خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 148630صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگرانچهارشنبه، 18 اسفند 1395 - 13:20
۹ سال پرستاری با عشق و رضایت از شهید زنده
۹ سال پرستاری با عشق و رضایت از شهید زندهشهیدخبر(شهیدنیوز): سید نورخدا موسوی" شهید زنده لرستانی در مبارزه با گروهک تروریستی ریگی به درجه جانبازی نائل آمد و اکنون ۹ سال است در کما به سر می‌برد.
  

تاریخ سراسر حماسه ایران اسلامی سرشار از جان‌فشانی شهیدان و ایثارگرانی است که جان درگرو دین، ایمان و ولایت نهادند.

جانبازان سفیران نور و روشنایی هستند که وجودشان بوی بهشت، رحمت و رنگ عشق و شهادت دارد و غنیمتی بزرگ از رحمت الهی هستند، امروز فرصتی شده تا بار دیگر ما زمینیان از آسمانیان سخن بگوییم، کسانی که برای وطن، ناموس و آبرویشان می‌روند تا جلوی متجاوزان و ستمکاران را بگیرند؛ آری امروز باید از سید نور خدا گفت، شهید زنده‌ای که زیباترین تفسیر عشق، شجاعت و ایثار است.

ماجرا از اینجا آغاز شد که 17 اسفندماه سال 87 گروه اشرار ریگی در درگیری با نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در منطقه لار زاهدان چند تن از محافظان این سرزمین را مجروح و چند نفر دیگر را نیز به شهادت رساندند.

شهید زنده لرستانی زیباترین تفسیر عشق و ایثار

در این درگیری سید نور خدا موسوی، دلاورمرد لرستانی دوشادوش دیگر رشیدمردان این سرزمین برای مقابله با گروه ملعون ریگی حضور داشت که پس از دلاوری‌های بسیار از ناحیه سر مجروح شد و اکنون 9 سال است در کما به سر می‌برد.

سید نور خدا موسوی مردانه در برابر دشمنان دین ایستاد، فداکاری کرد و سرانجام با جانبازی و جان‌نثاری سال‌هاست ساکت و آرام بر روی تخت قرار گرفت تا آیتی بر آیات الهی، الگو و سرمشقی برای زمینیان باشد، اینجاست که باید گفت سید، خدا می‌توانست دست‌تو را هم بگیرد و بالا بخواندت اما زمین برای نفس کشیدن "جرعه‌ای آسمان" می‌خواهد.

جانبازان تمثال وفاداری، ایثار و تصویرگر ایمان‌اند، بزرگ‌مردانی که درراه حق جان‌فشانی کردند و تا آخرین قطره خون پای حق و دفاع از میهن خویش ایستادند، کسانی که مشعل فروزان آزادگی را به دست گرفته تا کلید آزادی فتح را برای ما به ارمغان بیاورند.

نهمین سالگرد مجروحیت سید نورخدا

به بهانه هفدهم اسفندماه سالروز مجروحیت "سید نور خدا موسوی" گفت‌وگویی داشتیم با همسر باوفا و مقاوم وی که زینب وار مسئولیت سنگین پرستاری و تعلیم و تربیت فرزندان را برعهده‌گرفته و سال‌ها صبوری به خرج داده تا مرهمی بر زخم جانکاه سید و مادری آرام‌بخش فرزندان خود باشد.

کبری حافظی همسر جانباز صددرصد سیدنور خدا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: از امروز آقا سید وارد نهمین سال مجروحیت می‌شود، آقا سید در سن 36 سالگی مجروح شد، زمانی که زهرا 7 سال و محمد 5 ساله بود و امروز خوشحالم از اینکه همسرم در کنارمان نفس می‌کشد و هر روزی که به مجروحیت وی اضافه می‌شود شکر خدا را به‌جا می‌آورم.

وی می‌گوید مانند مادری که فرزندش هر روز بزرگ‌تر می‌شود من نیز از افزوده شدن به‌روزهای مجروحیت آقا سید لذت می‌برم و افتخار اینکه سید نور خدا به‌عنوان یک امانت الهی در دست من است خدا را شاکرم.

افتخار بودن در کنار آقا سید

همسر جانباز لرستانی از اوایل مجروحیت همسرش سخن می‌گوید، روزهایی که ثانیه به ثانیه‌اش را با انتظار گذرانده و نگاهش خیره به نفس کشیدن آقا سید بوده و شاید دعاهای این همسر فداکار است که خدای سبحان چنین مقدر داشته که سید نور خدا شهید زنده بمانند.

وی بیان می‌کند روزی که آقا سید مجروح شد باور کردنش برایم سخت بود، هرلحظه منتظر خبر شهادتش بودیم، آقا سید چهار ماه در آی سی یو با ضریب هوشی سه بستری بود. شرایط بسیار سختی بود چند ماهی که در بیمارستان بود از منزل فرار می‌کردم، جای خالی آقا سید خیلی احساس می‌شد و تحمل بودن در منزل را نداشتم.

خانم حافظی از روزهای قبل از مجروحیت سید نور خدا می‌گوید: قبل از مجروحیت آقا سید زندگی ما زبانزد اقوام بود و هر زمان بحث تفاهم و خوشبختی بود رابطه من و آقا سید را مثال می‌زدند.

وی از محبوبیت آقا سید در بین دوستان و همکارانش گفت: آقا سید در محل کار هم عزیز و دوست‌داشتنی بود، آقا سید بسیار مؤمن و باشخصیت بودند و برای همه قابل احترام بود.

پرستاری از آقا سید برایم شیرین است

همسر شهید زنده عنوان می‌کند من عاشق همسرم بودم حتی باور نمی‌کردم یک روز تحمل‌کنم آقا سید مریض باشد، مجروح شدنش برایم سخت بود ولی مجروحیتش را باجان و دل خریدم درواقع یک نوع معامله باخدا و ائمه اطهار(ع) بود و پرستاری از آقا سید برایم شیرین شده است.

وی بیان می‌کند پس از مجروحیت آقا سید هر امیدواری که داشتم از طرف خدا بود، از ثانیه اول مجروحیت وی هیچ پزشکی به من امیدواری نمی‌داد و می‌گفتند ازلحاظ علم پزشکی یک درصد امید به برگشت وزنده ماندن آقا سید نیست، من این پرستاری را در حالی پذیرفتم که می‌گفتند مواظب باش و نگهداری کن ولی انتظار خوب شدن نداشته باش مگر معجزه خداوند، امروز خوشحالم که سایه سید نور خدا بر سر من و فرزندانم است و در کنار ما نفس می‌کشد.

خانم حافظی می‌گوید سید نور خدا بین همه مردم عزیز است و از زمانی که مجروح شده خیلی از جوانان به دیدار آقا سید می‌آیند حتی از وی الگو می‌گیرند و راه دیگری را در زندگی  انتخاب کرده‌اند و می‌گویند باوجود آقا سید برگشتیم و خدا را پیدا کردیم و با نفس‌های آقا سید ما به خداشناسی رسیدیم.

جانباز لرستانی الگویی برای جوانان

وی افزود: جوانانی که راه درست را می‌دانند و می‌خواهند ثابت‌قدم باشند باید به امثال سید نور خدا نگاه کنند، کسانی که برای کشور، وطن خود و راحتی مردم از جان گذشتند تا امروز امنیت در جامعه باشد، امنیت جامعه ما حاصل خون شهدا است.

همسر سید نور خدا بیان می‌کند خیلی از کسانی که در مسیر ایثار و فداکاری قدم گذاشتند و پرپر شدند دخترانی مانند سیده زهرای من برای همیشه چشم‌انتظارند و پسرانی مانند محمد من که در سن کودکی و زمانی که به پدر نیاز  داشتند و فکر می‌کردند  پدر راه گشا است، خیلی از آرزوهای خود را از زندگی حذف کردند.

اما سهم سیده زهرا، جانبازی پدرش شد که غیرتش اجازه نداد هجوم یزیدیان زمان به مرزهای وطنش را تحمل کند و تا پای جان جلوی دشمن ایستاد تا ما در آرامش باشیم.

