خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 137495صفحه نخست » بنیادشنبه، 18 دی 1395 - 23:55
حجت الاسلام غلامی در جمع مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران:
نقش خودتان را در تقویت و به میدان آوردن تشکل های مردمی انقلابی در موضوع ایثار و شهادت پررنگ کنید
نقش خودتان را در تقویت و به میدان آوردن تشکل های مردمی انقلابی در موضوع ایثار و شهادت پررنگ کنیدمن خواهش می کنم شماها نقش خودتان را در تقویت و به میدان آوردن تشکل های مردمی انقلابی در موضوع ایثار و شهادت پررنگ کنید. ما باید هر سال به واسطه نقش آفرینی بنیاد، دهها نوآوری در این زمینه ببینیم.
  

حجت الاسلام والمسلمین رضا غلامی، در جمع مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران به سخنرانی پیرامون مسائل فرهنگی کشور پرداخت و گفت: بعد از گذشت 28 سال از پایان دفاع مقدس، به لطف اهل بیت (ع)، چند سالی است باب شهادت دوباره به روی عاشقان شهادت باز شده است. ما هم که اینجا هستیم، جا مانده های چند باره کاروان شهادتیم.

وی افزود: توجه داشته باشید، ملتی که جوانانی از آن آرزوی شهادت دارند، و برای رسیدن به این فیض عظیم لحظه شماری می کنند، ملتی شکست ناپذیر است. مِنَ ال�'مُؤ�'مِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا الل�'َهَ عَلَی�'هِ فَمِن�'هُم م�'َن قَضَى نَح�'بَهُ وَ مِن�'هُم م�'َن یَنتَظِرُ وَ مَا بَد�'َلُوا تَب�'دِیلًا. وقتی چنین جوانانی با این نگاه بلند و روحانی در جامعه حضور دارند، هیچ قدرتی توان به زانو در آوردن این ملت را ندارد.

غلامی بیان داشت: جوانان شهید ما، به قول امام راحل (ره)، ره صد ساله را یک شبه طی کردند. آنهایی که اهل عالم معنا و اهل ملکوتند می دانند که این راه صد ساله یعنی چه، و چه گردنه های صعب العبور و چه ناهمواری هایی دارد. شوخی نیست، خیلی از بزرگان در اوائل یا نیمه راه متوقف می شوند.

وی ادامه داد: آیا این جوانان با احساس صرف به سمت شهادت رفتند؟ به قول بعضی عوام، احساساتی شدند و جان شیرین و تمام سرمایه خود را فدا کردند؟ خیر، ابدا؛ شهادت زاییده سطح بالایی از ایمان است و ایمان زاییده آن علم و معرفت یقینی است که به قلب انسان گره می خورد. شهید از جهت ایمان، به عنایت الهی و به مدد الهی، به مرتبه ای می رسد که روح او دیگر تاب و تحمل ماندن در عالم مادی را ندارد و حقیقتا دنیا برای او زندان است. چنانکه فرمود، الدنیا سجن المؤمن. در واقع، شهید کسی است که بی ارزشی مطلق دنیا و دنیاگرایی را در برابر عالم معنا شهود می کند و بوی تعفن ناشی از دنیازدگی او را به شدت آزار می دهد و لذا برای عروج از این عالم و لقاء پروردگار، در درون خود بی تابی می کند.

یکی از دوستان به نقل از یک عارف بزرگوار می گفت، آنچیزی که موجب می شود این بچه ها ره صد ساله را یک شبه بروند، شکل گیری ملکه شجاعت در آنهاست؛ وقتی تأمل می کنیم، می بینیم از ملکه شجاعت چنین چیزی برمی آید.

وی خاطرنشان کرد: دوستان عزیز، باید منطق شهادت و فرهنگ مترقی آن را برای مردم به ویژه جوانان توضیح بدهیم. البته روشن است که شهادت با فرهنگ دنیا پرستی، با فرهنگ طاغوتیگری و اشرافیت، کاملا بیگانه است. آنهایی که در عالم دنیاپرستی سیر می کنند، قادر به درک الف الفبای شهادت هم نیستند، چه رسد به درک منطق شهادت. لذا باید گفت، جامعه ای که آلوده دنیاپرستی است، از شهادت بیگانه است. پس ترویج شهادت نمی تواند از مبارزه با دنیاپرستی و طاغوتیگری جدا شود. به بیان دیگر، اشاعه فرهنگ و منطق شهادت، و مبارزه با دنیازدگی، دو روی یک سکه اند.

غلامی افزود: از طرف دیگر، منطق شهادت نباید به نحوی بیان شود که تصور کنند شهادت مولود جنگ طلبی است. خیر، باید به صراحت گفت که شهادت مولود مقاومت است و هدف مقاومت رسیدن به صلح است. اسلام می خواهد جوامع انسانی در صلح بسر ببرند و صلح در عالم فراگیر شود. کیست که نداند مانع اصلی صلح در جهان نظام سلطه و ایادی آن هستند که منافع کثیف خود را در جنگ، تجاوز و آدم کشی جستجو می کنند؛ آنان طی سده اخیر چندین جنگ عظیم و خانمانسوز را به دنیا تحمیل کرده اند که آثار مخربش کاملا هویداست.

وی گفت: این نکته را هم مایلم متذکر شوم که شهادت در ذیل چتر امامت است که به نحو حداکثری ظهور و بروز می یابد. علت هم روشن است. اولا، این امام یا جانشین بر حق اوست که جبهه سراسری حق را بر علیه تمام جبهه باطل تشکیل می دهد و مرزهای این دو جبهه را مشخص می کند. ثانیا، این امام است که با شکوفا سازی عقول، میدان شهادت را به روی عاشقان شهادت باز می کند و ثالثا، این امام است که حقیقت شهادت را، چه در مفهوم و چه در مصداق، معنا می کند.

غلامی اظهارداشت: عزیزان، مقام معظم رهبری فرمودند، امروز فضیلت نگه داشتن یاد شهدا، کمتر از شهادت نیست. کسی که عمق این کلام را متوجه می شود، لحظه ای هم کار در میدان ترویج منطق و فرهنگ شهادت را از دست نمی دهد. به هرحال، قدر خودتان و قدر موقعیت منحصربفردی را که خداوند متعال به شماها عطا کرده را بدانید. ما که به حال شما غبطه می خوریم و آرزو می کنیم ای کاش در این مجموعه خدمت می کردیم.

وی ادامه داد: ما چقدر از مزار شهدا به عنوان کانون بسط معنویت در جامعه، و مرکز ترویج فرهنگ شهادت استفاده می کنیم؟ چرا در برخی شهرها مزار شهدا به یک مکان متروک یا نهایتا به یک شبه موزه تبدیل شده است؟! مگر ما می خواهیم شهید را به موزه ببریم؟ این یک اصل قرآنی است که شهید زنده و نزد خداوند روزی می گیرد. أَحیاءٌ عِندَ رَبِ�'هِم یُرزَقونَ. خب، وقتی شهید زنده است، طبعا می تواند زمینه تحول در قلوب را فراهم کند. می تواند دستگیر ما در جامعه هم باشد و این یک حقیقت به اصطلاح مجرب است. چرا در برخی مناطق دیگر آن جنب و جوشها و آن ابتکارات و نوآوری ها برای برقراری ارتباط مؤثر، دو سویه و الهام بخش با خانواده های معظم شهدا دیده نمی شود؟

 

غلامی بیان داشت: از این مقدمه که بگذریم، بنده قصد دارم چند نکته کلیدی در خصوص کار فرهنگی خدمتتان عرض می کنم: نکته نخست اینکه، در حال حاضر، هیچ کاری مهم تر و حائز اولویت تر از آشناسازی نسل های جدید با گفتمان انقلاب اسلامی نیست. دشمن دارد با تمام وجود در زمینه تحریف انقلاب و زیر سئوال بردن حقانیت آن کار می کند؛ ما باید در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب، یک طراحی هوشمندانه برای تبیین ابعاد و زوایای انقلاب، و پاسخگویی به شبهات و سئوالات داشته باشیم.

وی افزود: یکی از کارهایی که در اثبات حقانیت انقلاب مؤثر است، بیان صحیح و هنرمندانه دستاوردهای عظیم انقلاب در عرصه های گوناگون است. نباید بعضی مشکلات و نقاط ضعف دولت ها، ما را در خصوص بیان قوی دستاوردهای انقلاب و نظام دچار انفعال کند. امروز برخی به صورت هدفمند به دنبال جدا کردن آرمان های انقلابی از واقعیت ها هستند. می گویند ما باید واقعیت گرا باشیم؛ آرمانگرایی یعنی دور افتادن از واقعیت ها و قربانی شدن منافع کشور!

غلامی گفت: واقعا انسان تعجب می کند از این همه مغلطه. کدام آرمانی از آرمان های انقلاب اسلامی را سراغ دارید که با واقعیت مغایرت داشته باشد؟ آرمان استقلال خواهی، آرمان حریت و آزادی طلبی، آرمان عدالت خواهی، آرمان اسلام خواهی، آرمان بیداری اسلامی، آرمان دفاع از مظلومین و مستضعفین، آرمان فقر زدایی؟ کدام آرمان است که واقعیت ها و منافع کشور را قربانی کرده است؟ آن منافعی که شما از آن صحبت می کنید، منافع ایران نیست، منافع اربابان غربی شماست و شما امروز خواسته یا ناخواسته، نمایندگی دول استمرار را در ایران بر عهده گرفته اید.

وی خاطرنشان کرد: دوستان عزیز، نه تنها هیچ تعارضی میان آرمان های انقلاب با واقعیت های پیش روی کشور نیست، بلکه این آرمان هاست که واقعیت های حقیقی و منافع اصیل ما را تضمین کرده است. در این 38 سال، تجربه نشان داده است که هرگاه ما را از آرمان های انقلابی دور کرده اند، ضربات سنگینی خورده ایم. از حیث مخاطب هم عرض می کنم که مخاطب اصلی ما، نوجوانان و جوانان هستند. مخاطب اصلی ما، دانش آموزان هستند. نباید از آموزش و پرورش غافل شد.

غلامی گفت: جا دارد نقطه تمرکز شما مدارس باشد. باید حسین فهمیده ها و بهنام محمدی ها از این مدارس بیرون بیایند. امام (ره) فرمود، رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجک خود را به زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید. ما در آموزش و پرورش دنبال چنین کسانی هستیم. آن جوان 18 ساله ای که دائما به دنبال خوش گذرانی و تن آسایی یا پیگیری زندگی شخصی فلان بازیگر، فلان فوتبالیست و غیره است و اصلا مسائل کشور را پیگیری نمی کند، چگونه می خواهد پای خود را جای پای حسین فهمیده بگذارد؟ دشمن به دنبال این است که از نظام آموزشی کشور حسین فهمیده ها خارج نشوند و ما باید عکس خواسته دشمن عمل کنیم.

 

وی ادامه داد: نکته دوم اینکه، این خود مردم هستند که باید از انقلابشان دفاع کنند. دورانی که چند دستگاه دولتی و شبه دولتی با پول حاضر و آماده، صفر تا صد کارهای فرهنگی را خودشان انجام دهند، منسوخ شده، ضمن اینکه فایده ای هم بر این نوع کارها متصور نیست. البته دولت و دستگاههای فرهنگی در حوزه ستادی وظایف مهم و منحصربفردی دارند لکن کار را باید به دست تشکل های مردمی انقلابی داد که امروز به لطف الهی به یک جبهه تبدیل شده‌اند.

غلامی خاطرنشان کرد: این را هم در پرانتز عرض کنم که شکل گیری جبهه مردمی، مولود حماسه 9 دی است. عدو شود سبب خیر؛ بعد از 9 دی رویش هایی در فضای انقلاب رخ داد که در حالت عادی امکان آن فراهم نبود. امروز انسان با تشکل هایی روبرو می شود که به حق به اندازه یک دستگاه عریض و طویل و البته با یک هزارم بودجه یکدستگاه، ظرفیت کار دارند. شما همین جشنواره عمار را ببینید؛ این جشنواره یک حرکت صد در صد مردمی است لکن فضای سینمای ایران را، با همه پول و امکانات عظیمی که برای آن مصرف می شود به نفع انقلاب دگرگون کرده است.

وی تاکید کرد: من خواهش می کنم شماها نقش خودتان را در تقویت و به میدان آوردن تشکل های مردمی انقلابی در موضوع ایثار و شهادت پررنگ کنید. ما باید هر سال به واسطه نقش آفرینی بنیاد، دهها نوآوری در این زمینه ببینیم.

 

غلامی افزود: به عنوان نکته سوم عرض می کنم، کار دیگری که نباید از آن به عنوان یک کار حائز اولویت غفلت کنیم، معرفی ذات نظام سلطه و رأس این نظام، یعنی دولت ایالات متحده امریکاست. آمریکا دشمن درجه یک ماست و ما وظیفه داریم این دشمن سرسخت را به خوبی به نوجوانان و جوانان بشناسانیم. البته این دشمنی متقابل است به این معنا که امروز دشمن درجه یک آمریکا هم انقلاب اسلامی است. این دشمنی، فقط ناشی از تعارض منافع مادی نیست که با یک لبخند، فروش چند هواپیما یا آزاد کردن بخشی از بودجه بلوکه شده کشور، تمام شود. مسأله ما با امریکا به ذات شیطانی و ذات سلطه گر او بر می گردد و امریکا هم با ما بر سر حفظ موجودیت خود مبارزه می کند. باید، هم وسعت دشمنی های آمریکا را از کودتای 28 مرداد تا الآن به درستی نشان دهیم، و هم وسعت شکست ها، درماندگی ها و حقارتی که بوسیله انقلاب به آن دچار شده است را بیان نماییم.

 

وی گفت: نکته چهارم، پررنگ نگاه داشتن مرز بین حق و باطل است. بعضی می خواهند با کمرنگ کردن و سرانجام برداشتن مرز میان حق و باطل، منکر حق و باطل شوند، و یا از سر فریبکاری، باطل را به حق تبدیل کنند. نباید اجازه بدهیم این اتفاق بیفتد. باید با اعلام و روشنگری دائم درباره شاخص های جریان حق و شاخص های جریان باطل، مرز بین دو جریان حق و باطل را پررنگ کنیم تا کسی از سر جهل و فریب، در آغوش جریان باطل نیفتد. دقت کنید، بین جریان حق و باطل، باطل است. یعنی اساسا چیزی بین جریان حق و باطل به عنوان جریان با منطقه وسط وجود ندارد و اگر هم عده ای چیزی را به عنوان جریان وسط علم می کنند، بدانید که آن منطقه، منطقه باطل است. شما یک میلیمتر از جریان حق دور شوید، عملا وارد جریان باطل شده اید.

 

غلامی اظهار داشت: نکته بعدی، این است که انفعال در کار فرهنگی یا به میان کشیدن منطقی تحت عنوان دفع افسد به فاسد در گفتمان اسلام ناب هیچ وجاهتی ندارد. هنر ما این است که معارف اسلام ناب و گفتمان انقلاب را با حداکثر جذابیت و بدون ذره ای عقب نشینی از اصول، و جابجایی خطوط قرمز به مخاطبان خود ارائه بدهیم. به این مطلب بعضی توجه ندارند که مسیر و ابزار تحول فرهنگی در اسلام، با مسیر و ابزار تحول فرهنگی در نظامات مادی گرا تفاوت های ماهوی دارد. روش اسلام، استفاده از فطرت های الهی، زنده کردن عقول و تحول درونی است و من تقاضا می کنم روی این مطلب عمیقا تأمل کنید.

 

وی افزود: نکته ششم اینکه، باید با سیاست زده شدن عرصه فرهنگ مبارزه کرد. البته همه ما سیاسی هستیم. دیانت ما عین سیاست ماست و بالعکس لکن سیاست زده نیستیم. بازیگر سیاسی نیستیم. استفاده ابزاری از فرهنگ برای رسیدن به منافع سیاسی-جناحی، که معمولا به ذبح فرهنگ منجر می شود، خیانت به فرهنگ است. شما صاحب هر سلیقه و گرایش سیاسی هم که هستید، باید بین کار فرهنگی و گرایش سیاسی-جناحی خودتان دیوار کشی کنید و الا بدانید که به فرهنگ خیانت کرده اید.

 

غلامی بیان داشت: نکته هفتم اینکه، این روزها خیلی از مدیران فرهنگی، غصه کمبود بودجه را می خورند. می گویند پول نداریم که کار کنیم. من می خواهم عرض کنم که بله، پول کم داریم؛ سرمایه گذاری دولت ها در فرهنگ که به قول رهبر معظم انقلاب، مثل اکسیژن و مثل هوایی که در آن نفس می کشیم ارزش دارد، منطقی نیست. با این وجود شماها نباید از ذخائر عظیم فرهنگی که در اختیار دارید غافل شوید. هزاران عنوان کتاب، هزاران قطعه عکس، صوت و فیلم که انحصارا در اختیار شماهاست. انبارهای خیلی از مجموعه های فرهنگی پر است از کارهایی که سالهاست دفن شده و هیچگاه درست به مصرف نرسیده است. ما می توانیم برای مصرف مجدد این آثار برنامه های مبتکرانه داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: نکته هشتم، اهمیت کار درباره آسیب های اجتماعی است. اصولا وارد شدن در این فضا، یعنی تمرین ایثار، تمرین گذشت و فداکاری؛ این مجموعه می تواند روی اردوهای جهادی به مثابه یک مسیر پرثمر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کار کند. با کمک خود مردم چند صد گروه جهادی درست کنید و در مناطق محروم وارد خدمات دهی شوید. تایید می کنید که خیلی از شهدای ما در دوران دفاع مقدس، محصول فرهنگ جهاد سازندگی و حرکت های جهادی ابتدای انقلاب بودند که با ابتکار امام (ره) آغاز شد.

 

غلامی خاطرنشان کرد: نکته بعدی این است که شما نباید در گذشته بمانید. استفاده از ذخائر نیز باید با ملاحظه شرایط کنونی انجام شود. به نظر می رسد که بنیاد باید جایگاه خود را در میدان های جدید ایثار و شهادت که در بیرون مرزهای جغرافیایی ایران شکل گرفته است، باز تعریف کند. هیات های اندیشه ورز می توانند روی این موضوع کار کنند. من معتقدم، این مجموعه هنوز در زمینه شهدای مدافع حرم کار قابل توجهی نداشته است و باید جبران شود.

 

وی گفت: به عنوان نکته دهم عرض می کنم که دوستان عزیز، کادریابی، کار سازی و کادرپایی، یکی از مهم ترین وظایف مجموعه های فرهنگی است. باید افراد با استعداد و انقلابی را برای ورود به میدان فرهنگ شناسایی و سپس پرورش داد. بعد از پرورش، دو کار باید انجام شود : یک، صیانت فکری از آنها و دو، آوردن این ها به میدان برای بروز و ظهور ظرفیت هایشان.

 

غلامی بیان داشت: نکته یازدهم این است که ما یک ستاد فرهنگی داریم و یک صف. متاسفانه خیلی از اوقات می بینیم ستادهای ما با اختصاص بودجه ها به خود، روز به روز چاق تر می شوند و در طرف مقابل، صف ها در اثر محرومیت ها، لاغرتر و نحیف تر می شوند. ستاد باید کوچک، چابک و سبک بار باشد. بودجه و امکانات نباید صرف کارهای ستادی بی خاصیت شود. ستاد خوب است که موجودیتش را در جهت خدمت به صف تعریف کند. از نظر من، ستاد چهار شأن اصلی دارد: یک، اشراف به مسائل فرهنگی و تولید تفکر قوی برای مواجهه هوشمندانه با این شرایط؛ دو، هدایت صف؛ سه، حمایت حساب شده از صف و چهار، نظارت روشمند بر عملیات.

یک مطلب را نیز در پرانتز عرض کنم و آن، درباره دیوان سالاری است. حقیقتا باید از تبدیل شدن واحدهای فرهنگی به کارمندستان و ادارات پر پیچ و خم پرهیز کرد. دیوان سالاری افراطی برای یک مجموعه فرهنگی کشنده است.

 

وی در پایان افزود: و نکته دوازدهم و آخرین نکته این است که رمز موفقیت در کار فرهنگی، اخلاص است. با خودپرستی و شرک، فرهنگ انقلابی دینی و انقلابی ترویج نمی شود. بدون داشتن قصد قربت کارهای ما ابتر و بی ثمر است. بنابراین، هم خودمان به تهذیب نفس بهاء بدهیم و هم فضای خودسازی و تهذیب نفس را در مجموعه ای که مدیریت آنرا بر عهده داریم بوجود بیاوریم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 3 نظر (فعال: 3 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/10/19 - 00:23 |     1     1     |
حالا کی هست این حاجاقا؟

ناشناس
| 1395/10/19 - 14:36 |     0     0     |
باید حزب الله تا میتونه به پرورش نیروهای مومن و انقلابی کارآمد بپردازه تا ذخایر خوبی برای انقلاب داشته باشیم

ناشناس
| 1395/10/19 - 15:16 |     0     0     |
کاش یکمم از ادب و متانت و حسن برخورد و دیونی که کارکنان بنیاد در قبال ارباب رجوع دارن هم صحبت می کردن


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
26 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
22 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 13)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار