• 2021-08-31 13:00:00
  • دسته‌بندی:
  • کد خبر: 642484810

کمپین محاکمه مروجان واکسن آمریکایی داغ شد

گروهی از مخاطبان فارس من، با ایجاد پویشی خواستار برخورد قضایی با مروجان واکسن‌های آمریکایی شدند.

گروهی از کاربران فارس من با ایجاد پویشی در این رسانه، خواستار برخورد جدی با مروجان واکسن های آمریکایی شدند، این کمپین پس از آن داغ شد که گزارش هایی از آلوده بودن واکسن‌های آمریکایی «مدرنا» در کشور ژاپن و مطرح بودن حمله بیولوژیک به این کشور در رسانه‌های دنیا منعکس شد.

در همین رابطه با مدیر پویش « بازخواست دلالان و مروجان واکسن‌های آمریکایی» گفت‌وگویی داشتیم؛ او گفت: از چند ماه پیش درباره  واردات واکسن، موج های رسانه ای بسیاری صورت گرفت. در پی این موج‌ها کمپین هایی از داخل و خارج از کشور فشار می آوردند تا واکسن خارجی را وارد کنند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند که ما اعتمادی به واکسن های انگلیسی و آمریکایی نداریم، ‌این از آن حیث بود که ما تجربه تلخی از از نظر واردات واکسن های آلوده به ویروس ایدز از مبدا کشورهای اروپایی داریم و این نمادی از نسخه های بی اعتمادی به کشورهای غربی است.

این مخاطب فارس من، ادامه داد: در نهایت برای واردات واکسن از کشورهای مطمئن و همچنین تولید داخلی واکسن به ویژه کووبرکت تلاش کردیم اما عده ای که دغدغه مردم را ندارند، با یک ماموریت سازمانی در رسانه و فضای مجازی بر طبل دشمنان  کوبیدند که باید واکسن های آمریکایی وارد شود تا این  افزایش مرگ و میر کاهش یابد و حتی این فضا را متوجه رهبری کردند.

وی تأکید کرد: این جو روانی همچنین بر عدم کارآیی واکسن های داخلی تأکید داشت و طراحان آن می گفتند هر چه واکسن ها تزریق شود مرگ و میر و روند ابتلا کاهش نمی یابد. این موضوع اتهاماتی را متوجه آقایان صادق زیبا کلام، محمود صادقی و ... می کرد که این ها برای واکسن‌های آمریکایی دلالی می‌کنند.

مدیر این پویش، ابراز کرد: پشت پرده واکسن های خارجی در کشور ژاپن و نیوزلند و ... مشخص شده و خواهد شد که مرگ ناشی از واکسن فایزر و مدرنا را داشته اند و حتی ابعاد گوناگونی از آلوده بودن این واکسن ها مشخص می شود.این موضوع نشان از آن دارد که رهبر انقلاب اگر مخالفت کردند به خاطر جان مردم بوده نه چیز دیگر، این افراد هم در جامعه تشویش و اضطراب را در جامعه به راه انداخته و تشکیک نسبت به واکسن های دیگر.

وی با طرح این پرسش که اگر این واکسن های آلوده وارد کشور می شد چه کسی پاسخ می داد؟ خاطرنشان کرد: این افراد همه را بدون علم، تخطئه و تخریب می‌کنند و تبلیغات آمریکایی ها را انجام می دهند. ما این کمپین را راه اندازی کردیم تا مردم هوشیار باشند.

 

از تخریب کووبرکت تا روسیاهی برای حامیان واکسن‌های آمریکایی

جهش های بسیار و پی در پی و متفاوت ویروس مرگبار کرونا موجب شده تا اغلب کشورهای قدرتمند در حوزه سلامت به فکر تولید و توزیع واکسن های کرونا باشند، ایران یکی از آن کشورهایی بود که توانست در همان وهله نخست پای در عرصه تولید واکسن کرونا نهاده و چندین  واکسن را در عرصه بین الملل تولید و تمامی مراحل کارآزمایی های بالینی را طی کند. یکی از آن واکسن‌ها کووبرکت بود که براساس اعلام رسانه‌ها تا زمان نگارش این گزارش، حدود دو میلیون و سیصد و هفتاد هزار نفر، واکسن برکت را در نوبت اول تزریق کرده و نوبت دوم نیز حدود پانصد و چهل و نه هزار نفر این واکسن وطنی را تزریق کرده اند.

اما  نکته حائز اهمیت آن است که برخی‌ها  همیشه و در همه حال  آب را به آسیاب دشمن ریخته و علاوه بر تخریب روحیه تولید در داخل کشور،  همواره بر طبل نامیدی کوبیدند و از واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی سخن گفتند. آنها این‌بار نیز تلاش دستاورد دانشمندان ایرانی را مورد هجمه قرار داده و هرگاه خواستند و توانستند درباره کووبرکت کم گویی و کم لطفی کردند تا آنجا که با رسانه های معاند همراه و همساز بودند. از آن جمله می توان به دشمنی برخی فعالان اجتماعی و سیاسی مانند صادق زیبا کلام و محمود صادقی و ... اشاره کرد.

محمود صادقی، نماینده سابق مجلس در صفحه توییتر خود نوشت: «پس از ثبت نام و دریافت پیامک نوبت، دیروز به مرکز اعلام‌شده رفتم. پس از مدتی سرگردانی و مشاهده یک درگیری بین مراجعین و مسئول مربوط واکسن زدم. برخلاف تبلیغات صدا و سیما فقط سینوفارم چینی تزریق می‌شد و خبری از واکسن ایرانی نبود. همین دروغ‌هاست که اعتماد مردم را سلب کرده.

 

در اظهارنظرهای دیگری، صادق زیبا کلام نیز به  تخریب دستاوردهای ملی، وطنی پرداخته است،او نیز با رسانه های معاند مانند بنگاه شایعه پراکنی بریتانیا و ایران اینترنشنال همگام و همراه شد. زیبا کلام در توییتی نوشت: «به نظر شما کشوری که نتوانسته در زمینه تولید یک دوچرخه ساده چگانه صادراتی داشته باشد و بع از شصت سال عصاره صنعت خودروسازی اش، پراید و پیکان است، چگونه ممکن است در زمینه تولید واکسن کرونا، تبدیل به یک تولید کننده بین المللی شود؟»

این فعالان مجازی بارها چه در پنهان و چه آشکار، سخن از واردات واکسن از مبدا آمریکا و انگلیس سخن به میان آورده و حتی هجمه‌های بسیاری را بر مخالفان این موضوع وارد کردند. اما همین چند روز گذشته مشخص شد که کشور ژاپن به عنوان یکی از استفاده کنندگان واکسن آمریکایی «مدرنا» دستور توقف تزریق یک و نیم میلیون این واکسن در کشور را به دلیل آنچه آلودگی خوانده اند داده شده است، پیشتر نیز در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ نیز آمریکا از آلودن بودن ۱۵ میلیون دز واکسن «جانسون اند جانسون» در کارخانه بالتیمور خبر دادند.

 

مردم درباره بازخواست دلالان و مروجان واکسن‌های آمریکایی  چه می‌گویند؟

حامیان این پویش در فارس من نوشتند: «‏از قوه قضاییه درخواست می‌کنیم تا به موضوع مروجان و دلالان واکسن‌های آمریکایی و مخربان روند واکسیناسیون در کشور ورود کند.» مدیر این پویش در ادامه تأکید کرد: «برخی افراد نظیر مصطفی تاجزاده، محمود صادقی، صادق زیباکلام ... در فضای مجازی و رسانه‌ها در روزهای گذشته با انتشار مطالب و تحلیل‌های غلط، تعمدانه تشویش اذهان عمومی سعی در ایجاد اخلال در روند مدیریت بحران کرونا شده‌اند.این در حالی است که شاهد از غیب رسید و بی‌اعتمادی به واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی با سند معتبر رونمایی شد.»

اما این پویش با استقبال بسیاری از سوی کاربران فارس من مواجه شده است،  مردم نیز خواستار برخورد جدی با دلالان و مروج دهندگان واکسن‌هایی هستند که امروز دامن کشورهای استفاده کننده را آلوده کرده هستند. یکی از کاربران در این باره نوشت: «از قوه قضاییه مطالبه داریم که مماشات با این افراد را کنار گذارند و به صورت جدی به بازجویی از آنها بپردازد. تا کی باید کشور هزینه شایعه‌پراکنی‌های این افراد را بدهد.»

دیگر کاربر فارس من نیز تأکید کرد: «فقط واکسن ایرانی... مدرنا یعنی کشتار دسته جمعی ایرانی ها الخصوص جوان‌ها ».

دیگر مخاطب فارس، نوشت: «فقط واکسن ایرانی افتخار ما دانشمندان عزیزمون هستن ما به اونها باور داریم.»

یک کاربر دیگر با اشاره به توطئه آمریکا درباره واکسن‌های آلوده نوشت:« آمریکا به ژاپن که هم پیمانش هست رحم نکرد می خواست با واکسن آلوده یک و نیم میلیون ژاپنی را بکشه ، با ما که سالهاست شمشیرش را از رو بسته.»

آیا مطلب فوق را پسندیدید؟

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«شهید نیوز» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

}