وابستگی سیده زهرا به پدر

سیده زهرا موسوی فرزند شهید زنده لرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: زمانی که پدرم مجروح شد هفت سال بیشتر نداشتم، بسیار وابسته به پدر بودم و مجروحیتش خیلی ناراحت‌کننده بود.

وی افزود: خیلی از خدا ممنون هستم که سایه پدرم بالای سرمان است و نفس می‌کشد، خوشحالم که پدرم در هوایی نفس می‌کشد که من هم‌نفس می‌کشم، آرزوی خوب شدن پدرم را دارم ولی اگر تقدیر نباشد راضی به بودن پدرم به همین شکل هستم.

فرزند جانباز لرستانی می‌گوید پدر امید زندگی و حرکت‌کننده به سمت آرزوها است، امیدوارم کسی از نعمت پدر محروم نشود، پدرم برای من بهترین پدر دنیا است و برای دیگران شاید یک الگو باشد.

وی بیان می‌کند از دوستان و هم سن و سال‌های خودم می‌خواهم قدر نعمت پدر را بدانند و از ثانیه ثانیه بودن در کنار پدرشان استفاده کنند.

سیده زهرا از سخن گفتن با پدرش می‌گوید: من هم مانند همه با پدرم حرف می‌زنم و از مدرسه که به منزل می‌روم اتفاقاتی که رخ‌داده را برای پدرم تعریف می‌کنم، پدر من را نگاه می‌کند و می‌دانم که حرف‌هایم را گوش می‌کند و برایم دعا می‌کند.

افتخار همسر شهید زنده به "لر" بودن

همسر شهید زنده لرستانی با اشاره به توهین دو مجری تلویزیون به قوم لر گفت: خدا کند از روی ناآگاهی این‌گونه در مورد قوم لر صحبت کرده باشند، من به‌عنوان یک زن لر به لر بودن و اینکه در کنار یک شیر مرد لر هستم افتخار می‌کنم.

خانم حافظی بیان می‌کند: تاریخ قوم لر به اصالت، نجابت و شرافت است، ما افتخار می‌کنیم  به لر بودن و به همه اقوام دیگر نیز احترام می‌گذاریم و همه را برادر و خواهرهای دینی خود می‌دانیم.

وی افزود: من به‌عنوان همسر شهید زنده  "سید نور خدا موسوی"  افتخار می‌کنم که هم استانی مرحوم آیت‌الله بروجردی هستم و افتخار می‌کنم استان لرستان شهدایی را تقدیم انقلاب کرده است که هرکدامشان یک فرمانده قدر بودند همانند مسیح کردستان؛ شهدای مدافع حرم استان نیز به عشق حضرت زینب(س) نیز شهد شیرین شهادت را نوشیدند، توصیه می‌شود کسانی که به قوم بزرگ لر توهین می‌کنند در اخلاق و رفتار خود تجدیدنظر کنند.

گزارش از فاطمه بیرانوند

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 7 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/12/18 - 13:48 |     0     0     |
لر و کرد و ترک نداریم ما همه ایرانی هستیم

ناشناس
| 1395/12/18 - 17:13 |     0     0     |
واقعا من موندم خانمش چطوری ازش پرستاری میکنه.9سال خودش یک عمره

ناشناس
| 1395/12/18 - 19:10 |     0     0     |
ذخیره نظام ها را بهتر بشناسیم

ناشناس
| 1395/12/19 - 00:23 |     0     0     |
دقیقا مشکل این جانباز چی هست؟خووب شدنیه؟

ناشناس
| 1395/12/19 - 18:08 |     0     0     |
پرستاری از دلاورانی که جاودانه ترین اسطوره های تاریخ اند افتخار بزرگی است اما بسیار سخت است

ناشناس
| 1395/12/19 - 23:39 |     0     0     |
خدا شفا بده انشالله

ناشناس
| 1395/12/21 - 15:22 |     0     0     |
در اصل خانواده این عزیز با هر دم و بازدم ایشون میمیرند و زنده میشن


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
26 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 13)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار