شهيدخبر اخبار شهدا مدافعان حرم shahidnews.com : اشتباه محاسباتي عربستان در لبنان
سه شنبه، 23 آبان 1396 - 22:20 کد خبر:179227
شهيدخبر: طرح عربستان براي ايجاد بي‌ثباتي در لبنان و تضعيف حزب‌الله، با اشتباه محاسباتي، منجر به شكست زودهنگام آل سعود شد.


رضا سراج كارشناس مسائل بين الملل در كانال تلگرامي خود نوشت:

طرح 2 مرحله‌اي عربستان براي ايجاد بي‌ثباتي در لبنان و تضعيف حزب الله با اشتباه محاسباتي بن سلمان، منجر به شكست زود هنگام آل سعود شد.

در طراحي آل سعود براي لبنان، مقرر شده بود كه پس از استعفاي سعد حريري، طرفداران او حركت اعتراضي خود را عليه حزب الله آغاز كنند و در ادامه ساكنان اردوگاه فلسطيني «عين الحوه» در شهر صيدا، كه عموما نيز مسلح هستند، بزرگراه صيدا به جنوب لبنان را مسدود ساخته و بحراني جدي را براي بي‌ثباتي در اين كشور خلق نمايند. طرح عربستان چنانچه در مرحله اول با موفقيت همراه مي‌شد؛ مي‌توانست زمينه ساز مرحله دوم (حمله اسرائيل به لبنان) گردد. در اين ارتباط سيد حسن نصرالله طي سخناني به مناسبت اربعين، درخواست عربستان از اسرائيل براي حمله به لبنان را فاش ساخت.

بن سلمان در نظر داشت همزمان با اجراي طرح مذكور براي بي‌ثباتي لبنان و تضعيف حزب الله، بندر اَلحُديده در يمن را اشغال نموده و به موفقيت راهبردي در برابر ايران دست يابد. با اصابت موشك بالستيك انصارالله به رياض از يك سو و اتحاد ملي بين شيعيان، اهل تسنن و مسيحيان در لبنان از ديگر سو، اشتباه محاسباتي عربستان و شكست زود هنگام آل سعود رقم خورد.