خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 135537صفحه نخست » تیتریکسه شنبه، 7 دی 1395 - 20:35
مدرس دانشگاه در گفت و گو با شهیدخبر:
خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود
خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شودشهیدخبر(شهیدنیوز): خانواده شاهد را ایزوله کردیم و زندگی در شهرک های شاهد باعث شد خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شوند.
  

حاجی حسینی، مدرس دانشگاه در گفتگو با شهیدخبر/شهیدنیوز نبود پدر به عنوان ستون خانواده را دلیل بسیاری از مشکلات فرزندان و خانواده های شاهد بیان کرد و افزود: در یک خانواده یک پسر، مردانگی را از پدر می آموزد و پشت و پناه یک دختر پدر اوست. هرگز نمی توان حتی برای لحظه ای این نعمت را با میلیاردها میلیارد پول جبران کرد. این وظیفه ما هستش تا با تمام وجود و روحمان، و از صمیم قلب کنار خانواده کسانی باشیم که جان خود را برای آسایش، دین و امنیتمان فدا کردند. از نثار محبت و کمک روحی به خانواده های شهدا دریغ نکنیم. که متاسفانه در این فضا کم کاری کرده ایم.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

 این مدرس دانشگاه توانسته است با ارائه خدمات مشاوره ای به مراجعین خود راهگشای مشکلات و مسائل خانواد ها و زوج های جوان باشد. حسینی از جمله مشاورینی است که مراجعات بسیاری را از بین دوستان و خانواده های ایثارگر و شاهد داشته است. که ریشه بسیاری از مشکلات خانواده های شاهد و ایثارگر را ایزوله کردن آن ها، و جدا کردنشان از جامعه می داند. جامعه ای که زندگی خود را مرهون و مدیون از خود گذشتگی ها و فداکاری های خانواده های شهدا و ایثارگران است.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

وی در توضیح ریشه مشکلات خانواده های شاهد و ایثارگر گفت: ما نیاز داریم زندگی متفاوت داشته باشیم. وقتی زندگی و مشکلاتش یکرنگ باشد، روح آن می میرد. اشتباهی که در حق خانوده های شاهد شد، این بود که آنها را محصور کردیم، و با جامعه و حقیقت جامعه غریبه ماندند. همچنین در معرفی شهدا به جامعه نیز کم کاری شده است. به طبع جامعه نیز به دلیل عدم شناخت روی خانواده های شاهد و ایثارگر، و اینکه این خانواده ها چه ایثاری کردند و می کنند؛ این خانواده ها را پس می زند. چون شناخت کافی روی آنها ندارند. نمی دانند خانواده شهدا مشکلاتی هم دارند. جامعه ای که با این قشر غریبه است فکر می کند خانواده شهدا و فرزندان شهدا تافته جدا بافته هستند و یکسری امکانات بی ملاحظه دریافت می کنند؛ که این اشتباه است. فرزندان و خانواده شاهد از همین جامعه بوده و به پاس ایثارشان می بایست حمایت شوند.

حسینی تصریح کرد: در واقع بزرگترین اشتباه ما در حق خانواده های شاهد، محدود کردن آن ها در محدوده جغرافیایی خاصی از شهر بود. شهرک های شاهد، خانواده شهدا را از جامعه، و جامعه را از خانواده شاهد دور کرد. اما به نظر می رسد مدارس شاهد خوب کار کردند و با توجه به وظایف آموزشی خود درست عمل کردند. لیکن شاید ایزوله کردن خانواده های شاهد در ابتدا برای آنان رفاه را به ارمغان آورد ولی عدم توجه به مسائل روحی و صرف رفع نیازهای مادی آنان، که همیشه هم اینطور نبوده و شاهد هستیم همه خانواده شاهد در رفاه کامل نیستند، گاه بزرگترین ضربه ها را به آنان وارد ساخت.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

در واقع توجه نکردیم که فرزندان شاهد بزرگ می شوند، آنها همیشه در سن بچگی نمی مانند. بهترین بستر آموزش آنها، جامعه است. فرزندان شاهد در بستر جامعه بسیاری از راهکارهای طبیعی حل مشکلات را می آموزند. مشکلات فرزندان شاهد در متن جامعه دیده می شود و نمود پیدا می کند. به طبع راه حل این مشکلات نیز زودتر ارائه می شود. به عنوان مثال آنها می دیدند که کسانی در جامعه هستند که پدر دارند ولی پدرشان در حقشان پدری نمی کند. یا مادر دارند ولی مادرشان در حقشان مادری نمی کند. در حالیکه مادران آن ها با تمام وجود در حقشان مادری می کند و پای پدرشان ایستاده اند.

روزمرگی های زندگی ما را از خانواده های شهدا دور کرده است. در این میان به دختران شهدا خصوصاً فرزندان شهدایی که در پایان سال های دفاع مقدس به دنیا آمدند، بیشترین ضربه وارد شد. زیرا جامعه در سال های پس از دفاع مقدس به سرعت به سوی مادی گرایی پیش رفت. بعضا شاهد آن بوده ایم که با دختر شهید ازدواج می کند، اما داماد ارزش و قداست این خانواده شهید را نمی داند. به همین سبب مشکلاتی برای این دختر شهید به وجود می آید.

 امروزه خانواده هایی هستند که با مفهوم ایثار و شهادت بیگانه اند. در زیر چرخ های این جامعه مادیگرا، خانواده های شهدا قرار دارند و آسیب پذیرند. فرزندانی که محبت پدر را ندیدند. مادرانی که چشم انتظار فرزندانشان ماندند. همسرانی که در جوانی پیر شدند. تا کنون چند نفر از ما به خانواده های شهداء در محله خود سرکشی کرده است؟. تا به حال چند نفر از ما در ایام تعطیلات تابستان و عید، شادی های خود را با آنان تقسیم کرده ایم؟ تا به حال شده است خاطره ای خوش را برای آنان بیافرینیم؟ برای خانواده هایی که بعضاً تنها تفریحشان خلوت با مزار شهیدشان در گلزار شهداست.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

وی با انتقاد از امتیازهای مادی که جایگزین فرهنگ حمایت های معنوی از خانواده های شهداء شده است گفت: ما باید فرهنگ حمایت از خانواده های شاهد را ایجاد کنیم. در درجه اول این فرهنگ باید از طریق رسانه ها و بسیج و مسجد محل اشاعه یابد. شکل این حمایت ها  نیز با توجه به قومیت ها، آداب و رسوم، تعصبات باید متفاوت باشد.  به عنوان مثال ما می توانستیم ضمن دادن امتیاز سهمیه دانشگاهی که حق مسلم فرزندان و خانواده شهدا و ایثارگران است، فرزند شهید را توانمند کنیم. تا با نگاه آزار دهنده جامعه نسبت به سهمیه برحق فرزندان شاهد، مشکلی به مشکلات آنان اضافه نشود.

ما می توانستیم با توانمند سازی همسران شهید، بسیاری از مشکلات آنان را در تعامل با جامعه و خانواده های همسرانشان، کاهش دهیم. حمایت از پدران و مادران شهداء و همسران و فرزندان آنان متفاوت است. همه این عزیزان داغدیده هستند و با افتخار عزیزشان را راهی جبهه کردند؛ با دیدن مادیات و سهمیه زخم زبان به خانواده معظم شهدا نزنیم. لیکن در این میان آسیبی که همسر شهید می بیند؛ مشهودتر است. آسیب شناسی دقیق خانواده های شاهد و ارائه خدمات مشاوره ای خاص خانواده های شاهد یکی از راهکارهای حل این مشکل است.

این مشاور خانواده با اشاره به معضلاتی چون بالا رفتن آمار طلاق اظهار داشت: یک سری از مشکلات عموم جامعه را در بر می گیرد. ولی خانواده های شهدا علاوه بر این مشکلات با مشکلات خاصی نیز روبرو هستند. یکی از معضلات خانواده شهدا بحث ازدواج فرزندان آنهاست. مسلماً ازدواج فرزندان شاهد مانند سایرین، زمانی موفق است که هر دو خانواده به ارزش های یکسانی معتقد باشند. اگر یک خانواده شهید با خانواده ای غیر از خانواده ایثارگران وصلت می کند؛ حتما باید، ارزش ایثار و شهادت در آن خانواده نیز تعریف شده باشد. و شهید و قداست آن برای خانواده همسر تعریف شده باشد. خصوصاً اگر فرزند شهید، دختر باشد این موضوع بسیار حائز اهمیت است. همرزمان شهدا نیز مثل زمان جنگ که کنار هم بودند، امروزه نیز با حضور در تمامی مراسم های خانواده شدوست و همرزم شهیدشان قوت قلب خانواده های شهدا و  به نوعی پشتیبان آن ها در زندگی باشند.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

در پایان حاجی حسینی با بیان اینکه ما شرمنده شهدا و خانواده آنها هستیم گفت: ما باید شهدا را در متن زندگی خود بیاوریم. یعنی وقتی برای فرزندم کاری انجام می دهم یادم باشد برای فرزند شهید هم محله ای، دوست و آشنا نیز انجام دهم. ما باید به فرزندانمان پریدن را بیاموزیم.

وی با تشکر از رسانه شهیدخبر برای پیگیری امور فرزندان و خانواده شهدا گفت: بنده آمادگی دارم تا زمانی که این رسانه بنده را دعوت کند در این رسانه حضور پیدا کنم و در این خصوص و راهکارهای آن گفت و گو کنیم. برای فرزندان شهدا در این رسانه آرزوی توفیق دارم.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 31 نظر (فعال: 31 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/10/7 - 23:03 |     4     0     |
سلام به این خانم دکترسلام برسونید و بگید برخی مسولان روسفارش کنن جیب مارونزنن بقیش پیش کش

ناشناس
| 1395/10/8 - 00:12 |     3     0    
پاسخ: زخم زبان و طعنه به خانواده های شهدا در زمینه های مادی و همچنین سهمیه آنها را واقعا خسته و دلزده از جامعه کرده
ناشناس
| 1395/10/8 - 13:20 |     0     1    
پاسخ: خانواده شهدا خودشون البته بعضیاشون خودشونو تافته جدا بافته دونستن و از جامعه دور شدن به مردم و مسئولین ربطی نداره
نوروز
| 1395/10/8 - 13:23 |     1     1    
پاسخ: ناشناس اول نظرت آخر و عند و ته بی ربطیه تو همونی نیستی که زیر دلنوشته بچه شهید نهامینم هیمنارو نوشته بودی احیانا؟

ناشناس
| 1395/10/7 - 23:39 |     0     0     |
کی این حرفو زده؟؟؟فرزندان شهدا دارن در بطن اجتماع با ما زندگی میکنن و مردم خوب ما شهدا رو از یاد نبردند

ناشناس
| 1395/10/7 - 23:55 |     3     1     |
خدا را شکر در شهر ما شهرک های شاهد وجود ندارد و هیچوقت ایزوله نشدیم چون اکثر خانواده های شهدا از اول صاحبخانه شخصی بودند

ناشناس
| 1395/10/8 - 13:21 |     0     1    
پاسخ: ربطی نداره ظلم رو خود برخی ازین خانواده شهدا به خودشون کردن بالا هم گفتم

ناشناس
| 1395/10/8 - 00:07 |     1     0     |
بنظر من بزرگترین آسیبی که فرزندان شهدا در جامعه خوردند بخاطر عملکرد بد همین بنیاد شهید بوده است

ناشناس
| 1395/10/8 - 00:10 |     2     0     |
کاش از اول نه بنیاد بود و نه سهمیه فرزندان شهدا

ناشناس
| 1395/10/8 - 04:37 |     0     0     |
فکر کنم تهران شهرک شاهد زیاد داره

ناشناس
| 1395/10/8 - 04:44 |     0     0     |
در محله ما اسم چند کوچه یا خیابان فرعی را به نام شهیدان گذاشته بودند ، مردم عادی به شهرداری اعتراض کردند . شهرداری هم مجبور شد اسم کوچه ها را عوض کند مثلا بجای کوچه شهید نادر احمدی گذاشتند کوچه نادر یا لاله ۱ . لاله ۲ . لاله ۳ و ... اسامی قشنگ !! واقعا باعث تاسفه

نادر
| 1395/10/8 - 15:38 |     0     2     |
طوری از مهجور ماندن خانواده شهدا صحبت میکنید انگار مردم مقصرن. چه کسی جز خودشان و مسئولان در این زمینه مقصرن با سهمیه های مسخره و امتیازات بیخودی؟

ناشناس
| 1395/10/8 - 16:36 |     0     2     |
ماهم میدونیم اگر تموم دنیارو هم به یک دختر بدن برای اون بابا نمیشه اما به نظرمن سهمیه خانواده شهدا رو باید بدن اما نباید حق کس دیگه ای رو به اونا بدن باید برای اینها حد و حدودی مشخص باشه

ناشناس
| 1395/10/8 - 20:10 |     3     0     |
شهید حقیقت همیشه زنده تاریخه

ناشناس
| 1395/10/9 - 02:10 |     2     0     |
خانواده شهدا نباید از جامعه جدا بشن و باید در جامعه زندگی کنند و به فرهنگ سازی ادامه بدن

ولی
| 1395/10/11 - 22:00 |     0     2    
پاسخ: آرهتو راست میگی باید بقیه اموال دولت رو هم بدیم اینا بخورن که یک وقت جدا نشن

ناشناس
| 1395/10/9 - 21:20 |     4     0     |
این وظیفه ما هستش تا با تمام وجود و روحمان، و از صمیم قلب کنار خانواده کسانی باشیم که جان خود را برای آسایش، دین و امنیتمان فدا کردند. از نثار محبت و کمک روحی به خانواده های شهدا دریغ نکنیم. که متاسفانه در این فضا کم کاری کرده ایم.

ناشناس
| 1395/10/10 - 16:47 |     3     0     |
شهدا برای پول، شهرت، امتیاز، اسم و رسم و قهرمان ملی شدن نرفتند بلکه به خاطر ادای تکلیف به اسلام رفتند.

ناشناس
| 1395/10/10 - 17:09 |     1     1     |
از قدیم گفتن به دریا رفته می داند مصیبتهای دریا را.. یعنی برای حداقل درک، یه موقعیت، باید خودتم تا حدودی اون مرحله را تجربه کرده باشی.. مثلا برای اینکه بدونی پدری و مادری یعنی چی؟ باید حداقل لحظاتی به محبت بی نظیر آنها به فرزندانشان فکر کنی..

ناشناس
| 1395/10/11 - 04:24 |     0     0     |
من‌ شنیده ام که دادن سهمیه به خانواده های شهدا فرمان امام خمینی ره بوده بنابراین کار درستی بوده ولی الان که صندلی های دانشگاه ها خالی مانده نیازی به سهمیه دادن نیست و باید سهمیه ها را لغو کنند

servina
| 1395/10/11 - 11:32 |     2     0     |
بازم خوبه یکی پیدا شد حرف دل مارو زد وبه این رسیده که سهمیه واسه ما پدر نمی شه البته اگه واقعا سهمیه ای باشه چون همش به حرفه و در عمل فقط بت سهمیه رو جلوی ما می زارن و کسی بهش عمل نمی کنه و حتی با دست خودش اونو میشکنه .

ناشناس
| 1395/10/11 - 22:00 |     3     0     |
مسئولین به صندلی های خود نچسبید که مدیون خون شهدا هستید ، ایا میدانید که برای هرصندلی شما کربلایی برپاشد.

فرزند انقلاب
| 1395/10/12 - 17:43 |     0     0     |
جانا سخن از زبان ما میگویی شیرمادر حلالت..

ناشناس
| 1395/10/12 - 20:44 |     0     0     |
اون موقع که مدارس شاهد و دانشگاه شاهد رو ساختن سنگ بنای جدایی فرزندان شاهد رو از جامعه گذاشتن خدا از باعث و بانیش نگذره

ناشناس
| 1395/10/12 - 23:07 |     1     0     |
اگر همه دنیارو هم بدن به اینها براشون یک ثانیه سایه مهربانی پدر نمیشه

حبیب نوری
| 1395/10/13 - 16:43 |     0     0     |
با عرض سلام باتوجه به پرداخت مطالبات پاداش بازنشستگان فرهنگیان کشورمربوط به سالهای 93و94ازسوی دولت متاسفانه بنیاد شهید تاکنون از پرداخت این مطالبات به خانواده های شهدا خودداری نموده است این درحالتی است که از اول دیماه 95این اعتبار به بنیادشهیدپرداخت شده است خواهشمندم دراین خصوص اطلاع رسانی نفرمایید سپاسگزارم

ناشناس
| 1395/10/14 - 01:01 |     1     0     |
اشتباهی که در حق خانوده های شاهد شد، این بود که آنها را محصور کردیم، و با جامعه و حقیقت جامعه غریبه ماندند. همچنین در معرفی شهدا به جامعه نیز کم کاری شد

ناشناس
| 1395/10/14 - 20:59 |     1     0     |
کسانی که به خانواده شهدا و شهدا توهین می کنند از این مردم نیستند و نباید گذاشت در رده های بالا جای خشک کنند، کسانی بودند که در مجلس شورای اسلامی برای گرفتن رای از نمایندگان ملت به گریه افتاده بودند ولی امروز شاهد توهین به خانواده شهدا هستیم، اینان را باید طرد کرد چرا که راهشان انقلابی و ولایی نیست.

ناشناس
| 1395/10/14 - 22:53 |     1     0     |
شهرک شاهد.مدرسه شاهد.دانشگاه شاهد
برای چی باید خانواده شهدارو از بقیه مردم جدا میکردن؟

ناشناس
| 1395/10/14 - 22:53 |     1     0     |
شهرک شاهد.مدرسه شاهد.دانشگاه شاهد
برای چی باید خانواده شهدارو از بقیه مردم جدا میکردن؟

فرزندشهید
| 1395/10/15 - 08:25 |     1     0     |
خدا دوستداران شهدا و دوست داران خانواده شهدا را حفظ و یاری کند


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  آقایان مسئول! برای این واردات یقه پاره کنید/ ۳۷ درصد اقلام وارداتی از آمریکا شامل کالاهای مصرفی نظیر رژلب و کود حیوانی+ نمودار

  همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم

  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب: رئیس جمهور آمریکا حرف‌های سخیف و سبکی زد/ از طرف ملت ایران می‌گویم آقای ترامپ شما غلط می‌کنید
26 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   کمیسیون ماده16، مدافع حقوق ایثارگران
26 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 9)
  مسئولان در برخورد با توهین کنندگان به خانواده شهدا تسامح را کنار بگذارند
20 نظر (فعال: 14 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
   همانطور که انرژی هسته ای را دادند، می خواهند موشک ها را هم بدهند/ ۲۰ بار وصیت نامه نوشتم و الان هم در خطر هستم
11 نظر (فعال: 11 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
  رهبر انقلاب با دو خانواده شهدای نیروی انتظامی دیدار کردند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   برجام از اول هم مطلوب ملت ما نبود/ مقامات آمریکایی بارها به دنبال حمله به ایران بودند
11 نظر (فعال: 9 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  پیام های ترورِ صالح الصماد
9 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
   سرانجام سه مطالبه مهم رهبر انقلاب از صنعت نشر و کتاب چه شد؟
10 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  کشورهای آسیایی باید هر چه بیشتر با یکدیگر همکاری کنند
8 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
   اشغال فلسطین بزرگ‌ترین تهدیدِ جهان اسلام است/ چراغ سبز آمریکا به رژیم صهیونیستی برای کشتار وحشیانه
18 نظر (فعال: 8 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار