خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  ایران در صف اول مبارزه با تروریسم در جهان است
  ایثار و ایثارگر در مجلس حائز اهمیت است
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
- اندازه متن: + -  کد خبر: 136886صفحه نخست » بنیادچهارشنبه، 15 دی 1395 - 02:10
ویژه‌نامه "خط قرمز"؛ مجاهدت‌های شورای نگهبان در فتنه 88 + اسناد
شهیدخبر(شهیدنیوز): نچه از بررسی عملکرد شورای نگهبان در انتخابات 88 می‌توان فهمید، این است که این شورا نه تنها در جایگاه یک نهاد نظارتی، بلکه در قامت یک مبارز تمام عیار در صحنه مقابله با فتنه‌ای بزرگ که قصد براندازی نظام را داشت، ایفای نقش کرد.
  
پایگاه  مرکز اسناد انقلاب اسلامی گزارشی با عنوان مجاهدت‌های شورای نگهبان در فتنه 88 منتشر کرد.
 
هنوز جوهر اثر انگشت رای دهندگان انتخابات دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری سال 88 خشک نشده بود که نامزد مغلوب، اعلام پیروزی با تعداد آراء 30 میلیونی کرد؛ این در حالی بود که اخذ رای مردم هنوز در سراسر کشور ادامه داشت. از سوی دیگر نیز 19 و 20 خرداد ماه 88 بود که مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی(ایسپا) نتایج نظرسنجی خود را با ذکر عنوان "محرمانه” اینگونه اعلام کرد؛ «احمدی نژاد با 56.2 درصد آراء در مقابل موسوی با 29.8 درصد آراء پیروز انتخابات است». نتایج این نظرسنجی حتی بعد از برگزاری انتخابات هم انتشار رسمی نیافت اما رصد نتایج بسیاری از مراکز نظرسنجی داخلی و خارجی که برخی از آنها پیش از انتخابات بصورت رسمی منتشر می‌شد، پیروزی احمدی‌نژاد را تائید می‌کرد.
 
*** کمیته صیانت از آراء؛ کلید شبهه‌افکنی در انتخابات***
 
شاید کلید شبهه‌افکنی در انتخابات و اسم رمز "تقلب” را بتوان پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دهم پیدا کرد، یعنی همان اتفاقی که در بهمن ماه سال 87 رخ داد؛ "شکل گیری کمیته صیانت از آراء"؛ این کمیته در 21 بهمن 87 اعلام موجودیت کرد و دست اندرکارانش طی بیانیه‌ای خود را گروهی مستقل از احزاب و متکی بر مردم معرفی کردند در حالی که تمامی عوامل این کمیته طرفدار میرحسین موسوی بودند. علی‌اکبر محتشمی پور مسئول این کمیته با ملاک قرار دادن منشور اخلاقی انتخابات که توسط وزارت کشور منتشر شده بود، «صیانت از آراء را برعهده همه مردم و دستگاه‌ها» دانست و تاکید کرد وجود این کمیته کاملا توجیه قانونی دارد.
 
در این میان شورای نگهبان که گویی زنگ هشدار باش را ماه‌ها پیش از آغاز انتخابات برای خود نواخته بود، تشکیل چنین کمیته‌ای را غیر قانونی دانست. عباسعلی کدخدایی در نشست خبری 22 فروردین 88 در پاسخ به سئوال خبرنگاری که گفت برخی گروه‌ها به دنبال تشکیل کمیته صیانت از آرا هستند، اظهار کرد: «هر نهاد جدیدی بخواهد تشکیل شود نیازمند قانون است بنابراین تشکیل این نهادها غیر قانونی است زیرا با توجه به عملکرد شورای نگهبان در 30 سال گذشته هیچ نیازی برای ابراز نگرانی در این موارد وجود ندارد.»
 
اما کار رسمی تیم رسانه‌ای میرحسین موسوی پس از انتخابات 22 خرداد 88 با ادعای تقلب و مطالبه ابطال انتخابات آغاز شد؛ موسوی روز یکشنبه 24 خرداد نامه‌ای 8 بندی به شورای نگهبان نوشت و خواهان ابطال انتخابات شد.
 
پس از اولین نامه نامزد مغلوب، شواهد و قرائن از غبارآلود شدن فضای جامعه حکایت می‌کرد و شورای نگهبان آماده جدال و محاجه‌ای روشنگرانه با مدعیان تقلب می‌شد؛ محاجه‌ای که درصورت انفعال و کوتاهی در آن، به قیمت خدشه بر آبروی نظام اسلامی و صدمه دیدن کشور از سوی سران فتنه تمام می‌شد.
 
***نامه 8 بندی موسوی به شورای نگهبان***
 
آنچه در نامه موسوی قابل توجه بنظر می‌رسید، اعتراض وی به آنچه پیش از انتخابات و در جریان مناظرات تلویزیونی رخ داده بود مطرح می‌شد، اما این در حالی بود که وی نتوانست هیچ اعتراضی به روند رای‌گیری و نظارت شورای نگهبان انجام دهد.
 
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در همان مقطع با بیان اینکه کروبی اعتراض مستندی به شورای نگهبان ارائه نکرده است، به نامه 8 بندی میرحسین موسوی اشاره کرد و گفت: «موسوی در اولین اعتراض خود تأکید کرده است که در مناظره‌ها مطالبی گفته شده که اتهام علیه شخصیت‌های نظام بوده است»
 
***استماع نظرات نمایندگان کاندیداهای معترض توسط شورای نگهبان***
 
از سوی دیگر آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان نیز پس از دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با میرحسین موسوی اعلام کرد؛ «از کلیه کاندیداها که به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارند تقاضا می‌کنیم شکایت مستند خود را هرچه سریع‌تر به دبیرخانه این شورا ارسال کنند تا در سرعت رسیدگی‌ها خللی وارد نشود.»
 
در این میان شورای نگهبان علی‌رغم فقدان وظیفه با دعوت از نامزدهای معترض، آمادگی خود را برای استماع اظهارات و دریافت اسناد و مدارک آنها جهت فراهم آمدن امکان بررسی و رسیدگی بهتر و بیشتر اعلام کرد. در این جلسه که در تاریخ 26 خرداد ماه 1388 و در شورای نگهبان برگزار شد، آقایان محتشمی‌پور، عباس آخوندی و هاشمی به نمایندگی از سوی میرحسین موسوی، غلامحسین کرباسچی به نمایندگی از مهدی کروبی و دانش جعفری به نمایندگی از محسن رضایی حضور داشتند.
 
ویژه‌نامه
 
***موافقت با بازشماری آراء صندوق‌ها***
 
شورای نگهبان علاوه بر این جلسه و علیرغم انقضاء مهلت قانونی برای دریافت و رسیدگی به شکایت ها و اعتراض‌ها، صرفا برای حصول اطمینان بیشتر، این مهلت را با موافقت مقام معظم رهبری برای 5 روز دیگر تمدید کرد.
 
ویژه‌نامه
 
سخنگوی شورای نگهبان نیز در همان روز طی نشستی خبری گفت: «نامزد‌ها گزارشات تخلفاتی در شهرستان‌ها را ارائه داده‌اند و تقاضای بازشماری برخی از صندوق‌ها را دارند و ما اجمالا با بازشماری صندوق‌ها در صورت تصویب شورای نگهبان موافق هستیم»
 
***دعوت از کاندیداهای معترض برای حضور در جلسه علنی شورای نگهبان***
 
شورای نگهبان که با توصیه مقام معظم رهبری و مطابق قانون، اقدام به بررسی اعتراض دو نامزد مغلوب انتخابات کرده بود، کاندیداهای معترض را هم برای حضور در جلسه شورای نگهبان دعوت کرد؛ کدخدایی در تاریخ 29 خرداد گفت: «نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری برای حضور در جلسه آتی شورای نگهبان دعوت می‌شوند.»
 
پس از اعلام این خبر بود که آیت‌ الله محمد یزدی عضو فقیه شورای نگهبان در توضیح چرایی دعوت از نامزدهای مغلوب انتخابات به صحن این شورا، این‌گونه توضیح داد: «شورا وظیفه‌ای ندارد تا از کاندیدا‌ها دعوت کرده و سخنان آن‌ها را بشنود، ولی به تبعیت از رهبر معظم انقلاب و برای روشن‌شدن افکار عمومی توسط شورای نگهبان، از کاندیداها برای حضور در جلسه رسمی دعوت بعمل آورده است.»
 
***بازشماری 10 درصد صندوق‌های رای در 6 استان برای اقناع محسن رضایی ***
 
روز شنبه 30 خرداد 88 بود که کاندیداهای معترض را به شورای نگهبان دعوت کردند اما فقط محسن رضایی از این امکان استفاده کرد و در جلسه رسمی شورا حضور یافت. در این جلسه نیز مقرر شد 10درصد از صندوق‌های رای در 6 استان با حضور نمایندگان رضایی بازشماری شود.
 
 ویژه‌نامه
 
 
پس از پایان بازشماری آراء و اعلام نتایج آن، محسن رضایی رسما انصراف خود را از پیگیری شکایت‌های مطروحه اعلام کرد.
 
از سوی دیگر میرحسین موسوی که حاضر به حضور در جلسه رسمی شورای نگهبان نشده بود، دومین نامه خود به این شورا را در تاریخ 30 خرداد ماه نوشت و باز هم بر خواسته غیرقانونی‌اش مبنی بر ابطال انتخابات اصرار کرد. اما او این بار در نامه‌‌اش ادعاهای جدیدی از جمله "عدم پلمب صندوق‌های رای پیش از رای‌گیری"، "عدم اجازه به نمایندگانش برای حضور پای صندوق‌ها"، "تشکیک در افزایش صندوق‌های ثابت و سیار"، "شبهه چرایی افزایش چاپ تعرفه"، "محدود کردن زمان رای‌گیری"، "نحوه اعلام نتایج" و "مشارکت بالای 100 درصدی در 70 حوزه" را مطرح کرد و همچنین از طرفی دست به تحریف چند ماده قانونی زد.
 
***پاسخ‌های کدخدایی به نامه 30 خرداد میرحسین موسوی به شورای نگهبان***
 
کدخدایی که بعنوان سخنگوی شورای نگهبان در آن روزها کاملا مستدل و مستند، از نظام و عملکرد شورای نگهبان دفاع می‌کرد و سهم بزرگی را در برابر جریان فتنه و فتنه‌گران برعهده داشت، تمام ادعاهای موسوی در نامه دوم وی را پاسخ گفت.
 
کدخدایی ادعای موسوی مبنی بر عدم توزیع کافی تعرفه رای در برخی حوزه‌های انتخابیه را این‌گونه پاسخ داد: «روند رای‌گیری تنها در دو منطقه آن هم به دلیل استقبال گسترده مردم با تاخیر 20 دقیقه‌ای و 40 دقیقه‌ای مواجه شد؛ غیر از این موارد هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر اینکه برگه تعرفه رای در حوزه‌ای وجود نداشته باشد به ما واصل نشده است.»
 
"مشارکت بالای 100 درصدی در 70 حوزه‌ انتخابیه" یکی دیگر از ادعاهای موسوی بود که در نامه دوم وی به شورای نگهبان مطرح شد که کدخدایی این اتفاق را در صورت بروز، امری غیر طبیعی ندانست و گفت: «از لحاظ قانونی هیچ منعی ندارد که در انتخابات ریاست‌جمهوری تعداد آراء در حوزه انتخابیه‌ای افزون بر تعداد واجدان شرایط باشد زیرا در انتخابات ریاست‌جمهوری افراد آزادند در هر حوزه‌ای که مایلند رای‌شان را به صندوق بیاندازند.»
 
اما سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این شبهه به همین مقدار توضیح بسنده نکرد؛ وی ضمن برشمردن مناطقی که میرحسین موسوی در نامه دوم خود ادعا می‌کرد بالای 100درصد مشارکت داشته است، گفت: «اکثر مناطقی که به آن اشاره شده است، مناطق ییلاقی مشهد از جمله طرقبه، چناران و یا مناطق ییلاقی شمال هستند. طبیعتا جمعیتی که در روز پنجشنبه و جمعه در آنجا حضور داشتند، بیشتر از واجدان شرایط آن منطقه بودند. برخی از مناطق نیز دانشجویی و یا کارگری هستند که دانشجویان و کارگران غیربومی زیادی در آن مناطق حضور دارند.»
 
کدخدایی حتی بروز این مساله را در دوره مدیریت اصلاحات هم مسبوق به سابقه دانست و در عین حال گفت: «اگر این افزایش آراء به دلیل یک تخلف صورت گرفته باشد قطعا با آن برخورد می‌کنیم»، او تاکید کرد: «تعداد این‌گونه حوزه‌ها بسیار اندک است، ثانیا تمامی این موارد توجیه منطقی دارد. ثالثا در انتخابات گذشته یعنی در دوره اصلاحات هم این مساله اتفاق افتاده و طبیعی تلقی شده است.»
 
***ارائه گزارش شورای نگهبان به مراجع تقلید و شخصیت‌های متنفذ سیاسی***
 
شورای نگهبان در میدان مقابله با اتهامات سران فتنه، تنها به پاسخگویی شبهات طرح شده از سوی آنها اکتفا نکرد بلکه دیدار با علمای حوزه و شخصیت‌های فعال در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی از دیگر اقداماتی بود که این شورا برای تبیین و اثبات صحت عملکرد خود انجام داد.
 
در همین راستا اعضای شورا با حضرات آیات مکارم شیرازی، جوادی آملی، صافی گلپایگانی، سبحانی، موسوی اردبیلی، امینی و مسعودی خمینی در قم دیدار و گفتگو کردند و در تهران نیز با آقایان هاشمی شاهرودی، ری شهری و ناطق نوری جلساتی را برگزار و آنها را در جریان مسائل و شبهات مطروحه قرار دادند.
 
ویژه‌نامه
 
همچنین شورای نگهبان در راستای تکمیل اسناد، مدارک و آگاهی از مشهودات و مسموعات مستند و قانونی برخی شخصیت‌های کشور، مکاتباتی با آقایان علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس وقت سازمان بازرسی کل کشور، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، حجت‌الاسلام محمدی ری شهری تولیت آستان حضرت عبدالعظیم(ع) و ... انجام داد تا چنانچه مطالب و مدارک مستندی در اختیار دارند جهت بهره‌برداری و فراهم آمدن امکان بررسی، تصمیم‌گیری و اظهار نظر به این شورا ارسال کنند.
 
ویژه‌نامه
 
***تشکیل هیات ویژه توسط شورای نگهبان***
 
در این میان نامزدهای مغلوب انتخابات که مستندات دقیقی برای اثبات مدعای خود نداشتند و حاضر به همکاری با شورای نگهبان نبودند؛ این شورا علاوه بر تمدید مهلت برای رسیدگی دقیق‌تر به اعتراض‌های مربوط به شمارش آراء و بویژه اعتراض‌های وارده بر روند انتخابات، "هیاتی ویژه" مرکب از شخصیت‌های صاحب نام نظام تشکیل داد و اعضای این هیات را به استماع اظهارات مطلعین و جمع آوری اسناد و مدارک از اطراف و اکناف کشور و بررسی رسیدگی به موضوع، مامور کرد.
 
این هیات ویژه که متشکل از حجج‌الاسلام ابوترابی فرد، دری نجف آبادی، محمدحسن رحیمیان و آقایان غلامعلی حدادعادل، علی اکبر ولایتی و افتخار جهرمی بود، پس از تشکیل اولین جلسه از دو نامزد معترض طی دو نامه از سوی شورای نگهبان، درخواست کرد تا جهت بررسی روند برگزار انتخابات و بازشماری حداقل 10 درصد از صندوق‌ها نماینده خود را به این هیات معرفی کنند.
 
میرحسین موسوی پس از ارسال این نامه نماینده ای به این هیات معرفی نکرد و با صدور بیانیه‌ای مجددا بر خواسته‌های غیرقانونی خود اصرار ورزید؛ از آن طرف مهدی کروبی هم که در ابتدا خواستار تغییر ترکیب هیات ویژه شده بود، با انتشار بیانیه‌ای بار دیگر از ابطال انتخابات سخن گفت.
 
***موافقت شورای نگهبان با درخواست 7 تیرماه میرحسین موسوی***
 
در این میان در تاریخ 7 تیرماه 88 اتفاقی تازه افتاد؛ یکی از شخصیت‌های سیاسی ضمن تماس با شورای نگهبان گفت که طی مذاکره با میرحسین موسوی و نمایندگان وی، آنان خواسته‌های جدیدی را مطرح کرده‌اند و از شورای نگهبان تقاضای بررسی دارند. مطالبه جدید موسوی در حالی بود که وی و مهدی کروبی در همکاری با شورای نگهبان فرصت‌سوزی‌های بسیاری انجام داده بودند.
 
شورای نگهبان برای شفافیت و اثبات سلامت انتخابات، با خواسته موسوی موافقت کرد. خواسته‌های این نامزد مغلوب شامل موارد ذیل بود؛
1) بازشماری آراء در چهار استان کشور
2) تطبیق سریال(شماره مسلسل) شناسنامه‌ها با ته‌برگ تعرفه‌ها
3) بررسی میزان چاپ تعرفه‌ها و تعرفه‌های موجود
4) بررسی خطوط نوشته شده بر روی اوراق تعرفه و اطمینان از اینکه یک خط نباشد
 
ویژه‌نامه
 
علی‌رغم دشواری‌های خاصی که در ارتباط با این خواسته‌ها و محدودیت زمانی وجود داشت اما شورای نگهبان برای ایجاد اعتماد و اطمینان بیشتر، با این درخواست‌ها موافقت کرد و مقرر شد موضوع کتبا از سوی میرحسین موسوی به شورای نگهبان اعلام شود.
 
***جلسه هیات ویژه شورای نگهبان با نمایندگان موسوی***
 
اما این بار هم با وجود همراهی شورا با نامزد مغلوب انتخابات 88 و ملاقات دو نفر از نمایندگان هیات ویژه با موسوی و نمایندگان وی(محتشمی پور و موسوی لاری)، سرانجام موسوی از اعلام کتبی و رسمی موارد فوق خودداری کرد و موضوع بدون نتیجه پایان یافت.
 
این مساله درحالی بود که روز دوشنبه (8 تیرماه 88) آقایان محتشمی پور و موسوی لاری متن مکتوبی را به هیات ویژه ارائه کردند که علاوه بر موارد چهارگانه یاد شده، خواسته‌های غیرمتعارف دیگری را هم شامل می‌شد و بیشتر بنظر می‌رسید اتلاف وقت و زمان مورد نظر است تا اهتمام به رسیدگی از طریق مراجع قانونی.
 
شورای نگهبان پس از کش و قوس‌های فراوان و اطمینان از عدم همکاری نامزد مغلوب 88، دستور بازشماری 10 درصد از کل صندوق‌های اخذ رای را در مقابل دوربین‌های صدا و سیما و با حضور معتمدین و روسای شورای اسلامی شهرها صادر کرد.
 
در نتیجه این بازشماری که حدود 300 نفر از نمایندگان نامزدها در آن حضور داشتند، هیچ اختلاف عدد فاحشی که حاکی از تقلب گسترده در انتخابات باشد محرز نشد و ثابت کرد که پروژه‌ای که از سوی سران فتنه با کلیدواژه "تقلب" آغاز شد، صرفا راهبردی فراتر از یک اعتراض ساده انتخاباتی بود.
 
آنچه از بررسی عملکرد شورای نگهبان در انتخابات 88 می‌توان فهمید، این است که این شورا نه تنها در جایگاه یک نهاد نظارتی، بلکه در قامت یک مبارز تمام عیار در صحنه مقابله با فتنه‌ای بزرگ که قصد براندازی نظام را داشت، ایفای نقش کرد و تمامی بهانه‌ها را از نامزدهای مغلوب 88 گرفت و ادعای تقلب در آراء ملت از سوی جمهوری اسلامی را نیز ساقط کرد.
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  انصارالله: متجاوزان در ساحل غربی هیچ دستاوردی نداشته‌اند

  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  FATF ناب‌ترین اطلاعات مبادلات بانکی ایران را در اختیار آمریکا قرار می دهد
18 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  FATF، سپاه و رفع تحریم‌ها
13 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   چرایی اعتراض مردم به سهمیه دانشگاه برای خانواده های شهدا وایثارگران را پاسخ دهید
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  رمز گشایی از سیاه نمایی یک روزنامه اصلاح طلب علیه بنیاد شهید و امور ایثارگران
24 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 14)
   عاقبت داعش های وطنی
14 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  فصلی دیگر در مدیریت عزتمندانه انقلاب
11 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   خمینی در سالگرد خمینی!
12 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 5)
  پاداش هایی که داده نشد، وعده هایی که داده شد!
15 نظر (فعال: 7 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 8)
   از پاسخ موشکی تا "برجامِ معیوب" و دستور هسته‌ای/ دشمن می‌داند که یکی بزند ده تا می‌خورد
6 نظر (فعال: 6 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
 
   اخبار عربی  
  السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
   للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
  حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
   ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
  روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
   علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
  أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
   أغلى الماسة للبیع.
  الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
   أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
  العثور على کنز فی نهر بالصین.
   الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
  تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
   حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
  الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
   7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
  دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
   الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
  وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
   بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
  الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
   موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
  هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
   ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
  قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
   الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
  الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
   15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
  ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
   إجتماع فی روما بشأن خطّة لوقف تدفّق المهاجرین من لیبیا.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار