• 2021-06-16 14:30:00
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 1338058124

صبح فردای انتخابات کار کمک به منتخب مردم آغاز می‌شود

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: تلاش ما نباید تا شب انتخابات باشد، صبح فردای روز انتخابات همه باید برای منتخب مردم کار را آغاز کند و به کمک بپردازند، نباید زمان را از دست دهیم، با موفقیت‌هایی که صورت گرفت امید است به قله‌ای برسیم که مردم نه‌تنها چنین مشکلاتی نداشته باشند بلکه بتوانند در همه عرصه‌ها بدرخشند.

سعید جلیلی شامگاه سه‌شنبه در جمع هواداران خود در مسجد سید اصفهان با اشاره به سفر خود در سال ۶۲ به عنوان اولین سفر به اصفهان اظهار داشت: برای گرامیداشت یک دوست شهید نیمه شبی وارد اصفهان شدیم، شهر با حجله ۱۰۰ شهید که قرار بود تشییع شوند، آذین‌بندی شده بود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: معنویتی که از اصفهان و تشییع فردای آن روز احساس می‌شد را هنوز به یاد دارم، حماسه فرزندان شما در عرصه‌های مختلف به یاد ماندنی است، کارهای بزرگی را توانستند انجام دهند.

وی تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی ملت انتخاب بزرگ اسلام را داشتند و یک حیات جدید پیدا کردند و تمام این سال‌ها تلاش دشمن آن بود که مردم را از انتخاب خود پشیمان کنند، یک روز با جنگ تبلیغات، جنگ سیاسی و فشار اقتصادی و تمام نگرانی آن‌ها این است که ملتی که اسلام را آزادانه انتخاب کرده است بتواند یک الگو برای کل کشور باشد و یک حیات طیبه را به مردم دنیا نشان دهد.

جلیلی با بیان اینکه جمهوری اسلامی یادگار بزرگ امام خمینی (ره) است، افزود: اسلامیت نظام آن چیزی است که حیات می‌دهند و جمهوریت هم آن چیزی است که مردم اسلام را انتخاب می‌کنند.

مردم با شرکت در انتخابات، انتخاب اصلی خود را تقویت می‌کنند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ملت به توفیق جمهوری اسلامی هر دو سال یکبار یک انتخاب دارند که می‌تواند انتخاب اصلی‌شان را تقویت کند، می‌توان یک پیشرفت چشمگیر داشت.

وی عنوان کرد: دشمنان نمی‌خواهند چنین موردی محقق شود، امروز هم مردم ما در آستانه یک انتخاب هستند، پس از هشت سال چشیدن یک تجربه، مسیری طی شد که ۸ سال پیش مردم با انتخابشان یک نگاه خاص را برگزیدند.

جلیلی با بیان اینکه ۸ سال پیش در همین مکان صحبت کردیم، افزود: نگفتیم مشکلات کشور صد روزه حل می‌شود، کسانی چنین وعده‌ای دادند و مردم انتخابشان کردند، کارهایی انجام دادند و راه پیشرفت کشور را در عملکرد هشت ساله‌شان دیدید، وضعیت به جایی رسید که لیوان آب را نشان دادند و گفتند آب خوردن ما هم منوط به مذاکره است.

تعداد تحریم‌ها در این ۸ سال دو برابر شد
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در سال ۹۶ آیت‌الله رییسی و روحانی به همین اصفهان آمدند، افزود: گفته می‌شد که مردم به ما رای بدهید، ما می‌توانیم با طی کردن مسیر در سایر موضوعات هم به توافق برسیم، مردم انتخابشان کردند و دیدیم که در هشت سال گذشته تعداد تحریم‌ها دو برابر شد و دلار ۳ هزار تومانی به ۳۰ هزار تومان رسید‌.

وی بیان داشت: این مسیری بود که طی شد، جالب آن است که در صد روز پایان دوره هشت ساله علی‌رغم آن‌چه که ملت ما تجربه کرد هنوز می‌گویند همین راه درست است.

جلیلی تصریح کرد: عرصه انتخابات باید عرصه واقعی بدون تشویش‌های غلط باشد، مردم حق انتخاب دارند؛لازمه انتخاب هم تبیین است و انتخابات عرصه اقناع است نه اغوا، نباید اگر کسی وعده بیشتری داد در افکار عمومی به باور عمومی تبدیل شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اینکه دعوت می‌کنیم تا به مناظره بنشینیم به همین دلیل است، رییس جمهور را به مناظره دعوت کردیم چون مقصر وضع موجود هم ایشان است، اگر هنوز هم اصرار به راه خود دارند به مناظره آیند و بگویند آیا این راه درست است که می‌گویند باید آن را ادامه باید بدهیم؟

در جریان انقلاب قدرت هدف نیست
وی تصریح کرد: پس از پایان انتخابات ۹۶ گفتیم کار ما تازه شروع شده است، در جریان انقلابی، قدرت هدف نیست، به انتخاب مردم احترام می‌گذاریم اما وظیفه ما است که کمک کنیم کشور در مسیر صحیح با قدرت به پیش رود.

جلیلی ادامه داد: اگر کار درست انجام دهند حتما کمک خواهیم کرد و اگر کار ناقصی داشته باشند کمک می‌کنیم تمام شود و اگر کار خطایی هم دیدیم کمک می‌کنیم تصحیح شود؛ در این ۸ سال هم همین کار را انجام دادیم، دولت سایه یک گفتمان بود، هر کسی وظیفه دارد سایه به سایه مشکلات کشور را دنبال کند و برای حل آن گام بردارد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: اگر می‌خواهیم کشور با موفقیت پیش رود، نباید با خودمان و با رقبایمان تعارف داشته باشیم.

وی تصریح کرد: در سال ۹۴ توافقی صورت گرفت برخی از دوستان گقتند در مورد آن صحبت نکنید مردم خوششان می‌آید اما ما وظیفه داشتیم واقعیت را بگوییم؛ صداقت با مردم آن نبود، ما گفتیم تحریم‌ها برداشته نمی‌شود، ما می‌گفتیم اینجا جای تصحیح و تبیین برای مردم است، مردم دیدند آن زمان هم گذشت و چه شد؟

جلیلی با بیان اینکه امروز ما در یک انتخاب قرار داریم، افزود: در مناظره دوستانی بیان کردند که قول‌های دیگران بیخود است و نمی‌شود، آیا انتخاب امروز این است و می‌خواهند کشور در هشت سال آینده صورت روزمره پیش رود؟ این نگاه غلط است و مشکلات با آن حل نمی‌شود و گرانی و تورم و بیکاری و مسکن کم نمی‌شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: با این نگاه حتی همین تحریم‌ها هم برداشته نمی‌شود، همین هفته طرف مقابل می‌گوید علاوه بر این که تحریم‌ها را داریم، تازه مواردی هم اضافه می‌کنیم.

سفرهای استانی در دولت سایه
وی تصریح کرد: در این ۸ سال سعی کردیم استان به استان برویم، به همه استان‌ها سر زدیم با اساتید و دانشجویان و مدیران و... جلساتی داشتیم، از شهرک صنعتی بازدید کردیم و کارگروه تشکیل دادیم.

جلیلی عنوان کرد: نهایتاً به یک جمع‌بندی رسیدیم، آن هم این است که امروز در کشور ما فرصت‌ها، ظرفیت‌ها و منابع فراوان مادی و معنوی و نیروی انسانی جوان متخصص وجود دارد که در چهار سال آینده نباید فقط اداره شود بلکه به اتکای این ظرفیت‌ها کشور می‌تواند جهش پیدا کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: باید بتوانیم از ادعای خود دفاع کنیم، اگر چهارسال گذشت باید بگوییم آیا ادعاها تحقق شد یا نشد؛ ما معتقدیم با حضور در عرصه‌های مختلف و با برنامه حتما کشور می‌تواند یه یک جهش برسد، نباید مشکلات گرانی و مسکن اینگونه مردم را اذیت کند‌

وی با اشاره به اینکه نه تنها باید مشکلات حل شود بلکه باید در کشور جهشی صورت گیرد، افزود: شاهد ما آن است که در همین امروز در اصفهان دیدیم که اگر جوانان اصفهانی روزی در عملیات خیبر و مردم هم در تشییع شهدایشان حماسه آفریدند، امروز هم همان مردم می‌توانند حماسه حدیغد بیافریند، کسانی که در جنگ حماسه آفریدند نمی‌توانند در اقتصاد و صنعت هم حماسه آفریدند؟

تبدیل کارمندان یک شرکت دانش‌بنیان از ۲۰۰ نفر به ۵۰۰ نفر در دو سال
جلیلی بیان داشت: عصر امروز در بازدید از یک شرکت دانش بنیان که سال‌ها پیش هم از آن بازدید داشتیم و دیده بودیم که ۲۳۰ جوان متخصص، باانگیزه و پرشور کارهایی انجام می‌دادند که کسانی که اهل فن هستند انگشت به دهان می‌مانند، متوجه شدیم با وجود کرونا اقدامات آن‌ها دوبرابر شده است و تعداد کارکنان جوان به ۵۶۰ تا رسیده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: این جوانان ما امروز موتور جت می‌سازند، دستگاه سیتی اسکن می‌سازند، دستگاه شتاب‌دهنده پزشکی می‌سازند که تنها چهار کشور آن را می‌سازند، در همین دانشگاه اصفهان هزاران فارغ‌التحصیل دارد اگر بستری برای آن‌ها فراهم شود و دولت همراهی کند جهشی ایجاد خواهند کرد.

وی تأکید کرد: این جوانان بهانه زیادی هم داشتند اما حرکت آن‌ها متوقف نشد بلکه جهش یافت، آیا نمیتوان در تمام کشور چنین جهشی ایجاد کرد؟ جوانان نه تنها نباید دنبال کار باشند بلکه هر کدام باید کارآفرین باشند، مگر فرصت‌های اصفهان کم است؟

تورم در سراسر دنیا حدود ۵ درصد است اما در کشور ما ۵۰ درصد است
جلیلی با بیان اینکه امکانات ما کم نیست افزود: این اقدام ابتکار و باور می‌خواهد، بسیاری از مسائل مطرح شده را مردم به درستی می‌گویند که تازه مشخص شده نشده‌اند و بسیاری از مسائل حتی راه حل شناخته شده هم دارند، سوال آن جا است که چرا حل نمی‌شود، چرا در کشورهای دنیا تورم زیر ۵ درصد است اما در ایران به ۵۰ درصد می‌رسد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: در همین جوانان اصفهانی‌ اساتید اقتصادی هستند که برای مشکلات کشور راهکار یافتند پس چرا انجام نمی‌شود؟ اینکه به مردم فشار معیشتی می‌آید ناشناخته نیست، برخی مشکلات به دلیل رویکرد غلط حل نمی‌شود، در کشوری که مردم رنج می‌کشند نباید آنقدر بی عدالتی باشد‌

وی بیان داشت: نمی‌شود کسی که پولدار است ده ماشین داشته باشد و کسی که ندارد هم هیچ سهمی از انرژی نداشته باشد، مردم باید سهم را خودشان مدیریت کنند و سهم خودشان از انرژی را هرطور می‌خواهند مدیریت کنند، این نگاه متفاوت است که بارها در جلسات گفته‌ایم برخی مخالف هستند، بگویند دلیلشان چیست تا مردم انتخاب کنند.

بی‌عدالتی در جامعه مدعی اسلامی‌گری توجیهی ندارد
جلیلی اظهار داشت: می‌گوییم نمی‌شود در جامعه مدعی اسلامی‌گری بی‌عدالتی وجود داشته باشند، وضعیت کشوری که می‌تواند غذای غرب آسیا را تأمین کند نباید به این شکل باشد، دولت نباید در این زمینه منفعل باشد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اشتغال حق مردم و وظیفه دولت است، جوان ایرانی با این طرفیت نباید بیکار باشد، باید برای هر وزارتخانه مأموریت داشته باشد تا سهمی از اشتغال را عهده‌دار شود، لازم است تعیین شود که در یک سال در هر وزارتخانه چقدر باید شغل ایجاد شود.

وی ابراز داشت: اگر می‌گویید کشور انقدر تحریم دارد و نتوانستید نفت بفروشید، نباید راحت بنشینید، این کار که دولت نیاز ندارد؛ باید برای هر دستگاه مأموریت تعریف کرد که در شرایط عدم فروش نفت آن وزارتخانه وظیفه دارد ارزآوری داشته باشد.

جلیلی عنوان کرد: لازمه جهش تولید جهش صادرات است، لازمه جهش صادرات تعامل با دیگر کشورها است، می‌بینیم که روسیه سالی ۱۱ هزار میلیارد دلار واردات صیفی‌جات دارد اما سهم شمل حدودا ۱۰۰ میلیون دلار است و کشاورز ما صرفه ندارد که محصولات را برداشت کند.

در تعامل خارجی نباید معطل ۳ کشور ماند
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در اطراف ما ۱۵ کشور وجود دارد که ۱۰۰۰ میلیارد دلار واردات دارند، اما ما چه سهمی از واردات به این کشورها داریم؟ وی افزود: پاکستان ۶۰ میلیارد دلار واردات دارد که ۱۶ میلیارد دلار هم می‌تواند صادرات ما باشد؛ بعد می‌گوییم ما در وزارت حارجه موفق بودیم و دولت تعامل بودیم؛ دنیا ۲۰۰ کشور است نباید معطل ۳ کشور ماند، می‌گویند اگر بخواهیم صادرات کنیم باید توافق کنیم تا تحریم‌ها بردارند، خب مذاکره کردید و دیدیم که وضعیت چه شد.

جلیلی گفت: همان زمانی که می‌گفتید تحریم‌ها برداشته شد صادرات ایران به افغانستان دو برابر صادرات به ۲۸ کشور اتحادیه بود. 

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: گفته می‌شود که دشمن تحریم می‌کند، کشوری که این ظرفیت را دارد نه تنها باید تحریم‌ها بی اثر شود بلکه باید رفتاری داشته باشد که دشمن از تحریم پشیمان شود و به ما می‌توانیم باور داشته باشیم.

لزوم اقدام آفندی در جنگ اقتصادی
وی خاطرنشان کرد: در جنگ اقتصادی باید به گونه‌ای عمل شود که بدانید که می‌توانید با همین ابزار اقتصادی اقدام آفندی داشته باشید.

جلیلی گفت: امروز به برکت جمهوری اسلامی مردم هستند که می‌توانند انتخاب کنند، هرکدام باید فعال شوید و از همه بخواهید مشارکت حداکثری داشته باشید تا جبهه انقلاب بتواند به موفقیت برسد؛ جبهه انقلاب باید حضور هم‌افزا داشته باشد، کشور را باید جهش داد و این شعار نیست.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: هم رییس جمهور و هم نامزدهای دیگر را دعوت به مناظره کردیم و امروز هم می‌گویم، این حرف‌ها واقعیت است، مردم می‌خواهد انتخاب برای جهش داشته باشد.

وی با بیان اینکه کشور با نمایش اداره نمی‌شود و نمی‌توان با همایش به قله نمیرسد، افزود: کشور کار و برنامه قوی می‌خواهد، باید برای هر جوان برنامه داشته باشید، اگر یک شرکت دانش‌بنیان در اصفهان می‌گوید که به نفع خودم است تا جوانان را استخدام کنم و نیروهای جوان خود را دو برابر کند کشور هم می‌تواند همینطور جهش پیدا کند‌.

حکمرانی با تعارف پیش نمی‌رود
جلیلی تصریح کرد: این کشورداری نیست که کشور را معطل انتخاب فردی در آن سوی دنیا کنید، یکی از اشکالات دیگر آن است که نباید دچار تعارف باشید، حکمرانی با تعارف پیش نمی‌رود؛ ما چهار سال آینده را باید با انتخابمان بسازیم اولا با مشارکت دشمنان نگاه می‌کند که آیا مردم پای انتخاب خود ایستادند؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان داشت: دشمن نمی‌خواهد در صنعت و اقتصاد و کشاورزی هم مردان میدانی چون حاج قاسم سلیمانی و خزازی پیدا شوند.

وی گفت: خواهش از مردم اصفهان داریم که انتخاب را جدی بگیریم و حضور گسترده پای صندوق رای داشته باشیم.

جلیلی با بیان اینکه عرصه انتخابات را به تبیین موضوعات تبدیل کنیم، افزود: کسانی نیایند که تجربه غلط را بخوانند دوباره تکرار کنند، همه ما باید تلاش جدی داشته باشیم تا جبهه انقلاب یک موفقیت کسب کند و پس از آن کار آغاز شود تا با تلاش جهش ره دهد، هرچه مسؤولان در این جهاد بزرگ کار کنند به همان نسبت موفقیت‌های بیشتر شکل خواهد گرفت.

صبح فردای انتخابات کار کمک به منتخب مردم آغاز می‌شود
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تلاش ما نباید تا شب انتخابات باشد، صبح فردای روز انتخابات همه باید برای منتخب مردم کار را آغاز کند و به کمک بپردازند، نباید زمان را از دست دهیم، با موفقیت‌هایی که صورت گرفت امید است به قله‌ای برسیم که مردم نه‌تنها چنین مشکلاتی نداشته باشند بلکه بتوانند در همه عرصه‌ها بدرخشند.

آیا مطلب فوق را پسندیدید؟

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«شهید نیوز» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

}