خانه   |  ارتباط با ما   |  جستجو   |  دریافت اپلیکشن اندروید شهید خبر    RSS   |  ارسال خبر   |  پیوندها   |  درباره ما  
  تازه ها:  
   سیاست  
  بازی با دست‌های خالی
  پنج نکته درباره‌ رفراندوم
  نامه‌هایی با مقاصد نامعلوم
  چه تعداد از خانواده شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی وجود دارند؟
  عیدی تلویزیون با طرح‌های کلیشه‌ای
  وضعیت انقلاب اسلامی در چهل سالگی
  نقوی‌حسینی: بقای جمهوری اسلامی در گرو حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است
  در چند سال اخیر هیچگونه مشکل امنیتی در راهیان نور نداشتیم/ اشراف اطلاعاتی مرزبانی بر مرزهای استان خوزستان
  گامی مهم در تقویت اعتماد عمومی
  خودشیفتگی منتهی به سقوط آزاد
  ایران از حقوق ملت عدول نمی‌کند
  یادداشت/ نقطه هدف در اغتشاشات داخلی
  گزارش ساواک از ارتباط دراویش گنابادی با تشکیلات فراماسونری
  واکنش فرزند شهید همت به اتفاقات اخیر: مردم اغتشاش‌گران را دستگیر کنند و تحویل دهند
  صدر اعظم ناتوان در مقابل اروپای آشفته
  عربستان سعودی از دشمنی با ایران برای رفع نیازهای داخلی خود بهره می برد/شکست داعش در عرصه میدانی بازتاب شکست ایدئولوژیک این گروه است
  چهار نکته درباره‌ سناریوی استعفای جهانگیری
  بستر سازی تمدن بزرگ اسلامی
  پنج گزاره در ارزیابی میزان همراهی اروپا با برجام
  موضعگیری قاطع در دستور کار سیاست خارجی قرار گیرد/ مسئولین راهکارهای عملیاتی برای عمل به توصیه های رهبر انقلاب بیابند
  مهار جمهوری اسلامی با برجام‌های فراهسته‌ای
  رضا خوشیاران، فرزند شهید و وکیل دادگستری: عدم اخذ گواهینامه موتورسیکلت از سوی راننده جرم محسوب می شود
  پیام دکتر احمدی نژاد خطاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
  ترامپ: شعار محبوب ایران "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است/پایبندی ایران به برجام را تایید نمی‌کنیم
  قدیری ابیانه: قدرت نظامی ما ، موشک فوق پیشرفته خرمشهراز نظر تکنولوژی وایمان قوی شهید حججی هاست
  تغییرات استانداران کشور دردولت دوازدهم شروع میشود/استانداران پیشنهادی مشخص شدند
  تقدیر کانون همبستگی فرزندان شاهد وزارت نفت از مهندس زنگنه در حمایت فرزندان شهدا
  دکتر مصطفی سلیمی ، جانباز وبرادر دو شهید سرپرست شهرداری تهران می شود
  بیژن نامدار زنگنه: فرزندان شهدا از من خواستند وزیر باقی بمانم
  سوء استفاده رسانه های معاند از رأفت نظام اسلامی برای سران فتنه/شکستی دوباره با عنوان کمپین رفع حصر
- اندازه متن: + -  کد خبر: 125741صفحه نخست » شهدا،جانبازان وایثارگراندوشنبه، 3 آبان 1395 - 06:48
برادر شهید مدافع حرم اسدی :
برای آوردن پیکر شهدا به دل دشمن رفت و شهید شد
شهیدخبر(شهیدنیوز): برادر شهید مدافع حرم می گوید: وقتی محمد با خبر می شود که تعدادی از پیکرهای شهدا ممکن است که دست داعشی ها بیفتند، به همرزمانش می گوید که تا شما نیروها را جمع کنید، من می روم تا پیکرشهدا را بازگردانم چون مادرانشان چشم به راه هستند. می رود و به شهادت می رسد.
  

شهید محمد اسدی(غلام عباس)، متولد 30 شهریورسال 1364، در اول ماه مبارک رمضان، هجدهم خرداد سال 1395 در جنوب حلب در منطقه خلصه به شهادت رسید. او چهار مرتبه به عراق اعزام شده بود و آخرین بار به سوریه اعزام شد. او مجرد بود . لیسانس حقوق داشت و مشاور حقوقی یکی از شرکت های بزرگ مشهد بود و عصرها نیز بنا به گفته برادرش در دفتر وکالت مشاوره حقوقی می داد."علی اسدی" برادر بزرگوار شهید اسدی در این مصاحبه از برادر می گوید، از گفته های دوستانش  که درباره محمد تعریف می کردند؛ وقتی با بچه های گردانش حدود 10 ساعت تو شهر سقوط کرده مقاومت کردند و او پشت بیسیم وقتی بهش گفتن بیا عقب گفت: مولای ما امیر المومنین تو هیچ جنگی هیچ وقت به دشمن پشت نکرد.همان برادری که وصیت کرده بود اگر پیکر من برنگشت راضی به مبادله مالی ایران با دشمن برای گرفتن پیکرم نیستم و پیکرش هرگز برنگشت و در مراسمی نمادین در گلزار شهدای مشهدتشییع پیکرش کردند، از اینکه وصیت کرده بود تمام چهاربرادرش در مراسم تشییعش لباس رزم بپوشند تا مردم بدانند آنها آماده دفاع اند و از پنج خواهرش هم خواسته بود تا لباس روشن به تن کنند و گریه نکنند.

 
اولین بار چطور بحث رفتن به عراق و سوریه را در خانه مطرح کرد؟
اولین باری که می خواست به عراق برود گفت برای زیارت می رود، اما وقتی برگشت با من صحبت کرد و گفت برای جهاد رفته بود و بعد بارهای دیگر هم رفت. آخرین بار که می خواست برود می خواست رضایت پدر را بگیرد و پدرم گفت تو قبلا رفته ای و دینت را ادا کرده ای، بمان تا من کمکت کنم و برایت اینجا دفتر وکالت بزنیم.
چطور رضایت پدر و مادر را گرفت؟
 محمد تقریبا دو ماهی قبل از رفتنش به سوریه روزه می گرفت ، سه روز رفت حرم امام رضا (ع)بست نشت ، نیمه شب ها گریه می کرد.وقتی قرآن می خواند پدر و مادر راصدا می کرد و آیات را برایشان ترجمه می کرد و می گفت ببین مادر در این آیه آمده است جهاد کنید جهاد در راه دور ثواب دارد.کف پای پدرم را می بوسید و می گفت بگذارید به خاطر بی بی زینب بروم.شفای شما را از او می گیرم.  پدر و مادرم هر دو عمل قلب باز انجام داده اند، به پدرم می گفت تا شما راضی نباشی آنها ما را نمی طلبند، خلاصه هر روز التماس و درخواست می کرد و مادرم شرط گذاشته بود که اگر خواب امام حسین(ع) یا حضرت زینب (س)را ببیند اجازه می دهد بروم و چند روزی نگذشت یکی از خواهرهایمان خواب دید در باغی که اطراف مشهد داریم و یکی از اتاق ها مخصوص محمد است و آنجا محفل حضرت زینب (س) است.چون بچه ها به سوریه می روند حضرت زینب(س) هم به دیدنشان آمده است. خلاصه اینکه همه چیز مهیا شد برای رفتنش به سوریه . تلفنی از هم خداحافظی کردیم.انگار دنیا را به او داده بودند.قبل از عید رفت و در مدت 5 ماهی که آنجا بود یک بار هم مرخصی نیامد.می گفت اینجا به من احتیاج دارند.
 
چطور به شهادت رسید؟
او فرمانده گردان غلامان عباس و جانشین محور بود. هجوم می کنند و منطقه خلصه در حلب را که می گیرند داشتند وسایل را جمع می کردند که بروند و نیروهای تازه نفس بیایند در خط مستقر شوند .همرزمان پاکستانی می گویند در دوربین بین نیروهای خودی و دشمن پیکر چند شهید را می بینند. مثل اینکه محمد می رسد و با خبر می شود چه شده، به جانشینش می گوید تا شما نیروها را جمع کنی من می روم تا ببینم می توانم پیکر شهدا را بیاورم ، مادرهایشان چشم به راه هستند. می رود و به نزدیک پیکر شهدا که می رسد کمین می خورد و به شهادت می رسد.
از ویژگی های اخلاقی اوبگویید.
او یکی از تاثیرگذاران در جلوگیری از گسترش فتنه 88 در مشهد بود.علاقه عجیبی به شهید کاوه داشت و داخل کیفش پر بود از عکس شهدا.بسیار اهل احترام گذاشتن به پدر و مادر بود. او فوق العاده صبور بود و در رفتارش آرامش خاص و عجیبی داشت. بچه ها را خیلی دوست داشت. یکبار در کربلا و حرم امام حسین(ع) دیده بود دختربچه ای عراقی گریه می کند از پدرش علتش را پرسیده بود و او هم گفته بود موبایلش را دزدیده اند.محمد همان وقت گوشی ای که تازه خریده بود را به آن دختر داده بود و به دوستانش گفته بود دوست ندارم از حرم امام حسین(ع)خاطره بدی در ذهنش بماند.خیلی به رزق حلال اهمیت می داد.محمد بی وضو نمی ماند . نماز اول وقتش ترک نمی شد و به خصوص هر کاری از دستش برمی آمد برای همه انجام می داد. شهید مورد علاقه او شهید کاوه بود.ورزش می کرد,کوهنوری، کشتی،قایقرانی،والیبال و... گهگاهی شعر می سرود،اهل اردوهای جهادی بود،اهل مطالعه بود و عاشق شخصیت مقام معظم رهبری(مدضله العالی )بود و عاشق شهادت ...
 
چطور از به شهادت رسیدنش باخبر شدید ؟
بعد از غائله خانطومان چند نفر از دوستان تماس گرفتند و گفتند محمدشهید شده است و مانده بودم چطور این خبر را به پدر و مادرم که هر دو به تازگی عمل قلب باز انجام داده بودند و شرایط جسمانی خوبی نداشتند بگویم. داشتم با خودم کلنجار می رفتم چطور این خبر را اعلام کنم که مشکل خاصی پیش نیاید.شب متوجه شدم که آن شهید اسدی که گفته بودند از بچه های مازندران بوده است. بعد از یک ماه و نیم بعد خبر دادند محمدشهید شده است و اینبار خودش بود. چند وقتی بود از او خبری نداشتیم. مادرم نگران بود که چرا محمد زنگ نمی زند و می گفت خبری از او بگیرید. گفتیم شاید رفته اند منطقه و امکانات تماس ندارند، برگردد تماس می گیرد.در ماه رمضان با دو نفر از برادرهایم و مادرم رفته بودیم باغمان در نزدیکی مشهد ، آنجا مادرم خوابی دید و گفت خواب دیده ام رفتیم کربلا و آنجا خانه ای به ما داده اند و عکس شهیدی آورده اند و دارند به در خانه دیگری می زنند. در خواب مادرم به من گفته بود علی برو بگو عکس شهید برای ماست،عکس را بیاورند در خانه ما بزنند. هنوز مادرم اطلاع نداشت محمد شهید شده است.چند روزی گذشت ،هنوز به مادرم نگفته بودیم شهید شده است. پدرم هم می گفت او  را می بینم، هر روز به من سر می زند اما نمی دانم چرا چند روز است که وقتی می آید به من سر بزند گوشه لبش خونی است! چیزی شده است؟ اتفاقی برای محمد افتاده است؟ به پدر ومادرم گفتیم خبر رسیده مجروح شده و میزان جراحتش خیلی زیاد است، بعد از چند روز که دیدند آشناها و فامیل  به خانه مان می آیند متوجه شهادت او شدند.
زمزمه هایی از گوشه و کنار شنیده می شود که می گویند جهادگران مدافع حرم پول های هنگفت و حقوق های چند صدمیلیونی می گیرند.
 
محمدشاغل بود و درآمد خوبی داشت.او وقتی می رفت تمام لوازمش حتی لب تابش  را فروخت تا بتواند خرج سفر آنهایی که دلشان می خواست برای جهاد بروند اما هزینه اش را نداشتند جور کند. او حتی از حق الوکاله هایی که می گرفت هزینه می کرد تا بتواند خرج سفر دوستان جهادی اش را فراهم کند.او هر چه داشت و نداشت و درآمد کسب می کرد در این راه می گذاشت تا به کسانی که دوست داشتند اعزام شوند اما توان مالی اش را نداشتند کمک کند.
اتفاقا یکی از حرف‌هایی که یکی از خانواده‌های شهدا به ما گفتند همین بود که از حالا به بعد منتظر نیش و کنایه‌ها باشید. گذشته از اینها افکار چنین آدم هایی مهم نیست.این بچه ها آرزویی دارند (شهادت)و می خواهند به آن برسند، زیاد به این چیزهای دنیایی فکر نمی کنند ، به اینکه مردم درباره شان چه می گویند، چون روز قیامت هم قرار نیست این آدم ها بیایند برای شهدا جا و مقام در نظر بگیرند.
شهید اسدی در اردوهای راهیان نور شرکت می کرد؟
بله، زیاد می رفت و می آمد. شهید مورد علاقه او شهید کاوه بود.
اهداف شهدای مدافع حرم را چقدر نزدیک می دانید به اهداف شهدای دفاع مقدس؟
به نظر من زیاد فرقی نمی کند در دوران دفاع مقدس بحث دفاع از خاک و میهن بود و امروز بحث دفاع از حریم اسلام است.
توقعی از مسئولین دارید؟
هیچ توقعی نداریم.فقط می خواهیم به خانواده مدافعان حرم افغانستانی که مظلوم و غریب هستند و در این کشور حرف و حدیث های بسیاری پشت سرشان است که برای پول می روند و ...من خودم گاهی می روم و می بینم خانواده ها مشکلات زیادی دارند و متاسفانه بهشان رسیدگی نمی شود، من فکر می کنم اینها واجب تر از ما هستند و اگر واقعا مسئولان کاری می توانند انجام بدهند اول برای اینها انجام بدهند.
 
منبع: سایت کوله بار
 
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   تلنگر  
  شبکه عنکبوتی تونل‌سازان در سوریه بالاخره به بن‌بست رسید

  فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

  دلنوشته ای به شهید فدایی حضرت زهرا(س)

  فرزند جانبازی که با شهادت از میان ما پر گشود

  «توبه نامه 62 بندی» دانش آموز شهید، سرلوحه جویندگان حق

  محمد مهدی همت و یک عکس تاریخی

  هیچ لکه ایی بر گردن شهید نمی نشیند جز لکه ایی از جنس ماه

  فوتوتیتر/ خدا می‌داند که راه و رسم شهادت کور شدنی نیست

  عاشقانه‌های یک همسر جانباز اعصاب و روان

  شرط شهید شدن از نظر حاج قاسم

  فوتوتیتر/ اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است

  ظهور محقق نمی شود مگر با بارها آزمایش

  به همین سادگی و صراحت

  ثواب مرگ بر آمریکا کمتر از صلوات نیست

  دعایمان کن

  عکس/ هم عهدی با 3نسل پیش

  سعی کنید قرآن انیس و مونستان باشد

  فوتوتیتر/ سخن امام خمینی (ره) درباره عدم وابستگی به شرق و غرب

  فوتوتیتر/ هشدار رهبری درباره ی برنامه های دشمن در مورد بسیج

  زندگی همیشگی یک جانباز در بیمارستان

 
 
   پربحث ترین مطالب  
  علت افزایش حملات دشمنان احساس خطر آنان از قدرت فزاینده ایران است
30 نظر (فعال: 26 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   آرامش جامعه ایثارگری هدف و اشتغال و درمان مهم‌ترین اولویت‌های بنیاد است
34 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 18)
  اسرائیل دلخراش ترین حادثه فروردین ۹۷ را رقم زد/تایید خبر شهادت ۵ مدافع حرم ایرانی در حمله اسرائیل
19 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
   تعصب مقدس به اقتصاد ملی و کالای ایرانی
19 نظر (فعال: 16 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  چرا اسرائیل به سوریه حمله کرد؟
19 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 4)
   جناح بازی در وزارت اطلاعات گناه است/وزارت اطلاعات باید صد در صد انقلابی بماند/ ردپای بیگانگان در مسائل اخیر ارزی مشهود است
17 نظر (فعال: 15 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
  امام خامنه‌ای:‌حمله به سوریه جنایت است/رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس‌جمهور فرانسه و نخست‌وزیر انگلیس جنایتکارند
15 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 2)
   حمایت از تولید ملی چگونه و کجا؟
16 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 3)
  سرپوش بر رسوایی بزرگ جاسوسی مراکز راهبردی با اسم رمز"فرارنخبگان"
24 نظر (فعال: 13 ، در صف انتشار: 1، غیر قابل انتشار: 10)
   دلایل، انگیزه‌ها و اهداف تجاوز سه‌جانبه غربی‌ها به سوریه و پیامدهای آن
13 نظر (فعال: 12 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 1)
 
   اخبار عربی  
  مدیرکل بنیاد کرمانشاه: اقتدار نظام، حاصل فداکاری ایثارگران است
   السلطات السعودیة تمتثل لقرار واشنطن فیما خصّ حظر السفر.
  للمرة الثانیة...فبرایر الماضی الأشد حرّاً على الإطلاق.
   حالتا زواج کل دقیقة فی هذا البلد العربی.
  ضمان هواتف آبل من 60 یوم الى سنة کاملة.
   روسیا تبحث مع اندونیسیا عقد لتورید غواصتی " فارشافیانکا"
  علماء اوکرانیون یبتکرون دواء للقضاء على السرطان.
   أبرز التطورات على الساحة السوریة 21/3/2017
  أغلى الماسة للبیع.
   الیابان تؤکد مشارکتها فی مناورات بحریة کبرى فی المحیط الهادئ.
  أفضل معلمة فی العالم ...کندیة.
   العثور على کنز فی نهر بالصین.
  الوکالة الدولیة للطاقة الذرّیّة تعلن عن زیادة کوریا الشنالیة لقدراتها النوویة بشکل نشط.
   تقنیة "لای_فای" بسرعة تفوق "وای_فای" ب 100 مرّة.
  حقائق صادمة عن شرب المیاه مع اللیمون.
   الهیئة الروسیة للتعاون الفدرالی لا تؤکد تسلیم الصین لمنظومات اس-400.
  7 علامات تدل على إصابتک بانهیار عصبی.
   دراسة تکشف أصح قلوب فی العالم.
  الجیش السوری یحبط هجوماً جدیداً للنصرة و فیلق الرحمن شرق دمشق.
   وزیر الطاقة اللبنانی للمیادین نت: لبنان لن یتراجع عن حقوقه النفطیة مهما کانت التهدیدات.
  بریطانیا تعلن عملیّة بدء الخروج من الإتحاد الاوروبی فی 29 آذار.
   الإمام الخامنئی یسمّی العام الإیرانی الجدید ب" الإقتصاد المقاوم...الإنتاج و فرص العمل."
  موقع والاه: الأسد یحاول تغییر قواعد اللعبة بمواجهة إسرائیل.
   هآرتس: قدرة المناورة الإسرائیلیة على الحدود مع لبنان و سوریا تتراجع.
  ماهی طائرة التجسس الصهیونیة 'سکای لارک' التی أسقطها الدفاع الجوی السوری فی ریف القنیطرة?
   قائد سرایا عاشوراء کاظم الجابری ل"العهد": الحسم النهائی لمعرکة الموصل بات وشیکاً جدّاً.
  الجیش السوری یسقط طائرة استطلاع إسرائیلیة فوق القنیطرة.
   الأف بی آی تؤکّد رسمیّاً التحقیق فی التدخّل المزعوم لروسیا فی الإنتخابات الامیرکیة.
  15 شهیداً على الأقل بانفجار سیارة مفخّخة فی بغداد.
   ترامب یلتقی العبادی: کان علینا ألّا ننسحب من العراق.
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© شهیدخبر 1390
info@shahidnews.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار