شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : تروريست‌ها در دوما سلاح شيميايي توليد مي‌كردند
دوشنبه، 27 فروردین 1397 - 07:35 کد خبر:195343
شهيدخبر: اسناد كشف شده در خانه سركرده گروه تروريستي جيش‌الاسلام در شهر دوما، عمليات ساخت تسليحات شيميايي در اين منطقه را زماني كه تحت سيطره گروه‌هاي تروريستي قرار داشت ثابت مي كند.


رسانه هاي سوري تاكيد كردند پس از آن كه آخرين گروه عناصر تروريستي جيش الاسلام به همراه خانواده هايشان روز شنبه از غوطه خارج شدند اسناد و مداركي يافت شد كه نشان مي داد تروريست ها در اين منطقه تسليحات شيميايي توليد مي كردند.

تروريست ها تلاش كردند قبل از خروج همه اسناد و مدارك مهم و حساس را از بين ببرند ولي برخي از اين اسناد به طور كامل از بين نرفته است و در يكي از آن ها  كه در خانه سركرده جيش الاسلام يافته شده اين عبارت درج شده است:  پس از آن كه دانشجويان دوره فناوري را در مركز مطالعات  سبيلي ( دوره شيمي و الكترونيك ) گذراندند مسئولاني تعيين شدند كه نامشان در ذيل و بر اساس تخصص شان مي آيد.

بيشتر بخوانيد:

پيشنهاد السيسي براي تحقيق درباره سوريه


رسانه هاي سوري اعلام كردند، افرادي كه مسئول پرونده شيميايي و صنايع تسليحاتي تروريست هاي جيش الاسلام بودند، يوسف قاقيش و انس قاشوع معروف به ابو ماهر نام دارند.

به گزارش العالم، همچنين اسناد و مداركي يافت شد كه نشان مي دهد عناصر تروريستي جيش الاسلام به سوي شماري از شهروندان غير نظامي تيراندازي كرده اند و بر اثر كشته شدن يك جوان در جريان اين تيراندازي، شهروندان به شدت از رفتار تروريست ها انتقاد و شكايت كردند.

بر اساس اسناد به دست آمده، عناصر وابسته به گروه هاي مسلح در غوطه شرقي و ديگر مناطق بعضا به شدت با يكديگر درگيري مي شدند و از همديگر سرقت و دزدي مي كردند.
منبع: مهر