خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 142874صفحه نخست » تیتریکشنبه، 23 بهمن 1395 - 18:05
گفتگو بازوج هنرمند نقاش ومستندسازشهدای مدافع حرم؛
باوضو،بسم الله وروضه شهادت دست بر بوم میبرم/یک روز هق هق گریه کردم وازشهیدکمک خواستم
باوضو،بسم الله وروضه شهادت دست بر بوم میبرم/یک روز هق هق گریه کردم وازشهیدکمک خواستمشهیدخبر(شهیدنیوز): هر دو به تعبیر زیبای امام خامنه ای(ره)، افسران جنگ نرم هستند؛ سلاحشان قلم و دوربین و تکنیکشان سیاه قلم و تصویر، صحنه مبارزه شان شبکه های اجتماعی، سوریه، عراق، ایران است.
  

به گزارش شهیدخبر(شهیدنیوز)؛ جوان هستند. 24 و 29 ساله. اهل تهران. آن ها مستند سازند و با افتخار نقاش چهره های مدافعان حرم...

سمانه سادات امیر حسینی تحصیل کرده رشته گرافیک است. او با افتخار، نقاش است. نقاش چهره های مدافعین حرم.

نمایشگاه مجازی آثارش، شبکه های اجتماعی است و صفحه اینستاگرام او  سه هزار فالور دارد. تا همین اواخر  اغلب دنبال کننده های صفحه او، فکر می کردند او آقاست. سبکی که او برای به تصویر کشیدن چهره های مدافعان حرم برگزیده است، تکنیک سیاه قلم است. تکنیکی که ابهت و صلابت شهدا را به رخ می کشد.

قرار است به زودی نمایشگاهی از آثار هنریش برگزار کند. تا کنون کار 18 تابلو را به اتمام رسانیده و قصد دارد تا زمان برپایی نمایشگاه این آثار را به 20 عدد برساند. در میان کارهای او جز شهدا، چهره سردار قاسم سلیمانی نیز دیده می شود.

باوضو،بسم الله وروضه شهادت دست بر بوم میبرم/یک روز هق هق گریه کردم وازشهیدکمک خواستم

مهدی عبدالباقی، همسر خانم امیر حسینی است. فررند جانباز 60 درصد اعصاب و روان. او از هنرمندان جرگه سینماست. مستندساز و تدوینگر. همسرش او را مشاور کارهایش می داند. اتمام هر کار، با تأیید اوست. 
امیر حسینی در گفتگو با شهید نیوز/شهید خبر درباره چگونگی پرداختن به کار سیاه قلم چهره های مدافعان حرم گفت: با این که تحصیلکرده رشته گرافیک بودم ولی علاقه ای به این رشته نداشتم. در واقع دنیای نرم افزاری و پوستر گرافیک برای من جذابیتی نداشت. به فضای نقاشی نزدیک شدم. رابطه بین دست و قلم و کاغذ را دوست داشتم. آموزش ابتدایی را در آموزشگاه نقاشی گذراندم. در واقع آموزش آنچنانی ندیدم. در خانه تمرین می کردم. ابتدا با کار روی سنگ و چوب آغاز کردم و بصورت غیرحرفه ای روی چهره های معمولی کار می کردم. در این بین کارهای سفارشی نیز قبول می کردم. آنچه باعث ورودم به دنیای ایثار و شهادت شد، ریشه در سال های قبل داشت. در دوران دانش آموزی و دانشجویی در اغلب یادواره های شهداء و سفر های راهیان نور شرکت می کردم. من تقریباً عاشورا و تاسوعای هرسال در فکه بودم. اشاعه دوباره فرهنگ شهادت بوسیله شهدای مدافع حرم و جوان بودن اغلب این شهدا، من را بر این داشت تا سعی کنم در حد خود دینم را ادا کنم. هرچند در طی کار هیچ استادی نداشتم ولی تصمیم گرفته بودم تنها این مسیر را طی کنم. سخت بود اما ممکن شد. من نه شهدا را می شناختم و نه اطلاعاتی درباره آن ها داشتم. اسم اکثر شهداء برحسب اتفاق مطرح می شد. از اینجا کار شروع می شد. پرس و جو درباره شهید آغاز می شد. تصاویر موجود در فضای مجازی، تصاویر مناسبی نبودند. اغلب وضوح پایینی داشتند. هرچقدر یک تصویر وضوح بالاتری داشته باشد، کار نیز کیفیت بالاتری خواهد داشت. پیدا کردن تصویر واضح از شهید کار سختی است. من نه شناختی از خانواده ای شهدا داشتم و نه آشنایی که در این زمینه کمک کند. ولی کمک شهداء در این مرحله را به عینه لمس می کردم. به عنوان مثال شهید اسداللهی. خیلی دنبال عکسشون می گشتم. ولی موفق نشدم. حتی از طریق دوستانشان نیز نتوانستم عکس مناسبی پیدا  کنم. تا اینکه  یک روز، آقایی پیغام دادند و عکسی را برای من ارسال کردند. باور کردنی نبود کیفیت عکس، فوق العاده  بود. می شد تک تک تارهای موی شهید را دید.

باوضو،بسم الله وروضه شهادت دست بر بوم میبرم/یک روز هق هق گریه کردم وازشهیدکمک خواستم
وی در خصوص چرایی انتخاب شهدای مدافع حرم بیان داشت: اغلب شهدای مدافع حرم، شهدای جوانی هستند. آنها هم سن و سال من هستند. شنیدن خبر شهادت شهید مدافع حرم که هم نسلم است، خیلی برایم تعجب آور است. دلبستگی ها ی شهید، علائق، عقاید و افکار او، نگاهش به دنیا و اطرافیانش مانند همه همسن و سالانش است ولی او چگونه راهش را انتخاب کرده است.
ادمین صفحه «sayan_7166» درباره انتخاب نام صفحه اش گفت:  این نام را قبل از شروع کار طراحی چهره های شهداء انتخاب کردم. علاقه داشتم به اسم یک نقاش شناخته شوم. از طرفی دلم می خواست اسمی را  انتخاب کنم که بوی رنگ بدهد. هر کسی این اسم را شنید درباره اش سوال کند. سایان، نام رنگی خاص است. رنگی آبی فیروزه ای.

باوضو،بسم الله وروضه شهادت دست بر بوم میبرم/یک روز هق هق گریه کردم وازشهیدکمک خواستم

وی در خصوص مدیریت خانه و همراهی همسرش در این راه اظهار داشت: من تقریباً برای هر تابلویی 20 ساعت وقت صرف می کنم. به عبارتی 4 یا 5 روز و روزی 5 تا 6 ساعت. با این وجود مدیریت خوبی بر منزل دارم. خانه ای گرم در کنار کار حرفه ای. این موضوع به تأیید همسرم نیز رسیده است. ایشان همه جا همراهم است. این همراهی و مساعدت همسرم در موفقیت من بسیار موثر است. وقتی عکس مناسبی از شهید را پیدا نمی کنم از او می خواهم تا پیگیر شود. حتی گاهی که عکسی را با زحمت تهیه می کند و من اصرار بر عکسی خاص دارم، در کمال صبوری به دنبال عکس مورد نظر من می رود. مراحل تکمیلی کار مثل تهیه قاب حرفه ای، تهیه عکس حرفه ای به عهده ایشان است. وقتی کاری به اتمام می رسد، تأیید خانواده و نظرات کاربران خستگی را از من و همسرم می گیرد. آنچه باعث می شود بلافاصله تصویر را در صفحه بگذاریم، تجربه بازخورد خوب کاربران است.
امیرحسینی درباره چگونگی حفظ حق مالکیت معنوی آثارش خاطرنشان کرد: این فعالیت نیز مانند سایر فعالیت ها فراز و نشیب هایی داشت. گاهی پیش می آمد که سواستفاده هایی از تصاویر می شد. برای پیشگیری از سوءاستفاده های احتمالی سعی کردیم تا عکس تابلوها کیفیت خیلی خوبی نداشته باشد. علاوه بر این استفاده از لوگوی و آدرس صفحه نیز بسیار موثر است. البته سعی کردم طوری از لوگو و آدرس استفاده کنم که به فضای کار آسیبی نرسد و کار دیده شود.

باوضو،بسم الله وروضه شهادت دست بر بوم میبرم/یک روز هق هق گریه کردم وازشهیدکمک خواستم
وی درباره خاطرات و ارتباط خود با شهداء در هنگام طراحی چهره های آنان گفت: کسی تا قبل از مصاحبه رادیویی من، نمی دانست که من یک خانم هستم. در اغلب نظرات من را آقا یا داداش خطاب می کردند.

عکس العمل پدر شهید ذوالفقاری، یکی از جالب ترین خاطرات من است. وقتی عکس را روی صفحه گذاشتم،  صداشان رواضبط کرده بودند و برای من فرستاده بودند. خواسته بودند تا آدرس نمایشگاه را برایشان بفرستم. می گفتند می خواهم بیایم و دستان شما را ببوسم.  سپاسگزاری خانواده های شهدا برایم قوت قلب و انگیزه ای قوی بود. مطلبی که برایم حیران کننده بود، این بود که من حسی را که نسبت به یک شهید داشتم، گاه از زبان دیگران می شنیدم. مثلاً وقتی طرح اولیه از شهید سیاووشی را کشیدم. در دلم گفتم چقدر شبیه مسیح شده است. جمله ای که بعد ها از زبان دیگران شنیدم. و یا شهید راه چمنی که در دل گفتم چقدر شما مهربانی. چقدر کار طراحی چهره شما به راحتی پیش می رود. من این درد و دل ها را از زبان دیگران می شنیدم.  یا حس مردانه شهید سیاهکالی و من این نظر را از دیگران شنیدم. یا پیش آمده که روی تصویری خاص از شهید اصرار داشتم. تصویر کیفیت بسیار خوبی داشت. شهید محمدخانی. اما داماد خانواده تصویری برایم فرستاده بودند که مورد تأیید پدر و مادر شهید بود. من از شهید کمک گرفتم تا تصویری از او  طراحی کنم که باعث تحسین پدر و مادر شهید شود. 

باوضو،بسم الله وروضه شهادت دست بر بوم میبرم/یک روز هق هق گریه کردم وازشهیدکمک خواستم
وی ادامه داد: سخت ترین طراحی چهره شهید، شهید ذوالفقاری بود. برای اولین بار بود که چفیه را طراحی می کردم. خیلی سخت بود. وقتی از همسرم سوال کردم می گفتند : نه هنوز، شهید نشده است. حتی یک روز هق هق گریه کردم و از شهید کمک خواستم. به دنبال این بودم که هم جمله شهید را داشته باشم  هم تابلوی زیبایی از شهید. شب که همسرم آمدند گفتند: حالا شهید شد.
نقاش چهره های مدافعان حرم درباره عوامل انگیزشی کارهایش می گوید: درابتدای شروع کار، مقدماتی را فراهم می کنم. وضو می گیرم و با بسم الله کار را آغاز می کنم. تمام مدت طراحی کار، فقط به خود شهید فکر می کنم. مداحی گوش می دهم. با شهید صحبت می کنم. گاه پیش می آید که با شهید دعوا می کنم و گاه می خندم. از ابتدا سعی کردم که اینطور نباشد که وصیتنامه یا زندگینامه شهید را مطالعه کنم. سعی کردم با دل پیش بروم. این باعث شد که بزرگ شوم. 
 امیرحسینی در پایان ضمن اذعان به خبر برگزاری نمایشگاه آثارش در آینده گفت: حالا دیگر هدف من و همسرم کاملاً مشخص است. ما برای اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت به دنبال تکثیر انسان ها نستیم. بلکه به دنبال تکثیر فکرها و اندیشه هایی این چنینی هستم.

باوضو،بسم الله وروضه شهادت دست بر بوم میبرم/یک روز هق هق گریه کردم وازشهیدکمک خواستم

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 33 نظر (فعال: 32 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/11/23 - 20:57 |     1     5     |
اتفاقا اصلا هم قشنگ نکشیده فقط روح الله قربانی رو خووب کشیده

ناشناس
| 1395/11/23 - 21:36 |     3     0     |
خدمت به خانواده شهدای مدافع حرم واقعا لیاقت میخاد حالا هرکسی به هر طریقی که ممکنه.یک دندانپزشک میگه احساس کردم در حیطه ی کاری خود می توانم برای خانواده شهدای مدافع حرم در حد توان، مثمر ثمر باشم و بابت خدماتی که می دهم منتی سر این عزیزان نیست.

ناشناس
| 1395/11/23 - 22:14 |     4     0     |
خداقوت
خیلی عالی کار کردن. اجرشون با شهدا

شهید
| 1395/11/23 - 22:17 |     4     0     |
واقعا دستشون درد نکنه. امیدوارم نمایشگاهشون زود تر برگزار بشه و بتونیم از نزدیک کارهاشون رو ببینیم

ناشناس
| 1395/11/24 - 00:43 |     3     0     |
دفاع از حریم اهل بیت سلام‌الله و سنگر اسلام ناب مهمترین هدف این بزرگواران از حضور در این مسیر است.خ.شا به سعادتشون

محمدیان
| 1395/11/24 - 01:29 |     4     0     |
خداقوت میگم به ایشون. امیدوارم روز به روز به توفیقاتشون افزوده بشه

ناشناس
| 1395/11/24 - 14:43 |     2     0     |
اجرشون باشهدا

مینارودی
| 1395/11/24 - 14:51 |     2     0     |
آفریییییییییییییین بر این همه هنر و توانایی

ناشناس
| 1395/11/24 - 15:53 |     3     0     |
واقعا هم باید با وضو به عکس شهدا دست زد چرا که اینها بندگان خاص خدا هستند و مصداق راضیه مرضیه

ناشناس
| 1395/11/24 - 18:48 |     3     0     |
بقیه تی تیش ها هنری که مدام دنبال طرح دریا وساحل وچهره خانم و پیرزن وپیرمرد بدبخت هیزمکش هستند بیایند کمی هم به فکر خدمت باشند

ناشناس
| 1395/11/25 - 18:12 |     0     0    
پاسخ: دقیقا

ناشناس
| 1395/11/25 - 00:30 |     3     0     |
بالاخره خدمت به شهداست دیگه اجرشو از خدا میگیرن

ناشناس
| 1395/11/28 - 21:10 |     0     0    
پاسخ: مدافعان حرم با شهادت خود از اعتبار و عزت اسلام پاسداری می کنند

ناشناس
| 1395/11/25 - 16:08 |     1     0     |
بنظرمن هم چون شهدا از قداست خاصی برخوردارن باید حتی به نقاشی چهرشونم احترام گذاشت

ناشناس
| 1395/11/25 - 16:09 |     0     0     |
بنظرمن هم چون شهدا از قداست خاصی برخوردارن باید حتی به نقاشی چهرشونم احترام گذاشت

ناشناس
| 1395/11/25 - 16:23 |     0     0     |
با یاد دمشق غرق غم می باشم
در بین همین نوحه و دم می باشم
با پرچم سرخ یا اباعبدالله
سرباز مدافع حرم می باشم
لعنت الله علی من عاداک یا زینبسیدعلی
| 1395/11/28 - 22:13 |     0     0    
پاسخ: بنظرمن باید درمورد این عزیزان مستند های زیادی ساخته بشه و در این مستندها باید مشخص شود که انگیزه مدافعین حرم از حضور در سوریه و عراق چیست این در حالی است که در این مستندها این امر برای مردم مشخص نشده است و باید مستندهایی ساخته شود که این آرمان گرایی را به مردم انتقال بدهد و آنها را قانع کند که جنگ در سوریه و عراق هیچ فرقی با جنگ در مرزهای ایران ندارد و لازم است که راجع به آن کار شود و نباید این موضوع به یک موضوع کلیشه ای تبدیل شود

ناشناس
| 1395/11/25 - 22:24 |     1     0     |
مرگ چه بخواهیم چه نخواهیم خواهد آمد خوشا به حال علما و شهدا که زیباترین لحظات مرگ را دارند و بدا به حال من که یک کارمند ساده هستم که قرار است در حالتی غیر شهادت و عالم بودن به استقبال مرگ بروم ....

ناشناس
| 1395/11/26 - 00:14 |     0     0     |
مروز رزمندگان مدافع حرم از آرمان های اسلام ناب محمدی ص و مظلومین دفاع می کنند، مواظب باشیم که خدای ناکرده این راه و تفکر در داخل کشور تخریب نشود.

بی باک
| 1395/11/26 - 17:48 |     0     0     |
«وَ کَأَیِّنْ مِنْ نَبِیّ قاتَلَ مَعَهُ رِبِّیُّونَ کَثیرٌ فَما وَهَنُوا لِما أَصابَهُمْ فی سَبیلِ اللّهِ وَ ما ضَعُفُوا وَ مَا اسْتَکانُوا وَ اللّهُ یُحِبُّ الصّابِرینَ»اظهار داشت: در این آیه خداوند شهدا را معرفی می­ کند. معادل قرآنی این رزمندگان مدافع حرم«رِبِّیُّونَ»است. این مجاهدین فی­ سبیل­ الله در ارتباطشان با خداوند چنان محکم و ثابت قدم هستند که هیچ طوفانی آنها را تکان نمی دهد.

ناشناس
| 1395/11/27 - 00:44 |     0     0     |
آنچه که امروز جمهوری اسلامی تحت لوای استقلال و اقتدار و عزت بدست آورده مرهون خون شهدای حرم است

ناشناس
| 1395/11/28 - 18:35 |     0     0    
پاسخ: «ای شهید! ای آنکه بر کرانه ی ازلی و ابدی وجود، برنشسته ای! دستی برآر و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز از این مُنجلاب بیرون کش.»
نقوی
| 1395/11/28 - 21:09 |     0     0    
پاسخ: نباید بگذاریم بلایی که سر شهدای دفاع مقدس اومد سر شهدای مدافع حرم هم بیاد.باید با ساخت مستندهای زیبا و ارزشی جایگاه این عزیزان رو حفظ کنیم

ناشناس
| 1395/11/27 - 16:19 |     0     1     |
اوووو بابا خواسته خودشو معروف کنه شمام هی باهاش مصاحبه بگیریدا. منکه هنری تو این تصاویر نمیبینم یه کار سادست

رضوان
| 1395/11/27 - 16:58 |     0     0     |
بنظرمن همه باید تکلیف و وظیفه خود را در قبال شهدا درهر برهه ای بشناسند و هر کاری که از دستشان بر می آید انجام بدن

ناشناس
| 1395/11/27 - 23:06 |     0     0     |
اینها همان افسران جنگ نرم هستند؛ سلاحشان قلم و دوربین و تکنیکشان سیاه قلم و تصویر، صحنه مبارزه شان شبکه های اجتماعی، سوریه، عراق، ایران است.

ناشناس
| 1395/11/28 - 18:35 |     0     0     |
رهایی، محصول دل سپردگی مردان جهاد، به عالمی فراتر از خاک است؛ محصولی که توازن عقل های زمین را درهم می شکند. پس سلام بر شهدا که ایستاده می میرند.

ناشناس
| 1395/11/28 - 21:08 |     0     0     |
شهدایی که برای حفظ آرمان های انقلاب اسلامی جان خود را بر طبق اخلاص نهادند و با اهدای جان خود حریم امنیتی کشور را حفظ کرده و مانع تعرض دشمنان به خاک کشور می شوند

ولی
| 1395/11/29 - 19:25 |     0     0     |
برای هرکی آب نداشت برای امثال شماها نون داشت

ناشناس
| 1395/11/30 - 17:00 |     0     0    
پاسخ: اعصاب ندارید هااااا

ناشناس
| 1395/11/30 - 02:59 |     0     0     |
این برنامه ای بود که از آسمان برای شهدای مدافع حرم ساختن بسیار عالی بود

ناشناس
| 1395/11/30 - 14:13 |     0     0     |
برگزاری جلسات ،نمایشگاه عکس و تصویر،برگزاری یادواره و...همه و همه برای اینه که به مقام شهدای حرم احترام بگذاریم


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
26 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
18 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار