• 2021-10-28 12:05:00
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 657171744

تودهنی دولت و ملت ایران به بی‌بی‌سی و صدای آمریکا

اخلال در جایگاه‌های سوخت، یکبار دیگر چهره دشمنان مردم ایران را بدون روتوش نمایش داد. دشمنانی که یکروز داروی کودکان عزیز کشورمان را تحریم می کنند و روز دیگر برای اخلال در عرضه سوخت ذوق زده می شوند.

صبح سه شنبه ۴ آبان ماه، رسانه ها از اخلال در جایگاه‌های سوخت و قطع ناگهانی نازل‌های بنزین خبر دادند. بلافاصله پس از انتشار این خبر، رسانه های معاند و از جمله بی بی سی فارسی، اینترنشنال و صدای آمریکا با ذوق زدگی به ضریب دادن به این خبر پرداخته و مدعی شدند که بحرانی بزرگ پیش روی مردم ایران است.

در همین رابطه وبسایت صدای آمریکا در مطلبی به نقل شبکه خبری ای‌بی‌سی آمریکا نوشت: «یک حمله سایبری پمپ بنزین‌ها را در سراسر ایران فلج کرده و رانندگان عصبانی را در صف‌های طولانی سرگردان کرده است».

تودهنی دولت و ملت ایران به بی‌بی‌سی و صدای آمریکا/ چرا تیر دشمن در ایجاد غائله بنزینی آبان ۱۴۰۰ به سنگ خورد؟

بی بی سی فارسی نیز در مطلبی با عنوان «حمله سایبری 'تمام ۴۳۰۰ جایگاه سوخت' ایران را از کار انداخت» نوشت: «عصر سه‌شنبه چهارم آبان ماه، به دنبال از کار افتادن پمپ‌بنزین‌ها وتشکیل صف‌های طولانی ماشین در شهرهای مختلف ایران، مقام‌های ایران تایید کردند که حمله سایبری صورت گرفته است...این حوادث تقریبا همزمان است با دومین سالگرد سرکوب اعتراض‌ها به افزایش ناگهانی قیمت بنزین در ایران».

تودهنی دولت و ملت ایران به بی‌بی‌سی و صدای آمریکا/ چرا تیر دشمن در ایجاد غائله بنزینی آبان ۱۴۰۰ به سنگ خورد؟

همچنین اینترنشنال در مطلبی با عنوان «تداوم بلاتکلیفی مردم در پمپ‌ بنزین‌ها؛ رئیسی: این حمله سایبری نه اولین است نه آخرین» نوشت: «در حالی که قیمت آزاد بنزین در ایران سه هزار تومان است و دولت هرگونه تصمیم برای افزایش قیمت بنزین را رد کرده، باشگاه خبرنگاران جوان از فروش گران بنزین در بازار سیاه خبر داده است».

این رسانه سعودی-انگلیسی در ادامه نوشت: «حمله سایبری به پمپ‌بنزین‌ها، در آستانه دومین سالگرد سرکوب خونین اعتراضات مردمی آبان‌ماه ۹۸ صورت گرفت.در آبان ۹۸، اعتراضات در ابتدا علیه گرانی شدید و ناگهانی سوخت در ایران بود، اما خیلی زود به اعتراضات گسترده علیه کلیت حکومت تبدیل شد».

تودهنی دولت و ملت ایران به بی‌بی‌سی و صدای آمریکا/ چرا تیر دشمن در ایجاد غائله بنزینی آبان ۱۴۰۰ به سنگ خورد؟

این رسانه ها که یدطولایی در حمایت از تحریم علیه ملت ایران دارند با ضریب دادن به خرابکاری بنزینی، به غائله آبان ۹۸ اشاره کرده و تقلا کردند که با ناراضی سازی مردم و ایجاد موج اعتراض، این غائله را در آبان ۱۴۰۰ تکرار کنند.

پشت پرده خرابکاری بنزینی چه بود؟

اما در این میان مقاله روزنامه هاآرتص قابل توجه بود. این روزنامه اسرائیلی در مقاله ای به قلم «جاناتان لیز» به پشت پرده خرابکاری در پمپ بنزین های ایران پرداخت و نوشت: «این اقدام در راستای هدف راهبردی اسرائیل یعنی فشار به مردم ایران به خصوص طبقه متوسط است تا از این راه مردم از حکومت ناراضی و حتی با آن درگیر شده و ترمز فعالیت های هسته ای ایران به این شیوه کشیده شود».

همانطور که این رسانه صهیونیستی اذعان کرده، دشمنان ملت ایران در روزهای آغازین آبان ماه تقلا کردند تا با فشار به مردم، آنها را عصبانی کرده و آشوب های خیابانی را کلید بزند. اما تیر دشمن در ایجاد غائله بنزینی آبان ۱۴۰۰ به سنگ خورد.

عملکرد خوب صداو سیما

تیر دشمن به سنگ خورد. در حقیقت ناکامی دشمن به واسطه زنجیره ای از اقداماتی رخ داد که دولت، مردم، صداوسیما و دیگر ارگان ها و سازمان ها در آن سهیم بودند.

بلافاصله پس از انتشار خبر اخلال در جایگاه‌های سوخت، صدا و سیما و به صورت ویژه شبکه خبر با انتشار لحظه به لحظه اخبار مربوط به این مسئله، مرجعیت رسانه ای درخصوص این رخداد را در دست گرفت و در ادامه با انتشار اخبار میدانی و مصاحبه با مردم، ابتکار عمل را کامل به دست گرفته و رسانه های معاند را در ضریب دادن به اخبار کذب و تشویش اذهان عمومی ناکام گذاشت.

تودهنی دولت و ملت ایران به بی‌بی‌سی و صدای آمریکا/ چرا تیر دشمن در ایجاد غائله بنزینی آبان ۱۴۰۰ به سنگ خورد؟

همزمان با این اقدام، مقامات مسئول با تکذیب گرانی بنزین و ارائه آمار پمپ بنزین های فعال، از سردرگمی مردم و ازدحام در مقابل جایگاه های سوخت غیرفعال پیشگیری کردند.

همچنین وزارت نفت با انتشار انبوه پیامک به مردم، تاکید کرد که «هموطن عزیز؛ با تلاش های گسترده مشکل فنی سامانه هوشمند سوخت به زودی برطرف می شود. سهمیه بنزین موجود در کارت های سوخت محفوظ است و شایعه افزایش قیمت بنزین یا حذف سهمیه ها واقعیت ندارد. لطفا اخبار صحیح را از رسانه های رسمی کشور پیگیری نمایید».

در ادامه شهرداری تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد: «با دستور علیرضا زاکانی، شهردار تهران جهت رفاه حال شهروندان و اختلالات پیش آمده در سامانه پمپ بنزین‌ها، مترو تا ساعت ۹ صبح چهارشنبه(۵ آبان) رایگان است. همچنین  سرویس دهی متروی تهران تا ساعت ۱۲ سه شنبه شب به شهروندان انجام می‌گیرد».

حضور مقامات دولت در میان مردم

مقامات ارشد دولت از آغازین ساعات اخلال در جایگاه‌های سوخت به صورت پیوسته و مستمر به ابهامات و شایعه پراکنی ها پاسخ داده و مرتب مردم را از جدیدترین اقدامات صورت گرفته مطلع می کردند.

در همین راستا وزیر نفت در یکی از جایگاه های سوخت حضور یافته و با مردم صحبت کرد. وزیر نفت همچنین گفت: «از مردم به خاطر اینکه در برخی جایگاه‌ها معطل شدند عذرخواهی می‌کنم و از همراهی و اعتمادشان متشکرم. سهمیه موجود در کارت‌های سوخت محفوظ است».

تودهنی دولت و ملت ایران به بی‌بی‌سی و صدای آمریکا/ چرا تیر دشمن در ایجاد غائله بنزینی آبان ۱۴۰۰ به سنگ خورد؟

تودهنی دولت و ملت ایران به بی‌بی‌سی و صدای آمریکا/ چرا تیر دشمن در ایجاد غائله بنزینی آبان ۱۴۰۰ به سنگ خورد؟

همچنین پیش از ظهر چهارشنبه سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور با حضور سرزده در وزارت نفت، به پیگیری وضعیت روند سوخت‌رسانی به خودروها و فعالیت مجدد جایگاه‌های سوخت کشور پرداخت.  

آیت‌الله رئیسی همچنین قبل از حضور در وزارت نفت در یکی از جایگاه‌های توزیع بنزین حضور یافت و با مردم و کارکنان این جایگاه عرضه سوخت درباره وضع سوخت‌گیری گفت‌وگو کرد.

حضور بی واسطه مقامات ارشد دولت در میان مردم و رسیدگی ویژه و فوری در راه اندازی جایگاه های سوخت، بیش از پیش دشمن و رسانه های معاند را در سم پاشی و انتشار اخبار دروغ و ایجاد التهاب ناکام گذاشت.

آقای رئیسی در جریان بازدید از وزارت نفت ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده، تاکید کرد که همه تلاش ها باید این باشد که مردم هیچگونه نگرانی نداشته باشند. این اظهارنظر و حضور رئیس جمهور در پمپ بنزین، ناخودآگاه افکارعمومی را به یاد اظهارنظر تأمل برانگیز رئیس جمهور سابق در روز جمعه پس از سهمیه بندی بنزین انداخت و در این مقایسه، بیش از پیش آشکار شد که اقدامات دولت و به خصوص شخص رئیس جمهور چگونه می تواند در شرایط خاص به بهبود اوضاع کمک کرده و یا بالعکس، بنزین بر آتش بریزد.

هوشمندی مردم ایران

دشمن در پی آن بود تا با پمپاژ اخبار دروغ درباره بحران بنزین در ایران و گرانی قریب الوقوع بنزین و قحطی بنزین در سراسر کشور، مردم را عصبانی کرده و آشوب های خیابانی را کلید بزند. اما هوشمندی مردم عزیز کشورمان، دشمن را ناکام گذاشت.

با اینکه بی بی سی فارسی و اینترنشنال سعودی و صدای آمریکا و دیگر رسانه های دشمن دست و پا زدند تا مردم را به خیابان ها بکشند، اما مردم با بی توجهی به این فضاسازی ها و با پیگیری اخبار از مراجع داخلی و رسانه ملی، با نظم و متانتی قابل تقدیر در جایگاه های فعال عرضه سوخت حضور یافته و بنزین زدند.

اخلال در جایگاه‌های سوخت، یکبار دیگر چهره دشمنان مردم ایران را بدون روتوش نمایش داد. دشمنانی که یکروز داروی کودکان عزیز کشورمان را تحریم می کنند و روز دیگر برای اخلال در جایگاه های سوخت، از ذوق زدگی، غش و ضعف می روند. و اما در مجموع، هوشمندی دولت و ملت و اقدام حرفه ای رسانه، نقشه دشمن را نقش بر آب کرد.  

آیا مطلب فوق را پسندیدید؟

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«شهید نیوز» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

سارا
1400-8-8 - 21:11:52

با اخلال سایبری در سامانه سوخت، برای ملت و دولت ما زحمت درست کرد؛ اما از درایت، همدلی و اهتمام همین مردم و دولت تودهنی خورد. دشمن، خباثتش را نشان داد؛ اما آرزویش بر عکس از آب در آمد.

}