خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل درحوزه صنعت از وزیر پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت
  رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : استفاده از عنوان "شورای عالی" وجاهت ندارد
  حمایت جمعی از فرزندان شهدا از سید عباس صالحی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  حمایت جمعی از فرزندان شاهد شاغل در وزارت نفت از بیژن نامدار زنگنه
  جلسه فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا
  ایران در واکنش به تحریم های جدید آمریکا اقدام متقابل انجام می دهد
  سیاست خارجی ایران با تکیه بر دور اندیشی، متمایز از دولت آمریکا است/تکرار سیاست شکست خورده علیه ایران
- اندازه متن: + -  کد خبر: 148146صفحه نخست » بنیادیکشنبه، 15 اسفند 1395 - 21:19
آیت الله محمدی عراقی: مدیریت شرکت شاهد واموال فرزندان وهمسران شهدا به خودشان بازگردانده شود
آیت الله محمدی عراقی: مدیریت شرکت شاهد واموال فرزندان وهمسران شهدا به خودشان بازگردانده شودشهیدخبر(شهیدنیوز): درحالی که فرزندان معزز شهداء با متوسط سنی حدود ۳۵ سال به سن رشد و کبیری رسیده اند، وبر اساس متون شرعی از جمله آیه ۶ سوره نساء تصریح و تأکید بر برگرداندن مال یتیم به محض رشد را دارد؛ لذادلیلی برای ادامه مدیریت بنیاد شهید و امورایثارگران بر شرکت شاهد و اموال فرزندان و همسران شهداء، وجود ندارد.
  

🔹انتظار فرزندان شهداء از بنیاد شهید برای واگذاری شرکت شاهد🔹

رئیس هیئت امناء کانون همبستگی فرزندان شاهد، طی نامه ای مبسوط و مستدل خطاب به حجه الاسلام و المسلمین شهیدی رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران ، ضمن اشاره بر این نکته که دلیلی برای ادامه مدیریت بنیاد شهید و امورایثارگران بر شرکت شاهد و اموال فرزندان و همسران شهداء، وجود ندارد، برلزوم واگذاری مدیریت مجموعه شاهد به سهامداران آن برطبق قانون و شرع، تأکید نمود.

در نامه آیت الله محمدی عراقی آمده است: از دوره کودکی فرزندان شهداء و مدیریت بنیاد شهید بر اموال آنها تاکنون، این شرکت، شاهد فراز و نشیب های زیادی بوده است که اگر بخواهیم عملکرد مالی و مدیریتی شرکت را فارغ از تغییرات در دولت ها و مدیریت ها در بنیاد شهید بررسی کنیم، به طور خلاصه باید گفت که از لحاظ منابع و بازدهی، به هیچ وجه در وضعیت مورد قبولی قرار ندارد و پیش بینی آینده آن نیز با توجه به اینکه امید به تحول اساسی در ساختار وجود ندارد -متاسفانه- نا امید کننده است. برای نمونه مستحضرید که طی ۵ سال اخیر ۴ مدیرعامل برای شرکت شاهد تعیین شده است. ولی به هر حال دیگر نقد گذشته، عملا ماحصل چندانی بدنبال نخواهد داشت و به ناچار باید از گذشته، گذشت و برای آینده فکری نمود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نامه مرقوم نمود: براساس روش های مدیریت شرکتی، بهترین شیوه مدیریت شرکت، اعمال حاکمیت صاحبان سهام بر امور شرکت با تعیین هیئت مدیره و بازرسان است و سال ها است که عدم موفقیت شیوه مدیریت دولتی بر شرکت ها به اثبات رسیده است. این درحالی است که شرکت شاهد علیرغم داشتن سهامداران حقیقی متخصص، توانمند و پر انرژی، به این شیوه منسوخ شده که در این شرکت نیز نتیجه مناسبی بدنبال نداشته است، اداره می شود. 

 عضو شورای انقلاب فرهنگی همچنین تأکید نمود: این درحالی است که فرزندان معزز شهداء با متوسط سنی حدود ۳۵ سال به سن رشد و کبیری رسیده اند، بسیاری از آنها مسئولیت های مهمی در کشور برعهده دارند و مجموعه های بزرگی را اداره می کنند. همچنین متون شرعی از جمله آیه ۶ سوره نساء تصریح و تأکید بر برگرداندن مال یتیم به محض رشد را دارد؛ لذا با وجود تجربه های مشابه و معایب مذکور در روش فعلی و حجت شرعی و قانونی موجود، دیگر دلیلی برای ادامه مدیریت بنیاد شهید و امورایثارگران بر شرکت شاهد و اموال فرزندان و همسران شهداء، وجود ندارد.

آیت الله محمدی عراقی نماینده مجلس خبرگان رهبری در ادامه نامه تصریح داشت: اصلاح ساختار مدیریتی شرکت شاهد، به نحوی که صاحبان سهام بتوانند به طور کامل در ساختار مدیریتی آن دخالت داشته باشند، ضرورت دارد. لذا در این زمینه استفاده از مدل های متعارف، استاندارد و قانونی، یعنی تدارک ساز و کار برگزاری مجمع عمومی سهامداران پیشنهاد می شود؛ تا مانند تمامی شرکت های خصوصی، صاحبان سهام در مجمع، شرکت و تصمیم گیری نمایند. البته اجرای این پیشنهاد و دستیابی به این هدف با عنایت به پراکندگی جغرافیایی سهامداران در سراسر کشور و تعداد زیاد سهامداران(بالغ بر ۱۶۰ هزار نفر)، نیازمند اتخاذ تدابیر و ساز و کارهای مدیریتی لازم می باشد.

 رئیس هئیت امناء کانون همبستگی فرزندان شاهد در پایان این نامه، شیوه پیشنهادی را برای اصلاح ساختار مدیریتی شرکت شاهد و مؤسسه اندوخته شاهد، مشارکت همه سهامداران تحت قانون تجارت با برگزاری مجمع عمومی صاحبان سهام و انتخاب هیئت امناء مؤسسه اندوخته شاهد، به شرح ذیل مطرح کرد:

۱- اخذ آراء فرزندان و همسران مکرم شهداء سهامدار مؤسسه اندوخته شاهد، خیلی پیچیده نیست و زیر ساخت های آنها در بنیاد شهید وامور ایثارگران و شرکت شاهد فراهم است. لذا می توان به راحتی مشابه نظام مهندسی یا نظام پزشکی از طریق اینترنتی یا تلفن همراه یا مراجعه حضوری به ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، اقدام به برگزاری انتخابات نمود.

۲- به جهت عدم امکان هرگونه سوء استفاده شخصی یا گروهی احتمالی و حواشی آن و نیز به دلیل تخصصی بودن مدیریت شرکت، صد نفر توسط فرزندان و همسران مکرم شهداء به عنوان هیئت امناء مؤسسه اندوخته شاهد، انتخاب شوند.

۳- انتخابات به صورت استانی و تعداد نمایندگان براساس تعداد سهام و تعداد فرزندان شاهد هر استان، مشخص شود.

۴-صلاحیت های کلی برای نامزدها و همچنین شیوه اجرائی بندهای ۱ الی ۴ طبق آئین نامه ای مشخص شده و نماینده محترم ولی فقیه در بنیاد شهید و امورایثارگران بر آن نظارت داشته باشند. ریاست هیئت امناء نیز برعهده نماینده محترم ولی فقیه خواهد بود.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/12/15 - 22:30 |     0     0     |
هر موسسه ای که بنیاد مرتبطه و وظیفه رسیدگی به امور خانواده شهدا رو داره فقط به دنبال سود خودشه و دائم با آزار خانواده شهدا می پردازه

ناشناس
| 1395/12/15 - 23:23 |     1     0     |
از دوره کودکی فرزندان شهداء و مدیریت بنیاد شهید بر اموال آنها تاکنون، این شرکت، شاهد فراز و نشیب های زیادی بوده است که اگر بخواهیم عملکرد مالی و مدیریتی شرکت را فارغ از تغییرات در دولت ها و مدیریت ها در بنیاد شهید بررسی کنیم، به طور خلاصه باید گفت که از لحاظ منابع و بازدهی، به هیچ وجه در وضعیت مورد قبولی قرار ندارد و پیش بینی آینده آن نیز با توجه به اینکه امید به تحول اساسی در ساختار وجود ندارد -متاسفانه- نا امید کننده است. برای نمونه مستحضرید که طی ۵ سال اخیر ۴ مدیرعامل برای شرکت شاهد تعیین شده است. ولی به هر حال دیگر نقد گذشته، عملا ماحصل چندانی بدنبال نخواهد داشت و به ناچار باید از گذشته، گذشت و برای آینده فکری نمود.

نجمه
| 1395/12/16 - 17:36 |     0     0     |
ای وای از دست ما فرزندان شهدا کشتیم خودمونو بابا توروخدا انقدر حد و حدود مارو با مسائل مادی پایین نیارید اهههه

ناشناس
| 1395/12/16 - 23:36 |     0     1     |
تشکل های شاهد و ایثارگر به عنوان سازمان های مردم نهاد ایثارگری و پل ارتباطی جامعه ایثارگری و ساختارهای دولتی کشور بویژه بنیادشهید و امورایثارگران بعنوان سازمان متولی امور ایثارگران با تدبیر و درایت مدیریتی حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در ایجاد مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و ایجاد تعاملات و ارتباطات مطلوب بین این تشکل ها و بنیاد، راه خود را ادامه داده و بر توانمندی فرزندان شهدا و اعضای جامعه ایثارگری کشور تاکید دارد.

ناشناس
| 1395/12/17 - 00:58 |     0     0     |
رزندان معزز شهداء با متوسط سنی حدود ۳۵ سال به سن رشد و کبیری رسیده اند، بسیاری از آنها مسئولیت های مهمی در کشور برعهده دارن پس میتونن شرکت وابسته به خودشونم اداره کنن

ناشناس
| 1395/12/17 - 17:10 |     0     0     |
اصلاح ساختار مدیریتی شرکت شاهد، به نحوی که صاحبان سهام بتوانند به طور کامل در ساختار مدیریتی آن دخالت داشته باشند، ضرورت داره

ناشناس
| 1395/12/17 - 19:35 |     0     0     |
چرا هنوز تعداد زیادی از همسران شهدا هنوز به صورت رسمی به عضویت موسسه درنیامدن ؟؟؟

ناشناس
| 1395/12/18 - 18:17 |     0     0     |
مروزه حتی جوامع کارگری هم برای خودشان نمایندگانی دارند که وقتی کارفرما ظلمی را در حق کارگر انجام میدهد این نمایندگان از حق آنها دفاع خواهند کرد. چرا جانبازان نبایستی چنین نمایندگانی داشته باشند؟
گروه های پیگیری جانبازان به زعم خودشان به این دلیل به وجود آمدند ولی متاسفانه در پیچ و خم کارهای اجرایی- که وظیفه بنیاد است - گرفتار آمده اند.
چه کسی گفته است یک جانباز روشندل و یا قطع نخاع بایستی با وسیله شخصی و تلفن شخصی خود با گذاشتن وقت پیگیر اموری باشد که عده ای در بنیاد برای انجام این امور حقوق و اضافه کاری و پاداش و ..غیره می گیرند؟


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
 
 
   پربحث ترین مطالب  
  از فریاد مبارزه با مفاسد رهبری تا شورش در بوستان هفتم! / پشت پرده چه جریانی است؟
43 نظر (فعال: 33 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
   بصیرت، همت و تدین کارگران همواره دشمن را ناکام کرده است
25 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  توضیحات دفتر معاون اول رییس جمهور درپی اظهارات جهانگیری درباره دهه شصتی ها
37 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 17)
   پشت پرده نصب تجهیزات آمریکایی CTBT؛ محدودسازی توان دفاعی موشکی ایران؟
26 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
  اقتصاد مذاکره‌ای یا اقتصاد مقاومتی؟
23 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
   تعهد دینی و انقلابی نباشد پیشرفت علمی به‌تنهایی کشور را خوشبخت نمی‌کند
18 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  پدر شهید حدادیان: محمدحسین ها با پیروی از ولی امر خود به این مقام رسیدند
19 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   صنعت خودروی کشور می تواند نمونه ای از توان تولید داخل با معیارهای جهانی باشد
25 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
  نسل جوان امروز برای عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است
15 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   چه کسانی به تسلیحات ایران چوب حراج زدند؟/سرنوشت بزرگترین قرارداد نظامی ایران به کام اسرائیل
16 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار