرامش جامعه است؟ حجاب ایثارگری است. ایثاری از جنس شهدا اما نه لزوما شهادت، البته ما شهیده حجاب هم داریم پس مرتبطند، خانواده های شهدا، خانم های پاکدامنی دارند و تجلی از دامن زن، مرد به معراج می رود.بخش دیگر امثال ام وهب ها هستند. مادرانی که فرزند دختر خود را با ترقیب به زیر پا گذاشتن نفسانیت زنانه، در عرصه جهاد اجتماعی و «ام وهب» وار، پسران خود را در عرصه دفاع از حرم به معشوق حقیقی و بعد از آن به جامعه تقدیم می کنند. و اینچنین آرامش و امنیت را به جامعه هدیه می دهد.

بعنوان سوال آخر، آیا در زمینه اقتصاد مقاومتی هم فعالیتی دارید؟
وقتی در نوجوانی سعی کنید، در میان آن همه هیاهو، خودت را پاک نگه داری و اهدافت را مشخص کنی، خداوند بسترش را برایت خلق می کند. من به جد می گویم که زمینه کارهایم توسط خداوند فراهم شد. در قدم اول، مقالاتی که برای مجله ها و رسانه و روزنامه ها می نوشتم، در قدم بعدی گروه هنر مقدس و اکنون حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی. این ها همه دغدغه های ذهنی من بود. خیلی دوست داشتم برای تولید ملی کاری انجام دهم. و خداوند زمینه ای را فراهم کرد تا با «اصیل» و «سپاس» آشنا شوم. فروشگاههایی که در راستای احیای تولیدات خانگی و ملی قدم بر می دارند. همچنین گروه «می زاک» که بیشتر مربوط به تولید ملی است و جنبه تجاری دارد. در این گروه ها سعی شده است تا با مشاوره کیفیت کالا و  ارائه کالا با  قیمت نازل به فروشگاههای درآستانه ورشکستگی، کمک شود تا بتوانند خوشان را سرپا نگه دارند و حتی گسترده تر عمل کنند. این پازل ها توسط خداوند تکمیل می شود و آیا این جز برکت است؟

.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 26 نظر (فعال: 25 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/12/22 - 16:35 |     1     1     |
امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما مرده واقعا و این وضعیت خیلی اسفناکه

ناشناس
| 1395/12/22 - 16:50 |     1     0     |
ایثارگری شهدا در جامعه ایران بی‌نظیر بوده است؛ امروز اگر در جامعه آرامش و آسایش داریم و در خاورمیانه کشور ما آرامش و ثبات دارد، آن را از شهدا داریم.

ناشناس
| 1395/12/22 - 21:00 |     2     0     |
تجلی ایمان در زنان جامعه حجاب است و حجاب به دو بخش حجاب ظاهری و باطنی تبدیل میشه

ناشناس
| 1395/12/23 - 20:15 |     0     0    
پاسخ: متاسفانه جامعه ما از نظر فرهنگی رو به زوال رفته و اوضاع اخلاقی کشور خیلی بده

ناشناس
| 1395/12/23 - 00:38 |     2     0     |
آفرین بر این بانوی مومن و ارزشمند که ثابت کرده دین و تقید با فعالیتهای اجتماعی بانوان منافات نداره

دخترشهید
| 1395/12/23 - 15:23 |     1     0     |
واقعا مقوله حیا و حجاب با هم در ارتباط مستقیم هستند.حجاب بدون حیا مفهومی ندارد.

ناشناس
| 1395/12/23 - 20:14 |     1     0     |
یا این غیر از این است که، شهادت هم باعث آرامش جامعه است؟ حجاب ایثارگری است. ایثاری از جنس شهدا اما نه لزوما شهادت، البته ما شهیده حجاب هم داریم پس مرتبطند، خانواده های شهدا، خانم های پاکدامنی دارند و تجلی از دامن زن، مرد به معراج می رود.بخش دیگر امثال ام وهب ها هستند. مادرانی که فرزند دختر خود را با ترقیب به زیر پا گذاشتن نفسانیت زنانه، در عرصه جهاد اجتماعی و «ام وهب» وار، پسران خود را در عرصه دفاع از حرم به معشوق حقیقی و بعد از آن به جامعه تقدیم می کنند. و اینچنین آرامش و امنیت را به جامعه هدیه می دهد.

ناشناس
| 1395/12/24 - 00:18 |     1     0     |
اینکه یک زن مومنه و محجبه در فعالیتهای اجتماعی هم شرکت میکنه بسیار عالیه

هشام عزیز
| 1395/12/24 - 00:26 |     2     0     |
از الطاف سردار شهید حسین همدانی و دخترم خواندن اینجانب
خوش به سعادتت بانو که سردار شهید تو را دخترم خواند

ناشناس
| 1395/12/24 - 00:54 |     2     0     |
در یکی از تحقیقاتی که خانم “وندی شلیت” از جامعه غیر مسلمانانی که حجاب و عفاف را برگزیدند در حوزه زنان انجام داده بود با نام ” ایده‌آل دختران بد”، اشاره می‌کرد که ” به این پی برده‌ام که مردم براساس تصورو ظاهری که شما از شخصیت خود ارائه می‌دهید، با شما رفتار می کنند.”

ناشناس
| 1395/12/24 - 00:59 |     2     0     |
مسأله حجاب و غیرت از زمان صفویه بوده است. برای اشاعه درست فرهنگ عفاف و حجاب باید بستر ها شناسایی شود و بعد اطلاعات ارائه شود. از فرصت ها استفاده کنیم و همانطور که حضرت آقا فرمودند: باید پیام ها، هنرمندانه انتقال داده شود

ناشناس
| 1395/12/24 - 18:52 |     2     0    
پاسخ: دیگه کی ایشالله؟؟؟

ملکه
| 1395/12/24 - 01:03 |     1     0     |
تضعیف بیان خانواده، خالی ماندن جایگاه مادری و همسری با تغییر اولویتهای زنان و همچنین کاهش کارایی بانوان و حتی آقایان در جامعه از جمله مواردی است که می‌تواند به عنوان ماحصل بی‌حجابی و نقش آن در ایجاد خلل در تمدن‌سازی اسلامی مورد اشاره قرار گیرد

هشام عزیز
| 1395/12/24 - 01:05 |     0     0     |
دانشمند مشهور فرانسیس فانون می‌گوید:
اولین اقدام ضد فرهنگی که فرانسه در الجزایر صورت داد، تلاشی برای از بین بردن حجاب بود و در این کار موفق شد. هر چند بدن زن الجزایری را بیشتر عریان کرد، چنگال استعمارگر بیشتر به حلقوم الجزایری فرو رفت. اما مجدداً زن الجزایری شخصیت خود را بازیافت و مبارزه علیه مطالع استعمارگر نیز آغاز گردید.


فرزانه
| 1395/12/24 - 18:52 |     0     0    
پاسخ: متاسفانه الان کشور ما هم شرایطش بهتر ازین نیست

ناشناس
| 1395/12/24 - 01:06 |     0     0     |
همسفر، جاسوس انگلیسی در کشورهای اسلامی، در بخشی از خاطرات خود می‌گوید:
« در مسأله بی‌حجابی زنان بایستی کوشش فوق‌العاده به عمل آوردیم تا زنان مسلمان به بی‌حجابی و رها کردن چادر مشتاق شوند. بایستی با استفاده از دلایل تاریخی دروغین، ثابت کنیم که پوشیدگی زن از دوران بنی‌عباس متداول شده و مطلقاً سنت اسلام نیست! پس از آنکه حجاب با تبلیغات وسیعی از میان رفت وظیفة مأموران ما آن است که جوانان را به عشق بازی و روابط نامشروع با زنان تشویق کنند و به این وسیله فساد را در جوامع اسلامی گسترش دهند تا بتوانیم به اهداف سلطه جویانة خود در این کشورها برسیم.»


ناشناس
| 1395/12/24 - 14:01 |     0     0     |
اگر بخواهیم یک اولیت اول برای جبهه فرهنگی در نظر بگیریم آن آموزش است.

ناشناس
| 1395/12/24 - 16:36 |     1     0     |
یکی از ایراداتی که به پروژه مظلوم حجاب وارد شده، این است که حجاب مقوله ای زنانه است و نباید مردانه وارد مقوله ای زنانه شد. مسئولین این مسأله را سلبی مطرح کردند، در صورتیکه ایجابی بوده است. کسانی چون شهید مطهری در پروژه عقلی و منطقی حجاب فعالیت داشتند و نظرات خوبی دادند ولی عده ای بودند که در منحصه ظهور اجتماعی و اجرای آن بد عمل کرده و از قوه قهریه استفاده کردند. بایستی در عرصه فرهنگ حجاب و عفاف هنرمندانه وارد شویم و با ظرافت عمل کنیم.

سرباز آقا
| 1395/12/24 - 18:51 |     0     0     |
همه شهدای ما از دامن زنانی عفیف و مومنه تربیت شدن
این بهترین توجیه برای رابطه حجاب و شهادته

ناشناس
| 1395/12/25 - 00:09 |     0     0     |
اگر در ذهن جامعه ما بویژه بانوان گرامی مطالبی در راستای فرهنگ غربی القا شده باشد خود به خود تشخیص الگوها و اسوه های حقیقی نظیر حضرت صدیقه طاهره س با موانع روبرو می شود و این جاست که باید متوجه خطر بود.

ناشناس
| 1395/12/25 - 16:18 |     2     0     |
امروز سخن انقلابی‌گری زیاد است و باید یک تجزیه و تحلیلی از انقلاب داشته باشیم و انقلابی واقعی رو از انقلابی نمایشی تشخیص بدیم

ناشناس
| 1395/12/26 - 12:54 |     0     0     |
مگه اقتصاد مقاومتی بچ بازیه که ازش پرسیدید کاری در این زمینه کردید؟؟؟گنده هاشم کاری نکردن

ناشناس
| 1395/12/26 - 21:54 |     0     0     |
سواد رسانه ای دیگه چیه

عمار
| 1395/12/27 - 12:23 |     0     3     |
حجاب الان دیگه ملاک نیست بعضی ها حجاب دارند ولی اخلاق ندارند

ناشناس
| 1395/12/27 - 14:32 |     1     0     |
البته نباید گول حجاب ظاهری رو خورد بعضیا حجاب دارن اما دل در گرو دیگری دارند


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
25 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
18 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 10)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار