خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   آخرین مطالب  
  مشکلات معیشتی جانبازان چیزی جز شرمندگی برای مسئولان ندارد
  دفع حملات تروریست‌ها به شهرک «طیبة‌الامام» در استان «حماه»
  انتقاد از نمایش برخی صحنه‌ها در سریال معمای شاه
  ده ها مزدور در ارتفاعات یام در یمن کشته یا مجروح شدند
  پوسترهایی تقدیم به مادران شهدای بحرینی
  پاداش کسی که آبروی مومن را حفظ می‌کند
  درخواست بازنشر عکس های ابوغریب
  انتقال سفارت به قدس، مثل "باروت" است
  «از حله تا کربلا» به جشنواره عمار رسید
  چگونه از عذاب قبر راحت شویم
  حضور فعال شهید محمدی در جریان های پیروزی انقلاب اسلامی
  ادامه ایستادگی ارتش در برابر حملات بی‌وقفه داعش
  داعش برای اولین بار به شکست در موصل اذعان کرد
  داعش برای اولین بار به شکست در موصل اذعان کرد
  کشف گورهای دسته‌جمعی در حومه دمشق
  کنترل کامل مرزهای عراق با سوریه توسط حشد شعبی
  نشانه‌های شکل‌گیری محور روسیه- ترکیه- آمریکا در سوریه
  احتمال شهادت 30 آتش‌نشان در پلاسکو
  توصیه آیت الله العظمی سیستانی به طلاب
  حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق
  همکاری اطلاعاتی عربستان با القاعده
  چه کسی نزد اهل بیت(ع) مقرب‌تر است؟
  اعتراضات مردمی علیه اعدام جوانان بحرین توسط آل خلیفه
  تصاویری زیبا از مساجد و آثار تاریخی شهر پیامبر(ص)
  امان نامه ای خاص به سبک رزمندگان اسلام
  گریه این بچه ها برای چیست؟
  شهیدی که خجالت می‌کشید به صورت حاج قاسم نگاه کند
  مجروحی که زیر لب می گفت فدایت شوم امام
  حکایت شبی بارانی در غار
  ساخت سنگ های صحن حضرت زهرا(س)
- اندازه متن: + -  کد خبر: 135537صفحه نخست » تیتریکسه شنبه، 7 دی 1395 - 16:05
مدرس دانشگاه در گفت و گو با شهیدخبر:
خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود
خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شودشهیدخبر(شهیدنیوز): خانواده شاهد را ایزوله کردیم و زندگی در شهرک های شاهد باعث شد خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شوند.
  

حاجی حسینی، مدرس دانشگاه در گفتگو با شهیدخبر/شهیدنیوز نبود پدر به عنوان ستون خانواده را دلیل بسیاری از مشکلات فرزندان و خانواده های شاهد بیان کرد و افزود: در یک خانواده یک پسر، مردانگی را از پدر می آموزد و پشت و پناه یک دختر پدر اوست. هرگز نمی توان حتی برای لحظه ای این نعمت را با میلیاردها میلیارد پول جبران کرد. این وظیفه ما هستش تا با تمام وجود و روحمان، و از صمیم قلب کنار خانواده کسانی باشیم که جان خود را برای آسایش، دین و امنیتمان فدا کردند. از نثار محبت و کمک روحی به خانواده های شهدا دریغ نکنیم. که متاسفانه در این فضا کم کاری کرده ایم.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

 این مدرس دانشگاه توانسته است با ارائه خدمات مشاوره ای به مراجعین خود راهگشای مشکلات و مسائل خانواد ها و زوج های جوان باشد. حسینی از جمله مشاورینی است که مراجعات بسیاری را از بین دوستان و خانواده های ایثارگر و شاهد داشته است. که ریشه بسیاری از مشکلات خانواده های شاهد و ایثارگر را ایزوله کردن آن ها، و جدا کردنشان از جامعه می داند. جامعه ای که زندگی خود را مرهون و مدیون از خود گذشتگی ها و فداکاری های خانواده های شهدا و ایثارگران است.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

وی در توضیح ریشه مشکلات خانواده های شاهد و ایثارگر گفت: ما نیاز داریم زندگی متفاوت داشته باشیم. وقتی زندگی و مشکلاتش یکرنگ باشد، روح آن می میرد. اشتباهی که در حق خانوده های شاهد شد، این بود که آنها را محصور کردیم، و با جامعه و حقیقت جامعه غریبه ماندند. همچنین در معرفی شهدا به جامعه نیز کم کاری شده است. به طبع جامعه نیز به دلیل عدم شناخت روی خانواده های شاهد و ایثارگر، و اینکه این خانواده ها چه ایثاری کردند و می کنند؛ این خانواده ها را پس می زند. چون شناخت کافی روی آنها ندارند. نمی دانند خانواده شهدا مشکلاتی هم دارند. جامعه ای که با این قشر غریبه است فکر می کند خانواده شهدا و فرزندان شهدا تافته جدا بافته هستند و یکسری امکانات بی ملاحظه دریافت می کنند؛ که این اشتباه است. فرزندان و خانواده شاهد از همین جامعه بوده و به پاس ایثارشان می بایست حمایت شوند.

حسینی تصریح کرد: در واقع بزرگترین اشتباه ما در حق خانواده های شاهد، محدود کردن آن ها در محدوده جغرافیایی خاصی از شهر بود. شهرک های شاهد، خانواده شهدا را از جامعه، و جامعه را از خانواده شاهد دور کرد. اما به نظر می رسد مدارس شاهد خوب کار کردند و با توجه به وظایف آموزشی خود درست عمل کردند. لیکن شاید ایزوله کردن خانواده های شاهد در ابتدا برای آنان رفاه را به ارمغان آورد ولی عدم توجه به مسائل روحی و صرف رفع نیازهای مادی آنان، که همیشه هم اینطور نبوده و شاهد هستیم همه خانواده شاهد در رفاه کامل نیستند، گاه بزرگترین ضربه ها را به آنان وارد ساخت.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

در واقع توجه نکردیم که فرزندان شاهد بزرگ می شوند، آنها همیشه در سن بچگی نمی مانند. بهترین بستر آموزش آنها، جامعه است. فرزندان شاهد در بستر جامعه بسیاری از راهکارهای طبیعی حل مشکلات را می آموزند. مشکلات فرزندان شاهد در متن جامعه دیده می شود و نمود پیدا می کند. به طبع راه حل این مشکلات نیز زودتر ارائه می شود. به عنوان مثال آنها می دیدند که کسانی در جامعه هستند که پدر دارند ولی پدرشان در حقشان پدری نمی کند. یا مادر دارند ولی مادرشان در حقشان مادری نمی کند. در حالیکه مادران آن ها با تمام وجود در حقشان مادری می کند و پای پدرشان ایستاده اند.

روزمرگی های زندگی ما را از خانواده های شهدا دور کرده است. در این میان به دختران شهدا خصوصاً فرزندان شهدایی که در پایان سال های دفاع مقدس به دنیا آمدند، بیشترین ضربه وارد شد. زیرا جامعه در سال های پس از دفاع مقدس به سرعت به سوی مادی گرایی پیش رفت. بعضا شاهد آن بوده ایم که با دختر شهید ازدواج می کند، اما داماد ارزش و قداست این خانواده شهید را نمی داند. به همین سبب مشکلاتی برای این دختر شهید به وجود می آید.

 امروزه خانواده هایی هستند که با مفهوم ایثار و شهادت بیگانه اند. در زیر چرخ های این جامعه مادیگرا، خانواده های شهدا قرار دارند و آسیب پذیرند. فرزندانی که محبت پدر را ندیدند. مادرانی که چشم انتظار فرزندانشان ماندند. همسرانی که در جوانی پیر شدند. تا کنون چند نفر از ما به خانواده های شهداء در محله خود سرکشی کرده است؟. تا به حال چند نفر از ما در ایام تعطیلات تابستان و عید، شادی های خود را با آنان تقسیم کرده ایم؟ تا به حال شده است خاطره ای خوش را برای آنان بیافرینیم؟ برای خانواده هایی که بعضاً تنها تفریحشان خلوت با مزار شهیدشان در گلزار شهداست.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

وی با انتقاد از امتیازهای مادی که جایگزین فرهنگ حمایت های معنوی از خانواده های شهداء شده است گفت: ما باید فرهنگ حمایت از خانواده های شاهد را ایجاد کنیم. در درجه اول این فرهنگ باید از طریق رسانه ها و بسیج و مسجد محل اشاعه یابد. شکل این حمایت ها  نیز با توجه به قومیت ها، آداب و رسوم، تعصبات باید متفاوت باشد.  به عنوان مثال ما می توانستیم ضمن دادن امتیاز سهمیه دانشگاهی که حق مسلم فرزندان و خانواده شهدا و ایثارگران است، فرزند شهید را توانمند کنیم. تا با نگاه آزار دهنده جامعه نسبت به سهمیه برحق فرزندان شاهد، مشکلی به مشکلات آنان اضافه نشود.

ما می توانستیم با توانمند سازی همسران شهید، بسیاری از مشکلات آنان را در تعامل با جامعه و خانواده های همسرانشان، کاهش دهیم. حمایت از پدران و مادران شهداء و همسران و فرزندان آنان متفاوت است. همه این عزیزان داغدیده هستند و با افتخار عزیزشان را راهی جبهه کردند؛ با دیدن مادیات و سهمیه زخم زبان به خانواده معظم شهدا نزنیم. لیکن در این میان آسیبی که همسر شهید می بیند؛ مشهودتر است. آسیب شناسی دقیق خانواده های شاهد و ارائه خدمات مشاوره ای خاص خانواده های شاهد یکی از راهکارهای حل این مشکل است.

این مشاور خانواده با اشاره به معضلاتی چون بالا رفتن آمار طلاق اظهار داشت: یک سری از مشکلات عموم جامعه را در بر می گیرد. ولی خانواده های شهدا علاوه بر این مشکلات با مشکلات خاصی نیز روبرو هستند. یکی از معضلات خانواده شهدا بحث ازدواج فرزندان آنهاست. مسلماً ازدواج فرزندان شاهد مانند سایرین، زمانی موفق است که هر دو خانواده به ارزش های یکسانی معتقد باشند. اگر یک خانواده شهید با خانواده ای غیر از خانواده ایثارگران وصلت می کند؛ حتما باید، ارزش ایثار و شهادت در آن خانواده نیز تعریف شده باشد. و شهید و قداست آن برای خانواده همسر تعریف شده باشد. خصوصاً اگر فرزند شهید، دختر باشد این موضوع بسیار حائز اهمیت است. همرزمان شهدا نیز مثل زمان جنگ که کنار هم بودند، امروزه نیز با حضور در تمامی مراسم های خانواده شدوست و همرزم شهیدشان قوت قلب خانواده های شهدا و  به نوعی پشتیبان آن ها در زندگی باشند.

خانواده شهدا از جامعه و جامعه از خانواده شهدا دور شدند/ سهمیه پدر نمی شود

در پایان حاجی حسینی با بیان اینکه ما شرمنده شهدا و خانواده آنها هستیم گفت: ما باید شهدا را در متن زندگی خود بیاوریم. یعنی وقتی برای فرزندم کاری انجام می دهم یادم باشد برای فرزند شهید هم محله ای، دوست و آشنا نیز انجام دهم. ما باید به فرزندانمان پریدن را بیاموزیم.

وی با تشکر از رسانه شهیدخبر برای پیگیری امور فرزندان و خانواده شهدا گفت: بنده آمادگی دارم تا زمانی که این رسانه بنده را دعوت کند در این رسانه حضور پیدا کنم و در این خصوص و راهکارهای آن گفت و گو کنیم. برای فرزندان شهدا در این رسانه آرزوی توفیق دارم.

   
  

اخبار مرتبط:

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظرات کاربران: 31 نظر (فعال: 31 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
ناشناس
| 1395/10/7 - 18:33 |     4     0     |
سلام به این خانم دکترسلام برسونید و بگید برخی مسولان روسفارش کنن جیب مارونزنن بقیش پیش کش

ناشناس
| 1395/10/7 - 19:42 |     3     0    
پاسخ: زخم زبان و طعنه به خانواده های شهدا در زمینه های مادی و همچنین سهمیه آنها را واقعا خسته و دلزده از جامعه کرده
ناشناس
| 1395/10/8 - 08:50 |     0     1    
پاسخ: خانواده شهدا خودشون البته بعضیاشون خودشونو تافته جدا بافته دونستن و از جامعه دور شدن به مردم و مسئولین ربطی نداره
نوروز
| 1395/10/8 - 08:53 |     1     1    
پاسخ: ناشناس اول نظرت آخر و عند و ته بی ربطیه تو همونی نیستی که زیر دلنوشته بچه شهید نهامینم هیمنارو نوشته بودی احیانا؟

ناشناس
| 1395/10/7 - 19:09 |     0     0     |
کی این حرفو زده؟؟؟فرزندان شهدا دارن در بطن اجتماع با ما زندگی میکنن و مردم خوب ما شهدا رو از یاد نبردند

ناشناس
| 1395/10/7 - 19:25 |     3     1     |
خدا را شکر در شهر ما شهرک های شاهد وجود ندارد و هیچوقت ایزوله نشدیم چون اکثر خانواده های شهدا از اول صاحبخانه شخصی بودند

ناشناس
| 1395/10/8 - 08:51 |     0     1    
پاسخ: ربطی نداره ظلم رو خود برخی ازین خانواده شهدا به خودشون کردن بالا هم گفتم

ناشناس
| 1395/10/7 - 19:37 |     1     0     |
بنظر من بزرگترین آسیبی که فرزندان شهدا در جامعه خوردند بخاطر عملکرد بد همین بنیاد شهید بوده است

ناشناس
| 1395/10/7 - 19:40 |     0     0     |
کاش از اول نه بنیاد بود و نه سهمیه فرزندان شهدا

ناشناس
| 1395/10/8 - 00:07 |     0     0     |
فکر کنم تهران شهرک شاهد زیاد داره

ناشناس
| 1395/10/8 - 00:14 |     0     0     |
در محله ما اسم چند کوچه یا خیابان فرعی را به نام شهیدان گذاشته بودند ، مردم عادی به شهرداری اعتراض کردند . شهرداری هم مجبور شد اسم کوچه ها را عوض کند مثلا بجای کوچه شهید نادر احمدی گذاشتند کوچه نادر یا لاله ۱ . لاله ۲ . لاله ۳ و ... اسامی قشنگ !! واقعا باعث تاسفه

نادر
| 1395/10/8 - 11:08 |     0     2     |
طوری از مهجور ماندن خانواده شهدا صحبت میکنید انگار مردم مقصرن. چه کسی جز خودشان و مسئولان در این زمینه مقصرن با سهمیه های مسخره و امتیازات بیخودی؟

ناشناس
| 1395/10/8 - 12:06 |     0     2     |
ماهم میدونیم اگر تموم دنیارو هم به یک دختر بدن برای اون بابا نمیشه اما به نظرمن سهمیه خانواده شهدا رو باید بدن اما نباید حق کس دیگه ای رو به اونا بدن باید برای اینها حد و حدودی مشخص باشه

ناشناس
| 1395/10/8 - 15:40 |     3     0     |
شهید حقیقت همیشه زنده تاریخه

ناشناس
| 1395/10/8 - 21:40 |     2     0     |
خانواده شهدا نباید از جامعه جدا بشن و باید در جامعه زندگی کنند و به فرهنگ سازی ادامه بدن

ولی
| 1395/10/11 - 17:30 |     0     2    
پاسخ: آرهتو راست میگی باید بقیه اموال دولت رو هم بدیم اینا بخورن که یک وقت جدا نشن

ناشناس
| 1395/10/9 - 16:50 |     4     0     |
این وظیفه ما هستش تا با تمام وجود و روحمان، و از صمیم قلب کنار خانواده کسانی باشیم که جان خود را برای آسایش، دین و امنیتمان فدا کردند. از نثار محبت و کمک روحی به خانواده های شهدا دریغ نکنیم. که متاسفانه در این فضا کم کاری کرده ایم.

ناشناس
| 1395/10/10 - 12:17 |     3     0     |
شهدا برای پول، شهرت، امتیاز، اسم و رسم و قهرمان ملی شدن نرفتند بلکه به خاطر ادای تکلیف به اسلام رفتند.

ناشناس
| 1395/10/10 - 12:39 |     1     1     |
از قدیم گفتن به دریا رفته می داند مصیبتهای دریا را.. یعنی برای حداقل درک، یه موقعیت، باید خودتم تا حدودی اون مرحله را تجربه کرده باشی.. مثلا برای اینکه بدونی پدری و مادری یعنی چی؟ باید حداقل لحظاتی به محبت بی نظیر آنها به فرزندانشان فکر کنی..

ناشناس
| 1395/10/10 - 23:54 |     0     0     |
من‌ شنیده ام که دادن سهمیه به خانواده های شهدا فرمان امام خمینی ره بوده بنابراین کار درستی بوده ولی الان که صندلی های دانشگاه ها خالی مانده نیازی به سهمیه دادن نیست و باید سهمیه ها را لغو کنند

servina
| 1395/10/11 - 07:02 |     2     0     |
بازم خوبه یکی پیدا شد حرف دل مارو زد وبه این رسیده که سهمیه واسه ما پدر نمی شه البته اگه واقعا سهمیه ای باشه چون همش به حرفه و در عمل فقط بت سهمیه رو جلوی ما می زارن و کسی بهش عمل نمی کنه و حتی با دست خودش اونو میشکنه .

ناشناس
| 1395/10/11 - 17:30 |     3     0     |
مسئولین به صندلی های خود نچسبید که مدیون خون شهدا هستید ، ایا میدانید که برای هرصندلی شما کربلایی برپاشد.

فرزند انقلاب
| 1395/10/12 - 13:13 |     0     0     |
جانا سخن از زبان ما میگویی شیرمادر حلالت..

ناشناس
| 1395/10/12 - 16:14 |     0     0     |
اون موقع که مدارس شاهد و دانشگاه شاهد رو ساختن سنگ بنای جدایی فرزندان شاهد رو از جامعه گذاشتن خدا از باعث و بانیش نگذره

ناشناس
| 1395/10/12 - 18:37 |     1     0     |
اگر همه دنیارو هم بدن به اینها براشون یک ثانیه سایه مهربانی پدر نمیشه

حبیب نوری
| 1395/10/13 - 12:13 |     0     0     |
با عرض سلام باتوجه به پرداخت مطالبات پاداش بازنشستگان فرهنگیان کشورمربوط به سالهای 93و94ازسوی دولت متاسفانه بنیاد شهید تاکنون از پرداخت این مطالبات به خانواده های شهدا خودداری نموده است این درحالتی است که از اول دیماه 95این اعتبار به بنیادشهیدپرداخت شده است خواهشمندم دراین خصوص اطلاع رسانی نفرمایید سپاسگزارم

ناشناس
| 1395/10/13 - 20:31 |     1     0     |
اشتباهی که در حق خانوده های شاهد شد، این بود که آنها را محصور کردیم، و با جامعه و حقیقت جامعه غریبه ماندند. همچنین در معرفی شهدا به جامعه نیز کم کاری شد

ناشناس
| 1395/10/14 - 16:29 |     1     0     |
کسانی که به خانواده شهدا و شهدا توهین می کنند از این مردم نیستند و نباید گذاشت در رده های بالا جای خشک کنند، کسانی بودند که در مجلس شورای اسلامی برای گرفتن رای از نمایندگان ملت به گریه افتاده بودند ولی امروز شاهد توهین به خانواده شهدا هستیم، اینان را باید طرد کرد چرا که راهشان انقلابی و ولایی نیست.

ناشناس
| 1395/10/14 - 18:23 |     1     0     |
شهرک شاهد.مدرسه شاهد.دانشگاه شاهد
برای چی باید خانواده شهدارو از بقیه مردم جدا میکردن؟

ناشناس
| 1395/10/14 - 18:23 |     1     0     |
شهرک شاهد.مدرسه شاهد.دانشگاه شاهد
برای چی باید خانواده شهدارو از بقیه مردم جدا میکردن؟

فرزندشهید
| 1395/10/15 - 03:55 |     1     0     |
خدا دوستداران شهدا و دوست داران خانواده شهدا را حفظ و یاری کند


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  گشایش و ظهور تحقق نمی پذیرد مگر این که آزمایش شوید، باز هم آزمایش شوید و بازهم آزمایش شوید تا پلیدی ها برطرف شود و پاکی ها بماند

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  امین حیایی،افسانه بایگان و فریدون آسرایی با «خط ویژه» در شبکه سوم سیما

  سه کتاب برگزیده و تقدیری دفاع مقدس

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

  فوتوتیتر/ هشدار رهبری درباره ی برنامه های دشمن در مورد بسیج

  زندگی همیشگی یک جانباز در بیمارستان

  شهید محسن خزایی کیست؟

  فوتوتیتر/ تذکر خاص رهبر انقلاب در دیدار با نخبگان جوان

  داشت آب می خورد

  یادمان شهدای مدافع حرم و شهدای منا در قتلگاه فکه

  تاثیر روضه و عزاداری ها بر استواری رزمندگان در طول دفاع مقدس

  دلایل نامگذاری روزهای ماه محرم به نام شهدای شاخص

  استاد خلبان شهید حاج احمدمایلی در امام زاده معصوم تهران تشییع میشود

  فراخوان طراحی کارت شناسایی ایثارگران

  عکس/ با خون شهدا چه کردیم

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  رهبر انقلاب،ارتحال حجت الاسلام و المسلمین رفسنجانی را تسلیت گفتند
50 نظر (فعال: 43 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 7)
    پشت پرده شهید سازی از مرگ طبیعی یک شخصیت نظام/تکریم آیت الله هاشمی یا طعنه زنی به جایگاه شهید+تصاویر
51 نظر (فعال: 39 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 11)
  تکذیب خبرفرزندشهید لوله خواب در انزلی که در شبکه های اجتماعی بازتاب داشت /این فرزندشهید سرباز مدافع حرم است+ متن تکذیبه فرزندشهید
42 نظر (فعال: 36 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 6)
    آقای وزیر راه!! ایرباس جدید پیشکش خودتان، خدمات قانونی قطع شده خانواده شهدا را برگردانید
38 نظر (فعال: 28 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 10)
  شهادت یکی از فرماند‌هان سپاه در سوریه
25 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
    اگر در سوریه جلوی فتنه‌گران گرفته نمی‌شد، باید در تهران، فارس، خراسان و اصفهان دفاع می‌کردیم
24 نظر (فعال: 22 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  چیستی، چرایی و چگونگی دستیابی به «بصیرت» از منظر رهبر انقلاب/ رمزِ عبور از فتنه
23 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
    وظیفه روسای دانشگاه‌ها و وزرای مربوطه، حمایت مضاعف از جوانان مؤمن و انقلابی است
21 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
  نمره ۱۸/۵ هیات داوران به پایان‌نامه شهید مدافع حرم
20 نظر (فعال: 20 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 0)
    شهدای غواص با اخلاص ومظلومیت خود آتش به جان مردم انداختند
20 نظر (فعال: 18 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار