• 2021-09-05 17:44:48
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 796666373

ماراتن حضور در بنیاد شهید تا لحظه آخر

رئیس هم نباشم از بنیاد شهید و امور ایثارگران جدا نمی شوم

سعید اوحدی در بازدید از پایگاه خبری تحلیلی شهیدنیوز ضمن اشاره به لزوم تلاش بی وقفه برای دستیابی به مطلوب و آنچه به عقیده وی خدمت کامل و صادقانه به جامعه هدف است گفت دونده در آخرین ثانیه های منتهی به خط پایان تمام سرعت و دقت و توانش را به کار می گیرد تا به خط برسد و اول شود و این مصداق بارز این روزهای حضور من در بنیاد شهید و امور ایثارگران است


سعید اوحدی در بازدید از پایگاه خبری تحلیلی شهیدنیوز/ شهیدخبر ضمن اشاره به لزوم تلاش بی وقفه برای دستیابی به مطلوب و آنچه به عقیده وی خدمت کامل و صادقانه به جامعه هدف است گفت دونده در آخرین ثانیه های منتهی به خط پایان تمام سرعت و دقت و توانش  را به کار می گیرد تا به خط برسد و اول شود و این مصداق بارز این روزهای حضور من در بنیاد شهید و امور ایثارگران است و من عضوی از این جامعه هستم، خود را ایثارگر می دانم و هرگز از آن جدا نمی شوم و کسی هستم که 5 نفر از اعضای ایثارگری را در دور خودم دارم مانند مادرم، همسرم، برادرم و ... .

 

 

در پی شایعات به وجود آمده در حوزه جابجایی ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، پیش از ظهر امروز، سعید اوحدی به همراه اعضای رسانه ای و روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران در تحریریه شهید نیوز حضور یافت و ضمن پاسخگویی به برخی سئوالات، از خدمات این رسانه در راستای ترویج توسعه فرهنگ ایثارو شهادت تقدیر کرد.

وی در خصوص شایعات پیرامون ریاست بنیاد ضمن آرزوی توفیق خود و سایر خدمتگزاران در بنیاد شهید و امور ایثارگران به جامعه هدف و تبریک پیشاپیش به ریاست جدید  گفت: معتقدم انسان هرچقدر که خادم باشد نیز دچار نقص است و من هم عاری از این موضوع نیستم اما چنانچه ریاست بنیاد عوض شود باز وظیفه شرعی و قانونی خود می دانم به او کمک کنم و آنچه توان تجربی و فکری دارم را در اختیار ایشان قرار دهم.

 

اوحدی با اشاره به اینکه اگر به عقب برگردد با دید جامع تر و بهتری که دارد و کسب کرده یا دقت بیشتر درا نتصاب های خود گفت: اگر جای مدیر جدید باشم در فرصت پیش رو مسئله اشتغال جامعه هدف را در راس اموراتم قرار می دهم. من معتقدم مسائل فرهنگی، مادی و معنوی، همه مهم است اما مقوله اشتغال از سایر مقوله ها مهم تر است. همچنین مسائلی نظیر مسکن، پیگیری مفاد قانون جامع و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و فعال شدن مشاورین ایثارگران وزرا و نهادها نیز از اولویت ها محسوب می شود.

 

وی در پاسخ به سئوال سردبیر ما درخصوص کم اهمیتی به مقوله ترویج فرهنگ ایثارو شهادت گفت: اینطور نبوده است و در یک سال و نیمی که بنده در این سمت بوده ام همواره سعی کرده ام اقدامات را به موازات هم پیش ببرم و به نظرم اولین قدم در مقوله ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، رضایت جامعه ایثارگری از نهادی است که متعلق به ایشان است و چنانچه بنده نوعی بتوانم رضایت جامعه هدف را در مسائل مادی فراهم کنم، می توانم از هریک از ایشان به عنوان سفرای فرهنگی استفاده کنم؛ هرچند قبول دارم در این حوزه کاستی هایی بوده است اما امسال پس از 41 سال از سالگرد دفاع مقدس، سند ملی ایثار تدوین شده که رونمایی خواهد شد و نقطه عطفی در این مقوله خواهد بود.

اوحدی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت در دل مردم ما نهادینه شده و شما دیدید چه قیامتی در تشییع باشکوه حاج قاسم سلیمانی یا شهدای خانطومان در مازندران برپا شد و این یعنی دل های مردم به این سمت هدایت شده و آنچه خلاقیت امام راحل در راستای تبیین و صیانت از آرمان های انقلاب بود و اکنون در حوزه مقاومت ثمره آن را می بینید طوری که آمریکا با هزینه کرد 7 هزار میلیارد دلاری در منطقه از پایگاه های خود بصورت سرزده و دزد گونه بازدید می کند، پابرجاست.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اشاره به تسویه حساب ماده 38 آن را اتفاق بزرگی دانست که ضمن تشکر از حسن توجه دولت سیزدهم به مسئله ایثارگران از آن به عنوان اولین مصوبه دولت سیزدهم نام برد و گفت: در این زمینه ستاد کل نیروهای مسلح احکام را صادر کرد و معوقات ماده 38 پرداخت خواهد شد و افزایش 1400 نیز در آن در نظر گرفته شده است.

وی با تقدیر از همکاری بانک های تجارت و صادرات در زمینه تزریق نقدینگی به منظور تحقق ماده 38 گفت: از لطف دولت و شخص دکتر رئیسی که نگاه ویژه ای به این حوزه داشتند و تمام بانک ها و مسئولین دست اندرکار و نیروهای بنیاد که حتی در ایام قرنطینه نیز با حضور خود این مهم را پیش بردند متشکرم که این نشاندهنده دغدغه مند بودن مسئولان و نیروها در حوزه ایثارگری و قابل ستایش است، هرچند در این مسیر دچار چالش، دوندگی و آسیب های زیادی بودیم که به مدد دعای خانواده شهدا حل و فصل شد.

 

اوحدی شایعه درخواست غرامت ایران از عراق در پی شهدای جنگ تحمیلی را شیطنت سیاسی برخی از عوامل استانی خواند و گفت: برخی دلسوزی ها به ضرر جامعه ایثارگری و کشور است و اصلا چنین موضوعی فی مابین دو کشور مطرح نبوده و نشده است.

 

مهندس اوحدی در خصوص اقدامات خوب بنیاد در حوزه مسکن ایثارگری گفت: در این زمینه تلاش های بسیاری شد تا ابتدا 20 هزار و سپس این رقم به 40 هزار برسد و اکنون با مساعدت دولت جدید و بویژه جناب آقای قاسمی قرار است این تامین مسکن در تهرا ن وشهرستان ها به 70 هزار مسکن برسد که ان شالله گامی خوب خواهد بود. در این زمینه باید پشتیبانی همراه با هماهنگی و آماده سازی صورت گیرد. در برخی موارد با بنیاد مستضعفان و سازمان اقتصادی کوثر و وزارت مسکن و شهرسازی نیز هماهنگی به عمل آید تا با مشارکت هم، تسهیل ساخت و ساز صورت گیرد. اکنون در رباط کریم و اسلامشهر و همچنین بخش هایی از خراسان، اصفها ن وکرمانشاه آغاز به کار و کلنگ زنی تعداد زیادی از این واحدها انجام شده و در شهرهای دیگر نیز برنامه ریزی مدونی برای احداث با کیفیت و در زمان کوتاه انجام شده است. در پرند نیز یک هزار واحد به مرحله اسکلت بندی رسیده و در منطقه 22 تهران نیز اعتبار مناسب گرفته شده است، امری که طی 16 سال اخیر بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به افزایش وام مسکن در تهرا ن و شهرستانها تا بیش از100 درصد گفت: در ودیعه مسکن نیز اعتبار روستایی از 60 به 200میلیون تومان  و برای شهرهای دیگر و کلان شهرها به 250 و 300 میلیون رسیده است.

 

اوحدی با اشاره به عدم الزام دستگاه ها به اجرای قانون جامع ایثارگری تبصره 20 با اشاره به اقدام عجیب خود از طریق درج این قانون در قانون بودجه بعنوان اقدام غیر پولی در امر پولی گفت: ضمن تشکیل جلسه با کمیسیون اجتماعی و اصل 90 مجلس صورتجلسه ای تنظیم شد که طی یک ضرب الاجل 5 هفته ای که امروز به پایان می رسد، دستگاه ها اعم از خصوصی و دولتی مکلف به اجرای قانون و جذب نیروهای خود هستند  که در غیر اینصورت بعنوان سرپیچی از قانون موضوع به دیوان محاسبات کشیده می شود که این اتفاق خوشایندی در سال 1400 خواهد بود.

وی مسائل سلامت و بیمه را نیز از مواردی دانست که همواره باید مورد توجه و بازنگری قرار گیرد و گفت: با تشکر از سازمان هدفمندی یارانه ها و بیمه دی که در این زمینه عملکرد خوبی داشته اند و از زحمات و دغدغه مندی همه مسئولان امر ممنونم. از شرکت متد نیز در حال پشتیبانی هستیم تا بتواند در این حوزه نقش درستی ایفا کند.

اوحدی با اشاره به برگزاری همایش ها و معرفی جانبازان زن قطع نخاعی و تاسیس آسایشگاه برای ایشان گفت: جلسه معاونین هر دوشنبه تشکیل می شود و به بررسی آنچه تاکنون روی زمین مانده یا ناقص است می پردازیم که در یکی از آنها برگزاری این همایش مطرح و خروجی مناسب از آن گرفته شد.

اوحدی با اشاره به لزوم پرهیز از فعالیت جزیره ای در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جایگاه ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه که هماهنگی و انسجام بیشتر و تقویت توان ما را فراهم می آورد قابل ستایش است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان با اشاره به وجه تسمیه شهید در عنوان پایگاه خبری تحلیلی شهیدنیوز، دقت، صراحت و حسن تعامل شهیدنیوز با جامعه هدف را قابل قدردانی دانست و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به معنای واقعی در این پایگاه تبلور یافته و این از عنایات خداوند است که ذیل آرمانهای امام راحل درحال خدمت هستید و تلاش شما ستودنی است. عنوان و مسئولیت و رسالت سنگینی که به دوش شماست و در باطن کار به آنچه مطلوب شهداست که ترویج فرهنگ ایشان است اگرچه سخت و سنگین اما دست خواهید یافت و تاکنون موفق بوده اید.

 

آیا مطلب فوق را پسندیدید؟

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«شهید نیوز» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

هموطن
1400-6-20 - 15:15:10

آقای اوحدی صادقانه تلاش کردند و در این مدت بسیار کوتاه کارهای بزرگی انجام دادند هرچه باشند خداوند حفظشان کند

علی عسگرلو
1400-6-18 - 09:08:34

باعرض سلام ضمن تقدیروتشکرازخدمات حاج آقااوحدی حددوا۱۵ماه است ریاست بنیاد تحویل گرفته واقعاجای تشکرداردتزخدمات ایشان اعم ازمعوقات وداداش های.استخدام.وام های مسکن وزمین های ایثارگران به ویژه برای کارکنان بنیادهای رضایت وتشکرداردفقط فقط آقای اوحدی بیماندوابقاریاست شوداردتمندبه برادران انقلابی وایثارگران

م.م
1400-6-16 - 22:31:21

توجه به بازنشستگان این نهاد مقدس، که در حساس‌ترین و بحرانی‌ترین شرایط بنیاد شهید از جان و دل مایه گذاشتند... فقط در زمان تصدی حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان وجود داشت و البته جناب اوحدی هم همین توجه را دارند. به نمایندگی از قشر بازنشستگان از هر دو بزرگوار تشکر و سپاس فراوان داشته و برای ایشان آرزوی توفیق دارم.

مرتضی خاکپور
1400-6-15 - 20:15:46

عدالت1400/06/07 - 17:1800پاسخ با سلام احتراما جناب آقای احدی انشاالله که از بنیاد شهید بری و دیگه بر نگردی که جز وعده و شعار چیزی نبودی الانم این دم رفتن خودتان را فعال نشان ندهید. ... من با این ادبیات مخالفم . زیرا اگر فردا روزی ایشان برای اینکه دیگه رئیس بنیاد نیستند ؛ خودکشی کنند . کی جوابگو است . مشاور ایشان که جوابگو نمی شود جانباز ۵ % را بدبخت کرد .

مرتضی خاکپور
1400-6-15 - 19:07:11

آقای اوحدی پول پاشی کرد که در بنیاد رئیس بماند . اگر نماند . و کسی دیگر رئیس بنیاد بشود . فقط برای بالای ۲۵ % خوب شد . که از پول پاشی رئیس بنیاد میلیاردر شدند . نوش جانشان . فقط آقای اوحدی می ماند و مشاور رزمنده ستیزش . دیگر بیاید فاش نیوز که چه بشود . که ثابت کند : فاش نیوز و مشاورش یک کاسه اند ؟!

مرتضی خاکپور
1400-6-15 - 18:53:36

با میمنت و سر فرازی . خوشحال و شیرینی خوران. زیر ۲۵ % کسی نبود که : غم نان داشته باشد . و درخواست کند . بدبخت شدند رفت و کار تمام است. مبارک آقای اوحدی باشد . این فقر بچه های جبهه و جنگ . با مشاور دشمن و رزمنده ستیزش .

خادم الحسین
1400-6-15 - 11:15:03

در دوران ایشان کمترین توجه و احترام به جامعه هدف این سازمان یعنی خانواده های شهدا و جانبازان و ایثارگران شد بنده خودم به کررات برای اموراتی هرچند بسیار ساده به مراکز بنیاد چه در سطح شهرستان چه استان چه اداره کل تهران مراجعه کردم ،دریغ از ذره ای احترام و پاسخگویی،انگار نه انگار که از برکت خون پاک شهدا و رزمندگان است که در کار ابقی شده اند،حتی یک راهنمایی کوچک هم ننگ میدانند دیگر از بی احترامی های کارمندانشان نگویم.اوایل فکر میکردم فقط بنیاد شهرستان اینطور است ولی هرجا که رفتم دیدم اوضاع همین است متاسفانه

مرتضی خاکپور
1400-6-15 - 00:29:44

در جایی آقایی شایعه کرد که ایشان برای بقا در بنیاد پول پاشی می کند . البته فقط به بالای ۲۵ % . زیرا ۵ % فقیر ماندند و مخالف زیاد دارند . ایکاش این سوال از ایشان میشد . که خدای ناکرده این تهمت بی جواب نماند . و زحمات کارمندان عزیز بنیاد شهید هدر نرود .

مرتضی خاکپور
1400-6-15 - 00:24:59

فرهنگ ایثار و شهادت که بدون بچه های جبهه و جنگ نمی شود . شاید از موذون کاران فرهنگ بسازند . جانبازان عزیز زیر ۲ع % بالاخص ۵ % جبهه و جنگ را اجازه اضافه شدن حقوق را داشتند ولی انجام ندادند و با ۲ ملیون این عزیزان را فقیر تر و بیچاره تر کردند . زیرا مشاور آقای اوحدی از دشمنان درجه یک رزمندگان و جانبازان است . و این نقطه تاریک آقای اوحدی ماند و در تاریخ ثبت شد که مشاور ایشان ظالم است و فرهنگ ایثار و شهادت و ایران را نابود کرد . البته اگر در این ۲ روز ریاستش این اشتباه جبران بشود و حقوق ۶ ملیون تومان ماهانه جانبازان ۵ % و بالاتر را بدهند جای تشکر دارد .

پرویز
1400-6-14 - 23:57:24

سلام تشکر از حسین زاده که این مطلب بجا وخواندنی را گزارش کرده و خدا قوت به مهندس اوحدی با این وقت کم این همه خدمات فراهم کرده و از نیروهای جبهه ای و جانبازان وخانواده شهدا در قسمتها بخوبی استفاده کرده انشاالله موفق وپیروز باشید ارادتمند از طرف جمعی از فرزاندان شهدا

م
1400-6-14 - 20:30:46

پاشنه آشیل برخی مدیران کشور نفراتی هست که بعنوان امین بنام مشاور و یا معاون با خودشون به دستگاه جدید می آورند...

بی باک
1400-6-14 - 19:04:01

چه جالب.چندوقت رییس بنیاد بود کاری نکرد حالا میخاد بعد ازبرکناری کاری کنه؟

هانیه مهدویان فر
1400-6-14 - 17:47:16

اوحدی مگه موندنیه که این گزارش کارو داده؟ تا الان کجا بوده؟ یادتونه حتی شمارو دعوت هم نکرد به جلسه مطبوعاتیش بعد موقع رفتن دست به دامن شما شده؟ این یکم بی اخلاقی نیست که برای ماندن در این دولت به هر حربه ای متوسل بشه؟ البته که سفره پهنه این دولت و اون دولت نداره!!!!!!!!

من
1400-6-14 - 17:37:49

اگه گفتید شهید تیوز چرا دستمال به دستیه اوحدیو میکنه؟ ایشون خیلی خووووب ولی وقتی مشاوراش به درد نمیخورن خودشم زیر سوال میره

مفسر
1400-6-14 - 17:32:19

اگر این آقا محتوای حرفش نوعی پوزش بود - که بود - از جرگه همان کذابان انتهای دولت یازدهم و دوازدهم است که عادت کردند با یک پوزش خود را تبرئه کنند. توبه خوب است اما به وقتش.‌آن روز که اتوبوسی آدم می‌آوردی در بنیاد بدون استفاده از ظرفیت‌های خانواده شهدا و جامعه معزز ایثارگری این نوع صحبت‌ها را نمی‌کردی، الآن یادت آمد؟

}